Pes napade psa!

Herr-Thor · 708421

Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #390 : 21 Avgust 2011, 20:38:13
ker bi pomenilo, da je nemška doga strah in trepet, bolj kot velikost sama konstrukcija...tudi drugače velikost ne more bit glavno merilo, saj recimo pitbuli niso veliki psi

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Tempera

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #391 : 22 Avgust 2011, 00:14:52
Živjo!

No tudi mi smo doživeli napad psa. V sosednji ulici imajo šarplaninca in prinašalca. Prejšnjo jesen je moj sprehajal našega španjela na povodcu po ulici mimo njihove hiše. Izza vogala dvorišča prileti šarplanic, moj dvigne našega psa v naročje, takrat še leto ni bil star, šarplaninc grabi po psu, mimogrede prileti še en njegov zob v toko od mojega. Ni bilo prijave, samo telefonski klic lastniku kaj se je zgodilo in opozorilo naj ukrepajo. Po pravici povedano smo se do včeraj izogibali tej ulici. Včeraj sem šla na sprehod jaz, psov nisem videla, pa niti nisem gledala posebno. Danes zvečer spet sprehod, ponoven štart šarplaninca iz dvorišča, jaz svojega v naročje in se obrnila stran, dosegel je tačko in ga vlekel, jaz kričala, pride lastnica, da kaj je, pes preneha, jaz praske po roki. Sledi prijava na policiji, obisk zdravnika. Lastnik pravi, da pes ni njegov, sledi prepoznavanje psa. Prepotentnež trdi, da njegov pes ni napadalen, istočasno pa pokim, da se spomni prvega telefonskega opozorila. Našemu psu ni nič, policija pa od mene zahteva, naj prinesem potrdilo od zdravnika in od veterinarja o poškodbah. Zakaj? Hočem samo, da mu napišejo kazen ker psa nima pod nadzorom in neprivezanega. Ali moram prijavit še kam? Ali bo sploh dobil kazen, ker se je delala samo zabeležka, v njihov blokec, nič izjave ali uradnega zapisnika?

Kaj mi svetujete v bodoče:

- da se ne sprehajamo več po tisi ulici?
- da mogoče ravnam drugače in ne dvigujem svojega psa? Šarplaninca nisem sposobna obvlada fizično.
- da se še sprehajamo in tvegamo nov napad,

Pa še: kako našega psa skulirat nazaj, posledice zagotovo bodo, ne vem pa koko velike. Ko sem ga dala na tla, je gledal nazaj in lajal, potem sem ga umirila in sva šla ob nogi domov.


Hvala za kakšen uporaben nasvet






all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #392 : 22 Avgust 2011, 00:25:27
zato tudi večina ljudi drži raje distanco


Ljudje držijo distanco samo zato, ker so nevedni. Ker eni raje paniko zganjajo in ovinke delajo, kot pa da bi dejansko pogledali psa in vidli, da ne predstavlja nobene grožnje. Ampak zakaj bi pa človek razmišljal o tem a je pes "ok" a ne, če mu pa ni vizualno privlačen? Ah  ::)




Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #393 : 22 Avgust 2011, 02:18:47
Res me zanima kako si lahko en Davor na forumu LJUBITELJEV PSOV dovoli v vsaki drugi temi trositi eno samo sovraštvo, diskriminacijo in predsodke brez, da bi kdorkoli ukrepal. Je že kar precej splošnih tem na forumu, ki so se sprevrgle v gonjo proti psom tipa bull. Prav slabo mi je ob branju vsega tega, kako lahko kdorkoli tako ponižuje, spodbuja k nestrpnosti in piše neresnice samo zato, ker mu nek tip psa ni všeč. Če bi take diskriminatorne ideje pisal o ljudeh, bi se to štelo, kot sovražni govor, kar bi bilo po zakonu kaznivo. Ampak, ker se gre samo za pse, ljudem očitno dol visi. Pa dobro, bi pričakovala, da bo ljudem na splošnih forumih povsem vseeno, če se nekdo konstantno spravlja na določene pasme psov, ampak na PASJEM forumu? Bi od administratorjev pričakovala ukrepanje, sploh glede na to, da sta sama lastnika ene izmed diskriminiranih pasem. Žalostno, res.



vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #394 : 22 Avgust 2011, 08:44:59
Tempera:
"V zakonu o zašciti živali so natancno doloceni postopki ravnanja, kadar pes ugrizne cloveka ali drugo žival, prav tako so dolocene naloge in odgovornosti lastnika. »Tak ugriz se prijavi na zavod za zdravstveno varstvo, na pristojni obmocni urad veterinarske uprave, pes dobi status nevarnega psa, kar pomeni, da se na javnih površinah lahko giblje le z nagobcnikom in na povodcu, lastnik pa je kaznovan oz. dobi opomin,« pojasnjuje Rok Štibler, dr. vet. med., vodja Društva za varstvo in proti mucenju živali Maribor. Za zagotavljanje neodvisnosti in strokovnosti mnenja po zakonu o usmrtitvi nevarnega psa odloca pristojni uradni veterinar in ne lastnik sam ali njegov lececi veterinar. Na Veterinarski upravi RS (Vurs) poudarjajo: »Skrbniki nevarnih psov morajo zagotoviti fizicno varstvo psov na enega izmed naslednjih nacinov: da so psi na povodcu in opremljeni z nagobcnikom, da so zaprti v pesjaku ali objektu, da so v ograjenem prostoru z ograjo, visoko najmanj 1,8 metra, ki je na vhodu
oznacena z opozorilnim znakom.« Psi, katerih ugriz je posledica nedovoljenega vstopa cloveka v objekt ali na ograjeno zemljišce, ki je na vhodu oznaceno z opozorilnim znakom (tabla ’Pozor hud pes!’), niso deklarirani za nevarne.
"
Vir:  Pes - moj prijatelj https://www.facebook.com/note.php?note_id=332912782113



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #395 : 22 Avgust 2011, 09:17:23
Citiraj
dovoli v vsaki drugi temi trositi eno samo sovraštvo, diskriminacijo in predsodke brez, da bi kdorkoli ukrepa

dovolim si, ker je forum javen in je svoboda izražanja zagotovljena že v naši ustavi , z vprašanjem ljubiteljstva ima tole zelo malo, razen če slednje smatraš kot enoumje
Imaš tle dve možnosti, preko debate (kot namen tega dela foruma) odvreči moje mnenje ali pa ga ignorirati , pozivanje k cenzuri ravno ne pripomore k objektivnosti tvojih stališč,
Kot vidiš moji prispevki temeljijo na argumentu in uporabi dejanskih virov, saj drugače ne bi povzročili takšnih debat, tle nepopularno mnenje je še vedno mnenje toliko bolj ker je pri nas ta tema politično in javno aktualna

So pa takšni odzivi brez dvoma meni spodbuda, da drezam v pravo smer  :)


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #396 : 22 Avgust 2011, 09:40:42
Citiraj
- da mogoče ravnam drugače in ne dvigujem svojega psa? Šarplaninca nisem sposobna obvlada fizično.

Psa se ne dviguje, saj s tem ogrožaš tudi sebe, mislim da je v tej temi Lanabela veliko povedala kako pravilno ravnati on napadu psa; mal prebrskaj
sicer pa dobro namerjena brca, če pa ne, pa imej sprehajalno palico zraven ali poprov sprej 

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Tempera

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #397 : 22 Avgust 2011, 09:56:46
Vesna - hvala za informacijo, ampak se bojim, da postopek ne bo šel v pravo smer ker - NI PRIŠLO DO UGRIZA.

Davor z vsem spoštovanjem, ampak - ne pišem pogosto sem gor - preberem pa vse in nekako čakam odgovore izkušenih in tistih, ki so že nekaj dali skozi na pasjem področju. Sama na žalost nimam dovolj izkušenj.

