Surova hrana

irenchy · 1189011

Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2640 : 24 Januar 2013, 22:35:37
lahko pa tudi do te mere, da je čisto trdo (to je manj primerno vsaj za pasjo šolo, ker more vmes, ko mu priboljšek daš še grizit)... shranjujem na mrzlem in suhem, odvisno od stopnje suhosti.. Smrdi pa, pač odvisno kaj sušiš, jaz sušim na balkonu, ki je zagrajen, tako da ne navoham ravno veliko  ;D

Po moje vampi bi smrdeli do nebes:))) Pa kake ledvice tudi?

Torej če do konca osušiš, je čisto trdo in gumijasto, ne krhko? Si pljuča že probala?



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #2641 : 25 Januar 2013, 00:25:38
GOSCH a mi lahko prosim poveš v kateri mesnici dobiš vse to (lahko tudi na ZS)? Pljuča bi bila meni tudi uporabna :)

Tejch, jutri se bom zapeljala mimo, ko grem od doma, pa ti javim, čigava je. Vem, da je mesnica tam že 100 let, čigava pa je, pa ta trenutek ne vem, pa če me tepeš... :-[ ;D
Drugače pa imajo v novem mesnem centru Košaki v Melju (tik ob železniškem mostu) vso drobovino, ki sem jo naštela, po 0,99 eur/kg. Edino za ledvice je dobro vprašat za ceno, ker je redna cena 1,49 eur, če pa jih imajo veliko, pa jo znižajo na 0,99 eur. ::) Tako da je dobro prej preverit za ceno.



dogasvet2012

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #2642 : 25 Januar 2013, 08:50:04
Gosch, jaz sem iz Rač, in ker tam kupujemo meso tudi za nas, se potem pač da zmenit, grem v torek po paket pa javim kako dalje za srce. Drugače pa jaz povem kaj bi imela pa potem pripravijo, je pa tale varianta z Košaki tudi zelo ugodna.



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2643 : 25 Januar 2013, 09:55:51
Po moje vampi bi smrdeli do nebes:))) Pa kake ledvice tudi?

Torej če do konca osušiš, je čisto trdo in gumijasto, ne krhko? Si pljuča že probala?

Ja če čisto posušiš je trdo (za moj okus pretrdo za nagradice), pljuč še nisem sušila, samo pomoje bi bile krhke, kot so tisti skuhi deli pljuč v tistem mixu suhih stvari za pse ;D ... Jaz sem že ene 2x preveč posušila, smao sem mu vseeno dala za nagrade, vendar bolj tako, na sprehodu za odpoklic in kaj takega, za kar ima pol čas, da razgrize... Je pa fajn če je čisto suho ima daaaljši rok trajanja :) pa tudi, če ne čisto posušiš pomoje ima kar rok trajanja, ker recimo paradižnik ko ga sušiš ne posušiš do te mere, da je trd, tamveč, da je še malo vlažen pol ga pa shraniš  :)



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2644 : 25 Januar 2013, 10:08:59
Tejch, jutri se bom zapeljala mimo, ko grem od doma, pa ti javim, čigava je. Vem, da je mesnica tam že 100 let, čigava pa je, pa ta trenutek ne vem, pa če me tepeš... :-[ ;D
Drugače pa imajo v novem mesnem centru Košaki v Melju (tik ob železniškem mostu) vso drobovino, ki sem jo naštela, po 0,99 eur/kg. Edino za ledvice je dobro vprašat za ceno, ker je redna cena 1,49 eur, če pa jih imajo veliko, pa jo znižajo na 0,99 eur. ::) Tako da je dobro prej preverit za ceno.

Aha, hvala bom se pozanimala tudi v Košakih, pa res prosim za ime tele mesnice  :) . Sedaj je moja skrinja itak prepolna, ampak ko se vsaj malo sprazni bi pa raje kupila govedino kot pa svinjino  ;D



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #2645 : 25 Januar 2013, 15:02:05
Gosch, jaz sem iz Rač, in ker tam kupujemo meso tudi za nas, se potem pač da zmenit, grem v torek po paket pa javim kako dalje za srce. Drugače pa jaz povem kaj bi imela pa potem pripravijo, je pa tale varianta z Košaki tudi zelo ugodna.

