dlaka in koža na komolcih

*LuNa* · 10779

*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
: 22 Avgust 2006, 22:08:50
Luna ima na komolcih vedno bolj trdo kožo, dlaka ji malo izpada, pa ful temni so komolci. Ker je drugače svetle barve, je to še bolj vidno. A se da to kako odpraviti oz. vsaj omiliti, pa kako preprečiti, da bi to napredovalo? Verjetno to nastane zaradi ležanja na trdem, ker opažam, da ima to večina psov.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 22 Avgust 2006, 22:11:57
Mislim, da bi našla rešitev oz. omilitev problema Tule

Lp nina



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #2 : 22 Avgust 2006, 22:23:34
Hvala. Pa sem še gledala, če bom kje našla podobno temo, ampak očitno nimam sreče.  :(

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #3 : 23 Avgust 2006, 21:37:57
Še vedno imam vprašanja: glede otiščancev niti nimamo toliko problemov, ker so zaenkrat majhni in jih bom redno mazala, pa upam da bo kul. Bolj me moti zelo temna dlaka okoli, ki zgleda rpecej grozno, glede na to, da je Luna ful svetla. Podobno se ji je pojavilo pod ušesi, kjer je imela vse vneto in gnojno in ji zdaj tam raste nova dlaka, ki je pa ful temna. Pa ne vem zakaj  in če je to normalno. No če ima kdo ideje, kako to dlako spravit v red, bom zelo vesela. Sploh ker nameravamo it še na kakšno razstav, ap se bojim da bo vsaj v nedeljo katastrofa.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 23 Avgust 2006, 22:12:35
Ta dlaka je samo bolj temnega odtenka ali je prav črna??
Ste kaj menjali hrano zadnje čase?

Lp nina



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #5 : 23 Avgust 2006, 23:33:42
Dlaka je temne rjave barve ampak izključno na predelih, kjer ima ali te otiščance ali pa tam kjer je mela ranjeno. Povsod drugje je dlaka normalna. Hrano ima pa isto, AG, le da ima v zadnjem tednu namesto piščanca jagnetino. Je pa že jedla jagnetino od Hillsa pa takrat ni blo nobenih problemov.

Bomo pa magar probali zdej spet bit na piščancu al pa losusu pa bom vidla, če je kakšna razlika.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #6 : 24 Avgust 2006, 09:15:30
Glede otiscancev, odkar Grina "silim", da hodi spat na mehko lezisce, so se mu ful popravili. Je pa res, da ima dolgo dlako in ni tako zelo tezek (22 kg).

battito animale


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #7 : 30 Avgust 2006, 15:28:00
Sem se danes tudi o tem posvetovala z veterinarjem. Baje se ti otiščanci najpogosteje pojavljajo poleti, ko psi radi spijo na trdem, sploh na kakšnem betonu. Barva dlake pa je zato drugačna, ker so poškodovani dlačni mešički. Zdaj Luna vseeno malo več leži na mehkem in upam, da se bo zadeva popravila.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #8 : 29 November 2006, 17:16:56
Mi našemu mažemo z Bepanthenom in morem rečt da je full bolše, je pa treba redno mazat nekaj časa pa grejo otiščanci počasi stran.

Pr našemu je problem kr ma kratko dlako pa se to potem full vidi zato se js kr trudim mu mazat:)

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #9 : 29 November 2006, 21:18:35
Pri nas se je zadeva bolj kot ne pozdravila kar sama od sebe. Krivo je bilo ležanje na trdih tleh (najraje betonu) in lizanje po komolcih. Zdaj ko več leži na mehkem, je en komolček že čisto ok, na drugem pa je čisto micen otiščanček, okoli pa lepa svetla dlaka. Drugo leto pa upam, da se to ne ponovi, ker mi ti otiščanci prav grozno zgledajo.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #10 : 09 Julij 2007, 12:59:42
hej

Mi lahko kdo zaupa, kako ste pripravili pse, da vam lezijo na mehkih podlagah? Nas cez dan najraje zaspi na hladnem laminatu, ponoci pa na itisonu v moji sobi. Pa ga vsaj zvecer, ko greva spat pripravim, da gre lezat v comfort, ampak ga po 10ih minutah (ali pa se prej) mine, in tako tri cetrt noci prespi na tleh, ostalo pa v comfortu.. Otiscanci pa kjub kremi cedalje bolj grozno izgledajo  :-\

