Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1255743

varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #720 : 21 November 2007, 19:03:27
nas so tudi že v mali šoli učili poleg. sicer brez cukanja, samo nama ni šlo niti pod razno. Annie je bila 1 leto taka porednica, da včasih prav ne morem verjeti, da je to isti pes, res.

problem je bil tudi z nagrajevanjem, ker preden sem se jaz sklonila, je ona skočla name in potem je najin "poleg" imel 2 varianti: ali je imela nos na tleh in me ni upoštevala niti pod razno za nič, nobeno klobaso, klicanje, jokanje, skakanje,....
druga varianta pa je bila ta skakalna, ko je pa skakala ves čas po mojih nogah. in tako je to izgledalo več kot eno leto.

zdaj pa hodi "poleg", samo ne tisto prilepljeno na moje noge, tak kot Iris nekje.


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #721 : 21 November 2007, 19:21:22
druga varianta pa je bila ta skakalna, ko je pa skakala ves čas po mojih nogah.

Ja Quido tud skače meni po nogah. No...je skakal...zdaj je že bolj priden...ga vsak dan učim hoditi poleg. ;D


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #722 : 21 November 2007, 19:31:41
hihi midve se pa rolkat učiva  :D pa stojo ob steni tud že zna (no ja..zna jo sam na enmu mestu, tm kjer sva se učile  :-[ :-\  )


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)

Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #724 : 21 November 2007, 22:32:32
Pa kaj si ti nor.. Jaz umiram od navdusenja. Ful sta face. Mi poves prosim kak si jo to naucila?
Mi2 z Rayem imava tezave, ko ga kaj ucim je prvih 10 min tak nadusen, da nic ne uboga. Skace po meni in na vsak nacin hoce dobit priboljsek. Pol cez cas se sicer pomiri, ampak zna bit ful tecen.
Glede hoje poleg. Ray ima intervale. Poleti je ful lepo hodil, vmes je bil katastrofa, zdaj pa spet zacenja hodit lepo. Tak pac.



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #725 : 22 November 2007, 09:40:29
Joj, super.. Kaj obvlada tale Iris!

Midve pa se vedno delava s prucko... Komaj kdaj ji usteka, da mora dat gor obe nogi..   :-\ Pa sploh ni motivirana... Na kaj ti to delas Petrca? Ker jaz sem ugotovila, da na brikete sploh ne gre, se ji ne da, a ma nista... Pol sem vzela ene druge briketke, je slo malo bols, edino na piskot se kaj naredi... Ahhhh... Piskotov ji pa res ne morem skoz dajat..  :-\


pogonu

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
  • www.elison.si
Odgovori #726 : 22 November 2007, 13:54:38
Izgubljeni pinči  :( so me pripeljali na ta forum... pa sem malo pogledala pod kavalirčke in glej, kako ste pridni. In nisem mogla kaj, da nebi poslala pozdrava od Popi  ;).

Prebrala sem samo nekaj zadnjih strani (tega je čisto preveč).

Varja: sem kar malo razočarana, da si eno leto učila poleg :), ja kaj pa kliker, si nisi nič z njim pomagala? Je odličen pripomoček pri potrjevanju v vaji poleg.

V malih šolah se tečajnike že uči te vaje. Vendar je večina ne osvoji do končne oblike. Se jih pa seznani z načinom dela, razvijanjem vaje ipd. Od njih je pa odvisno, koliko so pridni.


Zlatolasska: V domačem okolju je čisto dovolj, če za delo uporabljaš navadne brikete (oz. hrano, ki jo običajno je). Če je preveč sita, pa ji zagotovo tisti briketi ne pomenijo dovolj velike motivacije. Samo vstrajaj, tudi ona bo enkrat lačna  ;).


Bom poskusila dodati še eno fotko naše družinice, upam, da uspešno :-\.

lp,p







agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #727 : 22 November 2007, 14:11:54
hihi kako pozirata  :-* :-*

zlatolasska: jaz delam samo na briketke (nutro choise mini obožuje)..priboljške pa dobiva samo na agilityju..

katica: najprej sem jo učila, da sama hodi nazaj (brez moje pomoči), potem sem ji pa začela zadaj nastavljat najprej list papirja, potem revijo, tanjšo knjigo, debelejšo knjigo, dve knjigi itd. pa sem vedno kliknila ko je stopila s tačko na predmet (kasneje sem zahtevala da gre z obema tačkama)..in potem sva postopoma zviševali in vn je prišlo tole  ;D brisačo ima pa zato čez, da ji ne drsi oz. si ne poškoduje tac na robovih od knjig


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #728 : 22 November 2007, 15:16:27
o, zdravo Polona.  ;D  Super slikica, mi bi še!  ;D

pa ja, ta poleg naju je res jezil. Ma kaki kliker, če sploh ni glave dvignila, brez cukanja sploh poleg ni hodila (nisem je cukala, samo bi hodila poleg le, če bi jo... če je kdo zdaj to razumel  :P ).  :-\ Saj zdaj gre, sva se pa s tem res namučili. Pridni smo bili, samo ker je moj prvi pes, nisem točno vedela, kako in kaj, šole pa so tudi različne. Ok, morda je trajalo malo manj kot 1 leto, ampak pa precej dolgo.  :) Tako lepo kot pri vama s Popi pa še zdaj ne izgleda, vsaj ne vedno.  ;D

Glede priboljškov. Midve sva vse delali na brikete. Je pač šel en del obroka v namene učenja.

