Mali muceki-bolezen pomoč

buda · 4115

buda

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 01 September 2006, 17:20:01
Lep pozdrav;

Doma imam 5 malih tigrastih muck.. še pred dvemi dnevi je blo vse v redu z njimi (oziroma nismo opazili da bi blo kaj narobe). Potem pa so se jim na glavi in drugod po telesu začele pojavljati neke pike, vendar smo mislili da so praske. A se je večalo in večalo. Torej gre za kožno bolezen, ki zgleda kot da bi se po muckovi koži delale črne kraste. Prosim za nasvet, če kdo ve kaj je to in kako pomagat.

v naprej se zahvaljujem za odgovor

Janez



malena3

  • Gost
Odgovori #1 : 01 September 2006, 17:27:03
Buda, iz kje pa si?
Pokliči veterinarja, če ne poznate nobenega ok, mi piši privat in ti sporočim št. super veterinarjev, ki ti bodo v pomoč.
Mogoče gre le za garice, moj Bobi jih je dobil v ušesku in so se mu razširile tudi na gobček. Proti temu pa se da lepo pomagati z ampulami.
LP



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2 : 01 September 2006, 17:27:19
Lahko bi bile garje; vsekakor se mi zdi, da je najbole, če obiščete veterinarja.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


malena3

  • Gost
Odgovori #3 : 01 September 2006, 17:30:32
Tako je, kot je omenila Zoe...ali so pikice temne barve?
Glavno, javite, da jim skupaj pomagamo.

LP



buda

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 01 September 2006, 17:52:12
ja v bistvu niso več pikice. sicer res da nima vseh pet muckov a je pri enem malo bolj recimo velikost pistacije.. pikice imejo tudi v ušesih, zato so verjetno res garje.. torej je edina rešitev veterinar in ampule.. In verjetno so polek njih 'balani'' tudi psi in večje mačke ? je možnost da se prenese na človeka?

Lp, janez



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5 : 01 September 2006, 17:55:17
Zadevo je treba odpraviti pri vseh živalih hkrati, ker se drugače lahko spet namnožijo pri ostalih, če gre seveda za garje.

Nisem prepričana, ampak mislim, da se lahko v nekaterih primerih garje prenesejo na človeka, ni pa tole 100%.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


malena3

  • Gost
Odgovori #6 : 01 September 2006, 19:21:24
Ne, na človeka se ne more prenesti......če se lahko na ostale živali, ne vem.
Če imajo mucki in ostale živalice iste znake, potem je isto....poglejte vsem ušeska in če opazite, da so zelo umazano rjava, potem gre definitvno za garice.
Ker jih je veliko število živalic, bi vam najlažje odgovoril veterinar. Obstaja poleg ampul tudi olje in inekcije....ampak to pride v poštev v primeru, da imajo garice.

LP



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #7 : 02 September 2006, 21:07:04
Garje se lahko prenesejo na človeka. Vendar ima človek močen imunski sistem in se telo samo obrani pred garjami in te garje kmalu izginejo. Vsaj tako sem jaz prebrala.



malena3

  • Gost
Odgovori #8 : 02 September 2006, 23:35:44
Oj.
Nisi se potem nič javil/a, kako je z mucki.

Ne, garje se na človeka ne morejo prenesti....bila sem prejšnji teden pri veterinarju z najdenčkom, ki ima ušesne garje.
Niti mačji aids....so pa ogrožene vse ostale živali.

LP



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #9 : 03 September 2006, 10:46:28
Garje se lahko prenašajo na ljudi, vendar se pri zdravih ljudeh, z normalnih imunskih sistemom pršice ne morejo hitro razmnoževati in bolezen se razreši sama od sebe, brez zdravniške pomoči. Če vas zanima kaj več o garjah na ljudeh, povprašajte o tem vašega osebnega zdravnika.


Vir: http://pugs.ultraevil.com/clanki/zdravje/garje.php

(mogoče se razlikujejo garje pri pšsih in garje pri mačkah ?? ?? ?? )



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #10 : 03 September 2006, 13:48:01
Ne, garje se na človeka ne morejo prenesti....bila sem prejšnji teden pri veterinarju z najdenčkom, ki ima ušesne garje.

Garje in usesne garje sta dve razlicni zadevi. Prve povzrocajo prsice Sarcoptes scabiei, druge pa Otodectes cynotis.
Prve se prenasajo tudi na ljudi, druge zelo redko.

Citiraj
Niti mačji aids....so pa ogrožene vse ostale živali.
Macji aids lahko dobijo samo zivali iz druzine mack.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --