Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1255823

Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1890 : 04 Maj 2008, 16:47:08
Hehehehehehe, Terme Ptuj for dogs - huda  ;D ;D


uv

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1891 : 04 Maj 2008, 17:17:17
Katica, a smem vprašat kam se to pelje kuža na pregled srčka in okvirno koliko to stane? Hvala in lp



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1892 : 04 Maj 2008, 17:53:10
Joj... Zdaj sem pa cist pretresena.. Me je lih vceraj en kolega spraseval, koliko casa zivijo kavalirji, pa sm mu rekla, da eni samo 6 let, nekateri pa tut 15.. Pa mu razlozila, da tako zaradi srcka..
Zdaj me pa panika grabi zaradi poletja.. :( Nimam pojma sicer se kam vse bom sla, ampak se skusam malo zaposlit, da ne bom lih umrla med poletjem od dolgcasa namrec... Smo se menili, da gremo v Medjugorje, pol pa direkt na morje.. To bi bilo tako 2 tedna skupaj.. In ravno za Medjugorje me skrbi, ker je tam ful vroce,... Sicer bi se z Elly drzala bolj sence, ampak vseeno... Mami je rekla, da jo lahko cuva kak teden, dva tedna skupaj pa nikakor..  :-\ Tk da, ne vem kaj bom...  ??? :'( Ampak bo ze...

In zdaj se to s kopanjem pa sonckom...  :'( Jaojao.. Po moje bom poleti doma...  :-\

Mene zdaj tudi zanima, kam jo peljat srcek testirat.. Pa kdaj naj jo peljem prvic? Po moje ze kar lahko ali?


P.S. Aja, ovcka.. :) Lepa ne? Ellyjina prva igraca, najbolj obozevana, pa se najbolj cela.. :) Caki, al je ze druga? lol.. ;) Sva jo pa v Zooticu kupile.. Ja, mislim, da je druga ze.. je bila prva cist out..


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1893 : 04 Maj 2008, 18:06:18
Zlatolaska ce bos imela tolko pocitnic da bos umrla od dolgcasa, si res lahko srecna. Jaz sem si komaj z veliko tezavo izborila 2 tedna. Od tega bomo 10 na morju, 2 na poti in 2 nekje v slo. Zakaj pa ne bi sla z Elly na morje? Mi smo lani bili v najvecji vrocini. Ray je bil vecino casa v vodi. Komaj smo ga dobli v senco. Pa mislim da z mano vred celo leto sanja o dnevu ko bomo sli spet na morje.

Pregled srcka smo mi naredili v Lj. Se mi zdi da se rece Klinika MESTNI LOG.(na vet fakulteti) Dr Domanjkova. Placali smo okrog 100 evrov, s tem da je sam pregled cenejsi. Mi smo naredili se krvno sliko in je bilo zato malo drazje.

Ray je bil na pregledu ko je bil star 16 mesecev.



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1894 : 04 Maj 2008, 18:43:25
Ultrazvok in EKG srčka skupaj staneta okrog 80 evrov (na vet. fakulteti v Lj)

joj kaj me moj kuža spravlja v smeh...mislim, da bi bila zelo skrbna mamica :D ::)...čim se Berti odkotali 10 cm stran oz pade s povštra, jo treba it takoj iskat..potem pa še enkrat preverit, če je blazina v redu (naredit tri kroge na njej), položit lepo Bertko na povštrčk in se uležat tako, da je pod ''mamičino'' glavico med sprednjima tacama.. :P :P če pa slučajno ne rata, je pa lepo pri trebuščku, iris pa v klobčič zvita, da jo greje :P


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1895 : 04 Maj 2008, 19:13:23
opa število mladičkov se povečuje..no hmm..kako bi se izrazila, da slučajno ne bi osramotila iris..druga je ''na svet prišla'' lepa mlada drobcena brezdlaka kokoška :P :D


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1896 : 04 Maj 2008, 19:24:22
opa število mladičkov se povečuje..no hmm..kako bi se izrazila, da slučajno ne bi osramotila iris..druga je ''na svet prišla'' lepa mlada drobcena brezdlaka kokoška :P :D

A to zdaj pomeni da je navidezno breja?



