Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1248148

agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #2880 : 08 Maj 2009, 20:08:06
Kaj pa kaj odštekanega, npr. Gipsy (đipsi), Twigy, Jill (đil), Jersy (đersi) ?? ;D
Še vedno obstaja možnost, da kaj skombiniraš iz rodovniškega imena..


lovepets

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • pes bolše izkazuje ljubezen kot marsikateri človek
Odgovori #2881 : 08 Maj 2009, 20:12:45
ja sej verjetno bom kaj iz rodovniškega imena skombinirala... :)
jutri grem obiskat kužke pa bom vidla kaj bo :)


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)

lovepets

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • pes bolše izkazuje ljubezen kot marsikateri človek
Odgovori #2883 : 08 Maj 2009, 23:19:59
bom bom :)

pa objavim kake slikice   ::)


lovepets

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • pes bolše izkazuje ljubezen kot marsikateri človek
Odgovori #2884 : 09 Maj 2009, 18:56:35

evo , pa sem se vrnila. in sem rezervirala kavalirčka.
in zdaj je pa res moj  ;D
no . ne še popolnoma.
čez dva meseca prib. ga grem iskati :) :) :)

rodovniško ime je: Rocco
morda mu bom spremenila , če ne pa ga bom klicala roki .


tu pa še slikica od Roccija :  (en teden je star)


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #2885 : 10 Maj 2009, 09:35:37
Lep je :-* na glavici pa ravno prav beline za moj okus..


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #2886 : 10 Maj 2009, 09:41:38
Čestitam. ALG, bela lisa se pri trikolorjih zmanjša. Pri enih manj,pri enih pa res dosti.  :)

Lovepets, upam, da naš boš zalagala s slikcami.  ;D




lovepets

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • pes bolše izkazuje ljubezen kot marsikateri človek
Odgovori #2887 : 10 Maj 2009, 10:01:52
hvala obem :-*

A.L.G.: ja tudi zadaj nad repkom ima lepo razporejeno črno barvo. izgleda kot hlačke.
ampak na žalost nimam nobene slike od zadaj.

sem pa zbirala med tem in še enim tricolour samčkom. ampak tisti je bil bolj bel pa še večji je bil.
in naj bi bolj zrasel kot ta.
tako da sem se odločila za roccija ;D

Varja: seveda vas bom zalagala s slikicami  ;D
ampak zdaj jih še nimam.
kmalu bom odprla svoj album na netu pa bom tam dajala nove slikice.
( pa upam da ga grem še kaj pogledat, da ga slikam ko odrašča..... čez nekaj časa :)




agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #2888 : 10 Maj 2009, 11:37:46
Čestitam. ALG, bela lisa se pri trikolorjih zmanjša. Pri enih manj,pri enih pa res dosti.  :)

To vem, samo mi niso najbolj všeč psi s preveč beline. Se mi zdi, da ful poširi glavco.
Seveda računam na to, da se mu bo po vsej verjetnosti zmanjšala, ampak kot pravim, meni bo všeč.. ;)
Iris je imela že od vsega začetka bolj malo beline in sem se bala, da jo bo izgubila. K sreči je ni, ostal ji je prikupen tanek šopek..


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #2889 : 10 Maj 2009, 12:26:10
ja, meni je tudi bolj všeč tanjša lisa.  :)  Pa če je med obrvmi ožja, potem pa se malo razširi. No, zdaj pa že kompliciram.  :P ;D


lovepets

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • pes bolše izkazuje ljubezen kot marsikateri človek
Odgovori #2890 : 10 Maj 2009, 13:31:20
hehe .

meni je zelo všeč taka lisa kot jo ima Iris :)
samo upam da pri rocciju ne bo prav izginila ..


_nnn_

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #2891 : 10 Maj 2009, 15:52:14
Zdravo!
Vaši psički ib psičke so zeloooo lepi, najlepši pa so mi trikolorčki.  ;D Jaz si ga želim in iščem nekaj po internetu... Večina slovenskih vzrediteljev ne testira staršev za genetsko pogojene bolezni, zati iščem v tujini. Imam pa vprašanje: kakšne so okvirne cene cavalierjev na Slovaškem in Češkem? Imam sicer ponudbo, ampak se mi zdi 1200 evrov kar zasoljeno, čeprav sem za zdravega psa pripravljena odšteti tudi toliko. Prosim, da podate svoja mnenja :-[ ;D.



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #2892 : 10 Maj 2009, 16:24:04
Zdravo.

Me veseli, da gledaš tudi na bolezni in na to, če so starši testirani ali ne. Garancije sicer ni tudi, če so starši testirani, je pa dosti bolje.

1200 se meni ne zdi zasoljeno, če je dober rodovnik, starši pregledani, mladički primerno socializirani.  :) Iz katere psarne pa so ti mladički? Lahko več tudi na PS.


