Surova hrana

irenchy · 1189016

kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #2970 : 28 November 2013, 22:41:57
V bistvu gre v mojem primeru za nekaj drugega. Barvilo, takšno ali drugačno, ki ga pes zaužije, obarva telesne izločke - slino, solze itd. Ti telesni izločki potem obarvajo dlako, s katero najbolj pridejo v stik - brki, brada, dlaka pod očmi, eventualno dlaka, kjer se pes liže. V tem je štos in to proizvajalec priznava. Samo gre se skrivalnice v smislu, druge hrane ja, naša pa ne in mi soli pamet o stvareh, ki so mi že leta jasne in jih seveda po svoje obrača. Psica prej ni imela obarvane dlake, dokler hrana, ki jo kupujem (BARF, že pripravljena) ni postala nenavadno temno rdeče obarvana (isti okus drugačne barve kot prej). Skratka, ne gre za neko tragedijo, samo se mi zdi za malo, da drago plačujem za BARF in ima psica precej odvratno obarvano dlako okrog gobca in oči, kar prej nikoli ni imela na nobenih briketih ali konzervirani hrani. Proizvajalec me malo jebe v glavo in bi želela s tistimi, ki imajo več izkušenj razčistit par stvari:

- ali lahko večji odstotek drobovine/krvi v BARF hrani povzroči tovrstno obarvanost
- in, če mi lahko kdo potrdi, čeprav se mi to zdi jasno, ali večji odstotek mlete surove pese ali rdečega zelja lahko prav tako povzroči tovrstno obarvanost

Psica se drugače redno sprehaja po mokrem (j$%#ga, živimo v VB), in razen tistih delov telesa, ki so v stiku s telesnimi izločki ni obarvana rdeče. Sprememba pa se je zgodila šele takrat, ko je tudi sama hrana postala bolj rdeče obarvana.




Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #2971 : 29 November 2013, 04:18:15
Ugibam, da imas ze vnaprej pripravljen, pakiran barf? Je samo meso ali je se kaj dodatkov (sadje, zelenjava, vitamini, olje?) Znamka? (Znamka cisto iz firbca)

Jaz res tezko vrjamem, da bi vecja vsebnost organov ali krvi povzrocila obarvanost. Pesa in rdece zelje sigurno kje kaj pustita, ne vem pa, ce bi se to poznalo drugje kot v iztrebkih?  ??? Razen, ce so kolicine res velike?
 
Pri mojem psu je rdeca obarvanost v kozni gubi pod gobcem in po tacah posledica gljivic. Mi se z njimi kar dolgo casa ze borimo, ker zivimo v precej razmocenem, blago mocvirnatem delu ze itak ves cas mokrega mesta (Kopenhagen) in je pes zelo redko popolnoma suh, ceprav je kratkodlak. Kremice, praski in samponi nimajo nekega znatnega efekta, najbolj je do zdaj delovalo spiranje z razredcenim jabolcnim kisom.






kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #2972 : 29 November 2013, 05:11:12
Vnaprej pripravljen BARF, z dodatkom zelenjave. Angleška zadeva Honey's Real Dog Food

Niso glivice, izločki iz oči in slina so dejansko rdečkasto obarvani (ko čistim oči z vato, je vata rožnata). Tace niso rdeče, razen ene, ki si jo je lizala iz drugih razlogov. Torej kriva je predvsem slina. Proizvajalec se s tem strinja, ampak me je razkurilo, ker pravijo, da industrijska hrana bi lahko bila problem, njihova pa ne, čeprav odkar se je ta obarvanost pri psici pojavila, je tudi hrana močno bolj rdeče barve. Psica ne dobiva nobene industrijske hrane.

Če so umetna barvila v hrani lahko razlog, po moji logiki, zakaj ne bi mogla biti tudi naravna, če jih pes ne uspe razgradit in jih izloča s slino in solzami? Proizvajalec trdi, da je krivo razgrajevanje rdečih krvničk samega psa. Zanima me, če je torej lahko kriva tudi velika vsebnost drobovine/krvi?

PS: Proizvajalec podrobnega seznama sestavin hrane nima objavljenega.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2973 : 29 November 2013, 05:53:28
- ali lahko večji odstotek drobovine/krvi v BARF hrani povzroči tovrstno obarvanost
- in, če mi lahko kdo potrdi, čeprav se mi to zdi jasno, ali večji odstotek mlete surove pese ali rdečega zelja lahko prav tako povzroči tovrstno obarvanost

Na prvo vprašanje ne vem odgovora, prav tako ne na drugega, ker imam črnega psa. Sicer, če ti to kaj pomaga, če psica je rdečo peso se ji velikokrat obarva urin in možno, da bi to lahko povzročilo tudi obarvanost sline in solz. Sicer, po drugi strani, če pa gledam sebe, ko jem veliko rdeče pese se mi obarva urin, solz ali sline še pa nikoli nisem imela rdeče....



