Surova hrana

irenchy · 1189008

GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #2490 : 18 December 2012, 16:55:19
Od staršev sem dobila en kup kože s pršuta, katere se drži še nekaj maščobe, ponekod celo kak cm debelo. Je pametno to dat psu, v manjših količinah k hrani seveda, ali raje ne oz. kakšne so lahko posledice?
Sem pa še dobila goveje repke, s priporočilom, naj jih skuham v juhi, potem pa jih dobi pes. To bo, ja... :P So že pristali v zamrzovalniku in čakajo na "kostni dan". 8)



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2491 : 18 December 2012, 17:27:49
Jaz sem moji že kar nekajkrat dala kožo iz slanine (kuhane) ali pancete in ni bilo nič narobe. Jaz bi dala najprej manjši košček med ostalo hrano, da vidiš reakcijo, sploh bi bila pazljiva, če je pes nov na surovem. Lahko so kaki problemi, ker je mastno in slano, ampak po moje za psa, ki je že nekaj časa na surovem in ni nekaj pretirano občutljiv ne bi smel bit problem (moja je malo občutljiva pa to brez problema prebavi  ;) )




Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2492 : 20 December 2012, 19:48:20
Jutri dobita vsak pol sv.glave...a kaj ostane? Moram kaj stran vzet? Recimo zobe? Kdsj vem,da sta vse obglodala?

Once you go boxer, you never go back :)


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2493 : 20 December 2012, 21:59:06
Jaz imam 2 šeltija, tako da če je zimska glava (pomeni zelo velika in mastna), obrežem dol za ene tri dni mesa s kožo:))) Potem dam vsako polovico glave še na pol pri čeljusti (zarežem od kotička gobca, nato razmaknem zobe in odvijem sklep ven. Tako iz ene polovice dobim dva obroka za glodat.

Če glave niso tako velike, lahko daš celo polovico, pustiš da jesta nekaj časa in še nekaj pustiš za naslednji dan (pozimi komot zdrži na balkonu). Spodnjačeljust je zelo trda in mojadva tisto komaj obgrizeta, tam tudi ostane večina zob. Tako da ta del boljše, da kar zavržeš, ko bosta prišla do kosti.



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2494 : 21 December 2012, 00:07:49
Hvala, bom razrezala, in zobe kar takoj odstranila.

Drugače pa je bilo zadnjič govora o prašnikih 8) Danes so jih imeli v Leclercu, goveje, za 2,29€/kg, če kdo rabi..

Once you go boxer, you never go back :)


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2495 : 21 December 2012, 06:01:12
Jaz imam mešanko med kraševcem in zlatim prinašalcem, tehta ene 40kg. Dobi veliko glavo od svinje, ko imamo koline, ampak mi jo mesar predhodno razseka na več delov, da je en del nekje za 1 obrok, včasih tudi za več obrokov (tistega potem malo obrežem in razdelim na več delov). Aja, pa mesar mi dol zreže kožo in maščobo, ker je psica ne mara. Poje pa vse - meso in kosti, zdrobi lobanjo in jo poje, zobe pa pusti. Se pa mi je parkrat zgodilo, da je po tem bruhala, tako da če se bo to nadaljevalo več ne bom dajala svinjske glave. Jaz bi bokserju pustila, da gloda kosti in jih tudi poje, če jih hoče  ;)



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2496 : 21 December 2012, 10:54:24
super, hvala tudi tebi...

zanima me še to...v vseh člankih o surovem hranjenju sem zasledila,da zadah izgine,in da kakec nima vonja. Jaz nič ne vem o tem ??? Še vedno imata zadah, kakec pa tudi smrdi, čeprav manj, kot prej, ko sta bila na briketih-to velja za trd kakec, če je pa mehkejši, pa nenormalno smrdi. Kakšne izkušnje imate ostali?

