Surova hrana

irenchy · 1189035

GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #2520 : 25 December 2012, 23:40:38
Ribe je pojedla po 5 dneh, svinjske noge po 3 dneh,...

Čak malo... Ne vem, če sem dobro razumela... A si ji 5 dni dajala ene in iste ribe ali kako? Kaj pa smrad po petih dneh? ???
Jaz si kaj takega pri mojem niti ne bi mogla privoščiti. Če mi en dan ne poje hrane, ga naslednji dan še lahko nafintiram, še en dan kasneje (sploh, če meso že začne malo "dišati") pa lahko samo vržem v wc ali med bio odpadke. Mi nameni pogled v smislu: "A si ti čist normalna? Ta postan in smrdljiv futer pa lahko kar sama ješ, jaz pa bom počakal na frišno..." In gre, rit razvajena. ::) Toliko o tem, da bolj smrdi, raje požrejo... >:D

Zgleda da tvojemu pač ne paše jelen. Jaz bi na tvojem mestu šla na neko drugo vrsto mesa, ki jo rad je in bi dajala samo tisto ne pa še divjačine zraven. Sedaj še pač ponucaj tega jelena in mu ga kuhaj potem pa idi na nekaj drugega. Čez nekaj časa, mogoče pol leta, 1 leto pa lahko mogoče spet probaš z surovim jelenom, mogoče mu pa sedaj več ni dober, ker skoraj skos samo jelena je in se ga je preobjel?  ???

Tejch, jelena je nekje 2 meseca, s tem da mu ga ves čas kombiniram s piščancem, npr. en obrok jelen, en obrok pišče, ali pa zmešano oboje skupaj, nikoli da bi jedel nekaj časa samo jelena in nič druga. Dvomim, da bi se ga v tako kratkem času naveličal. :-\ Po moje mu ne pašejo tile malo smrdljivi kosi in mu tudi dražijo želodec, ker je tudi kakec od včeraj zjutraj bolj mehek... To, kar je za druge pse delikatesa in ujjjjjjj :-|~, je za našega fuj. Imam še par tadobrih paketov jelena, pa bom videla, če bo te normalno pojedel. Če ne bo, prehajamo na drugo vrsto mesa poleg piščanca.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2521 : 26 December 2012, 11:03:16
Jaz sem pa malo razišljala in me znima kako bi blo, če bi jaz dala zajca celega za Noxa, bi ga zaklala in pol samo na pol dala in zamrznala ali bi blo bolje, da damo organe pa to ven pa posebej hranim, kako je pa s kožuhom? lahko normalno poje to vse?

Lahko daš celega z dlako še, na tujih forumih sem videla da jih veliko tako hrani ;)

Čak malo... Ne vem, če sem dobro razumela... A si ji 5 dni dajala ene in iste ribe ali kako? Kaj pa smrad po petih dneh? ???

Ja, 5 dni sem ji ponujala iste ribe in potem 5. dan jih je pojedla ;) . Vmes sem jih imela v enem hladnem prosturu in ravno niso nekaj zasmrdele. So pa bile že napol posušene  ::) . In defenitivno slabšega okusa kot 1. dan. Je me čudno gledala ja in ni hotela jest 5 dni, ampak me nič ne briga, če si ne bi zmišljevala in prej pojedla bi bilo boljšega okusa pa še stradat nebi rabila in bi že zdavnaj dobila nekaj boljšega za jest  ;) . Sicer surovih rib od takrat več ne dobiva, ker jih ne mara in je pač ne silim (sem probala z eno surovo sardelo pa tudi ni pojedla v 1. obroku ampak potem naslednji dan), ji raje skuham ribe  ;)


Lahko da se je naveličal, moja je tudi smrčke jedla samo 1 mesec pa že po 2 tednih ni hotela nekaj preveč jest več... Potem sem pač kupila še goltance zraven in sem dajala tako, da je 1x na teden dobila smrčke, ostalo goltance in še kaj druga pa še vedno ni nekaj rada jedla. Potem sem naredila 1 letno pavzo z smrčki, sedaj jih spet dobiva in jih brez problema poje. Ampak dobi jih max. 2x na teden  ;) . Lahko pa tudi, da mu res ne paše tisti vonj. Probaj z tadobrim paketom pa boš točno videla v čem je problem, v jelenu ali v njegovem vonju  ;)



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #2522 : 26 December 2012, 12:18:12
Živjo vsem,

na fb na strani Živali potrebujejo pomoč objavljajo o kosteh, kako so nevarne,...svoj komentar sem že podala, če ga želi še kdo..