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #2974 : 29 November 2013, 17:40:01
Vnaprej pripravljen BARF, z dodatkom zelenjave. Angleška zadeva Honey's Real Dog Food

Niso glivice, izločki iz oči in slina so dejansko rdečkasto obarvani (ko čistim oči z vato, je vata rožnata). Tace niso rdeče, razen ene, ki si jo je lizala iz drugih razlogov. Torej kriva je predvsem slina. Proizvajalec se s tem strinja, ampak me je razkurilo, ker pravijo, da industrijska hrana bi lahko bila problem, njihova pa ne, čeprav odkar se je ta obarvanost pri psici pojavila, je tudi hrana močno bolj rdeče barve. Psica ne dobiva nobene industrijske hrane.

Če so umetna barvila v hrani lahko razlog, po moji logiki, zakaj ne bi mogla biti tudi naravna, če jih pes ne uspe razgradit in jih izloča s slino in solzami? Proizvajalec trdi, da je krivo razgrajevanje rdečih krvničk samega psa. Zanima me, če je torej lahko kriva tudi velika vsebnost drobovine/krvi?

PS: Proizvajalec podrobnega seznama sestavin hrane nima objavljenega.

Joj, jaz sem skoraj 100% da vecja vsebnost drobovine/krvi v hrani na noben nacin je pobarva psa oz katere koli druge zivali.  Pomojem bo treba vzrok najti drugje. Mogoce so malo spremenili kompozicijo hrane - dodali ali povecali kolicino kaksne sestavine ki psici ne pase? Rdeca pesa? Kaksni konzervansi?

A je slina dejansko roznata?

Sicer ne pes, ampak moji dihurji pojejo veliko severnega jelena, ki je res zelo temno, ful krvavo meso, dosti srca razlicnih zivali, ki je tudi polno krvi. Organov dobijo obicajno kolicino, vcasih malo vec kot 10%. Ampak pri nobenem ni nikakrsnega obarvanja nikjer.

Si poskusila kaksen forum ali mailing listo kjer ljudje hranijo enako hrano? (Vrjetno ja?) :)
Tole mi je res ful zanimivo, surovo hranim ze par let pa se nikoli nisem silsala, da bi se kaksna zival od krvi/organov obarvala.



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2975 : 29 November 2013, 19:05:25
Mene pa zanima nekaj glede pljuc..zelo so deljena mnenja sli so to organ ali misica. Vecina jih na tujih forumih steje pod misice. Ppa vi? Naceloma jih ne dajem,zdaj pa dobim konjska, in bi jih uporabila samo zato,ker so konjska :)

Once you go boxer, you never go back :)


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2976 : 29 November 2013, 19:19:46
Ria, jaz jih štejem pod mišice. Sicer pa jih ne dobiva kaj dosti, sedaj jih že ene pol leta ni, ko pa jih je redno dobivala pa jih je dobila tako nekje max 1x na teden ali pa 2 tedna. Dajala sem pa večinoma goveja, včasih svinjska. Povsod berem, da so pljuča čisto ok, samo da imajo nižjo hranilno vrednost kot normalno meso in zato niso za vsak dan.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2977 : 29 November 2013, 19:26:24
Za mene niso niti organ niti mišica (kot del prehrane) in surovih ima pes poln k*, ker se mu ne ljubi dve ure žvečit enga bogega kosa mesa, Še skuhane so polne lufta, čisto lahke in nekako gumjaste, zato jih dajem bolj v smislu čiščenja zob in poleg njih dobi še normalno velik obrok.



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2978 : 29 November 2013, 19:45:08
Hvala. To ne bo del vsakodnevne prehrane, bi pa dala 1x na 14 dni, za malo spremembe.

Once you go boxer, you never go back :)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2979 : 29 November 2013, 21:52:31
Js bi rekla, da niso mišice že iz tega vidika, da niso sestavljene iz mišičnih vlaken :) Lahko pa da imajo, v primerjavi z ostalimi notranjimi organi, več lastnosti, ki so v prehranskem smislu sorodne mišicam.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Andie

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #2980 : 30 November 2013, 13:10:48
Živjo!