Once you go boxer, you never go back :)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #2497 : 21 December 2012, 11:51:26
Nočem smetit samo razmišljam od kje so razlike v procentih pri hranjenju.
Morda zato, ker pravzaprav ni živali, ki bi imela procentualno enako velike količine notranjih organov/kosti/mišičnine (krava vs. piščanček). In pa morda tudi zato, ker če že imajo ''volčjo'' prehrano zna bit, da ko uplenijo perutnino/zajčetino...manjše živali zmažejo tako celo. Ko uplenijo kaj večjega pa najbrž ne pojedo vsega (tko ko piščeta ala sendvič). In najbrž niti ne vsak posameznik enako. Torej tisti taglavni, tamočni, namenjeni da so v dobri kondiciji za razplod najbrž boljše kose. Pa če še malo dlje razmišljam. Ko psi niso že dolgo več volkovi...zna bit da je padlo od mize razmerje kakršno je pač padlo (tisto kar pač v neki družini/okolju tipično ne jedo-primer pri nas je ali jesti ali ne jesti ledvičke ;)). Sicer pa očitno ni kaj dosti drugače danes. Pohraniš kar dobiš/imaš...

Jaz doma po pravici povedano najrajši sama kosam koline. Ker tako psom dodelim dosti prej kaj več kot samo ''ostanke''.   :) Ali pa kar namensko priredim tega pa tega samo za pse. Tako nikoli ne dobijo enolične kose. Vedno od cele živali vsega po malem. Nikoli ne vagam in računam razmerja. Ko pojedo eno celo žival, dobijo drugo (če že prej po kosih ne sestavim malo tega malo onega). Je pa res da niso nikoli samo na surovem. Niti samo na kuhanem ali briketiranem. Ampak če se že grem nekaj ''naravnega'' deleža se grem pa samo - cel plen. Zna bit da me pride dražje ampak jih nimam za to da bi šparala na njih.
Opazuješ psa in mu prilagodiš hrano (psu in ne dobavitelju mesa ;)). Ker mu konec koncev ni namen biti ne boj za obstanek, ne biti kompostnik za mesne odpadke ampak, da živi zdravo in polno ne glede na to kakšne ''svete informacije'' premorejo današnje raziskave.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2498 : 21 December 2012, 12:18:56
Meni se zdi to tudi najboljša možnost, samo razen kakšne ovce, se mi zdi predrago, da bi se šla tak hec...Šparat ali ne šparat..pa recimo tudi,če jima kupi telička, pol kosti ne bi pojedla (recimo noge), kje je potem point?

ima kdo podatke za prašičjo glavo,koliko je kosti? na oni ameriški strani ne najdem.

Sem pa zasledila še eno možnost za priboljške..narežeš na tanke trakce, in pustiš odkrito v hladilniku..to bom poizkusila ta vikend, dala zraven pladnja pol limone, da malo nevtralizira vonj, in poročala v nedeljo, če je uspelo :D

Once you go boxer, you never go back :)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #2499 : 21 December 2012, 12:22:04
Če bi dobila telečjo nogico...bi z največjim veseljem imela dol za obrat meso in hrustančastno tkivo ter vse pripadajoče kite. Krača pa to  ;)

Tole za priboljške pa ni slaba ideja...čeprav moj norc bi potem hotu v prvo limono pojest  :D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2500 : 21 December 2012, 19:39:56
zanima me še to...v vseh člankih o surovem hranjenju sem zasledila,da zadah izgine,in da kakec nima vonja. Jaz nič ne vem o tem ??? Še vedno imata zadah, kakec pa tudi smrdi, čeprav manj, kot prej, ko sta bila na briketih-to velja za trd kakec, če je pa mehkejši, pa nenormalno smrdi. Kakšne izkušnje imate ostali?

Moja zadaha po surovem nima, razen če je kurje noge ali glave (na sebi še imajo malo gnoja). Dobi ga, če je ribo (kuhano), brikete ali konzervo ali pa če kaj takega na sprehodu požre (ampak to je redko). Zobe ima čiste, samo na ene dveh zadnjih ima malo oblog. Kakec ni čisto brez vonja, ampak ima res zelo blagi vonj, ali ga ne zavohaš ali pa ga komaj zavohaš. Če ima drisko seveda smrdi, ampak driska se po surovem njej res redkokdaj zgodi... Če je brikete (kombinirane z mesom in ovsenimi kosmiči) je kakec kolko tolko čvrst, večji je in smrdi tudi. Če dobi samo brikete pa je kakec že ko neki puding skoraj, voha se ga na deset metrov, ko prideš zraven, da bi ga pobral, pa itak skoraj bruhaš zraven  :-X . Tako da ne vem, pri nas je razlika očitna... Samo na briketih ni nikoli bla, največ briketov je pojedla, ko je bila hranjena pol surovo in pol brikete, takrat se spomnim edino, da so bile velikokrat driske, še većkrat mehek kakec res redkokdaj pa je bil čvrst kakec... Tako da pri nas je bolje ;)