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1496815233217.63684.1619194387&type=3#!/pages/%C5%BDivali-Potrebujejo-Pomo%C4%8D/151940548156394

 :)



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2523 : 26 December 2012, 14:12:40
Jaz sem pa malo razišljala in me znima kako bi blo, če bi jaz dala zajca celega za Noxa, bi ga zaklala in pol samo na pol dala in zamrznala ali bi blo bolje, da damo organe pa to ven pa posebej hranim, kako je pa s kožuhom? lahko normalno poje to vse?

Bi bilo fajn, da creva ven poberes, ostalo das lahko celo.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2524 : 26 December 2012, 15:39:23
Ja saj to me je najbolj mučlo, tele čreva pa mehur pa to bom ven pobrala, ostalo pa dala celega ;D

Zadnje čase (cca. odkar se je zima začela) mi Nox spet je dreke  :-\ pa ne zajčje ali kozje, teveč bolj kake pasje/mačje (včasih je težko precenit kak drek je), vendar en vsakega, samo izbrane klobasice, ki mu zadišijo :-\ .... Ima kdo kak nasvet, kaj narediti, da tega več ne bo, ker zajčje, kozje tudi kokošje mu pustim, ker pač hodijo po izpustu te živali, pa pol včasih Nox kaj poje, tile pasji/mačji so mi pa mega bleki, pa jih prej ni jedel od kakega 6 meseca, ko je odnehal s pobiranjem vsega po tleh...



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2525 : 26 December 2012, 20:59:29
Se je komu zgodilo, da mu je pes enostavno prenehal jesti? ???
Mi smo že dvakrat nabasali na jelena z "vonjem", ne po pokvarjenem, ampak ima en tak duh, da ti kar malo želodec obrača.

Jaz sem dobila take čudne, smrdljive kose v Nimrodovem paketu. So bili tudi bolj krvavi. Kake žleze?  Samička, ki je drugače izredno požrešna, ni in ni hotela tega pojesti, prav pobegnila je stran. Nisem silila in sem stran vrgla, zaradi tega pa Nimroda nisem več naročala. ker enostavno nikoli nisem vedela, kdaj bom za dnevni obrok odtalila kose, ki jih ne bodo marali.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2526 : 26 December 2012, 21:05:00
Ja saj to me je najbolj mučlo, tele čreva pa mehur pa to bom ven pobrala, ostalo pa dala celega ;D

Ja, kot pravi maja, poberi vsa črevca ven, ker je lahko notri parazit - kokcidioza. Jaz sem od zajcev do sedaj dobila le glave, ki so bile v kožah, še z ušesi. Koža sem z glav potegnila dol, ušesa pa pustila. So vse pojedli in prebavili. Mogoče kožo s tačk tudi odstrani (oz stopala poreži stran)... ker lahko zajec stopa po kakcih in bo pes to pojedel.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2527 : 26 December 2012, 21:05:51
Stran o predelavi svinsjkega mesa - koliko je odpadka:
http://www.oda.state.ok.us/food/fs-hogweight.pdf
Baje da v trgovine pride le 57% žive teže prašiča.



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #2528 : 26 December 2012, 21:51:29
Jaz sem dobila take čudne, smrdljive kose v Nimrodovem paketu. So bili tudi bolj krvavi. Kake žleze?  Samička, ki je drugače izredno požrešna, ni in ni hotela tega pojesti, prav pobegnila je stran. Nisem silila in sem stran vrgla, zaradi tega pa Nimroda nisem več naročala. ker enostavno nikoli nisem vedela, kdaj bom za dnevni obrok odtalila kose, ki jih ne bodo marali.

