Surova hrana

irenchy · 1189120

Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2550 : 04 Januar 2013, 21:30:26
Kaj mislite o konopljinem olju? Tale zadeva http://www.hempy.si/ (v tujini se baje dobi tudi v obliki olja) je zadnji hit, vsi govorijo o pozitivnih učinkih, po drugi strani pa berem, da psi rastlinskih olj ne morejo tako izkoristiti, kot recimo živalske maščobe. Kako je potem to možno?

Once you go boxer, you never go back :)


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2551 : 04 Januar 2013, 22:01:44
Veliko zadržkov je tudi do glukozamina. Na to temo je ogromno študij z zelo različnimi ugotovitvami. Študije s pozitivnimi rezultati so tiste, kjer so naročniki farmacevtske firme, ki izdelujejo glukozamin. Problem je, ker je veliko teh študij delanih tako, da pacienti z revmo odgovarjajo subjektivno, kako se jim zdi, da se je bolečina zmanjšala (ni ravno objektivno). V študiji iz letošnjega leta so imeli skupino 39 žensk z osteoartritisom. Obe skupini sta dobili predpisano telovadbo, ena skupina pa je dobivala še glukozamin. Po 12 tednih so med drugim naredili tudi magnetno resonanco. Med skupinama ni bilo čisto nobene razlike, so se pa vse ženske boljše počutile, manj bolečin, ker je telovadba toliko pomagala.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23220811

V Evropi ima glukozamin status zdravila in je zato podvržen testiranjem, v ZDA in Kanadi pa je le dodatek k prehrani in zato lahko zaobide najosnovnejša testiranja vsebnosti. Dostikrat dodajajo druge sestavine, da je bolj stabilen... Zato premislek pri naročanju glukozamina iz ZDA.

Npr. pri omega 3 oljih v študijah sploh ni dvomov, da deluje, tam raziskujejo samo KOLIKO deluje. Naši psi poleg tega jedo veliko hrustančastega, kjer je glukozamin v naravni obliki.

Ministrstvo za zdravje o glukozaminu, nekaj svaril:
http://www.mz.gov.si/fileadmin/mz.gov.si/pageuploads/mz_dokumenti/delovna_podrocja/javno_zdravje/SJ_razvrstitev_izdelkov_z_glukozaminom.pdf



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2552 : 04 Januar 2013, 22:15:06
Kaj mislite o konopljinem olju? Tale zadeva http://www.hempy.si/ (v tujini se baje dobi tudi v obliki olja) je zadnji hit, vsi govorijo o pozitivnih učinkih, po drugi strani pa berem, da psi rastlinskih olj ne morejo tako izkoristiti, kot recimo živalske maščobe. Kako je potem to možno?

Po sestavi konopljino olje ni nič čudežnega, sploh glede razmerja omega 6 proti omega 3. VSE meso vsebuje tudi omega 6 in surova pasja prehrana je itak že polna omega 6. Cilj omega 3 kapsul je malo izboljšati to razmerje v prid omega 3. Če dodajamo olje z omega 6 in 3, nismo nič naredili.

Omega 3, ki je v konopljinem olju je ALA, ki se zelo sabo konvertira v EPA in DHA (slednji pa vsebuje lososovo olje). je pa konopljino olje po moje čisto fajn za kožo, za mazanje:)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2553 : 14 Januar 2013, 11:58:54
Kaj je tale stvar na desni, velika ene 15-20cm?



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2554 : 14 Januar 2013, 12:37:01
Na desni je po mojem mnenju ledvica.

Once you go boxer, you never go back :)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2555 : 14 Januar 2013, 12:38:40
Goveja ledvica je ja. Na levi pa pljuca, ce prav vidim?

battito animale


Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #2556 : 14 Januar 2013, 12:40:23
Ima precej jagnječjih glav, zmrznjenih (cele ali razsekane) - zanima me, ali bi bil kdo pripravljen menjati za jetra. Okolica Senožeč, Koper, kakšenkrat LJ (recimo jutri). Zraven podarim še 3 vrečke jagnječjih nogic (s kožo in parklji).