Javi ja... Za dobro ceno srca pridem iz Mb, pa še pesjana pripeljem s sabo. Se lahko z vašo bejbo spoznata in malo zdivjata. ;) 8)



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2646 : 25 Januar 2013, 15:40:51
Ja ja jaz bi tudi vedla  ;D Sem skoraj vsak dan v Mb, pa mi ni težko se kam zapeljat, če se le dobi kaj pametnega  :P



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2647 : 25 Januar 2013, 18:12:56
Pa jaz bi tud vedla. Ni mi problem prit v maribor za kaj pametnega  ;D



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2648 : 25 Januar 2013, 19:26:11
Se pa strinjam, da je treba hrani dat vrednost. Ko dam moji hrano se mora skos vsest, potem dam skledo na tla, mora dalje sedet in ko rečem idi jest lahko gre jest. Če dobi pa kaj, kar nima nekaj pretirano rada (kuhane ribe, zelenjavo, pljuča) pa isti postopek, razen da preden jo spustim jest mora še par trikcov naredit, včasih jo celo tako "mučim" da mi mora prinašat ali iskat predmete potem pa dobi skledo. In deluje, dela z veliko zagnanostjo in veseljem, je pa tudi   ;D

To tudi jaz prakticiram. Se mora vsesti in ko me pogleda lahko gre jesti. Če bi jo pa kaj več mučila z raznimi trikci in prinašanjem, bi pa imela celo stanovanje mokro od sline, ker ji tako teče samo da dam hrano na tla. ;D



vidka

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #2649 : 02 Februar 2013, 14:49:23
Kupila sem svinjsko nogico,zdaj se mu pa neupam jo dat,ker je to prvič.Naj mi nekdo napiše,če je to varno dat psu za grist.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2650 : 02 Februar 2013, 16:16:39
vidka, odvisno od psa. Jaz imam 2 zelo slabi in grozni izkušnji z njimi (požrta nepregrizena cela kost in cela neprebavljena pokakana skupaj z nekaj krvi)... Kako velik je pes in ali golta hrano?



vidka

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #2651 : 02 Februar 2013, 16:37:50
Tejch,hvala ti za odgovor.Evo gre vse v kanto.Pes je velik,ne golta ampak tvoja izkušnja me je prepričala.
Lp.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2652 : 02 Februar 2013, 17:06:09
NIKOLI ne meči stran kakršnekoli hrane! Daj jo nekomu, ki jo rabi, nastavi jo za potepuške mačke, magari vrž v gozd lisicam, hrane se ne meče v smeti!



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2653 : 02 Februar 2013, 17:37:06
Jaz redno dajem svinjske parklje,in jih kar dolgo žvečita (pa drugače, če lahko, kar goltata hrano)...Do sedaj ni bilo nobenih problemov...

Once you go boxer, you never go back :)


vidka

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #2654 : 02 Februar 2013, 17:55:27
Ampak,res,Nika imaš prav.Mi ni prišlo na misel,da bi to kdo jedel.Zdaj bom vzela iz kante in nesla v gozd.Me je kar sram,da si mi morala ti to povedat.

Ria zdaj se ne upam več dat parkljev.Bom pa še naprej dajala pišč.bedra,vampe,kose govedine to je že sprobano.



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2655 : 02 Februar 2013, 19:16:01
Katere kosti pa drugače daješ?

Once you go boxer, you never go back :)


Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2656 : 02 Februar 2013, 19:49:52
Jaz dajem normalno parklje, ker jih je lepo, zgrize fajn vse... Dobim jih zasatojn, pa mi prav pridejo za kostni del obroka ;D

A je kdo že naročal kaj pri nimrodu odkar so podražili? Je kaj lepše meso not ::)? Meni zmankuje  :)



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2657 : 02 Februar 2013, 19:52:37
Nika4 je dve strani nazaj rekla,da je isto kot prej...samo dve kosti je še dobila zraven.

Once you go boxer, you never go back :)


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2658 : 02 Februar 2013, 19:53:59
vidka, če pes ne golta in so kosi nogic veliki, bi jaz dala.
Moja psica je velika (35-40kg) in požrešna (poje skoraj vse kaj vidi). Hrane ne žveči nekaj fejst, ampak načeloma je ne golta (golta samo meso nakoščkano na male kose in nogice, kosti pa ful lepo zgrize, pa če dobi neko ful malo kost, npr. 1/4 piščančjega vrata). Ne vem kaj je bilo narobe pri teh svinjskih nogicah, ali jih je tako zgoltala, ker jih ne mara (sem jo mogla prav silit da poje, čeprav ko sem vzela kost ven je pojedla z veseljem), ali ker ji je bila kost pretrda (čeprav z lahkoto poje svinjsko glavo, brez problemov) ali pa mogoče zaradi tega, ker je bil kos premali in se ji ni dalo grist (veliko je bilo nekje 5x5cm, če bi bilo večje bi mogoče zgrizla, ne vem). Kaj je bilo narobe ne vem, ampak psica jih ne bo dobila nikoli več, že 2x je bilo več kot preveč. Bom pa probala z svinjskimi nogicami pri naslednjem psu  ;)