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1897 : 04 Maj 2008, 19:42:17
tko se že vede..vedno več igračk se nabira okrog nje..in če kakšno vzamem takrat, ko se ona oddalji od svojega ''legla'', pa potem ko se vrne to opazi, začne zbegano tečt po sobah pa cvilt dokler je ne najde in ne odnese spet na varno ::)


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1898 : 04 Maj 2008, 20:13:34
Igračk ji baje naj ne bi puščala, četudi se upira in sitnari. Zmanjšaj ji malo količino hrane ter jo še bolj zamoti. Če si bo slučajno začela lizati seske, ji to nekako prepreči, magari s krožnikom (ali satelitsko anteno ali kako rečeš ti temu  ;D). Zadeva bi se naj pomirila v 1-3 tednih. Tako so nas učili, pa tudi ko je moja imela, so mi to predlagali.  :)



anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #1899 : 04 Maj 2008, 20:57:17
Tako..še malo slikic našega Spikea :D

malo poziranja na travniku






in malo igre


in potem spanje


 :D :D :D :D :D :D :D



sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #1900 : 04 Maj 2008, 21:59:08
Danes sta Ari in Quido preživela skupaj čudovit dan ;D s Kajo sva se precej namučili pri fotografiranju, saj sta oba zelo živahna kužka. :o Kljub temu je nastalo nekaj čudovitih slikic :-*

anča, Spike je pa tak srček, da bi ga kar pojedel :-*













Lp, Sara in Ari

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1901 : 05 Maj 2008, 07:27:14
kaj je Spike tm dobr, ko na en uček miži :D :D
Quido je pa na predzadnji slikici mwa :-*


Fruc

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #1902 : 05 Maj 2008, 21:18:38
Kak so lepe slikice :o

No, še midva s Frucem jih dodajava nekaj za v naš kavalirski album :P











lahko noč ;)


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1903 : 06 Maj 2008, 09:19:22
Wii, morje.. :) Luskane fotkice!

Se jaz jih dam nekaj.. Pol bo pa najbrz za nekaj casa susa, ker nimam vec sluzbenega fotoaparata, moj je pa preslab, da me mine ga sploh v roke vzet..  ??? Tk da, upam, da se bom kej kmalu odlocla, katerega kupit, pa da bo spet veselo. :)

Aja, slikice so pa iz obiska pri enem kolegu in njegovem kuzku Toru (al mogoce Thoru - no idea).. :)









Vec pa, as always, na blogu.. :)


@katica, ja jaz imam itak veliko pocitnic, ker delam v soli.. :) Letos bo sicer mal kriza, ker bom na cesti..  :'( Pa ze zdaj sparam denar (a i kljub temu nameravam kupit fotoaparat za po moje cel regres, ki pa niti ni bil tako slab)... AMpak bo ze.. :) Dolgocasila se bom pa najbrz ITAK... 2 meseca fraj? hm..  :P ;) No, sej bo kr ok po moje.. :)  :D


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1904 : 06 Maj 2008, 09:24:29
varja še en black&tan manjka na slikcah, pa bodo na tej strani vse možne obarvanosti ;) :D (mogoče je to kkšen namig) :P


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1905 : 06 Maj 2008, 10:28:32
@agl, dober namig tole ja..  :D


nitka

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
  • Lux (Light of Love)
Odgovori #1906 : 06 Maj 2008, 10:42:54
Oj, zdaj se pa tudi midva lahko pokaževa, čeprav moja mala kepica komaj dobre 3 tedne star (je samček)  :-[


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1907 : 06 Maj 2008, 10:49:20
@agl, dober namig tole ja..  :D

A to zdej pomeni, da ne smemo nič več pisat :P
V glavnem, naša buča je imela včeraj 4 mesece.  :o Madonca, kolk gre čas.
Pa čez vikend smo en zobek izgubili .... a je že čas za menjavo?  :-\
Poleg tega sva testirala če se naša buča kaj boji vode in sva na veliko veselje ugotovila, da ne.  :o :o Sva jo z eno palčko tolk časa hecala in dražila, da je čofnila v vodo in par zamahov naredila.  :o :P 8)
Drugače pa vse po starem .... grizemo, grizemo, nagajamo in ponoči skačemo na posteljo v upanju, da nas mama ne bo dala dol.  ::) :P



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1908 : 06 Maj 2008, 15:40:03
Nitka, dobrodošla.

Od kod pa je vaš mali Lux?  :)  Saj še 9 tednov, pa bo pri vas.  :)

Bodo slikice, danes... verjetno....  ;D

Moj črni vragec pa je zgrizel lesena vrata... in to pošteno... >:(  mali je pravi uničevalec... njegov bratec in sestrica pa baje še večja.  ;D

Moj je že poštena škrba in to že par dni... zgoraj mu jih nekaj manjka, pa spredaj tudi. Upam, da bom kakšnega našla.


nitka

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
  • Lux (Light of Love)
Odgovori #1909 : 06 Maj 2008, 15:43:49
Nitka, dobrodošla.
Od kod pa je vaš mali Lux?  :)  Saj še 9 tednov, pa bo pri vas.  :)

Hvala :)
Ne, saj ne bo treba več 9 tednov čakat, še 6, pa bo... ob koncu šole ga grem iskat.
Je pa iz Krškega konca.
Kdaj pa kužkom izpadejo zobje? Je to tako kot mlečni pri ljudeh?


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1910 : 06 Maj 2008, 15:59:53
ja, sem zabljuzila. sem računala,so ponavadi do devetega tedna doma, pa sem se potem zmotila.  :-[

Iz Krškega je pa že kar nekaj kavalirčkov.

