Surova hrana

irenchy · 1189102

Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #3060 : 13 Februar 2014, 08:25:54
Surovega se naj nebi mešalo med ostalo, ker se potem dlje prebavlja in ima pes več šans, da stakne salmonelo npr. Če pa mešaš kuhano je pa približno tko kot, če mešaš s konzervo. Ker je hrana že predelana.
Res je bolje spremembe postopno uvajat, pa ne prehitro. Tko eno pa po eno stvar na enkrat oz. na obdobje npr. enega tedna. Za občutljivčke, morda celo bolje, imet kak teden ali več pač osnovne obroke take kakršne pač prenese (npr. brikete, seveda malenkost manjše porcije). Pa se mu čez dan dodaja tko kot nagradice/sneke željene novosti. A spet samo en vir čez cel dan.
Pri vseh spremembah hrane prihaja do neformiranega blata, če je pes vsaj malo preobčutjiv in hranitelj nima morda večletnih izkušenj s temi kombinacijami. Tako, da silnega ni.
Sem pa sama striktni zagovornik tega, da psom ne dajem tistega po čemer se hitro ne ''uštimajo''. Torej, če ima moj pes več kot 2-3 dni probleme pri navajanju na nov način prehrane preneham ali uberem drugo pot. Poslušam svoje pse  ;) Ne trenutnih hitov. In ne nasedam idejam da pač bo blato neformirano po več dni ali celo tednov. Za neformirano blato oz. pobrkano prebavo se dostkrat obnese dodajanje probiotikov. Če pes prenese jogurt/kefir je to tudi čist ok dodatek, ki pripomore k izboljšanju. A spet...malo  :)

Tejch tvoja brikete med ostalim obrokom najbrž dobro prenese, ker jih želodec nima časa popolnoma predelat. V tem primeru gre bolj za balast, ki gre hitro čez prebavila. Od njih torej nima nič. Ne dobrega, ne slabega. Moj, ki ne sme drugače pikice žitnega, je požrl cel tavelik pladenj piškotov, potice...pa je dobil samo en cel jogurt za preventivo pa ni bilo nobene reakcije  8) Drugače pa bog ne daj da dobi mini keksek že ima drisko za kak teden ali več ::)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


skokica

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #3061 : 13 Februar 2014, 09:31:08
ok, potem raje ne mešat. bom postopoma, če pa bom videla, da so še naprej problemi, pa nič, pač briketi.  Smo pa dobili to psičko staro 3 mesece in vem, da je takrat vzreditelj rekel, da ji ne daje nič kaj posebnega, ne komplicira in kupi kar v Hoferju konzerve in brikete. Ni bila vajena ne na kuhano, ne surovo. Jaz sem jo želela tako hranit in sem en čas popolnoma ukinila brikete-postopoma in ji dajala največ surovo, tudi kosti, zelenjavo-malo, tu pa tam žita..., je zelo apetitna, vse bi pojedla in s takim užitkom, da jo je lepo videt. Pa nisem pretiravala ne s kostmi, ne z organi ali mastnim. Par dni je bilo v redu, tretji dan driske, potem smo malo zdravili, pa sem spet poskusila...., potem pa je bilo dovolj in zakaj bi psa matrala. Zdaj že pribl. 2 meseca je brikete in je vse v redu.



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #3062 : 13 Februar 2014, 11:17:24
pa divjačino od Nimroda, kaj pravite?

Ne dajat divjačine, če še ni navajena na druge vrste mesa. Divjačina je močno meso. Jaz hranim 80% prehrane jelena iz Nimroda, ampak če vmes pride, da hranim 1 mesec svinjino in govedino, pa pol spet jelena, ima par dni drisko, da se spet navadi na jelena.



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #3063 : 13 Februar 2014, 11:25:22
ne komplicira in kupi kar v Hoferju konzerve in brikete.

Vzreditelj pa tak  :-\



skokica

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #3064 : 13 Februar 2014, 12:17:12

Nika4, ja vem, da je divjačina močno meso, sem ji že prej dajala, ga imam še v skrinji. Sem se pa prav nasmejala "vzreditelj pa tak", ja res  :(



skokica

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #3065 : 13 Februar 2014, 12:20:07

Aja, pa še to, tale tvoj psiček-a na sliki-Nika4, prav taka je bila moja psička ko je bila majhna. Zdaj ima dobro leto in je prava lepotička.



