Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1248744

Fruc

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #1950 : 15 Maj 2008, 13:16:46
:o :o A Iris pa nisi dala možnosti, da se nauči tauhat?  :D :D

Sicer pa, ja, kaj je zdaj s srečanjem??

Da ne boste mislil, da sem obljubljala v prazno ... s tistim srečanjem v Savinjski dolini sem mislila čisto resno, ampak na žalost se naša selitev iz tedna v teden prestavlja :'(. Zadnji rok je začetek junija. Če se vam zdi čakanje do konca junija preveč, potem predlagam, da vmes še eno srečanje nardimo na kaki drugi lokaciji.

Za pr nas pa sporočim, takoj ko se nam uspe preselit ;)

lep pozdravček


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1951 : 15 Maj 2008, 14:43:40
Če se vam zdi čakanje do konca junija preveč, potem predlagam, da vmes še eno srečanje nardimo na kaki drugi lokaciji.
Pomojem bi blo fajn narest enga tko...na dan k nebo lih preveč vroče (ker bojo vsi/vse kavalirji/kavalirke dol popadal/e 8))

lp :-*


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1952 : 15 Maj 2008, 14:49:10
Pomojem bi blo fajn narest enga tko...na dan k nebo lih preveč vroče (ker bojo vsi/vse kavalirji/kavalirke dol popadal/e 8))

lp :-*

če bo voda zraven, moja že ne bo pri miru cel dan :P :P če sploh bo kej ::)
torej poudarjam, v teh mesecih mora biti vodna površina nujno prisotnaa.. :-[


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1953 : 15 Maj 2008, 14:52:40
ja no bolj me skrbi za tiste (al je samo moj tak..nevem) ki ravno ne marajo vode (razen doma ko se je treba umiti ;))
sam sj..bo prisiljen it v vodo...če bo vroče ;D


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1954 : 15 Maj 2008, 15:00:50
Men je pravzaprav vseeun, naša je še tak mala, da lahk tud škaf prnesem sabo, pa bo tam not čofotala ... samo se bojim, da se bojo pol kregal kdo bo prvi ....  >:D :P ;) :o

Skratka, mi pridemo (samo ne 19. julija prosim) z velikim veseljem, ker komaj čakam da vas spoznam in vaše kavalirčke  :o  :o :-*



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1955 : 15 Maj 2008, 18:11:03
mi bi tudi vodo. edino da sem jaz potem okupirana z metanjem igračke v vodo.  ;D

jaz sem tudi za, če bo prevoz.  :)  če ne pa prosim ogroooomnooo slikic.


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1956 : 15 Maj 2008, 19:04:11
Ej, kaj pa kak Iski vintgar?? Tam je voda, taka ne prevec umazana, oz. niti ne umazana.. :) Saj pri nas v okolici je tudi voda, samo niti za miljon ktregakoli denarja ne bi moje buce notri spustila.. :)

Edini problem je, ker je tam kar dosti folka zmeraj.. sploh ko bo za kopat.. Tak da bi se mogli kar kmalu zmenit.. :)


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1957 : 15 Maj 2008, 22:07:57
Jaz sem ZA Iški vintgar ali pa Savinjsko!!  :o Kakih pametnih lastnih idej nimam  :-[


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1958 : 16 Maj 2008, 21:04:20
Čri... čri... Nikjer nikogar...


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1959 : 16 Maj 2008, 21:08:32
da se še tu malo považim :D....danes smo imeli v Kinološkem društvu mini piknik kjer so nam predstavili agility, učno uro: brez strahu pred psom, družabne igre (kjer sva tudi sodelovala v izbiri za najbolj simpatičen par-otrok & pes 8)) in ostalo...
bila sva 3 od 12 :o :o :o  preskočila sva dve oviri, slalom, tunel + trikci ;D

dokaz :P


in 3 štartna številka :)


nagrada ;)


in Quido 2x:






............več v predstavitvi ;) ;)


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1960 : 16 Maj 2008, 22:00:22
ne vem, če bi napisala...me je kar malo sram :-[ ..me je skoraj šok zadel, ko sva se danes po dolgem času spet vagale..ni se mi zdelo, da sem jo tako shujšala..iz skoraj 9ih kil je prišla na 7,2 kg! naj jo zredim?  :-[  ???


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1961 : 16 Maj 2008, 23:13:22
Bravo Kaja in Quido!!!!!!!! :)

Ojej, AGL, a jo stradas??  ;)
Jaz se nase pa itak ne upam vagat... Samo je po moje tudi shujsala, edino itak je vecja kot vsi ostali tule gor po moje, pa je zato valda tezja.. Jo bom mal zvagala za foro, ko pride iz pocitnic (hm, sam bo ziher malo porejena prsla hihi)...

