Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1248932

lovepets

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • pes bolše izkazuje ljubezen kot marsikateri človek
Odgovori #3210 : 24 Avgust 2009, 11:16:58
aha . ok :) :)

lp*


lany

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #3211 : 26 Avgust 2009, 14:46:56
Ricky ne more biti k ga imamo mi in je od roccota bratec. Lohk pa je Roxie.



Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
Odgovori #3212 : 26 Avgust 2009, 22:57:29
no saj jaz nvem :) sm sam vedla da je nekaj na r...  ;)


iza123

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 0
Odgovori #3213 : 27 Avgust 2009, 14:21:38
LittLe_sTaR* za agility tekmo, ki je 12. septembra v Trbovljah in si rekla da boš prišla pogledat, je tekma zdaj prestavljena v Ložnico pri Žalcu.
Toliko da te obvestim, da ne bo prišlo do nesporazuma.



lovepets

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • pes bolše izkazuje ljubezen kot marsikateri človek
Odgovori #3214 : 28 Avgust 2009, 19:49:50


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #3215 : 28 Avgust 2009, 21:44:39
aha hvala iza da si povedala...tja naju pa na žalost ne bo :-\ :D

nekaj me zanima..a vi kaj razmišljate o syringomyelii?
Mene je včasih kar strah ko se mali praska po glavi :(


lovepets

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • pes bolše izkazuje ljubezen kot marsikateri človek
Odgovori #3216 : 28 Avgust 2009, 23:15:14
kako pa zgleda to praskanje ?
in kaka je to bolezen ?



LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #3217 : 29 Avgust 2009, 10:30:44
evo tu so super linki:
http://sm.cavaliertalk.com/
http://www.cavalierhealth.org/syringomyelia.htm/
http://www.cavaliercampaign.com/syringomyelia.htm/

SM = bolezen, ko ima pes/psička lobanjo premalo za možgane. (to bolezen imajo lahko tudi ljudje)

ponavadi so simptomi takšni:
*praskanje po glavi, ramih, obrazu,ušesih, vratu...
*skolioza
*praskanje po zraku
... pa še nekaj..no preberi si na teh linkih zgoraj...
veterinarji ponavadi rečejo glede na te simptome, da je alergija, problemi z ušesi ali pa hrbtenični problemi (nekateri veti sploh ne poznajo SM ::) )

Od 100% vseh kavalirjev ima to bolezen močno izrazito 85-90% ; manj izrazito pa 30%-70%
torej če tko pogledamo majo ubistvu "usi" kavalirji to bolezen :-\ :(
je pa zlo boleča. Če si odprete youtube, in pregledate filmčke od SM pri kavalirjih.... :'(

obstaja tudi ena knjiga v angleščini prav od kavalirjev in je bolezen notr opisana...taka modra je..pa vse 4 barve ckcsjev je gor narisanih...

pa še ena slika: http://www.baywood-pets.co.uk/syringomyelia.jpg

lp :-*


lovepets

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • pes bolše izkazuje ljubezen kot marsikateri človek
Odgovori #3218 : 29 Avgust 2009, 12:11:10
ojoj :S   to pa se sliši grozno :(

kaj to praskanje je mišljeno, da se pogosto praska, ali to pomeni tudi če se samo kakšen krat popraska.


hvala za vse informacije :)


lovepets

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • pes bolše izkazuje ljubezen kot marsikateri človek
Odgovori #3219 : 30 Avgust 2009, 00:36:13
eno vprašanje imam.
rocco kaka precej mehko , ne drisko , ampak precej mehko.
in njeogov drekec zeeelo zeloo smrdi.
nočem izpasti čudno ali neumno, ker pravim, da njegov drekec smrdi , ampak me zanima če je odvisno od hrane ali kaj ?

lp . :)


tedomedo

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #3220 : 30 Avgust 2009, 07:19:15
Jaz bi še malo diskutiral ta CM. Kaj se da narediti?
Moj ima 8 mesecev in se vsaj 10x na dan popraska po vratu ali ušesih. Dostikrat se tudi drsa po riti - ok, za to ne vem, če ima kaj zveze s CM. Bi bilo dobro, da mu začnem dajat hrano - brikete za odrasle pse, da se mu možgani ne bodo več razvijali in rasli? Kaj lahko naredi veterinar, ki pozna to stvar: a lahko da kake tablete oz. zdravila - če ne drugo, vsaj za lajšanje bolečin? Kakšni so stranski učinki jemanja teh zdravil (vemo, da vsako zdravilo naredi tudi nekaj slabega)?



