Surova hrana

irenchy · 1189116

GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #2910 : 07 Avgust 2013, 17:22:08
Ria, kakšni problemi? Lahko napišeš kaj več, da bomo tudi drugi pozorni na morebitne znake?



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2911 : 07 Avgust 2013, 17:44:36
Ne,ker preobremenjene ledvice nimajo neposredne veze s tem, zaradi cesar smo ju poslali na zdravljenje. Je pa sprememba prehrane vplivala na vse..tako kot lahko pri ljudeh sprememba prehrane odpravi marsikatero tegobo. Nisem zelela vzbujati panike,zelela sem samo povedati,da ni dobro posplosevati,da tako prehranjevanje ustreza vsem,in da morajo vsi jesti samo surovo meso, po ze objavljenih pravilih, ker ocitno vsem ne odgovarja...tako kot veganstvo ali presnojedstvo ne ustreza vsem, samo ljudje imamo to moznost,da sami izbiramo kako se bomo prehranjevali, nasi ljubljencki pa so popolnoma odvisni od nase presoje.

Once you go boxer, you never go back :)


skokica

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #2912 : 08 Avgust 2013, 12:24:19

Zakaj vseeno nočete povedati kakšni problemi so bili? Kaj ste opazili, oz. kakšne težave so bile? Jaz sem prejšnjega psa hranila z briketi in mi je resnično žal, ker vidim, da je surovo bolje. Se pa tudi strinjam, da mogoče vsem ne odgovarja-večini ja.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2913 : 08 Avgust 2013, 12:46:00
Saj ni važno kaj je šlo narobe, pri problemih z ledvicami je dobro ubrat "dieto" z manj proteini kar surova vsekakor ni. Ni bil problem zaradi surovega, ampak zdaj zaradi problemov ni priporočljivo izključno surovo.

Drugače pa za ovco ali kozo poglej na bolho, jih kar pogosto prodajajo okrog 2€ na kilo, načeloma že dobiš zaklano in razkosano, se boš pa morala mal okol zapeljat, ker dostavljal ti je pa verjetni nihče ne bo.



skokica

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #2914 : 08 Avgust 2013, 13:41:32
Aha, se pravi, da ni nič narobe, če tu pa tam dam kdaj malo zelenjave ali žitaric-nekje 1 x na teden.  Hvala za informacijo za meso ovc in koz.



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2915 : 22 Avgust 2013, 11:29:01
Jaz imam pa en problem.
Naš malamut je trenutno star 11 tednov, dobiva zaenkrat še 4 obroke na dan, občasno mu enega od teh dam surovega piščanca. Do sedaj se mi je zgodilo da je po piščancu 2x bruhal. Pa ne takoj po obroku, tudi en golta ampak lepo grize in žveči ampak je bruhal ponoči oziroma zjutraj 8-9ur po tem ko je pojedel.
Zdaj pa ne vem, ali je pač še premajhen za surovo meso, naj počakam še kak mesec ali mu samo piščanec ne odgovarja, naj poizkusim s govedino ali kaj drugega ???
Je imel kdo kakšne podobne izkušnje?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2916 : 22 Avgust 2013, 13:16:12
Moja je jedla surovo meso že od začetka, ko sem jo dobila (8,5 tednov), vedno brez problemov. Je pa res, da ji nisem dajala piščanca, dajala sem svinjino in govedino (obrezke in rebra, kasneje še goltance, smrčke, mesnate kosti, organe ipd.), piščanca pa je verjetno prvič dobila, ko je bila stara tam okoli 3 mesce. Sicer je za začetek res najbolj primeren piščanec, ampak takrat nisem imela pojma... Možno, da je za tvojega preveč masten in zato bruha ali pa mu še ne pašejo kosti (čeprav moji so)? Probaj najprej odstranit kožo, če pa še takrat ne bo ok pa odstrani še kosti (možno da še tako malemu psu ne odgovarjajo)  ;) . Če pa še takrat ne bo ok pa mu verjetno piščanec ne odgovarja pa pač probaj z kako drugo vrsto mesa. Moja sicer bruha, če je lačna (če dobi 1 obrok na dan) ali pa če poje preveč kosti (več dni zaporedoma večja količina).

