Surova hrana

irenchy · 1189104

maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2760 : 11 Marec 2013, 18:32:07
O tem smo že govorili - kje točno se nahaja ščitnica?

Na spodnji strani vratu, okrog sapnika, tam kjer "glava prehaja v vrat".




Se par slikc.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2761 : 11 Marec 2013, 18:54:17
Taar, hvala  :)

Drugače pa glede ščitnice, jaz moji večinoma hranim goltance, ampak ne vem če je na njih ali ni... Ščitnica je kar fejst podobna priželjcu, pa še na zelo podobni lokaciji je, ampak vseeno mislim, da je tisto na "mojih" goltancih priželjc, mogoče pa je na drugi polovici goltanca tudi ščitnica (na tisti, kjer ni toliko mesa), ampak se nisem nekaj poglabljala, bom pa ga vsekakor malo bolj podobno pogledala, ko ga spet dam za jest (čez 2 ali 3 dni).

Zanima me pa še nekaj... Mogoče kdo ve kako zgleda hipervitaminoza vitamina A? Pa mogoče kaka slika (pri kaki dlakavi živali)?



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2762 : 11 Marec 2013, 20:09:35
Najlepša hvala maja01! Zelo nazorno. Ja, tudi meni je to zelo podobno priželjcu... naslednjič vprašam v klavnici, če lahko razložijo.

Še ena fajn novica  - danes sem govorila s perutninarjem blizu Žalca. Dalo bi se zmenit za kurje glave in nogice (čeprav je bil skeptičen, da bi kdo to sploh hotel!). Če koga zanima, naj mi ZS.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2763 : 12 Marec 2013, 17:50:20
Mislim, da sem danes našla ščitnico na kosu svinjske glave. Je dobila paket v katerem je bila čeljust in še en velik kos mesa, na njem pa ena stvar, ki je bila ful podobna ščitnici. Naslednjič pregledam še goltanec, da vidim, če je tam kaj bol podobnega ščitnici  ;)



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #2764 : 14 Marec 2013, 02:36:39
A hranite surovo svinjino?

Sem izvedela za primer v Srbiji, kjer je cloveku poginilo par psov zaradi Aujeszky-jevega virusa.


Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #2765 : 14 Marec 2013, 07:29:54
Js sem glede svinjine kar skeptična in je ubistvu ne hranim surove...enkrat so jo dobili, ni bilo nič narobe, a se je na široko ogibam...

:)


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2766 : 14 Marec 2013, 08:01:33
Ja, hranim svinjino surovo. Nikoli ni imela nobenih problemov zaradi tega in me niti ne skrbi, ker bi mogla biti vsa svinjina pregledana  ;)

Drugače pa na svinjskem goltancu nisem našla ščitnice ;)



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #2767 : 14 Marec 2013, 09:14:03
Deso,najbrž je šlo za prašiče iz domače reje,ki niso vidli klavnice in njihovo meso ni bilo pregledano.Po Srbiji se še vedno prašiči pasejo na prostem.Pa na Hrvaškem tudi.Tukaj pa pride do možnosti okužbe.Pri nas je prisotna pri divjih prašičih.



Kratkodlaki

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #2768 : 14 Marec 2013, 15:46:09
A hranite surovo svinjino?

Sem izvedela za primer v Srbiji, kjer je cloveku poginilo par psov zaradi Aujeszky-jevega virusa.

Če si nekaj podatkov bežno izvedela o bolezni, virusu, zakaj si ne prebereš kaj več o tem na netu? Vsaj Wikipedio bi preletela, preden strašiš ljudi o nevarnosti svinjine. Aujeszky-jevo bolezen povzroča Suid herpesvirus 1 (SuHV-1) za katerega obstaja cepivo in prašiče se navadno cepi proti tej bolezni. In tej psi v Srbiji so se najbrž okužili, ker so pili vodo iz iste posode kot okuženi prašiči. Virus se večinoma prenaša preko sline! V vlažnem zraku lahko potuje tudi 2 km daleč.