Ja ja, dost bolj krvavo je vse skupaj, kot drugače, zelo malo oz. skoraj nič loja, nič kit, meso je pa erste klasse, samo tako za šnicle, če ne bi imelo vonja. :-X Vmes je bilo par kosov kar polnih strnjene krvi, pa en tak rjavkast film ima meso po površini, pa v dveh odtaljenih paketih (pakiram nekje po 1 kg) sem naletela na seno - vsebino želodca, ki ga je bilo kar za celo pest... :-\ :-X
Kolega, ki je lovec, je rekel, da je bil verjetno ustreljen v trebuh in mu je razneslo vamp, vsebina le-tega pa se je razlila po notranjosti in po mesu (je že dobil tako žival na razrez, tako da dobro pozna vonj). Tako meso zaradi vonja ni primerno za človeško rabo, psi pa ga menda zelo radi pojejo zaradi encimov, ki jih ima - nekaj takega, kot sveži vampi? ??? On je dobil 2 taka paketa in njegov pes se je davil na njih, moj pa bi najraje bruhal zraven, potem pa še malo driskal... :( Očitno mu ne primanjkuje encimov. :) ::)
Danes sem mu za večerjo dala en paket starega, normalno "dišečega" jelena in je brez problema pojedel, tako da je res nekaj na vonju in okusu.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2529 : 26 December 2012, 22:05:37
Tako meso zaradi vonja ni primerno za človeško rabo, psi pa ga menda zelo radi pojejo zaradi encimov, ki jih ima - nekaj takega, kot sveži vampi? ??? On je dobil 2 taka paketa in njegov pes se je davil na njih, moj pa bi najraje bruhal zraven, potem pa še malo driskal... :( Očitno mu ne primanjkuje encimov. :) ::)

Oooo me je nasmejalo:))) Ja, mojo Taro je kar vrglo en meter stran od tistega smrdljivega mesa, ni bilo šans, da pride blizu. Zato sem obupala nad Nimrodom. Drugače so mojim psom vampi dobri, vsi organi, krvavo, vse je okej. Samo tisto od Nimroda je imelo res bizaren vonj.



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2530 : 26 December 2012, 22:36:07
Nox bi se vrjetno v takih kosih zelel povaljat :) ... me pa zaanima, kak je tak vonj, ker meni naceloma jelen ful smrdi, vcasih, ce mam slab dan, ga s tezavo pakiram, pa nisem nekot ful obcutljiva, pa imam itak rokavice na rokah, ce n ne spravis vonja ven ;)



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2531 : 26 December 2012, 22:48:22
To, kar je smrdelo pri meni, je bil le tu pa tam kakšen kos. Temnejše barve, te je kar na vrglo, če si od blizu povohal.



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #2532 : 26 December 2012, 23:28:26
Nox, ne znam ti opisati tega vonja. Sicer ima divjačina že sama po sebi močnejši, bolj oster vonj, kot kak piščanec ali govedina, ampak pri normalnem mesu meni osebno vonj sam po sebi ni odvraten. Tole je pa  :-X :-X :-X. Jaz sploh nisem občutljiva, ampak ta vonj ti prodre naravnost v možgane. Meni je med razkosavanjem vsake toliko kar malo gor poganjalo. In ko sem kuhala meso, ker ga pes surovega ni hotel, je smrdelo celo stanovanje za znoret. Mož mi je rekel, a me bo vred s koharjem in piskrom mesa preselil na balkon, ker to ni več za zdržat... ::) Baje bi lahko bil primerljiv z vonjem svežega neočiščenega govejega vampa. Ne vem, ker ga še nisem vohala, ampak tako so mi povedali.
Skratka, če boš kdaj med kosanjem mesa dobila solze v očeh, če boš pri vsakem vdihu imela v grlu knedl, na trenutke pa še ostanke kosila in ko boš začela paziti, da zaradi obračanja vstran pri rezanju ne ostaneš brez prstov, potem boš vedela, da je to to... ::)



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2533 : 27 December 2012, 15:20:20
hihihih, bom si zapomnila... Pomoje nisem dobla kakega takega kosa, še.. Upam, da ga ne dobim :) sicer pa smrdljivosti bi mogla bit navajena pri vseh teh smrdljivih suhih priboljških (pljuča, bikovke, uhlji in še kaj)  ;D



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2534 : 27 December 2012, 21:14:03
vseh teh smrdljivih suhih priboljških (pljuča, bikovke, uhlji in še kaj)  ;D

Jaz dajem te priboljške dnevno kar v stanovanju na parketu, ker res NIČ ne smrdijo  ;D

Sem pa od Nimroda dobila do sedaj samo en malo smrdeč paket jelena. In to čisto prvega. Se je moja tamala malo bunila in ven pljuvala meso, ampak samo zato, ker je to prvič jedla. Naslednji dan je že vse pobasala, kljub vonju. Naslednji paketi so bili super! Skoraj samo meso, brez vonja. Smo pa zadnjič prvič narajmali srno in tudi krasno meso, nič smrdelo. Zaenkrat sem z Nimrodom super zadovoljna  :o



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2535 : 27 December 2012, 21:34:45
Ja jaz tudi dnevno hranim to, včasih več, drugič manj, pa sem se navadla, samo moj včasih pride domov, ko Nox ravno to je, pa malo godrnja o vonjavah  ::) je pa kar na svojem ležišču, kot vse drugo, meseka si vedno nese na ležiče in si vzame čas in poje  ;D



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2536 : 30 December 2012, 10:01:37
Včeraj smo imeli koline in zvagala sem skoraj vse organe (razen možganov, priželjca, trebušne slinavke pa mogoče še je kaj). Cela svinja je tehtala nekaj čez 200 kg.

