Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1248437

nike

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #570 : 05 November 2007, 18:45:18
aja... zdej mi je ratalo pogledat posnetke :) veery nice...;)

love dog ♥ love people ♥ love life
http://www2.arnes.si/~nlemut/Mosca/mosca.htm


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)

zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #572 : 05 November 2007, 22:13:03
Wiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ii...  :o :o :o :o :o :o

Kaj sta dobre!!!! Tista 'pokazi kako spis' je ful dobra! Elly tut tak spi, sem se samo smejala...
Midve znava pa celo ene par trikcev... Samo sva se bolj okorne pri njih... Ah, sej bo... Cez kako leto pa se malo bova tudi midve tako obvladale..  ;)

No, vse pohvale! Je kavalirko se stoooooooooooooookrat lepse videt kot beagle al pa borderje..  :)


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #573 : 06 November 2007, 08:00:54
Lep pozdrav vsem skupaj!

Sama sicer še nisem lastnica kavalirja, sem pa navdušena nad njimi že kajpajazvem koliko let. Od kar si je Anika kupila svojega Čarlija. Sedaj je počasi napočil čas, da si uresničim željo, še posebej ker sem tudi fanta navdušila nad kavalirčki.
Najina želja je najprej samička BH, potem pa še samček tricolor. Čeprav bolj ko gledam tele vaše slike in filmčke, bolj bi imela kar vse.  :D Upava, da nama bo spomladi uspelo pridi do mladička, kajti mene je zadnje pol leta pošteno zagrabilo.  :-[  :P

Pohvale vsem vašim kavalirjem, ki so resnično čudoviti in samo eno željo imam:  lepite veliiiiko slikic.  8)  ::)  :-[  :P Zdaj grem pa gledat film trikov od Iris.

Zlatolasska, hvala tebi za povabilo na ta forum.

LP



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #574 : 06 November 2007, 10:12:41
Dobrodošla na forumu.

Držim pesti, da se ti želje čimprej uresničijo.  ;D

Uf, je pa kar pogumno, samčka in samičko pod isto streho.  :) jaz si ne bi upala, razen, če je en steriliziran/kastriran.

Imava pa podobne želje (četudi sem jaz že pri iskanju drugega psa  ;D )


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #575 : 06 November 2007, 10:14:47
Svetovnoooooooooooooooo. Petra in Iris, the best sta. Res. Lahko pridemo na tecaj?
Bacek, a ves da je mene tudi Anikin Carli navdusil nad kavalircki. Ko sem se studirala v Portorozu sem ga vedno obcudovala in cohala in takrat sem se odlocila da bom tudi jaz nekoc imela kavalircka. A ves mogoce ce je kaksna novicka o tem kje je Carli? Pred casom je baje izginil izpred optike:-(



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #576 : 06 November 2007, 10:25:26
@Varja
ob prebiranju in gledanju slik tvoje Annie (hmmm, a sem prav napisala  :-[) sem se spraševala, če z leti zgubi oz. zbledi tista rjava barva na gobčku? Ker nekje se mi je zdelo, da je samo še črno bela.   ??? Všeč so mi tudi black&tan, se mi zdi da jim tisti rjavi gobček takoooooo paše.

Glede parčka pod isto streho - kot sem tudi že razmišljala, se da vse še premisliti.  ;) Sploh ko si omenila čas "gonje" in tuljenja po bloku. Mislim, da bi kar kmalu dobila odločbo o selitvi.  :'( Sicer je pa to še čas. Bo treba bolj pljunit v roke za prvega kavalirčka in začeti zbirat evrčke. Letos bom prvič (po doooolgem času) pisala dobrim možem. Kar vsem trem.  :P ;)

@agility loving girl
Vidve pa obe razturata. Super je bilo tole pogledat in se nasmejat. Te bom pocukala za rokav, ko bom imela svojega - sploh ker si tako blizu mene doma.

@katica
sem se prav nasmehnila, ko sem prebrala tvoj mail, ki si ga napisala od kod tvoja želja po kavalirjih. Drugače pa kolikor jaz vem, je Čarli že pokojni - kar nekaj časa, če ne že let.  :'(



tim,zoya

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #577 : 06 November 2007, 10:33:17
Petra in Iris vse čestitke, res sta super :o  :o  :o



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #578 : 06 November 2007, 10:45:54
ni zbledelo.... :)
slikam pa dostikrat v ČB tehniki, morda te je to zavedlo?


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #579 : 06 November 2007, 11:00:21
ni zbledelo.... :)
slikam pa dostikrat v ČB tehniki, morda te je to zavedlo?

Hmm, ja, mogoče je bilo to to. Drugače se mi pa zdi da tile kavalirčki dobijo tisto pravo "lepoto" po kakem letu oz. ko jim dlaka zraste.

