Surova hrana

irenchy · 1189034

Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2430 : 07 December 2012, 14:23:41
Ja, ampak jih nisem se nikoli prej vidla. Repe in parklje imajo pogosto v eni nasi trgovini z lokalnimi izdelki, samo mojim je to ful prevec kosceno za samostojen obrok :-\ imajo tudi jezike, samo jeziki so ze dragi  :(

battito animale


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2431 : 07 December 2012, 14:29:39
Ja, sploh parklji so skoraj čista kost... repe pa hranim nekajkrat mesečno  - en rep in rezina nekega mesa.
Jeziki so luksuz, kar dragi, ja. Si občasno privoščimo, v kmetijski zadrugi dobim ceneje.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2432 : 07 December 2012, 14:35:30
Zadnjič sem testise videla v BTC-jevem Tušu. Najprej sem šla v interšpar in niso imeli sploh nobenih organov, niti parkljev. Imeli so samo zapakirane perutninske organe, kjer je zraven tudi srce pa potem pride dražje. Sem že hotela iti kar domov pa sem se peljala mimo Tuša in zavila še tja. Tam so imeli pa vse :o Parklje, jetra, ledvica, pljuča, možgane, testise (sem se prav nasmejala, ko sem videla, da na tablici piše prašniki ;D ;D nisem vedela, da je uveljavljen izraz) pa še druge zadeve.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2433 : 07 December 2012, 14:37:43
Jaz dam parklje in repe med obroki namesto žvečk (seveda vkalkuliram v obrok)...sploh parklje imata za dva dni..ne vem kaj jima ne gre...najprej ju zakopavata uro pa pol (ne pretiravam) v boksu pod odejo, potem se pa obupano spravita nanje...samo, kot pravim, traja dva dni, da ju uničita ???

Zoe hvala za informacjo o TUšu. Imam kar problem dobiti take stvari..Goltance imajo samo v klavnicah?

Once you go boxer, you never go back :)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2434 : 07 December 2012, 14:42:23
testise (sem se prav nasmejala, ko sem videla, da na tablici piše prašniki ;D ;D nisem vedela, da je uveljavljen izraz) pa še druge zadeve.

Tocno ja, v Sparu je tudi pisalo prasniki ;D

battito animale


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #2435 : 07 December 2012, 16:24:58
Tudi jaz jih kupujem v Sparovi mesnici. Videla sem jih tudi v Tušu, samo so tam dražji...

Taar, organe ful dobro prenaša, kakec je normalno trd, le malo bolj temen zaradi krvi, pes poje z veseljem,... Ko režem jetra, kar hodi firbcat v kuhinjo, če bo dobil kak košček za posladek... ::) :P Testisi pa itak zgledajo kot piščančji file, ko jih narežeš, pa še po vonju mene ful spominjajo na piščanca.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2436 : 07 December 2012, 17:53:19
Se priporočam Tejch za tehtanje:) Pa še to povej, če bo možno, kakšna je bila živa teža in kakšna je teža po zakolu. Čeprav pri prašiču se ga ne da iz kože, ne? Pri govedu/ovci/srni je drugače, ker se jih da iz kože, pa  je verjetno tudi koža kar težka. Pri perutnini se tehta pač s kožo.

Prašiča se da iz kože  ;) .. Živo težo pa lahko samo ocenim, ker ga prej, ko ga zakoljemo ne tehtamo.

Drugače se jaz z jetri ne obremenjujem preveč, ampak pazim, da se držim pod 5%. Ta mesec smo itak zalogo jeter in ledvic izpraznili, tako da sta dobila minimum. Avstralska vzrediteljica, ki hrani surovo že 20 let, je rekla, da se drži vseh procentov, edino pri jetrih je bolj pri 2-3% (vsekakor pod 5%). Je pa res šit, ker jetra recimo dobim zastonj, in to jagnječja, pa še radi jih imajo.... Bi jih jedli dnevno, če bi se dalo.

