Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1248002

agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #2070 : 21 Maj 2008, 14:35:35
Annie sicer ni tako lepo počesana kot Iris, ji vedno nekaj štrli.  :P

haha pripravi se na soboto 31.1. ..na našega kuštravčkaa :P dlaka ji sploh ne zraste od kar sem jo pred 2 letoma ustrigla..

Kasiopeia: vauu tale ymonn je pa že zrasu! :o pa kakšno dlako že ima :o


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #2071 : 21 Maj 2008, 14:41:12
po dolgem času se je petra spet snemanja lotla :)

http://www.youtube.com/watch?v=AT72_7_zKuA

Petra super filmček.Iriska obvlada.
Malo off topic: a mi lahko poveš naslov komada ki je zdraven videa.



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #2072 : 21 Maj 2008, 16:21:25
Petra super filmček.Iriska obvlada.
Malo off topic: a mi lahko poveš naslov komada ki je zdraven videa.
hvala. :-*  komad je pa od Breaking Benjamin: Away.. ;)


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #2073 : 21 Maj 2008, 16:23:54
Hvala ti  :-*
Prečohi Iris  :-*  :-*



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #2074 : 21 Maj 2008, 20:27:03
zadnje čase z irčo odkrivava našo okolico..na vsake toliko dni najdeva novo pot, ki ustreza najinim merilom :P ..torej nobene asfaltne ceste (če že, jo samo prečkava) in kaj je pri tem najlepše? vse potke potekajo ob rečnem potoku (nekaj med reko in širokim potokom :P ::) )...sploh nisem vedela, da imam v bližini toliko travniško-gozdnih potk :o


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #2075 : 21 Maj 2008, 20:43:46
Alg, idealno za nase plavalce ;) Kaj ti jo skoz kopas po plavanju?

Danes sem v vrtcu srecala eno mamo. No srecujem jo vsak dan, sam danes je imela oblecen pulover CKCS jaz pa itak takoj navalila na njo. In seveda imajo doma kavalircka. BT-ja. Mama od te gospe je pa vzrediteljica v Angliji in tudi sodnica. No tamali peso pride v petek na obisk. Ze komaj cakam.

Sicer pa utrujena ful. pozdravcek




Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #2076 : 21 Maj 2008, 22:18:54
hej hej

ene par slikic, ki pa so tako tako (kot veste smo brez fotiča in se švercamo s telefonom)

Tole sta dve "trupli" ob 6 zjutaj  ;)



Tkole pa zgleda naša buča po 1 urnem sprehodu s tekom (kakšna sem pa jaz, pa raje ne pripopam)  ::)






Rikki

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #2077 : 22 Maj 2008, 05:23:00
Kako je cooootkan kuza.... :o

Carpe Diem!
Ljubi svojega psa kot sam sebe!


uv

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #2078 : 22 Maj 2008, 07:49:34
ALG kje si jo pa ustrigla? Sama ali v salonu?



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #2079 : 22 Maj 2008, 12:08:03
Hej hej,

odločitev je padla, gremo v menjavo hrane. Toda katero  ???  ??? :-\
Naših težav ni konca, zadah iz ust se mi zdi da se vedno bolj prijemlje, zdej tud že mal prdi tale naša sračka. Včeraj je prvič tudi čez dan imela drisko (ne tisto tekočo), danes zjutraj je bil kakec že trši (posledica trave). S tem, da je imela zjutraj dirke po trebuhu - sem mislila, da prdi, a je bilo to "ropotanje" znotraj telesa.  ??? Meni je delovalo tako, kot takrat, ko imaš res tisto tekočo driskico in potem tko v presledkih sračkaš.  :( :-[ ???

