Surova hrana

irenchy · 1189055

Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #2460 : 12 December 2012, 13:53:54
Cena je sploh super :) To je pomojem ze nepotreben luksuz. Tudi ce potujes naokoli vedno kje dobis vsaj manjso mesnico, kupujes sproti in sproti pofutras. Bo meso, sveze, pa veliko ceneje.

Saj verjamem da ima folk rad svoje pse, ampak 20 evrov za 400g hrane oz. skoraj 100 evrov za 4 kg..toliko ljudje se za lastno prehrano ne dajejo in je zame hranjenje psa s tako drago hrano ze fanatizem. Se opravicujem prodajalcu :)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2461 : 12 December 2012, 13:59:27
Mene je tudi najprej kap :) Ampak potem sem prebrala, da je to baje suha teza - namocis z vodo in dobis tezo x4. Tako da potem pride cena 5€/kg.

battito animale


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2462 : 12 December 2012, 14:01:05
Iz teh 500g za 20€ naj bi dobil 2 kg...kar je potem 10€ na kg...Sicer še vedno drago, samo za kak paket v avtu imeti za vsak slučaj..ne vem ??? Recimo primer..spomladi bomo šli z avtom na J Anglije. Zaradi psov se bo pot razvlekla na dva dni..Za v eno smer lahko imam zmrznjeno za nazaj bi pa prav prišlo kaj takega...ali pa kompliciram, ker takih potovanj še nisem dala čez, in se mi poraja miljon scenarijev  ::)

Once you go boxer, you never go back :)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2463 : 12 December 2012, 14:02:02
Aja, ok, sem slabo preracunala :-[

battito animale


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #2464 : 12 December 2012, 14:51:58
Moram priznati, da se meni ta hrana, ne glede na sestavo in kvaliteto, zdi pregrešno draga in če računam, da naš dobi dnevno 2,5 kg mesa in bi te hrane dobival nekje isto, mi je cena juhuhu visoka... :-\

Ria, če boste odsotni le 2 dni, po moje ne bi bil nek problem, da vzameš s sabo hladilno torbo, ki jo lahko priključiš v avtu na elektriko, jo dodatno obložiš z zamrznjenimi vložki in daš vanjo zamrznjeno meso. Jaz sem imela letos na morje v taščini torbi paketke mesa za psa (cca 250-300 g skuhanega in zamrznjenega mesa v paketu), pa je bilo po skoraj 7. urah vožnje še zmeraj zamrznjeno in sem ga morala dati ven iz torbe, če sem ga hotela dati psu za večerjo.
Ne vem sicer točno, katero meso hraniš, samo divjačina je tako globoko zamrznjena, da dam ponavadi paket iz zamrzovalnika pozno zvečer, ves čas je v stanovanju na cca 21°C in je komaj proti večeru tako odtaljen, da ga lahko narežem za naslednji dan. Včasih je v sredini še malo ledu.Se pravi, da rabi skoraj 24 ur, da se odtali.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2465 : 12 December 2012, 15:00:19
Jaz na potovanjih in raznih taborih ne kompliciram in hranim z briketi :) Tudi zdaj dobi vsaj 1x na teden brikete, zato da je še vedno navajena nanje.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2466 : 12 December 2012, 15:02:04
To je skoraj sama kost praktično, le malo hrustanca in kože (po moji oceni lepo prebavljivo). Ampak ti poleg tega hraniš pač kose mesa, ne?

Ne, ne hranim kosov mesa zraven, razen včasih. Navadno dam zraven organe, vzamem iz skrinje 700g nog in nekje 700g organov in potem to zmešam in dajem 2 dni. Potem pa je vsaj 1 teden samo meso  ;) . Zadnjič sem dala v enem obroku samo noge, potem naslednji obrok je pa bil kao kuhan (mleko, ovseni kosmiči, jabolke, zelje), ni je zaprlo je pa imela še 2 dni siv kakec, ampak ni bil trd  ;)

Ria, kolko pa vagajo kosti pri kurji nogi, to mene tudi zanima?  :P



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2467 : 12 December 2012, 18:06:46
V sosednji temi sem zasledila tole http://www.hranazapse.si/239-hrana-za-pse-k9-natural Kako se vam zdi? Za redno hranjenje se mi zdi absolutno predrago, kaj pa za na potovanja (ko nisi lociran na enem mestu, ampak vandraš okoli)?

