Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1250162

varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #2010 : 19 Maj 2008, 08:29:42
preden me kdo citira.  :P valda je standard standard, ampak med vrsticami je pa tudi višina določena (ko sem brala določene razlage standarda). Imajo pa američani rahlo drugačen standard od nas, ampak to je že druga zgodba.


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #2011 : 19 Maj 2008, 08:41:55
Ok, nekako sem se prebila čez tole ....  ::)
nerodovniški ali mešanček ... a nista to različna pojma? ker nerodovniški sta lahko tud od dveh kavalirčkov, samo nimata papirjev.

Privajanje na čistočo .... lulamo na pleničko, ampak obvezno na rob, da je pol cela poplava pod plenico.  ::) :-\ Sračkamo pa tko tko ... spet smo imel 2 noči, k je mal driskala ... čeprav smo zdej že kar nekaj časa samo na briketih. Počakam še nekaj dni, potem grem pa v menjavo hrane. Zdaj se nekaj nagibava k Purini (ker jo je mela že prej) in me zanima al mate vi tisto za mladičke al tisto posebno za male pse?
Zdej ji je še iz ust začelo malce bolj smrdeti, cmoka tudi še ....  :(  :(



Rikki

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #2012 : 19 Maj 2008, 08:43:34
Lep pozdrav!
Diegotova mama, oce in dedki, babice imajo vsi papirje. Ja ne vem kako vi temu pravite... nima rodovnika... je pa cistokrvn
Katarina je imela leglo, katerega ni oglasala, saj je sama hotela nekaj vec ljubljenckov... ima hico in cel dan cajta. :o
Dala mi je enega samo, ker sva prijateljici.

Carpe Diem!
Ljubi svojega psa kot sam sebe!


Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #2013 : 19 Maj 2008, 09:51:37
Ahaaaa varja, no saj jaz nisem ekspert za pasmo, vem samo to kar sem prebrala  ;) :) .....hja, vcasih je standard res nekoliko nelogicen in po pravici povedano se nikoli nisem videla, da bi na kaksni razstavi vagali pse. Pomoje je bolj pomembno da je pes v nekem pravem razmerju. Sicer pa vsak lastnik sam vidi, kaj je idealna teza njegovega psa.  :)

Rikki, luskan mladicek  :-*, zanima me samo kako to da ni tvoja prijateljica prijavila legla in mladickom zrihtala rodovnikov? Predvidevam, da imata oba starsa opravljene vse teste, ki so potrebni pri te pasmi  :) ....

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


Rikki

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #2014 : 19 Maj 2008, 10:03:15
Ker ima veliko zemlje, in je hotela samo zase vec ljubljenckov.
Na razstave tudi ne hodi, zato ni hotela prijavit. Sicer pa bodo vsi kastrirani... Ker noce da bi slucajno kdo rekel, da pari mesancke.. :'( ...itd... pa saj veste kaksni so ljudje.
Sicer pa je Katarina zelo osamljena zenska in njeni psi so njej vse. Hvala da mi je dala Diega... spoznala sem jo pa enkrat na Bledu...

Carpe Diem!
Ljubi svojega psa kot sam sebe!


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #2015 : 19 Maj 2008, 11:23:26
Rikki, lepo od nje, da ti je priskrbela mladička ;D Razumem njeno situacijo in njene razloge, zakaj ni šla po papirje, samo podpiram pa tega ne in moraš vedeti, da tvojega Diega ne bodo smatrali za čistokrvnega kavalirja, pač pa za mešančka. Smisel rodovnika je namreč v tem, da se vzrejno dovoljenje načeloma dobijo psi, s katerimi je vse ok (tako zdravstveno kot karakterno). Vedno lahko pride do kakšnih odstopanj tudi v rodovniških leglih, takih psov pa se ne pari naprej z rodovnikom. In ravno take pse pogosto  razmnožujejo v "čistokrvna nerodovniška" legla. Včasih pa je v zgodovini "čistokrvnih nerodovniških" primešana še kaka druga pasma. Takrat je pa sploh prava uganka, v kaj se bo kuža razvil.

Samo, da boš razumela, zakaj zganjamo tak cirkus  ;D Nikoli nam ni prav, a ne?  ;D

Razumem, da ti kolegico dobro poznaš in ji zaupaš, zato si vzela nerodovniškega. In verjamem, da bo Diego čudovit kuža in bo z njim vse ok.


