Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1247600

Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #3270 : 18 September 2009, 00:02:54
pa tudi, če je kje na svetlejši podlagi temna packa, mora takoj preverit, da slučajno ne bi bila to ta brenčajoča stvar..

u ja, to tudi. Mi je tko smešna ... pol jo pa še jaz zanalašč na kako velko piko, da je muha  >:D  >:D
Pa listki so tud zakon, ja  :o Ravno prejle mi je sedela zunaj na balkonu v naročju in pride en ta velik, suh komar k luči. In potem je skoz gor gledala, ker se je tam parkiral.  ::)

Sam ko sem jo pa sredi noči dobila ob na stežaj odprtem oknu na okenski polici (smo v 3 štuku bloka!!!), se mi je pa tud srce za hip ustavilo. Jao .... tud pomislit ne smem ... saj sploh ne bi vedla, da se je kaj zgodilo, če bi že dol padla  :-\ :'( :-X  Še dobro da je bil vsaj komarnik dol. Od takrat so okna samo še na kip odprta.



Deprah

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #3271 : 18 September 2009, 09:36:19
Emm... dan :)
Sem novopečena lastnica, pojutrišnjem osem tednov stare, tricolorke Done. Včeraj sem jo pripeljala domov pa mam že probleme. Jih bom kar naštela:
-Mala kot obsedena grize vse kar vidi, ko je zunaj iz njene ograjice... od mojih prstov po nogah, rokah pa do deke na postelji. Vem da je to za mladičke normalno in sem ji kupla tud igračke, ampak se še vseeno spravlja tudi na vse drugo. Saj me v bistvu razgrizena deka niti ne moti ampak bolj me zanima to, ali se bi grizenja sploh kdaj odvadila in/ali kako jo odvadiš, ker res nebi rada, da bi mi celo življenje "preurejala" sobo.
-Včeraj zvečer sem jo peljala ven in se je pridna trikrat pokakala zunaj. Imela je lep kakec. Danes zjutraj pa je imela skorajda že drisko ?!?! Dala sem ji dva obroka hrane, ki mi jo je s sabo dal vzreditelj. Kaj naj bi to pomenilo?
-Kadarkoli jo pobožam, me skrbi, če sem jo pobožala pravilno, kadarkoli jo mam v naročju se sprašujem, a je to prav za njeno vzgojo ali ne. Nočem nič naredit narobe, saj bi rada imela lepo vzgojenega in ne preveč razvajenega psa. Saj ne rečem, da je mala žleht alpa nevemkaj... za mladička se mi zdi zelo pridna. Ampak nikol ne vem kak dolgo jo moram hvalit, ko kaj prav naredi, da nebi blo preveč pohvale. Nikol ne vem kak dolgo jo lahko mam v naročju, da se nebi preveč razvadla. V glavnem karkoli nardim se sprašujem a delam prav al ne.  ???

Help... 



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #3272 : 18 September 2009, 10:13:11
Zdravo.

torej so vam jo dali že pri 7. tednih?

Od kod pa je psička, sigurno ti bodo vzreditelji z veseljem pomagali z nasveti, saj zato pa so tu.  :)

Grizenje... moja še zdaj grize, pa je stara 8 msecev. Poskušam imeti vedno vse res v nulo pospravljeno, drugače pa jo zamoti in se dosti ukvarjaj z njo, morda si tudi omisliš kak boks, v katerem bo zaprta, ko te ni doma.
Driska... stres, menjava okolja..... kak  dan ali dva in bo sigurno bolje.  :)
Glede vzgoje se pa jaz držim pravil, da na cviljenje, izsiljevanje, skakanje po nogah, ne reagiram. Tudi ne pobožam ali vzamem v naročje svojih vsakič, ko pridejo mimo. Ampak tako imam jaz.  :)  Drugače pa se kar cartaj čimveč in uživaj s svojo psičko.  :)  Seveda jo lahko imaš v naročju in uživaš z njo.


anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #3273 : 18 September 2009, 10:16:49
Poleg tega kar je napisala varja pa še tole. Če je to tvoj prvi kuža, ti svetujem, da greš čim prej v malo šolo. Tečaji so se verjetno že začeli, a ni rečeno, da te ne bi sprejeli. Sama sem s svojim kavalirjem šla v malo šolo takoj, ko sem ga dobila in ni mi žal.




varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #3274 : 18 September 2009, 10:18:31
Ja, hvala Anča, to sem sicer mislila, a pozabila napisati.  :)  Šola pa obvezna!!!!


