Surova hrana

irenchy · 1189082

Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #3030 : 21 Januar 2014, 14:40:49
Baje so še beljeni, tako da ne vem,če ravno narediš kaj koristi,ko jih hraniš s tem.

Once you go boxer, you never go back :)


Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #3031 : 21 Januar 2014, 14:51:02
Očiščeni, beljeni vampi iz trgovine nimajo nekih prehranskih koristi za psa! Je vse sprano in uničeno...za ljudi ne smejo smrdet  :P

Sem napisala tudi beljeni  ;) Jaz jih ne hranim ravno zato, ker ni v njih nič dobrega. Surove bi če ni bi tako smrdeli!  :-\



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #3032 : 22 Januar 2014, 08:08:46
Sori, spregledala  :-[

Once you go boxer, you never go back :)


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #3033 : 22 Januar 2014, 20:04:52
Mah... Če jih dobi 1x ali max 2x mesečno po pol kile, mu verjetno ne morejo škodit, kaj? ;)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3034 : 24 Januar 2014, 11:16:40
Tisti, ki kdaj hranite surove večje ribe, a poberete kosti ven?



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #3035 : 29 Januar 2014, 09:48:20
Do sedaj največja riba ki sem jo dala moji je bil brancin. Sicer je bil med manjšimi, ampak nisem nič kosti ven pobirala, pa je lepo zgrizla in pojedla. Jaz jih ne bi ven dajala tudi pri večjih ribah. Drugače največ hranim sardelce.



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #3036 : 06 Februar 2014, 10:39:28
Na FB se prav luštno razvija skupina Surova mesna prehrana psov/Slow food for dogs, če koga zanima.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3037 : 06 Februar 2014, 18:08:50
Me iz firbca zanima, koliko vode spijejo psi, ki so čisto do pretežno (Tejch recimo) na surovem? Lahko še na FB vprašate (nimam), ker je verjetno tam več sodelujočih pa en kratek povzetek tule date.



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #3038 : 06 Februar 2014, 19:23:54
Naša dva sta pretežno na surovem (nimata briketov, ampak dobita zraven mesa zelenjavo,in malo žitaric ter mlečnih izdelkov,in sadja...skratka vse, čeprav je večinski del obroka meso) ,- pozimi ne pijeta praktično nič. Pijeta edino po svinjskih parkjlih ali pa, če sta res,res veliko športala. Poleti pa spijeta nekaj, ampak tudi to navadno po športnih aktivnostih.

Once you go boxer, you never go back :)


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #3039 : 06 Februar 2014, 20:54:34
Bolj malo. Moj je sicer pretezno na briketih in po obroku vedno pije ampak ko ima surov dan, se vode prakticno ne pritakne.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #3040 : 06 Februar 2014, 21:19:33
Moja pozimi skoraj nič ne spije, poleti pa tako eno veliko skledo na dan (drži skoraj 2 litra), včasih še kaj zraven. Odvisno od dolžine sprehoda pa to govorim za takrat ko je ful vročina in je tudi čez dan v pesjaku. Letos je bila skoraj celo poletje podnevi v garaži, tam je hladno, pa ni nekaj dosti spila. Je pa tudi res, da je pozimi skoraj vedno vsaj en obrok juha poleti pa tega ne dobiva. Je pa parkrat poleti dobila brikete pa je spila tud dve skledi na dan pa še kaj zraven  ::)



Teja

  • *
    • Prispevkov: 157
    • Točke: 0
  • Psi so moje življenje !!!
Odgovori #3041 : 06 Februar 2014, 23:17:50
tortica malo drugače  8)


za mojo drago irsko hrtico, ki ima že 11 let in pol  :-*


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3042 : 07 Februar 2014, 08:11:55
Vau, to pa so leta! Vse najboljše in upam, da bomo lahko še večkrat čestitali  :)

Hvala ostalim za odgovore.