Berem mnenja po forumih glede hrane in nekaterim je OK to, drugim to. En hvali to, drugi to.  :-\ :( Pol se pa znajdi
Najprej sem se odločila za Purino Pro Plan (ki smo jo že imeli iz legla ven), zdaj so mi malo načrte podrli, ker jo imajo samo v Mr. Pet trgovini. Vzrediteljica mi svetuje konzerve od Hillsa ali RC, kar pa nekako nočem, ker se bojim, da potem ne bo več hotla briketov. Veterinar mi je predlagal RC Sensitive Control, da se znebimo tele driske.
Jest ne vem, katero hrano izbrat sploh. Rada bi samo, da naša mala žaba neha cmokat in sračkat ponoči.  :'(

Sem premišljevala, če kaj takega liže, grize pa mi ni nič padlo na pamet. Nič novega vsaj. Ivana mi je omenila, da se tudi stres izraža na ta način. OK, res je bla kregana v ponedeljek, ker je spet kavč zgrizla, se polulala in posračkala gor, ampak sem potem tudi to prepovedala J. Ker se ga mala kar malo boji - saj veste velik fant z globokim glasom.  ;D Kadar sva oba doma, skoz okoli mene skače in J. tud pogleda ne. Pa če jo kopa, češe, zobe umiva, potem vsa nesrečna leze meni v naročje, češ:" lej kaj mi dela".  :o  :D

Drugače je še vedno živahna, nagajiva in vse. Samo tale smrad iz ust ..... pa cmokanje zjutraj ..... in občasno sračkanje ... vse to mi ni prav nič všeč.  :-\

Malce daljši opis tarnanja, ampak res nisem več dovolj pametna. Še manj pa, katero hrano kupit. Pomoč, lepo lepo prosim!

 :-* vsem

Petra



LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #2080 : 22 Maj 2008, 14:00:08
Mi mamo pro plan, pa ko gremo v Lj. kupmo celoooo zalogo (oz. ponavadi samo dve vrečki ;))

luškana na fotkaaaaah :-* :-*


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #2081 : 22 Maj 2008, 14:02:04
aha..in še dve najini slikci iz "tekmovanja" (KDZ):





lp :-*


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #2082 : 22 Maj 2008, 14:20:10
midve greva zdaj na Royal Canin za CKCSje (čeprav s to hrano, ki jo zdaj imava, ni nič narobe)..

Katica: po plavanju jo skopam (seveda z vodo brez šampona) samo, če je res hudo umazana in se do prihoda domov ne posuši..če je tak vodni sprehod dopoldne, jo dam  v pesjak, kjer rata spet čudežno lepa :P (beri: se posuši, odpadejo smetke..)..

uv: z bratom sva jo ostrigla doma (malo za hec :-[, čeprav mi je zdaj žal...dlaka na ušesih, tačkah ji je zrasla, po telesu ne)..smešno mi je bilo, ker ji je dlaka rasla navzgor (ali pa je imela samo tako poležano), pa sem mislila, da če jo postrižem, da bo spet normalna...pa nii..še en razlog, da si je spet nisem upala na razstavo v hrušici priajvit :-[


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #2083 : 22 Maj 2008, 15:17:35
Citiraj
smešno mi je bilo, ker ji je dlaka rasla navzgor

hihi, nam tudi raste navzgor.  ;D

glede hrane, Annie je ustrezala le Nutro lamb and rice, mali papa nutro puppy l. and r. to driskico je pa premagal, tako da je zopet po starem.

ALG, ti jo kar prijavi kam. Je res lepotička in ta dlaka ni najpomembnejša.


anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #2084 : 22 Maj 2008, 15:25:52
Spike je na Evkanubi, ki mu trenutno ful ustreza. Bacek kar se tiče hrane je odvisno od samega kužka. Skratka je na tebi, da probata različno hrano. Enemu kužku paše ena hrana, drugemu ne. Tako da mislim, da nekega specifičnega odgovora ne boš dobila (v smislu, ta hrana je pa ful tha best  ;) in nima noben pes po njej težav).

Morda poskusi za začetek neko dietno hrano, kot ti je svetoval veterinar. Če bo ok, potem ostani na isti znamki hrane, a preskoči na normalno (nedietno) hrano. Namreč tudi Spike je imel po hrani, ki mu je je dajala že vzrediteljica nekoliko težav, sicer me je pa najbolj motilo, da je njegov kakec reeeees smrdel :-\ :-\ Potem smo šli na dietno evkanubo in sedaj smo na evkanubi puppy, po kateri težav nima.

