Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1247128

Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1080 : 11 Januar 2008, 12:51:05
Jest se na te razstave ne spoznam preveč,  :-[ pa pol ne vem glih, kakšna je bistvena oz. zame pomembna razlika med njima. Tak, da sem se kar za soboto odločila. Lahko se pa še premisliva. Jaz bi sicer šla kar oba dneva, sam moj ne bo ravno zato.

Varja, ti prideš jutri? Bi te malo pocukala za kak nasvet oz če bi mi na uho prišepnila na koga naj se obrnem (vzreditelji) glede psička/e.

Aja, lepa slikca!!!!!  :-*



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1081 : 11 Januar 2008, 14:35:32
Bacek, mislim, da ni bistvene razlike....
Pac dvodnevna razstava je... Jaz tudi nimam pojma, zakaj je sploh dobro, da je dvodnevna, pa da so na obeh dnevih vsi FCIji...  ??? Bi mi bilo ful bolje, ce bi bila razdeljena na dva dni po FCIjih.. da ne bi bilo tok guzve pa tok psov pa vse.. :) (am, to je cist moje amatersko mnenje)...

Midve tudi prideva v nedeljo. Jutri prideva pa sele popoldne.. hm, no sej sem po moje to ze tolikokrat napisala.. ;)

Pa jutri dobimo novega kavalircka.. :) Am, ne jaz, ena znanka.. :) Pa upam, da se zdaj res kaj oglasi pa pove kaj vec.. :) Jaz ne bom nic izdala.. ;)


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1082 : 11 Januar 2008, 14:40:41
Midve tudi prideva v nedeljo. Jutri prideva pa sele popoldne.. hm, no sej sem po moje to ze tolikokrat napisala.. ;)

Ne vem zakaj sem imela v glavi, da oba dni razstavljata?
Ja madona, no. A sploh katera pride jutri? Če ne bom tud jaz v nedeljo. Sej men je vseeen.



Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1083 : 11 Januar 2008, 15:28:53
Hey. No fajn raztavljajte tisti ki boste, Bacek ti pa se nauzij kavalirske lepote ;)

Jaz imam eno vprasanje. Kolko ur dnevno puscate same vase kavalircke? Hvala vnaprej.

pozdravcek, Katja



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1084 : 11 Januar 2008, 17:09:20
Ne vem.. sej naceloma oba dni razstavljava, samo v soboto le na specialki.. :)

Naceloma pa sta 2 kavalirja vec v soboto.. glede na statistiko...
Jaz bi itak prisla samo malo posnofat v soboto, samo mi ne znese.. :( Moram elly skopat v nulo... pol grem pa se na en rojstni dan... pol pa sibava na specialko.. Mah, to bo en tak naporen vikend.. K se mi sploh ne da it na razstavo.. :( ???

No, ce se odlocis, da prides v nedeljo je meni se boljs.. :)


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1085 : 11 Januar 2008, 21:36:20
umm..pri meni je tko, da je iris kar precej dneva sama :-[ od 8 zjutraj do treh, štirih popoldne, potem dolg sprehod ali trening, nato pa spet poležavanje na kavču (starši doma, vendar ponavadi skupaj poležavajo ::) ), nato trikci, kratek sprehod, toliko da opravi potrebo, in potem v flikce v njen notranji pesjak...


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1086 : 11 Januar 2008, 22:59:06
če mi bo zneslo, pridem jaz v nedeljo. :-)

Drugače pa je za tiste, ki pridejo od daleč, sigurno bolje, da imajo možnost razstavljati 2 dneva+specialka. Morda drugače sploh ne bi bilo toliko ljudi. Je pa res, da je silno neprijetno, ker je res malo prostora. Nama je bila taaaakraaat, že dolgo tega, to prva razstava (in zadnja). PA je bil (zame) kar šok-toliko ljudi in psov.  :)


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1087 : 12 Januar 2008, 10:04:06
Mi pa jutri pridemo samo malo firbcat  :P Komaj čakam! Samo eno vprašanje - tako, čisto začetniško - če gremo samo gledat, potem našega kužka doma pustimo, a ne?