Aja, sem pa dobila potrdilo prijave za Hrusico.. :) Greva v soboto! Kdo pride????



Rikki

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #1962 : 17 Maj 2008, 08:57:40
Pozdravljeni.
Ce bo jutri vse po sreci dobim tudi jaz mojega kavalircka BH.
Lep pozdrav vsem
Rikki

Carpe Diem!
Ljubi svojega psa kot sam sebe!


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1963 : 17 Maj 2008, 10:18:46
Ooooo, ful dobro, Rikki! Iz kje ga pa dobiš? Samčka ali samičko?

Zlatolasska, a to soboto? Torej danes? Joooj, drživa pesti!!  :-* :-*

Naš pes je bil pa včeraj čisto divji na pasji šoli  >:D Je skakal naokoli in lajal na pse... Take lajalne seanse je imel; na eno čudovito mešanko (ki ima pomoje okoli 40 kg) je lajal 10 minut skupaj! Se ga sploh ni dalo umirit! Pač, hotel se je igrat... In ko se je tista odzvala, je ritensko odskočil kake dva metra  :D


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1964 : 17 Maj 2008, 13:16:08
Še tole - NUJNO - a vi za na sprehode in v šolo uporabljate oprsnico ali ovratnico?? Mi oprsnico, pa nam je v šoli rekla, naj preklopimo na ovratnico ???


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1965 : 17 Maj 2008, 13:34:15
Mi uporabljamo za sprehode oprsnico, za v šolo pa ovratnico ;D



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1966 : 17 Maj 2008, 14:05:54
jaz uporabljam tudi ovratnico (in povodec, ne fleksi)


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1967 : 17 Maj 2008, 16:58:55
Uf, ne Kasopeia... V soboto 31.5.  ;)

Sem pac rekla samo soboto, ker sem pac misla, da greva v soboto in ne v nedeljo..  :P

Midve imava tudi kar samo ovratnico, ker je bolj prakticna (sva jo pa nabavili zaradi male sole)... Imava pa v kombinaciji s flekso, ker je meni bolj prakticno... Razen sem in tja greva s povodcem na prehod, zdaj sva sle pa ze dvkrat cisto brez, ker sem sla tect, pa se mi ni dalo nosit pol okol povodca...

Rikki, super... Povej kaj vec! :)


Rikki

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #1968 : 17 Maj 2008, 19:06:21
Diego je iz Slovaske, Cavalier King Charles farbe Blenheim.
Ima vse papirje......
Na razstave itd pa ne mislim hodit. Edino Agility trening. ::)
Zelim ga samo kot novega druzinskega clana.
Vec vam  pa povem, ko bo pri meni. Jutri ga grem iskat.
V Sloveniji je kar nekaj teatra okoli kavalirckov.... razni preprodajalci... itd. :(
Groza... slisala sem da na hrvaskem celo bratce in sestrice parijo >:(
Mi smo se odlocili za to raso ker je enostavno super.
Ce pa to stima bomo pa videli.
Je malo manjsi od Cocer Spaniela in vecji od Toy spaniela...Tko da zame glih pase.
Toy spaniel zgleda zame, kot da b iga en z ponvo na gobcek ...
ni to moja stvar ... glih tko ne mopsi, perzijke itd...
Sicer pa zivim v Avstriji, tko da ce kdo potrebuje kaksen prevod... Ni blema ;D
Lep pozdrav
Rikki

Carpe Diem!
Ljubi svojega psa kot sam sebe!


anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #1969 : 17 Maj 2008, 19:17:45
pri nas imamo pa kar povodec, ki ga zreguliram lahko tako, da se prilega vratu (Spike ima namreč zelo ozek vrat, tako da še nisem našla ovratnice, ki bi mu bila prav ;D)..

drugače sem pa zagovornik ovratnic in povodcev..fleksiji mi niso všeč :-[; oprsnico pa nataknem le odraslemu psu.. ::)



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1970 : 17 Maj 2008, 19:24:25
anja, kaj pa mačja ovratnica?  ;D

Rikki, iz katere psarne pa?