Aja pa še to. Kateri del piščanca dobi? Votle kosti znajo povzročat probleme nekaterim psom, zato so bolj primerne ploščate (vratovi, hrbti)  ;)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #2917 : 22 Avgust 2013, 13:21:19
Zakaj vseeno nočete povedati kakšni problemi so bili?
Ker se potem vedno zaplete za in proti  ;) Nebi bilo prvič ;)
Jaz bom samo še rekla - Koliko lažje je shajat brez težav pri prehrani.  ::) Nikol več na noben ekstrem. Pa kje se mi pa da psa gledat par tednov zbruhanega. In pa kje se mi pa da samo sebe prepričevat, da bom probala vse variante kombinacij, da pes ne bo sral tako pa tako pa bruhal tako pa tako. Dam - paše -ponavljam. Dam - zbruha - ne rabi tega. Simpl ko pasulj.
Sicer pa je ciganom tud ratal konja navadit na nix pol je pa crknu.  :P

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2918 : 22 Avgust 2013, 13:33:08
Lunette povej svoje izkušnje tako kot jih povemo drugi. Je čist razumljivo, da vsem ne paše vse in fajn je videt vse argumente in izkušnje za in proti, da se lažje odločiš če boš probal ali ne. Pač tvojim ni pasalo surovo, nekaterim paše super. Nekaterim pašejo ekstremi, nekaterim ne. Čist od psa odvisno in tudi ti nimaš pravice govorit, da je surova hrana zanič, ker pač tvojim ni pasalo in da pes na tem bruha, ker so pač tvoji bruhali.
Pa nisem zaj neki surovi fanatik in tud moja ne je 100% surove hrane. Ampak vseeno ti nonstop pišeš, da je surova hrana največji strup in bodo vsi pockrali na njej, ker pač tvojim ni pasalo  ::) . Ni vse tak črno-belo   ;)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #2919 : 22 Avgust 2013, 13:39:06
Hkhm. Nisem pisala o sturpu. To so zdaj tvoje besede. Pišem pa o tem, da pes pač ni volk in ne rabi volčje prehrane. Zdaj, če jo slučajno prenese pa še ne pomeni, da je to optimum za drugo živalsko vrsto  ;)
O težavah sem že...pa ne bom še enkrat. A zanimivo, da so dokaj iste kot pri večini - bruhanje, dreki malo taki malo onaki, kislina sem pa tja, žretje in predvsem mrzlično iskanje drekov predvsem vlakninaste sestave itd. In ja...zanimivo, da našim je kar nekaj časa ''pasalo'' potem pa še tistemu ki v osnovi ni nič nikoli falilo pa še danes ima najbolj ''jekleno prebavo'' je ravno na ekstremu šlo vse narobe.
In še vedno trdim, da nikoli več ne nasedem na finte o ''navadit se mora''.  ::)
In prosto po prešernu dajajte hrano takošno kot se vam zdi, da vašemu psu paše  :-* Samo zanimivo, da jih precej neha sploh sodelovat v temi, ker je bolje bit tiho, kot pa se it za-proti.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2920 : 22 Avgust 2013, 13:53:53
Ja, tvojim ne paše več, nekaterim pa paše. To ti hočem dopovedat, ne pa to, da bi morala svojim psom djaat tako hrano in govorit, da je za vse najboljša  ::) . Spoštuj mnenje in izkušnje drugih pa bom tiho  ;)

Drugače je pa tudi meni nehanje sodelovanja v temi ful zanimivo.  ;) Kaj veš, mogoče imajo pse na surovem in jih paše pa je kak drugi razlog, da več ne hodijo na forum  ;)

Drugače mi pa samo nekaj ni jasno glede volka in psa. Kako to, da nista ista vrsta, če pa se lahko parita in imata plodne potomce?  ??? A ni ravno to definicja vrste?  ??? No, mislim da to bolj paše v kako drugo temo  :-[ . Sicer vem, da prebava ni ista, tako kot ni prebava ista glede na različne pasme psov, pa še to ne pomeni, da husky in šicu nista ista pasma...