Deprah

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #3275 : 18 September 2009, 10:21:31
Hvala  ;D 
Bom že danes poklicala za šolo. Ve kdo za kakšno dobro v Lj. ali okolici?



anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #3276 : 18 September 2009, 10:29:38
Prav v LJ imaš KD Ilirija ali pa KD Kavalir, KD Krim, Barje..društev je veliko. Poglej tudi na tem forumu pod kinološka društva.

Sama sem malo šolo delala pri Silvii na Iliriji.



_nnn_

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3277 : 18 September 2009, 10:33:08
Zdravo!
No, fajn, da je vsaj nekomu všeč Eosino ime, kere doma niso bili navdušeni, samo so se že navadili :P.

Drugače pa tako... Eos tudi grize in to zeloo, samo dobro ve da ne sme-koliko me upošteva pa je druga stvar ;) Je zelo "vokalna", tako da moja reakcija na obupano cviljenje in lajanje je samo strog NE. Počasi se je bo že prijelo ;D
Sama sem kar stroga :P, ker nočem imeti majhnega živčka, ki se bo skrival ali pa zaganjal v druge. Rada mi pleže po nogi med sprehodom, samo je ne dvignem, čeprav to v naši okolici ponavadi sproži val ogorčenja, v smislu joooj, če pa je še mala, ne more hodit (mislim, saj ni invalid). Izpred bloka jo tako skorajda odvlečem, ker gospodična noče hoditi na povodcu, zato pa sva nabavili oprsnico, ki se obnese precej bolje :).
Veliko se cartava in igrava, samo vse ima meje in če jih z grizenjem prestopi je igra končana.  :DMoja je mali lump. Moram pa jo pohvaliti, da že zna prostor in sedi  :o. Rada nagaja sestrinemu weimiju (vleče ga za rep, ustnice, mu krade hrano) on pa vse stoično prenaša ;D
Je pa pravi hiperaktiven srček in je ne bi zamenjala za nič na svetu.
Ti samo zaupaj v lastno presojo in uživaj z malo navihanko!
LP
Nina



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #3278 : 18 September 2009, 11:03:43
Tudi jaz priporočam malo šolo. Mogoče bi še kak teden počakala, sicer pa kar v akcijo. Za Lj ne vem, poznam samo KR.  :o :D

Cartanje ... razumno in tako kot se ti zdi. Verjemi, za samo vzgojo in prevzgojo boš še imela čas, tako da se ne boj. Kot je že Varja rekla ... če cvili in izsiljuje, pač ignoriraš. Samo ne zdaj študirat kako to izgleda in ali je to to. Sčasoma boš že ugotovila in boš takrat reagirala. Četudi jo boš sedaj veliko božala.  :P 8)
Po pameti in tako kot se tebi zdi prav.

Grizenje ... pazi predvsem na kable, pa umikat stvari. Saj bo bolje, boš videla.

Srečno!



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #3279 : 18 September 2009, 14:52:04
hihi, to mi je všeč, vedno več je "strogih".  ;D   :o

No, jaz še zdaj naletim na precej neodobravanja, mi je pa vseeno, kaj si drugi mislijo.  :)

Kot so že druge napisale, šola, zaupaj si in predvsem ne popuščat njenim očem, pa bo.  :)


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #3280 : 18 September 2009, 15:40:42
No ja, včasih se pa da s šolo precej 'kiksnt'..predvsem v takih društvih s 'staromodno' metodo.. Na moji se to na žalost še vedno pozna. :-\

Ampak v Ljubljani, kolikor vem, so same super pasje šole, tako da ti priporočam katerokoli izmed njih ;)


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #3281 : 18 September 2009, 15:45:52
No ja, včasih se pa da s šolo precej 'kiksnt'..predvsem v takih društvih s 'staromodno' metodo.. Na moji se to na žalost še vedno pozna. :-\

Ampak v Ljubljani, kolikor vem, so same super pasje šole, tako da ti priporočam katerokoli izmed njih ;)

V Kranju so reševalci (KVRP) zakon, v KD Naklo je mala šola tud super, BBH je pa pod kritiko oziroma imajo stare metode.



Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3282 : 19 September 2009, 11:39:24
Midva s Chilly-em hodiva v KD Ilirija pri Silvii in sva zelo zadovoljna  :)
Je pa v Ljubjani oz. okolice še KD Kavalir, Švrk, KD ljubljana, KD Balrje, ... V glavnem kar veliko jih je. Pa mislim da pri vseh naštetih uporabljajo pozitivno motivacijo.