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #3066 : 13 Februar 2014, 13:17:24
Imaš labradorko? Moja je stara 2 leti in 8 mesecev in je tudi prava lepotička  :) Ne tej sliki ma 3 mesece . :-*



skokica

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #3067 : 13 Februar 2014, 13:40:51
Moja je mešanka - mati čistokrvni planinski gonič, oče neznan-verjetno res labradorec, saj vsi mislijo da je labradorka, meni pa se zdi, da je bolj podobna materi, dlaka se ji sveti-to je značilnost plan.goničev, pa take lepe rjave oči ima. Dobili smo jo iz Koroške, večinoma so tam planinski goniči. Prej smo imeli tudi psa 14 let, mešanček terier pa ni imel tako občutljiv želodec.



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #3068 : 13 Februar 2014, 14:37:27
A ni tako da v klavnici dobiš vse nazaj samo če izrecno zahtevaš? Ne vem a smo tule meli, ampak je bilo rečeno da kmeti tud drobovine pa takega ne dobijo nazaj, če ne rečejo? Recimo moja glava ni imela ušes in jezika, tako da to že nekam spravijo, čeprav sem pa dobila zraven par jezikov sam tisti so bili pomoje svinjski.

Ne, dobil naj bi nazaj vse (razen pri starih kravah in bikih gredo glave stran zaradi norih krav), tudi organe. Ampak se velikokrat kaj "pozabi" >:( pri nas vem da jetrca večkrat izginejo, pa kakšna ledvica...je pa tega toliko da tam težko pregledaš če si dobil vse in šele doma ponavadi opaziš da nekaj manjka :(.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #3069 : 13 Februar 2014, 19:31:18
mo pa dobili to psičko staro 3 mesece in vem, da je takrat vzreditelj rekel, da ji ne daje nič kaj posebnega, ne komplicira in kupi kar v Hoferju konzerve in brikete.

Okej, to je pa tako, ko da bi od istega vzela psa  ::) . Moja je bila hranjena z lidlovimi (ali hoferjevimi, ne spomnim se več) briketi in konzervami, občasno kakimi ostanki in to je to. Je rekel, da se to njemu ful obnese pa da naj hranimo tako, ko sem pa mu omenila, da ji bom sama pripravljala pa je bil ono nee da to ni zdravo, oni dragi briketi so pa škoda denarja, ampak naj dajem tako kot daje on  ::)  Pa se mi zdi, da zna predvsem v tem bit problem, da ima sedaj probleme, plus to da še je gliste mela, ko sem jo dobila  :-\ .

U Lunette tega pa nisem vedla  :o . Zanimivo... Pol itak brezveze, da ji še sploh kdaj dam brikete, ker itak nima skorja nič od njih?



skokica

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #3070 : 14 Februar 2014, 07:10:24
A tako je to. Nisem vedela, da je tako važno kako jo od majhnega hranjena. Na, zdaj pa imam. Bom še enkrat poskusila, ma res postopoma in previdno, ali pa vsaj občasno, da ne bodo vedno briketi.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #3071 : 14 Februar 2014, 09:52:44
Tejch. Ja. V teh kombinacijah vsekakor  :) No, marsikaj v teh kombinacijah, ne pride tako do izraza, kot bi lahko posamič. :)

Huh. Tole z navajenostjo od malega pa tko. Moji so (kot vedno ekstremi in veterinaski fenomeni, očitno >:D) pa ravno obratno. Dva, lab mixa, oba od začetka futrana z mešano prehrano od-do (od kuhane, surove, do briket)...oba rada driskava, eden pravzaprav alergik (zanimivo, da tisti, ki je izkusil kompletno obliko surove, pa danes ne sme ne žita in preveč beljakovin). Dve od malega futrani enolično (ena od začetka tud z raznimi lild substancami). Ena od rejca na pedigreju. Skratka nič silnega in predvsem enolično. Danes pa ravno zaradi postopnega uvajanja mešane hrane nimata popolnoma nobenih težav.
Aja. Pa kljub temu, da jedo prilično mešano so obdobja skoraj čistih briketov (in seveda tudi obdobja z več kuhane/surove). Ker pač vedno ne znese tako denarno kot časovno. Pa so psi v odlični kondiciji, formi, z lepo prebavo, svetlečo dlako, z odlično sfuranimi težavami. Pač nimam genetsko popolnih psov. ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3072 : 07 Marec 2014, 10:31:55
Ko prideš čist blažen iz mesnice  :)



SunnyBean

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #3073 : 07 Marec 2014, 10:58:15



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #3074 : 07 Marec 2014, 15:33:51
Waw Nika, dober "ulov" :o . Koliko kil pa je to in za kako dolgo imaš?