Vseeno ekstremno drago. Pa še iz Nove Zelandije uvoženo... Kot so priporočali drugi, vzemi s seboj mini hladilno skrinjo in zapakiraj globoko zamrznjene kose. Ne bo nič narobe, če daješ proti koncu nekaj briketov, pa kako konzervo. Se pa v Angliji po mojem dobi zmlete surove mešanice za pse ali preprosto kupiš piščance v normalni trgovini. Za pot nazaj pa mogoče najbolje imeti kako mišično meso, ne piščanca (za vsak slučaj zaradi salmonele), pa da kupiš zmrznjeno. Aha, pa pozanimaj se, če je kak problem s prenosom mesa čez mejo/na carini - v tem primeru pač neka suha mešanica ali konzerve, briketi.

Za koliko časa pa greš? Greš po pasjih opravkih (razstava, tekma?)?



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2468 : 12 December 2012, 18:12:05
Imam vprašanje za tiste, ki doa sušite stvari za priboljške  ;D   kolk jih posušite? Recimo srce ali toliko da je čisto trdo/suho ali pa toliko da je še malo mehko, tak žvečljivo? Kako jih shranjujete in kako dolgo? Recimo če so čisto sugi, da so že trdi, tak ni nekekga problema s shranjevenjem pomoje, saj je suho, če pa ni čisto suho, da je tisto malo žvečljivo pa nevem? V hladilniku? 1 teden?

Ob priložnosti bom sušila tudi piščanca, tega je verjetno treba kar posušit do konca, malo imam v glavi tiste priboljške, ki se jih kupi (recimo od flaminga), ki so samo suho meso, pač do take stopnje je pomoje fajn da jih posušim?

Če hočeš, da bo zdržalo, bi po mojem morala posušiti v sušilniku za sadje čisto do suhega. Ko jaz delam ribje piškotke (pečene), jih dam takoj v zmrzovalnik . Potem jemljem ven za 3 dni priboljškov in držim v hladilniku. Sem imela v taperverju v hladilniku večjo količino in mi je splesnelo. Drugače sama še nisem do konca sušila priboljškov, jaz sem jih le osušila, da so bili na otip bolj čisti, notri pa še mehki. Ampak to  sem porabila naslednji dan na tekmi.



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2469 : 12 December 2012, 18:55:53
Ria, kolko pa vagajo kosti pri kurji nogi, to mene tudi zanima?  :P

Nikjer nisem našla točnega podatka,jaz računam cca 70%..vem,da perutničke imajo 46%, tačke imajo pa še manj maščobe oz. česarkoli :)

Za koliko časa pa greš? Greš po pasjih opravkih (razstava, tekma?)?

Za 14 dni. Ne, ne, nič pasjega, razen obiskovanja pasjh parkov in trgovin  :D

Once you go boxer, you never go back :)


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2470 : 14 December 2012, 21:55:31
Danes sem dobila paket govedine in med drugim tudi jetra. Tehtala so točno 10 kg, ne vem pa, če so bile čisto cele, ampak mislim, da sem jih kar večina dobila. Aja, žival je bila odrasla, ne vem pa ali je bil bik ali je bila krava in ne vem koliko je tehtala. Tako da Pidog, imel si prav, jetra so nekje 2-3% telesne teže živali pri govedu, vsekakor ne 5%  ;) . Me pa zelo zanima, koliko tehtajo jetra pri kaki drugi vrsti živali, me zanima, če je pri vseh % enak  :)

Sicer glede organov... Bolj se učim anatomijo in vagam organe pa potem deleže računam, bolj ugotavljam da je 10% organov kar malce preveč. Če gledaš pri svinji možgani, jetra, ledvice, vranica in priželjc (pa mogoče sem še kak manjši organček pozabila) nikoli ne tehtajo 10% teže, prej bi rekla ene 5%. Če zraven šteješ še pljuča in trebušno slinavko pa verjetno pridež blizu 10%. Tako da ne vem, mislim, da bom začela pljuča hranit kot organe  ;)



