Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1247110

Kuncicka

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #1350 : 10 Februar 2008, 15:42:16
No, samo še to. Če mogoče veš kako bi naredila kakšno stran na internetu, kjer bi lahko pisala o Cavalierju ???



LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1351 : 10 Februar 2008, 15:53:47
Dobrodošla..
Lahko jo narediš na www.freewebs.com ali pa lahko na blogu pišeš dogodivščine s svojim psom http://www.blogger.com/ ;D

Lp


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1352 : 10 Februar 2008, 15:55:03
kot sem rekla, razstave so izbirna dejavnost, hobi (pa tudi o tem se da debatirati), če hočeš rodovniške mladičke, pa je vzrejni pregled in vzrejno dvoljenje obvezno, nujno. nima to čisto nič s tem, da imate psa le zase.  :) 

stran si lahko narediš na http://www.freewebs.com , je zastonj. za druge takšne strani ne vem.

slikco mi lahko pošlješ na mail, pa jo objavim na forumu, če hočeš.

posredovala pri proizvajanju nerodovniških kavalirjev pa ne bom.  :)


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1353 : 10 Februar 2008, 16:20:40
hej hej
we're back. Imam pa pomembno vprašanje - preden sesujem strežnik s slikcami, ??? kako naredim, da je slika majša, pa potem ko klikneše nanjo se poveča. Je to možno z moj-album.com? Ker drugače ne vem, kak bo?  :P



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1354 : 10 Februar 2008, 16:24:14
bom še jaz nekaj napisala..moram reči, da sem občutila nekakšno jezo v sebi, ko sem brala tvoje stavke, skozi katere izražaš svoje mišljenje, želje..

1. če ti je kaj mar za zdravje mladičkov, pred parjenjem opravi testiranje srčka..kot sama verjetno veš, je obolelost srčka pri kavalirjih zeloo pogosta..torej, če nočeš reskirati in hočeš prispevati k boljšem zdravju teh kužkov, ti svetujem da opraviš (mislim tvoj kuža) EKG
 (doma imam psičko, ki sem jo nameravala pariti..na vzrejnem pregledu je dobila najvišjo oceno, bili so presenečeni, da ne hodim na razstave..ker pa sem res želela imeti zdrave mladičke, sem opravila še EKG in UZ srca svoje psičke..izvidi so pokazali, da ima napako na zaklopkah v srčku (se ne zapirajo popolnoma)..in tako sem se odločila, kljub zelo dobrim ocenam in že dobljenem vzrejnem dovoljenju, da ne bom parila..zakaj? zato, ker nočem ogroziti zdravja svoje psičke (lahko se ji s porodom stvar še poslabša) in ker nočem, da bi njeni mladički v podarjenem življenju trpeli..)
2. želiš rodovniške kužke? (če ne, ti ne morem pomagati, ker nisem pristaš produciranja mešančkov) če je odgovor da, moraš opraviti telesno oceno in vzrejni pregled..če bo ta ocena dovolj dobra, boš dobila vzrejno knjižico in dovoljenje..v vzrejni knjižici imaš podatke o lastnikih psičk te pasme, primerne za parjenje..(ime, priimek, naslov, tel.št.)..vzrejno dovoljenje pa dobiš le, če tvoj kuža ustreza standardom CKCS oz nima nobenih hib..
3. na razstave ti ni potrebno iti, saj dobiš telesno oceno že na vzrejnem pregledu..je pa potem lažje dobiti kupce za mladičke..(čeprav ne dvomim, da jih ne bi mogla prodati)
4. pozanimaj se, kaj je razlika med rodovniško/nerodovniško vzrejo

lp,petra

p.s.: ima tvoj kuža sploh rodovnik? brez tega lahko rečem, da ne boš uspešna pri iskanju samičke.


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1355 : 10 Februar 2008, 16:55:42
Petra mislim da je napisala da pes ima rodovnik.. ;)
se pa strinjam s tabo..
Bacek* jaz slikce manjšam kar v Slikarju  :-[ drugje jih neznam oz. sploh nimam kakšnih drugih programov za to (vsaj mislim :))

Pa še 3 slikce bom prilimala iz današnjega sprehoda:

poziramooo :)

boš hitro? ::)

pač imamo radi palice ;)

LP


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1356 : 10 Februar 2008, 17:08:28
Kar bo pa bo.... prosim za potrpljenje, če bo strežnik počasi delal.....

