Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1248543

zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1320 : 03 Februar 2008, 19:39:02
Da se se jaz malo oglasim.. :)

Ampak kar samo s fotkicami... Za povedat ni nic kej dosti...
Razen to, da me malo skrbi, ker elly ful malo pije..  :-\ Danes sem jo slisala piti samo po kosilu pri starsih... Doma se mi zdi, kot da nic ne pije.. Ne vem kako to..  :(







Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1321 : 03 Februar 2008, 21:48:13
Hej hej,

lepe slikce. Še jaz prpopam dve (ker še vedno ne vem katera bo najina). Zaenkrat vse kaže na Darleen:

Darleen



Darling






pogonu

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
  • www.elison.si
Odgovori #1322 : 04 Februar 2008, 14:25:13
Lepi "dojenčici"  :-*

Bom skušala še jaz pomagati s kakšnim nasvetom o prihodu mladiča.
Obvezno odstraniti vse predmete, ki bi jih lahko uničila ali bi ji lahko škodovali. Glede na njeno velikost, mislim da to ni tak problem. Na tleh pa pustiti oz. nastaviti predmete, ki jih lahko po svoje "obdeluje". Različne igrače, dobijo se tudi takšne, v katere lahko zatakneš kak piškot (kongo ipd.), razne umetne kosti, ki so trše in jih ne more takoj pojesti. Razni uhlji, bikovke ipd. grejo precej hitro. Dostim psom, še posebej v večjih količinah povzročajo prebavne motnje. Hkrati so pa precej "redilni", še posebej, če bi takšna mala kepica zmazala cel uhelj, pomožnosti vsak dan..! Pri igračah pa le glej, da ne bo imela vseh na razpolago. Par igrač, ki jih boš uporabljala za igra med vama in delo, imej izven njenega dosega.
Če se boš dovolj ukvarjala z njo, te v bistvu te stvari z grizenjem ipd. sploh ne rabijo skrbeti, saj se mladič hitro utrudi in še preveč prespi  ;). Nekje med prebiranjem te teme sem zasledila "nasvet", da je prva stvar, ki jo moraš naučiti - fuj (!!!???). V primeru, če se že loti prepovedane zadeve (za kar si samo ti kriva  :P), jo zamotiš s kakšno drugo stvarjo (preusmeriš pozornost), ali jo odstraniš v "varen prostor". In se zadeva čisto elegantno zaključi, brez potrebnega dvigovanja pritiska in frustracij ;).
Še par besed o "varnem prostoru". Kot so ti že nekatera dekleta svetovala, je to lahko sobni boks, ograja, določena soba (npr.kopalnica)... Skratka prostor, ki je za psa varen in jo boš tam puščala tudi v tvoji odsotnosti.


Se mi mudi, zato čisto na kratko...
A.L.G.- sem na razstavi naredila par ponesrečenih fotk od "kooikerce".
Varja- tebe pa sploh ni več za dobiti! Daj se kaj javi, ko boš hodila po Lj.


Vsem lep pozdrav, p,p&g



Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
Odgovori #1323 : 04 Februar 2008, 20:17:06
Da se se jaz malo oglasim.. :)

Ampak kar samo s fotkicami... Za povedat ni nic kej dosti...
Razen to, da me malo skrbi, ker elly ful malo pije..  :-\ Danes sem jo slisala piti samo po kosilu pri starsih... Doma se mi zdi, kot da nic ne pije.. Ne vem kako to..  :(
A je to zdaj novo, ali že ves čas bolj malo pije? Če jo hraniš z briketi, je to res čudno. Če pa je drugo hrano, pa nekaj tekočine gotovo dobi tudi z njo. Pa če nimaš prav vroče v stanovanju je pravzaprav zima tudi čas, ko najbrž pijejo malo manj, ker jim ni vroče.

Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)


Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
Odgovori #1324 : 04 Februar 2008, 20:21:04
Še jaz prpopam dve (ker še vedno ne vem katera bo najina).

Obe sta lušni za pojest! ;D :-|~

Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1325 : 04 Februar 2008, 20:28:55
Bacek ful sta lusni obe :) Ves sva ravno prej z Alexom gledala filmcke ko je Ray bil mali. Ko je prvic zalajal, se vsedel itd. Tak da sem ti kr malo faus.

Na tem forumu je velika nevarnost da fasemo "sladkorno". Sami cukercki ;)

Jaz sem pa danes dobila od sodelavke knjigo "My life with George" in jo sibam brat. Jo je katera ze prebrala?

pozdravcek vsem.

K.



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1326 : 04 Februar 2008, 20:50:34
Bacek, lepotički za pojest.  :-*  je pa tudi meni po teh slikcah Darleen bolj všeč.  :)

Pogonu, hehe, sem tuhtala in tuhtala, kdo je zdaj to.  :P saj zdaj vem....  ;)  se ti javim, ko bom v LJ, predvidoma konec februarja. sem imela par "zbrk", več na 4 oči.  :)

Katica, knjigenisem prebrala, naslov mi je pa znan...   ???