tedomedo

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #3221 : 30 Avgust 2009, 08:40:27
Popravek: SM bi moral napisat, ne CM.
Sem ga malo opazoval in lahko rečem, da se vsaj 10x v eni URI popraska.



lovepets

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • pes bolše izkazuje ljubezen kot marsikateri človek
Odgovori #3222 : 30 Avgust 2009, 10:32:42
moj se tudi drsa po riti.  ampak pomoje to nima nobene veze , ampak je zato ker gre kakat ali kaj podobnega pa ima rit umazano. (predvidevam)


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #3223 : 30 Avgust 2009, 10:45:55
Jaz bi še malo diskutiral ta CM. Kaj se da narediti?
Moj ima 8 mesecev in se vsaj 10x na dan popraska po vratu ali ušesih. Dostikrat se tudi drsa po riti - ok, za to ne vem, če ima kaj zveze s CM. Bi bilo dobro, da mu začnem dajat hrano - brikete za odrasle pse, da se mu možgani ne bodo več razvijali in rasli? Kaj lahko naredi veterinar, ki pozna to stvar: a lahko da kake tablete oz. zdravila - če ne drugo, vsaj za lajšanje bolečin? Kakšni so stranski učinki jemanja teh zdravil (vemo, da vsako zdravilo naredi tudi nekaj slabega)?

No, no kakšna izjava pa je spet to?  ??? ::) Če mene vprašaš, od hrane sploh ni odvisno kdaj se mu bodo možgani razvili, pa tudi razvoj ne moreš preprečit.. sicer pa, zakaj bi ga hotel? da bi imel mutavega psa? :-X
Za SM ne obstaja zdravljenja..no operacije, ki pa se jih ne splača, ker so tako rizične..
Tudi skoraj brez veze se je sekirati za to. Nič ne moreš, kot da se sprijazniš. Psa pa tudi ne bo konec zaradi tega (govorim o pogostejši blažji obliki). Moja zaradi tega pač ne more nositi ovratnice, božati je ne smemo po levi strani, malo več se praska ko si zmoči levo uho..moraš se prilagodit.
Sicer je pa to okvara na podaljšani hrbtenjači, ne točno na možganih.
Vem pa, da bi sama zelo trpela, če bi se to tako razvilo, da bi psa bolelo in bi cvilila. Veterinar mi je rekel, da se praska zato ker jo ščemi/skomina..Sproži se pa ob zgoraj naštetih dejavnikih.
Sploh pa naj se pri mladiču to naj ne bi še poznalo..(tako se mi zdi, da sem nekje slišala..možno da se motim)


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #3224 : 30 Avgust 2009, 16:41:02
 Mslim da hrana res nič ne pomaga glede bolezni. Tako da mu dajaj kar hrano takšno, kot jo mora jesti. :)
Glede drsanja po riti, to nima zveze s tem,mogoče so polne analne vrečke...
Meni se zdi da se pojavi po 1 letu, ampak nevem če so to točni podatki. ;)

10x v eni uri....no nevem..jst pri mojmu še nism štela...se mi pa zdi da če je vznemirjen (npr. ko gremo ven,..) ali pa če mu je dolgčas se ful več praska. :-\

Gdo je bil na današnji razstavi? Jst mam ful velik slikic, jih bom objavila ko jih uspem naložiti in pomanjšati ::) 8)


tedomedo

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #3225 : 30 Avgust 2009, 18:38:45
Ok, saj ni 10x v uri, tako je bilo samo zjutraj, ko se nisem z njim ukvarjal in je ležal na kavču... oops, tega ne bi smel reči, ker pes uradno nima kaj delat na kavču in postelji.
Če pa se z njim ukvarjam, igram ali ga peljem na sprehod na vrvi, pa "nima časa", da bi se praskal.



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #3226 : 30 Avgust 2009, 21:18:26
Oj!
Tedomedo, mogoče je pa na kaj alergičen, pa se praska, ker ima ušesa vneta(tako kot pri našem)... Ali ima pa kje pod vratom klopa?  :)
Lp, Tjaša



Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3227 : 31 Avgust 2009, 10:39:32
Naš Chilly ima pa levo uho skoos umazano in polno masla. Pa mu ga pucam vsak dan, predvčerajšnem so mu ga pri veterinarju še sprali, pa je imel včeraj spet polno umazanije. V desnem se mu tudi vsake toliko nabere nekaj masla, ampak v normalnih količinah. Nevem no, zakaj je to  ??? Pa če ima polno masla ga tudi srbi in se potem verjetno zaradi tega praska.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3228 : 31 Avgust 2009, 10:49:48
Probaj hrano zamenjat, redno tekočino za čiščenje ušes uporabljaj, če ne razstavljaš pobrij uho na noztranji strani,da bo čim več ventilacije..