Predpostavljam, da se teoretično naredi kaj drugega, kot psa dvigne, vendar ne želim, da bi se psu kaj zgodilo, ker 10 kg proti 60kg nima kaj veliko možnosti, dobro odmerjena brca ne pride v poštev, ker nisem tako hitra, pes je skočil name z razdalje približno enega metra in to je mislim da precej trmast in samosvoj pes, ne bi se ga upala kar polotit - jaz ne.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #398 : 22 Avgust 2011, 10:10:12
Tempera,jaz sem imela takšne izkušnje konkretno z mladim srednje velikim psom in šarplanincem.Res je kar ti govorijo,da psa ne dviguj v naročje.Še najboljše je,da ga potegneš za seboj in se postaviš med napadalca in svojega psa.Tako sem naredila jaz,ko je šaro preskočil ograjo in hotel napasti mojega Lojza.Zraven sem se pa tako "nazarensko" drla,da je polovico ulice priletelo ven.Med drugim tudi lastniki psa.In do pokola ni prišlo.
Tjaša



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #399 : 22 Avgust 2011, 11:09:59
Pa smo spet pri tem. Psi uletavajo iz dvorišč in branijo "svoj" teritorij, nemarnim lastnikom nihče ne more nič (če slučajno zagusti, mu itak noben ne more dokazati da pes ni njegov, če ni niti registriran še manj čipiran)...Kaj storiti? Prepovedati pitbule in še bolj udariti odgovorne lastnike psov, ker jih pač lahko?


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #400 : 22 Avgust 2011, 11:29:58
Psa se ne dviguje, saj s tem ogrožaš tudi sebe, mislim da je v tej temi Lanabela veliko povedala kako pravilno ravnati on napadu psa; mal prebrskaj
sicer pa dobro namerjena brca, če pa ne, pa imej sprehajalno palico zraven ali poprov sprej 
ja se ga ne dviguje, če gra za običajna srečanja- ampak če vidim, da nekaj uletava z dvorišča al pa ker se je s ketne, povodca itd  strgalo nekaj velikega in norega je pa to edino pametno, ker to kar prihaja ni pes po značaju, ampak zmedena žvau, ki se ne bo vedla normalno  ::).
Dvignit in stran obrnit al pa pod sebe skrit s tem, da se zviješ čaz , glavo dol ,med rame in z rokami zapreš prihod do psa s strani- in upaš, da se človeka ne upa napast (tko sem svojega borderja rešl apred enim norim malinovcem, meni je pa je samo bundo strgal na hrbtu  :P).
Pa šarota jaz tui ne bi probala brcat stran- mam prekratke noge, on pa preveč dlake in predolg gobc.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #401 : 22 Avgust 2011, 11:35:18
Sicer pa ja če zgleda približno normalen se obnese psa za sebe in spodit zadevo. Ampak včasih vidiš že v očeh napadalca, da ne bo delovalo. Tako je bilo pri mojem "malinu"- je pobegnil iz treninga direktno v "kontra stil" na mojega psa, z jasnim namenom, da bi si popestril dan  :-\. Če bi takrat dala psa za sebe bi me gladko obšel. Že tako ni popustil štepanja dokler ga ni gazda z dodatno pomočjo snela z mene. Na srečo je bila trda zima in sem imela debelo bundo in flis spodaj, vse je bilo veselo v franžah in za v smeti.....In pri mojem borderju si ne morem niti naleta privoščit, kaj šele ugriza, lker je itak gibalno skoz na meji šepanja.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #402 : 22 Avgust 2011, 11:38:35
Kako pa zavaruješ večjega psa?
Mojega niti slučajno ne morem dvignit, lahko se samo pred njega postavim in brcam ko zmešana.