Komaj čakava!!

Aha, slikce... Jaz sem že dvakrat skoraj živce zgubila, ko sem jih poskušala sem prilepit :( Ni ratalo :( Moram si kje kakšna pravila glede tega prebrat! Tako da tule je naša spletna stran: http://kasiopeia.moj-album.com Nimamo še veliko slik, ker nam internet povezava takooo počasi dela (ne več dolgo!! :D), pa nimamo potrpljenja. Tako da več slik pride kmalu, ko dobiva optiko. Bom si pa tudi namestila naslov albuma v podpis.

Aha - še tole - ko vidim Varjine slikce (:-*) me vsakič kar malo stisne - naše niso narejene s toliko občutka  :-[ So pa narejene z veliiiko ljubezni :)

Lepo se imejte, midva greva malo na sprehod.


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1088 : 12 Januar 2008, 10:58:37
Elly je vecinoma sama od 8.30 pa tja do 13h... vcasih tudi tja do 16h... ce dlje, pol pride vmes mami jo ven peljat al pa jo enostavno peljem k starsema domov... Tam je itak tako zabavno, k jo skoz cortajo pa se Lino je tam, da se igrata. :)
Pa popoldne jo tudi pustim velikokrat samo, k grem kam v trgovino al pa tako... pa ob vecerih, ko imam pevske... al pa kaj drugega... ko grem na kak obisk...

Imam pa slabo vest, ce jo predolgo puscam samo... Peljem jo ven vsaj 4x na dan, od tega je vsaj en daljsi sprehod, pa se dva tako za pol ure.. Vsaj to mi je fajn, da izkoristiva obe dan, pa naj bo kakrsenkoli ze... Doma se pol kaj igrava, vecinoma s pliskoti, ki mi jih vsa vesela nosi v roke in pol renci k ji ga hocem vzet.. :) Trikce pa delava samo sem in tja...

@Kasopeia, Ymonna lahko vzames s sabo.. Ce je cepljen.. Jaz sem tudi Elly vzela s sabo v Trbovlje, tam itak pol sploh ni bilo panike, ni nihce preverjal, ce so cepljeni, ker itak ni bilo vstopnine... Ce ga bos vzela s sabo, bo vsaj se kak kavalir iz foruma tam.. :)
Slikice pa prilepis tako, da skopiras link od njih (v moj-albumu jih odpres na veliko, kliknes nanje z desnim gumbom pa kliknes na copy image location. Pol pa na forumu kliknes na slikico tam gor - pod gumbom B; pa se ti pokaze )... Nima da ne dela.. :)

Kaj so dobre fotkice.. :) Uf, saj midve z Elly tudi nimava umetniskih.. Tezko naredis kaksno umetnisko s slabim fotkicem, pa ce se pes skoz premika.. ;)

@Varja, upam, da res prides. :) Jaz sem ti ze naredila kljukico hehe.. :) Pa Kaja pride, pa Petrca.. :) Komaj cakam,da se vidimo malo.. :O)


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1089 : 12 Januar 2008, 11:56:07
jaz pridem ja..pa brez iris..ker potem bo sama štala  ::) težko bo slikat, roke me bodo bolele, če jo bom nosila, ne bom smela čohat drugih psičkov, pa še ona se bo balaa... ::)

kasiopeia upam da ne boš huda..samo teli slikici sta pa prou posrečeni  :D :D :-* :-* (si jih bom drznila pripopat):





Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1090 : 12 Januar 2008, 14:17:33
Iiiii kak lepe fotke :D Ful sta lusni :)

Malo mi je lazje ko vidim da so tudi vasi kavalircki sami doma. Jaz namrec zacnem v torek full time delat, kar pomeni da bo Ray sam doma ene 6,7 ur. Vmes bo sicer moj fant med pavzo prisel za 1 urco domov. Moram pa priznat, da bo meni najbrz tezje kot Rayu.