Za vse podrobnosti me prosim kontaktirajte na zs.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2557 : 14 Januar 2013, 12:45:10
Pa res, sem bila prepričana da so ledvica gladka in mi ni bila jasna ta grozdasta struktura. Levo so pa pljuča ja  :)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2558 : 14 Januar 2013, 12:47:19
Meni je totalno fascinantno, kako so goveja razlicna od prasicjih (drugih pa se nisem imela v rokah)  8)

battito animale


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2559 : 14 Januar 2013, 16:17:42
Ja, to je goveja ledvica :) . Imajo pa večina živalskih vrst gladke, npr. pujsi, piščanci, ovce,..., tudi človek ima gladke npr.  :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2560 : 14 Januar 2013, 17:26:11
Od česa je pa to odvisno? Se tud jaz kar čudim pa čudim razliki  :)



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2561 : 14 Januar 2013, 19:13:41
Od zivalske vrste.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2562 : 15 Januar 2013, 12:04:26
Danes sem šla v Nimrod po meso in mi povejo, da so podražili meso za domače živali za 100% (iz 0,9 na 1,8 EUR za kg)!  >:( So rekli, da so se stranke pritoževale nad kvaliteto mesa, zato bodo od zdaj naprej dajali boljše meso in pakirano v paketke po 0.5kg. Glede pakiranja mi je bolje, glede cene pa aaaaaa!!! Sploh pa dvomim v boljšo kvaliteto mesa. A to meso, ki je bilo do sedaj (kao slabše) bojo pa stran metali? No sem vseeno vzela 15kg, pa bomo videli, če bo res kaj boljše. Meni je bilo že prej super meso! So v Nimrodu kjer vi jemljete meso tudi kaj podražili?



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2563 : 15 Januar 2013, 12:09:05
Nazadnje sem vzela 100kg, tako da bo še za kak mesec...prosim,če javiš glede kvalitete, me res zanima...po prebranem,bi mogli biti notri zrezki :P 

Moram pa dodati, da kadar sem prišla po kakih 30 kg mesa,ki so jih imeli na zalogi, je bila kvaliteta slabša,kot takrat,ko sem klicala ob petkih za 100kg,ki jih jasno niso imeli,in so jih priskrbeli tekom vikenda...v tem primeru pa so bili notri tudi ogromni kosi mesa,kot da so se trudili nabrati 100 kg ;D

Once you go boxer, you never go back :)


Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2564 : 15 Januar 2013, 20:37:07
No evo takole zgleda novo pakiranje Nimrodovega paketa. V bistvu isto kot prej, samo razrezano je na 350-500g plošče. Meso je na prvi pogled isto kot prej; kite, loj... Bomo videli ko odtajamo prvi kos. Je pa pakiranje čist simpl. Samo zmečeš v vrečke, ker so plošče ločene in ni treba odtajati. Ne vem no...ni neko hudo izboljšanje za 2 kratno ceno. Dajo pa gratis v vsak paket eno ali dve kosti  za glodat :) Vsaj nekaj  :P




Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2565 : 15 Januar 2013, 20:51:03
Jooj, kriza  :-\ ok, saj bi se sprijaznila z malo neko podražitvijo, samo kar takoj za 100%, ni mi všeč, sploh :'( ... A zdaj torej ne moreš dobit tistih blokov več? Samo take male ploščice?


--> No za info, če koga zanima, jaz mojemu kupujem v lidlu piščančje noge, pač ponavadi celo torej krača+stegno, pa mu dam pač za kosti pa tak (kupim, ko je znižano, torej tam vsaj -30%), nazadnje sem kupla samo stegna, ker so bila v akciji in sem doma 2 "sfiletirala" ;D nato pa sem stehtala celo stegno je eno tehtalo 189g, drugo pa 201g, nato sem stehtala samo kost in sta obe kosti tehtali 20g, s tem, da sem meso dol porezala, tako da je verjetno bil gor še kak gram mesa :)
To sem naredila zato, ker sem na eni tabeli prebrala, da naj bi piščančje stegno imelo samo cca. 50% mesa in kože, kar se mi ni zdelo ravno realno  ;D



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2566 : 15 Januar 2013, 21:30:08
No,da so kosti mi je všeč,ker imam stalno problem kje jih dobiti dovolj  ??? Samo tako, kot si rekla..ne vem,če to odtehta tako podražitev ::)

Once you go boxer, you never go back :)


Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2567 : 15 Januar 2013, 21:59:49
Meni pa niso kaj preveč všeč te kosti  :-\ sem jih že 2x dobila (sicer ful manjše) med paketom, pa sem mu 1x dala in jo je tako dolgo obdeloval, da sem že mislila kaj je narobe.... Pač Nox ne gloda ravno mesa s kosti, ampak kar cele se loti, ko mu dam kračo, lepo enakomerno je kost in meso ;D ... Tak da, te velike kosti, nevem če bi mu dala, če je že tista mala bil reees zeeelo trda, pa je bila palčka velikosti 20cm  :-\



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2568 : 15 Januar 2013, 22:45:45
Sem mislila,da je to nekaj novega,ker sama še nikoli nisem dobila kosti v paketih,tako da niti ne vem kakšne dajo zraven..