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #11 : 09 Julij 2007, 21:06:27
Ovčka pri nas je bilo lani proti koncu poletja zelo grozno stanje. No potem se je popravilo samo od sebe, ker je ratalo bolj hladno in je psici pasalo ležati na mehkem.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #12 : 09 Julij 2007, 21:14:23
Ja,pri Paxxu sem tudi opazla,da ima komolce čisto brez dlake-in ga ne morem prepričat,da ne bi toliko ležal po tleh  >:(
Ne zgleda pa fajn... :(
Spi pa večinoma na parketu,ker mu je vroče in svoje blazine še pogleda ne čez dan-ponoči je že na njej,čez dan se pa po tleh prelaga in ima čisto oguljene komolce  :(



popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #13 : 09 Julij 2007, 23:51:14
Odvisno je tudi od tega kako pes spi. Ravno pred kratkim se se pogovarjal v vzrediteljem, ki ima 8 psov. Vsi spijo na popolnoma enakih podlagah, pa imajo kljub temu le stirje (precej hude) otiscance,ostali stirje pa skorajda nic. Tako da ni vse v podlagi.
Moja ves cas spi na lesu. Ima tudi preproge, ampak tiste vecinoma zbrca stran ali jih ima za igro. Ko je hladneje ima Confort in ponoci spi na njemu, drugace pa vecinoma cele dneve prelezi na lesu. Otiscance sicer ima, ampak nic pretiranega (mogoce kak centimeter in pol premera). Osebno jim ne posvecam veliko pozornosti, ker sploh ni tragicno, plus tega pa se ji sploh ne vidi. Obcasno ji edino namazem kr s tisto otrosko "kremo za ritko", ki itak pozdravi vse ;)

Lp



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #14 : 10 Julij 2007, 05:54:24
Ribja mast tudi zelo pomaga proti tem otiščancem.


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #15 : 10 Julij 2007, 07:47:51
Mene osebno tudi ne motijo ti utišanci, saj jih ima večina psov, predvsem starejši psi. Pri mojemu so majhni, pa ne vidi se jih, saj ima dolgo in črno dlako. Če se spomnim mu jih takrat, ko ga rihtam (strižem kremplje in dlako med blazinicami) namažem s "čudežno" kremico Bepanthen (p.s brez te kreme ne grem nikamor, pozdravi vse oddrgnine in podobno v zelo kratkem času).

Kakšen teden nazaj pa sem božala 14 let starega irskega setra, ki se mi je čisto predal. Ležal je na hrbtu in imel vse štiri tace od sebe. Na tistem delu prsnega koša, ki je najbolj izbočen je imel otišanec. Bil je res velik (10x5 cm), pa ni lastnike nič motil, psa pa še manj. To sem videla prvič. Zgleda, da kuža že prav zavidljivo število let leži pogosto v istem položaju.

Lp, Miša



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #16 : 10 Julij 2007, 11:25:34
Fora je, da pri temnejsih psih ti otiscanci niso tako vidni, kot pri svetlih, kjer je koza na otiscancih cisto temna, in prav grdo izstopajo. Pac, je ena dobra stran, da imas temnega psa.  ;) Jaz sem se sedaj odlocila, da mu grem kupit en mini tepih samo zanj, in da bo v dnevni namesto na laminatu MORAL lezati na tepihu. Verjetno bo se zabavno, ga vsakic, ko se bo pocil na tla, prestavljati na tepih, ampak ce bom dovolj vztrajna (upam, da bom), recimo da se bo navadil. Ker ocitno je to se edina resitev, za te otiscance (ce ze nobena krema ne pomaga).

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #17 : 10 Julij 2007, 15:50:47
Fora je, da pri temnejsih psih ti otiscanci niso tako vidni, kot pri svetlih, kjer je koza na otiscancih cisto temna, in prav grdo izstopajo.
To je pa res. Meni ponavadi padejo v oči pri svetlih labradorcih.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #18 : 11 Julij 2007, 09:51:55
Kakšen teden nazaj pa sem božala 14 let starega irskega setra, ki se mi je čisto predal. Ležal je na hrbtu in imel vse štiri tace od sebe. Na tistem delu prsnega koša, ki je najbolj izbočen je imel otišanec. Bil je res velik (10x5 cm), pa ni lastnike nič motil, psa pa še manj. To sem videla prvič. Zgleda, da kuža že prav zavidljivo število let leži pogosto v istem položaju.

Lp, Miša

Moja malinoika ima tudi prsa čist brez dlake od ležanja v pozi sfinga. Koža sicer ni zadebeljena, kot pri otiščancih je pa čist plešasta.
Pa kaj čem, ko pa raje leži na pesku, laminatu in ploščicah  kakor na mehkem ::), kadar ne spi.
Spat gre pa na mehko in vedno na bok.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


D_Dunya_B

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 19 April 2009, 17:56:07
Naša pa ma komovce lepo mehke in odlakane.
Ima po celem stanovanju ene 7 prostorov skupaj z mojo posteljo in kavčem. In so usi lepo mehki...edino v najhujš vročini gre na parket...gre pa tudi na usnjen prostor, je bolj hladen za poleti. Tko da je skoz na mehkem. Ma 2 povštra, pa 1 sedalni del od kavča en prostor pa je sedalni del od kavča + povšter, in je prov rada na mehkem.

Je bla pa tudi na prsnem koču brez dlake. To že pred časom, pa pol ji je dlaka začela rast, tko da je tud tam zdaj oddlakana.

Aja pa še vso srečo tistik ki maste s tem probleme  ;)