Sicer pa hvala bogu je zadnje case ful umrijen ko je sam. Ko vklopim Lionela Richieja tocno ve da bom sla, tudi ce spi, se zbudi in gre v kuhinjo in caka na svojo "uho od ovcke" in pol direkt na svoje mesto. Ko pridemo pa vedno spi. Tak da vsaj to nam je uspelo in sem ful ponosna na njega in na nas ;D

Sem si pa zadala da ga bom vsako jutro peljala pred sluzbo na ta doolgi sprehod, ki nam traja 1h in 15 min. Sicer vem da bo to full tezko, glede na to da sem do zdaj delala popoldan in sva mi2 z Raycijem bila jutranja lenuha :-[ Ampak bom in pika.

Petra, kaj za naju je ze prepozno da bi zacela z agilityjem? V nasi pasji soli do aprila ni vecernih treningov, zjutraj jaz ne morem, tak da je edina opcija sobota in nedelja. Glede na to luxembursko vreme bomo pol v najboljsem primeru sli 1 krat na teden v solo, agility pa je vsak vecer, tak da razmisljam v tej smeri. Sicer jaz bi za zacetek to bolj za hoby kot kaj drugega.

Kasiopeia, meni se je Ray enkrat skril v stanovanju in vem kaksen obcutek je ko ga najdes :o Sicer pri nas teoreticno skoraj ni bilo mozno, da bi odsel, ker bi moral it skoz 3 zaprta vrata, ampak vseeno. V tisti paniki na svasta pomislis.
Tvoj kuza je Scarlett al od katere druge? Zdaj nas je ze tolko da sem malo pobrkala.

Pozdravcek vsem.

Katja




Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1091 : 12 Januar 2008, 18:27:09
 :-[ :-[ Ymonn je prav zafarbal, ko se je videl :) (jst pa tudi) Ne, itak, da nimam nič proti  :) Hvala!! Meni je ta prva tako lušna, se mi zdi, da Ymonn koraka kot na kaki vojaški paradi  :o
Pa hvala za pojasnila glede objavljanja fotk na forumu - res bo prav prišlo. Vsi skupaj ste zlati!  :-*

Sicer pa, ja, Katica, Ymonn je Scarlett Team. Ne bi ga zamenjala za NIČ na svetu, ampak iskreno povedano, nisem 100% da bi šla psa še tja iskat.

Ymonn je sam od okoli 7h zjutraj pa do 15h (torej 8 ur), pridem pa včasih jaz prej domov (okoli 13h, 14h), moj dragi pa vsak dan pride na malico okoli 10.30 in ga pelje lulat. Mali se zamoti z igro ali pa spi, tako da mislim, da mu ni hujšega. Je sicer noro vesel, ko prideva, ampak ko ga pustiva samega ne joka (prvi teden ali dva sva po 10 minut stala pred vrati in poslušala  :-[ Meni je bilo ful hudo ga pustit) Itak je pa samo 3krat na teden sam doma, ob torkih in sredah jaz nimam faksa.

Zlatolasska, kakšna cepljenja mora imeti opravljena Ymonn, da lahko pride noter na razstavo? Ker Ymonn še ni bil cepljen proti steklini (je veterinar rekel, da boljše še malo počakat), proti nalezljivim boleznim pa je enkrat že bil (zdaj pa že 2 tedna čakamo, da nam vzreditelji povejo, ali je bila mamica cepljena - ali ga moramo še enkrat).

A danes je kdo že bil na razstavi?

Samo še tole dogodivščino moram napisat - danes smo bili na obisku sorodnikov na podeželju in sva šla z Ymonnom malo na sprehod. Pa se nama je dalo in sva malo tekla. In kar naenkrat plane mimo mene ena ogromna senca in skoči proti Ymonnu. Bil je nemški ovčar (nepoznan) in mene bi od strahu skoraj pobralo. Na vasi srečaš najrazličnejše pse in res nisem vedela, ali je prišel raztrgat Ymonna ali se z njim igrat...  ??? K sreči je bilo slednje in po prvem šoku (zame in za Ymonna) sta postala prav prijatelja.

