Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1248576

varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #210 : 15 Julij 2007, 18:41:10
haha, res si rekla, ja. imata iste fore, pa še podobna sta si.  ;D
edino Annie bi verjetno, če bi bila spuščena, šla na kak izletek med ljudi, pa ne bi pridno čučala pri meni. ampak tako je le, če vidi, da sem jaz tam in ne grem nikamor.

drugače pa pri nas tudi odpadejo sladoledi, čokolade in podobno, bi lahko brisala nesreče 2 dni, sigurno.  ;D


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #211 : 16 Julij 2007, 10:20:46
Varja.. Kaj mas Annie na vrvici ko plava? No Ray ni nic cical poleg naju ampak ga je blo vsepovsod polno. Ni pa se prevec oddaljil od naju. Seveda sva bila pri vodi. Ce bi mi2 sedela vstran od vode in bi zelela da je tam, po mojem ne bi blo sans.
Zdaj je pa taaak utrujen fant, da ze od vceraj ko smo prisli domov, z manjsimi prekinitvami, spi cel cas:-)
Aja to sem hotela vprasat. Kak je z usesi? Jih je treba obrisat ko pride pes iz vode? Jaz vceraj nisem nic. Malo sem pozabila na to in sem pol zvecer zacela razmisljat o tem. Ce ve kdo kaj o tem, bom hvalezna.
Lep dan vam zelim! papa



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #212 : 16 Julij 2007, 10:37:44
ooj.

Annie plava spuščena, edino, če me je kje starh, da je voda prehitra, jo imam pripeto ( na fleksiju, ki je dolg).
Sem pa včeraj čisto pozabila Rayu čestitati za prve zamahe, sem se potem zvečer spomnila.  :-[

Hm, to z ušes sem razmišljala. jaz ji sicer nič ne očistim ušes ( po plavanju, drugače že  ;D ), sicer jo po vsakem plavanju skopam, amapk ušes pa ji kaj posebaj ne čistim..samo morda bi morala, sem ravno zadnje dni o tem razmišljala....
če ne drugo je potem v ušeskih tako fino vlažno, pa je to idealno za razne glivice.... jaz ji bom od zdaj naprej ušesa posebaj pobrisala in posušila.  :)


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #213 : 16 Julij 2007, 16:03:40
Hojla.
Pozdravcke se od nas!

Elly je pa prvic spanckala pri mojemu doma... In je bila prav pridna. Je bila v boxu vsa srecna hehe..
Pa lustno ji je bilo, ker sva bile vceraj skoraj cel dan zunaj. Samo malo me je skrbelo popoldne, ker je skoz spala, pa sploh ni hotla nic jest. Pol sem ji pa le prinesla enga piscancka in ga je veselo pomljaskala, pa je bilo pol vse ok. Sva bile tudi na pikniku in je totalno uzivala, ko so jo vsi hvalili, kako je lepa, pa bozali, pa brskala je po tleh kot nora, ce bi nasla kaksen koscek mesa.. Jaz sem ji pa seveda ob vsakem uspehu vse hitro iz ust iztrgala..  :P

Zdajle pa norimo po rogzu...  :D

Tudi od naju cestitke Rayu za splavanje.. Nas to se caka.  :-\

Annie je pa taaaaaaaka lepoticka s temi mokrimi useski..  :)


Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
Odgovori #214 : 26 Julij 2007, 13:28:26
Hojla "kavalirji" - ste vsi na počitnicah? ;D Pravzaprav sem jaz tudi, zato se ne oglašam kaj dosti, saj imam le občasno dostop do interneta - tako kot zdajle na primer :).

Me pa muči eno vprašanje, za katerega mi boste mogoče lahko pomagali najti odgovor, sama namreč ne ugotovim, za kaj pravzaprav gre.