Jaz sem zadnjič dobila eno lepo količino govedine (cela pljuča z goltancem, pol srca, kos jeter, nekaj kosti in obrezkov), sem založena z mesom za kaka 2 meseca, zastonj  ;D



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3075 : 07 Marec 2014, 18:46:50
Dobrih 15kg. Tako da samo tole bi bilo za ene 10 dni, ampak hranim mešano briketi/kuhano/surovo, poleg tega pa še mam v skrinji  divjačino, ribe, koline.., tak da grem recimo enkrat mesečno iskat. Če gre uzadi po "odpadke" je 50 centov kila, če mi pa še iz vitrine notr nameče čemur tekom dneva/naslednji dan rok poteče je pa evro kila. Pravi, da raje cenej proda kot pa zastonj stran vrže  :)

Ka ti vela  :D Še razmerje zgleda skor whole prey. Zadnje cajte še js tko res poceni/zastonj dobivam, da bom počas začela okrog razlagat da je taka hrana cenej kot briketi (sploh s koprivim) :P



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #3076 : 07 Marec 2014, 19:05:27
Pri nas imajo samo hrbte tak, zgleda da ostalo vse sproti prodajo...

Haha ja, je kr ja :D . Je pa ogromno pljuč tako, da bom šla verjetno zdaj še po svinjske odpadke, da glih ne bojo skos pljuča, pa jeter je bilo malo preveč, drugače sem pa kr lepo popakirala po razmerju. Ja, saj vbistvu je bolj poceni :D



SunnyBean

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #3077 : 10 Marec 2014, 10:48:28
Ali vsi prepoznate meso, ki je v paketkih divjačine? Vemo, da ni notri merjasca, medveda...ipd? To me zanima že dlje časa.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3078 : 10 Marec 2014, 11:45:27
Pri meni so vsi paketi dokaj homogeni - enak vonj, enak izgled.. Tko da če že, je cel paket od divje svinje ali medveda, česar se sama niti ne bi branila, dvomim pa da bi kaj takega delali. Vem že od začetka, da se je dalo naročit le jelena ali srno, drugih živali mi niti niso ponujali za pse. Tudi odstrel medveda težko pokriva že človeške potrebe, kaj šele da bi ostanke skrivali v pasji futr pod pretvezo, da je srna.



Ales78

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #3079 : 12 Marec 2014, 22:46:42
Če koga zanima

http://barf.si/

Izredno kvalitetna hrana za pse. Do sedaj sem ponjo hodil čez mejo, sedaj na voljo pri nas.

LP.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #3080 : 13 Marec 2014, 19:05:41
Glede na glavne sestavine (meso goveje glave, goveji predželodec, goveji vampi, požiralniki, jetra, kosti) se mi zdi malo draga, čeprav sestava se mi zdi ok, boljša od Natures Menuja, ki se ga tudi da pri nas dobit, pa še ceneje je. Bi pa jaz osebno to dajala kot dodatek k doma narejenemu, sploh zato, ker ima veliko vampov not, tega pa ne dobim nikjer... V katerih trgovinah se pa da dobit?



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #3081 : 13 Marec 2014, 20:24:59
Uf, cena  :-\ Izgleda pa kar fajn :) Je kje kaksna bolj natancna sestava?



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #3082 : 13 Marec 2014, 20:59:45
Meni se pa cena zdi kar ok. Seveda je dražje, kot če človek sam gre v mesnico in nabavi vse potrebno za surovo prehrano psa. Za nas, ki se pa nam s tem ni za ubadati oziroma za to nimamo želodca (meni gre na bruhanje že ob pogledu na določene slike v tej temi in se včasih "namučim" že s pripravljenimi hranami  :)), pa je to super varijanta. Tako kot Natures menu zamrznjena hrana. Vse te pripravljene hrane imajo nekje takšno ceno, nisem še zasledila, da bi bilo ceneje. Nekako niti ne more biti, glede na to, da je lepo porcijsko zapakirano in je treba samo odmrzniti. Sem šla že sama pripravljati različico Natures menu zamrznjene hrane. Vsebovala je govedino (moj pes je alergik in ne sme jesti perutnine in rib), korenje, brokoli in sladki krompir. Na mesec me je prišlo 10€ ceneje, kot že pripravljena različica, tako da glede na porabljen čas priprave, porabo porcijskih embalaž, kar ostajam na že pripravljenih hranah.

