Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1255748

LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #3150 : 05 Avgust 2009, 16:23:13
Lissa in čist prov si se odločila. Bo že kmalu ugotovil da je hrana pomembna, in da jo more jesti.

Mene zanima če ima gdo od vas doma furminator, ker bi ga želela kupit ampak nevem če "deluje" na kavalirski dlaki?

lp


anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #3151 : 05 Avgust 2009, 18:10:34
Ojla..

Jaz imam doma furminator. Zadevca pri nas deluje, tako da nimam nič slabega o tem za povedat. No, če boste organizirali srečanje, ga z veseljem prinesem s sabo.  ;D

Tudi naš je zbirčen glede hrane, a jaz se ne pustim. Trainer, ki ga je imel pri vzrediteljici meni ni bil všeč, ker so bili veliki kakci in so zelo smrdeli. Kot puppy je jedel AG piščanca, ker pa ima rad ribe je nato več kot pol leta jedel AG losos, sedaj smo pa že približno 3 mesece na Healthy paws. In ti zadnji so mi še najbolj všeč. Kakec je majhen, skorajda nima vonja. Jaz mu dam hrano v dveh obrokih in če kakšnega ne poje, potem dobi to naslednji dan.  :)

LP



Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3152 : 06 Avgust 2009, 10:01:39
No, torej če kdo še ni videl malce poglejte v temi srečanja - srečanje kavalirjev in povejte kdaj imate čas :)
P.s: Anča, kje se dobi ta hrana Healty paws?


anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #3153 : 06 Avgust 2009, 10:05:46
Ta hrana se dobi na www.pasji.net (oz. klik na ikonco na vrhu tega foruma)   ;D



Deprah

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #3154 : 06 Avgust 2009, 12:15:25
Hei!
Po OSMIH letih vztrajnega teženja mi je mama KONČNO odobrila psa. Seveda pod raznimi pogoji, da popolnoma sama skrbim zanj, ga socializiram, itd. Včeraj je prišla na dan z novico, da sosedi dobijo kavalirčka in aleluja... končno ena pasma, ki je obema všeč, zato sva se odločili zanj. Problemi pa nastajajo in nastajajo... skoraj je že sredina avgusta jaz pa bom septembra odšla v prvi letnik gimnazije  :(    Pri vzrediteljici, kjer sva se pogovarjali za psa pa naj bi bili mladički na voljo za oddajo šele v sredini septembra. Vem da mladički potrebujejo res ogromno časa... Seveda lahko psa vzamem v petek in sem z njim v soboto in nedeljo 24 ur, ampak to nebo isto. Ko bom na gimnaziji me pa sigurno nebo doma najmanj do pol dveh  >:(  . Mama ima službo pa itak do petih. Mislite, da bi šlo tud tak, da bi bil pes dopoldan sam, popoldan pa bi mu namenila res maksimum časa, učila pa bi se zvečer, ko bi se pes umiril?
Kako dolgo trajajo prvi koraki k temu, da ga zjutraj pred šolo normalno pelješ ven, da opravi in potem ko prideš domov spet?
Kavalirja si RES RES RES RES RES želim!!! Prosim pomagajte.



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #3155 : 06 Avgust 2009, 12:22:29
Kako dolgo trajajo prvi koraki k temu, da ga zjutraj pred šolo normalno pelješ ven, da opravi in potem ko prideš domov spet?
Kavalirja si RES RES RES RES RES želim!!! Prosim pomagajte.

Če misliš s tem, da se ne bo polulal v stanovanju ... nekaj mesecev. Naša ima sedaj 5 mesecev in ponoči še vedno 1x lula, če pa se obiram zjutraj pa je še dodatna lužica in drekec. Čez dan pa odvisno ... kolk pije in kolk se mi jo da ven vozit. Če bi jo redno na 2-3 ure ven vozila verjamem da bi zvozili brez lužic.



Deprah

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #3156 : 06 Avgust 2009, 12:26:32
Aha... pa se da navadit da tudi v stanovanju vedno lula (če mora) na enem mestu? recimo da daš v en kot časopisni papir ali kaj podobnega?



