Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1249251

agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1140 : 14 Januar 2008, 19:44:34
jaz imam tako kletko, da lahko v njej leži, vendar ne čisto stegnjena..aja pa seveda tudi stoji..

me je tako zanimalo, kakšen je ta ''črni šampon Jean Peau'', da sem šla pogledat na spletno stran...sem se odločila, da ga bomo sprobal..hmm bi bilo pa lažje, če bi bilo malo manj izbire  :D :D ::)..Varja kaj praviš kateri je fajn?  :)


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1141 : 14 Januar 2008, 19:56:11
Jaz sem se v prejsnjem postu malo salila. Upam da ste razumeli, ker vidim da sem vasu uspela sprovocirat o raztavah :D
Evo, ce pridete vsi v Luxembourg na raztavo, greva se mi2. :P Varja da te ne bo pobralo od smeha, ker te prav vidim :D

No nas lump se tudi "sanka" po ritki. Nekaterim je ful nagravzno, nekaterim smesno. Kot vsaka stvar. Coha se pa ne. No tu pa tam ze, ampak nic kaj pretirano.

Je pa pri nas en problemcek. Alex se je lumpu zjutraj vlegel na zadnjo tacko in se je fuuuuuuul zadrl. No zdaj pa revez sepa. Ampak sepa samo po tem ko se vstane, pol ko se razhodi, pa je ok.
Itak gremo konec tedna na "letni pregled" pa bo dohtarca pogledala. Upam da ni nic hujsega. Ce ima kdo kaksno idejo kaj bi lahko blo, bom vesela nasveta.

Kasiopeia analne vrecke se kr rade polnijo, tak da je velika moznost da ima tud Ymon polne. Moj oce to kr prst not porine in stisne. Sicer pa Varja to tudi obvlada. Baje da ni tezko. Smrdi pa ful.

Varja jaz sem pa obsedena, pa kaj pol. She can  :P my ... (pa to zdaj ne leti na nobeno od vas iz tega kavalirskega foruma)
 



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1142 : 15 Januar 2008, 11:00:38
Na Zlatolaskinem forumu sem odprla novo temo, ker se mi zdi, da bi bilo fajn imeti informacije na enem kupu. Upam, da se boste odzvale povabilu in napisale vaše izkušnje, nasvete. Težko je namreč tu po forumu iskat, v tej doooolgi debati.

Torej, "začetna oprema" ali kako naj temu rečem; kaj vse ste potrebovali (niste potrebovali  :P) za vašega novega člana?

http://ckcs.mojforum.si/search.php?search_id=newposts

Bi rabila malce pomoči oziroma usmeritve, da ne bom preveč časa zgubljala po trgovinah. Poleg tega je info izpod vaših rok bolj relevntna, kot od prodajalca v trgovini.  :P

In da se pohvalim (upam, da se lahko, no  :-\), pričakujemo novega člana: psičko BH.  :o  :o  :-*  :-*  :o
Več podrobnosti pa takrat, ko bova ziher, da je najina. Sedaj se še ne upam preveč veseliti.



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1143 : 15 Januar 2008, 11:50:17
Bacek, sigurno bo vajina.  :)


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1144 : 15 Januar 2008, 11:52:53
Bacek, sigurno bo vajina.  :)

 :D  :D  :D A maš veze? hehehehe



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1145 : 15 Januar 2008, 12:00:40
hehe, ne, to zdaj mi je govoril občutek.  ;D


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1146 : 15 Januar 2008, 15:34:49
Oooooo super Bacek* upam da boš res dobila kavalirko :D :D :D


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1147 : 15 Januar 2008, 17:26:58
Jaz in zlatolasska sva se nekaj menile v mini srečanju v Ljubljani ta vikend in sicer v soboto (19.1.) okoli 14h do 17h...
Nevem še kje bi bili-to prepuščam vam, ki ste iz Ljubljane ;D

Upam da boste lahko prišli :-*


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1148 : 15 Januar 2008, 17:36:58
Am, ja, no jaz predlagam kar nas konec... Gremo na en lep travnik, ce se komu da, lahko picimo tudi na en sprehod po Golovcu.. :) Pa pol pridete do mene na kak cajcek al pa kavo.. :) Mislim, da bi se nas lahko nekaj stlacilo v stanovanje.. :)

Tako da.. Ce ima kdo cas, lepo vabljeni.. :)


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1149 : 15 Januar 2008, 19:55:14
Bacek drzimo pesti in tacke.  :-*



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1150 : 15 Januar 2008, 19:56:05
super, sem za..samo bom verjetno malo prej mogla iti ker grem še naprej..