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #403 : 22 Avgust 2011, 11:39:09
Kot vidiš moji prispevki temeljijo na argumentu in uporabi dejanskih virov
Jaz vidim, da tvoji prispevki temeljijo na povsem nezanesljivih virih, kar ti je bilo dokazano večkrat brez učinka. Argumenti so vedno isti, kljub temu, da ti ljudje konstantno dokazujemo, da te argumenti nimajo osnove in temeljijo izključno in samo na lastnih predsodkih, ustvarjenih s strani medijev. Ne dopuščaš možnosti, da ima kdo drug prav, pa tudi če ti ljudje v eni temi na forumu dokažemo z dejanskimi zanesljivimi viri in primeri, da se motiš, boš ti v naslednji temi vztrajal s povsem istimi, zmotnimi prepričanji o pasmah, katerih več, kot očitno niti ne poznaš in o njih ne veš niti osnovnih stvari. S tabo se enostavno ne da imeti konstruktivne debate, ker iz konstruktivne debate se vsi sodelujoči nekaj naučijo, ti pa samo ponavljaš iste vzorce, provociraš v nedogled in praktično vsako splošno temo spremeniš v gonjo proti psom tipa bull. Samo zato, ker lahko, ker je ljudem tu gor očitno povsem vseeno, kaj se dogaja. No, pa saj ne gre za njihovo pasmo psov, ane? Ljubiteljev in lastnikov psov tipa bull pa je na tem forumu zelo malo. A je dovoljenje takega obnašanja na forumu, kjer naj bi se zbirali ljubitelji psov, pljunek v faco vsem nam, ki smo lastniki teh čudovitih pasem.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #404 : 22 Avgust 2011, 12:10:53
Sicer se ne mislim spuščati v besedne monologe ker je to itako jalovo početje, sploh kjer se zagovarjajo resniceTM ( in dobri ter slabi viri...)...kot sem rekel je tudi razumljivo, da so takšne debate za kakšnega ljubitelja pitbulov neprijetne,
BSL ni moja pogruvtavščina (čeravno že omemba tega te očitno naredi za nestrpnega...), kakor ni citiran predlog zakona, tudi nisen jaz zaslužen da so pitbuli nepriznana pasma in tako pri nas de facto mešanec in kakor ni moj whim da so tud magnet za neprimerne lastnike, posledica so napadi na druge pse...pa tudi statistik ne pišem iz glave v prostem času

Tle je konsenz, da je ključ problema odgovorno lastništvo, se pravi delovanje organov nadzora nad lastništvom psov, a kako to doseči je pač stvar te trajajoče debate, če želiš ajeršpaiz je potrebno tudi streti par jajc,

in mimogrede, ko si se odločila za pasmo si verjetno se morala zavedati, kakšne so tudi polemike okoli te v javnosti  tko da mi je ta užaljenost mal neracionalna

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #405 : 22 Avgust 2011, 13:09:39
Citiraj
ja se ga ne dviguje, če gra za običajna srečanja- ampak če vidim, da nekaj uletava z dvorišča al pa ker se je s ketne, povodca itd  strgalo nekaj velikega in norega je pa to edino pametno, ker to kar prihaja ni pes po značaju, ampak zmedena žvau, ki se ne bo vedla normalno

Drži, ampak moraš računat s tem, da te bo pes ugriznil/spraskal/podrl po tleh, ker bo hotel do psa v naročju. In če se ustrašiš in spustiš svojega psa, je velika verjetnost, da jo bo skupil bolj, kot če bi ga pustila na tleh.

Citiraj
Dvignit in stran obrnit al pa pod sebe skrit s tem, da se zviješ čaz , glavo dol ,med rame in z rokami zapreš prihod do psa s strani- in upaš, da se človeka ne upa napast

Tudi če si upa, mora biti že res prav poseben primerek ali res izjemna suituacija, da napadalec pri mirujočem človeku ne odneha najkasneje po prvem ugrizu (če je v šusu, se ne bo mogel ustaviti pred ugrizom). Kričati (ok, jaz v takih situaciji raje preklinjam) se splača samo, če je v bližini kdo (recimo lastnik psa), ki bi ti lahko pomagal - a ponavadi ravno takrat ni nikjer nikogar. Če imaš kolo, ga postaviš med sebe in napadalca, tako da prvi naval prestreže kolo in ne ti (oz tvoj pes), tudi se je že obneslo, če jo je dobil napadalec čez nos ali med oči s karabinom od povodca (žal so  plastični karabini, ki so na današnjih fancy povodcih za to rabo povsem neprimerni, mora biti težek kovinski, pa počit ga je treba kar konktretno)

Sama sem pokasirala že kar nekaj ugrizov od takih pasjih teritorialcev, moje psice pa v vseh letih samo par prask. Opazila sem, da takrat, ko psica teče privezana ob kolesu (v bistvu je to edina situacija, v kateri je sploh katere psica kdaj kaj pokasirala) na ulete iz dvorišč sploh ne odreagira, teče naprej z isto hitrostjo in  napadalca niti ne pogleda, tudi če jo uščipne ne. In je še vsak izredno hitro odnehal - včasih zato, ker tak "plen" ni zabaven, včasih pa zato, ker v tem času pridemo že izven napadalčevega teritorija, pa ga napadalnost mine (večina teh psov je zunaj svojega teritorija strahopetna)