Imava pa en problem s Chilly-em. Zvečer je zelo moteče ko vidi kaj, ki ga totalno zživcira in laja kot zmešan. Nevem kako naj reagiram na to lajanje, Poskusila sem ga zamotit z igračko ali hrano, pa je tako osredotočen na lajanje da čisto ignorira. Ve kaj pomeni ukaz tiho, a ga ponavadi pravtako ignorira. Tole lajanje je zelo moteče  :-\ Ima kdo kakšen nasvet?

Aja in kdaj ponavadi mladiči nehajo rasti? Ker Chilly semizdi proti ostalim kavalirjem, ki jih srečujem zelo majhen. In kdaj jim zraste dlaka? Chilly je še vedno bolj kratkodlak  ???

Hvala in lp. 


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #3283 : 19 September 2009, 21:36:54
Zdravo,

PDS ima ponavadi majhne kavalirje, vsaj to je njen cilj, da so čim manjši...  Drugače pa samičke rastejo okvirno do prve gonitve, samčki pa do kakega leta starosti, potem pa dobivajo nekje do 2,5 let starosti še na masi ( torej mišice, močnejša glava, dlaka ). Je pa tudi odvisno od linij, ene se razvijejo prej in ene kasneje.

Koliko je zdaj star? Morda je ravno v fazi menjavanja dlake, takrat so pa res kot očerupane kure.  ;D  Je pa tudi dlaka odvisna od genetike ( in drugih faktorjev ).


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #3284 : 19 September 2009, 21:56:27
Kar se tiče dlake (gostota, dolžina,...) je res največ odvisno od genetike. Recimo naša Ira ima že sedaj gostejša in daljša ušesa kot Aisha. Na sami dožnini dlake pa je začela Aisha pridobivat po 1. letu. Ne bo pa nikoli tista košata, dolga dlaka pri njej.  :(
Kar se tiče lajanja ... ne vem kolk je Chili star, ampak pri nas ima Ira "prepoved" na lajanje. To pomeni, da jo odvajam od tega. Mi je pa to popolnoma novo, ker Aisha zelooo redko laja, Ira pa kar precej. Ne moti me, če oblaja psa če se srečamo, pri lajanju na ljudi pa že posredujem recimo.
Kako to delam ... zvečer recimo na balkonu, ko je tem kaj (ne) vidi in začne bevskat. Opozorim 1x, 2x, nato sledi kazen: to pomeni da jo dam notri in gre na svojo posteljo. Pomembno je tudi, da ko opozarjaš naj bo tiho, ne delaš to samo z besedami in v nedogled. Najbolje je, če si kje v bližini psa in ko zalaja, rečeš NE! in ga dregneš nekam v telo (vrat, v boke, rebra...). To ne pomeni, da ga udariš, ampak toliko da se obrne, da ga presenetiš. Težko je to napisati, zelo dobro se pokaže v živo. Predvsem pa vztrajnost, vztrajnost, vztrajnost.
Recimo ta tvoj ukaz TIHO ... ne vem kako delaš, ampak mogoče ga ignorira ravno zato, ker samo govoriš tiho, tiho, ukreneš pa nič. Ali pa se gresta igrat ... kar niti ni odvračanje pozornosti, ampak nagrada. On je zbudil tvojo pozornost, ti se sedaj igraš z njim. Super, ne?  ;) Ne vem, mogoče je drugače ... ampak to je samo primer, kaj je meni prišlo na misel ob branju. Ignorira igrače ... jaz bi ga res dregnila (beri nežno sunila med rebra), tako da te presenečeno pogleda in ob tem rekla NE. Ampak ne to tisti tihi, nežni ne. Kratko, resno in odločno. V kolikor se zadeva ponavlja naprej, ga odstaniš iz te okolice. :-\



luna33

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #3285 : 20 September 2009, 08:04:20
No, mi smo že začeli hoditi v šolo.. Upam, da bo kaj zaleglo, saj je tudi naš kavalirček hiperaktiven in nagajiv. Se mi zdi, da mu gredo kar vražički iz oči, saj gleda kako bi mi odnesel copat, kako bi izpod klubske mizice zmetal ven vse časopise..
sicer smo v stanovanju kar nekaj stvari preuredili, predvsem pa zaščitili vse kable in na balkonu vse odprtine da si ne bi kaj naredil. Samo vsega pa tudi ne mislim preuredit, tako da okoli časopisa in copat še vedno kregava
Opažam, da je že kar nekaj stvari osvojil, tako da mislim da je kar učljiv.



LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #3286 : 20 September 2009, 13:30:36
No mi nimamo problemov z lajanjem, ker sploh ne laja. Če pa zalaja smo pa vsi srečni k res tok malkrat ;D
Glede dlake..Quido je star 2 leti pa še malo pa ima ful malo dlake za to starost...bi jo lahko imel več..nevem zakaj je nima :-\ pa sej je tkole čist uredu, že tko jo je preveč :D
super luna33 da je že nekaj stvari osvojil, kar tako naprej.  ;)
Ja, to s copati imamo mi še vedno malo težav..kadar mu govorim tko nagajivo: zdle, zdle..vedno ukrade copat, in hop na posteljo...sej pol ga takoj sputi ko rečem: spusti.. samo tiste očke so tako čudovite ko tko nagajivo pogleda :o 8)

lp
ps: še en teden  :)


Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3287 : 20 September 2009, 15:36:57
Bacek, najlepša hvala za nasvet. Smo zdaj uvedli "prepoved lajanja" po tvoje in zaenkrat deluje  :)
Chilly tudi kar naprej odnaša naše čevlje, copate in štumfe po celi hiši, potem pa jih kar naprej iščemo  :P
Čez en teden se pa vidimo na kavalirskem srečanju, kajne!  :D


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #3288 : 24 September 2009, 10:10:57
Midva s Chilly-em hodiva v KD Ilirija pri Silvii in sva zelo zadovoljna  :)

Vaju sem pa videla včeraj. Sem bila ravno na treningu agility-ja v času male šole. Je prav luštno gledat mladičke pri "delu"  :o


Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3289 : 24 September 2009, 22:38:15
Hehe, petrca, kaj res?  Sem videla ene borderje na poligonu, ja  :P  Mi je super gledat kužate "v akciji"  8)
Komaj čakam da bo Chilly dovolj star, da začneva z agility-em  ::)


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #3290 : 25 September 2009, 07:25:59
Ja...obe borderki sta bili moji  ;D.

V času male šole boste imeli proti koncu spoznavanje ovir agility-ja. Boste mal laufal skozi tunelčke, skakali, ...


teja10

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
  • Zoya
Odgovori #3291 : 25 September 2009, 16:50:38
Pozdravljeni.
Vem, da je bilo o tem že povedano marsikaj in ker je preveč nasprotujočih teorij me zanima:
»S ČIM HRANITE VAŠEGA KAVALIRČKA?«
Zoya je stara 8 mesecev in pol. Nikoli ni bila ješča. Priporočali so nam Eukanubo za mladičke malih pasem in pri tem smo ostali, saj ne da nismo bili na začetku zelo zaskrbljeni zaradi njene neješčosti in smo zato poizkusili tudi druge brikete (Hill's in Royal Canin), ampak ničesar je ni navdušilo zato smo ostali pri Eukanubi seveda dodajamo meso iz konzerve, brez tega pač ne gre. Na vseh veterinarskih pregledih so nam dejali, da je pač bolj suha, vendar dokler je igriva in zdrava naj si ne belimo glave. Prejšnji teden pa jo je videl rejec in je rekel naj poizkusimo z drugo hrano ker se mu zdi suha. Ponovno panika, kaj sedaj, izborila sem si nekaj testerjev, kar je spet poglavje zase ne vem za koga jih imajo, sprva nemogoče kupite to kupite ono in nato trgovka le odpre velik predal in notri vse polno testerjev (halo ???).
Zdajle ji med Eukanubo zaradi prehoda mešam Hill's-ov Natures best mini/medium, ki naj bi bil absolutni favorit. Prva posodica je bila uspešnica vse sledeče pa tako, tako nobenega napredka napram sami Eukanubi. Imam še Hill's-ovo science plan, Pro plan perutnina in Fitnes linea trainer professionale, bomo videli, če se bo za katero ogrela.
Zato se obračam na vas, ki imate že odrasle srčke. Ste na briketih ali kuhani hrani, če ste kaj kuhate? Morda kombinirate? Dodajate vašemu kavalirju kakšne dodatke, katere? Kaj pa zelenjava, kosti? Križarim med mnenji, saj hočem izbrati za Zoyo najbolje zavedam pa se ko bo enkrat poizkusila kuhano hrano, so briketi adijo.
Lep pozdrav,
Teja