Šibam, mali mi je oblizal že celo tipkovnico  :P


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1092 : 12 Januar 2008, 18:29:42
Citiraj
ha - še tole - ko vidim Varjine slikce (Kiss) me vsakič kar malo stisne - naše niso narejene s toliko občutka

joj, hvala.  :-[

zlatolasska: boljši fotič že pomaga, hehe. samo tudi z mojim starim se je dalo. (saj veš, oni, ko si ga preiskusila, pa ti ni bil fajn). pač sreča+potrpljenje, pa je, hehe.  ;D

jaz jutri 100% pridem, samo ne bom dolgo... pa še tibetance bi rada pogledala, pa malo poklepetala, pa bo naenkrat ura toliko, da bomo šli zopet domov.  :)


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1093 : 12 Januar 2008, 18:35:57
Super ful velik nas bo..upam da se bomo prepoznali in spoznali :D

Komaj čakam jutriiii ;D

Se vidimo :-*


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1094 : 12 Januar 2008, 19:26:09
Hello,

no midva sva bla danes. Preden sva najdla ring, sva šla v vse ostale hale.  :-\ Tale organizacija.... vsaj kako legendo bi lohk akam nalepl. Pa ne mi rečt, da bi mogla katalog kupt - sva ga potem ob izhodu.

Zdaj mi je pa kar žal, da sva šla dons... Mah, bo že.



Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1095 : 12 Januar 2008, 19:44:55

Sicer pa, ja, Katica, Ymonn je Scarlett Team. Ne bi ga zamenjala za NIČ na svetu, ampak iskreno povedano, nisem 100% da bi šla psa še tja iskat.


Kasiopeia, jaz ga tudi ne bi zamenjala za NIIIIIIIC na svetu. Meni je itak najlepsi in najboljsi pes na svetu.



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1096 : 12 Januar 2008, 19:51:27
Pa še glede tega koliko je kuža sam - zgleda sva midva rekorderja oz. bova. Od doma greva ob 6:15, J. se prvi vrne domov (če je vse OK) ob 16. Jaz pridem najprej ob 17 (če me J. pride na postajo iskat), drugače ob 17:25.
Tako da ....... močno upava na taščico (ki je superca) in gre vsak dan tu mimo, da bo prišla in jo peljala ven ali pa jo celo s seboj vzela, ker gre potem itak vedno k sestri, ki ima hišo z vrtom.
Saj vem, da je grozno, ko je pes tolko sam.   :(  :-[  :(  Edina opcija, ki nama preostane je potem ta, da ga nimava.   :'(  :'(  :'(  :'(



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1097 : 12 Januar 2008, 20:09:00
o, danes sta bila. kdo je dobil BOB, sta kaj sledila?  ;D

annie je bila tudi po 6-8 ur sama, ko sem še delala.... se mi zdi, da to ni tako hudo, če se potem s psom ukvarjaš.
ne vem, če so tisti na boljšem, ko so sicer lastniki doma, pa je pes ves dan v pesjaku ali pa sameva na vrtu. je pa kavalirček tudi čisto zadovoljen (ko je odrasel), če lahko leži kje pri lastniku in se "žuli".  ;)


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1098 : 12 Januar 2008, 20:12:21
o, danes sta bila. kdo je dobil BOB, sta kaj sledila?  ;D

Pojma nimam, ker sva po končanem ocenjevanju kavalirčkov šla.  :-[ Nekako nisva vedla, kako bi zabila čas do 17 ure al kdaj že.



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1099 : 12 Januar 2008, 20:39:50
jaja, saj to me zanima. Kdo je dobil Best of Breed pri kavalirčkih.  ;D Ono pa je BIS (Best in Show).


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1100 : 12 Januar 2008, 20:59:18
jaja, saj to me zanima. Kdo je dobil Best of Breed pri kavalirčkih.  ;D Ono pa je BIS (Best in Show).

Aja, No sej tud to ne vem.  :-[  :-[  :-[  Jest sem takrat z eno gospo govorila. Pravi pa J, da je bil tricolour (ampak ni zihr), lastnica pa Hrvatica, kratki lasje.  Sorči, ampak to je najina 1. taka zares razstava, pa še nisva čist notr.  :-[



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1101 : 12 Januar 2008, 21:02:09
heh, že imam info. BOB dopoldan je bil Nevaeh Perle du Sahel, na specialkiki pa Nisse (Lazycrofts Dream On).  Ta slednji ti je kaj znan, Bacek?  ;)

Meni sta oba  :-*  :-*.