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #3157 : 06 Avgust 2009, 12:29:13
Aha... pa se da navadit da tudi v stanovanju vedno lula (če mora) na enem mestu? recimo da daš v en kot časopisni papir ali kaj podobnega?

Seveda se da - rezultat je pa včasih bolj, včasih manj uspešen.  ;)



Deprah

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #3158 : 06 Avgust 2009, 12:42:20
Hvala za odgovor... pa mislite da bi blo mladičku ful težko zdržat da me ni dopoldan?  :-\  Mislim... vem da bi me ful pogrešu... ampk a bi se to lahk kak poznalo pol v prihodnosti?



lovepets

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • pes bolše izkazuje ljubezen kot marsikateri človek
Odgovori #3159 : 06 Avgust 2009, 14:53:28
deprah:

jaz sem pred enim mesecem dobila kavalirčka. in grem zdaj tudi v gimnazijo. in med počitnicami me cel mesec ni bilo doma , moji starši pa so bili v službi.
in je bil brez problema sam doma.
tako da bo že po nekaj dnevih, morda kakem tednu brez problema sam doma. (tako je bilo vsaj pri nas)
pa je kuža zelooooo živahen.

mi smo mu dali pleničko v kot. (plenička za pse)
in ko nas ni doma se vedno polula na pleničko, no ne ravno vedno. ampak večinoma ko pridemo domov, ni nobenih lužic, ne kakcev.
ponoči je skoraj enako. no, morda se kakšen krat zgodi da nastane lulica ali kakec.

aja, kar se tiče tega , da se nauči lulat zunaj ko ga zjutraj spustiš ..: pri nas se je v treh tednih naučil.
in zdaj ga zjutraj samo spustimo na vrt , opravi svoje, pride nazaj noter in je sam doma če je potrebno.

lp.  :)


lany

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #3160 : 06 Avgust 2009, 15:22:30
Naš cavalirček pa je 5 min ne more bit sam zdej k so počitnice jst čuvam drugač pssa drugč pa sta starša skos doma tko da čuvata psa in res če je 1 minuto sam cvili in grize zanč nam je razgrizil tepih.



anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #3161 : 06 Avgust 2009, 15:50:35
Naš cavalirček pa je 5 min ne more bit sam zdej k so počitnice jst čuvam drugač pssa drugč pa sta starša skos doma tko da čuvata psa in res če je 1 minuto sam cvili in grize zanč nam je razgrizil tepih.

Lany, kot ti je že Bacek rekla...ali lahko uporabljaš ločila (vsaj vejice in pike) v tvojih prispevkih, ker mislim, da 99,9% ljudi, ki bere to temo ne razume kaj želiš povedat. Vsaj jaz ne..do sedaj v nobenem tvojem prispevku.  ??? ???

LP



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #3162 : 06 Avgust 2009, 16:06:29
@deprah - skoraj vsi, ki imajo pse imajo tudi solo oz. sluzbe, tako da se vsak kuza kmalu navadi in je lahko sam. Kuzki niso kot otroci, da bi ves cas mogel biti nekdo z njimi. Sicer je super, ce si lahko cimvec casa z njim, ampak to pac vedno ni mogoce. Moja je sama samo skozi dopoldneve, tja do 14h najvec, ker imam tako fajno sluzbo... ;) In itak celo dopoldne prespi (no, ko je bila manjsa je celo dopoldne lumparije zganjala).
Lulanja se pa navadi tocno tako kmalu, kakor vesta si ti sama. Jaz nisem bila prevec, pa sva imele kar dolgo probleme s tem.

@Lany - jaz te tudi prosim isto, kot ze bacek prej in anca zdaj... PROSIM uporabljaj LOCILA, ker se enostavno za tabo ne da brati. Si kdaj prebrala za sabo kar si napisala? Locila obstajajo zato, da se jih uporablja.. ;)


lany

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #3163 : 06 Avgust 2009, 16:09:53
Jst vedno preberem za sabo bom uporabljala ločila.