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #406 : 22 Avgust 2011, 13:31:45
tudi nisen jaz zaslužen da so pitbuli nepriznana pasma in tako pri nas de facto mešanec in kakor ni moj whim da so tud magnet za neprimerne lastnike, posledica so napadi na druge pse...pa tudi statistik ne pišem iz glave v prostem času


Prosim, če se pri APBTjih nehaš obešat na to, da niso FCI priznana pasma, ker ti že napišeš pitbull in ko je treba vržeš naprej to nepriznavanje, v resnici pa več ali manj govoriš o psih tipa bull, kamor sodijo tudi AST in SBT, ki so priznani s strani FCI. Če se greš gonjo proti bull-om se je pejt, samo ne meči potem rodovnika vmes.

In tisti, ki jim bull videz ni všeč, se požvižgajo na to ali imam jaz (ali pač kdorkoli drug) v rokah rodovniškega AST-ja ali pa nekega bull mešanca. Niti ni treba, da imaš bull-a, dovolj je kratka dlaka in "grob" videz.


Itak, da so bulli magnet za neprimerne lastnike, samo to najdeš pri vsaki pasmi. Pa pomoje smo vsi tukaj gor dojeli, da ti pač ne maraš bullov in to je to. Zakaj eno in isto non stop trobiš pa sam veš.



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #407 : 22 Avgust 2011, 18:20:23
Sicer pa ja če zgleda približno normalen se obnese psa za sebe in spodit zadevo. Ampak včasih vidiš že v očeh napadalca, da ne bo delovalo. Tako je bilo pri mojem "malinu"- je pobegnil iz treninga direktno v "kontra stil" na mojega psa, z jasnim namenom, da bi si popestril dan  :-\. Če bi takrat dala psa za sebe bi me gladko obšel. Že tako ni popustil štepanja dokler ga ni gazda z dodatno pomočjo snela z mene. Na srečo je bila trda zima in sem imela debelo bundo in flis spodaj, vse je bilo veselo v franžah in za v smeti.....In pri mojem borderju si ne morem niti naleta privoščit, kaj šele ugriza, lker je itak gibalno skoz na meji šepanja.
Kaj ne nauk te zgodbe? Malinoise prepovedat :o Ker če bi bila ti otrok, starejša ali enostavno šibka oseba v eno navadni majčki, bi lahko bila celo smrtna žrtev. Zdej pa nevem, a je zgodovina pasme ali njena konstitucija, en hudič mora bit :o


Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #408 : 22 Avgust 2011, 18:26:00
in mimogrede, ko si se odločila za pasmo si verjetno se morala zavedati, kakšne so tudi polemike okoli te v javnosti  tko da mi je ta užaljenost mal neracionalna
Ne gre za užaljenost, gre za poseganje v svobodo nekoga ki lasti dobro vzgojenega predstavnika določene pasme/nepasme.

Polemika gor al dol, na voljo je zadosti medijev da se ljudje lahko poučijo. Kdor lahko brska za negativnimi informacijami lahko pobrska tudi za pozitivnimi..samo je seveda odvisno KAJ hoče najti.

In tu pridemo do raznih Davorjev.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


roxa

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 1
Odgovori #409 : 22 Avgust 2011, 22:15:24
Živjo!

No tudi mi smo doživeli napad psa. V sosednji ulici imajo šarplaninca in prinašalca. Prejšnjo jesen je moj sprehajal našega španjela na povodcu po ulici mimo njihove hiše. Izza vogala dvorišča prileti šarplanic, moj dvigne našega psa v naročje, takrat še leto ni bil star, šarplaninc grabi po psu, mimogrede prileti še en njegov zob v toko od mojega. Ni bilo prijave, samo telefonski klic lastniku kaj se je zgodilo in opozorilo naj ukrepajo. Po pravici povedano smo se do včeraj izogibali tej ulici. Včeraj sem šla na sprehod jaz, psov nisem videla, pa niti nisem gledala posebno. Danes zvečer spet sprehod, ponoven štart šarplaninca iz dvorišča, jaz svojega v naročje in se obrnila stran, dosegel je tačko in ga vlekel, jaz kričala, pride lastnica, da kaj je, pes preneha, jaz praske po roki. Sledi prijava na policiji, obisk zdravnika. Lastnik pravi, da pes ni njegov, sledi prepoznavanje psa. Prepotentnež trdi, da njegov pes ni napadalen, istočasno pa pokim, da se spomni prvega telefonskega opozorila. Našemu psu ni nič, policija pa od mene zahteva, naj prinesem potrdilo od zdravnika in od veterinarja o poškodbah. Zakaj? Hočem samo, da mu napišejo kazen ker psa nima pod nadzorom in neprivezanega. Ali moram prijavit še kam? Ali bo sploh dobil kazen, ker se je delala samo zabeležka, v njihov blokec, nič izjave ali uradnega zapisnika?