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #2921 : 22 Avgust 2013, 15:39:52
T.M.T., tudi moj je od začetka bruhal, dokler nisem uvedla drugačen režim hranjenja in sicer zjutraj dobi meso s kostmi ali pa kosti posebej opoldne, zvečer pa obvezno meso brez kosti, ker imamo drugače do jutra tudi bruhalnico ali pa kolcajočega psa, ki zaradi želodčnih težav ne poje zajtrka. :-\ Jaz k večernemu obroku dodam ponavadi še kak kos suhega kruha ali prepečenca. Odkar tako hranim, je mir z bruhanjem. 8)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2922 : 22 Avgust 2013, 17:13:25
Moj isto ne sme kosti zvečer dobit  :)

Pa recimo opazla sem, da ko ima pes izključno surove dneve mu pade energija. Ob isti aktivnosti je bolj zadihan in na splošno bolj utrujen oz. nezainteresiran, poleg tega mu je še pa veliko bolj vroče kot na briketih. Tudi če mu dam recimo samo kuhano meso brez dodatkov je podobno, le v malo manjši meri. To verjetno nihče drug ne opaža? Tako da sicer kdaj še dobi kak surov kos, načeloma pa kar brikete in mešane obroke.



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2923 : 22 Avgust 2013, 18:14:51
To sem imela tudi že sama namen sprobat, da bi dobil meso zjutraj, pa da vidim če bo kaj bolje.
Je pa dobival hrbte in vratove.

Hvala za pomoč :)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2924 : 23 Avgust 2013, 09:10:17
Samo zanimivo, da jih precej neha sploh sodelovat v temi, ker je bolje bit tiho, kot pa se it za-proti.

Definitivno...Zakaj? Kaj imam jaz od tega,da se prepucavam na forumu? Meni je dejansko vseeno kako ljudje hranijo svoje pse. Jaz sem samo pripomnila, da mogoče ni vedno pametno slediti napisanim pravilom, ker je vsak pes individum, in moramo mi, kot lastniki, ugotoviti kaj jim paše, pa čeprav to pomeni odstopanje od nekih pravil. Da bom pa nekoga prepričevala, da naj hrani psa tako kot jaz, in argumentirala zakaj tako...ma briga me. Meni je pomembno samo, da sta moja psa v top formi, da se ok počutita,in sta zdrava.

Once you go boxer, you never go back :)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #2925 : 23 Avgust 2013, 09:45:11
Tejch. V obratni smeri tudi velja  ;) Nikogar ne prepričujem v to kaj je dobro za njihovega psa. Samo pravim, da se mi zdi neumno gledat kozleke v ideji ''se mora navadit''  ::)
Em...veš pari se lahko marsikaj pa niti ni nujno, da je to ok. Sploh ko govorimo o parjenju divje zveri in povsem udomačenega psa. Predvsem z vidika smiselnosti vračanja ''nazaj k naravi''. Psi pa več kot očitno nimajo prehrane enake volkovom  ;)
http://news.sciencemag.org/plants-animals/2013/01/diet-shaped-dog-domestication?rss=1
In ker psi imajo encime za presnovo OH ne vidim razloga zakaj bi jih ne dobivali. Če je evolucija poskrbela za to, da bo nekoč volk, danes pes lahko preživel s človekom  :)