Violalaska: kako je s programom, si ga že instalirala?  :)     ;D


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1327 : 04 Februar 2008, 22:02:49

Katica, knjigenisem prebrala, naslov mi je pa znan...   ???


Varja, gre se o kavalircku Georgu. Vec ti povem ko preberem. Baje je pa ful dobra. ;)



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1328 : 04 Februar 2008, 22:04:44
Babi, kaj pa vem.. zdaj mogoce malo vec pije... Lula ja, tko da neki more ze popit.. :)

Varja, ne, mi ne dela..  ??? Sem ga ze dvakrat hotla instalirat pa mi sporoca, da neki ni blo ok..  :( Kr neki...


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1329 : 05 Februar 2008, 14:50:51
Hojla!
Da se malo poštulim še v vaš del foruma  8) in sicer z enim vprašanjem  :-[ .
Mi lahko prosim malo opišete razstavno pozo za kavalirčke, ker imamo probo z enim sošolcem s pasje šole in me zanima kako se jih pravilno postavi (ker najbrš ni glih isto kot pri zp-jih ;) in da nebom kakšne krive vere učila :)).
Kakšno slikovno gradivo bi blo sploh super ;)

Hvala!

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1330 : 05 Februar 2008, 15:10:15
oj.
upam, da tudi jaz zdaj ne širim krive vere, vendar se kavalirčke razstavlja na free.  :) torej ne kot zlatkote.  :)



Bacek, tega kavalirja pa sigurno poznaš.  ;)


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1331 : 05 Februar 2008, 15:13:50
oj.
upam, da tudi jaz zdaj ne širim krive vere, vendar se kavalirčke razstavlja na free.  :) torej ne kot zlatkote.  :)



Bacek, tega kavalirja pa sigurno poznaš.  ;)

Iiiiiiiii  :o :o :o :o :o Moja "Madam"  :P :-[ :-[ :-[ :o ;D ;D ;D ;D ;D ;D



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1332 : 05 Februar 2008, 15:17:46
Hvala  :-*  :-*
Torej "stoj" prosto, sam da je primiru (sicer pa je tisti še mladiček, v razredu najmlajših ali mladih tako da se kaj tolerira ;)). Je potrebno tudi kakšno striženje?

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1333 : 05 Februar 2008, 15:20:39
nič striženja, samo skopat in sfenat.  :P

na srečo (vsaj meni se zdi na srečo) kavalirjev ni potrebno stričt, tupirat, lakirat.  :)

Bacek, ja, tvoja Madame.  :P


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1334 : 05 Februar 2008, 19:59:44
Aha super..hvala :)

Na srečo..ja pomojem bi blo treba to upoštevat pri vseh pasmah..simpl je najboljše ;)
 Pa še eno vprašanje...hendler na tejle slikci stoji..najbrš pa se lahko tudi poklekneš dol k psu ne, če je še neizkušen da ga mel lažje obdržiš v pozi (priboljški &staff :))

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1335 : 05 Februar 2008, 20:17:46
waaw pogonu lahko pošleš na mail? (kooikra :o :-*)


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1336 : 07 Februar 2008, 10:40:55
Hej hej,

kam ste se vsi skrili?  :P :o
Midva v nedeljo končno odrineva proti ZG, vmes pobereva še fotografinjo  :P in potem skupaj drvimo naprej. Jupiiii!!!!  :o :o Komaj čakam!  ::)



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1337 : 07 Februar 2008, 13:34:19
hehe, jaja, fotografinjo.   ;D 

sem pa gledala vlake, pa me prav zabava, kako gre vse čez Zidani Most, tako se peljem najprej v ZM, da lako prestopim za Dobovo. Zabavno!  ;D Fajn, da sta toliko prijazna, da mi ni treba ob 5tih na vlak.  :P


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1338 : 07 Februar 2008, 13:41:12
hehe, jaja, fotografinjo.   ;D 

sem pa gledala vlake, pa me prav zabava, kako gre vse čez Zidani Most, tako se peljem najprej v ZM, da lako prestopim za Dobovo. Zabavno!  ;D Fajn, da sta toliko prijazna, da mi ni treba ob 5tih na vlak.  :P

Ja in kaj bi delala potem ob 8ih v Dobovi? Al si mislila, da bi midva tud že ob 5ih štartala iz KR, al kaj?  :P ;) :o :o
Vidim, da je nekaj povezav direktnih - a takrat pa ne gre na Zidani most?