Citiraj
V Sloveniji je kar nekaj teatra okoli kavalirckov.... razni preprodajalci... itd.

to pa je na žalost povsod.  :(

Citiraj
Groza... slisala sem da na hrvaskem celo bratce in sestrice parijo

verjetno le nekdo, ne vsi hrvaški vzreditelji.  ;)

jaz tudi ne uporabljam rada fleksija (četudi so mi pa všeč optično in bi imela še kakega, hihi)


Rikki

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #1971 : 17 Maj 2008, 19:54:47
Scarlett team.
Sicer sem pa zagovornik oprsnice in flexija... sem imela prej rodovniskega Nemskega ovcarja... kateri je po 17 letih odsel v pasja nebesa. Po srcnem infarktu pri 15 se je pobral z mamino juhco... katero ga je pitala in smo ga imeli se dve leti.

Carpe Diem!
Ljubi svojega psa kot sam sebe!


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1972 : 17 Maj 2008, 20:02:43
vau, 17 let!  :o  Super starost!  :)

Mamine juhce so pa vedno najboljše zdravilo.  :)


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1973 : 17 Maj 2008, 21:50:57
 :( :'( ??? >:( >:D


Ok, dala sem tole čez, verjetno veste zakaj...

Kakorkoli... Mi smo imeli danes lep dan  ;D Ymonn je imel veliko dobre družbe  :o

Še tole - zakaj pa oprsnice ne priporočate? (tiste, ki je ne...) Meni so rekli, da je dobra za majhne pasme...  ???


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1974 : 17 Maj 2008, 21:51:33
Agility loving girl in Katica, pišem vama ZS...


anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #1975 : 17 Maj 2008, 21:59:54
anja, kaj pa mačja ovratnica?  ;D

zakaj bi? mi je sestra odstopila super povodec - naj bi bil sicer razstavni, ampak ni zatezni  :) tako da za čas nekaj mesecev, bo že v redu..drugače pa smo zelo redko na povodcu (v mali šoli in če gremo na sprehod ob cesti oz. na prireditvah)  ;D

Še tole - zakaj pa oprsnice ne priporočate? (tiste, ki je ne...) Meni so rekli, da je dobra za majhne pasme...  ???

Po prebiranju člankov in nasvetu kolegice, bi oprsnica lahko poškodovala ramenski sklep in bicepsovo tetivo, kar je pomembno predvsem pri mladih psih, ki se še razvijajo in rastejo. Oprsnica mora biti pravilno nastavljena oz. narejena po meri psa, tako da ga ne poškoduje. Sicer pa, tudi ovratnice imajo slabe lastnosti.  :-\


No, pa še nekaj današnjih slikic našega pozerčka  ;)







LP



Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1976 : 17 Maj 2008, 22:03:59
Jooooj, kakšen sladek mali levček  :-* :-*

P.s. Varja, slikica na tvoji spletni strani, kjer Annie (z žogico v kljunčku) lovi Legota, je svetovna  ;D


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1977 : 17 Maj 2008, 22:33:39
vauu kakšno velko bučo ma Spike  :-* :-* :-*

za sprehod nimamo nič..ponavadi, če ne gremo v mest oz. po glavnih cestah...drugače pa vedno oprsnico (ovratnice ne prenese) in navaden povodec..

ohh ja pa ne spet Scarlett-i..katera sta pa starša?

se moram malo považit :P pisala mi je vzrediteljica agility kavalirjev iz US!! 8) mi je rekla, da če imam v planu kaj parit iris, ker je vidla njene posnetke na youtube-u in je rekla, da niso vsi CKCSji tok nori in hitri kot moj in njeni ;) (seveda je imela še ogromno vprašanj glede porekla itd., pa sem ji povedala resnico in svoje mnenje..)..ima pa ona res hitre pse :o :o ewola link: http://www.buddingtoncavaliers.com/index.php

danes na tekmi nama je šlo res fajn..tok hitre je na tekmi še nisem doživela..sem pogruntala, da se morava pred nastopom ruvat, da je bolj razdražena.. :P


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1978 : 17 Maj 2008, 22:40:47
Hvala.  :)

Citiraj
zakaj bi?
Ker si napisala da "še" nisi našla ovratnice.  ;) Drugače je pa bila to z mačjo ovratnico tako šala, zato pa je bil na koncu tisti veeeliiiikiiii smeško.  :) Bi bil pa sigurno luškan s tistim kraguljčkom, ki ga ponavadi imajo mačje ovratnice.

En velik  :-*  malemu levčku in tudi vsem ostalim na 4 tačkah.  :)

vau ALG, to pa je res kompliment.  :o


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1979 : 17 Maj 2008, 22:48:35
Drugače je pa bila to z mačjo ovratnico tako šala, zato pa je bil na koncu tisti veeeliiiikiiii smeško.  :)

zakaj pa šala? od moje prijateljice yorki ima vedno mačjo ovratnico, ker je tak mali (kraguljček pa tako ali tako lahko odstraniš)  :P