Surova hrana

irenchy · 1189006

Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2400 : 28 November 2012, 08:00:45
Včeraj sem dobila malo bolj natančno kuhinjsko tehtnico, in sem začela pisat dnevnik hrane,toliko za začetek,da dobim občutek kolikšne količine surovega naj dobita...in mi izračuni ne štimajo ???

Primer: po prebranem v tej temi, naj bi 27kg psica, po 2% hranjenju (baje najbolj pogosto), dobila 540g hrane, od tega 10% kosti in 10% organov...se pravi kosti je 54g ??? Sem ravno vagala kost piščanca od bedra, in tehta 59g  ??? Kaj delam narobe, ker dvomim, da daste eno kost piščanca v treh delih,glede na to,da pišete,da daste kosti 2-3x na teden  :) Mišic dobi pa samo 432g? Mi lahko kdo pomaga s pravilnim izračunom?

Once you go boxer, you never go back :)


Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #2401 : 28 November 2012, 15:44:19
Ria, po tvojih izračunih bi morala dat psici 3,78 kg mesa s kostmi in organi na teden, od tega ji daš približno 3 kg mišic, 380 gr kosti in 380 gr organov (pol jeter in pol ostale drobovine). Kako boš to razdelila čez cel teden, je tvoja stvar, vendar moraš gledat, da ti bo čim bolj enostavno - glede na to, kaj imaš v skrinji. Jaz recimo dam 2 bolj koščena obroka na teden, ostalo so nekoščeni obroki. Dam pa vedno od oka - ne tehtam. Trenutno za koščen obrok hranim polovičke jagnječjih glav, ki so kar koščene.




Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2402 : 28 November 2012, 15:54:04
Ojej, zakaj ne morem brisat posta, pa tam eno lepo rožico nalepit :o :o Najprej sem računala dnevno količino hrane in mišic, nakar sem imela telefon, in ko sem končala sem od te dnevne vrednosti hrane računala tedensko vrednost kosti, in mi nikakor ni šlo skupaj...sram me je :-[ :D

Once you go boxer, you never go back :)


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2403 : 30 November 2012, 10:13:37
Najbrž ni potrebno dati vsak teden jeter oz. lahko manj kot 5%? Ker imam še pluča, ki jih ne morem zamrznit, in bi raje to dala, kot da jih v smeti vržem..

Pravite,  da se repe dobi v klavnicah? Sem bila presenečena, ko sem videla v L'eclercu jih zapakirane...predvsem cena me je presenetila, ne spomnim se na kilo, so pa bili koščki repa, tam cca 7 cm dolgi, kakih 8 komadov 7€...se mi zdi pa malo predrago. Sem pa vzela svinjske repke, je pa cena cca 2€ na kg.

Once you go boxer, you never go back :)


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2404 : 30 November 2012, 16:20:26
Jeter mora biti 3-5% tako da ja, lahko je tudi manj kot 5%. Pa ostalih organov mora bit 5%. Pa razmerja ni treba loviti v enem tednu, lahko razmerje vloviš v 2 tednih ali pa v enem mescu npr. ;) . Jaz lovim v enem mescu ;) . Pljuča pa itak niso pravi organi, ampak nekaj vmes med mišico in organi (lahko daješ kot mišico, ampak ne za vsak dan), jaz osebno jih dajem kot mišice, ampak dam nekje 1x na 2 tedna ali 1x na mesec  ;)



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2405 : 01 December 2012, 21:53:39
Najbrž ni potrebno dati vsak teden jeter oz. lahko manj kot 5%? Ker imam še pluča, ki jih ne morem zamrznit, in bi raje to dala, kot da jih v smeti vržem..

Tisti, ki razkosavajo cele živali, pravijo, da pride jeter manj kot 5% od cele telesne teže, včasih samo 2%. Tako da je dovolj, če jih daješ tudi samo 2%. Samo pazi, da daješ še kake ledvice ali druge organe. Jaz dam jetra približno 3x mesečno, ledvice tudi okoli 3x. Če imaš trenutno več pljuč, komot ponucaš in daš jetra kdaj drugič. Mislim, da ni nič narobe, če pes cel mesec ne dobi jeter (jih bo pa naslednji mesec bolj pogosto dobil).

Kot je že Tejch napisala, so pljuča nekje med mišicami in organi, ker ne vsebujejo toliko vitamina A in D kot jetra/ledvice. Eni to hranijo kot meso.

