Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1248097

agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #3450 : 26 December 2009, 12:03:13
ah, pes ne izbira všeč-ne všeč..mogoče mu le pristop učenja ne ustreza in ne ve kaj hočemo od njega ;)


Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3451 : 26 December 2009, 22:58:00
No, nevem kako je s tem, ampak Chilly, kakšne trikce, pa četudi zelo preproste izjemno nerad izvaja  ::)


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #3452 : 28 December 2009, 21:39:03
Ja, če jst Quidotu neki "dopovedujem" pa ne razume ravno dobro, se kar uleže, in se dela bogega :D
je tako smešen. :)
Ali pa če stojim tako da dela osmico, pa mu enkrat rečem da naj jo naredi, in potem ga pohvalim in dam priboljšek; pa še vedno tako stojim in on kar brez da jst kej rečem dela osmice kar naprej :o :o :o

lp


Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3453 : 28 December 2009, 22:02:42
Heh, Little_ star*, Chilly isto. Samo on se uleže na žabico, glavo da na prednje tačke in tko zdolgočaseno zavzdihne  :P ;D


Ana V.

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #3454 : 31 December 2009, 11:35:24
Imate zelooooooooooooo lušne kužke :)

Sama že dolgo razmišljam o nakupu Cavalirja.
Navdušena sem nad temi lepimi psički.Dolgo sem razmišljala o majhnem kužku,
ki  pa je tudi dovolj športen da me lahko z mojo Bokserko spremlja tudi ob daljših sprehodih ;D ;D

Imam zelo veliko izkušenj psi,(z šolanjem psov se ukvarjam že 6 let) z mojo Bokserko pa uspešno sodelujemo tudi na razstavah.
Naslednjo leto pričakujemo tudi naše prvo leglo.
Moj oče je velik ljubitelj Buldogov ....tako  je naša hiša čist pasja ;D
Razmišljam,da bi mogoče kej naslednjo leto poleti se bolje pozanimala za kakšno  leglo pri nas.
Ali kdo mogoče kej ve kje se pri nas načrtuje kakšno zdravo leglo spomladi?



lovepets

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • pes bolše izkazuje ljubezen kot marsikateri človek
Odgovori #3455 : 04 Januar 2010, 18:53:04
ojla ojla :)

nekaj bi spet rada vprašala ..
moj rocco ima en problemček s prebavo.
in sicer ko gre kakat, najprej kaka lepo, tak uredu trden kakec.
čez sekundo pa skoraj drisko in rahlo sluzasto.
ampak ne pri naslednjem kakanju ampak v isti ''rundi'' .
tako da proosim če mi gdo pojasne kaj bi lahko to bilo, ker glede hrane pazimo.
mu dajemo samo briketke, paštico, riž, kaj meska . pa tko .. ne dobiva nič kaj takega, kar bi mu lahko povzročilo probleme.
in tudi briketki so že nekaj časa isti.


hvala , hvala :)


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #3456 : 04 Januar 2010, 19:01:50
Kake brikete pa imaš??
Mogoče so krive kake žitarice ,če jih imaš v briketah .
Če imaš žitarice v briketah,lahko kupiš brikete za občutljive pse ali pa čisto normalne ''luksuz'' brikete (Orijen,Canidae...) ki ne vsebujejo žitaric.
Nisem ravno strakovnjak,zato naj ti raje svetujejo drugi ''furminaši''

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #3457 : 04 Januar 2010, 22:09:33
lovepets to je tudi Quido včasih tako kakal, ampak je zdaj v redu, ko mu dajemo samo briketke. Če mu damo pa kot pribolšek posušene ribice, je pa iztrebek na koncu malo mehkejši. Mogoče bi Roccotu nekaj časa dajala samo priketke, pa boš videla. Če pa ne bo bolje pa lahko vprašaš veterinarja ;)
Katere brikete mu pa daješ?

Mi imamo pa (končno) spet sneeeeg :o in Quido je spet noro vesel :P najbolj je smešen ko toliko voha po tleh in ko dvigne glavo, ma čisto bel smrček in ušesa 8) :o faca mala :-*

lp


Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3458 : 05 Januar 2010, 18:07:12
Jooj, mi imamo tudi sneg in to koliko!  :o ;D Danes sva se šla s Chilly-em sankat na Rožnik in je blo super fajn, razen tega, da so naju eni malo čudno gledali (sankanje s psom... no ja verjetno res malo hecno zgleda  :P).


lovepets

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • pes bolše izkazuje ljubezen kot marsikateri človek
Odgovori #3459 : 07 Januar 2010, 18:47:41
uporabljam nature's best .. ampak bomo jutri kupili najvrjetneje spet eukanubo..

rocco se tudi nonstop praska po celem telesu. in bolhic nima, pred nekaj dnevi smo ga skopali.
sem slišala, da pride do tega zaradi nepravilne hrane in preveč mesa..
a je to res ?

tej briketi ki jih sedaj uporabljam pa niso uredu, ker imajo žitarice in jih ne je rad .