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1151 : 15 Januar 2008, 21:07:05
Za nase srecanje??? Super! In ni panike:)


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1152 : 15 Januar 2008, 22:06:07
Hojla,



Tuki vmes leži najina buča, katera je, še ne vem.  ;D :o

Čeprav potihem še vedno malce žalujem za tricolor, nama je tale buča zgleda usojena. Včeraj sva prav "pametno" ugotovila, da je oče najine buče "Madam" kot sva ga poimenovala v Zagrebu (in o tem še pisala na tem forumu). Jao!  :-[  :-[  :-[ To je pa tko, če ne veš al je samička al samec.  ::)

"Madam" oz. pravo ime Lazycroft's Dream On (Nisse)





A je lep, a a?  :P  8)
In če pomislim, da to sliko že nekaj mesecev gledam v službi na desktopu. Jap, usojena nama je.   :-* :-* :-*



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1153 : 15 Januar 2008, 22:46:54
Ej, ful dobroooooooooo! :)
Ma, saj BHji so itak ful cukri... Meni so najlepsi od vseh... Pol pa BTji.. :)

Iz kje pa so tile cukri (am, saj bi lahko raziskala, pa se mi ne da  :-[)


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1154 : 16 Januar 2008, 07:44:57
Ej, ful dobroooooooooo! :)
Ma, saj BHji so itak ful cukri... Meni so najlepsi od vseh... Pol pa BTji.. :)

Iz kje pa so tile cukri (am, saj bi lahko raziskala, pa se mi ne da  :-[)

Sej so bli men tud doooolgo BH všeč, pol sem pa tu na forumu spoznala en kup TR in moram rečt, da sem zadnje čase računala na njih.

Sploh k sem na inetrnetu najdla dva cukra





 :-* :-* :-*

No, ker pa si itak želiva imeti dva kavalirčka bo druga TC.

Najina buča pa prihaja od tule http://free-zg.t-com.hr/victorian-cavaliers/index.html

Hvala Varja, k si me opozorila.



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1155 : 16 Januar 2008, 09:39:55
Ni zakaj. :-) Tista prva slikica pa je od vzrediteljice, da opozorim.  ;)

Sigurno ti ne bo žal, Ivana in VC je res suuupeeer.  :)  Nisse pa je tako lepotec na kvadrat!


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1156 : 16 Januar 2008, 09:42:53
Ni zakaj. :-) Tista prva slikica pa je od vzrediteljice, da opozorim.  ;)

 ??? ??? Ne razumem? Katera slikca?
 :-[ Eh, sem že ugotovila - mladičke misliš. Ja, ja od Ivane je.  :-*



barbi

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1157 : 16 Januar 2008, 11:01:33
Zdravo!
Moje ime je Barbi in sem nova tule gor. Pred kratkim mi je umrl moj ljubek kuža, mešanček.
Ker je sedaj vse tako prazno in pusto sem se odločila za nakup kavalirčka, saj so mi tako cartkani, da se kar topim zraven :)!
Nekaj že vem o tej pasmi, zanima pa me predvsem kje lahko najdem vzreditelje. Naj povem, da bi bil to moj hišni ljubljenček, zato mi rodovnik ni tako pomemben. Nekje sem zasledila, da pri nas ni prav veliko vzrediteljev, da pa so tudi precej dragi.
Zato me zanima če ima mogoče kdo kakšen naslov vzrediteljev na Slovaške ali Češkem. Seveda pa bi mi prav prišel kakršenkoli naslov oz mail, da bi lahko prišla v kontakt z vzrediteljem.
Hvala za vaš odgovor,
Lp



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1158 : 16 Januar 2008, 11:09:15
Zdravo Barbi,

kolikor vem so trenutno na voljo tricolorji v SLO - Psarna Walking on Sunshine. Pokliči in vprašaj.

Za Slovaško in Češko ti jaz ne vem povedat, jih je pa kar nekaj tu gor (Katica, Agility girl, ...) ki imajo pse od tam. Če se ne motim. Kar se tiče rodovnika - ni več tako kot včasih, ko je imelo samo prvih ne vem koliko rodovnik, ostali ne. Sedaj imajo vsi, seveda je pa cena odvisna od tega, kakšni psi so v rodovniku. Lahko pa računaš na ceno od 700 EUR navzgor.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1159 : 16 Januar 2008, 12:19:29
Še moj prispevek z razstave:


"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1160 : 16 Januar 2008, 13:40:09
Joj, ja tadva TC sta pa itak cukra.. :) Saj pol ko jih vidis bi res najraje imel kar vse... Jaz sem tudi hotla se enega imet.. No, sva racunala z mojim bivsim, da ga bova sigurno imela cez cas.... No, pol pa sva sla narazen.. Tako, da zaenkrat ostajam samo pri Elly... Kaj bo pa prinesla prihodnost bomo pa videli.. ;)

Barbi... Kavalirjev (ali katerihkoli drugih pasem) brez rodovnika ti ne bo nihce priporocal. Res je tako, kot pravi Bacek... Da brez rodovnika so samo se kuzki 'sumljivega' porekla (pac kuzki, za katere se ne ve kdo so bili njihovi starsi, kaksne bolezni so mogoce imeli, ali so bili sploh iste pasme...). Ce ves veliko o kavalirjih, ves tudi, da so pri njih zelo znane nekatere bolezni (recimo okvare srcka) in je tvegano ze, ce kupis psa z roodvnikom, da se ti kaj takega pojavi. Kaj sele, ce bi kupila kuzka, za katerega nimas pojma, kdo so bili njegovi starsi, kaj sele, ce so bili zdravstveno pregledani.