Pravite,  da se repe dobi v klavnicah? Sem bila presenečena, ko sem videla v L'eclercu jih zapakirane...predvsem cena me je presenetila, ne spomnim se na kilo, so pa bili koščki repa, tam cca 7 cm dolgi, kakih 8 komadov 7€...se mi zdi pa malo predrago. Sem pa vzela svinjske repke, je pa cena cca 2€ na kg.

Repe dobim v mescici Panvita. Cena je 1,19 eur na kg (taka cena je tudi za glave, hrbte, parklji so mislim po 0,99 eur). Ja, Leclercovi so verjetno dosti dražji, saj vsak rep tehta le okoli 150-250 g.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #2406 : 03 December 2012, 18:38:32
Jaz imam pa eno uprašanje kak je s purini, ki jih svinjsko meso kar nekaj vsebuje? Smo imeli na jedilniku večjo količino svinjine kot ponavadi (sapniki z dodatki) kot osnovo obrokov. Pa sem pri starejšemu opazila da mu sklepi ne delajo tako kot ponavadi. Prav oteklo se je nosil (kot da ima večji napad revme). Pri maldih ni bilo nobene razlike. Se je pa tole pojavilo že parkrat pa iščem povezave.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2407 : 03 December 2012, 20:31:04
Dobro leto hranim surovo in do sedaj sem večino hranila svinjino (sedaj smo po večini na divjačini), pa ni bilo nobenih težav. Je pa res da je moj pes še mlad. Mogoče je pa srce vzrok, če si ga več hranila.

vsebnost purinov

do 1 g/100 g
   srce, priželjc, sardine, mesni ekstrakti, školjke, kvas
do 150 mg/100 g
   puran, gos, fazan, jerebica, bravina, svinjina, jetra, ledvice, skuše, sardele, losos
do 75 mg/100 g
   govedina, piščančje meso, šunka, meso srnjadi, možgani, vranica, pljuča, jetrna pašteta; raki, jegulja, morski list; zelenjava: špinača, beluši, grah, leča, brstični ohrovt, cvetača, čebula



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2408 : 03 December 2012, 21:32:23
Kaj so purini škodljivi za pse? Naša dva hranimo pretežno z divjačino,ker se mi zdi najbolj naraven meso..

Once you go boxer, you never go back :)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #2409 : 04 December 2012, 09:16:30
No moj je skoraj 11.  ;) Pri tamladih tega nisem opazila. Je pa bil v preteklosti že hranjen s striktno surovo. Danes imajo mešano prehrano. Me pa tale opažanja vedno znova presenečajo. Njegov odziv na tole ni bil prvikrat. Samo sedaj sem malo bolj pozorna na to. Ker je bilo izven vseh njegovih ustaljenih ''slabih dni''. Ma dobili smo en kup sapnikov z ostalim tkivom. Tako da srca ni bilo nič zraven. In pa to je bilo pri njemu za opazit po enih 3 zaporednih obrokih. Škoda, da ga nisem posnela. Stal in jamral zraven. Nikakor se ni mogel naštimat za ležat. Pa sklepe si je gledal (vedno ko mu kaj ne štimajo si jih ful gleda ::)). No po parih dneh skrajno ne svinjske hrane je bolje (pa je vreme temu primerno slabše zanjga, ampak počutje pa boljše kot zadnjič). Sama nimam nobenih problemov s hranjenjem s svinjino, ker smo jo od nekdaj sami redili. Tokrat pa ni bil domač vir. Bom enkrat od prilike spet pozorno opazovala, ko bo spet kaj takega na jedilniku.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #2410 : 04 December 2012, 13:46:01
Tisti, ki razkosavajo cele živali, pravijo, da pride jeter manj kot 5% od cele telesne teže, včasih samo 2%. Tako da je dovolj, če jih daješ tudi samo 2%. Samo pazi, da daješ še kake ledvice ali druge organe. Jaz dam jetra približno 3x mesečno, ledvice tudi okoli 3x. Če imaš trenutno več pljuč, komot ponucaš in daš jetra kdaj drugič. Mislim, da ni nič narobe, če pes cel mesec ne dobi jeter (jih bo pa naslednji mesec bolj pogosto dobil).

Kot je že Tejch napisala, so pljuča nekje med mišicami in organi, ker ne vsebujejo toliko vitamina A in D kot jetra/ledvice. Eni to hranijo kot meso.

Repe dobim v mescici Panvita. Cena je 1,19 eur na kg (taka cena je tudi za glave, hrbte, parklji so mislim po 0,99 eur). Ja, Leclercovi so verjetno dosti dražji, saj vsak rep tehta le okoli 150-250 g.

