Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1247091

varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1500 : 10 Marec 2008, 12:56:36
to je dovolj, ja. v potnem listu bo sigurno imela štempelj, da je zdrava....

samo eno glupo... če Hrvaške ni EU, potem ne bo imela EU potnega lista.....  kaj pa imajo potem oni?


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1501 : 10 Marec 2008, 13:01:14
to je dovolj, ja. v potnem listu bo sigurno imela štempelj, da je zdrava....

samo eno glupo... če Hrvaške ni EU, potem ne bo imela EU potnega lista.....  kaj pa imajo potem oni?

Hrvaški potni list  :-\  ??? .... moram pa potem to pri nas urejati ... klicati na kinološko ... grem zdajle prevert ... nič ne bo ... konec uradnih ur  :(



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #1502 : 10 Marec 2008, 13:45:22
Na Hrvaškem boš dobila njihov pasji potni list, ki ga ob prvem obisku našega veterinarja brez problema zamenjaš  ;). Vzreditelj(ica) ti mora v takem primeru dati dodatno nalepko za čip, ki jo boš prilepila v slovenski EU potni list.
Nobene Kinološke zveze ne rabiš zaradi tega  :P.


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1503 : 10 Marec 2008, 14:33:41
Na Hrvaškem boš dobila njihov pasji potni list, ki ga ob prvem obisku našega veterinarja brez problema zamenjaš  ;). Vzreditelj(ica) ti mora v takem primeru dati dodatno nalepko za čip, ki jo boš prilepila v slovenski EU potni list.
Nobene Kinološke zveze ne rabiš zaradi tega  :P.

Aja  ??? na mali šoli so rekli, da moram čimprej poklicat (po moje) na Kinološko, da uredim to. Ker so bili tam tud eni s Hrvaškim potnim listom, pa ni mogla podatkov vpisat v prijavnico. Hmmmm, če ni bilo to mišljeno zaradi rodovnika? 



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #1504 : 10 Marec 2008, 14:37:40
Hmmmm, če ni bilo to mišljeno zaradi rodovnika? 

Ja...za rodovnik rabiš Kinološko zvezo. Vzreditelj(-ica) ti mora dati / poslati export rodovnik, ki ga boš potrebovala za vpis psičke v slovensko rodovno knjigo  ;). Kar se pa tiče cepljenj in ostalih zdravstvenih zadev, pa ne rabiš KZS-ja, ampak le veterinarja  ;D.


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1505 : 10 Marec 2008, 14:41:57
Ja...za rodovnik rabiš Kinološko zvezo. Vzreditelj(-ica) ti mora dati / poslati export rodovnik, ki ga boš potrebovala za vpis psičke v slovensko rodovno knjigo  ;). Kar se pa tiče cepljenj in ostalih zdravstvenih zadev, pa ne rabiš KZS-ja, ampak le veterinarja  ;D.

Še kak mesec, pa bom tud te pojme znala ločit.  :P  :-[  :o  ;D ;D ;D  Pri ta drugem bom že čist zverzirana.  :o :o ;) Takrat bom pa mojemu vse prepustila, pa naj se še on uči.  :P Ker je zdaj bolj ob strani. Pacek še vedno ni prebral knjige .....  :-\  ;)



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1506 : 10 Marec 2008, 14:43:00
potni list lahko takoj zamenjaš pri prvem obisku pri veterinarju (tako kot je rekla petrca)...jaz imam slovaškega (sicer je evropski samo se bolj težko znajdem v njem, ker ne obvladam slovaščine), pa so me sami vprašali, če ga hočem zamenjati in mi pokazali na škatlo s slovenskimi potnimi listi (praznimi ::))..pa ga nisem zamenjala, ker mi je slovaški lepši  :P (modro rumen, slovenski je pa modro bel)

pomoje je za neevropsko-unijske ( ::)) potne liste enako..


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1507 : 10 Marec 2008, 14:51:11
potni list lahko takoj zamenjaš pri prvem obisku pri veterinarju (tako kot je rekla petrca)...jaz imam slovaškega (sicer je evropski samo se bolj težko znajdem v njem, ker ne obvladam slovaščine), pa so me sami vprašali, če ga hočem zamenjati in mi pokazali na škatlo s slovenskimi potnimi listi (praznimi ::))..pa ga nisem zamenjala, ker mi je slovaški lepši  :P (modro rumen, slovenski je pa modro bel)

pomoje je za neevropsko-unijske ( ::)) potne liste enako..