skokica

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #3043 : 07 Februar 2014, 13:05:13
Povejte mi, kaj naj naredim. Mojo psičko sem hranila s surovim mesom, pa je imela skozi neke driske, zdaj ko ji dajem samo brikete Acana je v redu. Tako mi je žal, jaz bi jo raje hranila samo s surovo ali kuhano hrano..., tako je uživala, ko je jedla meso, zdaj sicer poje brikete, ni pa tistega navdušenja. Razmišljam, če bi ji dajala vsaj za vikende meso?, naj začnem postopoma? kaj to pomeni, brikete potem pa manjši delež mesa, drugič spet brikete in malo več mesa? bo v redu tako? ne bi rada, da bi spet imela probleme s prebavo.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #3044 : 07 Februar 2014, 13:20:59
Vse najboljše Indy  :o . Lepa starost za irca, ni kaj  :o . Upam da doživi še kar nekaj lepih let  :)

skokica, si probala meso skuhat? Pa dajat nemastno in brez kosti? Moji tudi ne paše, če je vso meso samo surovo par dni zaporedoma (driska, nažiranje trave), tako da sedaj recimo da hranim pol kuhanega in pol surovega mesa, na začetku pa je bilo potrebno samo kuhano. Probaj dat neko nemastno kuhano meso, pa mogoče lahko zmešaš z briketi... Vem, da to ne paše v koncept surove hrane, ampak vseeno  :)



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #3045 : 07 Februar 2014, 16:41:22
A je obcutljiva na kaksno doloceno vrsto mesa ali driska po cisto vsem?




Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3046 : 10 Februar 2014, 12:57:12
Pri mesarju sem pred kratkim dobila telečjo glavo, iz katere sem pobrala dol dobro kilo mesa, ostalo pa dala v skrinjo in šparala za enkrat, ko bom na tesnem s časom in bo imel pes tako psihično zaposlitev z obdelavo glave. Priložnost je prišla z ledeno dobo, ko par dni ni bilo it za nikamor in sem odtalila glavo in mu jo dala z rahlim dvomom, kolk se mu bo sploh dalo s tem ubadat. 3 dni se je mastil  :o Prvi dan počasi glodal meso + kosti, drugi dan se je matral s podrobnim obiranjem in s skupnimi močmi sma spravla ven možgane, tako da mu je tretji dan preostala še sam lobanja, za kar sem bila pa ziher da bo pustil. Pa ja..

Najbolj me je skrbelo kaj mu bodo naredili možgani in je zato preventivno spal zunaj, ampak je bil kakec čist lep. Predvidevam pa, da bi ga fejst pognalo , če ne bi zraven dobil tolikšne količine kosti.

Prej - je v linku, če je kdo slučajno bolj občutljiv na učke  ;)
http://imageshack.com/a/img191/2153/fsht.jpg

Potem



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #3047 : 10 Februar 2014, 19:16:46
Waw  :o . Tudi moja se verjetno ne bi branila take glave  :o . Koliko pa je tehtala cela, če si slučajno prej celo stehtala? Drugače pa nisem vedela, da dajejo tudi glave ven... Vsekakor bom naslednjič vprašala mesarja, če ima, da bi tudi moja probala  ;D . Znajo pa drugače možgani res hitro drisko naredit. Moja jih je dobila 1x, ampak takrat veliko preveč (200g surovih in še nekaj praženih z jajcem, ker so ostali) pa je imela res grozno drisko. Saj če bi dala kako zelo manjšo količino in zraven kosti bi bilo verjetno tudi pri moji ok  :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3048 : 11 Februar 2014, 09:45:40
Nisem tehtala, sem pa dvignila mačka in glavo in je glava težja, maček ima slabih 6kg. Dobit se jo pri mesarju ziher da, vendar je odvisno od dneva pa verjetno jih ne talajo  zastonj. Men da za povrh glavo (ponavad svinjsko, prvič sem dobila telečjo) ko pridem po drobovino in odrezke, pol pa plačam po ceniku za tele "ostanke". Js sm mu jo dala 2x na dan za ene 3-4 ure, vmes sem jo dala pa kar v eno vedno polno snega ;D  Možgani pa ja.. sej pravim, celo lobanjo je pojedel pa je bil drek še vseen ok, po taki količini kosti bi bil drugače orng zaprt, tak da je v glavi zgleda ravno pravo razmerje.

Če pogledaš sliko glave od bližje, vidiš en listek zraven - to mi mesar pildke v paket meče, gor pa piše točno ime rejca. Se mi ful dopade pa še večina je iz naših koncev, glava je 2km zračne linije od mene živela  :)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #3049 : 11 Februar 2014, 09:55:36
Telečje glave so super! Meni jo doma ati razžaga na pol, pa vržem v skrinjo za takrat ko ga je treba zaposlit. Ampak možgane pa vedno pusti...čeprav on tudi jetrc surovih ne povoha ne ::) rit zbirčna.
Kaj pa sicer mesarji delajo z glavami? Od bikov in krav sploh ne grejo iz klavnice ampak telečje pa. Lička so dobra za prehrano kaj pa z ostalim naredijo?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #3050 : 11 Februar 2014, 10:11:02
..