_nnn_

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #2893 : 10 Maj 2009, 20:36:57
 :) Z vrchu kralu (pribl. 50km iz Prage). Sem se pa že dogovarjala z gospo iz Slovaške (psarna Biely demon), ampak ne odgovarja več na moje maile. Ne vem...



tedomedo

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #2894 : 11 Maj 2009, 13:18:16
Moj kavalirček je bil včeraj prvič na Igralnih urah (pasja šola za mlajše od 5 mesecev - http://www.kin-drustvo-nm.si//index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=14&Itemid=37), pa mi je učiteljica rekla, da ga moram doma do naslednjič navadit na ukaz Lezi ali Prostor. V šoli mi je pokazala kako, torej da imaš v roki posladek, roko dvigneš da se pes usede, potem pa roko nekako počasi spuščaš in pes se naj bi potem ulegel. Ampak meni to ne deluje, saj po tem, ko se usede in spuuščam roko, pes dvigne rit in spusti glavo.
Imate kako idejo (po možnosti kako spletno povezavo z nasveti, kako učit), kako moram roko spuščat, da pes ne bo vstal, ampak da se bo iz sedenja dal v ležanje?
Hvala.



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #2895 : 11 Maj 2009, 13:37:11
Pozdravljen,

malo poglej v temo Trikci na tem forumu, kjer so tudi nasveti za učenje.

Me pa zanima, če pri učenju uporabljaš kliker? Če ne, ga toplo priporočam.
Nasvet kako spraviti psa dol .... poskusi tako da pes stoji in daj roko s hrano na tla, potem pa mu še malo pomagaj s potiskom na rito, če ne bo sam šel dol. Ali pa malo dalj časa vztrajaj. Enkrat bo tudi rit padla dol in takrat klikni in daj hrano. ;D



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #2896 : 11 Maj 2009, 14:25:30
Opa Bacek*, uporabljaš kliker?  :o
kako vama pa kaj gre? predvidevam, da ga nimaš samo za osnovne vaje, ali pač?  :) ;)


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #2897 : 11 Maj 2009, 14:40:17
Opa Bacek*, uporabljaš kliker?  :o
kako vama pa kaj gre? predvidevam, da ga nimaš samo za osnovne vaje, ali pač?  :) ;)

Ja valda.  :o :o Mislim, kako vprašanje.  ;) :P >:D
Pred Iris se sicer skrijemo, ker enostavno nisva nič novega delale zadnje mesece.  :-X Shame on me.  :-[
Zdaj morava ponovno osvojit prostor (iz stoječe pozicije), tako da smo se vrnili na prvotno šolanje, ko ji še z roko kažem.
No, pa da jo tud pohvalim zna: tačko, preval, mrtva, lupčka, njam njam, krog, osem, nazaj, obrat levo/desno, prosi. Pol je pa že konc.  :-\ :(
Ampak prihajajo toplejši časi in spet bova lahko zunaj vadile.  :o



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #2898 : 11 Maj 2009, 15:05:55
No, pa da jo tud pohvalim zna: tačko, preval, mrtva, lupčka, njam njam, krog, osem, nazaj, obrat levo/desno, prosi. Pol je pa že konc.  :-\ :(

Bravo!! :o
Tisti 'nesmejoči smeškoti' ( ::) ) na koncu so popolnoma odveč.

(slikano s telefonom) :

     





Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #2899 : 11 Maj 2009, 15:31:19
Bravo!! :o
Tisti 'nesmejoči smeškoti' ( ::) ) na koncu so popolnoma odveč.

(slikano s telefonom) :


A to zdej reklamo za telefon delaš?  :P
Super je.  :-*



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #2900 : 11 Maj 2009, 16:01:00
Aja, sicer mamo pa pri nas tudi novo pridobitev. Ira ji je ime









Njena mama Maša




tedomedo

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #2901 : 11 Maj 2009, 16:36:19
Pozdravljen,

malo poglej v temo Trikci na tem forumu, kjer so tudi nasveti za učenje.

Me pa zanima, če pri učenju uporabljaš kliker? Če ne, ga toplo priporočam.
Nasvet kako spraviti psa dol .... poskusi tako da pes stoji in daj roko s hrano na tla, potem pa mu še malo pomagaj s potiskom na rito, če ne bo sam šel dol. Ali pa malo dalj časa vztrajaj. Enkrat bo tudi rit padla dol in takrat klikni in daj hrano. ;D
Saj si malo pomagam z roko, da mu rit zadržim na tleh.
Glede klikerja... ta stvar spušča neke glasove, a ne? Torej je po moji "veleumni" pameti isto, ali mu s klikerjem zapiskaš nek glas ali pa mu rečeš "sedi", ko hočeš, da se pes usede.



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #2902 : 11 Maj 2009, 16:41:35
Aja, sicer mamo pa pri nas tudi novo pridobitev. Ira ji je ime

 :o :o :o in ti nič ne rečeš?? :o
s kje pa je? kolko je pa že stara? hihi luštno ime :P


ahja..ravno prejšnjo sredo je umrla Irisina najboljša prijateljica, po imenu Ira :( sheltie, 3 leta, srčne zaklopke..


anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #2903 : 11 Maj 2009, 17:22:48
Saj si malo pomagam z roko, da mu rit zadržim na tleh.