Bulldogs... And nothing else...


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #3083 : 13 Marec 2014, 21:23:31
Jah, meni 20€ za pet dni hrane ni ravno optimalno :)
Taka pakiranja so uporabna kot suplement ali ce imas manjsega psa. Pri velikem pa hitro postane precej drago.



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #3084 : 13 Marec 2014, 22:09:27
Pri vecjem psu je logicno vse precej drazje. Vmes sem razmisljala, ce bi freeze dried hrano probali. Pa me je cena skoraj na rit vrgla. Mislim, da bi ze za mojega prislo 150 € na mesec  :o

Bulldogs... And nothing else...


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #3085 : 14 Marec 2014, 11:34:41
Meni se zdi to ful drago, sploh glede na sestavine, ki jih vsebuje... Sama imam velikega psa ki poje dnevno nekje 2 kg mesa, pa me do zdaj obroki niso prišli več kot 5 eur na dan. Pa moram priznati, da tudi to ni ravno poceni, ker bi lahko kupila kako mleto meso za pse po cca 1 eur/ kg, samo ga moj pes noče jest in tako pač nabavljam tisto, kar ima rad in z veseljem poje, čeprav je nekoliko dražje.
Tovrstna hrana je po moje res bolj primerna za manjše pse (finančno gledano) in pa za tiste lastnike, ki mogoče nimajo časa, volje in pa želodca za pripravljanje obrokov, pa seveda tudi pospravljanje :).



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3086 : 14 Marec 2014, 11:44:23
Meni se tudi zdi čisto logično, da je takole pripravljena hrana dražja kot če greš sam k mesarju, treba je namreč pridobit vse potrebne standarde, opremo ipd, in je to kar precejšen strošek, že ena vrečka ni zastonj. Tko da, glede na to kje živimo in kaj vse je potrebno zrihtat, da se podjetje sploh zalaufa, je še nekak poceni tole.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3087 : 14 Marec 2014, 12:37:41
Meni se tudi zdi relativno poceni... ce gledas, da misicnega mesa za ljudi ne dobis pod 4€/kg, je to kar ok cena. Ce ti pa uspe se zmenit drugje za "odpadne" zadeve po 1€/kg, je pa to seveda drago ;)

Mi pa manjka bolj podrobno navedena sestava hrane...

battito animale


solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #3088 : 14 Marec 2014, 14:48:03
Mene pa zanima, kako vam psi prenašajo prašičje parklje (surove ali kuhane)?
Imajo kakšne težave s prebavo kosti?

Hvala.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #3089 : 14 Marec 2014, 15:39:00
Meni se tudi zdi relativno poceni... ce gledas, da misicnega mesa za ljudi ne dobis pod 4€/kg, je to kar ok cena

Ja, to je tudi 4€ pa glih ni human-grade meso not...

Je pa sicer res ja ni tako drago, se mi zdi cena kar ok glede na vse stroške kar imajo. Ampak ja, jaz raje sama naredim, ker se mi ne obrača želodec ko vidim surovo meso. Časa tudi nimam toliko, ampak tisto 1x na mesec, ko dobim meso si že vzamem čas. Pa če bi že bila pripravljena odštet 4€/kg za meso bi potem raje kupila human-grade lepo mišično meso, nekaj cenejših organov in kosti pa je. Bi pa za mojo 2,37€ na dan, če bi kupovala točno to hrano, sedaj ko že dobi surovo je strošek max. 0,70€ na dan (nekaj odpada, nekaj lepega mesa), če dajem meso, ki ga kupim po trgovinah/mesnicah, če dajem domače je itak zastonj. Uporabljam pa svinjino, govedino, piščanca, purana, raco in več vrst rib, tako da raznolikost je tudi kar velika. Za embalažo pa uporabim vrečke od nakupovanja, ki so zastonj.

Bi pa tudi mene zanimala bolj podrobna sestava, predvsem koliko v % je česa not. Če je veliko vampov not, potem bi vsekakor nabavila kak paket  :)