Kaj mi svetujete v bodoče:

- da se ne sprehajamo več po tisi ulici?
- da mogoče ravnam drugače in ne dvigujem svojega psa? Šarplaninca nisem sposobna obvlada fizično.
- da se še sprehajamo in tvegamo nov napad,

Pa še: kako našega psa skulirat nazaj, posledice zagotovo bodo, ne vem pa koko velike. Ko sem ga dala na tla, je gledal nazaj in lajal, potem sem ga umirila in sva šla ob nogi domov.


Hvala za kakšen uporaben nasvet

Jaz mislim, da bi morala prijavit že prvič. Pes, ki prileti iz dvorišča, razumem da brani,ampak nima kaj počet zunaj svojga dvorišča in napadat druge pse, niti ljudi. Jaz prijavljam vsako tako stvar in jo bom dokler bom živa. Briga me, če je čuvaj. Če je čuvaj naj ima pogoje, kar so ZAME dovolj visoka ograja, varna in urejena tako, da ne more spodkopavat ali pa pes vzgojen, da ne spodkopava. Nisem pa pristaš keten…Enostavno psa na ketni videt ne morem, zelo nehumano mi je to. Ampak, vsak naj ima kar če. Se ne mislim vtikat.
Svetujem ti, da prijavi inšpekciji in  teži policajem do konca. V Slo se nam lastnikom psov posmehujejo in pravjo policaji »kaj paničarjo, kot bi bil napaden otrok« in dokler bo tak odnos, zame to ni uredi država. Jaz rečem policajem, da naj se gredo z menoj sprehajat in me varovat, zato jih imamo, da živimo varno.
Definitivno se sprehajaj tam, psa naj se ne bi dvigovalo, čeprav to tisti, ki imajo manjše pse počnejo SKOR vsi. Tukaj ne boš mogla prit mimo brez napada, jaz osebno mislim, da naj gre nekdo s teboj. Jaz v takem primeru nosim palico in pač tistega, ki ga lahko odženem, preden pride do naju. Pri nekaterih deluje že beseda, pri drugih je treba mal zamahnit, ga ustrašit. Običajno deluje že če ukažeš, vasj pri meni.. Psa pa s palico nisem mahnila še nobenga. Bi ga pa, če bi bilo treba, ker svojga psa v neenakovreden boj ne mislim pošiljat.  Pač zlo samozavestno, sam ne vem kolk bo še tko šlo. Ker, ko vleti taka moč, kot je šarplaninec in če gre dejansko v napad, dejansko si ne želim te scene.
Vzrtrajaj, da boš lahko šla varno mimo, vztrajaj, da se psa zapre za ograjo, kjer ne bo mogel ogrožat.
Svojega pa skuliraj tako, da bo hodil mimo psov z normalno, prijazno govorico telesa, sproščen...čimveč med pse. Ne dovoli, da postane asocialen. Moj hodi z menoj skoraj povsod, če le ni vročine.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #410 : 31 Avgust 2011, 16:14:01
Ob tem se pojavi vprašanje, če bi bilo sploh veliko kdjev, ki bi ne samo izpolnili pogoje ter se tudi uspešeno prijavili na javne razpise in to z primernim programom, sam moćno dvomim da bi lokalno pokrili vse; sposobnih društev za takšne razpise je pri nas očitno zelo malo.
Kaj si hotel povedat Davor? Če se ne motim, KZS je javna organizacija, ki dodeljuje licence inštruktorjem in KDjem.. Kdo bi pa po tvojem sestavil primeren program za javni razpis in ocenjeval prijavljene na razpis, če ne ravno ti, bolj ali manj isti kinologi, ki to počnejo že sedaj, na malo drugačnem nivoju, v okviru KZS?