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1339 : 07 Februar 2008, 13:47:28
Aja, boš mela kak razpoznavno stvar (poleg objektiva, stojala, torbe in fotografa) na sebi, da ne bom mimo tebe šla?  ::) :o :P :D



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1340 : 07 Februar 2008, 14:58:46
jaja, so direktni. ravno tisti, ki me za nazaj mika, je direktni. ko je ob 14.20.  ;D
drugače so pa 3 vlaki na dan (vsaj čez vikend) direktni, ostali pa vsi preko ZM.

hm, kaj razpoznavnega.... je na moji spletni fotka od Annie in mene.  :P


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1341 : 07 Februar 2008, 15:05:37
hm, kaj razpoznavnega.... je na moji spletni fotka od Annie in mene.  :P

No, ko boš vidla enga srebrnga Puntota, s KP registracijo, ki ima na zadnjih oknih nalimano tvojo in Annino sliko formata A2............. no, to sva midva.  :P >:D

Čak, grem prec sprintat, barvno....



LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1342 : 07 Februar 2008, 21:53:48
No super komaj čakam slikiiice :D

Danes sva s Quidom opravila izpit male šole..tukaj pa je potrdilo:


Bila sva tudi na mini agility treningu ampak tokrat s Saro in Arijem...smo šli mal probat kar po izpitu..je bilo zelo zanimivo in smešno! ;D ;D

LP :-*



Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1343 : 07 Februar 2008, 22:04:09
Kaja cestitke. Pa Quidotu seveda tudi.

Naziv mi je ful vsec :D



LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1344 : 07 Februar 2008, 22:08:46
Hvala Katica :-*
Ja men je tud ful všeč in zanimiv ;)...si sploh nisem predstavljala kaj bo gor napisano ;D
Nas je blo pa ful velik in sem na začetku mislila da bo samo za psi gledal....ampak ni gledal in se je raje potrudil :)


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1345 : 08 Februar 2008, 16:14:48
Čestitke, Kaja in Quido!!  :-* :-*

Mi pa zdaj kmalu začnemo z malo šolo :D

Danes šibamo malo na vikend, kjer bom (upam) našla kabel za fotoaparat... Da lahko potem končno pripopam slikice  :-[ Sicer smo bili zdaj na obisku pri tastu in tašči in je bil zelo priden!! Seveda brez poskusa lulanja ni šlo - ampak je bila samo kapljica, ker sem ga hvalabogu uspela ustavit in odnest ven (kjer je potem še 2krat lulal  ???) - upam, da ni kaj prehlajen... Mogoče samo markira? Kaj pa vem, bomo opazovali.

Pri nas je bil sicer danes čudovit dan, zdaj pa se nekaj oblači  :-\ Upajmo na lepše vreme!!

Lepo se imejte  ;)


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1346 : 09 Februar 2008, 14:38:58
Hvala Kasiopeia :-*

Upam da bosta uživala v mali šoli kot sva midva ;D


Kuncicka

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #1347 : 10 Februar 2008, 14:59:49
Oj!! Sm ajda in imam cavalerja (tricolour).

Fulll bi rada imela še enega kuža te pasme in sem mislila, če bi kdo, ki ima psičko te pasme (vseeno katera vrsta) želel, da bi psička imela mladičke.

Drugače pa je naš Čarli star 1 leto in pol in ima rodovnik.

Če ima kdo psičko in bi rad imel mladičke, ali pa pozna koga, ki bi jih imel, naj mi sporoči na e-mail: [email protected] ali pa naj me doda na MSN.

Moj MSN: [email protected]

O.K.???  Lp Ajda :-)



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1348 : 10 Februar 2008, 15:28:06
najprej dobrodošla na forumu. :)

mislim, da boš tako težko dobila samičko.... noben resen ti ne bo odgovoril na tako pisanje, razen, če mu je res sila, kot tebi (in verjetno tvojim staršem).   ???   ::)

predlagam ti, da pokažeš kako slikico, poveš kaj več o svojem kavalirju, rodovnik, se udeležiš kakšne razstave, opraviš vzrejni pregled (če ga še niste) in potem vas bodo morda kontaktirali lastniki kakšne samičke. to bi bila vsaj pot, ki bi jo sama ubrala (ok, jaz bi šla na malo več razstav in opravila še vsaj pregled srčka), seveda pa vsak kot mu paše in se mu zdi prav.  :) razstave seveda niso pogoj, vzrejni pregled za rodovniške mladičke pa je.  :)

kakšne slikice so pa vedno dobrodošle.  ;)


Kuncicka

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #1349 : 10 Februar 2008, 15:40:11
Hvala.
Ja drugače imamo mi tega kuža bolj zase. Ne nameravamo ga voziti narazstave. Vseeno pa bi bila zeloooo vesela, če bi dobili kakšno samičko.

No pa še, če mogoče veš kje bi lahko dobila samičko in mogoče poznaš koga ki jo ima, mi prosim sporoči. Drugače bi pa lahko dala kakšno sliko na forum samo ne vem kako???