Zobki jim izpadajo kot pri nas, le da dosti prej. nekje okrog 4. meseca se začne. moj je trenutno prav smešen...  ;D


nitka

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
  • Lux (Light of Love)
Odgovori #1911 : 06 Maj 2008, 16:03:03
Ja, tam so kavalirčki dobro preskrbljeni.

O, potem je tvoj zdaj pravi mali nadebudnež. Lepo :)


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1912 : 06 Maj 2008, 16:14:09
Joj, ja js sm pa tudi enkrat eno punco srecala na sprehodu na Golovcu, pa je rekla, da gre po kavalirja (sicer je rekla bhja) v Krsko... A si bila to mogoce ti?

Uff, smai kavalircki po Sloveniji...
Aja, pa enega TCja sm ene parkrat videla prejsnji teden v Sentvidu.. :)


@bacek, ne stekam cist tocno.. cesa ne smes pisat?  ???


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1913 : 06 Maj 2008, 16:22:18
@bacek, ne stekam cist tocno.. cesa ne smes pisat?  ???

Da bi bli vsi kavalirči na eni strani ... če bo preveč postov, bo šlo že na drugo stran.  :P :P

Drugače pa Varja .... da bi ti vidla najino sedežno .... na 3 (z besedo treh  :-\) koncih je strgana. Samo upam, da se bo dalo kdaj popravit, tapecirat, ... ker mi je res kul sedežna.
Ima pa spet obdobje lulanja na sedežno  >:( >:( >:( Pa sem jo čez praznike zalotila in jo fejst kregala in za vratno gubo dol potegnila med dejanjem. Pa zgleda nič ne pomaga. Včeraj z mojim buliva v računalnik, se obrnem in taaaaaakkk flek na sedežni.  :'( >:( >:(
Pa jo samo vprašam kaj je to ... zviz u kot in tam gleda kaj bo. Točno ve, da je nekej narobe.
Res ne vem ....

A ma ktera Kirbija za posodit, da jaz to mal spucam???!!! Resno sprašujem ...  :-[ :-\



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1914 : 06 Maj 2008, 17:36:28
Ajaaaa... Upsi.. ;) Kaj pa ce bomo skocili na drugo stran?  :P

Joj, elly je ista glede tega.. Ko jo okregam za kaj, se stisne k tlom pa se kam odplazi..  :D

Zdajle sva bile pa na sprehodu z enim kolegom pa njegovim psom.. pa nas je dez dobil.. sodra v bistvu.. Smo prisli domov cist premoceni.. Sej, da ne komentiram.. Zdajle pa ze sonce sije...  >:( >:( Svasta.. Elly je na koncu ze ful cvilila, ne vem al se je bala sodre, al ji ni bilo vsec, k smo hodili po dezju, mogoce sam pot, k je bila nova.. uf.. :)

Zdej pa me tle gleda k bi se igrala rada... kt da se ni dost nalaufala ze na sprehodu.. ;)


nitka

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
  • Lux (Light of Love)
Odgovori #1915 : 07 Maj 2008, 07:53:54
Joj, ja js sm pa tudi enkrat eno punco srecala na sprehodu na Golovcu, pa je rekla, da gre po kavalirja (sicer je rekla bhja) v Krsko... A si bila to mogoce ti?
Ne, nisem bila jaz, ker moj je TC  ::)


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1916 : 07 Maj 2008, 13:20:50
Uf..se že dolg nism javla..blo velik za prebrat :)
Dobrodošli vsi novi kavalirčki :o :o
Hvala sari za slikce :-*   in ostale fotke so tud waw ;D ;D :-*
No danes (po vsej verjetnosti) dobim foto :D tako da kmalu pridejo še moje fotke ;)

Lp :-*


anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #1917 : 07 Maj 2008, 21:19:38
Da se malo pohvalimo..mi smo bili danes prvi dan v mali šoli  ::) ::)

sem mislila, da bo kritično in da se bo Spike tiščal vame..mah kje :D bilo je noro, sploh ga ni bilo nič strah, prevohal je vse kar je lahko ::) ::)... kar me pa najbolj veseli..bil je zelo priden in ubogljiv  :) :) tako da komaj čakamo naslednji teden  ;D ;D

Pozdravček



LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1918 : 08 Maj 2008, 16:03:44
Hoj!

imam nekaj slikc mojega psa iz morja...

voda mu ni bila ravno všeč..preveč slana za pit ;D pa še mrzla je bla..


pod palmo:




kakšna faca 8)


Lep pozdravček :-*


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1919 : 10 Maj 2008, 19:45:22
Coci.. No da vam povemo da je Ray danes otvoril svojo kopalno sezono. Prav na smeh mu je slo ko je zaplaval in sva ga komaj dobila ven iz tiste mlake ::)

bom probala kaksno slikco pripopat, sam jih je treba prej na racunalnik spravit.

papa