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #411 : 01 September 2011, 09:42:58
Citiraj
Kdo bi pa po tvojem sestavil primeren program za javni razpis in ocenjeval prijavljene na razpis

takšne programe seveda oddobri Vurs

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #412 : 01 September 2011, 10:38:21
Sprašujem te kakšne so tvoje predstave o tem, kako naj bi bili usposobljeni strokovnjaki, ki te programe razpišejo in potem tudi ocenijo in odobrijo ali zavrnejo prijave.

Npr. ne bo šel nek nuklearni fizik, ki nima pojma o psih, sestavljat,.. teh programov ali pač?



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #413 : 01 September 2011, 11:12:27
Vurs ne razpiše programa, po zakonski dolžnosti bi dal javni razpis in zbral predloge, ta primerne pa seveda izbira strokovna komisija, 

Citiraj
Npr. ne bo šel nek nuklearni fizik

dr.vet.med z izkušnjami in delom na tem področju; ,

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #414 : 01 September 2011, 11:36:17
Veterinar o šolanju psov nima pojma, razen, če je slučajno tudi on "nekje pobral neko licenco"


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #415 : 01 September 2011, 11:41:04
formalna izobrazba je v javni upravi zakonski pogoj; koliko opažam je na vursu in kzs večina vet

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #416 : 01 September 2011, 11:47:04
Saj v bistvu sem tak odgovor pričakovala in sedaj lahko nadaljujem.. torej zakaj že bi ti želel da nekaj, kar že obstaja v okviru uradne inštitucije KZS, sedaj na novo razpisuje VURS, sploh če bi pri tem sodelovali čisto isti ljudje, kot že sedaj sodelujejo v okviru KZS - namreč formalno izobrazbo s tega področja o katerem tu govorimo, se pridobi prek KZS (če sem pa tu iz nevednosti brcnila v temo, se opravičujem in prosim za pojasnilo)?  ???



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #417 : 01 September 2011, 11:47:04
Na KZS večina veterinarjev? Kje si pa to pobral? (kakšen se že najde sem ter tja kje, sicer je pa vse mogoče, tudi kakšen fizik bi se našel vmes)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #418 : 01 September 2011, 11:54:24
Citiraj
torej zakaj že bi ti želel da nekaj, kar že obstaja v okviru uradne inštitucije KZS, sedaj na novo razpisuje VURS, sploh če bi pri tem sodelovali čisto isti ljudje, kot že sedaj sodelujejo v okviru KZS -

Kar nekaj razlogov: zakonsko reguliran program, torej pod nadzorom; zahteve programa poenotene, določena garancija , predvsem kaže na interes društva..etc smo že o tem v eni izmed drugih tem; da raje izberem  uradno šolanje
Zakonsko določenega šolanja se tudi drugače ne da izvesti

Citiraj
Kje si pa to pobral?

na oko, ko sem listal po kadrih, se vet, pogosteje pojavlja

Citiraj
namreč formalno izobrazbo s tega področja o katerem tu govorimo, se pridobi prek KZS

vidiš to mene tudi zanima; recimo kakšna stopnja izobrazbe je pogoj..etc al je to podobno kot državni izpiti ? in s tem ima uraden opis poklica, ker sam ga med temi ne najdem

   

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #419 : 01 September 2011, 11:58:11
Kar nekaj razlogov: zakonsko reguliran program, torej pod nadzorom; zahteve programa poenotene, določena garancija , predvsem kaže na interes društva..etc smo že o tem v eni izmed drugih tem; da raje izberem  uradno šolanje
Ampak saj program je že sedaj zakonsko reguliran - vse kar se izvaja v okviru KZS se mora izvajati skladno z zakoni (državnimi) in notranjimi pravilniki,..... KZS - in le te pišejo ti isti, ki naj bi jih pisali po tvojem v okviru VURS programa, jaz torej ne vidim da bi se kaj dosti spremenilo.

Kar se pa same garancije tiče.. ravno tako jo lahko zahtevaš v obstoječih programih v okviru KZS ;)

Po sami logiki bi morali programi v okviru KZS delovati celo bolje zaradi principa "boljši več proda"  ;)