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #2769 : 14 Marec 2013, 21:56:42
Ja, verjetno ima lastnik poleg psov se prasice na vrtu, pa so slucajno pili is iste posode ::)
Ne, bojda je edinokrat dal surovo, pa sicer vedno prekuha in je imel sranje. Tako pravi vsaj.

Sem googlala ja, brez skrbi. In je pisalo tocno to kar pravi Lojze. Tako da moras biti pomojem res ziher kje kupujes.

Ko sem zivela zraven ene druzinske farmice prasicev vem da so cepili..so pa imeli grdo navado mrtve prasicke cez ograjo metat sicer - na nase, mislim formalno je bilo nase ampak tistega dela parcele nismo uporabljali in so jo ocitno smatrali za odpad, ker so moji psi znali zaiti tja in sem enkrat zasacila eno mlado psico ki je imela poslastico.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #2770 : 14 Marec 2013, 22:04:38
Pa se nekaj, moj namen ni strasit nikogar, samo izvedela sem za tak primer in se mi zdi prav da opozorim, ce v temo brcam pa hvalabogu.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2771 : 14 Marec 2013, 22:51:53
Sama sem skoraj celo leto hranila svinjino, vedno surovo, pa je bilo vse ok. Tud meni se zdi, da je z vsem mesom v trgovinah in klavnicah/predelovalnicah ok. Mene nič ne skrbi zaradi tega, da bi fasala kakšno zadevo. Tudi svinjska ledvica hranim surova že leto in pol, ki so baje zelo sumljiva.

Se je komu že zgodilo, da se je pes hotel povaljati v surovem mesu, oz. drobovini? Sem zadnjič dala moji lepo na krožnik jetrca surova in ona najprej malo povoha, pol se je pa hotla kar povaljati vanje ??? Je že šla z glavo, oz. vratom proti jetrom, pa sem jo lih za las ustavila. Nič mi ni bilo jasno  :o Je imela že malo krvavo dlako na vratu. No potem je lepo pojedla  ;)



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2772 : 15 Marec 2013, 09:31:37
Saj z mesom iz mesnic ni nič narobe. Pa z mesom domačih pujsov, ki so pa v hlevu in ne veni tudi ni nič narobe, drugo pa je če se veni pasejo. Za te sem že velikokrat zasledila da lahko dobijo trihnelo in ne vem kaj še vse, uglavnem vse kar lahko dobi divji prašič  ;)

Nika, meni se še ni zgodilo. Do sedaj ji še na misel ni prišlo, da bi se valjala po hrani, ona to takoj poje  :P



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #2773 : 15 Marec 2013, 10:23:13
Ria zamznjeni zeleni vampi se dobijo v zoo trgovinah Fressnapf po Avstriji. Če ti seveda ni predaleč. Pa še poceni so,..  ;) V Fressnapfu imajo veliko izbiro surovega zamznjenega mesa itd.

Tudi v verigi trgovin Zoo&CO (ne vem ali je to isto kot Fressnapf) imajo pakirano zamrznjeno meso. Ena trgovina je nasproti Ikeje v Grazu. Cene se meni ne zdijo navite. Jaz imam alergika in sem kupila konjsko meso - 5 € na kg... Jaz ne hranim izključno surovo, tako da mi gre finančno to še skozi. Pa še porcijsko je lepo zapakirano po 500 g in znotraj tega razdeljeno še na 250g. Ostale vrste mesa so seveda cenejše... Nimajo pa veliko paketov na zalogi, tako da če se gre po večje količine, je po mojem fajn poklicat, da si pripravijo zalogo.

Bulldogs... And nothing else...


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #2774 : 15 Marec 2013, 13:56:32
Ups,manchy potem plačaš za konjsko meso za psa toliko kot jaz konjsko meso zase. ???