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #2659 : 02 Februar 2013, 22:47:36
vidka, jaz imam nemško dogo, zelooooo nepožrešno ::). Vso hrano mu moram narezati na koščke, ker velikih kosov ne zna/ noče ??? jesti. Npr. meso brez kosti mu narežem na majhne kose, ker jih drugače kar spljuva, kurji hrbet mu nasekam na kose, velike 2-3 cm x 4-5 cm, ker ga drugače ne poje, goveje kosti nikoli ne poje do konca, kot večina psov, ko kost kar izgine v njihovem gobcu, ampak jo malo pogloda in pusti ::), svinjske tačke pa, začuda, ful lepo in brez težav razgrize in poje, kljub temu, da so majhne (samo spodnji del tačke, visok nekje 4-6 cm). Sicer traja enih 15 min, da jo prežveči ::), ampak ga je kar užitek poslušat, ko hrusta. Pa tudi s prebavo, na srečo (knock-knock 8)), ni problemov.
Danes je bila pri meni kolegica s pitbulčkom in je mali našel 2 kosti od našega, ki sta se potikali okoli njegove blazine že ene 3-4 dni. 3 minute, pa jih več ni bilo, moj biser pa je samo butasto gledal, kam zginjajo... ::) >:D



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2660 : 03 Februar 2013, 08:23:32
V skrinji sem našla kar nekaj zmrznjenih sardelic. To skuham,in normalno štejem pod mišice?

Once you go boxer, you never go back :)


Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2661 : 03 Februar 2013, 09:40:02
A surovih ti ne je? Jaz dam kar surove, jih pohrusta lepo  :D



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2662 : 03 Februar 2013, 09:45:42
Ne ravno z veseljem...pa nekje sem brala, da ni ravno fino hranit surove ribe,pa ne vem točno zakaj..nek

Once you go boxer, you never go back :)


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #2663 : 03 Februar 2013, 10:09:03
Naši tudi surovih rib ne jedo, pa če se na glavo postavim...me kar mal čudno pogledajo ( ??? ), pa so drugače kar požrešni...pol jih sam mal v vrelo vodo dam, pa jih z veseljem pojedo  ::) ;D

:)


vidka

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #2664 : 03 Februar 2013, 12:21:36
Hvala vsem za odgovore.Res ste dobri,vas že nekaj časa berem.
Evo nogice so šle v gozd.Sem pač paničar.
Kako jaz futram:
sem brez skrinje in kupujem sproti meso,s katerim nadomeščam en obrok briket.
Obrok vsebuje 2cela bedra polita z oljem iz flaše ali pol kile celih vampov očiščenih ali pol kile skute celo jajcein med ali pol kile mesa govejega(rebra,če so s hrustancem,prsni del)pol kile kurjih vratov.
To dajem vse surovo dopoldan,zvečer pa dobita brikete taboljše.

Še vprašanje:ali so ti obroki dovolj veliki ali preveliki?So pa 3-4krat na teden,ostalo so briketi.


Jaz kar sedim v pesjaku in poslušam...pravi balzam za ušesa to grizenje,oblizovanje,čmokanje.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2665 : 03 Februar 2013, 12:44:06
V skrinji sem našla kar nekaj zmrznjenih sardelic. To skuham,in normalno štejem pod mišice?

To spada pod celi plen ker je itak cela riba.


vidka, kakšne pse maš?



vidka

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #2666 : 03 Februar 2013, 13:19:27
Moj je mešanec,star 7 let,velikosti nem.ovčarja.Drugi pes je pa itak začasnik in je vedno drugačen.Pač vedno govorim v dvojini,ker,ko eden gre ,drugi pride.Zanima me za mojga.



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2667 : 03 Februar 2013, 15:40:02
Jaz hranim surove ribe, če jih le dobim, mam malega požrešneža, ki je vse razen pljuč in jetrc 

Glede velikosti obroka, bi mogla pač zračunat, koliko naj bi dobil in potem kombinirat z briketi, jaz nikoli nisem kombinirala z briketi, tako da težko svetujem, ker nevem kako bi pol seštevala pa to ;D Kakpno olje pa poliješ čez bedra? Odvisno zaj, koliko krat hraniš meso pa potem meso s kostmi mogla bi res napisat kako hraniš celi teden, da bi ti jaz znala pomagat, bi najlaže tak vidla, koliko je česa :)

Nam pa zadnje čase zjutraj spet mega smrdi iz gobca :-\ Hrana je vedno enaka, zakaj bi bilo to tako? Ker zadah je res ubijalski :-[



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2668 : 03 Februar 2013, 17:10:44
Če se pes ne redi ali hujša so obroki dovolj veliki. Pol kile hrane za pol dneva za velikost nemškega ovčarja je za moje pojme kar ok. Drugače pa je neka smernica 2-4% idealne teže. Jaz bi za začetek rekla 2% teže, potem pa pač prilagajaš, če se redi ali hujša, koliko je aktiven...



vidka

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #2669 : 03 Februar 2013, 18:40:17
Nox ,polijem z jedilnim oljem iz steklenice.Je za dlako dobro.

Tejch,malo se je namerno zredil čez zimo,da ga ne zebe.Ampak po tvojem odgovoru sklepam,da pravilno hranim glede na kile psa.Hvala ti.