Rikki

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #2016 : 19 Maj 2008, 11:47:48
Tudi jaz normalno tega ne podpiram... in mi je vseeno kako drugi mojega Diega smatrajo... zame je nov druzinski clan.
Vem kaj je rodovnik... sem imela Nemskega Ovcarja z rodovnikom, katerega  starsi kateri so bili sampioni...
Mi je useeno. Jaz vem kaj je ... in kaj mi pomeni!
Mesancek ali ne....(kakor za koga) to je moj Diego! :P
A zdaj ne smem vec pisat na ta forum?
Sj nisem uzaljena...
Saj sem vedela... u bistvu preden sem se prijavila... mislila sem da me bo folk zarad tega zdaj zbombardiral...
Useen ni mi zal, da nisem sla h Mariji Predna... na slovasko.
Pa pika.
Rada vas imama... kateri ste mi pomagali k moji odlocitvi..., ko pridem v Slo... bi rada da se srecamo...
Lp.
Erika

Carpe Diem!
Ljubi svojega psa kot sam sebe!


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #2017 : 19 Maj 2008, 11:59:51
Mi je useeno.
Mesancek ali ne.... to je moj Diego! :P
A zdaj ne smem vec pisat na ta forum?
Saj sem vedela... u bistvu preden sem se prijavila... mislila sem da me bo folk zarad tega zdaj zbombardiral...
Useen ni mi zal, da nisem sla h Mariji Predna... na slovasko.
Pa pika.
Rada vas imama... kateri ste mi pomagali k moji odlocitvi..., ko pridem v Slo... bi rada da se srecamo...
Lp.
Erika

Erika, nihče ni rekel, da ne smeš pisat na forum. Naš skupen cilj je, da bi imeli krasne in zdrave kavalirčke ... verjamem, da zaupaš svoji prijateljici. Vsi si pa želimo, da bi razni preprodajalci in vzreditelji ala Scartet nekoč nehali s tem - to pa je možno samo takrat, ko ne bo več naivnih kupcev.
Poglej, tudi jaz si želim imeti veliko kavalirčkov, pa ima moja žal napako in najbrž nikoli ne bo imela vzrejnega dovoljenja. OK, lahko bi se požvižgala na to, pa jo dala pariti ... Pa je ne bom. Ker nočem začeti ene verige, za katero ne vem, kje se bo končala in kdo jo bo nadaljeval.

In to je tisto, kar nas je najbrž zbodlo pri tem domačem leglu - ker nikoli ne veš, kje se bo ta veriga končala.

lp, Petra



Rikki

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #2018 : 19 Maj 2008, 12:04:47
Razumem. Sicer pa bo Diego tudi kastriran.... ker ni to namen, da bi mesancke preprodajali.... saj veste...
To je res izjema in imam sreco, da to zensko poznam.

Carpe Diem!
Ljubi svojega psa kot sam sebe!


Rikki

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #2019 : 19 Maj 2008, 12:23:53
Ich kenne fast keinen C.K.Ch. ohne angeborenen Herzklappenfehler. Die meisten Hunde bekommen allerdings, wenn überhaupt, erst im Alter damit gesundheitliche Probleme.
Augen- und Zahnerkrankungen sind durch die Kurzköpfigkeit sehr verbreitet, lassen sich aber durch entsprechende Pflege in Grenzen halten.
Auffällig oft treten Probleme mit den Analbeuteldrüsen auf, was aber auch nichts Lebensbedrohliches ist.
Bandscheibenprobleme sind relativ häufig - auf Figur achten.
Durch Kastration verliert das Fell des C.K.Ch. seinen seidigen Glanz.
Kauft man solch einen Hund mit oder ohne Papiere?
Das Papier ist m.E. nicht entscheidend. Gesundheitliche Aspekte (v.a. Herz) und das Wesen sollten im Vordergrund stehen.
to mi je poslal ... veterinar!

Carpe Diem!
Ljubi svojega psa kot sam sebe!


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #2020 : 19 Maj 2008, 12:46:19
Chrissy, naš standard je precej smešno postavljen. Zdaj pa ti tehtaj psa na razstavi, haha (saj zato pa "se ve", kakšna velikost približno naj bi bila za temi kilogramčki).  ;D