No, takole: občasno si izmenjam kakšen mail (recimo enega na teden ali na dva tedna) z vzrediteljico kavalirjev iz Avstrije, ki živi tik ob slovenski meji (čez prehod Šentilj in nato desno). Ob tem dopisovanju me nekaj čedalje bolj bega in si nekaterih stvari ne znam pojasniti, zato bi vas prosila, da se mi privatno javi kdo, ki z omenjeno vzrediteljico morda prav tako vzdržuje stike, oziroma še bolje, ki je morda z njo tudi že osebno kontaktiral ali jo obiskal na njenem domu.

Naj pripomnim samo še to, da o tem vzrejališču nikakor nimam slabega mnenja, ravno nasprotno!

Lep pozdrav vsem 2-nožcem in 4-nožcem na tem forumu! ;D

Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #215 : 28 Julij 2007, 12:33:24
Živjo!
Joooooj komaj čakam, da grem po kavalirčka na Češko s družino. Dobimo ga v ponedeljek 6.8.  ;D
Njegovo rodovniško ime je Quido, in tudi mi ga bomo verjetno tako klicali.

Lep pozdrav vsem skupaj!


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #216 : 28 Julij 2007, 13:10:16
super, čestitam!!!!! joj, ti zadnji dnevi so najhujši. mene je cel čas bilo strah, da bo kaj vmes prišlo, pa ne bomo mogli it. pa je bilo vse ok.  ;D

iz katere psarne pa je?  ime pa je lepo, bi ga jaz tudi kar obdržala.


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #217 : 28 Julij 2007, 13:20:35
Hvala! Ja res so najhujši. ;D
Psarna Hanacky Raj. 


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #218 : 28 Julij 2007, 15:33:42
Evo zdej pa še ena slikca mojega bodočega kavalirčka. :)


Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
Odgovori #219 : 28 Julij 2007, 16:08:07
Cukrček! :o :D

Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #220 : 28 Julij 2007, 16:26:37
LittLe_sTaR*...kakšen cukrček. :-*  Kdaj pa ga dobiš?

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #221 : 28 Julij 2007, 16:33:57
Dobim ga 6.8. in komaaaaaj čaakaam ;D


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #222 : 28 Julij 2007, 16:39:27
Super! Upam da nam potem pokažeš še več fotk...  ;D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3

wella

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #224 : 30 Julij 2007, 16:07:55
Pozdravljeni!
Sem bodoča lastnica kavalirčka, ki ga že komaj čakamo. Sigurno bom imela kmalu ogroomno vprašanj za vas, za zdaj pa me zanima dvoje:
- mi lahko kdo razloži, katere papirje vse potrebujemo za uvoz iz Hrvaške; kako poteka vse to čez carino
- ko odhajate v službo in je kuža nekaj ur sam; ali zaprete vrata sobe, kjer ima svoj kotiček ali mu pustite, da se prosto giblje po celem stanovanju?

Zaenkrat toliko. Hvala za odgovore in lep dan!



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #225 : 30 Julij 2007, 17:42:01
Oj, čestitam!!!

 če pride iz Hrvaške...je sigurno blenheim samček?  ;D ime pa na F?  ;D

na začetku sem jaz bila doma, sem si vzela dopust, tako da sem se lahko čisto posvetila psički, da smo se navadili, kje se lula in kaka ter kje ne.  :)

potem sem jo čisto počasi navajala, da je sama. ko sem morala nazaj delat, pa je prišel po kakih 2 urah k njej en prijatelj.

drugače pa je imela na začetku svoj prostor, ko je bila sama doma.

aja, potrebuješ pa export rodovnik, pa potni list. samo meni se še ni zgodilo, da bi me na hrvaški meji pretirano pregledovali. morda ima kdo drugačne izkušnje?


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #226 : 30 Julij 2007, 18:38:39
Cestitam little star in wella. Se ze veselim slikic.

5.8. bo eno leto odkar smo sli mi po Raya. Hjooo ko se spomnim. Jaz sem na poti dobila drisko, glavobol... je blo pestro. Ampak ko ga dobis v roke, pa je taaak lepi obcutek.

