Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1249925

zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #480 : 09 Oktober 2007, 16:17:49
Lepo, da je z Iris le vse vredu! :)

Ves kaj bi pa jaz vprasala vse vas, ki imate doma punce... Kdaj pribliszno so se zacele prvic gonit? Sem se ze z Varjo pogovarjala o tem, ampak vseeno bi se rada vedela, kdaj se je se kaka druga zacela... Da vidim pribllizno kdaj se bo nasa... Varja, ker sem namrec tudi narobe izracunala.. konec novembra bo stara ze 7 mesecev!!!! In ne 6, kot se mi zdi, da sva midve rekle ali?
No, jaz je se vedno nisem prijavila na Vrtojbo in v Zagreb... itak sploh nimam casa niti do banke prit, ker skoz delam.. :-( Ali pa sem z Elly na Golovcu.. :-)


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #481 : 09 Oktober 2007, 19:26:21
oj,

mhm, takrat si rekla, da bo 6 mesecev, pri 7dmih bi se pa že lahko gonila. je pa res čisto različno. annie je bila stara 6 mesecev in 4 dni.  :)

naj bi bilo približno tako, kot se je mama gonila, samo to tudi ni ravno pravilo.

hm, saj, če prijaviš, pa se bo gonila, ti bo žal, da si prijavila. če pa ne prijaviš, pa se ne goni, ti bo pa žal, da nisi prijavila.  ???

Super, da je z Iris vse ok!  eno glupo vprašanje, a je bila takrat morda polna luna? ene takrat malo trga, saj se tudi pri ljudeh pozna. mogoče pa jo je zato mučilo.  :)


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #482 : 09 Oktober 2007, 19:31:31
hihi ne ni bila...

moja se je začela gonit na dan njenega izpita (program mala šola).. stara nekaj dni več kot 7 mesecev...


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #483 : 09 Oktober 2007, 19:56:07
Super za Iris.



kaychy88

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #484 : 09 Oktober 2007, 21:05:11
živjo!
sem nova na forumu, morda so se že pojavljala taka vprašanja, vendar vseeno...  zainteresirana sem za cavalirčka in na internetu sem obrnila že veliko naslovov,in poskušala oglasnike, da bi dobila mladička, a jih ni. zanima me, če ima kdo kako koristno informacijo, kdo jih ima na voljo, ter ali kdo od vas v prihodnosti pričakuje naraščaj :P?

LP, Kaja



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #485 : 09 Oktober 2007, 21:13:27
Ja, se mi je zdelo, da sem se zmotila...
No, glede na to, da bo takrat res skoraj cas za gonitev (mnja, upam, da se ne bo pri 6 mesecih in pol, ker je takrat vrtojba :-\), se NE bom prijavila... Bomo ze pol v Ljubljani imeli dve razstavi... Sicer sem ravno danes ugotavljala, da bo problem nastopil v ringu, ko jih bo notri malo vec in ne samo ona... Sicer na tem malo delamo zdaj v soli, kaj vec bo treba se doma... V glavnem, upam, da bomo zdaj v MB se sami...

Kaychy, Baje da bo Iris imela mlade..  ;) Vsaj tako se govori..  :)

Drugace pa ti svetujem tujino... Vsaj v AVstrijo ali na Hrvasko, ce ne kam dlje.. Vecina nasih (oz. po moje vsi nasi tule na forumu) je bila kupljena v tujini...


tim,zoya

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #486 : 10 Oktober 2007, 13:37:09
Ojla, jaz se pri cavalier-jih oglašam prvič in vas vse najprej lepo pozdravljam! Glede mladičkov pa, moja psička je skotena v Ljubljani in se mi zdi, da so Slo. mladički tut zelo dobri jih je pa res malo. Sigurno se legla objavljajo tudi v oglasniku ali novicah, pa tudi na internetu je pri opisu pasme tudi Slo. vzreditelj.
Kaychy88, ali iščeš psičko ali samčka? Malo se probaj še pozanimati, želim ti, da najdeš zase najboljšo prijateljico ali prijatelja.
LP Urša, Tim in Zoya



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #487 : 10 Oktober 2007, 21:33:16
O ursa, lepo, da se je oglasila ena od vaju...  :) Da bomo se o Zoyi kaj izvedeli...
Kako ste kaj? Se hodite na Golovec? Ker midve vas nic ne vidiva.. Spelo smo enkrat samkrat srecali, zdaj pa hodiva gor skoraj vsak dan, pa nic..  :-\