Rikki, sploh ni nobenega problema. To je tvoj družinski član in če govorim zase, mi je popolnoma vseeno, kaj kdo kupi (dolgo nazaj mi ni bilo). Glavno, da boste vi srečni in zadovoljni in da bo Diego zdrav.  :-*


uv

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #2021 : 19 Maj 2008, 12:46:57
Punce živjo.
Imam malo moralnega mačka, da se javljam samo takrat ko mi kaj fali.... Se bi pa zdaj enkrat za spremembo malo pohvalila.... Naš Lun je že kakih dobrih 14 dni popolnoma čist.... Včasih (če zjutraj ne vstanem pravi čas  >:( -) se polula na pleničko. Drugače pa je to to. Veliko truda in energije, pa mi je uspelo. Vsem še enkrat hvala za pomoč in spodbudne besede...
Da pa ne bom šla iz svoje kože...je začel pa bevskati na vse in vsakega... Moteče. Tudi v pasji šoli. Ali mu manjka družbe? Bi ga morala večkrat spustiti skupaj s kakšnim 'prijaznim' kužkom, ki mu bo na začetku dovolil bevskanje? Kakšen nasvet?



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #2022 : 19 Maj 2008, 12:59:11
Punce živjo.
Imam malo moralnega mačka, da se javljam samo takrat ko mi kaj fali.... Se bi pa zdaj enkrat za spremembo malo pohvalila.... Naš Lun je že kakih dobrih 14 dni popolnoma čist.... Včasih (če zjutraj ne vstanem pravi čas  >:( -) se polula na pleničko. Drugače pa je to to. Veliko truda in energije, pa mi je uspelo. Vsem še enkrat hvala za pomoč in spodbudne besede...
Da pa ne bom šla iz svoje kože...je začel pa bevskati na vse in vsakega... Moteče. Tudi v pasji šoli. Ali mu manjka družbe? Bi ga morala večkrat spustiti skupaj s kakšnim 'prijaznim' kužkom, ki mu bo na začetku dovolil bevskanje? Kakšen nasvet?

Zdravo uv ... čestitke za tole čistočo ... naša se včasih norca dela iz naju.  ::) Namreč, ko smo doma je plenica v hodniku, ko pa nas ni, je pa v dnevni, kjer je zaprta. Ja in ko sračka, zanalašč ravno tam, kjer ni plenice (odvisno al gre za hodnik al dnevno).  :P Smrda ....

Kar se tiče lajanja ... naša je tiho. Zdej edin laja, če ji žogo mečem po tleh da se odbija. Drugače moram pa potrkati .... tko da žal nasveta nimam



Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #2023 : 19 Maj 2008, 13:13:36
Rikki, nikakor nisem mislila, da si nezaželjena tukaj  :( Zelo mi je žal, če si tako razumela... Samo hotela sem pojasnit, zakaj me tako zanima glede rodovnika. Vsekakor sta ti in Diego totalno dobrodošla tukaj in Diego ni nič manj kavalir kot katerikoli kuža tukaj. Samo osvetliti sem ti želela stvari. Ni moja stvar, imaš prav. Ampak pozabimo zdaj na to. Aha, veterinarjevega maila nisem razumela (nikoli se nisem učila nemščine)...

Hehehe, zgleda, da imajo vsi mladi kavalirčki podoben vzorec obnašanja - moj je tudi v štartu lulal na rob papirja  :D

Bacek, kakšno napako pa ima Aisha? Če ne želiš govoriti o tem, tudi razumem.

Ymonn laja ponavadi, ko ga dražimo (beri: ko skupaj norimo po stanovanju - ali pa zunaj :o ), zadnje čase pa ima včasih prave lajalne seanse na druge psičke. Nikoli ni nikakršne sledi o agresiji, mislim, da je to bolj vabilo k igri... Vedno maha z repom kot neumen (ko laja) in skače okoli kot za stavo. In če ga drugi kuža ignorira, gre pač po svoje...

uv, mogoče bi pomagalo, da ga takrat, ko začne lajat, zamotite s čim? Samo predlog, nimam prave ideje... Sicer pa pohvale za sobno čistočo - tole je pa hitro!!


anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #2024 : 19 Maj 2008, 14:18:12
uv, mogoče bi pomagalo, da ga takrat, ko začne lajat, zamotite s čim? Samo predlog, nimam prave ideje... Sicer pa pohvale za sobno čistočo - tole je pa hitro!!

morda samo še dodatek...da ga zamotiš s čim drugim predno začne lajat (zdaj verjetno že veš kdaj in zakaj začne)..če se ti da, bolj točno opiši kdaj začne lajat, kaj se takrat dogaja okrog njega (v kakšni bližini so ljudje/psi na katere laja)..morda bomo lažje pomagali.. :-\

je začel pa bevskati na vse in vsakega... Moteče. Tudi v pasji šoli. Ali mu manjka družbe? Bi ga morala večkrat spustiti skupaj s kakšnim 'prijaznim' kužkom, ki mu bo na začetku dovolil bevskanje? Kakšen nasvet?