Bom vidla kak je hrvaški, pa bom potem zamenjala, če ne bo moder.  :P  :o  ;)



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #1508 : 10 Marec 2008, 14:54:21
Jaz sem tudi madžarskega zamenjala, ker nisem vedla kje je kaj. Belgijskega pa nisem menjala, ker je bilo poleg njihovega jezika tudi v angleščini vse napisano. In ko sem listala te različne EU potne liste, sem videla, da se strani glede cepljenj pri vseh ujemajo. Brez skrbi...veterinarji točno vejo na kateri strani je kaj  ;D.


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #1509 : 10 Marec 2008, 19:55:55
Meni so pa ti psi postali všeč  8) ::) pa tudi po karakterju  niso napačni  ;) :-*



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1510 : 11 Marec 2008, 07:58:12
Končno uradna in potrjena novica ..... v nedeljo greva po Aisho v Zagreb.  :o :o :o :o :o :-* :-* :-* :-* Kdaj točno še ne vem, važno je da grevaaaaa. Joooojjj, komaj čakam.  ::) ::) ::) ;D ;D

Še 5x grem spat .....  8) .... še dobro da imam kar nekaj aktivnosti ta teden, da bo čas hitreje minil. Če verjameš  :P

Končno bo moja lubica pri meni ... ob tej priliki še enkrat ISKRENA HVALA tebi, Varja.  :-*  Greš z nama v nedeljo?  :o



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #1511 : 11 Marec 2008, 08:30:20
Čestitke in naj ti čas čim hitreje mine. Ko prideš nazaj domov, bo šel pa čas prehitro  :D, zaposlitev bo več kot dovolj, ...


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #1512 : 11 Marec 2008, 13:44:38
Čestitke  :o  Pa ne pozabi delit novic in slikc o njej še nam  :o



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1513 : 11 Marec 2008, 13:48:02
Čestitke  :o  Pa ne pozabi delit novic in slikc o njej še nam  :o

Hehehehe  :D :D :D mislim, da je pa to zadnja stvar, ki jo bom pozabila.  :o :P :P BOm itak vsak dan na blogu težila  ::)



Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1514 : 11 Marec 2008, 17:04:08
OOOOOOO  :o :o :o Ne morem verjeti, da jo že dobiš!!! Se mi zdi še malo nazaj, ko si rekla čez en mesec...  :D Hudooo! Sem zelo vesela zate! (Ymonn pošilja pozdrave in čestitke) Bi šla najrajši kar s tabo v soboto  :D
A kar dva tedna si boš vzela? Lepo! Jaz sem si enega (več ni šlo), tako da sva postopoma podaljševala čas, ko je bil sam doma...

Mi pa skoraj nič več ne lulamo/kakamo noter :P Poudarek je na skoraj, off course :) Ravno zadnjič je dva dni zapored kakal noter :( In to zjutraj, pred sedmo - ko sva ob pol sedmih vstala, je bil čisti raztur  ??? Ima sicer posteljno podlogo na tleh, kamor gre sam od sebe lulat, če naju dolgo ni doma... Sicer se da pa z dovolj pogostim lulanjem zunaj res vse rešit!

Hehehe, mi smo kupili pa miško - tako, ki se jo navije, da potem Ymonnu beži  :D :D :D Veste, kako je smešen!! Ima čiste arije, ko se pritožuje, le kam jo je ta miš popihala! :D


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1515 : 11 Marec 2008, 17:36:51
Čestiiiitke :D :o :D
Mi pa skoraj nič več ne lulamo/kakamo noter
Mi pa že 3 mesece ne... :P če ne še več  8) 8) 8)


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1516 : 11 Marec 2008, 17:37:36
Wauu bacek, super.. :)
Najbrz bos res tezko docakala ta dan... jaz sem ga tudi.. :)
Pol pa zivcki pa brisanje luzic pa drekcev.. :) hehe.. :) Pa veselje z malo buco!


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1517 : 11 Marec 2008, 18:52:18
Bacek jaz ne maram vnaprej cestitat, tak da bom to zaenkrat preskocila. Sem pa res vesela za vaju in vama zelim veliko lepih trenutkov z buco in pa predvsem da bo zdrava!




varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1518 : 12 Marec 2008, 07:34:27
Citiraj
ob tej priliki še enkrat ISKRENA HVALA tebi, Varja.

 :-[  joooooj, ni zakaj.  :-[   :)


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1519 : 12 Marec 2008, 08:13:32
Dobro jutro,

:-[  joooooj, ni zakaj.  :-[   :)

Če ne bi stegnila jezika, :P ne bi zdajle odštevala dnevov.  :o Simple as that.  ;D

eno vprašanje: kdaj ste prvič odšli k veterinarju, ko ste dobili psa/psičko domov?
A čem počakat 14 dni, da bo stara 3 mesece in jo peljem cepit ali se že prej najavim na kak obisk  ???