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3229 : 31 Avgust 2009, 11:08:54
Hvala. Bomo naredili kar si rekla  :) Amm... pa a lahko zdaj je že hrano za odrasle? Star je pol leta.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3230 : 31 Avgust 2009, 11:24:36
Hvala. Bomo naredili kar si rekla  :) Amm... pa a lahko zdaj je že hrano za odrasle? Star je pol leta.
tole s hrano mal povprašaj po izkušnjah drugih oz preglej podobne teme ( o hrani, o ušesih), ker jaz še nisem imela takih težav.
Ampak po spominu debat po forumih nekaterim psom sprememba hrane čudežno pozdravi kronična vnetja ušes. Slišati je nenavadno, ampak je preveč primerov, da ne bi bilo res neke povezave.
Gre za vrsto in znamko hrane, ni bistveno al je za mladiče al za odrasle.
Očitno kot neke vste alegija na sesatvine ali dodatke, ki se nekaterim psom kaže samo v obliki problemov z ušesi.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3

Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3232 : 02 September 2009, 15:47:31
O jžš!  :o Sami lepotci na kupu!  ;D Škoda, da me ni bilo  :-\
Super fotke. A je tista ruby lepotička mogoče Monica od Colepeppers?  ::)
Čudoviti kavalirčki  :-*


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #3233 : 02 September 2009, 16:25:16
ja :o
nekje na slikah je ja..in Lena :-*


lovepets

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • pes bolše izkazuje ljubezen kot marsikateri človek
Odgovori #3234 : 03 September 2009, 17:18:30
oj.
jaz sem zadnjič nekaj vprašala, pa mi ni noben nič odgovoru. :-[
pa me res zaniima to kar sem vprašala.
moje sporočilo pa je bilo tako:

eno vprašanje imam.
rocco kaka precej mehko , ne drisko , ampak precej mehko.
in njeogov drekec zeeelo zeloo smrdi.
nočem izpasti čudno ali neumno, ker pravim, da njegov drekec smrdi , ampak me zanima če je odvisno od hrane ali kaj ?

lp .   :)


hvala še enkrat .


_nnn_

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3235 : 03 September 2009, 19:38:14
Hello! :o
Ja, delno je seveda odvisno od hrane. S čim ga pa hraniš? Možno, da ni od briketov, temveč od priboljškov... Možnosti je ogromno. Ja bo trše kakal je fajn kakšna kost, ali pa če je še manjši kostna moka, ki se primeša obroku ali pa seveda menjaš. Meni se zdi konsistenca iztrebkov kar pomembna, saj vpliva tudi na žlezo. Problemom s to pa je baje pri kavalirjih veliko.
LP
Nina



lovepets

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • pes bolše izkazuje ljubezen kot marsikateri človek
Odgovori #3236 : 03 September 2009, 20:32:46
najlepša hvala.
hranim ga z briketi ekanuba in pa mu dam malo druge hrane občasno. kakega piščanca, alpa pašto ali kaj takega.


_nnn_

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3237 : 03 September 2009, 20:46:20
Nvm, ampak jaz bi mu menjala hrano. Danes obstaja toliko kvalitetnih briketiranih hran, da bi bilo brez veze, da bi se še naprej mantral. Ampak pazi; če mu boš menjala, menjaj počasi (mešaj brikete kakih 14 dni). Najprej daš čisto malo novih (recimo1/5), pa postopoma večaš.
Koliko jaz poznam lastnike cavalierjev, so še najbolj zadovoljni z Nutro, Pro Planom, tudi Royal Caninom. Osebno mi je pa všeč Acana.
AJa, pa poglej malo sestavine Eucanube (možno, da mu ne paše pšenica ali pa piščanec...).



lovepets

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • pes bolše izkazuje ljubezen kot marsikateri človek
Odgovori #3238 : 04 September 2009, 23:11:23
ja ja mu ravno nameravam menjat :)
pa bom poskusila s kakšno novo. da vidimo kako bo .


_nnn_

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3239 : 05 September 2009, 12:14:16
No, pa da vam še jaz predstavim mojo bejbo. Njeno rodovniško ime je Valentina Hanacky raj, kličemo pa jo Eos :P.
Skotila se je 5.7.2009 in danes praznuje 2 meseca.
Je pravi mali vragec. Zelo rada grize >:D, še posebaj moje roke :-[. Je pa moja mala trola. Še par slikic...




Za pomoč pri iskanju bi se rada zahvalila Varji :-*, čeprav so se stvari obrnile malce drugače pa tudi litltle star :-*