Evo naši pa lahko dobijo kosti kadar koli. Pravzaprav jih dobivajo večinoma popoldan do zvečer. Da se zaposlijo v tehle vročinah, ko drugega ni za delat. Lepo v senčko ali pod ventilator pa nom nom nom... Edino tastarejšemu jih ne dajem več, ker mu ne sedejo. Ker primerno dolgo prebavljajo jim tudi takšnih obrokov ne dajem dopoldne, ko so bolj aktivni. Energije imajo pa vedno na ful. Razen po svinjini mi starejši počasi in okorno naokrog taca. V slogu putike  ::)
Ko so bili na striktno surovi pa so bili ne ravno ''počasni'' bi rekla bolj ''razdreženi''. ''Zvlčani'', če že kdo hoče ::) ''Dooohhh...tole počet... ::)'' Razen, če je bila hrana v igri ali kak ekstra špil. Tko za čez dan ko pa dandanes tacajo pol metra za ritjo in iz ljubega veselja vlačijo orodje za mano, pa jim ga kar tako iz ljubega miru dogaja in se lovijo...''ehhh bomo počival dok ne rečeš, da že glih mormo''.
Takrat, ko dobivajo veliko mesnega deleža mi tamalo rada kislina peče (išče travo, vlakninaste dreke, bruhca...), ostale kak dan kasneje. No pa se izognem teh kombinacij in je vse BP.
Je pa res, da so danes psi na mešani prehrani in je vsaj 50% briketiranega. Mi ne znese za 4pse cenej pridet tudi na klavničnih odpadkih ne, ker je preveč dodatkov potrebnih, da bi jim zadoščalo kot popolni obrok. Poleg tega rajši dajem meso iz preverenih rej ali še rajši domače. To pa ne raste tako hitro kot moji jejo  :D
Poleg tega lahko mešam kadarkoli v katerikoli obliki pa ni nič narobe.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #2926 : 23 Avgust 2013, 09:45:58
Definitivno...Zakaj? Kaj imam jaz od tega,da se prepucavam na forumu? Meni je dejansko vseeno kako ljudje hranijo svoje pse. Jaz sem samo pripomnila, da mogoče ni vedno pametno slediti napisanim pravilom, ker je vsak pes individum, in moramo mi, kot lastniki, ugotoviti kaj jim paše, pa čeprav to pomeni odstopanje od nekih pravil. Da bom pa nekoga prepričevala, da naj hrani psa tako kot jaz, in argumentirala zakaj tako...ma briga me. Meni je pomembno samo, da sta moja psa v top formi, da se ok počutita,in sta zdrava.
Podpis!  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2927 : 23 Avgust 2013, 10:38:56
Tejch. V obratni smeri tudi velja  ;) Nikogar ne prepričujem v to kaj je dobro za njihovega psa. Samo pravim, da se mi zdi neumno gledat kozleke v ideji ''se mora navadit''  ::)
Em...veš pari se lahko marsikaj pa niti ni nujno, da je to ok. Sploh ko govorimo o parjenju divje zveri in povsem udomačenega psa. Predvsem z vidika smiselnosti vračanja ''nazaj k naravi''. Psi pa več kot očitno nimajo prehrane enake volkovom  ;)
http://news.sciencemag.org/plants-animals/2013/01/diet-shaped-dog-domestication?rss=1
In ker psi imajo encime za presnovo OH ne vidim razloga zakaj bi jih ne dobivali. Če je evolucija poskrbela za to, da bo nekoč volk, danes pes lahko preživel s človekom  :) 

Ja, torej volk in pes STA ista vrsta ne? Da imata prebavo drugačno, to vem in mi je jasno pa da se drugače obnašata in vse.  ;) . Ampak očitno lahko nekateri psi preživijo tudi na volčji prehrani  ;) . Edino kaj me je nonstop begalo je to, da ste tukaj vedno kot argument proti surovem govorili, da pes in volk nista ista vrsta, če pa očitno sta? Pa ne govorim, da bi zdaj morali psa hranit z surovo hrano ali tako kot volka, ampak samo na glas razmišljam...

Drugače pa tud velja ono, da se pes mora navadit. Saj se na novo vrsto briketov tudi more. Ampak če gre preveč časa zraven pa valda da neboš več vstrajal  ;) . Saj mamo zdravo pamet al ne?