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #488 : 11 Oktober 2007, 14:40:49
Pri nas v šoli je tudi ena kavalirka.Je tricolour mislim pa da ji je ime Orka. :-* :-* :-*
Chapppi se z njo mislim da še najbolje razume. 8) :P



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #489 : 11 Oktober 2007, 15:11:30
A res? V katero solo pa hodita?
Pri nas pa ni nobenega kavalirja..  :( No, Elly je seveda.. :)

Mi je vedno fino brat, da je se kje kak kavalir..  :)


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #490 : 11 Oktober 2007, 15:13:28
V  KD Ljutomer. :)

Lp



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #491 : 11 Oktober 2007, 21:15:30
uFFF.. dalec :D
No, mi pa imamo naslednji teden konec male sole... In nasa je znana kot mala lovka.. :) Zdaj se igra zelo rada z najvecjim udelezencem, mastifom.. :) Danes sta bila ful lustna!  8)


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #492 : 12 Oktober 2007, 14:05:04
uf, kako gre čas, že konec male šole.... se mi zdi, kot da sva se pred kratkim pogovarjali, kako bosta šli v malo šolo.  ;D

Urša, dobrodošla.  ;D  kaj pa kakšna slikica od Zoye, koliko je stara?  ;D


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #493 : 12 Oktober 2007, 19:21:20
A ne! Grozno hitro je slo to mimo..  ::)
Zoya pa je stara okrog enega leta... Je pa kuzika, ki zivi zelo blizu naju z Elly in jo je predstavila ze rozica (neeeeeekaj strani nazaj)... ;) Pa tudi kaksna slikica je na Ellyjinem blogu (iz Trbovelj)...
Bi bilo pa fajn, ja, da jo Ursa malo predstavi.  :)


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #494 : 14 Oktober 2007, 18:50:12
No, midve sva domov prinesle zopet lep naslov..  ;) Dobile sva oceno - zelo perspektivna. Na BISu pa itak ni bilo dans, ker nas je bilo OGROMNO..  :(

Slikice pa si lahko ogledate na http://zlatolasska.moj-album.com/album/9759059/


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #495 : 14 Oktober 2007, 21:43:13
zlatolasska, ko gledam tvoje slikce, me prov prepričujejo, da bi še jaz kdaj poskusla na kakšni razstavi... 8) še en konkurent več

Iris zna lepo stat, lepa je, edino kar bi jo mogla še navaditi, je razstavni povodec...ni ji všeč, da ima karkoli okrog vratu in pri ušesih :-\ je malo razvajena ja, ker ponavadi, ko greva na sprehod ni pripeta..če pa že, je to oprsnica, katera je ne moti..


Fruc

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #496 : 15 Oktober 2007, 13:25:49
No, midve sva domov prinesle zopet lep naslov..  ;) Dobile sva oceno - zelo perspektivna. Na BISu pa itak ni bilo dans, ker nas je bilo OGROMNO..  :(

Slikice pa si lahko ogledate na http://zlatolasska.moj-album.com/album/9759059/

Najprej čestitke Elly za že drugo super oceno na razstavi ;D

Zdej pa še ena stvar. Zaltolasska a se ti zavedaš, da si mi nehote pomagala najti Frucovega bratca? :P Sem šla na link, ki si ga dala za slikce in kaj vidim : Quenny od Jihlavske Brany!!!! Me je skor kap!!! To je to. Res sem se trudla in iskala kje bi našla Frucovga bratca (sta bla skupi prpelana s Češke - naš Fruc oz. uradno Qwenn od Jihlavske Brany in Quenny Quenny od Jihlavske Brany), pa nisem bla uspešna. Zdej pa ko strela z jasnega. Kr ne morem verjet. :o

No, zdej pa morem ugotovit kdo je tista gospa s Quenny-jem in od kod je. Če ma kdo kak kontakt vam bom zeeeeeeeeelo hvaležna ;)

dijo


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #497 : 15 Oktober 2007, 14:58:48
Hehe.. Ja super.. To za bratca namrec!!!!  :o Jaz ti lahko se malo vec pomagam... Gospa je Andreja Bolta in je iz Ljubljane oz. bliznje okolice... Imam tudi naslov (je v razstavni knjizici, ce ga rabis povej, pa ti ga posljem po ZS, semle ga ne bi objavljala)...