:)


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #3460 : 07 Januar 2010, 21:08:25
ja, naš se je tudi praskal, ko je dobival vso vrsto hrane (pač meso, priboljši-pasji, zelenjavo...)
sedaj pa samo brikete in je skoraj 100% bolše glede praskanja.
lahko greste pa na hill's alli pa royal canin... ;)


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #3461 : 07 Januar 2010, 21:31:54
Če želiš imeti resnično kvalitetno harno lahko premisliš tudi o kakih Orijen,Canidae,Taste of the wild...Bo pa drugači tudi z kakimi RC,Hill's.... ratel tvoj kvalir ''kot mora biti''.Če zbiraš med Roy canine,Hill's in Eukanubo ,ti od vseh najbolj priporočam Royal canin.Če ima tvoj Rocco nad 10 mesecev bo lahko imel brikete posebno  za to pasmo ROYAL CANIN CAVALIER king charles  (link    http://www.malezivali.com/cgi-bin/stran.pl?templ=0&id=2&st_strani=0&izris=pisiHTML&trgKaj=poglejArt&st_art=4346&izrisTrg=trgArt   ) drugači pa ga lahko hraniš z briketi za majhne pasme.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #3462 : 07 Januar 2010, 22:30:15
Vsakemu psu odgovarja drugo. Za Iris vem, da je med hranjenjem Hillsa in Eukanube dobila res zanič dlako oz. bolj ptičji puh..Sva bili tudi na Royal Caninu za CKCSje, pa se nekako ne splača, ker res ni najbolj poceni..npr. imaš kvalitetnejše, bolj polne hrane za manjšo ceno..Zdaj sva na Canidae in se obnese odlično. Dlaka je veliko lepša, bolj konkretna, svetleča..(pa še briketki so ravno prav veliki za futranje med učenjem :P ::) + nimaš mastnih rok)


lovepets

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • pes bolše izkazuje ljubezen kot marsikateri človek
Odgovori #3463 : 07 Januar 2010, 22:42:33
ne rocco še nima 10 mesecev. zdaj jih ima 8 :)
se bom vrjetno odločila za canidae ali za eukanubo .

in mu bom dajala samo brikete. ampak nisem pa vedela, da je za praskanje kriva hrana.

hvala za nasvete :) :)


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #3464 : 08 Januar 2010, 10:07:29
ampak nisem pa vedela, da je za praskanje kriva hrana.

ni vedno nujno, pri meni se praska zaradi siringomyelie..


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #3465 : 08 Januar 2010, 13:21:24
lovepets če so odločaš med Evkanubo in Canidae,se odloči za Canidae,sej je ta hrana dosti boljša.
Najboljše za psa pa je seveda sveža (kuhan) hrana,tako da če bi imela čas bi mu lahko tudi kuhala.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


iza123

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 0
Odgovori #3466 : 08 Januar 2010, 16:16:45
Danes Lego praznuje 2. rojstni dan!!!!



lany

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #3467 : 08 Januar 2010, 16:18:28
Vse najboljše Lego.



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #3468 : 08 Januar 2010, 16:20:12
Lego, vse najboljše!  :-*


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #3469 : 08 Januar 2010, 16:53:01
LEGO ŠE ENKRAT VSE NAJBOLJŠE :-* :-* :-* :-*

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3470 : 08 Januar 2010, 19:30:02
Vse najboljše!  :o :)


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #3471 : 08 Januar 2010, 21:43:56
Vse najboljše in najslajše :o :-*


Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3472 : 10 Januar 2010, 14:45:48
Bljak, samo v opozorilo... zadnjič sem v Zooticu kupila nekaj pasjih priboljškov - tam, kjer si jih sam nabereš v vrečko in danes dam Chilly-u enega in ga samo povoha in gre stran... in potem vidim da je v priboljšku majhen sivkast črv  :-X  Fuj in fej  :-X seveda sem vse takoj zabrisala stran... :-\


Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3473 : 10 Januar 2010, 16:20:47
Hm... še nekaj. Ena moja prijateljica se zanima za nakup kavalirja pa je našla na spletu psarno Summer's Line. A ima mogoče kdo izkušnje s to psarno/ si je dopisoval z vzrediteljico/ ima psa od tam?
Jaz moram priznati da prvič slišim za tole psarno  :-[   Imajo trenutno mladičke. Meni zgleda kar ok sicer  :)
Pa še link: http://www.cavalier-summersline.si/


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #3474 : 10 Januar 2010, 21:20:24
verjetno jo varja pozna, ki ji je uredila tudi spletno stran :)
zanimivo da je toliko vzrediteljev v sloveniji :o :-*

varja, opazila sem da boš imela leglo :o :o :o supeeeer  :-*  Berry boš parila? že veš s kom? :o

lp


Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3475 : 10 Januar 2010, 21:48:51
Ja, sedaj pa je res kar precej vzrediteljev kavalirjev! Lepo! In mislim da imamo nekaj dobrih linij, pa tudi mislim, da ima nekaj slovenskih vzrediteljev oz. vzrediteljic predvsem dobre možnosti za uspešno prihodnjost. Super vglavnem  :o :)
So pa kavalirji čedalje bolj zaželjena pasma, tako da mislim, da bo tudi vzrediteljev čedalje več (nažalost pa tudi preprodajalcev  :-X :( ).


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #3476 : 10 Januar 2010, 22:56:47
Ko bo čas za to, bom objavila na spletni kakšne načrte imam, piše pa tudi, da šele pozimi 2010/2011. ;) Vseeno pa morava opraviti prej vzrejni pregled ter vse zdravstvene preglede.  :) 

 In ja,vzrediteljev in "vzrediteljev" je precej ter vedno več in marsikdo nima le dobrega v mislih. Sama sem imela želje po vzreji že pri Annie, a je na žalost prišlo drugače, en izmed razlogov je, da sem jo pri 8. mesecih morala sterilizirati, tako da pri meni želja ni nova.  ;) Sem se pa v teh letih marsikaj naučila, tako da je vse za nekaj dobro.

Lissa, tvoja prijateljica pa naj kar mirno pokliče ali piše.  Vsak ima svoje predstave o dobrem vzreditelju in kaj pričakuje od psičkov in vzreditelja, zato menim, da je najbolje, da si sliko vsak sam ustvari.  :)

to pa zdaj čisto na splošno:  Delanje ( in urejanje, to sta dve različni stvari ) spletnih je pa moj job.  :)  Tako da, če vidite kdaj moj podpis na kaki strani, ne pomeni vedno, da jih dobro poznam ali smo povezani.


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #3477 : 11 Januar 2010, 07:34:20
Bljak, samo v opozorilo... zadnjič sem v Zooticu kupila nekaj pasjih priboljškov - tam, kjer si jih sam nabereš v vrečko in danes dam Chilly-u enega in ga samo povoha in gre stran... in potem vidim da je v priboljšku majhen sivkast črv  :-X  Fuj in fej  :-X seveda sem vse takoj zabrisala stran... :-\

To bi mogla nest nazaj, prodajalec pa bi moral hrano umakniti s prodaje.
Meni se je enkrat pri nakupu vreče požiralnikov zgodilo, da so bile notri mušice (čeprav je bila vrečka vakumsko zaprta). K sreči sem vse skupaj opazila, ko sem plačevala. Prodajalka je hotela vrečo zamenjat za drugo, ampak tista ni bila nič boljša. Zato je iz koša pobrala vse vreče in jih umaknila s prodaje.


Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3478 : 11 Januar 2010, 15:50:38
Hja, tega se nekako v tistem trenutku nisem spomnila. Bom pa naslednjič ko grem Zootic povedala prodajalkam... :-\


Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3479 : 13 Januar 2010, 21:05:55
Danes smo se imeli pa fiiiino  :o :P  Šli smo na sprehod z lany in njenim kavalirčkom Jarotom  :-* :)
Nekaj zimskih fotk  8)


Jaro  ;D


 :)


No, igraaj se noo  :P


Lepotec  :-*

Slike so bolj slabe, ampak sta bila tako hitra, da preden sem pritisnila na gumb sta mi že pobegnila iz objektiva  :P
Pa tudi fotoaparat je bolj zanič. No, ja priznam... ne znam slikat  :-[

Lp,
Ana&Chilly