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #3164 : 06 Avgust 2009, 17:09:34
 Še v tvojem zadnjem prispevku, kjer obljubljaš, jih ni vidt. ::)

Sicer pa..lep pozdrav vsem s Paga, kjer se Iris dobesedno ne da ločit od morja ^^ če se greva sprehajat po poti, ki je od plaže oddaljena 20m, garantirano dobim žulje od vrvice, ker me tako vleče proti vodi..psiho mali :) večkrat me tudi pride obiskat k sanitarijam, kjer grem ali na wc ali pa prat posode..lahko rečem, da ima kamp v malem prstu in točno ve, kam je treba zaviti, če gremo do trgovine, na pasjo plažo ali pa se samo vračamo na našo parcelo..uživa na ležalniku in viseči mreži, zvečer pa je čas za akcijo..no zadnjič me je presenetila z zlobnimi iskricami v očeh sredi dneva, ko ji je zapasalo malo norenja v krogih z repom tesno pod ritjo in zadnjimi tacami pred prednjimi. Lovila sem jo okrog šotorov, dreves, po sosedovi parceli, zraven pa se ji tako smejala, da sem starše zbudila iz popoldanskega počitka. :D ko sem mislila, da se je umirila in se ji približala na 1m, je spet dobila sršene v rit in vse se je ponovilo.. Prav neumna sem se zdela sama sebi, ko sva se gledale čez dva skupajrastoča drevesa in razmišljale kdo bo koga ::)
Imajo pa fajno naštimane pasje tuše..In enkrat se mi je smejalo pol kampa, ko mi je še preden sem jo uspela po tuširanju obrisati in pripeti, pobegnila naravnost 'domov'. Tako sem tekla za njo, da bi jo prestregla, ampak očitno nisem bila dovolj hitra, saj se je uspela večkrat povaljati v rdečkasti zemlji in kopanje se je ponovilo. Tokrat bolj pazljivo z moje strani ;)
Skratka, imamo se superfajn, predvsem pa nam ni nikoli dolgčas :D ^^ slikovno gradivo sledi, ko se vrnemo domov..

Sončen dopustniški pozdrav vsem,
Petra&Iris z rožički ^^


iza123

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 0
Odgovori #3165 : 06 Avgust 2009, 18:21:13
Nam je Lego zgizel vrata, ko je bil sam doma(bil je star že 8 mesecev), potem smo ga moral zapirat s hrano( tko da smo mu dal zajest in mi hitr odšli, ker nas ni pustil od doma), zdej se je pa lepo navadu, rečem mu sedi in on samo čaka, včasih mal zajoka al pa zalaja. Drugač pa itak večino časa dopoldne prespi(mi je povedal brat, ki je bil letos velik doma, ker je mel maturo). Sam včasih ga prime in trga različne papirje iz koša in skače na mizo in grize svinčnike. ;)



lany

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #3166 : 06 Avgust 2009, 18:22:18
Se bom potrudila drugač pa grem dol iz forum bo bolje.



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #3167 : 06 Avgust 2009, 20:05:48
@Iris, ful lepo prebrat, kok se mata fajn.. :) Elly je pa cist lenobna, rozickov ni od nikjer... Sej ne, da se kaj dosti pritozujem.. :P

@Lany, ni treba bejzat, samo lepo te prosimo za locila, ker res ne znamo brat tvojih postov oz. se zelo tezko prebijemo cez nje - jaz sem pa se uciteljica po poklicu, pa imam poklicno deformacijo in dobim pikice, ce kje kaj prevec manjka.. ;)
Niso problematicne pike na koncu tvoje objave, bolj manjkajo tiste vmes - ki locujejo posamezne povedi drugo od druge.. ;)


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #3168 : 06 Avgust 2009, 21:28:00
Se bom potrudila drugač pa grem dol iz forum bo bolje.

S tem ne boš rešila svojega problema.