Aja, sva pa končno uspešno shujšali. Sicer je nisem stehtala, se ji pa precej pozna. Meni je zdaj ravno super!  ;D  Pa malo sem jo postrigla, tak ene 3-4 cm, je še vedno dolga dlaka, samo se ji ne vleče več po tleh. Razen ušes, teh pa ne dam!


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #729 : 22 November 2007, 15:33:42
Ja res super slika :)

Hm...midva pa vse delava na priboljške. Sicer ne dobi veeeelik priboljšek ampak ga prej nalomim na manjše delčke, in pa seveda kliker.
varja - Quido ima tudi preveč kil za svojo starost. Pa nikakor ne gre da bi shujšal...niti malo :)

in še ena slikica, ki je dokaz kako rad Quido vzame iz moje zbirke plišaste igrače:



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #730 : 22 November 2007, 15:50:24
Annie je bila taka suha preklja do prve gonitve, pa potem sterilizacije. Potem pa je šla malo preveč čez ideal.  :-[

ampak zdaj je ratalo.  :) Sicer nima malo kg za svojo velikost, samo nima pa špeheca, se rebra res fino čutijo. Jo bom pa stehtala, pa poročam.  ;D


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #731 : 22 November 2007, 16:08:07
Uu, popi je prisla na obisk, super.. :) Res lepo pozirata!

Mnja, sej sem tudi poskusala namesto obroka ji dajat hrano pac za ucenje.. Pa mi je vsakic, ko sem probala vrgla ven briket..  :-\ ::)

Sem se pogovarjala s Petrco o stevilu obrokov, pa je rekla, da ne rabim jo navajat samo na 2 obroka, zdaj ko je stara sele 6 mesecev... Samo razmisljam, da bi vseeno poskusila, ker dejansko se pri hrani ful sprduje..  :-\ Nikoli vec ne plane na hrano (razen ce briketom dodam olje ali konzervo, ali pa ce dobi kaj drugega kot brikete), ko ji jo dam v posodico jo povoha in gre stran ali pa sploh blizu ne pride, ko ve, da so samo briketi...

Ah, smota smotana.. :) Danes me spet ni nic hotla ubogat, ko sva sle ven... Jo bom imela samo se privezano hehe...

Mi se drugace nismo vagali ze doooolgo.. Ker nazadnje ko smo se, smo imeli 8,5 kil, pa nimam motivacije jo za vagat, ker je tok tezka..  :( Kaj cmo, ce smo pa velki... Mislim, da debela pa lih ni... se je lepo oblikovala, in rebrca se ji lepo cutijo..


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #732 : 22 November 2007, 16:36:33
Citiraj
Nikoli vec ne plane na hrano (razen ce briketom dodam olje ali konzervo, ali pa ce dobi kaj drugega kot brikete), ko ji jo dam v posodico jo povoha in gre stran ali pa sploh blizu ne pride, ko ve, da so samo briketi...

hih, ja saj zato pa pomoje več ne plane na brikete. ker raje čaka, da kaj finega dodaš.  :P

Glede uboganja, možno, da je tu počasi puberteta pri Elly. Annie je imela svoje kritično obdobje tam v starosti med 6-10mesecev, takrat pa je res bila katastrofa (ravno čas male šole). So mi rekli, da zna bit zaradi "pubertete". Takrat pač ne smemo obupati in vztrajati, se potem obrestuje.  :)


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #733 : 22 November 2007, 16:55:48
Ma, ne... sej ji ne dam dostikrat... No, sej najbrz da res caka, da bo se kaj padlo notri.. bah...

Ja, sej po moje se je res zacela puberteta...


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #734 : 22 November 2007, 17:25:02
hih moja ma tud 8,5 kg...

quido..: tudi če ima veliko kil ga ne stradaj oz hujšaj (hrano mu dajaj v zmerni količini-tako kot piše na vreči), saj mladička ni pametno..lahko se potem kaj zalomi pri razvoju&rasti kosti..počakaj da odraste, potem boš pa videla ali bo treba shujšat ali ne..


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)

LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #736 : 22 November 2007, 20:29:25
Ja saj ga ne mislem hujšati...samo tko..ko smo poročali vzreditelju kok ima kilj je rekel da presega mejo svoje starosti.. :)

In spet full dobr filmček ;D


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #737 : 22 November 2007, 20:49:58
Ufff... No, moj se iz postelje cudi, ce se da psa kej tacga res naucit (ostrich)... Pa me je prasal iz kje je Iris prisla, pa ce bo nasa tudi kaj takega kdaj znala hehe.. :)

No, pa se nekaj glede hrane... Jaz sem vedno mislila, da ko pes zraste, dobi VEC hrane.. V bistvu pa mu moras obroke zmanjsevat  ??? Meni to ni cisto nic jasno...