Pljuča tehtajo 1,2 kg
Jetra 2 kg
Obe ledvici skupaj 300g
Vranica 400g

Tako da vse skupaj tehta samo okoli 4 kg. To me je res zelo presenetlo, si nisem mislila, da ima tako mali % organov svinja  :-\ . Mi je pa ful zanimivo, da ima tale svinja isto velike ledvice kot tista, ki je vzrejena na farmi in je zaklana enkrat manjša (goltanec od naše domače svinje tehta skoraj 2 kg, tisti, ki jih kupim v mesnici pa manj kot 1 kg), vranica pa je enkrat večja  ??? Res mi ni jasno kako so lahko pri tako veliki razliki v teži enako težke ledvice  :-\ . Pa tudi struktura ni enaka, tale od domače svinje so bolj ozke, podolgovate in temne kot tista iz mesnice  ???
Ima pa ful maščobe, bi rekla da nekje 10% teže, pa je pasma, ki ima malo maščobe in veliko mesa. Kosti pa verjetno malo presegajo 10%, sem zvagala obe stegnenici, golenici, medenico, plečnici pa tehtajo vse skupaj 5 kg. Potem pa še ti ostane lobanja, ki tehta nekje 4 kg, pa hrbtenica, rebre, prsnica, kosti prednjih okončin, spodnji deli nog, rep... Verjetno pride kak % več kot 10%  ;)




Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2537 : 30 December 2012, 13:52:35
Popravek: maščobe je bilo cca. 50 kg torej krepko več kot 10%  ;)



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2538 : 30 December 2012, 16:39:29
Včeraj smo imeli koline in zvagala sem skoraj vse organe (razen možganov, priželjca, trebušne slinavke pa mogoče še je kaj). Cela svinja je tehtala nekaj čez 200 kg.

Pljuča tehtajo 1,2 kg
Jetra 2 kg
Obe ledvici skupaj 300g
Vranica 400g

Tako da vse skupaj tehta samo okoli 4 kg. To me je res zelo presenetlo, si nisem mislila, da ima tako mali % organov svinja  :-\ . Mi je pa ful zanimivo, da ima tale svinja isto velike ledvice kot tista, ki je vzrejena na farmi in je zaklana enkrat manjša (goltanec od naše domače svinje tehta skoraj 2 kg, tisti, ki jih kupim v mesnici pa manj kot 1 kg), vranica pa je enkrat večja  ??? Res mi ni jasno kako so lahko pri tako veliki razliki v teži enako težke ledvice  :-\ . Pa tudi struktura ni enaka, tale od domače svinje so bolj ozke, podolgovate in temne kot tista iz mesnice  ???
Ima pa ful maščobe, bi rekla da nekje 10% teže, pa je pasma, ki ima malo maščobe in veliko mesa. Kosti pa verjetno malo presegajo 10%, sem zvagala obe stegnenici, golenici, medenico, plečnici pa tehtajo vse skupaj 5 kg. Potem pa še ti ostane lobanja, ki tehta nekje 4 kg, pa hrbtenica, rebre, prsnica, kosti prednjih okončin, spodnji deli nog, rep... Verjetno pride kak % več kot 10%  ;)

Najlepša hvala tejch, res poučno in iz prve roke. Huh, torej jetra so 2kg na težo 20o kg... samo 1%? Zanimivo pa je, da je jeter 2kg, obe ledvici skupaj pa le 600g, plus ostali organi. Torej je jeter res za skoraj polovico vseh organov... No kot praviš, še možgane in nekaj drugih organov nisi stehtala, ampak jeter je res več kot ostalega.