Jaz dajem 4% jeter že kar nekaj časa, razen prešnji mesec je bilo 6% (zamešala sem neke pakete pa je prišlo več). Dajem pa samo goveje jetre, razen res ful občasno kak košček svinjskih ali piščančjih. Dobim pa jih veliko zastojn, še preveč :-\ . Sem pa nekaj na tujih forumih brala, da naj bi kao moral dajat pol govejih jeter pol pa nekih drugih (piščančjih npr.). Ni mi ravno logično zakaj in zato tega tudi ne delam  ::)

Glede na preračunano, bi naj dajala dnevno 250 g organov (7,5 kg/30 dni). Je kaj narobe, če dobi vsak drug dan 250 g jeter, ali jih raje dajem 1-2x tedensko, vmes pa ostale organe (ledvice, vranico, testise, pljuča)? ???

Bo čisto OK če daš jetre vsak drugi dan, mogoče bi bilo bolje vsak 3. dan, 1x tedensko bi pa bilo za moje pojme premalo. Jaz dam jetre ene 3-4x na mesec (po 300-400g naenkrat) in ene 3x druge organe (imam pakete po 500g, ene par jih je še po 300). Od ostalih organov sedaj dajem samo svinjske in goveje ledvice, včasih še kje iz zmrzovalnika izkopam kako pozabljeno vranico ali testise pa dam še tisto. Drugače pa imam namen sedaj kupit še svinjske vranice pa nekaj časa hraniti to namesto ledvic  :) . Hranim pa 4% jeter in 5-6% ostalih organov  ;) . Dam pa včasih organe kar kot samostojen obrok, predvsem jetra, pa ni nobenih problemov  ;D  . Ampak navadno še vedno dam zraven kosti, ker kosti še jo vedno zaprejo, če ni organov zraven (imam bolj koščene kose kosti - kurje noge, pa razne mesnate za v juho, ampak sedaj bom itak šla kupit neke bolj mesnate kosti, ker vem da te niso OK pogosto)  :-\

Drugače pa jaz nikjer nisem zasledila testisov. Meni jih en včasih šenka. Jih pa nima nekaj pretirano rada, mogoče zaradi tega, ker ne režem ampak dam samo celega... V trgovinah sem do sedaj našla samo jetra, svinjske in goveje ledvice, v panvitini trgovini pa še možgane in vranice. Pljuč pa nažalost ne najdem, bi jih z veseljem hranila večkrat, če bi jih imela kje za kupit, ker sedaj jih tudi samo včasih dobim  :-\



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2437 : 07 December 2012, 18:23:03
Pljuca imajo pri nas v hipermarketu Mercator ful pogosto, skoraj vsak teden.

Zakaj pa rezete? A zaradi doziranja?

battito animale


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2438 : 07 December 2012, 18:59:17
Pljuca imajo pri nas v hipermarketu Mercator ful pogosto, skoraj vsak teden.

Pri nas pa niti pod razno ne dobiš. Pljuča sem dobila samo v predelovalnici kmetijske zadruge. Zanimivo, da iste trgovine po Sloveniji prodajajo tako različne stvari.

Ugibam, kako ljudje ta pljuča pojedo...



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2439 : 07 December 2012, 19:00:21
Zakaj pa rezete? A zaradi doziranja?

Jaz moram skoraj vse stvari rezati, ker sta psa manjša. Ena jagnječja jetra so npr. za 3 obroke.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2440 : 07 December 2012, 19:17:31
Jaz dam parklje in repe med obroki namesto žvečk (seveda vkalkuliram v obrok)...sploh parklje imata za dva dni..ne vem kaj jima ne gre...najprej ju zakopavata uro pa pol (ne pretiravam) v boksu pod odejo, potem se pa obupano spravita nanje...samo, kot pravim, traja dva dni, da ju uničita ??