Če tvoj kuža raje stoji, ga nauči prostor drugače. Boljši način prostora je, da se pes najprej uleže s sprednjimi tačkami, ritka pa gre nazadnje dol. Torej, hrano v roko (pes stoji), nato pa pojdi z roko med njegovi prednji tački. Pes bo želel hrano povohat, zato bo z glavico šel proti tlom in nato s sprednjima tačkama dol. Tu se lahko zgodi, da se bo pes umikal nazaj, ker bo hrano želel povohat, zato tudi ti premikaj roko še bolj proti njemu..roka pa naj bo čim bolj na tleh. In ko ostane le še ritka gor, mu jo lahko malce potisneš navzdol..in seveda nagrada..

Kliker, je taka zelo fina zadeva, ki sporoči psu, da je nekaj naredil pravilno in da za to dobi nagrado (hrano, igračo..). Seveda je treba psa naučiti da klik pomeni nagrada, ker noben kuža ne ve, kaj klik pomeni. Kliker pomaga pri učenju različnih povelj, trikcev, saj s klikom hitreje sporočimo psu, da je tisti trenutek nekaj super duper naredil, kot pa z našim glasom.

Kliker NI povelje. Klik je le znak da je pes nekaj prav naredil in da za to dobi nagrado. Povelje sedi in prostor dodaš na koncu oz. med učenjem, ko pes že priližno ve kaj želiš od njega. Torej, pri učenju prostora, dokler pes ne leži, do takrat je brezpomensko psu govorit prostor ali pa lezi..Ko pa leži, ga pa pohvališ, in govoriš prostor. In povelje skupaj z nagrado ponoviš večkrat, medtek ko pes leži. Sicer pa ja, kot je bilo že omenjeno..na tem forumu so opisani številni trikci tudi prostor in kaj je kliker, za kaj se ga uporablja..tako da miško in tipkovnico v roke ter vpiši v iskalnik kliker..ali pa prostor in beri..

@Bacek*: kako je luškana vaša nova pridobitev :D

@ALG: kako je Iris? Sta že nazaj v tekmah agilitija?

LP, Anja



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #2904 : 11 Maj 2009, 17:50:39
Saj si malo pomagam z roko, da mu rit zadržim na tleh.
Glede klikerja... ta stvar spušča neke glasove, a ne? Torej je po moji "veleumni" pameti isto, ali mu s klikerjem zapiskaš nek glas ali pa mu rečeš "sedi", ko hočeš, da se pes usede.

Jaz bi svetovala tvoji "veleumni" pameti, da se usedeš dol in si malo prebereš o tem, kaj je kliker in kako se z njim dela.



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #2905 : 11 Maj 2009, 17:53:48
:o :o :o in ti nič ne rečeš?? :o
s kje pa je? kolko je pa že stara? hihi luštno ime :P


ahja..ravno prejšnjo sredo je umrla Irisina najboljša prijateljica, po imenu Ira :( sheltie, 3 leta, srčne zaklopke..

hja, sej na FB je to že splošno znano in tud slikce so. Je pa nečakinja od Aishe. Torej mama od Ire je sestra od Aishe ... samo nekaj legel prej.  :) Stara je pa 10 tednov. Drugače pa ... smo bili zadnjič v Loki na kliniki ... je poslušala Aishi srček in je rekla, da sliši blag šum.  :'( :'( Saj še leto in pol ni stara.  :'( :'(



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #2906 : 11 Maj 2009, 18:49:43
Citiraj
tačko, preval, mrtva, lupčka, njam njam, krog, osem, nazaj, obrat levo/desno, prosi.

Ira to že vse obvlada???? Ali Ajša?   :o  Tudi če Ajša, je super!   ;D

Mi smo tudi na klikerju, mala zna zaenkrat samo tačko, sedi, prostor, ko se reeeees zmatra tudi lepo poleg hodi (to je vidla Anja, hihi, da se včasih malo zmoti tudi  ;D  ).  Učiva se še stoj-razstave  ;), potem pa dalje.  :)

Z Annie sva prostor delali tako ,da se mi je splazila pod nogo in ko je bila v prostoru-klik (pod nogo tako, da sem jaz tudi bila na tleh, da se je res morala čisto na tla spustiti).  :) Na ostale naštete načine pa ni šlo.
Berry je pa šla po klasični poti, ritka dol, tačke dol-klik.  :)


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #2907 : 11 Maj 2009, 19:04:54
Ira to že vse obvlada???? Ali Ajša?   :o  Tudi če Ajša, je super!   ;D


Aisha, Aisha. Iro ima J. na čez, sta se že nekaj vklikavala, pa ni šlo še najbolje. Je še preveč divja, ko zavoha hrano.  :o
Jaz sem Aisho v mali šoli učila prostor iz sedi položaja, zato sva morali sedaj od začetka, ker je skoz mešala oziroma se je najprej usedla, pa potem prostor.



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #2908 : 11 Maj 2009, 20:11:34
Berry je pa šla po klasični poti, ritka dol, tačke dol-klik.  :)


ammm amm???  :) zakaj ne sledim?


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #2909 : 11 Maj 2009, 21:13:50
Ker nič ne gledaš fejsa.  :P :P :P