Sicer pa ja, če tvojim ne paše surovo pač ne dajaj surovega problem rešen ;) . Drugače pa moja je pol surovo in pol kuhano. Ne v enem dnevu, ampak 5 dni surovega potem 5 dni kuhanega potem pa spet nov krog. In tud jaz lahko mešam karkoli hočem, samo poleg kosti ne smem dat sadja ali zelenjave, ker potem jih ne prebavi dobro in pridejo koščki celi ven (probala samo parkrat preden sem ugotovila v čem je fora, od takrat pazim na to).

Poleg tega rajši dajem meso iz preverenih rej ali še rajši domače. To pa ne raste tako hitro kot moji jejo   

No pri tem stavku sem se pa fajn nasmejala  ;D . Vbistvu ti misliš, da je v briketih domače in bio meso? Meni se ravno ne zdi, zato vseeno raje dajem klavnične odpadke, ampak sveže. Pa seveda še kar nekaj domačega in tudi lepo meso (sicer ne bio), kolko si pač lahko privoščim  :)


Definitivno...Zakaj? Kaj imam jaz od tega,da se prepucavam na forumu? Meni je dejansko vseeno kako ljudje hranijo svoje pse. Jaz sem samo pripomnila, da mogoče ni vedno pametno slediti napisanim pravilom, ker je vsak pes individum, in moramo mi, kot lastniki, ugotoviti kaj jim paše, pa čeprav to pomeni odstopanje od nekih pravil. Da bom pa nekoga prepričevala, da naj hrani psa tako kot jaz, in argumentirala zakaj tako...ma briga me. Meni je pomembno samo, da sta moja psa v top formi, da se ok počutita,in sta zdrava.

Se nebi mogla bolj strinjat :)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #2928 : 23 Avgust 2013, 12:41:44
Ej a vidiš, moji pa po mesnem obroku sami najdejo sadje (če jim ga slučajno ne dam), pa nikoli nimajo problemov s tem. Gre tudi cela koruza (ki jo tudi mimogrede kdaj popapajo, čisto nič predelano) čez prebavo v točno normalno prebavljeni obliki. Je še nisem srečala v dreku. Kose, take cele, vidne mi je psica kakala samo takrat, ko mi je požrla celo škatlo latex gumic  ::) ti rečem - raverski kakci. Flurescentni do amena :D

Moji dobivajo surovo...ne pa striktno surovo.  ;) Približno tako kot tvoja, ki tudi ne dobiva samo surovo. Razmerja in kombinacije imava pač drugačne.  ;) Mojim gre praktično vse čez rit v nomralnih oblikah - predelani obliki. Tvoji pa marsikdaj kaj ne gre čez. Večkrat preberem, da ti to pa ono ne predela in gre celo čez. Kako so si različni, a ne?  :)

Tejch...ziher sem samo v svoje pridelano meso. Drugače pa lahko tudi pri briketih en mal popaziš kaj daš.  ;) Da pa ne morem bit 100% mi je jasno, niti ne dobijo morda vedno 100% preverjenih briketov. A če že lahko izbiram pri surovem mesu bom vsaj pri tem deležu hrane, kjer sem lahko 100% preverila kaj jim dam.

Drugače pa hmmm a se, da parit opica s človekom? Glede na skupne procente genetike? Nočem vedet, samo na glas razmišljam, da z razlogom to ni lih pametno.  ;) Ko smo lih oboji primati, tako kot so oboji, pes in volk, canidi. Zaključujem z OT.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2929 : 23 Avgust 2013, 13:09:52
Ja, torej volk in pes STA ista vrsta ne?
Ne, nikakor.