Lynn

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #3169 : 08 Avgust 2009, 14:22:43
Pozdravljeni vsi, :)

sem nova na tem forumu, nekateri me že poznate, za ostale pa naj povem da imam 8 letnega kavalirja Bonija,
ki je žal bolan (ima kongestivno popuščanje srca) in 2 letnega samojedka Sacha.
Kavalirji so moja najljubša pasma, z mojim Bonijem sva doživela veliko, veliko lepega, hodila sva na razstave,
na agility, vsako leto gremo tudi skupaj na morje in upam da bo kljub bolezni čim dlje z mano.
Drugače pa si želim imeti še dva kavalirja - enega trikolorja in enega blenheim (ti so mi najbolj všeč).

Lep pozdravček vsem, Sara





Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3170 : 09 Avgust 2009, 12:24:55
Živjo Lynn  :)

Imam eno vprašanje za vse tukaj... Starši hočejo, da ko bo šola, da je Chilly medtem ko me ni doma (od pol osmih do največ dveh) na vrtu. Seveda v primeru lepega vremena. Vrt je sicer ograjen, dokaj velik, na njem nimamo strupenih rastlin (trava in nekaj sadnega drevja), ampak jaz sem proti. Sedaj pa mi prosim povejte ali je za Chilly-a vredu, da ta čas preživi na vrtu ali naj me raje počaka v stanovanju. Kaj mislite? Malo sem v dvomih  ???  :-\


iza123

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 0
Odgovori #3171 : 09 Avgust 2009, 13:06:28
Lissa, a imate dovolj visoko ograjo? Ker lahko ti ga kdo ukrade z vrta(sem že slišala kar nekaj primerov).
Zakaj starši želijo da bi bil na vrtu? Da ne bi uničil stanovanja?

Meni se zdi boljša varianta, da mu namenite eno sobo v stanovanju in umaknete vse stvari, ki bi jih lahko uničil med tvojo odsotnostjo.



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #3172 : 09 Avgust 2009, 13:18:11
Lissa, se strinjam z Izo, dosti bolj "varno" je, če je v boksu. Jaz si ne bi upala pustiti kavalirčka na vrtu, sem slišala preveč stvari.  :-\


Lynn

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #3173 : 09 Avgust 2009, 13:40:46
Ali pa če ga pustiš v svoji sobi, jaz imam oba skupaj v moji sobi, da nista osamljena, ko me ni doma in se super obnese,
sploh ne delata nobene škode, ko pridem domov je vse tako kot sem pustila. Tko sta pridna, moja cukrčka.. :)



Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3174 : 09 Avgust 2009, 14:04:11
Torej bom vztrajala, da me počaka v sobi  :P
Hvala za odgovore.


Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3175 : 09 Avgust 2009, 14:37:24
Aja starši hočejo, da počaka zunaj "ker mu je zunaj bolj fino". Kar sploh ni res. Če ga samega pustimo na vrtu začne cvilit in jokat. Notri pa mu je "domače okolje" in gre lepo spat ko nas ni.
No, ja se bomo že zmenili tako, da bo kar najboljše za Chilly-a  ;)


Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3176 : 10 Avgust 2009, 12:20:21
Chilly je danes star pol leta  ;D :o


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #3177 : 10 Avgust 2009, 18:50:14
vse najboljše Chilly za polovičko

 :-* :-* :-*


lovepets

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • pes bolše izkazuje ljubezen kot marsikateri človek
Odgovori #3178 : 10 Avgust 2009, 18:51:03
se pridružujem čestitkam :) ;D


Lynn

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #3179 : 10 Avgust 2009, 19:55:32
Čestitke Lissa za tvojo psičko, dobro jo čuvaj, jaz sem spet tako obupana :'( :'(, ker je moj Boni še eno infekcijo dobil in kar naprej kašlja, spet je imel napad in je cvilil revček, nogice je dal čist narazen, da sploh ne razumem kako jih je lahko držal v takem položaju..., v glavnem ta del v življenju psa, ko kuža zboli je grozen. Imam občutek kot da ga vlečem za noge iz groba, skoz je nekej, kar naprej sva pri veterinarju. Zdaj ima še ene antibiotike za to infekcijo, v glavnem sploh ne vejo kaj mu je, on pa kašlja, kašlja kar naprej. :'( :'( :'( Bonči moj, kakšne skrbi mi ti delaš... :(