200 kg govedo (očiščeno) nima nikoli 10kg jeter (5%), prej 2% ali pa še manj. Če računamo ne očiščeno pa še manj.
Nekako vidim da tudi Taar ne računa, dozira več ravno po strogih "reglcih" 8) ..............so v kardelu pač nekateri pojedni nekaj prej in za druge ni ostalo; pa drugič 8)
Pri nas jetra dobi, ko jih jemo doma................pa še takrat jih ima na jedilniku 2,3dni, kot vse ostale obroke (enkrat okisane, drugič kuhane, tretjič pečene z žajbljem.......da ni preveč enolično :o  ;)). Podobno je z ribami.
S pljuči se ne ubadam več; sam bez veze balast, tako v skrinji kot v želodcu..............če ravno drugega ne bi bilo pri roki še mogoče.
Pred nekaj dnevi sta naša dva umetnika prav veselo kradla obrezan loj ................... sem jim mislil že k veterinarju peljat, ker kakec nekaj dni ni bil pravi ;D . Da o plinih in količini spoh ni za govorit :-[



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2411 : 04 December 2012, 13:57:16
Zakaj pljuča niso ok?

Once you go boxer, you never go back :)


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2412 : 04 December 2012, 19:30:04
Jaz imam pa eno uprašanje kak je s purini, ki jih svinjsko meso kar nekaj vsebuje? Smo imeli na jedilniku večjo količino svinjine kot ponavadi (sapniki z dodatki) kot osnovo obrokov. Pa sem pri starejšemu opazila da mu sklepi ne delajo tako kot ponavadi. Prav oteklo se je nosil (kot da ima večji napad revme). Pri maldih ni bilo nobene razlike. Se je pa tole pojavilo že parkrat pa iščem povezave.

Moja je večinoma sivnjino (več kot 50% mesa) pa nima nobenih problemov. Svinjina večinoma tudi ni domača (ene 10-20% je domače, ostalo iz mesnice). Je pa mlada, mogoče bi bilo drugače, če bi bila starejša ;)
Če se tvojemu pojavlja po večdnevnem uživanju svinjine, mu pač svinjine ne dajaj tako pogosto ;) . Saj če vidiš da mu nekaj ne paše pač prilagodiš. Pa daš več govedine npr. ;)

Zakaj pljuča niso ok?

Pljuča so čisto OK, samo malo hranilno vrednost imajo. Pa kar nekaj psov jih ne mara. Pa niso ravno za vsak dan, kot občasen obrok so pa čisto OK ;) . Jaz jih dajem nekje 1x na 2 tedna, če bi pa jih imela možnost dobit več pa bi jih dajala 1x na teden  ;)

200 kg govedo (očiščeno) nima nikoli 10kg jeter (5%), prej 2% ali pa še manj.

Jaz dobim goveje jetre kar velikokrat pa ti lahko povem, da imajo blizu 10 kg. Lahko enkrat stehtam ;) . Je manj kot 5% teže, ampak manj kot 2% pa ravno dvomim da je  ;) ::)
Drugače dajem jaz jeter 4-5%. Dajem pa večinoma samo goveje, res redko dobi kak kos svinjskih ali piščančjih (če od nas kaj ostane, drugače ne). Govejih dobim še preveč zastojn, pa mi je škoda kupovat neke svinjske ali piščančje ;) .



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2413 : 04 December 2012, 20:58:07
Se pravi purini niso škodljivi za pse, tako kot za človeka (putika)?



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #2414 : 05 December 2012, 09:13:36
Saj purini v osnovi niso škodljivi - če jih ni preveč ali če osebek dobro prenaša tolikšno količino purinov. Me pa res zanima, če v to smer obstaja kak podatek. Zapisala sem samo moje tokratno opažanje. Količina pa je bila za cca 3 obroke (torej dan in pol), kar se mi ne zdi enormno veliko, ampak zanj očitno preveč. Je pa bučko itak na ustreznih briketih od mesa pa je prej pogosto kunec, zajec, divjačina...

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #2415 : 05 December 2012, 11:54:04

Jaz dobim goveje jetre kar velikokrat pa ti lahko povem, da imajo blizu 10 kg. Lahko enkrat stehtam ;) . Je manj kot 5% teže, ampak manj kot 2% pa ravno dvomim da je  ;) ::)
Drugače dajem jaz jeter 4-5%. Dajem pa večinoma samo goveje, res redko dobi kak kos svinjskih ali piščančjih (če od nas kaj ostane, drugače ne). Govejih dobim še preveč zastojn, pa mi je škoda kupovat neke svinjske ali piščančje ;) .