Za razne psarne pa imas google. Vtipkas cavaliers (ali pa polno ime pasme) pa ti vrze ven kar dosti strani. Nekaj strani je navedeno tudi tule (saj ne bi delala reklame, ampak ce gres na blog od moje kuzike - elly, bos tam nasla tudi nekaj strani vzrediteljev - na desni strani ob robu imam polno linkov)... Za slovenski psarni (ali so zdaj ze tri?) pa najdes kontakt na mojpes.net pod kavalirji in vzreditelji... namrec zaenkrat mislim, da nima se noben spletne strani...

Ce pa bos po vsem tem imela se tezave kaj najdit, pa povej, pa bomo se kako drugace pomagali.


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1161 : 16 Januar 2008, 13:48:50
Jeeeee, bacek!! :D :D Krasno!!! :P :P

Barbi, tule je en koristen link: http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,111.0.html, kjer so opisane prednosti nakupa rodovniškega psa. Še en link: http://www.pesjanar.si/index.php/2006/481, tega ti pa NAJBOLJ PRIPOROČAM: http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=937. Midva sva tudi najprej mislila: saj ga ne bova vodila na razstave, ne rabi biti rodovniški... Ampak je res veliko boljše, če je. Pri kavalirjih je tudi pri rodovniških veliko tveganje dednih okvar (srčne bolezni, okvare kolkov), pri nerodovniških pa sploh, saj nikoli ne veš, kaj boš dobil. Mene je na primer skoraj kap zadela, ko sem klicala neko slovensko 'vzrediteljico', sicer čisto prijazno gospo, ki mi je želela po polovični ceni prodati nerodovniškega mladička, in to po ceni, po kakršni sem kasneje našega Ymonna  :-* kupila na Slovaškem  :-\ Mi smo zanj dali 500 evrov (v povprečju je Slovaška skupaj s Češko veliko cenejša od Srednje in Zahodne Evrope).

Tako, da - jaz si ne bi upala kupiti nerodovniškega mladička, pa tudi če bom kdaj spet kupovala kavalirja (in me zelooo mika, da bi ga - niti ne v tako daljnji prihodnosti  :-[), bom pomoje rajši dala malo več.


Tole moram še napisat - na razstavi nisva imela Ymonnčka s sabo (kot sem verjetno že povedala) in šele tam sva se zavedla, kako nama je že prirastel k srcu - nisva mogla nehati mislit na njega, ful nama je bilo hudo, ker je bilo toliko kužkov, njega pa ne, pa čeprav so bili vsi prekrasni  :-*, ga ni bilo, ki bi bil v najinih očeh vsaj približno tako lep, prisrčen, cukrast (...) kot Ymonn  :-[ :-[


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1162 : 16 Januar 2008, 13:50:12
Madonca, zlatolasska, si me lih prehitela  :)


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1163 : 16 Januar 2008, 14:11:26
Hehe.. Kasiopeia.. Vidim.. :)

To pa verjamem, da vama je Ymnonn najlepsi.. :) Meni je tudi Elly najcudovitejsa psicka na svetu, noben kavalircek ni niti priblizno tako lep (pa ceprav so vsi cudoviti, kot si tudi ti napisala)... pa naj katerikoli (angleski lol) sodnik rece, da je kaj ze??? plain in the head LOL... :)

Moj bivsi je pa tut cist zaljubljen vanjo... vsakic ko jo vidi pravi, da je lepsa.. :)
Nimas kej.. Ce so pa to cist nasi otrocki.. :) Valda da so ravno nasi najlepsi.. :)  :) :)


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1164 : 16 Januar 2008, 14:20:57
Ja se strinjam z vsemi ki so napisali da je bolje kupiti rodovniškega psa (pa tudi če bi bil samo hišni ljubljenček-tudi naši so :-*)
Pa bi ti rada dala link od psarne, kjer smo kupili Quida ampak so se odločili da ne bodo več parili :-\

Komaj čakam soboto..upam da bo udeležba velika.. :D



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1165 : 16 Januar 2008, 14:38:52
No, zaenkrat mislim, da smo ze trije kavalirji pa eden ali dva brez kuzka..  ;)


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1166 : 16 Januar 2008, 14:42:26
No, zaenkrat mislim, da smo ze trije kavalirji pa eden ali dva brez kuzka..  ;)

 :o ;D ;D ;) :P



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1167 : 16 Januar 2008, 16:54:33
 ;) :o


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3

LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1169 : 16 Januar 2008, 19:05:58
Naj še sem prilepim slikco...mi je tok luškana k sta z medvedkom skupaj na slikici :-*

še čudno da ga ni začel grizti ;) :P