Sama se izgogibam dajanju 'človeške hrane' v večjih količinah dnevno (seveda dobi za konico mezinca sladoleda-če je priden, pa tudi enako količino sadja, malo piščanjčjega mesa ipd. ::) ::)). Na tvojem mestu, bi v takem času to sploh ukinila in kužku ne dajala nič kar bi lahko zmotilo prebavo (v primeru driske pa piščančka in rižka). Upam, da sem kaj pomagala. :) :)


No, upam da če ne prej se srečamo v Hrušici. Sicer ne bomo razstavljali, bomo pa delali  ::) ::)



anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #2085 : 22 Maj 2008, 15:27:37
Aja, uv..kako je z vašim kužkom? Že kaj boljše?



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #2086 : 22 Maj 2008, 15:31:12
ja, s tem se strinjam, sem tudi proti temu, da se psu daje hrana "iz mize", razen morda res občasnih priboljškov, če jih pes ok prenaša. Annie jih ni, zato vedno prežim, da ji kdo ne da kaj drugega (tudi iz drugih razlogov  :) ).

Moji ne dobijo čisto nič drugega, razen briketov, pa občasno jima skuham proseno kašo (z vodo) za dlako. Zdaj ko pa je driskal je pa dobil le riž.

Seveda so pa tudi psi, ki lahko 14 let jedo le našo hrano in so zdravi.... ;D

Kavalirčki so pa še znani po tem, da imajo občutljive želodčke in pogostejše težave z analno žlezo.  :)


anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #2087 : 22 Maj 2008, 15:40:14
Pa da ne pozabim..Spike dobiva 2x na teden po eno hrenovko, ki jo poje v mali šoli..ker na hrenovko ful dobro dela.  :D :D Tisti dan dobi doma manjšo količino briketov. Doma je pa se učimo striktno samo z briketi. :)



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #2088 : 22 Maj 2008, 15:43:06
jaz imam tudi še dodatek.  :D

ene kosti za žvečit še dobita občasno, pa še ene posebne priboljške, ampak to za učenje zunaj, ko mora bit ekstra super dobro  ;D


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #2089 : 22 Maj 2008, 19:37:03
Bacek ful sta cute ob 6 zjutraj :D

Jaz ji na tvojem mestu ne bi dajala konzerve. Glede na to da ima cist iste simptome kot jih je imel Ray.. cmokanje, zadah, oblizovanje in ropotanje zelodca, se mi zdi da ima tudi vasa buca obcutljiv zelodec. In nam so strogo prepovedali konzerve.

Zdaj po 1,5 letu mu dodam 1 zlico konzerve med brikete. Pa se to proti volji veterinarke.

pozdravcek

K.



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #2090 : 22 Maj 2008, 20:34:22
mislim, da bomo prešaltali nazaj na Nutro :-\ tale hrane RC za kavalirje nima niti kalcija, niti fosforja (kot ga imajo vse druge..a sta to pomembni sestavini ??? kalcij naj bi bil za kosti, samo ne vem..)..no potem pakirano dobiš samo v vreči po 1,5 kg in naj bi bilo to samo za 9 dni..torej je ta hrana tako prazna, da rabiš večjo količino ??? na koncu sploh ne prideš pocen skoz..

anča bo Spike tudi agilitaš? 


anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #2091 : 22 Maj 2008, 21:33:31
Bomo videli, če bo agilitaš  ;)

V ponedeljek se bomo v mali šoli malce spoznali z ovirami..tako da počakaj do ponedeljka zvečer, ko povem, kako mu je bilo všeč  ::) ::)

Drugače pa bom absolutno probala z agilitijem...bomo konkurenca  :P



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #2092 : 22 Maj 2008, 21:44:55
Hej hej,

hvala za vse nasvete in pomoč.
Sem pametno ugotovila, da imamo Mr. Peta tud v KR (kot da nisem bla že ene 2x tam). Kupila sva Purino pro plan, losos, ker imam piščanca tud malo na sumu. Danes je bil drekec OK, noč je bla tud čista. Že druga po vrsti.  :o