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #2775 : 16 Marec 2013, 17:18:30
Imela bi par vprašanj... Zaradi paralize grla bomo po operaciji (katere upam, da še kar nekaj časa ne bomo rabili) bili prisiljeni povsem spremeniti način prehranjevanja. Ker pri operaciji en del sapnika prišijejo je sapnik konstantno odprt, kar pa pomeni, da obstaja zelo velika verjetnost, da pes kak košček hrane vdihne v pljuča in iz tega lahko nastane aspiratična pljučnica (ki je smrtna za 20% psov po operaciji). Da se temu izogneš moraš psa hraniti z mehko hrano, idealno z mesnimi kroglicami, katere pogoltne cele. Briketi torej odpadejo, samo s konzervami res ne bi hranila psa tako, da je najbolj optimalna rešitev surova prehrana. Ampak ker naša seniorka nima zob, kosti ne bo mogla glodat, niti jih po operaciji ne bo smela. Kako nadomestiš tistih 10% kosti, ki naj bi jih pes dobil?

Razmišljala sem, da bo najbolje, če začnem z že pripravljeno surovo hrano Nature's Menu, kateri bi potem kasneje dodajala še druge stvari. Manj možnosti za začetniške napake. Do zdaj sem bila zelo zadovoljna z rezultati hranjenja s kvalitetnimi briketi tako, da o menjavi hrane res nisem razmišljala, ampak se bomo pač prilagodili. Za delat mesne kroglice bo pomoje najboljše, da nabavim mesoreznico in sama doma meljem meso. Ima kdo izkušnje z namiznimi mesoreznicami? Bi se dalo s tem zmlet kakšne vratove ali pa druge mehke kosti, da bi s tem pes dobil tistih obveznih 10% kosti, zmešanih med meso?

Se nekako prebijam čez tole temo zadnje dni in je dosti uporabnih informacij že napisanih, samo mi bomo imeli precej prilagojen način prehranjevanja. Upam, da bo šlo. Fajn bi bilo, da jo že zdaj počasi navadim na novo prehrano.



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #2776 : 16 Marec 2013, 19:35:25
Ups,manchy potem plačaš za konjsko meso za psa toliko kot jaz konjsko meso zase. ???

Ne vem kje dobiš konjsko meso za 5 € na kg? Jaz za tako ceno težko najdem že purana.
Drugače pa je ta cena meni ok, glede na to, da je meso lično porcijsko zapakirano (kot vegetarijanec nimam želodca kupovati mesa tako količinsko (niti nimam prostora shranjevat), kot ostale v tej temi in sama razkosavat, pakirat itd...To pri meni ne pride v poštev). Za tole surovo meso za psa porabim nekje dodatnih 20€ na mesec, ker ne je samo surovo, niti ne dobi surovo vsak dan, tako da se mi ne zdi tako grozno.

Bulldogs... And nothing else...


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #2777 : 16 Marec 2013, 20:11:36
Kako nadomestiš tistih 10% kosti, ki naj bi jih pes dobil?


S kostno moko?



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #2778 : 16 Marec 2013, 20:46:08
S kostno moko?
O, kul. Pa se res dobi prav kostno moko za dodatek k surovi prehrani. Hvala :)

http://www.zoohit.si/shop/psi/zdravje_psov/sklepi_kosti/hokamix/245815



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2779 : 16 Marec 2013, 20:55:29
Šapa, na tujih forumih sem zasledila, da nekateri nadomestijo kosti z jajčnimi lupinami/kostno moko in zelenjavo. Drugače bi bilo pa bolj OK, če bi tistih 10% kosti zmlela ;) . Če pa daješ že vnaprej pripravljeno surovo hrano pa ne rabiš dajati kosti, ker bi mogla bit uravnotežena. Čeprav se mi zdi bolj kvalitetno delati doma, kot pa kupit pripravljeno mešanico ;)



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #2780 : 17 Marec 2013, 16:36:15
Šapa, na tujih forumih sem zasledila, da nekateri nadomestijo kosti z jajčnimi lupinami/kostno moko in zelenjavo. Drugače bi bilo pa bolj OK, če bi tistih 10% kosti zmlela
No sej to me zanima, če bi namizna mesoreznica zmlela tudi kakšno mehkejšo kost (v mislih imam kaj TAKEGA). Ker to bi bila v bistvu še najbolj fajn rešitev. Imaš kak link do kakšnega dobrega tujega foruma o surovi prehrani? Hvala že vnaprej.