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3051 : 11 Februar 2014, 11:35:57
Ja, je fajn mal mira brez dela  ;D Pa všeč mi je ker je mehka kost, pomoje bi od odrasle živali bila trša lobanja. A ni tako da v klavnici dobiš vse nazaj samo če izrecno zahtevaš? Ne vem a smo tule meli, ampak je bilo rečeno da kmeti tud drobovine pa takega ne dobijo nazaj, če ne rečejo? Recimo moja glava ni imela ušes in jezika, tako da to že nekam spravijo, čeprav sem pa dobila zraven par jezikov sam tisti so bili pomoje svinjski. Sej to mesarjim/klavnicam ogromno ostane, drobovine se itak da dobit v neomejenih količinah in dvomim, da mi ta pasji vse poberemo. Tista komunalna firma odpelje v sežig al kam že, vem da ene goveje ostanke tud za čigumije uporabljajo (me zanima če to vegetarjanci vejo)..Pač, odpadek. Je na glavi res par takih stvari, da nimaš sicer kaj z njimi počet, učke, ustnice (sem prvič videla tisto narebrano strukturo notranjih ličnic),nebo, sam če greš pa striktno dol vse pobrat se pa kar nabere, tud čistega mesa. Jih pa baje mesarji ne smejo razrezat in zato mu tud nisem nič rekla, jo bom pa drugič verjetno dala na pol.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #3052 : 11 Februar 2014, 17:38:31
Nika, valda da ne mislim da bom dobila zastonj  :) . So pa kar velike  :o . To bo moja itak za cel teden mela  :) . Pa kaj ta slika je, ko si že porezala meso dol ali prej?

Kaj pa sicer mesarji delajo z glavami? Od bikov in krav sploh ne grejo iz klavnice ampak telečje pa. Lička so dobra za prehrano kaj pa z ostalim naredijo?

Glave grejo v sežig zaradi bolezni norih krav. Sicer ne vem v čem je fora, da odrasle grejo v sežig, mlade pa ne...



skokica

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #3053 : 12 Februar 2014, 08:13:51


skokica, si probala meso skuhat? Pa dajat nemastno in brez kosti? Moji tudi ne paše, če je vso meso samo surovo par dni zaporedoma (driska, nažiranje trave), tako da sedaj recimo da hranim pol kuhanega in pol surovega mesa, na začetku pa je bilo potrebno samo kuhano. Probaj dat neko nemastno kuhano meso, pa mogoče lahko zmešaš z briketi... Vem, da to ne paše v koncept surove hrane, ampak vseeno  :)

Ja, sem hranila par dni zaporedoma surovo in so bile driske, potem sem poskusila zjutraj brikete in popoldne surovo, spet 2 dni v redu, tretji dan driske, zdaj ko samo brikete pa ni več drisk. Bom poskusila mešat brikete pa kuhano meso. Kakšne zelenjave ali žitaric pa se sploh ne upam. A da dam pol briketov, pol kuhanega mesa? Piščančje se ne upam, govedino bom, pa divjačino od Nimroda, kaj pravite? Res mi je škoda, ker tako uživa jest meso. Kosti pa sploh ne dajem že mesece.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3054 : 12 Februar 2014, 08:26:06
Tejch, tule je še vse gor.

skokica, če bi dajala kosti bi lahko uravnavala drisko, ampak če driska po vsem res brezveze se s tem ubadat, če ji očitno ne paše. Mešat briketov in mesa ne, ker se drugače prebavlja in ni fajn za želodec. Zakaj pa piščančjega ne upaš? js bi za občutljive (zakaj pravzaprav se ti zdi da je tako občutljiva, da še zelenjavein oh ne upaš dajat?) začela ravno s pustim mesom - piščanec brez kože, puran, zajec, kasneje govedina. Svinjsko je mastno in znajo že zarad tega bit problemi, divjačina je močno meso in spet bohve kaj ji bo naredil po želodcu. Za tvoj primer bi js en obrok dala brikete, drug obrok pa kuhano in ker se ravno pri driskah priporoča piščanec, razkuhan riž in korenček, bi lahko začela s takimi kuhanimi obroki. Kasneje počasi piščancu dodajaš purana ali zajca in če je ok lahko poskusiš z govedino, potem pa spet eksperimentiraš še z dodajanjem manjših količin enega drugega vira OH. Vsako novo stvar daj prvo v manjši količini v obrok, ki ne povzroča problemov in počasi povečuješ delež novega mesa/oh in manjšaš starega. Js bi uvajala vsaj kak teden, če ne dlje.