Mojadva sta tudi obupavala nad parklji, kupila sem jih le nekajkrat. Starejši psici sem morala kožo zarezati, da je vsaj to lahko obglodala:)) Niso pa slabi za žvečit.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2441 : 07 December 2012, 19:27:06
Pljuca imajo pri nas v hipermarketu Mercator ful pogosto, skoraj vsak teden.

Zakaj pa rezete? A zaradi doziranja?

Jaz še v nobenem mercatorju nisem videla pljuč, ne v sparu, ne v intersparu, lidlu, hoferju, nikjer uglavnem  :-\

Jaz če se le da ne režem. Ko režem pa režem zaradi doziranja, trudim pa se da dajem čimvečje kose ker drugače golta  ;)

Parklje sem pa dala 2x, obakrat ni vredu zgrizla in je potem kakala celo trdo kost. Tako da res nikoli več  ::)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2442 : 07 December 2012, 20:06:17
Ugibam, kako ljudje ta pljuča pojedo...

Ko imamo koline, jih naredijo kot jetrca, na cebuli. Samo meni niso vsec ker so notri vse tiste cevke (bronhiji?), so take gumijaste :-[ drugace imajo podoben okus kot jetrca, mogoce malo manj mokast.

battito animale


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #2443 : 08 December 2012, 09:57:45
Samo predlog. Kaj če bi po bližnjih vaseh dale povpraševanje da ''potrebujete to pa to, kupite za tako pa tako ceno''? Oglas se, da zmenti, da posredujete na kako oglasno desko pri vaških mlekarnah npr. Tam ga lahko opazijo obični kmeti, ki ne uporabljajo netov imajo pa doma živino, ki gre v zakol. Vas pokliče, ko ima in greste po stvari, ki jih težko ali sploh nemogoče dobite v trgovinah. Ga skoraj ni takega, ki bi ne prodal tisto kar običajno vržejo na gnoj tam pa to pobašejo vaške lutalice ali lisice.  ;) Sicer pa ker je najbolj naraven način prehrane ''celega plena'' - pri kmetu zakupiš celo žival (ali polovico) in jo pobašeš v skrinjo  :) Pa cena direkt pr kmetu je skoraj sigurno zmerna v primerjavi s prodajno.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #2444 : 08 December 2012, 10:03:14
Ugibam, kako ljudje ta pljuča pojedo...
V omaki. Bojda specialiteta. Ko golaž. Okus imajo res po jetrcah. Ampak meni osebno so bolj uporabne za pse, ker jih noben od nas ne obrajta.  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2445 : 10 December 2012, 21:20:47
Imam vprašanje za tiste, ki doa sušite stvari za priboljške  ;D   kolk jih posušite? Recimo srce ali toliko da je čisto trdo/suho ali pa toliko da je še malo mehko, tak žvečljivo? Kako jih shranjujete in kako dolgo? Recimo če so čisto sugi, da so že trdi, tak ni nekekga problema s shranjevenjem pomoje, saj je suho, če pa ni čisto suho, da je tisto malo žvečljivo pa nevem? V hladilniku? 1 teden?

Ob priložnosti bom sušila tudi piščanca, tega je verjetno treba kar posušit do konca, malo imam v glavi tiste priboljške, ki se jih kupi (recimo od flaminga), ki so samo suho meso, pač do take stopnje je pomoje fajn da jih posušim?



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2446 : 11 December 2012, 08:21:46
Jaz še nisem sušila, imam pa namen,tako da ti nem orem pomagat. Bom pa prvo rundo posušila samo na pol, potem pa videla,če je dovolj,da zdrži vsaj teden dni. Sušila bom pa jetrca in ledvičke. Kstero meso pa ti sušiš?

Zanima me še, če je kdo kje videl,da prodajajo kurje tace? Mi je najlažje glede računanja % kosti, vsaj zdaj na začetku ::) Je vseeno, če dobiva samo piščančje kosti (no občasno še kakšen svinjski rep ali parkelj), s stališča kalcija in drugih hranilnih snovi?