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2501 : 21 December 2012, 19:45:11
Ja, idealno bi bilo čez cele živali iti... Eno žival razrezati in hraniti, dokler ne zmanjka. Npr. na forumu za surovo je avstralska vzrediteljica, ki večinoma hrani koze iz pašnikov, gre čez cele živali (itak ima kar nekaj psov in je ena koza hitro končana). Razmerja za cel plen so izračunana, podatki med različnimi živalmi so kar primerljivi. Ne moremo pa vsi priti do celih živali, enostavno ni možno. Sploh če nisi iz kmetov ali nimaš vez pri klavcih. Meni se zdi, da kar pridem čez raznolike dele, je kar pestro v skrinji. Če enkrat dobim goro kit, to porazdelim čez neko časovno obdobje (skoraj nikoli ne hranim iste stvari več dni zapored). Saj tudi pri ljudeh in drugih vrstah je hrana vedno vezana na sezono, čas, dostopnost... Definitivno pa moji ne jedo odpadkov, so kar fine zadeve. Loja iz bio telic se ne branimo, pa kakorkoli se ljudem ne zdi užitno. Itak bom to porazdelila čez nek čas.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2502 : 21 December 2012, 19:49:09
Ria, če imata mojadva mehak kakec (redko), tudi zasmrdi. Ponavadi so pa kakci kompaktni in takrat skoraj nimajo vonja. Meni se zdi, da je po perutnini več smradu. Zadaha pa resda nimata. Imata tvojadva še kaj oblog na zobeh? Če bosta dobila glavo parkrat, sem skoraj prepričana, da bo šlo večina dol, ker bosta uporabila zadnje zobe. Z zadahom je drastična razlika pri mojem samčku. Na briketih prej je imel tako grozen zadah, da kaj takega res še nisem vohala, in to ko je bil mladič. Zjutraj je bil poljub smrti, tako mu je smrdelo iz gobčka.



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2503 : 21 December 2012, 20:38:52
Noxu ne smrdi več tak iz gobca... Zjutraj še malo pa kdaj ko pač spi, ampak to res minimalno proti prej, ko je blo zjutraj za umret :)
Kakec ima vonj, včasih bolj, drugič ga skoraj ne navohaš, tak da pomoje odvisno od tega kaj poje pa tak....

Glede raznolikosti je pri meni tak, da je pač kar je, večinoma nimrod, tam so tak skupaj s celega jelena odrezki, tako da predvidevam, da je vsega malo... Glede ostalega pa hranim, kar pač imam, kakega zajčka, piščanca poredko (zdaj bom več, ko bomo doma klali), svinjino redko, kolker se le da, govedino in teletino sicer malo več kot svinjino ampak bo zdaj zmanjkao, ker to mam zaloge, ko smo skrinjo čistli, kaj drugega zaenkrat še ni... Živim bolj na podeželju in veliko koljejo sploh svinje, ampak ljudje porabijo VSEE! glavo itak za pašteto ali kašnate, vse ostalo gre ali v klobase, mast itak spustijo :-\  ... Ravno ju3 grem na koline k mami, upam, da si bom izborila požiralnika od teh dveh svinj, pol pa mogoče še kaka vranica bi mi jo lahko dala... kaj drugega bom pa vidla kako bo....
Bo naslednje leto bolje, imama zadaj ovčke in bova klala, pa bo Nox kaj več vstran dobil, pa pujčeka boma imela, pa bom že razrezala meso Noxu v prid ;D



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #2504 : 22 December 2012, 10:08:48
Če kdo rabi kakšno ovco za pse po 2 eur/kg (očiščeno), se mi lahko javi na zs, saj naj bi bila v prihodnjih dneh še kakšna na voljo. Sama imam prepolno skrinjo. Trenutno imamo v hladilniku 1 jagenjčka, ravno tako za pse, če ga kdo želi (se je poškodoval). Vse ekološko. Primorska, okolica Senožeč, 2 min od izvoza iz AC.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #2505 : 22 December 2012, 11:30:28
Ne moremo pa vsi priti do celih živali, enostavno ni možno.
Se da  ;) zna pa bit da to ni vedno poceni. Pri bilo katerem kmetu, pri bilo kateri klavnici. Tokrat pa je celo tule super ponudba.
Sama imam to srečo, da jim lahko sama omogočim rejo...pa tudi ni zastonj in sem praktično na isti ceni.