Prvi dan, ko sem se preselila v stanovanje vidim eno gospo, ki sprehaja BH kavalička/ko.  :o  :o  :o Potem dolgo časa nič, v nedeljo greva pa z mojim na sprehod in na koncu ulice zopet ona. Ko sem si ga/jo ogledala od blizu in nisem bila več sigurna, ušesa so bla tolk mala. Ampak, da bi vprašala....  ::)  :-\  >:( Tko da bom ob naslednji priliki kar stegnila jezik.  :P



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #580 : 06 November 2007, 13:44:41
Bacek, dobrodosla! Lepo, da si prisla!
Jaz sem tudi razmisljala o parcku (ravno takih barv kot ti), pa sem se premislila. Ce pomislis na to, da se psicke gonijo par tednov, kam das takrat psa? Jaz ga ze ne bi mogla imet zaprtega kje v drugi sobi pa se ukvarjat samo s psicko, ali obratno...  :-\

@Petrca pa najbolje, da naredi kar solo... Ker bi midve tudi prisle..  :D


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #581 : 06 November 2007, 14:41:24
Bacek, jaz pa mislim da so kavalircki v vseh svojih obdobjih na poseben nacin lepi. Jaz prav rada pogledam slikce ko smo meli se bebo ;D



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #582 : 06 November 2007, 14:53:13
Bacek, jaz pa mislim da so kavalircki v vseh svojih obdobjih na poseben nacin lepi. Jaz prav rada pogledam slikce ko smo meli se bebo ;D

Bebice so itak vse luštne - tud une ta "grde" pasme.  :P

Drugače so pa itak luštni, če majo mal več dlake pa še tolk bolš.  ;D



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #583 : 06 November 2007, 16:08:45
danes bosta gor še dva filmčka :) pol se bom pa mogla spet lott snemanja..
hvala za čestitke! (spet :P tokrat na malo drugačnem področju)

tečaj pa že poteka vzporedno z našimi treningi agilityja..no ja to bolj zgleda tako: pridemo na trening in prva tema je kako se psa nauči tega pa tega itd. :D  spomladi pa dobimo nove člane in ker imajo mlajše pse od enega leta bodo začeli pri meni-->delali bomo na učenju trikcev  :)


Te bom pocukala za rokav, ko bom imela svojega - sploh ker si tako blizu mene doma.
Bacek* s kje pa si?



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #585 : 06 November 2007, 17:43:24

Bacek* s kje pa si?

Trenutno iz KR, drugače pa nekje med KR in Loko. Sem pa dijaška in študentska leta kar precej preživela po loških lokalih - kot natakarica, da ne bo pomote.  :P  ;D  ;D

Saj ti si z Loškega konca nekje, ne? A sem pobrkala?



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #586 : 06 November 2007, 17:50:12
bejzbol trikec: http://www.youtube.com/watch?v=UhsGlnIO22U
zlaganje posodic: http://www.youtube.com/watch?v=GQ7XgqeqnbU

Hudooooo    :-* :-*
Eno vprašanje: a je nič rep ne boli, ker to je pa nenormalno kot to skoz maha?!  ;D  ;)



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #587 : 06 November 2007, 17:55:01
sm iz škofje loke ja..

Eno vprašanje: a je nič rep ne boli, ker to je pa nenormalno kot to skoz maha?!  ;D  ;)
hihi kot kaže je ne  :D zadne cajte maha skoz ..verjetno zato ker je na dieti in potem je bolj naspidirana --hoče hrano


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #588 : 06 November 2007, 19:23:09
Mahanje z repom mislim da je kavalirska znacilnost. Nas tudi non stop maha. Sicer pa ti psi se mi zdijo na trenutke identicni. Isti gibi, zehanje, hoja.. Vse mi je fuul znano.
Petra super sta. Ona baseballska je ful dobra.



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #589 : 06 November 2007, 20:07:56
Uf, samo sta res specialne!:-) Same pohvale si zasluzita!

Kje pa hodis na agility? KAr v Skofjo loko? Ker bi jaz tudi zacela hodit na agility (spomladi bo sicer tudi se premajhna zanj, ker bo sele konec aprila stara eno leto), pa bi raje hodila nekam, kjer vem, da je kvalitetno, pa se ce se zraven naucimo kaksnih trikcev.. :-) Bi bilo super! :-)
Kaj ves, ce je se kaj prostora, ali imate ze vsa mesta zasedena?

Gibi pa to so pa res kavalirski.. :) Pa nasa tudi SKOZ maha z repom.. :-)


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #590 : 06 November 2007, 20:29:29
Živjo!