Zanimivo tudi razlike v velikosti goltanca in organov od vaše domače in tistih iz farm. Je bila vaša svinja kaj bolj stara kot tipična klavniška starost svinj na farmah? Npr. poleti dobim svinjske glave, ki so velike kot jagnječje, pozimi pa bolj dinozaverske:)

Sem pa že jaz opazila, da so goveje ledvice zelo različne - pa predvidevam, da so teleta klali pri približno enakih težah. Ene so bolj temne, druge svetlejše, tretje bolj nagubane.... Tudi jagnječja jetra so zelo različna - ena skoraj temno vijolična, druga bolj na rjavkasto. In to v isti pošiljki klanja, ko predvidevam, da se je klalo ovce od enega kmeta, ki verjetno jedo isto hrano.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2539 : 30 December 2012, 17:50:57
Najlepša hvala tejch, res poučno in iz prve roke. Huh, torej jetra so 2kg na težo 20o kg... samo 1%? Zanimivo pa je, da je jeter 2kg, obe ledvici skupaj pa le 600g, plus ostali organi. Torej je jeter res za skoraj polovico vseh organov... No kot praviš, še možgane in nekaj drugih organov nisi stehtala, ampak jeter je res več kot ostalega.

Ena ledvica tehta 150g, obe skupaj sta 300g  ;) . Ja stehtani niso možgani in priželjc pa še mogoče kak organ, ki ga ne poznam... No zanima me pod kaj spadajo žleze (trebušna slinavka, ščitnica, češarika...)? To so organi ali ne? Če so organi potem še to nekaj nanese  :)

Zanimivo tudi razlike v velikosti goltanca in organov od vaše domače in tistih iz farm. Je bila vaša svinja kaj bolj stara kot tipična klavniška starost svinj na farmah? Npr. poleti dobim svinjske glave, ki so velike kot jagnječje, pozimi pa bolj dinozaverske:)

Tale naša domača svinja je bila stara nekje 1 leto. Koliko so stare svinje v klavnici ne vem. Vem pa da tudi da ko dobim en paket goltancev so tudi tam različne velikosti, nekateri tehtajo komaj 700g, večina jih je cca. 850g, se pa najdejo tudi taki, ki tehtajo skoraj 1 kg. Zadnjič sem dobila paket ledvic, so ravno tako bile razlike v velikostih... Zgleda da koljejo na isti dan različno stare živali iz različnih hlevov? Ali so pač v tistem hlevu isto stare živali in nekatere pač bolj zrastejo nekatere pa manj (kar mi je bolj logično kot prva trditev, ker mi tudi vsako zimo koljemo približno isto stare svinje in tale letos je bil veliko večji kot so ponavadi) .

  Sem pa že jaz opazila, da so goveje ledvice zelo različne - pa predvidevam, da so teleta klali pri približno enakih težah. Ene so bolj temne, druge svetlejše, tretje bolj nagubane.... Tudi jagnječja jetra so zelo različna - ena skoraj temno vijolična, druga bolj na rjavkasto. In to v isti pošiljki klanja, ko predvidevam, da se je klalo ovce od enega kmeta, ki verjetno jedo isto hrano.

Pri govejih ledvicah sem jaz do sedaj samo zasledila razlike v velikosti - ene so ful male (predvidevam da od telet) včasih pa dobim res take gigantske (verjetno od kakega velikega bika). Barva je do sedaj še vedno bila enaka, prav tako pri svinjskih ledvicah, so si bile v barvi in obliki ful podobne, samo ene so bile manjše kot druge. Razen tale od naše svinje so bile res temnejše pa nekako bolj podolgovate... Verjetno na to vpliva, da je tale svinja bolj stara kot klavniške pa tudi prehrano ima drugačno  ;)



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2540 : 30 December 2012, 19:17:15
Ena ledvica tehta 150g, obe skupaj sta 300g  ;) . Ja stehtani niso možgani in priželjc pa še mogoče kak organ, ki ga ne poznam... No zanima me pod kaj spadajo žleze (trebušna slinavka, ščitnica, češarika...)? To so organi ali ne? Če so organi potem še to nekaj nanese  :)

No, celo le 150 g ima vsaka ledvica... res so majhne v primerjavi z jetri.
Ja, trebušna slinavka, ščitnica, priželjc so organi. Slinavke in ščitnice še nisem imela oz. je nisem prepoznala:) Priželjc se drži tam okoli osrčja nekje, ga je pa relativno malo. Češarika je sredi možganov - čeprav možganov bo tudi malo, nekje za teniško žogico.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2541 : 30 December 2012, 19:20:53
Pri govejih ledvicah sem jaz do sedaj samo zasledila razlike v velikosti - ene so ful male (predvidevam da od telet) včasih pa dobim res take gigantske (verjetno od kakega velikega bika). Barva je do sedaj še vedno bila enaka, prav tako pri svinjskih ledvicah, so si bile v barvi in obliki ful podobne, samo ene so bile manjše kot druge. Razen tale od naše svinje so bile res temnejše pa nekako bolj podolgovate... Verjetno na to vpliva, da je tale svinja bolj stara kot klavniške pa tudi prehrano ima drugačno  ;)

In to mi da misliti, da imajo tudi psi (verjetno) drugačno stanje notranjih organov, glede na hrano. Ni vse v tem, kako pes zgleda na zunaj (bolj ali manj svetleča dlaka, mišičavost). Kaj je pa pod kožo...