Sem se pa odlocila, da bom Elly hranila samo se 2x. In jutri zacnemo. Ker tole preseravanje s hrano je pa cist tumac..  :D
Bom pa dvakrat toliko raje jedla.. :) Pa predvsem delala na kliker.


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #738 : 22 November 2007, 21:11:39
Mi smo dane sprvic probali klikerja in smo naaaaaavudseniiiiiii. 3 nove trikce smo se naucili :P Vesela sem da sem se koncno opogumila. Ker kliker je bil v bajti se pred Rayem in ga nisem nikol upala uporabljat. Pol pa gledava Iris in rece fant, kao kaj ma pa ta deklina v roki in sma rekla dajma probat. In deluje. Res. Superca.  ;D
Ja Petra jaz vaju bom nehala hvalit, ker sem mogoce komu ze tecna. Ampak res, z veseljem si pogledam vsak vajin video.

Zlatolaska. Ray je tudi zelo slabo jedel prvo leto. Se vedno ni neki pozeruh. No kar se svoje hrane tice. Vse kar ni za njega bi pa ful.
Pri nas se je puberteta zacela pri 8 mes. Je blo grozno. Upam da se vec ne ponovi. Kr naenkrat je postal gluh.




agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #739 : 22 November 2007, 21:16:48
Mi smo dane sprvic probali klikerja in smo naaaaaavudseniiiiiii. 3 nove trikce smo se naucili :P Vesela sem da sem se koncno opogumila. Ker kliker je bil v bajti se pred Rayem in ga nisem nikol upala uporabljat. Pol pa gledava Iris in rece fant, kao kaj ma pa ta deklina v roki in sma rekla dajma probat. In deluje. Res. Superca.  ;D

katere pa?  :D kakšen nov?


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #740 : 22 November 2007, 21:19:34
Naucili smo se "ajat", rolico, pa osmice tak da stojim pri miru. Pa vadli smo se vse ostale in ful deluje tale kliker. Kr verjet ne morem. :D



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #741 : 22 November 2007, 21:21:31
vama pa res hitro gre...za osmico in preval sem jaz rabila dalj časa


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #742 : 22 November 2007, 21:25:03
Ja fuuul. Ful hitro dojema. Ja osmico ko hodim sem ga ze prej ucila. Danes pa tak da stojim na miru. Kak si pa ti Iris naucila ono ko da sprednje tacke na roko, glavico pa pod roko? Alexu se zdi ful super ta trik in bi ga rad naucil, pa jima danes nekak ni uspelo. Sva pa oba naenkrat ugotovila, da imata Iris in Ray isti izraz na obrazu ;)



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #743 : 22 November 2007, 21:43:48
najprej sem jo naučila da da obe taci na roko...pol sm jo pa s priboljškom peljala pod roko (sledila je z glavo-gobčkom) in sem za vsak premik navzdol klikala...pa je šlo ;)


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #744 : 23 November 2007, 08:02:28
še mal za gledat: http://www.youtube.com/watch?v=HYA3YgMdvrk   ;) :D

Še mal, pa bo Iris hodila po žogi (kot v cirkusu)  :o.
Všeč mi je tudi trikec "waving", ko tako veselo maha.


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #745 : 23 November 2007, 12:53:55
Ja Iris je ze zdaj prava mala cirkusantka.

Meni je tudi mahanje ful vsec. Sem probala vceraj z Rayem in samo 1 x zamahne. Noce ak lepo mahat kot Iris ???



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #746 : 23 November 2007, 12:57:23
Katica, nič se ne sekiraj. Saj sta šele probala. Vaja dela mojstra  ;D. Počasi vztrajaj na tem, da večkrat zamahne.


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #747 : 23 November 2007, 14:22:59
Ahaaaa ok. Bomo probali tak. Res sem dobila prav veselje odkar gledam te posnetke in odkar nama je zacelo dobro it :)
Clovek kr not pade. In pol cas samo bezi in naenkrat opazim da je polnoc :o



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #748 : 23 November 2007, 14:23:24
iris je na začetku tudi samo enkrat zamahnila..potem sem pa svojo roko držala malo višje in jo premikala gor in ddol in ona je mislila da more dat  gimme5 zato jo je s svojo tačko lovila...tko sm jo naučila da drži tačko dalj časa v zraku in večkrat zamahne...katica, saj bo šlo :) bodi vztrajna pa bo kuža že dojel  ;)

pa hvala za pohvale  :) ;)


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #749 : 23 November 2007, 16:41:54
še skok na hrbet: http://www.youtube.com/watch?v=ARkriJ91xR4

no ja..tale mal grdo zgleda, ker mi ne rata da bi se iris z nogami uprla v moj hrbet ampak mi samo visi čez ramo...sam jo zgleda ne moti, ker drugače bi začela opletat..najlepš na pogled pa res ni :-\ :)