Once you go boxer, you never go back :)


Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2447 : 11 December 2012, 08:47:46
Jaz sem sušila najprej ledvičko in je blo ok, sušila sem v sušilcu in ne pečici, prvič sem jih posušila čisto do trdega (sem naštimala preveč časa, ker sem ponoči sušila ;D), drugič sem sušila srček, najprej sem ga posušila do tak mehkega, žvečljivega in je blo kul, pol sem za vsak sučaj še malo dala in so zdaj trdi, jaz jih bom naslednjič pomoje do žvečljivega sušila, ker je lažje za hranit, ko je trdo rabi čas da zgrize ;D ... Ne vem pa po kakem kriteriju naj ocenim kako dolgo zdržijo (nevem a zaasmrdijo, zaplesnijo?)?
Kurjih nogic jaz žal še nisem kje zasledila, mogoče povprašaj pri kakem mesarju, če se jih da dobit, saj eni jih jejo in pomoje bi se jih lahko dobilo :D Jaz tudi dajam pretežno piščančje kosti, včasih še zajčeka, ravno 2 dni nazaj je dobil telečje, mislom, da je vseeno kaka je kost  :)



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2448 : 11 December 2012, 09:37:51
Ja, splesnijo. Do sedaj sem popekla jetrca kar na ponvi, in kakšnih 5 dni mi je bp držalo v vrečki v hladilniku, potem je pa čez kak dan začelo plesnet...je pa res, da bolj, kot posušiš, dlje drži, pa če ne daš v vrečko, ampak kak mali tupperwarček po moje še kak dan več zdrži...Jaz bom tudi s sušilcem sušia,zato me zanima koliko časa približno sušiš? Par ur, en dan??

Once you go boxer, you never go back :)


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2449 : 11 December 2012, 14:37:32
Mene pa spet zanima,glede na to, da se povsod povdarja, kako pomembno je razmerje kalcija in fosforja...kako določite težo kosti? Jih obrežete? ker tele tabele s % kosti se mi zdijo tako-tako (recimo danes smo imeli prašičji rep, pa nisem prepričana, da je bilo notri 30% kosti, kot naj bi jih bilo) ...koliko komplicirate pri teh zadevah? Recimo Nox, ko daš celega zajca,..kako določiš težo kosti?

Once you go boxer, you never go back :)


Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2450 : 11 December 2012, 17:13:09
Jaz imam tak sušilnik, da sušim na 3 stopnji kake 6, 7 ur (ponoči ;)) narežem pa dokaj neenakomerne koške, mi ne uspe lepe kocke narezat  ;D Se mi je pa zgodilo, da sem jih posušila in pustla na pladnju kak dan na balkonu, kjer je ful mrzlo zdaj, pa se je nekaj belega gor naredlo, samo samo tam, kjer je maščoba, dvomom, da bi bla plesen? Pa tudi tak čisto malo in se do zdaj ni nič širlo in nič, gre pa preprosto dol obrisat, nevem bom vidla, če se naslednjič tudi pojavi.

Jaz kosti določam bolj na oko ::) ko dam celega zajca, dam ponavadi tak, da dam zadnji del+hrbet naenkrat, drugo polovico pa shranim za drugič in dam naslednji teden, zraven pa dodam še kako meso/organe, ker rebra in prednje noge so res zeeelo koščene, samo si nekako ne predstavljam kako je pri zajcu npr. samo 10% celotne teže kosti, meni deluje več  :-\, pri kravi in svinji je čisto realno, samo pri zajcu pa nevem... Tak da zaj jih nimam vel, mogoče je še kje kak paket zadnjih nog v skrinji, tak da jaz zaj večinoma vzamem za kosti piščančja bedra (v petek ali soboto grem v lidla, majo skoraj vedno znižano pa dam po eno bedro (cca.300g) zamrznit) pol pa dobi 2x na teden ali bedro+cca.300g mesa še če pa imam kaj drugea pa tisto dam, kako svinjsko nogo (zaj jih imam smo ravno imeli koline), tisto dam pa po občutku po teži, ker vem da je fejst koščeno pa dam na približno, kdaj dobi več, drugič manj... Ne znam si pa predstavljat, da bi samo kosti tehtala, ker je težko, raje dam celo bedrco in je ok, lepo zgrize in poje...