Kar se pa kakcev tiče - od psa do psa različno. Moji jedo tudi brikete pa čez mleto surovo ali kuhano meso. Tik po obroku ali pred surovo ali kuhano. Samo eno ali samo drugo. Kakci so vedno enako kompaktni in mali. Zadaha nimajo nič kaj ekstremnega. Ok takoj po kaki ribi ali kiti preden prvo vodo spijejo pa da te pridejo prelizat.  :-X

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2506 : 22 December 2012, 13:36:38
Marjeta_ : Dostava do Lj, najbrž ni možna,ne?

Once you go boxer, you never go back :)


Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #2507 : 22 December 2012, 16:54:27
Ria, mogoče grem v ponedeljek v LJ, dopoldne, center. Več preko zs.



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #2508 : 22 December 2012, 17:44:54
Oziroma popoldne! Če bi še kdo rabil za ponedeljek v LJ, naj se mi javi čim prej na zs.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2509 : 22 December 2012, 22:22:28
Ja, idealno bi bilo čez cele živali iti... Eno žival razrezati in hraniti, dokler ne zmanjka. Npr. na forumu za surovo je avstralska vzrediteljica, ki večinoma hrani koze iz pašnikov, gre čez cele živali (itak ima kar nekaj psov in je ena koza hitro končana).

Se strinjam, da je najbolje če greš nekako čez celo žival. Ampak če gledaš po drugi strani, pri tej vzrediteljici eno celo kozo poje več psov torej tudi vsak ne poje cele živali ampak nekaj delov ;)

Pa če gledaš divje zveri... Volkovi, levi ipd. skupaj celo krdelo uplenijo neko žival. Pri volkovih najprej jedo alfa par in mladički najprej pa pojedo boljše dele, največ organov in meso. Volkovi, ki pridejo za njimi pa pojedo kaj je ostalo - meso, mogoče še kak kos organov in kosti. Pri levih je podobno - najprej se naje samec, ki tudi poje najboljše dele, potem pa grejo samice jest in spet dobijo slabše dele. Koliko je pa meni znano pa ne eni ne drugi ne pojedo vseh kosti. Pri levih vem da za njimi pridejo hijene, šibkejši levi samotarji, hijenski psi ipd. in potem tisti pojedo ostanke (kosti). Tako da ne vem koliko posameznih živali v divjini poje celi plen in kako razmerje je najbolje za psa, cela žival, razmerje 80-10-10, majn/več organov kot 10%... Pa potem če gledaš, pri volkovih, kateri bolj dolgo živijo, alfa volkovi ali ostali volkovi? Mislim da alfa... Pa da ne bo kdo govoril, da pse enačim z volkovi ali levi, ampak mi je zanimivo razmišljati v to smer pa me zanima tudi kako drugi razmišljate o tem  ;)


Drugače pa jaz do celih živali ne morem prit (razen sardel in piščancev, pa še ti so očiščeni), se pa trudim, da bi ji dajala čimveč različnih vrst mesa in čimveč različnih delov živali. Moja je daleč največ svinjine (50-60%), potem kar nekaj govedine (20-30%) in nekaj piščanca (10-15%), nekaj % pa pridejo tudi ribe (tuna, sardele, losos, postrv, lignji). Zelo redko dobi konzervo ali brikete in takrat skos vzamem nek okus, ki ga drugače ne je (navadno jagnjetino, včasih kako ribo ali divjačino) in konzerve so skos take, ki imajo vsaj 90% mesa. Včasih dobi tudi jajca in mlečne izdelke... Bi pa z veseljem vključila še več različnih vrst in delov mesa, z največjim veseljem celo žival, ampak žal, do tega pač ne pridem  :-\ . Je res super, če bi...