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2471 : 15 December 2012, 20:06:56
Tudi meni se zdijo taki % bolj realni... Jaz če bi na oko zaj rekla glede zajca, bi tudi rekla, da je jeterc za kake 3%, glede na to da so mega majhne, pa sem v zadnjih 2 letih kar nekaj zajcev zaklala in spakirala v skrinjo  :) Jaz že tako hranim manj organov, zaj sem se odločla, da jih bo dobil v soboto (najlažje skombiniram), prejšnji teden je dobil ledvičko, danes cca.70g svinjskih jetrc.. A je kaj narobe, če recimo možganov ne hraniš? jaz jih ne kupujem, ker jih imajo zelo poredko, pa itak grem jaz v mesnico ponavadi samo po kake hrenavke ali kaj takega za psa, zelo redko zase... Tudi pljuč ne hranim, ker jih ne dobim, pa zajčjih ni maral jih nikoli ni pojedel, tako da pomoje ne bi ravno navalil na pljuča  ::) ... Od organov hranim jetra, ledvičke, vranico, to je pa tudi vse, kaj drugega nekako ne dobim pri nas, bi pa lahko šla v Mb kam pogledat, če bi blo mus, recimo za kake prašnike, možgančke...



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2472 : 15 December 2012, 20:15:49
No evo danes smo imeli koline in ker se pri nas vse porabi (na veliko zalost mojih psov) sem uspela probat tudi ledvicke in srce (narejene enako kot jetra). Ledvice imajo enak okus kot jetra, srce pa je precej trdo ::)

battito animale


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2473 : 15 December 2012, 20:32:54
Jaz od organov dajem največ jeter (goveje) potem ledvice (svinjske, goveje), na svinjskih goltancih je včasih pripet tudi priželjc in občasno dobim kje kako vranico (svinjsko ali govejo). Pljuča dajem večinoma goveja, svinjska samo ene 2-3x na leto, ko imamo koline. Ne dajem pa možganov, ker so dragi, pri kolinah pa jih mi pojemo. Aja, točno, dajem piščančje možgane, ker ji hranim tudi kurje glave ;) . Po moje je čist OK, če daješ samo jetra, ledvice in vranico, ampak tile organi so bolj močni, pa jih je po moje bolje hraniti malo pod 10% hrane ;)

Me pa zanima nekaj... Pod kaj spada kostni mozeg, pod kosti ali pod mišice?



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2474 : 15 December 2012, 20:42:16
Ja sej dajem čisto malo, oz. tolk, da je dovolj ;D ..
Ja ledvičke se pri nas tudi pojejo (no zajčje vsaj po vsej verjetnosti tudi kozje in ovčje (še nisem jedla, ampak predvidevam da do dobre ko jetrce pač), dajem svinjske, ker jaz ne jem svinjskih ne jeter ne ledvic občasno če kupim, kupim junčja jetra in tiste dobi, vendar je zadnje leto to zelo zelo malo  ;D



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2475 : 15 December 2012, 21:59:27
No evo danes smo imeli koline in ker se pri nas vse porabi (na veliko zalost mojih psov) sem uspela probat tudi ledvicke in srce (narejene enako kot jetra). Ledvice imajo enak okus kot jetra, srce pa je precej trdo ::)

Ledvice so me od vedno zanimale... Ni bilo nobenega duha po seču? Jetrca smo jedli na kolinah pri babici (na čebuli, potem so jih dali v pečico). Na eni spletni strani sem videla, da so delali iz srca tatarski biftek!



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2476 : 15 December 2012, 22:02:13
Po moje je čist OK, če daješ samo jetra, ledvice in vranico, ampak tile organi so bolj močni, pa jih je po moje bolje hraniti malo pod 10% hrane ;)
Me pa zanima nekaj... Pod kaj spada kostni mozeg, pod kosti ali pod mišice?