Drugace pa tudi hvala za cestitke..  :)

Iris, lepo vabljena!!! Saj mene itak cudi, kako to, da jo ne pripeljes na kako razstavo.. Meni je namrec super hodit.. Nasi je cisto vse okay, razen, da je potem ful zmatrana... Bi bilo fajn, ce bi sla se ti na kaksno (pa se kdo drug), da se potem lahko skupaj se bolj zabavamo (pa nasi kuzki se bolj)...  :)

Fruc, kdaj se kaj dobimo? Se mi zdi, da skoraj ni dezja odkar se nic ne vidimo hehe... Se bomo kaj zmenili? Midve zdaj vztrajno hodiva na Golovec in je super... Tudi nasa ni nic privezana (no, je od bloka pa do neke tocke, ki je ze mimo ceste, kjer je polno avtov)... Jo moram pa za razstave se ful navadit..  :-\ Da bova kdaj uspele na BISu..  8)


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #498 : 15 Oktober 2007, 18:13:13
Malo snofam po albumih, ce bi nasla se kaj iz maribora, ali pa kakega kavalirja, pa sem nasla eno stran, ki je sicer ze zeloooooo stara, (no ja, ene 2 leti pa res :D) in kjer se en kavalircek ponuja za parjenje..  :)
http://cavalier.moj-album.com/ Eto ga.... Samo toliko za intermezzo..  ;)


Fruc

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #499 : 15 Oktober 2007, 18:52:55
Hehe.. Ja super.. To za bratca namrec!!!!  :o Jaz ti lahko se malo vec pomagam... Gospa je Andreja Bolta in je iz Ljubljane oz. bliznje okolice... Imam tudi naslov (je v razstavni knjizici, ce ga rabis povej, pa ti ga posljem po ZS, semle ga ne bi objavljala)...

Fruc, kdaj se kaj dobimo? Se mi zdi, da skoraj ni dezja odkar se nic ne vidimo hehe... Se bomo kaj zmenili? Midve zdaj vztrajno hodiva na Golovec in je super... Tudi nasa ni nic privezana (no, je od bloka pa do neke tocke, ki je ze mimo ceste, kjer je polno avtov)... Jo moram pa za razstave se ful navadit..  :-\ Da bova kdaj uspele na BISu..  8)


JA bi bla res vesela, če mi pošlješ njen naslov. Hvala.

Sam to je pa tud čist res. Ko smo se zmenl je vlival ko za stavo, zdej pa taki lepi dnevi pa nič od nas ne? :-[ Ah, če pa je res težk planirat pri nas za en dan naprej kje bomo in kam gremo. Smo bolj leteči....zdej pa sploh ko smo hiško kupl in jo mormo še preden se vselimo prenovit. Ima pa tak čuuudovit vrt...to bo sigurn raj za Fruca :P

dijo


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #500 : 15 Oktober 2007, 19:45:03
Oki, bom poslala, sam da tole se napisem.  :)

Wauuu, hisko ste kupli.. Kuuuullll.. :) Kje pa? Tudi kje blizu Ljubljane? To je pri nas se daljna prihodnost, zivljenje v hisi... imava sicer dve na razpolago, ampak dokler so polne, bomo pac tu, v stanovanju.. Ampak nam itak ni hudega... Elly noro uziva zunaj s prijatelji pa na Golovcu.. :)
No, sej ko bomo kaj bolj pri casu pa se kaj slisimo prav? Bi se bilo super spet kaj videt, jaz predvsem, pogresam kavalirsko druzbo..  :-\ In pol sem cisto navdusena, ko kakega kavalirja srecam kje..  :o


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Odgovori #501 : 15 Oktober 2007, 21:31:19
Tudi z nase strani cestitke vsem pogumnim iz razstave v MB. :-*

Sama sem razstavljala kavalirko Ajso (oz. uradno Queeny Tmava Hviezda) in sva bili uspesni - prvic v razredu vmesnih je razbojnica pobrala CAC in tako odprla slovenski sampionat :-*




Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #502 : 15 Oktober 2007, 22:03:22
Tinkara, LP tudi v nasem (kavalirskem) koticku..  :) Pa cestitke Ajsi za CAC...  :)


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #503 : 15 Oktober 2007, 22:11:31
Cestitke vsem raztavljalcem.. Razbojnici Ajsi in njeni lastnici pa enga  :-*



Fruc

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #504 : 16 Oktober 2007, 07:49:29
Zlatolasska hvala za podatke. Bom kr pismo spisala gospe pa da vidimo, če bo kaj. Seveda pa bi blo fajn, če jo ti kje spet vidiš, da ji poveš, da jo "iščem" ;D

Hiško smo pa kupl v domačih koncih...v Šempetru v Savinjski dolini. Sicer se še ne bomo selil pred pomladjo 2008, ampak je pa super občutek. PA ko vem kak bo Fruc uživu tam...