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2510 : 22 December 2012, 22:31:40
Tako Nox je prišel iz prvih (velikih pujsastih) kolin zeeelo sit  :D Sem pa opazovala in pri nas in v okolici (pač podeželje kmeti pa tak) ne vržejo vstran NIČ, tukaj so sicer dali nekaj stvari na stran, ker ima mama sama 2 psa, ampak ni bilo ravno omembe vredno (vsega skupaj slabo vedro 10L, s tem, da so bile not tudi kake kosti), Noxu sem izborila požiralnik in pa dobil je neke odrezke, tkiva, mast pa parklje  :) ... Tak da sem razmišljala, ko mi je 1x en rekel, kake "odpadke" dajem psu za jest (no saj ni treba omenit, da sam hrani najbolj poceni brikete), saj v bistvu to načeloma lahko vse človek poje (no razen res kakih nekih mren, kar smo pri srcu vstran odrezali, čeprav če bi se ti v klobase zmlelo se itak nebi nič čutlo), tako da jaz nimam nikoli občutka, da hranim "odpadke", čeprav tako lepega kosa mesa ravno ne dobi vsak dan za jest, tu in tam že, pa včasih se pri nimrodu veliko dokaj lepoih kosov mesa najde  :)

--> No pri tej debati pa se mi je porajalo samo eno vprašanje, kateri so za psa "dobri" deli živali, nevem no, samo jaz mislim, da nima vsak pes najraje čistega mesa, mogoče ima kateri raje organe ali kaj drugega :)

Zdaj sem malo videla kako in kaj to gre, ko bom sama kosala žival, bo Nox sigurno dobil precejšen del, saj sem navajena, da res vse z mesa dol obrežem maščobo in zraven se drži kar nekaj mesa  ;D Pa tudi en pujsek je itak preveč za naju na leto, tako da sem že trdno odločena, d aga bom imela... Je pa res, da se splača imet doma živali, če je mogoče, sploh recimo ovčke, ker nimaš nič dela, samo vodo jim daš, pa pustiš, da se pasejo, jeseni pa lepo v skrinjo 1/2 za nas, 1/2 za Noxeka ;D



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #2511 : 23 December 2012, 00:09:19
Pri levih je podobno - najprej se naje samec, ki tudi poje najboljše dele, potem pa grejo samice jest in spet dobijo slabše dele.

Pri levih samice in samci živijo ločeno, samice v svojem krdelu in samci v svojem. Lovijo in se hranijo ločeno, imajo ločene hierarhije v svojih krdelih. Tako da to, kar praviš, ne drži. Pridejo skupaj v času paritve, potem pa se spet razidejo.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2512 : 23 December 2012, 09:08:19
Pri levih samice in samci živijo ločeno, samice v svojem krdelu in samci v svojem. Lovijo in se hranijo ločeno, imajo ločene hierarhije v svojih krdelih. Tako da to, kar praviš, ne drži. Pridejo skupaj v času paritve, potem pa se spet razidejo.

Kolko je meni znano v krdelu živi 1 samec in več samic in mladiči. Drugače pa samci, ki nimajo svojega krdela živijo sami (redko), po parih ali majnših skušinah. Kje si ti zasledila to kaj praviš?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2513 : 23 December 2012, 12:31:37
Podarim dve predvidoma breji ovčki, tamalčki so lahko za zakol bodočim mamicam pa privoščim daljše življenje v ljubiteljskih rokah in ob primerni oskrbi. Več info na ZS.



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #2514 : 23 December 2012, 17:03:37
Se je komu zgodilo, da mu je pes enostavno prenehal jesti? ???
Mi smo že dvakrat nabasali na jelena z "vonjem", ne po pokvarjenem, ampak ima en tak duh, da ti kar malo želodec obrača. :-X Kolega, ki je lovec in je prvič dobil isto smrduljo kot jaz pravi, da je to zaradi počenega vampa. Tudi krvavo je precej bolj, kot drugače. Njegov pes je pojedel brez problemov, ne pojedel, ampak požrl ::), medtem ko smo se pa mi mantrali in ko surovo ni šlo po grlu, smo pač skuhali in je nekako pojedel. Piščanca in organe je v tem času jedel normalno surovo. Tudi tokrat sem dobila paket z vonjem, ne sicer tako močnim, kot prejšnjič, malo pa ga je za čutiti. :-X Problem je v tem, da mi je pes čisto nehal jesti... Dober teden sem poslušala, kako mu žvižga po želodčku in črevesju, dva dni nazaj pa je enostavno začel zavračati hrano, tako surovo divjačino kot tudi piščanca, pa tudi če sem zmešala oboje skupaj, se je kar obrnil. ??? Niti jetric, ki jih obožuje, ni hotel ven zbrskat in pojesti... Še k posodi ni želel priti... :( V petek popoldan je celo driskal. Ko mu meso skuham, ga poje brez problemov.
Glede na to, da mu komaj drugi dan kuham vse skupaj, še ne morem reči, kako je s prebavo, ampak kot kaže, bomo za nekaj časa pristali na kuhanem... :-\