Torej, danes sva šla gledat najino Aisho oz. Darleen, po domače Lili (ajoooooj, kolk imen  ::)) Ker nama je fotografinja zbolela, sva se mogla znajt in sposodit fotič. Kljub velikemu številu slik, jih je ene pol komaj "uporabnih.  :-[ Nekaj slikic za pokušino, več jih je v albumu










Varja, zdaj vem, da imajo fantje res večjo glavo. Ko sva potem videla Nisseja in Victorja - taka nabita, močna,....  :-* :-* :-* :-* Pa lizikeeeeeeee!!! Sta me čist prelizala!  :o :o :o :o  Medtem, ko so ble dame bolj zadržane in so se samo stiskale, še posebej Maša (TR).  :-* :-* 
Drugače pa kooooommmmaaaaaj čakam!!!!  :-[



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1357 : 10 Februar 2008, 18:16:59
oopa se opravičujem, ker sem zgrešila.. :-[
pa za moj izbruh tudi.. :-[ ampak napisala sem pa tisto, kar sem želela..

kuncicka upam, da me ne boš imela za tečnobo..sicer pa ja..dobrodošle slikice tvojega Čarlija  :) s kje pa je (psarna oz vzreditelj)?

kaja super slikce..imam sama cel kup takih slikic, ko je v teku in s palico v gobčku..

bacek* katera na slikicah pa je Aisha oz Darleen po domače Lili? :D :D


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1358 : 10 Februar 2008, 18:50:45
bacek* katera na slikicah pa je Aisha oz Darleen po domače Lili? :D :D

Hehe, sem skoraj doktorirala zdele, ktera je... na 3. sliki je na desni strani - pa ne una k leži. Punci imata rjave fleke bolj svetle, pa na glavi ima še en rjav madež, medtem ko ga Darling nima. Fantje so pa itak bolj rjavi.

Ko sva prvič šla gledat v sobo mladičke (brez fotiča) je Dream on opravičil svoje ime popolnoma.  :o :o :o Je spal in spal in spal. Pol se je pa Darling sfuzlal in ga je pokonci vrgla z grizenjem za ušesa, rep. Reveža je skor kap zadela. Je kar dirkal okrog, ona pa za nemu.  :o :o ;D ;D ;D



Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1359 : 10 Februar 2008, 19:04:57
Bacek jaz ze cel vikend cakam tvoje slikce ;) Si merila cuker? Ga imas se v mejah normale? Meni kr prek ekrana poskakuje :D Babeki mali. Ful so lusni. :-*

A.L.G nic se ne opravicuj za izpad, ker je bil cist opravicen in poleg tega si napisala resnico. Ob branju Kuncickinega posta je tudi mene kr kuhalo, ampak me veseli da sta z Varjo napisali kar je bilo potrebo, da ne rabimo se ostali.   >:(

Ste ze videli rjavega tricolorja? No nas pes je danes bil pujs. Na sprehodu je nasel mocvirje in bil navdusen nad valjanjem v blatu. Mi2 seveda bistveno manj. >:( Sledilo je dolgotrajno kopanje. Ampak lumpu je bilo malo mar, ker je kr dremal not v banji.  ::)

pozdravcek vsem

Katja



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1360 : 10 Februar 2008, 20:19:49
Katica, jest mam pritisk v mejah nenormale, cukr je pa OK. No, vsaj prejšni teden je bil.  :P :P :P :o :o  Danes bi bilo vprašanje.

So tolk dobri, k hodjo, pa skaćejo, pa mal renčijo in se grizejo.  :o Sploh Darling je bla čist divja. Pol jim pa daš prst, pa so najbl srečni k grizejo. Ampak kako???!!! Matr, majo močna usta oz čeljust.  :o ;D Ta velike dame (Lili, Maša, Ira) so naju pozdravile z laježem, pol pa crkljanje, božanje in božanje. Če si pa slučajno nehal vmes, je pa mal zalajala al pa s tacami grabila po tebi.  :-* :-* :-* In kolikor sem rit dvignila s stola (ali J:) je bla Lili že gor in pol sem stol malo potegnila ka sebi...in hop.... že je bila na mojih nogah, se vsedla in čakala, da jo čoham.  ::)  ::)  Imela sem pa črne hlače in puli  ...... in ker se Lili kar precej guli (kar je po porodu normalno) sem bila .....  :-[ :-[ bela. :-))) Ampak se nisem sekirala sploh. Sam da sem jih lahko mazila....