Jaz sem si poleg driske zapomnila to da je bil ful manjsi kot sem mislila da bo. Taka mala kepica.

Sicer pa, mi smo v Slo in uzivamo v pocitnicah. Naslednji teden pa moooorje:-)

lp vsem!

Katja



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #227 : 30 Julij 2007, 22:46:22
OK Hrvaška to mi je še ostalo v spominu

Po zakonu rabi:

Hrvaški potni list
Čip (ni treba da je že cepljen proti steklini, če je zato še premlad samo čip rabi)
Potrdilo od veterinarja da je pes zdrav - bom pogledala na računalnik če še imam kopije tega potrdila od naših psičk če te zanima

Seveda na meji niso kontrolirali nič, edino kar sem slišala je bilo "ljep pas", ker je punca spala v mojem naročju  ::)

Export rodovnik smo pa naročili kasnje, ko je bila mladička 100% prodana in je trajalo precej časa da smo ga dobili ::)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #228 : 31 Julij 2007, 12:16:11
Citiraj
ful manjsi kot sem mislila da bo. Taka mala kepica.
ja, točno to. jaz sem tudi precej začudena gledala, če je to malo bitjece res Annie???!!! na slikah se mi je zdela dosti večja, potem pa je bila tako micena, dobri 2 kg je imela ( no, 2,57, se še spomnim). jojojoj, kako gre to hitro. zdaj pa bo čez en mesec 2 leti stara.

Katja, ti v SLO, pa se nič ne javiš.  :)  se kaj dobimo, ali že pičite na morje? zdaj imamo lahko divje norenje, imam trenutno 2 kužiki doma.  ;D


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #229 : 31 Julij 2007, 12:20:18
čisto pozabila...  :-[  Little star, mali je ful cukerček. sem pokukala na spletno, če je še kaj slikic, pa so. za pojest.  ;D 

čez dober teden pa boš že lahko dala na forum svoje slikce, jupi!  ;D


wella

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #230 : 31 Julij 2007, 20:47:16
Hvala vsem za odgovore glede uvoza. Ja, Varja, res dobimo blenheim samčka.. in nestrpno ga že pričakujemo. Vse imamo že pripravljeno za njega, in zdaj samo čakamo, da pride mala kepica. Nekje čez 10-14 dni ga gremo iskat in takrat pripnem kakšno slikco. In kup vprašanj verjetno..
Pozdravček!




Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #231 : 01 Avgust 2007, 23:25:20
Ojla. Upam da bo moj pes se mel volje za norenje. Zadnje case nas non stop psi napadajo. V Mb ga je napadel sosedin pudeljcek (pa sem mu ze zivljenje resevala lumpu), danes pa pridemo v Prekmurje in od babice ovcar :-(
Fora je bla v tem (vsaj upam) da je moja mama vrgla frizbi, oba sta se zaletela in je Ray bil hitrejsi kar seveda Rexiju ni pasalo. No ampak ni blo sploh nedolzno. 3 krat ga je dobil. No ta tretjic sem jaz ovcarja dvignila dol iz Raya in ga drzala dokler moja mama ni Raya uspela dvignit. Bogi moj peso. Pa ze itak ga je strah velikih psov, zdaj pa se tole. Ampak dobro, vse se je ok koncalo. Po tem sta se ze malo povohala in upam da bodo naslednji dnevi minili brez taksnih stresov.
Varja mi bi bli za kaksno norenje. Mogoce naslednji teden ce nam znese. Se slisimo.

lp vsem





varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #232 : 02 Avgust 2007, 10:37:20
Bogi Ray.... mi pa je znano, nekako kavalirji in nemški ovčarji niso za skupaj, Annie je tudi že napadel nemški ovčar, 2x. enkrat ena psička, enkrat pa samec. pa tako jo je že strah velikih psov, zdaj pa sploh. če kakega večjega vidi, kar otrpne in se poči na tla ter se ne premakne niti za milimeter več. po možnosti pa se še trese zraven. v očeh pa ji prav vidim grozo. morda kdo misli, da pretiravam, samo je čisto res.  :-\

katja, upam, da nam znese za sprehodek.  :)


Fruc

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #233 : 03 Avgust 2007, 14:25:33
Pozdravljeni!