Jaz tudi mislim, da se je treba organov držat pod 10%. Se jih hitro predozira, sploh če dobimo zastonj in ker jih imajo psi ponavadi radi...

Za kostni mozeg pa ne vem... Maščobo/loj štejemo pod mišice. Kakšna je pa sestava kostnega mozga... čeprav kostni mozeg je znotraj kosti in teh ne štejemo pod organe.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2477 : 15 December 2012, 22:05:17
Danes so kolegi prinesli vrečo govejega loja. Tudi oni hranijo psa surovo in so mi nekaj šenkali. Loj je pa od dveh telic iz bio kmetije, tako da mhhmmmmmm:) Še preden sem se zahvalila, je Tara že natrgala vrečo in izvlekla košček ven:)))



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2478 : 15 December 2012, 22:13:25
Sestave ne vem... Je kot neka maščoba bol podrbno pa ne vem... Ker sem seaj dobila kar nekaj mozgovih kosti, pa ven poberem mozeg in ji dam potem pa še kost, ki pa itak samo meso dol potrga pa malo obgloda, ker so ji pretrde... Pa ne vem pod kaj naj to štejem?




Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2479 : 15 December 2012, 22:30:29
Jaz sem tudi razbila debelejše kosti, ki jih nista mogla gristi in pobrala ven mozeg (nekajkrat, ko sem kupila svinjsko kračo). Edino analizo mozga najdem za karibuja:))
http://ndb.nal.usda.gov/ndb/foods/show/7750?fg=&man=&lfacet=&count=&max=&sort=&qlookup=&offset=&format=Full&new=

Fosforja ima 3x manj kot goveja jetra, vendar malo več kot pri govejem mesu. Za goveja jetra pride vitamina A 16.800 enot, za karibujev mozeg pa 240 enot (dosti manj), tako da bi jaz kar med meso štela... Pa tudi po maščobni sestavi je 84% maščobe, kar že bolj spada pod loj kot npr. jetra, ki imajo le 3,6% maščob (dajem le kot primer organa).



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2480 : 15 December 2012, 22:32:33
Na forumu za surovo pravijo, da štejemo mozeg med maščobo in hraniš kot karkoli mastnega.



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2481 : 15 December 2012, 22:42:01
Pri ledvicah, po seču? Meni nikoli, jaz si vedno spakiram zajčja jetrca z ledvicami (pa tudi kozja) v zmrzovalnik, pa ni razlike ko skupaj na čebuli spečeš, no vsaj meni ne ;D
Mozek pa hmmmm, nikoli nisem razmišljala, tega Nox dobi tako zelo malo (no razen tega ki je v kosteh, ki jih je), ker niti nimamo teh velikih kosti veliko... no sicer sem pa jaz čiti laik glede tega ::)



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2482 : 16 December 2012, 10:14:23
Taar hvala, bom potem štela pod meso.  :)

Me pa tudi nekaj zanima... Približno koliko % maščobe naj bi hrana vsebovala in koliko je preveč?
Jaz imam zadnje čase občutek, da ji kar malo preveč maščobe dajem, ker že tako ali tako je največ svinjine, ki je mastno meso (goltanci, smrčki, obrezki), potem pa je še tudi kar nekaj govedine (obrezki, loj, goltanci) dodajam tudi ribje olje in kdaj kake mlečne izdelke (mleko, jogurt, skuto), pa na teden dobi nekje 2 jajci. Piščanca je ful malo, nekje 10%, ko pa ga dobi pa dobi navadno noge, pa tudi kožo in prsnico dobi velikokrat. Pa se potem že nabere mastnega pa me je strah, da bi bilo preveč in da bi bilo kaj narobe... Ampak če gledam po drugi strani pa sedaj to rabi, ker je mrzlo in se mora gret  :-\

Saj moja dobi tudi mozgove kosti bolj redko. Nekje 1-2x na mesec dobi goveje mozgove kosti, drugače pa še včasih svinjsko kračo, ki je celo zgloda in poje. Pri krači ga itak štejem pod kosti, ker je not v kosti in ga ni nekaj ful dosti, tele goveje mozgove kosti pa so po večini itak samo mozeg (tisto kaj poje)...