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2542 : 02 Januar 2013, 13:37:58
A je po vašem mnenju v svinjski krači preveč kosti za 2 zaporedna obroka? 2 dni nazaj sem jaz dala Noxu kračo (1760g) in ker je tako težka, sem se odločla, da bo za 2 dni... Prej sigurno 4 dni ni dobil nič kost, pojedel je pol in sem mu vzela pa naslednji dan še drugo polovico dala.. Pa je imel danes kar trd kakec (pomoje pretrd), sej je sicer naro malo zmehčal (je šel 3x kakat), taprve 2 bobiki sta bili zeeelo trdi, sta se kar razdrobili... Jedel je lepo enakomerno meso in kosti, ker ni tip psa, da bi najprej meso dol pojedel in nato kost.
Kak je bil kakec včeraj ne vem, ker je bil s fantom zunaj, on pa ni tak navdušen opazovalec kakcev, kot jaz  :P



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2543 : 02 Januar 2013, 14:49:46
Moja dobi včasih (golo) kost od krače, ki jo zmaže v enem dnevu, zraven pa dobi še meso, kakec je navadno malo bolj trd in sivkast, ampak ji ne dela nobenih problemov... Po moje je od psa odvisno, nekateri nimajo problemov z tako količino kosti, nekateri pač imajo. Gledaš svojega psa in opazuješ ;) . Če se ti zdi, da je bil kakec sedaj pretrd daš naslednjič pri krači še zraven kak kost organov, da izravnajo kakec  ;)



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2544 : 02 Januar 2013, 15:40:02
Jaz bi porabila kračo v 2 dneh, sem tako že delala z svinjsko glavo, ker je bilo preveč za en dan. je res bil kakec bolj trd, ampak okej, saj to ni zmeraj. Potem pa par dni pavze in naslednji obrok s kostmi naj bo kaj lahkega, nor. kos piščančje kosti.



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #2545 : 02 Januar 2013, 20:24:10
Zdravo :)
Spet vam zastavljam eno vprašanje ;) Torej naši jedo 90% surovo oz kuhano in me zanima glede dodatkov, ki jih je priporočeno dajati. Dajem jim lososovo olje in laneno seme, se pa odločam še za kaj, bolj splošnega, kaj takega naprimer http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=38_97_102&products_id=565...kakšne so vaše izkušnje oz kaj mi vi priporočate ?

:)


Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2546 : 02 Januar 2013, 22:15:52
Ja saj sem dala v 2 dneh, saj niti nebi pojedo vsega v 1 ::) Verjetno je res malo odvisno, načeloma pa je to kar ok? Ker mam še kake 3 krače v hladilniku in ne bi rada ravno kosti ven dobivala ;D bom vidla ka bo naslednjič, zaj smo pa bolj na light hihihi...

Jaz od dodatkov dodajam samo lososovo olje, nič drugega.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2547 : 02 Januar 2013, 22:16:28
Laneno seme sicer vsebuje omega 3, ampak vsebuje ELA verzijo, ne EPA in DHA, ki ju potrebujemo za zdravilen učinek. Pretvorba iz ELA v EPA/DHA je tako majhna, da je zanemarljiva. Pomembno je, da pes dobi dovolj maščob živalskega izvora.

Kar se pa omenjene mešanice zelišč tiče... vse je rastlinskega izvora in ne vem, da bi imelo kako pomembno funkcijo za psa. Vsi ti minerali, ki naj bi bili v kelpu, so v mesu, in to v veliko večjih količinah. Jaz dodajam le lososovo olje.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2548 : 03 Januar 2013, 17:26:04
Jaz dajem lososovo olje (od Hunterja). Planiram pa še kake alge in čez par let glukozamin  ;)

Hranim pa 2/3 surovega in 1/3 kuhanega (sistem tretjin).

Po moje kaka čuvajeva mešanica ni potrebna, če daješ zraven mesa in vsega še kako zelenjavo ;)



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2549 : 04 Januar 2013, 20:08:44
Tudi jaz dajem samo lososovo olje, nič drugega.