Kak sem vesela, da sem našla tole čudovito stran o kavalirjih. Tud sama sem namreč ponosna lastnica 11 mesečnega BH kavalirčka z imenom Fruc :P. Če mi kdo pove kak lahk prpopam slikce gor, jih bom z veseljem delila z vami.

lep kavalirski pozdrav zaenkrat ;D



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #234 : 03 Avgust 2007, 14:34:02
Fruc, pozdravljena! Glede vstavljanja slik si lahko prebereš TUKAJ.

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


capika

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: -10
Odgovori #235 : 03 Avgust 2007, 14:57:59
heei
js mam tudi cavalierja, Capija. Tricolour....ful luškan dobla sm ga 17.junija ze je star 6 mesecev pa 3dni :P :o Tak je rad vzunaj...ko je pa dež pa teka postanovanju pa pregleda vse predale. Ko bo star 1 leto pa pol ga bom dala sparit morem ga dat da bodo mladički... sej ne da bi z njimi jaz kai rada  zaslužila naj ima denar lastnik psičke cavalierke. jaz bi samo mladičeka mela ;D
full se pa zastopi z mojim hrčkom. na začetku me je bilo strah da bi ga zagrabil, zdaj pa se vohata pa se igrata tak sta luškana.
Cavalierčki so zakon ;)
tisti ko jih nimate vam je lahko žal :P tisti ko pa jih boste dobli pa lahko vriskate od sreče!!! 8) ::)



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #236 : 03 Avgust 2007, 15:01:13
capika a je tvoj kavalir z rodovnikom? a bodo mladički z rodovnikom?

Lp,
Polona

:)


capika

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: -10
Odgovori #237 : 03 Avgust 2007, 15:16:25
Ne nažalost niso zato bo problem najti samičko za Capija :'( kupila sem jih na ragatcu pa sem videla njegove starše pa sestre pa vse pa so čist zdravi...normalni...
dobila sem pa ga za 450€ atiju se je že to tak zdelo predrago psa za 900Enebi dovolil.
Čee pa nebo psičke za parit bom pa dala fanteka upetno oplodit :D ;D



capika

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: -10
Odgovori #238 : 03 Avgust 2007, 15:18:33
heei
Rogatcu...moja napaka :-[ saj se najdejo ljudje ki jim ni važen rodovnik pa nekaterim kupcem tudi ni pomemben. Nekaterim pa fuul... mogoče je malo bolši z rodovnokom drugač so pa tak isti sam da je moj lepi luškan Capek :P



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #239 : 03 Avgust 2007, 15:27:12
JAZ SEM KUPILA PRI ZOO ARI V ŠKOFJI VASI (KOLICA CELJA) KAVALIRJA
Tole sem pa jaz zasledila, da si napisala v sosednji temi.


Se opravičujem ampak s tem da boš parila tvojega Capeka boš naredila ogromno škodo. Nevem zakaj sploh želiš imeti mladiče. Nimam nič proti če si v tem vsaj malo poučena in če pasmi želiš vse najbolše in pariš pse z rodovniki. Če se ti zdijo rodovniki popolnoma nepomembni si najprej preberi kaj v temah, kjer piše ogromno o rodovniških in nerodovniških psih. Sploh pa ker sama nimaš samice bodo mladiči ustali pri mami in boš ti dobila le del denarja ali pa, da ti bo pripadal eden mladič ko bo lahko odšel od mame. Tako je ponavadi. Se da zmenit tudi za kaj podobnega se mi zdi.
Pa tudi pariti pri 1 letu starosti ni dobro...

L.p