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1102 : 12 Januar 2008, 21:29:16
Še eno vprašanje - a Natasha je že dobila kavalirja? (upam, da nisem česa spregledala)


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1103 : 12 Januar 2008, 21:35:56
heh, že imam info. BOB dopoldan je bil Nevaeh Perle du Sahel, na specialkiki pa Nisse (Lazycrofts Dream On).  Ta slednji ti je kaj znan, Bacek?  ;)

Meni sta oba  :-*  :-*.

 :-[  :-[  :-[ Sej po naravi nisem blont, sem šla v buklo gledat. Pod kavalirčki tega ni.



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1104 : 12 Januar 2008, 21:37:46
:-[  :-[  :-[ Sej po naravi nisem blont, sem šla v buklo gledat. Pod kavalirčki tega ni.

Ajaaaaaaaa, buča jest. Sem zdele odprla dotično stran, pa sem vidla.   ::)  ::)



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1105 : 12 Januar 2008, 23:17:08
ne Katica za agility nista nikoli prepozna..ti pa ne svetujem da hodiš vsak dan na treninge..verjemi da bo 2x na teden za psa čisto dovolj..sploh na začetku ko se bo premagovanja ovir šele učil..če boš pretiravala, se lahko zgodi, da bo dobil odpor do ovir..

Varja kdaj pa boš na razstavi (si napisala da ne boš dolgo, pa bi blo fajn da se bi srečal)?


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1106 : 12 Januar 2008, 23:38:01
ne Katica za agility nista nikoli prepozna..ti pa ne svetujem da hodiš vsak dan na treninge..verjemi da bo 2x na teden za psa čisto dovolj..sploh na začetku ko se bo premagovanja ovir šele učil..če boš pretiravala, se lahko zgodi, da bo dobil odpor do ovir..

Itak da ne. Jaz bi se vedno nadaljevala z solo pa mogoce dodatno se agility 1 krat na teden. Res cist za rekreacijo.

Kaj vi2 hodita vsak dan na trening? :o

Bacek nic ne poves, ze ves kdaj bo "pasji narascaj"?  :)

Lepo se imejte jutri na raztavi. Malo se nastavite fotografom, da vas mogoce vidimo tudi mi ki smo dalec.  :P :P



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1107 : 12 Januar 2008, 23:46:42
ne kje pa...midve hodiva 2x tedensko..pretiravat tk al tk ne smeva zarad srčeka..to sm sam napisala, ker si omenila, da imajo agility vsak dan zvečer..pa čist dost je zame in za njo..sploh zdej k bom še jahat začela  :o


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1108 : 13 Januar 2008, 07:03:07
Bacek nic ne poves, ze ves kdaj bo "pasji narascaj"?  :)

Lepo se imejte jutri na raztavi. Malo se nastavite fotografom, da vas mogoce vidimo tudi mi ki smo dalec.  :P :P

Hoj,

ker še nič ne vem, kdaj bo naraščaj. Zdej sem se nekako za trocolorja odločila, pa so sami BHji. Čeprav, če bom imela dve dami, bo itak ena BH, ena pa TC. In je pol vseeno katera je prva, ne.  :P Zdaj se moram pa samo še prepričat v to.  ::)

Drugače pa moram malo lastnico stanovanja povprašat, če bomo podaljšali pogodbo o najemu. Ker z malim psom se selit ... ??? Če pa tko pomislim, itak bom iskala stanovanje, kjer bo pes dobrodošel, kajne? Ker drugače nima pomena tole iskanje. Skratka, upam, da bova ostala tu, ker je res fajn stanovanje.



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1109 : 13 Januar 2008, 08:34:11
oj vsem.

 jaz bom danes spustila.  :'(  so prišli bacili....  :'(   >:(

upam, da mi znese v Celje. Tako da vse lepo pofotkajte!!!!  :o