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2451 : 11 December 2012, 17:31:56
Koliko % kosti pa imajo kurje noge? Jaz dajem za kosti sedaj večinoma kurje noge, včasih še kake bolj ali manj gole kosti za v juho (vem da ni ok, zato dobi včasih) in piščančje prsnice. Imam namen kupit še hrbte pa mogoče kakega celega piščanca. Po moje glih ni preveč pomembno katere kosti je pes... No ne vem, za moje pojme je tudi pri tem fajn kaj krožit, recimo če daješ skos piščanca mogoče ni ok, je fajn če daš vsake tolko časa kako kost druge živali ;)

Jaz določim težo kosti na oko... Ampak ne vem koliko sem kaj točna pri tem  :-\ . Za nekatere stvari sem našla % kosti na netu (npr. piščančji hrbti, celi piščanec, svinjske noge...), za tiste kaj pa ne vem pa nekako ocenim. Pa potem zvagam kos mesa z kostjo, zračunam procent kosti in napišem toliko kosti in je to to  :)

Aja pa za zajca sem jaz zasledila podatek, da ima samo 7% kosti. Ne vem koliko je to kaj res, še celega zajca nisem nikoli imela v rokah, da bi ocenila  :-\



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #2452 : 11 December 2012, 18:45:35
Imej v mislih, da je vse brez kakršnih koli konzervansev...ne zdržijo prav dolgo (saj tudi flamingovi ne dolgo po odprtju)...sicer pa težko povem koliko BI zdržali, ker pri nas NE ''zdržijo'' iz ene runde sušenja dlje kot kake dva dni  :D jih prej zmanjka. Meni se gre bolj zato, da se meni ne pacajo po žepih, vrečk ne uporabljam, ker ne želim, da pes poveže šum vrečke z nagrado med delom. Imam sicer te pasje platnene žepe potem v svojem žepu...pa vseeno so zapacani če je notri sveže. Suho rulz  8) Jaz jih sušim načeloma do pol-trdih. toliko da ga še jaz lahko brez problema zlomim na manj in da ne hrustajo preveč...pol-trdo tudi hitrej ''zgine''.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2453 : 11 December 2012, 21:32:51
Jooj, zaj pa bom res 1x ko bom kuhala zajca vse meso dol s kosti pobrala in strhtam, da vidim kolk ma kosti  ;D
Ja sej to mi je logično, da ne morem met teh priboljškov 3 mesece nekje na toplem, samo tak sem mislila za orientacijo, ker jaz kombiniram ene 3 različne priboljške, da ni vedno enako, da pač pričakuje, imam ponavadi kak suh srček/ledvičko, kak sirček pa še kaj kar se najde, mogoče kako meso, korenček, jabolko :) se pa strinjam, da so suhi zaaakon za v žep, pa še vonja nimajo smrdljivega, pol pa vidiš ko grem z mamo na sprehodi in njena 2 psa samo zraven mene in smrček v žep tiščita ;)



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2454 : 11 December 2012, 23:33:06
Mene pa spet zanima,glede na to, da se povsod povdarja, kako pomembno je razmerje kalcija in fosforja...kako določite težo kosti? Jih obrežete? ker tele tabele s % kosti se mi zdijo tako-tako (recimo danes smo imeli prašičji rep, pa nisem prepričana, da je bilo notri 30% kosti, kot naj bi jih bilo) ...koliko komplicirate pri teh zadevah? Recimo Nox, ko daš celega zajca,..kako določiš težo kosti?