Imam vprašanje glede svinjske kože- te dni imamo koline in bom najbrž dobila večje količine kože pa ne bi rada stran vrgla, tako da me zanima kako lahko to uporabim?
Psu sem parkrat dala surovo, samo jo je težko prežvečiti in če mu je ne razrežem na majhne koščke ali pa držim da jo zgrize, jo dobesedno celo pogoltne (nato pa v kratkem celo pobruha seveda  ::)). Jaz tega ne bi dajala kot del obroka ampak bolj kot žvako/zaposlitev. Jo spečem ali pa posušim v pečici? Če imate kakšno idejo  :)



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2981 : 30 November 2013, 18:25:57
Jaz sem to spraševala na prejšnji strani  :)

Once you go boxer, you never go back :)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #2982 : 02 December 2013, 16:47:49
Joj, jaz sem skoraj 100% da vecja vsebnost drobovine/krvi v hrani na noben nacin je pobarva psa oz katere koli druge zivali.  Pomojem bo treba vzrok najti drugje. Mogoce so malo spremenili kompozicijo hrane - dodali ali povecali kolicino kaksne sestavine ki psici ne pase? Rdeca pesa? Kaksni konzervansi?

A je slina dejansko roznata?

Sicer ne pes, ampak moji dihurji pojejo veliko severnega jelena, ki je res zelo temno, ful krvavo meso, dosti srca razlicnih zivali, ki je tudi polno krvi. Organov dobijo obicajno kolicino, vcasih malo vec kot 10%. Ampak pri nobenem ni nikakrsnega obarvanja nikjer.

Si poskusila kaksen forum ali mailing listo kjer ljudje hranijo enako hrano? (Vrjetno ja?) :)
Tole mi je res ful zanimivo, surovo hranim ze par let pa se nikoli nisem silsala, da bi se kaksna zival od krvi/organov obarvala.

Ojla!

Hiter update... Mislim, da sem stvari prišla do dna. Ne gre za obarvanost zaradi rdečih sestavin kot takih, ampak ima psica problem s presnovo škroba/OH iz dodane zelenjave, v prvi vrsti pese (dodana je rumena, ne rdeča pesa, ampak odstotek škroba/sladkorja je v pesi visok). Posledično prihaja do kemične reakcije, kemična sestava solz/sline je drugačna in prihaja do obarvanosti, pa tudi na koži se začenja poznati (kvasovke). Bomo menjali hrano oziroma sem našla opcijo nabave 100% surovega mesa in kosti (mleto), brez dodatkov, te potem sam dodaš kot tvojim psom paše, tako da bomo verjetno šli na to. Problem v VB je, da se pri mesarjih itd. ne da dobit ugodno mesa v večjih kolečinah. Povsod so samo najlepši in najdražji kosi, kar pa enostavno veliko preveč stane...

Toliko na kratko. Hvala vsem za brain storming. :)

lp

Ljubica



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #2983 : 03 December 2013, 02:50:16
Ojla!

Hiter update... Mislim, da sem stvari prišla do dna. Ne gre za obarvanost zaradi rdečih sestavin kot takih, ampak ima psica problem s presnovo škroba/OH iz dodane zelenjave, v prvi vrsti pese (dodana je rumena, ne rdeča pesa, ampak odstotek škroba/sladkorja je v pesi visok). Posledično prihaja do kemične reakcije, kemična sestava solz/sline je drugačna in prihaja do obarvanosti, pa tudi na koži se začenja poznati (kvasovke). Bomo menjali hrano oziroma sem našla opcijo nabave 100% surovega mesa in kosti (mleto), brez dodatkov, te potem sam dodaš kot tvojim psom paše, tako da bomo verjetno šli na to. Problem v VB je, da se pri mesarjih itd. ne da dobit ugodno mesa v večjih kolečinah. Povsod so samo najlepši in najdražji kosi, kar pa enostavno veliko preveč stane...

Toliko na kratko. Hvala vsem za brain storming. :)

lp

Ljubica

Ful zanimivo! :) Hvala za update :)
Jaz imam pri psu podoben problem s kvasovkami in obarvanostjo. Sicer ne sline ampak na splosno. Hranjenje v celoti s surovim mesom financno trenutno ni izvedljivo, ker je tudi na Danskem enak problem z nakupom mesa. Do predelovalnic ni dostopa, mesarji imajo pa samo fensi meso. Tudi meso pakirano za pse stane dobrih 10€ za dva kilograma, kar rata pri 40+ kilogramskem psu, ki rabi precej vec kot 2% ogromen strosek, tako da malo kombiniramo s hrano ki ima nizko vsebnost OH in mesom in modrujemo kako spraviti ravnovesje nazaj na primerno.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #2984 : 03 December 2013, 09:37:14
Jep, enako kot tukaj, v VB. Na srečo imam dva majhna psa, ampak pri mesarju bi bilo še vedno nevzdržno predrago. Mleto surovo meso + kosti za pse (brez dodatkov) stane pribl. 2-3 funte za kg + poštnina... Za velikega psa mi enostavno ne bi zneslo... :(