'spustit s prijaznim kužkom', ki mu bo dovolil bevskanje - po mojem mnenju, bi s tem psu le potrdila, da bo z bevskanjem, prišel do nagrade, ki je v tem primeru igra z drugim psom...



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #2025 : 19 Maj 2008, 14:29:31
midve z iris prideva na razstavo (hrušica) v nedeljo, ker imava v soboto tekmo v mariboru...zlatolasska kdaj si že rekla, da boš ti razstavljala?

uv se nam tudi ti kaj nameravaš pridružiti na prihodnjem kavalirskem pikniku? pa rikki in anča..uff kolko novih članov smo pridobili v zadnjih mesecih :o

anča ti si vzela Spike-a iz Perle du Sahel ane? Stran imajo ful lepo, pa tudi kužki (kolkr se jih da vidt po slikcah) so vauu..


Rikki

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #2026 : 19 Maj 2008, 14:29:47
KASIOPEJA

Carpe Diem!
Ljubi svojega psa kot sam sebe!


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #2027 : 19 Maj 2008, 14:49:59
Hvala, Rikki  :-*

Anča, a iz Perle du Sahel je Spike? Sem že večkrat gledala njihovo spletno stran... V redu izkušnje?

A datum za piknik smo že določile?


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #2028 : 19 Maj 2008, 15:24:31
mislim da še nismo določile ;D pa tudi nismo se še odločile kje bo srečanje, ane? Najbolš bi blo da ga mamo po koncu šole.. 8) se strinjate?

lp :-*


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #2029 : 19 Maj 2008, 15:27:33
Uf, madonca.. se pa razpisujete.. clovek sploh ne more sledit.. ;)

@AGL, midve greva v SOBOTO.. :( Pa se spet ne bomo videle.. :( Gre kdo drugi pogledat kaj na Hrusico?? V soboto, 31.5.??? Dejte noooo.. ;)

@kasopeia, LS, datuma res se nismo dolocile, niti kraja hihi.. :) Smo pa dobre ane?
Lahko po koncu sole, samo takrat mene ne bo kaj dosti doma.. :( Sem v Barceloni un vikend pred koncem sole, aja, no, sej pol tisti vikend takoj po koncu pa mislim, da sem doma.. Mislim.. ;)

A se kar zmenimo pocasi za kak datum?? Da si vzamemo fraj, pa si rezerviramo lahko dan?? Ker ce ne bo itak miljon stvari prislo vmes.. :S



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #2030 : 19 Maj 2008, 15:32:24
no 14., 25. in 28. junija naju ni..oz. sva, vendar na tekmah :P kdaj pa bo kaj Katica hodila v Slo? in pa Rikki?


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #2031 : 19 Maj 2008, 15:34:32
21., 22. ? ;D lahko nekje v Lj. ? [nevem] ;)


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #2032 : 19 Maj 2008, 15:35:13
No, vidis.. ze ena, k ma vse vikende zasedene.. ;)

Sem vagala Elly.. 9,5 kil ma.. :S ojej..  :( :-[ :-\ Pa tko je suhcana... Jah, velka baba, nimas kej..  ::)

Mene ni 21. niti 22...  :(


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #2033 : 19 Maj 2008, 15:36:27
15.? :) en dan po Quidovem R.D.  :o :o


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #2034 : 19 Maj 2008, 15:44:14
Jaz sem za 15.!


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #2035 : 19 Maj 2008, 15:46:11
Jaz imam skos čas  :o Ymonn tudi :D


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #2036 : 19 Maj 2008, 16:06:57
midve z iris prideva na razstavo (hrušica) v nedeljo, ker imava v soboto tekmo v mariboru...zlatolasska kdaj si že rekla, da boš ti razstavljala?

Zlatolassak pride v soboto.
Hudiča, a se niste mogle na isti dan zment .... :P ;) :o



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #2037 : 19 Maj 2008, 16:08:02
Ja, Bacek, to je pa tko ane..

Prides ti v soboto??? ;)


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #2038 : 19 Maj 2008, 16:09:47
če bi prej pogledala na svoj agi koledar, bi jo lahko še prepričala, da razstavlja v nedeljo  :P hih zlatolasska a se bova zdaj teple za varjo (tekma je namreč v Mb)? :P :P


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #2039 : 19 Maj 2008, 16:15:36
Ufff.. Jah, sej varja itak ne ve se al bo sla v hrusico al ne.. :) Tk da.. Se nou treba tepst.. Se bo ze odlocla, kam it hihi..