Imamo pa novo staro igračko ... tisto madam, ki piska in ma vrvi ...  :o :-* Kaj je lepšega ... žaba kar cvili in gode, ko jo grize ....Se je že lotila nog.  ::)




mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #2093 : 22 Maj 2008, 22:25:41
živio!

da se še jaz malo oglasim pri vas  :P
kar se driskice tiče - smo prejšnji vikend dobili en nasvet: ovseni kosmiči + kuhan piščanček.
ovsene kosmiče al malo prekuhajte ali pa namočite v vodi, da malo nabreknejo....pri Bri in Nelly je pomagalo!  ;D
piščanček je vbistvu bolj za okus...

baje je to še bolj fino kot riž, ker tudi vpliva na črevesno floro.... a ne anča - a je res to?  ::)


drugače pa ALG - Iris je carka!! :o

za vse ostale kavalirčke pa pošiljam  :-* :-* :-* od nas treh!


uv

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #2094 : 22 Maj 2008, 23:05:15
hello,
anča, Lun ni v redu. Danes je spet dobil antibiotik (tudi včeraj+nekaj proti bolečinam), corex-ali nekaj podobnega... Že ob sedmih zjutraj. Ker je bil tako ubogi, da tudi vstat ni mogel iz svoje košare. potem pa je bil danes čez dan veliko, veliko boljši, skoraj normalen... Zdajle pa ga že spet vidim, da se je rahlo začel tresti in spet drži glavico nekam pokonci... veterinar enostavno nič ne najde!!! pregledal vsak zob posebej, pretipal....ima čudne simptome. Dejstvo je, da ima vneto grlo in obnosne poti. Kašlja in smrka pa ne. driske nima, razen danes, ker sem mu včeraj dala malo kozjega mleka, zmešanega z vodo, da je vsak nekaj popil... Apetita nima, razen malo poli, riža, paštete... Mu dam, samo da malo poje. Upam, da ga bomo pozdravili in spet navadili na brikete... :'(
Skratka, vse skupaj eno veliko sranje. me skrbi za znoret.
Lahko noč vsem



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #2095 : 22 Maj 2008, 23:14:22
jooooj, bogi revež.   :'(

držim pesti (in tačke) da bo hitro ok!  :-*


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #2096 : 23 Maj 2008, 06:52:55
Joj, uv, vi ste pa še večji reveži kot mi.   :-* :-* :-*  :(

Upam, da kmalu odkrijete vzrok. Naša je pa ponoči sračkala 1x trdo (OK, bla je mehka lobasica), pa potem še enkrat malce bolj mehko, ko pa smo vstali in je čakala da gre ven, je pa še mal podriskala.  :-\ Sem imela občutek, da sploh ne ve, da jo sračkat. Kar naenkrat je malo privzdignila rit in potem tancala okrog.  ::)



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #2097 : 23 Maj 2008, 20:35:45
Joj, sami boscki...  :'( Pa sem jaz mislila, da se mi bo svet podrl zaradi nasega srackanja... Pa vidim, da sva imele minimalne probleme v primerjavi z drugimi cukercki..
Pri nas driskice ni vec, drekec je skoraj ok. Danes ji tudi nisem vec dala oglja, tako da je tudi ze skoraj normalne barve. Riz pa piscancek je super deloval, pa se noro rada ga je pojedla. Sedaj ji bom za en obrok se kar malo kuhala to, konzerve se ji absolutno ne upam se dat..  :-\

Upam, da se bosta Lun pa Aisha kmalu pozdravila... Da se lahko pol kaj dobimo.. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2098 : 23 Maj 2008, 21:17:55
K meni na agility hodi tudi ena kavalirka. Tukaj je slikica (se opravičujem zaradi kvalitete, je bila že tema):


"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #2099 : 23 Maj 2008, 21:24:11
rapgirl mogoče kaj več podatkov?
daj povabi lastnico/lastnika na forum  ;)