Once you go boxer, you never go back :)


Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2569 : 15 Januar 2013, 23:11:14
Ne vem kako je v drugih enotah, v Škofji Loki bomo odslej kupovali take "drage" pakete. Sicer je cena še vedno OK v primerjavi z trgovinami. Sama še nikoli nisem dobila kosti med mesom, tako da tudi jaz ne vem kakšne so te kosti. Kupujem pa tudi jaz v Lidlu znižanega piščanca za kosti. Ji dajem kar skoraj vsak dan kakšen kos, ker če je čisto samo jelena spušča smrdljivce  ;) Če ji dam piščanca zraven je OK.

Drugače moja tamala zmaže brez problema kost svinjske krače (ne naenkrat seveda), ki je kar precej konkretnejša kot tele kot sem jih dobila v paketu. Tako da ne verjamem da bo imela probleme z temi  :P



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2570 : 16 Januar 2013, 09:45:22
Nika4 ... Javi kako bo s kostmi, da vidim, če jih lahko daj vzamem od kakega kolega  ;D Moj tudi zmaže kračo pač v 2 dneh jo celo pospravi :P ... Tale kost, ki sem jo dobila v paketu, no mislim da je bilo 2x, je bila res majhna, nevem kam bi jo dala, taka ploščata, kot rebra ozka kaka 2cm in pač ene 20cm dolga  :)



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2571 : 17 Januar 2013, 21:12:20
No danes sem dala Hebi eno manjšo kost, ki sem jo dobila v prvem paketu. Pojedla jo je brez problemov v 20 minutah. Sem mislila da bo trša, ampak jo je kar hitro zgrizla.




GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #2572 : 18 Januar 2013, 22:44:59
@Nika4 - to si dobila jelena ali srno?

Moram priznati, da kljub temu, da dnevno pofutram kar veliko mesa, z veseljem dam 1x več denarja zanj, da mi ga pes le hoče jesti, ne pa da sploh ne pride k posodi, ali pa gre kar ritensko stran, ko je na jedilniku nimrod... :( :-X

Tisti, ki imate malo večje pse in hranite piščanca - kaj je bolj smotrno kupiti, cele bedre ali celo pišče, pod pogojem, da je oboje v akciji in je razlika v ceni cca 0,20-0,30 eur za kg, v prid celega piščeta?
Predvidevam, da so bedre bolj mesnate, če pa vzamem celega piščanca, pa je precej mesa tudi na prsih... ??? Meso mu itak razsekam na kocke, ker me je zadnjič čukasto gledal, ko sem mu dala cel hrbet in si ni vedel z njim kaj začeti. Malo ga je samo polizal in ga pustil... ::)



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2573 : 18 Januar 2013, 22:57:26
Jaz tudi včkrat razmišljam, da bi kupla celega pišeka, pa se mi zdi preveč kosti, ker bi ga dala na pol nevem, se mi zdi kar kostnat, ker jaz že itak dajem tu in tam zajčka, ki ima tudi kar veliko kosti, saj koljemo zelo mlade... Imam pa v skrinji že kar nekaj časa celega piščanca, pa se še nisem spravla, da bi mu ga dala, ker nevem, če je ok, da mu 2 dni zaporadoma dam toliko kosti? Če bi dala celega pač na en dan bi blo ok, pa dam še kako jetrco zraven.

No še eno vprašanje, kako pripravit psa do tega da je jetrce, Nox jih ne mara, sem jih narezala in zmešala z jajčko in skuto (kar obožuje) pa je vn polizal vse razen jetrc, sem mu z roke dala, je jetrco vzel v gobec pa jo prelizal in vn pluno ::)

Nika4, super, da so kosti šle, zgedajo fajn za jest, če kdaj dobim, bom spet probala  ;D mogoče sem samo na kaj takega naletel ali pa se mu preprosto ni ljubilo bolj hitro jest, hihi :)