skokica

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #3055 : 12 Februar 2014, 10:50:08
Piščanjče nisem preveč navdušena, ker je veliko alergij zaradi njega, pa si mislim, kaj pa če je alergična na katero od vrst mesa?, ker brikete ji dajem Acana Pacifica -na podlagi rib ali Acana Jagnjetino in jabolko, v obeh ni ne jajc, ne piščanca, kar je najbolj alergično za pse. Hvala za nasvete, bom res probala tako ko je napisala Nika, 1 obrok brikete, popoldne pa kuhano- a dam cel obrok, recimo goveje zrezke (sem dobila poceni, ker je blago pred iztekom roka), pa bi ji dala danes, pa malo riža in korenčka-vse kuhano. A dam res cel obrok kar naenkrat ali pol briketov, pol kuhano? In ne vem, bom poskusla tudi s kuhanim piščancem...



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3056 : 12 Februar 2014, 11:11:14
Driska ti po vsem, zakaj bi bila alergična ravno na piščanca? To je tko kot da bi ti rekla, da ne boš jedla oreščkov ker so zelo alergeni, pač čist za vsak slučaj  :P Driska ni zaradi alergije, ampak zarad prebavne občutljivosti al pa si narobe dajala, recimo nič kosti in velik organov ali mastnega mesa. Če te tako zelo skrbi, ji daj par kuhanih mesnih koščkov med brikete pa da vidiš če bo slučajno bomba, drugače pa se odsvetuje kombiniranje briketov + kuhano. Pa daj ji čist malo riža in korenja, če misliš da bo kaj.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #3057 : 12 Februar 2014, 18:30:39
Mešat briketov in mesa ne, ker se drugače prebavlja in ni fajn za želodec.

To ni pravilo ;) . Je res ponavadi tako, ampak mogoče pa njena psička spada pod tiste, ki bi jim to pasalo. Tudi če moja dobi samo brikete so problemi, če pa jih zmešam z mesom je pa ok. Pa tudi dajala sem že 1/3 briketov, 1/3 kosmičev in 1/3 mesa pa ravno tako ni bilo problemov (pa je tukaj šlo za neke šrot brikete). Sicer ne vem kako bi šlo to dolgoročno, brikete dobi tako max 2 obroka zaporedoma. Pa zna tudi moja bit občutljiva in je pri njej tako, da manj kombiniraš boljše je, ampak tukaj je očitno kombiniranje kar obvezno  :) . Vsekakor probat ni greh, če ne paše pač prenehaš.

Drugače pa tudi ni fajn dajat kosti na drisko. Črevo je že navraženo, lahko da se kosti ne bojo vredu prebavile in potem stvar ni ok. Najprej je treba it na hrano, ki dokazano ustreza, potem pa probat z kostmi in brez maščobe  ;)



skokica

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #3058 : 13 Februar 2014, 08:00:39
Sem se odločila, da bom začela med vikendom popoldanski obrok prvo res mešano, pol briketi, pol kuhano meso ,potem pa postopoma samo 1 obrok kuhano meso, 1 obrok briketi, kasneje pa tudi surovo. Mogoče pa je bolj občutljiva, ker je še mlada, ima dobro leto. Hvala Niki in Tejch za nasvete, sem proti briketom in bi ji najraje dajala samo meso, surovo ali kuhano, zelenjavo...



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3059 : 13 Februar 2014, 08:19:06
Drugače pa tudi ni fajn dajat kosti na drisko.

Že že, sam skokica piše, da že par mesecev ni dajala kosti in je bil pomoje prej problem, da je psičko pognalo zaradi mastnega mesa ali organov.

skokica, ne vem od kod imaš psičko, ampak takele prebavne težave so ponavadi pri psičkih, ki v leglu niso bili hranjeni s raznovrstno hrano in jim zdaj to dela težave. Sicer pa z briketi ni nič narobe in če ji slučajno ne bo pasalo nič drugega, bo ravno tako kvalitetno živela.