Tudi jaz bom predvidoma v soboto postala lastnica kavalirčka, starega 10 tednov iz Slovaške in sem že čisto preč od pričakovanj :)

Ne morem prehvalit vaših čudovitih kavalirjev (seveda vse čestitke Iris  ;D). V mojem okolišu jih žal ni dosti  :'( Ampak upam, da bom vseeno našla družbo za našega bodočega malega kavalirja!

Lep večerni pozdrav (pri nas itak nič več ne spimo  8))!


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #591 : 06 November 2007, 20:36:12
Kakšne barve boš pa dobila?
Bo samček ali samička?
veseliiim se s tabo.. ;D :-*


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #592 : 06 November 2007, 22:30:59
Super kasiopeia! Cestitam za novega clana druzine! Upam, da se bos pogosto oglasala tule in nam povedala kaj vec o svojem kavalirju!
Iz kje pa si?

Okrog mene tudi ni kavalirjev (cisto okrog ;)) so pa malo dlje okoli mene vsaj trije za katere vem... Ampak jih na zalost ne vidim pogosto..  :'(


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #593 : 06 November 2007, 22:53:09
Čer!

Psiček je blenheim, kar sem si v bistvu želela (čeprav so mi tudi vsi ostali prekrasni :-*), je pa samček. Prav vesela sem, ko mi na mailu zasveti lučka za nov mail z novicami o najinem kavalirju  :P

Sicer sem pa iz Novega mesta. Ali je še kdo tule novomeščan?

Jutri pa napadem trgovino za male živali  :o  Imate kakšen nasvet, je kakšna posebna stvar, ki jo moram nujno kupiti pred prihodom mladička poleg posteljice, hrane, posodic za vodo in hrano, ovratnice, povodca, krtače, glavnika, zobne ščetke, igrač, vpojne podloge, vrečk za pobiranje iztrebkov, šampona, kosti in sredstev proti zunanjim zajedalcem? Naj dodam, da prenosno torbo že imam.

Hm, še tole - na kakšnih ležiščih prenočujejo vaši kavalirji? Kaj svetujete?

U, toliko sem napisala, če se najde kdo, ki se mu bo dalo na tole odgovarjat, je pa res dober.... Če ste vse to že napisali, se opravičujem!!

Hvala!


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #594 : 07 November 2007, 09:58:50
Kasiopeia, cestitke za novega druzinskega clana. Verjamem da si v pricakovanju. Jaz tudi nisem mogla spat kak teden preden smo sli po njega.
Glede na tvoje vprasanje. Mislim da si nastela vse kar potrebujes, oz vsaj jaz se ne spomnim kaj bi se lahko dodala.
Meni so vsec Rogz lezisca. Mislim da ima zlatolaskina Elly taksno lezisce. Ti bo mogoce ona vec povedala.
Nas kavalircek je malo razvajen. Priznam. On spi kr z nami :-[
Sicer pa mislim da bo tvoj kuza iz iste psarne kot nas in od agility loving girl. Scarlett team?
Dosti srece in uzitkov z malim lumpom ti zelim!



Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #595 : 07 November 2007, 13:22:39
Jap, Scarlett team  :) Zdijo se mi zanesljivi, pripravljeni so ful povedat, pa tudi kar se zdravja tiče, imajo vse poštimano. Jupi!!  :P

Hvala za nasvete!


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #596 : 07 November 2007, 13:37:05
Kasiopeia, o tem imam jaz malo drugacno mnenje, pa ne bom tu na forumu.. Imajo pa res lepe pse.

V glavnem srecno. Pa da ti cimprej minejo cakalni dnevi:-)



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #597 : 07 November 2007, 13:50:50
Kasiopeia, o tem imam jaz malo drugacno mnenje, pa ne bom tu na forumu.. Imajo pa res lepe pse.

Hej Katica,

glede na to, da sem bodoča lastnica kavalirčka in da zbiram mnenja in nasvete, bi te pa jaz poprosila za mnenje, lahko tudi na ZS.

Sicer sem pa želela tud Petro vprašat, kakšo ima ona mnenje, če je res njena Iris od tam. Petra?