Pa stehtaj :) ..................če imajo blizu 10kg potem ni treba ravno dvomit v 2% ali pa manj ;D , edino če ni opravka s kakšnim alkoholičnim govedom :)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #2416 : 05 December 2012, 13:08:47
A to se računa od žive mase al od očiščene? Kakor koli računam so pri 200kg bolj telečje kot goveje jetre.  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2417 : 05 December 2012, 15:16:29
Pa stehtaj :) ..................če imajo blizu 10kg potem ni treba ravno dvomit v 2% ali pa manj ;D , edino če ni opravka s kakšnim alkoholičnim govedom :)

Ko spet dobim cele jetre bom stehtala pa napisala ;) . Kdaj bo to ne vem, možno pa da še hitro ne... Bodo pa počasi svinjske koline, pa lahko stehtam, ker tukaj pa vedno dobimo cele  ;)



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2418 : 05 December 2012, 23:28:50
Glede purinov in sklepne revme naj bi nastalo sklepno vnetje zaradi nastanka kristalov soli sečne kisline v sklepih (če prav razumem, naj pa več razloži kak veterinar?). Sečna kislina se iz telesa izloča skozi ledvice, torej se vidi na pregledu krvi/urina. Tako da jaz bi najprej pregledala vrednosti v urinu in krvi, če so stvari v mejah.

Moja 11-letnica je imela na testu kri in urin popolnoma v redu, pa je surovo 3 leta, precej svinjine, dosti srca. S sklepi ima vse v redu, nikoli trda, nikoli ne šepa, aktivna.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2419 : 05 December 2012, 23:35:38
Ko spet dobim cele jetre bom stehtala pa napisala ;) . Kdaj bo to ne vem, možno pa da še hitro ne... Bodo pa počasi svinjske koline, pa lahko stehtam, ker tukaj pa vedno dobimo cele  ;)

Se priporočam Tejch za tehtanje:) Pa še to povej, če bo možno, kakšna je bila živa teža in kakšna je teža po zakolu. Čeprav pri prašiču se ga ne da iz kože, ne? Pri govedu/ovci/srni je drugače, ker se jih da iz kože, pa  je verjetno tudi koža kar težka. Pri perutnini se tehta pač s kožo.

Drugače se jaz z jetri ne obremenjujem preveč, ampak pazim, da se držim pod 5%. Ta mesec smo itak zalogo jeter in ledvic izpraznili, tako da sta dobila minimum. Avstralska vzrediteljica, ki hrani surovo že 20 let, je rekla, da se drži vseh procentov, edino pri jetrih je bolj pri 2-3% (vsekakor pod 5%). Je pa res šit, ker jetra recimo dobim zastonj, in to jagnječja, pa še radi jih imajo.... Bi jih jedli dnevno, če bi se dalo.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2420 : 05 December 2012, 23:40:05
Zakaj pljuča niso ok?

Kot pravi Tejch, niso ravno popoln obrok, (pre)malo maščob, in povrh vsega jih moj gospodič noče več jesti (je vse, razen pri pljučih in svinjskih ledvicah se zmišljuje). Pa jih dobim zastonj... Če dobiš zastonj in tvoji psi marajo, veselo hrani 1x tedensko.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #2421 : 06 December 2012, 08:49:56
Prašiča se prav tako da iz kože (razen če potrošnik želi še kožo ;)).
Taar vseskozi pozabljaš razliko mini/mali pes (od nekdaj notranji) pa precej masiven velik pes (lep čas zunaj živeč) :)
Urin je pri njemu vedno ok, prav tako njegova gibčnost s katero brez težav vsakodnevno premaga nekaj km aktivnega sprehoda + celodnevno divjanje po vrtu ter čez kako agi ovirco 8) Se pa opazi, da če poje kaj kar (očitno) ni ravno biser od hrane zanjga pač sklepi ali prebava pokažejo odsopanja od običajnih dni. Se mi pa zato res ne da čez vikend na veterino laufat na analizo, če je že po 2 dneh druge hrane bolje.  :)
Drugače pa jaz tudi, če dobim kaj zastonj, ne pohranim, če jim ne ustreza. Pa rajši dokupim kak kos ki je dražji. Se ne grem ''vse je dobro, če je le zastonj'' ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #2422 : 06 December 2012, 16:09:25
Zakaj jetra ne smejo presegati 5%?

Jaz sem do zdaj kombinirala goveja jetra in testise, danes sem končno dobila (in kupila) še govejo vranico in ledvice. Tudi pljuča so imeli, pa jih nisem vzela, ker se mi zdi, da ima več od ledvic in vranice, ali pač? ???