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1520 : 12 Marec 2008, 08:19:02
Asko sem prvič peljala k vetijem pri treh mesecih, ko jo peljala cepit.


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #1521 : 12 Marec 2008, 09:29:16
eno vprašanje: kdaj ste prvič odšli k veterinarju, ko ste dobili psa/psičko domov?
A čem počakat 14 dni, da bo stara 3 mesece in jo peljem cepit ali se že prej najavim na kak obisk  ???

Jaz sem pri nakupu obeh psic dobila datume naslednjih cepljenj. Obe sta bili 3x cepljeni proti kužnim boleznim (2x v leglu, 3. sem jo jaz peljala), steklino pa sem obe cepila pri 5 mesecih (več kot 1 mesec po cepljenju kužnih bolezni).

Če bo psička pred odhodom pregledana, potem ni skrbi, da bi bilo kaj narobe in je brez veze hodit k veterinarju. Če pa bi bila vseeno na lastne oči in ušesa prepričana, da je z njo vse OK, jo pač pelji na pregled, ko jo pripelješ domov. Jaz sem tako s prvo, kot z drugo šla na prvi obisk pri cepljenju kužnih bolezni, ker sta mi vzreditelja napisala datume in sem se jih držala.


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1522 : 12 Marec 2008, 19:44:59
Jaz sem jo sla cepit kao ze v ponedeljek (v soboto sem jo prinesla domov)... Sem ze prej govorila z veterinarko oz. pac uno tajnico njihovo, pa mi je svetovala, da jo imam  doma vsaj kak teden ali 14 dni.. Ampak meni se je mudilo zaradi cepljenja, ker sem sla pol konec meseca na morje, pa bi jo mogla cepit ze takoj.... No, in sem jo vseeno odpeljala tja ze 3 dan, ko je bil pri meni.. Pa ni bilo nobene panike... Ful se je super drzala, veterinar pa itak tudi. In seveda je ni cepil, dal nama je samo zig, da nisva imeli problemov za cez mejo.. :) In sva se sle cepit pol kasneje.. :)


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1523 : 14 Marec 2008, 21:26:51
Je Aisha že doma??  :o :P :o  :P


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1524 : 14 Marec 2008, 21:28:22
Aja, šele zdaj sem videla... Jutri, a ne?

Kako se počutiš, bacek? Danes pomoje ne bo nič spanca  8) In verjetno bo jutri še toliko slajše, ker si nanjo čakala tako dolgo  :) Kdaj ju3 pa?


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1525 : 14 Marec 2008, 22:00:10
Aja, šele zdaj sem videla... Jutri, a ne?

Kako se počutiš, bacek? Danes pomoje ne bo nič spanca  8) In verjetno bo jutri še toliko slajše, ker si nanjo čakala tako dolgo  :) Kdaj ju3 pa?

U nedeljoooo   :'( :'( :'( še 2x spat ......  ::) ::)



Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1526 : 14 Marec 2008, 22:38:42
O, pismo, danes sem cel dan smučala, zato sem bila prepričana, da je sobota  :-[

Lihkar sem sredi šaltanja po TV programih naletela na enega kavalirja  :o - sem že mislila, da je kaka oddaja o kavalirjih, no, pa ni... Samo nov resničnostni šov...  :-\

Se mi zdi, da je že kar nekaj kavalirjev po Sloveniji, a ni? Z nedeljo bo pa še en več  ;)


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1527 : 14 Marec 2008, 22:42:25
Lihkar sem sredi šaltanja po TV programih naletela na enega kavalirja  :o - sem že mislila, da je kaka oddaja o kavalirjih, no, pa ni... Samo nov resničnostni šov...  :-\

Se mi zdi, da je že kar nekaj kavalirjev po Sloveniji, a ni? Z nedeljo bo pa še en več  ;)

Hehe, tud jest sem zavpila "Lej ga" že ko sem samo nosek vidla........  :o :o :o :o
Hehe, sam bajto pa majo .... raztur .......  ;D ;D ;D



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1528 : 14 Marec 2008, 23:18:42
Uu.. Kje je kavalircek? Pa mendajane v BBju??  ???


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1529 : 15 Marec 2008, 00:06:26
Samo za trenutek je pokazalo enega BH kavalirja iz MB ;) A ne bi bilo fino, če bi imeli kavalirji svoj resnišnostni šov? Pomojem bi bil stokrat boljši od teh, ki se jih predvaja danes... (Ne me narobe razumet, nočem nobenega kužka izpostavit vsemu temu  ;)) Ali pa vsaj kakšna oddaja na Animal Planet, posvečena kavalirjem!  :P

Se vidi, da je pozno, bo treba spat  8)