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #3292 : 25 September 2009, 17:56:19
Tudi jaz imam eno neješčo in eno požrešnico. Pri Aishi smo kar precej znamk sprobali ... Pro plan, Canidae, Fitness trainer, pa še kaj se mi zdi. Sedaj smo pa že nekaj mesecev na RC - jemljem pa kar tiste za mladiče. Upam, da ji s tem ne delam prevelike škode.  ???  Mi smo imeli zaradi hrane probleme z želodcem, je bruhala in dristala. Sedaj je to mimo, razloga nismo nikoli dobili. Sumim piščanca, ker ima po njem včasih zelo mehko blato.
Ji pa zraven briketov obvezno dajem kako poli salamo, hrenovke, meso,... Sem pa ratala tudi bolj striktna (sploh na morju, ko ni hotela jest). Dobi obrok zjutraj in zvečer še malo. Če ne poje, ji vzamem in do naslednjega jutra ne dobi. Po 2 dneh "stradanja" je pojedla vse brikete brez dodatkov.
Dobita pa obe tudi hrano z roke, če smo dobre volje. Mislim pa, da bo treba ta malo (ki je že večja od Aishe  :o) začet malo bremzat, ker je res požrešna in bi skoz jedla.  ::)



iza123

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 0
Odgovori #3293 : 26 September 2009, 15:56:36
Pri večini primerov gre le za izsiljevanje za boljšo hrano. Probaj različne vrste briketov, pa boš videla kateri ji najbolj utrezajo. Lego trenutno je fitness Trainer in ga ima zelo rad, je fino ker so na vojo štiri različni okusi.

S kuhano hrano je pri nas tako. Približno enkrat na teden dobi kuhano(želodci, jetra,..) in to obožuje, pa še vseeno  z istim veseljem je brikete.

Lego je tudi bolj suhe sorte , ima približno 7,5kg.

Če Lego kdaj noče jest briketov pač ostane brez, in to dobi pri naslednjem obroku.



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #3294 : 26 September 2009, 19:03:49
S kuhano hrano je pri nas tako. Približno enkrat na teden dobi kuhano(želodci, jetra,..) in to obožuje, pa še vseeno  z istim veseljem je brikete.

Zakaj pa želodec in jetra kuhaš? A ni lažje če mu daš kar surova?


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #3295 : 27 September 2009, 10:33:28
bom naredila malo reklame:
Prodajam nerabljeno Feltmann oprsnico, v 'hot pink' barvi. Oprime psa nekako na tistih delih, kot opisuje Linda Tellington v svoji TTouch metodi. Prsni trak ima 2-3 cm za sprednjim tačkam, tako da ne veže psa pod pazduho. Veliko jih je že potrdilo, da so psi postali bolj skulirani na povodcu, manj vlečejo itd. Še en plus je, da ne pritiska na prsnico in se jo lahko zelo regulira glede na postavo psa, tako da se mu potem res lepo prilega. Ima dvojni prsni trak, kar razdeli pritisk, psa pa se pripne nekje na prvi tretjini hrbta (in ne takoj nad sprednjim tacam oz pri vratu), kar še dodatno razbremeni ogrodje oz. hrbtenico.
Jaz sem s svojo (vzela sem dve, ampak sem ugotovila, da je ena čisto dovolj) zelo zadovoljna, psica pa res lepše hodi.
evo še link, če bi kdo želel izvedeti kaj več: http://www.brustgeschirr.com/en/
Aja, izgledajo čisto navadno, pa tudi niso ravno poceni. Ampak meni se zelo dobro obnese, s Hurttino T nisem zadovoljna, saj ima trak takoj za sprednjimi tacami in pa psa se pripne zelo visoko, s čimer hrbtenica trpi.


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #3296 : 27 September 2009, 10:51:38
oj,

razmišljam, če bi jo jaz za Berry vzela. Koliko pa želiš za njo? Hot pink se tudi dobro sliši, hihi.

Annie ima sicer Hurttino sport oprsnico, njej paše, sem pa vedno za novitete.  ;D


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #3297 : 27 September 2009, 11:15:19
na trikolorčku res lepo sede ;)
hm, kupila sem jo za 24.95, je pa še nerabljena tako da v prevelik minus ne bi rada šla :-[ ok kakšen euro dol ni problema, poštnino tudi jaz plačam..


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #3298 : 27 September 2009, 14:42:21
Sta se že dogovorile, al je še v igri oprsnica?  ;D 8)



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #3299 : 27 September 2009, 17:52:01
Ojla... nisva se dogovorili, je še v igri.  ;D