Drugače pa smo že nekje 3 tedne na surovem. Dnevno poje 2,5 kg mesa (kak dan tudi več ::)), od tega je cca 250 g organov, 2x tedensko dobi mesnate goveje kosti za glodanje. Zjutraj mu dam zraven še pošteno žlico skute (obvezno nepasirane, ker po pasirani bruha, rit razcartana ::)), v večerni obrok pa nekje vsak drug dan namočene ovsene kosmiče. Zjutraj in zvečer dobi po 1 kapsulo omega 3, včasih mu dodam k hrani še kakšno žlico olivnega olja.
Kakec je  :-* :-* :-* :o :o :o, počutje zaenkrat ok, skratka - šefica je zadovoljna z rezultati 8), le novi zamrzovalnik bo treba nabaviti, ker zdajšnji (3 predali) ne prenese tolikšne količine zalog mesa... ::)



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2423 : 06 December 2012, 22:38:45
Zakaj jetra ne smejo presegati 5%?

Predvsem zaradi velike vsebnosti vitamina A, ki se, kar ga je "odvec" v telesu nalaga in to lahko pride do zastrupitve z njim.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #2424 : 06 December 2012, 22:46:46
Aha... Hvala maja01...
Glede na preračunano, bi naj dajala dnevno 250 g organov (7,5 kg/30 dni). Je kaj narobe, če dobi vsak drug dan 250 g jeter, ali jih raje dajem 1-2x tedensko, vmes pa ostale organe (ledvice, vranico, testise, pljuča)? ???



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2425 : 07 December 2012, 14:06:38
Glede na preračunano, bi naj dajala dnevno 250 g organov (7,5 kg/30 dni). Je kaj narobe, če dobi vsak drug dan 250 g jeter, ali jih raje dajem 1-2x tedensko, vmes pa ostale organe (ledvice, vranico, testise, pljuča)? ???

Odvisno kako tvoj pes prenaša organe. Če mu malo večja količina povzroči mehak kakec, lahko daješ manjšo količino bolj pogosto (da se porazdeli). Mojadva dobita ledvice 3x mesečno, jetra tudi 3x mesečno. Takrat je to večji del dnevnega obroka, zraven pa še kaka rezina srca. Sta pa majhna, tako da če bi hranila jetra vsak dan, bi morala izmeriti eno rezinico dnevno... preveč komplicirano. Pa tudi dobro prenašata organe, tako da jima kos jeter ne povzroči težav.

Vranico hranim redko, ker mi je ne uspe dobiti... Pa še samček se zmrduje nad tem.

Pljuča eni štejejo kar med mesnato meso, ker nimajo tako velikih količin vitamina A in D. Lahko hraniš malo več pljuč, če jih pes mara in jih lahko dobiš (drugače pa niso tako nujna zadeva).

V vsem tem času, kar hranim surovo, sem surove testise dobila le 1x:) To mi pa še ni uspelo izvrtati, kje bi jih dobila:))



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2426 : 07 December 2012, 14:11:50
Jaz sem jih zadnjic vzela v SPARu... cisto slucajno sem jih zagledala. Zgleda, da grejo naprej za clovesko porabo ;)

battito animale


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2427 : 07 December 2012, 14:13:37
Kakec je  :-* :-* :-* :o :o :o, počutje zaenkrat ok, skratka - šefica je zadovoljna z rezultati 8), le novi zamrzovalnik bo treba nabaviti, ker zdajšnji (3 predali) ne prenese tolikšne količine zalog mesa... ::)

Drgač pa čestitam ob prehodu (in za kakec seveda:). Tudi mi smo nabavili nov zmrzovalnik, zdaj se pa spravljam v klavnico. Tisto, v katero sem hodila do sedaj, so zaprli, bomo videli, kako bo v novi klavnici. Nismo že dolgo časa jedli goltancev...

Je pa prejšnni teden mama od sodelavke dobila vrečo plasti svinjske maščobe (domače koline) in se spravila prvič delat ocvirke. Seveda je precej rezin maščobe romalo v skrinjo za pse:)



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2428 : 07 December 2012, 14:14:46
Jaz sem jih zadnjic vzela v SPARu... cisto slucajno sem jih zagledala. Zgleda, da grejo naprej za clovesko porabo ;)

Svašta, v Sparu? Še nisem videla. No, me ne preseneča, glede na to, da v novomeškem mesnem centru redno prodajajo (in prodajo) svinjske repe in parklje...



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2429 : 07 December 2012, 14:16:54
Mene je najbolj impresionirala ponudba mesa na Madžarskem. Manjši kraj, srednje velik supermarket, notri pa ogromen pult z mesom - čisto vse od a do ž, vse živali, vsi deli. Dosti ceneje kot pri nas.