Citiraj
Drugače pa tud velja ono, da se pes mora navadit. Saj se na novo vrsto briketov tudi more.
Jaz nikoli ne kompliciram (ne pri psih, ne pri mackih in ne pri dihurjih). Pri sedanji psici, ko mi zmanjka briketov, pac enostavno zamenjam vreco (in okus in dostikrat znamko), dobiva celo miks razlicnih briketov. Prej tega nisem pocela, ker je Spela lahko jedla samo dvoje brikete (in te dvoje sem tudi mesala, oz. jih menjala). Enako pri mackih in dihurjih. Postopoma uvajam samo pri nekaterih dihrujih, ki so bili prej na nizko kvalitetni hrani (Whiskas ali kaksno podobno sranje) in ki drugega sploh ne jedo. Pri teh tudi pocasi uvajam meso, ampak izkljucno zaradi razloga, ker ga ne jedo - sanja se jim ne, da je uzitno.

Jaz vsem dajem mesano prehrano in razen enega macka (bruha po surovi govedini) in enega dihurja (bruha po surovem piscancu) noben nima problemov zaradi menjave hrane.
Tudi ne gledam kdaj v dnevu dam kaksno hrano. Psica itak je po dopoldanskem in po vecernem sprehodu, ce ji dam kaksno mesnato kost zna biti to tudi vmes. V tem primeru pazim le toliko, da je od hranjenja do aktivnosti vsaj 2 uri.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2930 : 23 Avgust 2013, 13:33:58
V bistvu je treba privajat in postopno uvajat novo hrano samo pri tistih revežih, ki so od malega hranjeni enostransko in zna vsaka nova zadeva narediti problem.
Drugače pa manj ko kompliciraš, bolje je.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2931 : 23 Avgust 2013, 14:09:13
Lunette, enako velja za mojo. Vse lahko požre in meša (tudi koruzo, je pa nekaj časa hodila cela ven, sedaj pa jo že vsaj kako leto prebavlja, je pa že jedla take kombinacije da kar ne morem verjet, da ni bilo driske), samo kosti in sadja skupaj ne :) .

maja, a mi lahko to razložiš ali pa daš kak link da si preberem ali karkoli? (na ZS) Me to zelo zanima pa bi se rada malo poglobila  :)

V bistvu je treba privajat in postopno uvajat novo hrano samo pri tistih revežih, ki so od malega hranjeni enostransko in zna vsaka nova zadeva narediti problem.
Drugače pa manj ko kompliciraš, bolje je.

Točno tak, zato se pri surovem ravno povdarja to, da pusti psu malo časa da se navadi, ker ponavadi je pes do takrat jedel samo brikete  :) . Je ful fajn, če je navajen na več vrst hrane. Jaz lahko dam moji en dan surovo, naslednji dan brikete (ki jih dobi kot obrok glih 1x na pol leta) pa bo vse čisto ok. Problemi z prebavo se bodo začeli, ko je brikete vsaj 2 dni zaporedoma, ker ji ne ustrezajo.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2932 : 24 Avgust 2013, 20:54:00
maja, a mi lahko to razložiš ali pa daš kak link da si preberem ali karkoli?

Z veseljem, ce mi poves kateri del naj ti razlozim.

Da volk in pes nista ista vrsta?

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2933 : 24 Avgust 2013, 21:30:32
Da volk in pes nista ista vrsta?

Jap, to me zanima  :)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2934 : 26 Avgust 2013, 09:09:23
Jaz bi tudi to rada vedela :)

battito animale


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2935 : 26 Avgust 2013, 10:43:25
Canis lupus in Canis familiaris? Al sem jaz je kaksen del zamudila? ???

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2936 : 26 Avgust 2013, 10:49:19
Ali Canis lupus familiaris? A se niso odlocili, da sta ista vrsta?

(lahko tudi na ZS, da ne smetimo teme :-[)

battito animale


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2937 : 26 Avgust 2013, 11:39:21
Aja potem mi je pac ta del nekje vmes usel. Jaz sem (se) pri C. familiaris ... ::)

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #2938 : 26 Avgust 2013, 17:05:31
Kaj pa bojda dejstvo, da je pri nastanku naših psov imel umes tačke tudi šakal  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #2939 : 26 Avgust 2013, 18:04:35
...pri nekaterih pa opice in levi; tako, da LU; poguglaj malo ;D
Kaj pa Canis žirafis? Kaj ti tudi jejo meso :D