Za sprehod se mormo pa definitivno spet zmenit. Ta teden bo bolj težk z najine strani, drug teden bi se pa kr že nekak dal...upam no :-[ Se slišimo.

Ajsa cestitke za uspešno razstavo :-*
dijo


tim,zoya

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #505 : 16 Oktober 2007, 08:54:37
Ojla, lepo pozdravljeni zlatolaska, varja in vsi ostali, najprej naj vam povem, da slikic od Zoye ni nič gor, ker jih še ne znam dat gor  :'(, se pa bom naučila in jih dala, mam kar par lepih, drugače pa glede golovca jaz še vedo hodim gor samo mogoče ravno tako uro, da se ne srečamobi pa se lahko kdaj zmenili. Maš prov zlatolaska  :o Zoya bo novembra stara eno leto. Midve hodiva na agility in je čist nora nanj jst pa tut fullll uživam, a boste tud vi šli še kej naprej v šolo, jst bom šla spomladi še na b-bh. Bomo vidl, če bo naš hudiček >:Dkej priden.
LP Urša,Tim in Zoya



tim,zoya

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #506 : 16 Oktober 2007, 10:43:20
Zlatolaska šele zdaj sem šla pogledat na tvoj album in vidim, da imaš tudi slikice Elli in Zoye skupaj, sem bila prijetno presenečena, zelo sta lepi in zdi se mi, da sta si podobni na slikicah.
LP Urša, Tim in Zoya  :o



Fruc

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #507 : 16 Oktober 2007, 12:18:46
Eno majhno pomoč bi prosla vse lastnike kavalirčkov tu na forumu.
Zanimiv bi blo videt, če bi nardil nek seznam al pa tabelco, kjer bi napisal poleg imen kavalirjev, starost (oz. datum rojstva), teža, višina, barva, dnevni obrok hrane,...

Recimo no....kot predlog. Tega pa sem se spomnla zarad tega, ker me mal skrbi, da slučajno naš divjak ne dobi dovolj hrane na dan, ker kar mu dam poje v šusu (sploh konzerve) in pol gleda, češ: »A to je blo vse?« :'(

Kakšne so vaše izkušnje oz. kolkrat na dan in koliko količinsko poje vaš kavalir?

dijo


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #508 : 16 Oktober 2007, 13:34:30
Ufff.. Fruc, dobra ideja...
Jaz zadnje case malo snofam naokoli po blogih pa albumih pa straneh od drugih psickov - pasem, pa sem pri avstralskih ovcarjih (se mi zdi) nasla eno stran, kjer imajo vse kuzke popisane (slovenske kuzke njihove pasme)... Pac ime, starost in te zadeve.. podobno, kot je predlagala ga. Fruc..  ;)
Jaz sem TAKOJ za, da naredimo kaj takega... Kam pa? Semle v forum bi tezko... Lahko bi v 'moj' forum (khm, un, ki sem ga naredila samo za kavalirje, pa nas je zelooooooo malo se tam gor)... Ker tam se lahko naredi karkoli, ker lahko jaz vse moderiram.. tu ne mores nic spreminjat..  :-\

Ursa, se bomo kdaj zmenili... Pa Nina, s tebo tudi! Drugi teden ali pa med pocitnicami jesenskimi meni se bolj odgovraja... Ta teden je se cisto napolnjen.. Tako, da se kaj slisimo...

Ursa, jaz bom tudi naso peljala na agility, ko bo dovolj stara... Zdaj pa koncujeva malo solo... Za naprej se nic ne vem, vem samo to, da bi jo rada naucila malo trikcov, pa sem cisto fous enemu kuzatu (khm, ali je kuzika), ki mu/ji je ime WI... sem vceraj gledala koliko trikcev zna.. uffff....


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #509 : 16 Oktober 2007, 14:29:47
uff to bo Iris dobila konkurentov  :o :o --> na agility sceni  :P