Jaz ne tehtam natančno, določim na oko, v bistvu po logiki. Npr. ta teden sta 2 dni obirala svinjsko glavo (bolj poredko hranim), ki ima zelo trde kosti in samček je uspel kar nekaj kosti pogristi. To količino kosti ocenjujem kot ogromno, zato bo 3 dni pavze brez kosti. Samček še tretji dan dela svetle kakce.
Četrti dan bo na jedilniku kos kurjih prsi, ki imajo čisto malo mehke kosti v sredini - to količino ocenjujem kot zelo majhno. Na ta način nekako lovim ravnotežje, predvsem pa je treba opazovati psa - če mu majhna količina kosti povzroči zaprtje, hrani malo kosti in še to lahko prebavljive (kurje, mlada svinjina, ovca). Če pa brez težav je kosti skoraj vsak dan, ni zaprt (ne dela svetlih bobkov), lahko kosti daješ vsak drugi dan, nekateri psi z lahkoto jedo 20% kosti. V bistvi kalcij ni problem, preveč fosforja je problem (zato se bom striktno držim količin za organe).

Prašičji rep je precej koščena zadeva, saj ni nobenih mišic praktično, le malo maščobe in koža. Prav tako zajec, to je zelo koščeno, praktično nič maščobe. Če bi hranil le zajce, bi bil po mojem pes čisto zaprt.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2455 : 11 December 2012, 23:35:24
Koliko % kosti pa imajo kurje noge?

To je skoraj sama kost praktično, le malo hrustanca in kože (po moji oceni lepo prebavljivo). Ampak ti poleg tega hraniš pač kose mesa, ne?



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2456 : 12 December 2012, 12:25:35
Jaz dam vedno kosti ločeno.Zato,ker si tako vzameta čas, in se z njimi ukvarjata, kot z nekakšno žvečko..Najraje imam kurje krempeljčke, ker točno vem,koliko vagajo kosti :P Dajem pa vsak dan nekaj koščenega, ali vsak drug dan, ker tako dam male količine,in dobita še obrok, ali dva mesa.

Sem pa od začetka dajala zraven še ovsene kosmiče, potem je pa enkrat slučajno prišlo tako,da sta tri  dni jedla samo meso, in so vetrovi popolnoma prenehali. Od takrat dalje dobita samo meso, pa kdaj kak košček sira,skuto,jogurt, pa košček sadja ali surove zelenjave (bolj kot priboljšek, ker prosita).

Kaj daste pa ostali kot priboljšek, poleg posušenega mesa?

Once you go boxer, you never go back :)


Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2457 : 12 December 2012, 12:43:24
Ria, kak je pa s travo (čeprav je zdaj sneg), moj je ne je več toliko, kak listič si pa še vedno privošči  ;D



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2458 : 12 December 2012, 12:51:57
Ne vem, zdaj je itak ne dobita  :D Se mi zdi,da sta jo tudi prej bolj oblizovala zaradi rose...res težko rečem ???

Ravno prebiram malo o tem hranjenju, ker me je strah,da samo z mesom ne bosta vsega dobila... ::) In sem zasledila, da tisti,ki dajete ribje olje oz. te kapsule,da morate dodajati tudi vit.E ...Meni je to preveč komplicirano, pa tudi ne vem, če stroškovno kaj privarčuješ,tako da bomo ostali kar na Grizzly olju,ki ima to vse že notri.

Once you go boxer, you never go back :)


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2459 : 12 December 2012, 13:36:25
V sosednji temi sem zasledila tole http://www.hranazapse.si/239-hrana-za-pse-k9-natural Kako se vam zdi? Za redno hranjenje se mi zdi absolutno predrago, kaj pa za na potovanja (ko nisi lociran na enem mestu, ampak vandraš okoli)?

Once you go boxer, you never go back :)