Victor in Nisse.... sta me pa totalno presenetila. Na razstavah sta tko cooool,  8) 8) mrtvo hladna in ne porajtata nikogar. Tam pa .....  noro.... sem bla čist paf, ko sta kar skakala in delila lizike. Poleg tega sem bila še presenečena nad tem ko sta bila tako močna, grajena v primerjavi z damami.  ::) ::)

Skratka, mislim da se je cukr res dvignu...  :o :o ;) ;)

Pa še mal slikic (hehe, zdej se me ne boste tko hit znebile). Oblubm, da bom kmal kak blog naredila  8)

In še komentar na mail od Ajde - se popolnoma strinjam z Varjo in A.L.G. Sem ravno včeraj gledala blog, ki ga je dala mislim da Kaja od njene kolegice, ki ima TC kavalirčka. Samo ta kavalirček je men čiiiisto preveč rjav? - za tricolorja  ??  ??? ???

Tkole smo se cartali


Še božat....


A to kej skoz priteče??


U, roka. Jeeeee, grizimo


Naša buča napada :-)





varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1361 : 10 Februar 2008, 23:13:00
oj,

super, da ste uživali. meni je bilo res žal, samo ko pride migrena, ni rešitve do nadaljnega.  :(  za na pot res nisem bila.

na prvi sliki v tvojem naročju je Ira, potem pa na drugi Maša in?

ja, fanta pri VC sta precej bolj "vsiljiva" kot njihove damice. Baje da je to splošno pravilo pri kavalirjih, samo ne vem, če je tako res (da so samičke manj scartane, bolj "previdne", samčki pa bi samo lizike talali-če se jim dovoli  ;) ).

Hehe, ko imaš pa v živo primerjavo med samcem in samico, pa hitro vidiš, kdo je kdo (pa ne le, če pogledaš na trebušček).  ;D


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1362 : 11 Februar 2008, 07:51:17
na prvi sliki v tvojem naročju je Ira, potem pa na drugi Maša in?

Tud Ira.
ja, fanta pri VC sta precej bolj "vsiljiva" kot njihove damice. Baje da je to splošno pravilo pri kavalirjih, samo ne vem, če je tako res (da so samičke manj scartane, bolj "previdne", samčki pa bi samo lizike talali-če se jim dovoli  ;) ).

Hehe, ko imaš pa v živo primerjavo med samcem in samico, pa hitro vidiš, kdo je kdo (pa ne le, če pogledaš na trebušček).  ;D
A temu se reče vsiljivost?  :P :o :D Jest sem bla čist blažena.....  :-[ :-* :-*

Pa Še Darleen starejša






varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1363 : 11 Februar 2008, 08:37:27
a, tudi Ira, hvala.
Mamica je pa lepotička.  :-*

Citiraj
A temu se reče vsiljivost?

saj sem dala v narekovaje.  :P   :D

greste še kaj na obisk ali le še, ko gresta po Lili/Ajšo/Darleen?  ;D


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1364 : 11 Februar 2008, 08:47:20
greste še kaj na obisk ali le še, ko gresta po Lili/Ajšo/Darleen?  ;D

Pojma nimam. Jest sem eno tako dete, k nič ne upa vprašat. Zdej sem si samo zračunala, da če bo vse OK, jo pred Veliko nočjo dobiva. 10 tednov bo pri njih, ker ima takrat še cepljenje...potem pa lahko že gre  :o :o

Če tko pogledam - jest bi sicer šla, ampak čez 14 dni je ravno razstava (baje greš dol?), pol je pa samo še 14 dni. Odvisno kdaj jo bodo cepili - po 15. marcu al prej? Ker tist vikend pred veliko nočjo ne bi ravno dol hodila. Če ne, bova šla pa med tednom.

Vem, da si vsiljivost mislila drugače.  :P :o Saj pravim, men je blo fascinantno to, kako sta na razstavah coool in samovšečna...... doma pa....... oba imeti v naročji, pa ti en lizike daje, drugi se pa zraven tišči in še on lizike daje....... čista BLAŽENOST.  :-* :-* :-* :-* Sem pač ubrisana!



LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1365 : 11 Februar 2008, 10:18:11
Sem ravno včeraj gledala blog, ki ga je dala mislim da Kaja od njene kolegice, ki ima TC kavalirčka. Samo ta kavalirček je men čiiiisto preveč rjav? - za tricolorja  ??  ??? ???
Ja mal preveč pa je rjav po licih...

Kok so mali luškaniii..joj.. :-* :-* :-* :-* Se sploh ne spomnim da bi bil Quido kdaj tok majhen ;)


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1366 : 11 Februar 2008, 10:33:21
Ja mal preveč pa je rjav po licih...

Pa ne samo po licih - po tačkah in telesu tud. Ne vem no, prvič vidim to kombinacijo.
Sem prav Ivano spraševala včeraj, glede te rjave barve. Pa je tud komentirala, da so po gobčku, ušesih. Je komentirala, da jo je ravno zadnjič nekdo spraševal, če ima lahko BH črn flek. NE, ne sme.
Je rekla, da je dobrega TC težko dobit, še težje pa BT in ruby.  ??? No, tega pa nisem vedela.



LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1367 : 11 Februar 2008, 13:20:49
Aha...ja jst tud nisem vedela ;)
Sej Quido ma mal po zadnjih tačkah..oz. okrog "ritke" ;D


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1368 : 11 Februar 2008, 19:54:17
OOOOOOOOO  :o :o :P :P :-* :-* To pa je bil en hud šus zdele!!! Čisto nepripravljeno si me dobila, bacek!! Potem pa še Quido... Ni fer :) Prihajam k sebi...

Mislim, kateri cukri, no!! Saj ni še dolgo, kar je bil Ymonn tak mali žabonček, ampak jaz ga v živo takrat nisem videla  :'( Mislim, da te kap...

Jaz bom končno naložila tiste obljubljene fotke na net - shranila jih bom v http://kasiopeia.moj-album.com, ko se pa naučim, jih pa še sem prilepim :D

Sicer smo pa mi čist noooviii :D :D Imamo nov povodec (tak seksi, rdeč  ;)), ker sem uspela prejšnjega razbit  :-[ :( Mi je orenk padel po tleh na sprehodu po gozdu, pa je nekaj odletelo  :( In sem to šele kasneje ugotovila... Tako, da smo novi :) Pa eno novo igračo ima - za grizt, pa še piska  :P Vam pravim, ljubezen na prvi pogled!! Je že obseden! Potem imamo pa še novo posodico za hrano, ker se iz stare ne upa jesti; je namreč zelo glasna (cinglja) in vsakič kar odskoči...

Sicer pa Ymonnu trenutno po hitrem postopku odpadajo zobki... Zadnjič me je že zaskrbelo, ker sta bila 2 že vzporedna (notranji in zunanji, stari in novi), pa zunanji, stari, se je že orenk majal... No, naslednje popoldne ga že ni bilo več :)

To je to na hitro, javim, ko uploadam!

LP


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1369 : 11 Februar 2008, 20:00:24
U, u, u, še tole - naše kinološko društvo prireja igralne urice in pasjo malo šolo. A mora iti kuža čez oboje ali lahko gre direkt v malo šolo (glede na to, da je star že 5 mesecev)? Saj nameravam jutri poklicat pa vprašat, samo me zanima, ali kdo mogoče ve...


Še tole - vem, da sem že mučo spraševala, ampak danes sva bila v trgovini za male živali in sva si ogledovala kletke... Pa se je meni tista, ki jo je stric rinil naprej, zdela malo majhna... A mi res lahko prosim zaupate mere vaših kletk? Bi vam bila vsem neskončno hvaležna!!!


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1370 : 11 Februar 2008, 21:20:42
Hei kasiopeia...Ja Quido ni nič hodu na igralne urice..smo šli direkt v malo šolo... ;D
in supeeeeeR slikce v albumu :-* :-* :-*


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1371 : 11 Februar 2008, 21:39:34
Evo, dodala fotke iz srečanja in še naše januarske  8)


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1372 : 11 Februar 2008, 21:48:45
V standardu točno piše, kje mora TR imeti rjavo barvo.  :)

Tricolour : Black and white well spaced, broken up, with tan markings over eyes, cheeks, inside ears, inside legs, and on underside of tail.   :)

Najlažje je dobiti dobrega Bhja (ok, ga je težko brez vez in pregovarjanja, je pa največ možnosti), jih je največ, pa tudi genetsko-glede barve, so najmanj komplicirani.