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2483 : 16 December 2012, 19:34:16
Jaz od organov dajem največ jeter (goveje) potem ledvice (svinjske, goveje). Pljuča dajem večinoma goveja. Ne dajem pa možganov, ker so dragi.

Tako tudi jaz dajem organe. 1 x na teden po ca. 300g (en obrok, ca. 7% tedenske hrane). Včasih kupim tudi že pakirane piščančje ali puranje organe (jetra, vranice, srce, ledvica).



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #2484 : 16 December 2012, 20:00:46
Jaz dajem organe vsak dan k ostalemu mesu in sicer dobi dnevno nekje 250-270 g organov, kar predstavlja nekje 10%. Vsak drugi dan dam goveja jetra ali goveje ledvičke, one druge dneve pa dobi govejo vranico, testise, zadnjič sem kupila goveja pljuča in jih je zmazal kot za šalo :-|~, tako da bomo hranili tudi njih. Glede na to, da so testisi trenutno najdražji ::), jih bo dobival občasno, ostalo pa bo redno na jedilniku...



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2485 : 17 December 2012, 15:02:12
Najbolj bizaren dogodek, sploh če hraniš surovo. Torej po dolgem času sem lahko trenirala cone zunaj, si vse prištimam, vklopim kamero, treniramo in na sredini treninga se razleže neznosno cviljenje. Takoj sem uganila - sosedje koljejo prašiča (med našo in njihovo parcelo je njihov skedenj, ampak sliši se vseeno)! Pie je malo zastrigel z ušesi, ampak se ni dal zmotiti in je veselo targetiral. In tako se se med ubogim cviljenjem pujsa mešali moji visoki toni hvaljenja in nagrajevanja... In kaj sem naredila na koncu, kot vsak pošten surovež - šla sem se prijavit za goltance in sapnico:))) Imajo sicer mačke, ki bodo dobile vse mehke ostanke, ampak upam, da bo kaj za pse ostalo.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2486 : 17 December 2012, 16:13:23
No in sedaj je soseda res prinesla hrustančaste dele od treh prašičkov! Happy days za Team Raw.



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2487 : 17 December 2012, 16:21:57
ojoj,..da bi ga slišala,bi tako teči začela,da bi se kar kadilo za mano :-[

Taar, pod kaj šteješ hrustanec? Je to enako, kot kosti?

Once you go boxer, you never go back :)


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2488 : 17 December 2012, 16:36:32
Ma ker je Pie ravno treniral in ker njega ni zmotilo, ni imelo smisla prekinjati lekcije (kar bi njega kaznovalo najbolj od vseh), itak je trajalo nekaj sekund.

Nisem še natančno pregledala, kaj sem dobila, so pa sapnice, kite... je sicer hrustančasto, ampak je mehko, šteješ pod meso.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2489 : 17 December 2012, 20:43:28
Jaz hrustance tudi štejem pod meso, gledam pa, da jih ravno ne dajem preveč. Ene 3x na teden dobi goltance (navadno svinjske, včasih goveje), ki imajo kar nekaj hrustanca, pa ko jemo piščanca ji iz kosti iz sklepov hrustance poberem in ji dam drugače pa stem ne pretiravam. Bi lahko kupila same hrustance v mesnici, so zadnjič imeli, ampak se mi zdi da bi pa bilo hrustancev potem že preveč. Se mi zdi, da tudi ni fajn, če daješ veliko tega  :-\

Imamo pa tudi mi ta teden verjetno svinjske koline. Bo dobila glavo, organe (razen jeter in možganov), nekaj golih kosti, komplet hrbtišče, pa še kake obrezke. Prešnji teden je dobila še paket govedine pa pred 2 tednoma smo imeli piščančje koline je še tam kar nekaj dobila in sedaj je njena skrinja polna pa ne vem kam naj svinjino spravim  :P . Hladilnik je premali, naša skrinja bo polna, zgleda da bo spet shranjeno veni na balkonu, tako kot lani, ker je itak ful mrzlo  :P