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2781 : 17 Marec 2013, 17:27:43
Šapa,podobno imam jaz,in tudi pod razno ne bi zmlela kakšnega piščančjega vratu.

Once you go boxer, you never go back :)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2782 : 17 Marec 2013, 18:26:47
Mi smo včasih tule kupovali mleto perutnino za pse, vem da so bile kosti tudi noter sam nevem v kakih količinah.
http://www.itis.si/PERUTNINARSTVO-FISAR-ZILNIK-MARJAN?6599203



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2783 : 17 Marec 2013, 18:49:49
Z mletjem kosti nimam izkušenj, ker moja psica vse melje sama  :P

Drugače pa linki od forumov:
http://www.dogster.com/forums/Raw_Food_Diet
http://www.dogforums.com/dog-food-forum/
http://dogfoodchat.com/forum/raw-feeding/

Malo pobrskaj pa boš verjetno našla kaj o mletju kosti ;) . Ali pa odpreš novo temo pa ti bojo pomagali ;)



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #2784 : 17 Marec 2013, 19:12:08
Kul, hvala za info. Ja, verjamem, da je lažje, če pes sam melje kosti, ampak pri nas žal to ni možno, ker ima celih 5 zob pa še te švoh. Če bo potrebna operacija grla pa itak drugega, kot mehka hrana ne pride v poštev. No, bomo že nekako :)

Ria pa se ok obnese taka mesoreznica pri mletju? No, sej za kosti se mi je zdelo, da bo težko šlo čez, ampak za meso se mi zdi pa precej uporabna zadeva, dosti bolje od kupovanja že zmetega mesa, ker vsaj točno veš kaj je not, ker itak sam melješ.



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #2785 : 17 Marec 2013, 22:48:00
Mi smo včasih tule kupovali mleto perutnino za pse, vem da so bile kosti tudi noter sam nevem v kakih količinah.
http://www.itis.si/PERUTNINARSTVO-FISAR-ZILNIK-MARJAN?6599203

Mi tudi. :) Po moji presoji (ko sem mu še kuhala) je razmerje nekje 70:30 v prid mesu. Če pa je več kosti, pa so tako fino zmlete, da se kar izgubijo med mesom. V bistvu zgleda v surovem stanju vse skupaj kot nekakšna pašteta. :)



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2786 : 18 Marec 2013, 08:03:55
Ria pa se ok obnese taka mesoreznica pri mletju? No, sej za kosti se mi je zdelo, da bo težko šlo čez, ampak za meso se mi zdi pa precej uporabna zadeva, dosti bolje od kupovanja že zmetega mesa, ker vsaj točno veš kaj je not, ker itak sam melješ.

odvisno od kosov mesa.Lepe bp, če dam pa kakšne kite, ali kaj takega, pa je kar malo problemov. Pa vse moraš narezati na manjše koščke,potem nekako gre.

Once you go boxer, you never go back :)


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #2787 : 18 Marec 2013, 10:58:41
manchy,mogoče ravno zaradi tega,ker ne kupujem mesa lično pakiranega.Sem vesela že,če dobim lepo, mesarsko odrezan zrezek.Običajno sem mesar kar sama.Pa kupujem pri lokalnih proizvajalcih,ki koljejo v klavnici.Tudi večje količine.Psi so pa še posebno veseli "ekstra" bonusa v obliki srca,večjih količin kosti,pljuč.



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2788 : 18 Marec 2013, 11:56:41
Pa vseeno..naši dajejo za domače konjsko meso 10€/kg, pa je mešano (tudi kosti so zraven)

Once you go boxer, you never go back :)


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #2789 : 18 Marec 2013, 12:24:16
Ria,mogoče ima VIP ( veze i poznanstva) kaj zraven? :o Kosti pa običajno dobim samo toliko,kolikor jih je na kakšnem velikem kremenatelcu :P Vse ostale kosti so gratis"za v župco" ;)