Drugače mi je pa včeraj še naša veterinarka potrdila, da imam prav, mi priporoča opcijo 100% mesa in kosti in mi bo pomagala sestaviti obroke tako, da bo optimalno. Tudi proizvajalec se je nehal igrati mačke in miši in mi poskuša ustreči, ampak mu preprosto ne zaupam več, saj jim še samim ni jasno, kaj dajejo v hrano....  :-X




Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #2985 : 03 December 2013, 18:30:41
Kudos takim veterinarjem.  :) Nas se je na podlagi tega kaj pes je odlocil, da je pes alergicen na jagnjetino in teletino in mi prec zacel nek svoj dietni Hills v roke tlacit. Sem rekla samo Hvala in na svidenje.  ::) Tako da za hrano se na njih vecinoma ne da zanesti.




kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #2986 : 03 December 2013, 19:42:12
Saj je tukaj tudi čista tema glede pasje prehrane... veterinarji čapija menda radi predpišejo psom s prebavnimi problemi...  :-*
Mi imamo veliko srečo, ker je tukaj blizu res super veterinarska klinika in veti, ki tam delajo so razgledani, strokovni, pa hkrati zelo človeški. Drugače pa res nobenemu več ne verjamem, večinoma moram vse sama stuhtat, tale naša vetka je edina, ki ji je marsikaj takoj jasno pri tejle moji psici in mi je v veliko pomoč. Res, kapo dol. ;)




Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #2987 : 03 December 2013, 20:13:40
Saj je tukaj tudi čista tema glede pasje prehrane... veterinarji čapija menda radi predpišejo psom s prebavnimi problemi...  :-*
Brez strank bodo težko preživeli, če bi samo cepili na vsake 2-3 lete.  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #2988 : 03 December 2013, 22:33:31
Ja, pa zavarovalnice morajo tudi zaslužit  ::)



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #2989 : 04 December 2013, 15:00:24
Kdo ve, a Nimrod še dostavlja po Sloveniji, kok je zdaj cena? Pišem, kličem pa se mi začuda ne javijo ali pa so številko spremenili  ???  Hvala za odgovore ;)



dogasvet2012

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #2990 : 04 December 2013, 15:30:17
Mi redno naročamo pri Nimrodu, naročila sprejemajo vsak torek, takrat ti tudi povedo kateri dan je dostava v bližini vašega kraja, v Maribor dostavljaj vsako sredo



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #2991 : 04 December 2013, 19:07:14
Super, hvala. Kako majo pa sedaj ceno za kilogram?



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2992 : 04 December 2013, 19:09:39
2€ ... samo 14 dni nisem bila kaj preveč zadovoljna z mesom

Once you go boxer, you never go back :)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2993 : 04 December 2013, 19:13:29
Številka je še ista, naročila pa ne vem od kdaj bi naj sprejemali samo ob torkih, sama sem namreč pred kratkim naročila na sredo in v nasprotju z Rio dobila čisto zadovoljivo meso  :)



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2994 : 04 December 2013, 19:21:56
Mogoče je mislila naročila za prevoz...Jaz ne vem, ker grem sama iskat, kadar rabim. Ja, sem naročila 40kg, in je bilo ogrooomno loja..zelo razočarana  :( Je pa res,da sem do sedaj imela vedno odlično meso. Sem pa vesela Nika,da si ti dobila lepo, ker potem sem imela jaz samo smolo,in to še ne pomeni,da bom mogla iskat novega dobavitelja mesa :)

Once you go boxer, you never go back :)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2995 : 04 December 2013, 19:28:08
Drugič reč da bi imela srno pa ne bo loja  ;) Je pa nimajo vedno in če rečejo da bo v paketu samo jelen, se zmenim da me pokličejo ko bo dobavljiva.



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2996 : 04 December 2013, 19:44:19
Očitno sem imela srečo,ker do sedaj sem vedno dobila srno, zdaj prvič jelena. Hvala za nasvet, nisem vedela,da je jelen tako masten.

Once you go boxer, you never go back :)


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #2997 : 04 December 2013, 19:58:29
Ok hvala, mi tudi počasi prehajamo na surovo, piščančka sta lepo dala čez, govedino isto tako da gremo sedaj probat divjačino kako jo bosta prenašala... ;) Kosti tudi dajejo zraven?



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2998 : 04 December 2013, 20:27:43
ja..vsak paket ima približno dve malo večji..samo jaz jih ne dam,ker se lomijo v špico.

Once you go boxer, you never go back :)


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #2999 : 04 December 2013, 21:02:18
Odlično :) Poročam kak bo odziv nad novo vrsto mesa :))