-->Razmišljam.... tukaj pri nas, se malo čez mejo v Avstriji dobi pujsek, zaklan ščiščen z vsemi organi (ne dobiš glave, kože ostalo pa mislim, da vse) za cca. 2,3e (nisem čisto prepričana), sem razmišljala, da bi ga kdaj vzela polovico za Noxa. Zdaj imam polovico doma za najino hrano, včasih dam kaj Noxu, recimo krače in noge. Se mi pa ne zdi tako drago, da ne bi vzela in pač kombinirala še vse druge stvari  ;D Siecer bom pa zdaj probala dobit kakšno staro ovco po majhni ceni, tukaj okoli jih je kar nekaj  :)



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #2574 : 18 Januar 2013, 23:18:13
Saj tudi mene muči ta "koščenost" ostalih kosov. Naš namreč dnevno (ali pa vsak drugi dan) dobi poleg ostalega mesa še kurje hrbte in vrate. Na celem piščancu pa so dejansko najbolj mesnata prsa in stegna, ostalo pa so več ali manj kosti...
Tnx. Bom verjetno ostala kar pri tacah... :)



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2575 : 18 Januar 2013, 23:28:04
Ali lahko preveč kosti ima še kakšne druge posledice razen zaprtosti oz. pač 8pre)trdega kakca? Jaz se še ne znam ocenit koliko kosti dajem, dajem tako 1x maximalno 2x na teden, pa še takrat ne ravno dosti  :)



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2576 : 19 Januar 2013, 09:35:47
Ali lahko preveč kosti ima še kakšne druge posledice razen zaprtosti oz. pač 8pre)trdega kakca? Jaz se še ne znam ocenit koliko kosti dajem, dajem tako 1x maximalno 2x na teden, pa še takrat ne ravno dosti  :)

Moja je ene 3 dni jedla večinoma same kosti (svinjska vretenca) z organi in malo mesa zraven, pa je bilo ene 2 dni OK, potem pa se je pojavila taka siva driska. Potem sem ji takoj spet dajala samo meso, še ene 2 dni je bila siva driska, potem pa OK. Naslednjič sem ji dala kosti (spet svinjska vretenca) z jajcem čez 1 teden (imela sem jih v hladilniku, pa ni bilo prostora v skrinji in sem morala porabit) in potem je bilo vse OK. Tako da naslednjič bom bolj pazila... To so trde kosti in % kosti v enem vretencu je po moje nekje cca. 50-60%, tako da je potem kosti ziher prišlo ene 40% v teh 3 dneh in je bilo to preveč, stem da sta bila 2 obroka to, 3. je pa bil nekaj kar jo odpira...

Po moje pa ni nič narobe, če 2 ali celo 3 dni zaporedoma daješ celega piščanca. Moja je večkrat dobila 2 dni zaporedoma piščančje hrbte z organi pa ni bilo nič narobe. Tudi piščančje noge z govejimi jetri dobi večkrat 2 dni zaporedoma, nikoli nobenih problemov  ;)

Ji pa jaz sedaj dajem malo več kosti kot včasih, tako nekje 15%, mogoče še kak % več. Itak sem ugotovila, da ji bolj paše če je več kosti (drugače jih išče po gozdu in jih je, pri 15% pa jih samo išče potem pa pusti, pa kakec je bolj čvrst in še za zaposlit se ima s čim)  ;)



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2577 : 19 Januar 2013, 15:39:20
No super, bom dala naslednji teden 1x tisto kuro ven, da se je že znebim 1x  :D
Nox od preve kosti nikoli še ni imel driske, bil je samo kar fejst zaprt, pač je kakal na sprehodu 4x in vedno 1 do 2 bobiki, krvi ni blo nikoli, je pa včasih dobil kar preveč kosti, ko še nisem bila toliko poučena o ptreehrani  :-[
Danes pa je Nox prvič dobil za jest kozico in sicer rebra in bil je seveda navdušen, mazal jo je ko norc ::)
In še slikovni dokaz:



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2578 : 19 Januar 2013, 19:27:45
Mene zanima kje in za koliko vi dobite te koze, ovce in jagnjetino? Bi zelo rada kaj drugega kot pa samo govedino, svinjino, piščanca in ribe vključila v prehrano, pa ne vem kje naj najdem  ???  . Pa npr. purana in race tudi nikjer ne najdem  :(



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2579 : 19 Januar 2013, 19:46:54
Jaz sem tu na forumu kupila jagenjčka...moram pa ta teden kontaktirat eno kmetijo, da bi za simbolično ceno kupovala klavniške odpadke od ovc, pa če bi bila kakšna stara za nizko ceno,bi jo tudi vzela...

Once you go boxer, you never go back :)