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #598 : 07 November 2007, 14:31:47
Ja, nasa Elly ima od Rogza lezisce in je SUPER! Same pohvale. Tudi od Elly. Sem na zactku mislila, da bo kriza z njenim spanjem v Rogzu, ampak se je navadila in ga obozuje. Ga damo tudi v avto vsakic, ko gremo na daljso voznjo in je zelo rada v njem. Zdaj sem se odlocila, da ji bom za bozic kupila  novega (malo vecjega, ker je tega ze prerasla - sicer ji ocitno pase, da ji glava visi navzdol cez rob, ali pa da je lepo zvia v njemu) in bomo tega prvega, manjsega imeli kar v avtu, da ga ne bomo prenasali gor in dol. Sicer je cena malo visoka (za najmanjsega sem dala 65€, zdaj ta vecji je mislim, da 85€) ampak se splaca. Operes ga lahko v pralnem stroju (blazinico - celega se nisem poskusala, ampak bom vsak cas, ker je zeloooo umazan - nekak odlasam, ker nazadnje, ko sem ji oprala blazinico, se je takoj polulala na posteljo, ker je ocitno prevec disalo po prasku, pa ji ni bilo vsec) ali pa ga enostavno le obrises z morko krpo. Nekaj gre dol, vecja umazanija gre s pranjem.
Pa kar je meni najbolj vsec, zakaj sem se sploh zapicila v Rogza - LEPE BARVE!!! :) Nas je roza in svetlo moder - bozansko hehe.. :)

Ja, jaz imam nekaj za dodati k tvoji pasji zbirki-..  :D Pinceta za klope (ne vem, ce to spada pod sredstva za zunanje zajedalce? ;)). Pa zobna pasta. Pa mi smo imeli se plenicke za malo ritko, ampak jih nismo porabili, ker mi je bila mala prav boga videt v njih..  :D Pa priporocam ti (ne za psa, ampak zate), da si kupis kako rolico za odstranjanje dlak.. :) Mene sicer ne moti dosti, da sem polna dlak, ampak smo jo vseeno nabavili.. :)
Aha, pa scasoma moras kupit tudi scipalec za krempeljcke, razen, ce ga mislis vsak mesec vozit h komu, da mu jih postrize.


Zdaj sem se pa jaz sele razpisala.. :)

Ce te se kaj zanima pa kar vprasaj! Bomo rade volje odgovorili! :)


Zdaj imam pa se jaz eno vprasanje.
Elly se zdaj ze kak teden kar posteno solzijo ocke. Do takrat so se ji zjutraj oz. ponoci - pac zaspancki, zdaj pa je zjutraj v redu, veliko tega pa se ji nabere, ko greva ven. A imate tudi vi take tezave, ali sva edini? Vem, da imajo kavalircki velikokrat sledi solzic, pa da jih na razstavah potem celo pudrajo (saj sem prav videla Varja?), ampak Elly ima tega zdaj res veliko vec. Ima mogoce prehlajene ucke?
Kako pa naj uredim to na razstavi v nedeljo? Varja? Kaksen nasvet?


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #599 : 07 November 2007, 16:52:56
uff jaz še tega vsega nimam kar si naštela.. :-[

ja rogz ima res lepe stvari..sicer pa moja spi v notranjem pesjaku v banjici za psičke in ima notri dekce, če pa spi (podnevi) v naših prostorih je pa ponavadi na človeškem povštru oblečenem v zgornji del stare pižame (seveda je namenjen samo njej) in ga naravnost obožuujee..glede tega mi ne kompliciramo preveč..

posodic za hrano pa jaz sploh nimam..mam dve za vodo (taki ki imata zgornji rob ožji in je višja kot navadne tako da ne pomaka ušes notr)-eno za v zunanji pesjak pa eno za v hišo..aja pa ima še eno za hrano samo tudi ta je uporabljena za vodo ker ima še notranji pesjak in je ta potem tam..+dve manjši skodelici za trikec :D

s krtačam ti pa svetujem da še malo počakaš da boš videla katera je potem primerna za kavalirčka..sama imam eno krtačo, ki se jo da na roko in ima špice bolj narazen (namenjena za razčesavanje ušes, vozlov,...), potem mam še eno s tanjšimi žičnatimi ščetinami pa glavnik (priporočam vsem) ki še najbolje počeše ušesa (pobere vso tastaro dlako)..

Iris je iz psarne Scarlett team ja...Bacek* in Kasiopeia lahko me vprašata o mojem mnenju ali karkoli drugem seveda po ZS.

Kje pa hodis na agility? KAr v Skofjo loko? Ker bi jaz tudi zacela hodit na agility (spomladi bo sicer tudi se premajhna zanj, ker bo sele konec aprila stara eno leto), pa bi raje hodila nekam, kjer vem, da je kvalitetno, pa se ce se zraven naucimo kaksnih trikcev.. :-) Bi bilo super! :-)
Kaj ves, ce je se kaj prostora, ali imate ze vsa mesta zasedena?
ja na agi hodim v škofjo loko, natančneje v Crngrob-->KD Ovčar Škofja Loka..število mest je neomejeno..supr, bova dve v smallčku  :D sicer pa newem ali nisi ti iz Ljubljane? ker tam sta tudi dva KDja pa bi bilo za vaju pomoje lažje (vožnja pa to)..kokr vem v KD Ljubljana poučuje Polona Peršuh, ki ima tudi kavalirko...nisem pa sigurna da poučuje ona..