TR je že težje, ja. če ne drugo, imajo pegice...

BT in RU pa je sploh ekstra težko, zato jih tudi ni dosti po razstavah, pa tudi redkeje zmagujejo. ne, ker so BHji pač lepši.  ;)  BTji in RU imajo drug genski pol, pa je težje dobiti lepo glavo,.... to je zdaj zelo po kmečko razloženo.  ;D  V eni knjig je to super napisano, jo je napisala dologletna vzrediteljica kavalirjev, ki ima psarno Salador.


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1373 : 12 Februar 2008, 10:16:45



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1374 : 12 Februar 2008, 10:30:21
Pa še tole - no, tega glih nisem našla.  :o :P 8)

http://aisha-kavalirka.blogspot.com/

 :o ;D ;D ;)



LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1375 : 12 Februar 2008, 12:00:06
Fulll dobri linki... ;D ;D
Blog pa seveda tudi..komaj čakam da bo Aisha že doma :-* :-* :-*


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1376 : 12 Februar 2008, 13:52:03
Fulll dobri linki... ;D ;D
Blog pa seveda tudi..komaj čakam da bo Aisha že doma :-* :-* :-*

A veš kolk šele jest težko čakam?  :P :P

Mam pa problem s temu blogom...... Kaj moram narediti, da mi znak "izvijač pa ključ" izgine tam na desni strani?





LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1377 : 12 Februar 2008, 14:02:00
Verjamem da komaj čakaš...tud mi smo komaj čakali Quida:D
Drugače pa ta ključek in izvijač mi ne vidimo ko pridemo gledat tvoj blog ampak če te moti maš tu postopek:

prilagodi --> nekje na sredini strani piše objave v spletniku klikneš Uredi -->in se ti odpre stran ki piše: Izberi elemente..pa malo nižje piše Razporedi elemente...blablabla..ti pa odkljukaj -->Pokaži hitro urejanje  pa zraven je še eden svinčnik narisan...no pa pol tam dol k piše Razporedi elemente tega svinčnika ne prikazuje več... No mislim da je to to :D

upam da nisem preveč zakomplicirano napisala :-[ ;D ;D


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1378 : 12 Februar 2008, 14:11:03
Verjamem da komaj čakaš...tud mi smo komaj čakali Quida:D
Drugače pa ta ključek in izvijač mi ne vidimo ko pridemo gledat tvoj blog ampak če te moti maš tu postopek:

prilagodi --> nekje na sredini strani piše objave v spletniku klikneš Uredi -->in se ti odpre stran ki piše: Izberi elemente..pa malo nižje piše Razporedi elemente...blablabla..ti pa odkljukaj -->Pokaži hitro urejanje  pa zraven je še eden svinčnik narisan...no pa pol tam dol k piše Razporedi elemente tega svinčnika ne prikazuje več... No mislim da je to to :D

upam da nisem preveč zakomplicirano napisala :-[ ;D ;D

Aha, sej to sem naredila. Sem pomislila na to, da mogoče samo jest vidim in sem namenoma v novem IE odprla. Pa je blo isto. No, sam da se ne vidi. Drugače pa nisi nič zakomplicirala.  ;D

Bi tko rada še vidla našo, pa je čez 14 dni ravno razstava v ZG, na en teden pa res ne bi dol hodila.  8)



Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
Odgovori #1379 : 12 Februar 2008, 14:13:25
Imam eno prošnjo. Po netu "klepetam" občasno z neko vzrediteljico iz Češke (Čajovi listek - vzreja kavalirje in papilone), ki mi je rekla, da je dva kavalirja prodala v Slovenijo (Braslovče). Čisto možno, da je njun lastnik kdo od vas, ki se redno oglašate na forumu, pa da tega ne vem, seveda pa me daje firbec? In ne, ne kupujem psička, samo fibrcam (za vsak slučaj me pa vseeno kakšni dodatni podatki zanimajo, morda mi utegnejo koristiti kdaj v prihodnosti)! ;D

Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)