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2515 : 23 December 2012, 18:19:03
Meni se še ni zgodilo, da bi psica nehala jest. Sicer ja, nikakor noče jest surovih rib (včasih je, sedaj ni šans), pa svinjskih nog z kostjo in glave z maščobo pa sem puščala več dni not. Ribe je pojedla po 5 dneh, svinjske noge po 3 dneh, iz glave pa sem ji maščobo dol zrezala pa je potem takoj pojedla. Sedaj ribe dobi včasih, ampak obvezno kuhane ali iz konzerve in jih brez problema in z veseljem poje (surovih nikakor noče, sem že probala), svinjske noge dobi redkokdaj, ampak takrat skos brez kosti (zaradi tega, ker jih cele dol požre in potem pridejo v isti obliki ven) in jih tudi rada poje, glavo pa tudi zelo rada je odkar jo dobiva brez kože in maščobe.  :)

Zgleda da tvojemu pač ne paše jelen. Jaz bi na tvojem mestu šla na neko drugo vrsto mesa, ki jo rad je in bi dajala samo tisto ne pa še divjačine zraven. Sedaj še pač ponucaj tega jelena in mu ga kuhaj potem pa idi na nekaj drugega. Čez nekaj časa, mogoče pol leta, 1 leto pa lahko mogoče spet probaš z surovim jelenom, mogoče mu pa sedaj več ni dober, ker skoraj skos samo jelena je in se ga je preobjel?  ??? Moja npr. tudi nekaj časa ni hotela svinjskih smrčkov jesti (jih je skos zakopavala) pa jih nekje 1 leto nisem kupovala, sedaj pa sem ji spet kupila in jih rada poje  ;) Dajem jih pa manj kot včasih, da se ne bi spet preobjela pa še ne pašejo njeni prebavi najbolj, če jih prepogosto je ;) .



attems

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #2516 : 23 December 2012, 21:28:39
Hej, mi smo tudi na Nimrodu :) je pa kuhan. Me pa zanima kaj vse dajete od organov. Kaj pa svinjske?

Lani sem svinjsko kožo posušila in smo jo imeli za prigrizke... Je to sploh dobro za psa?

You can have no better friend than a dog.


dogasvet2012

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #2517 : 24 December 2012, 09:06:45
Tudi pri nas jemo srno, kuhano ali pa popećeno. Od ostalega pa mleto govedino, puranje ali pa piščanca. Od drobovine pa goveja jetra in ledvice.
Svinjine ji ne dajemo. Zaenkrat rada poje, je pa res da kombiniram, en dan srna, pa nato govedina in tako dalje, mislim da bi se samo ene vrste mesa hitro naveličala



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2518 : 24 December 2012, 10:18:29
Me pa zanima kaj vse dajete od organov. Kaj pa svinjske?

Lani sem svinjsko kožo posušila in smo jo imeli za prigrizke... Je to sploh dobro za psa?

Jaz od organov najbolj dajem goveja jetra, svinjski priželjc, svinjske ledvice in goveje ledvice. Včasih dobi govejo ali svinjsko vranico, pa ko dobi kurje glave so še not možgani in oči, pa pri svinjski glavi so še oči zraven. Lahko daješ komot svinjske ne bo nič narobe ;)

Po moje je svinjska koža čisto vredu ampak pač ne v nekih prevelikih količinah. Jaz npr. dajem tiste rjave žvake (kao kosti), ki so narejene iz kože pa ni nič narobe  ;)



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2519 : 25 December 2012, 22:42:19
Jaz sem pa malo razišljala in me znima kako bi blo, če bi jaz dala zajca celega za Noxa, bi ga zaklala in pol samo na pol dala in zamrznala ali bi blo bolje, da damo organe pa to ven pa posebej hranim, kako je pa s kožuhom? lahko normalno poje to vse?