Pes napade psa!

Herr-Thor · 706229

simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #450 : 29 Februar 2012, 23:04:02
No, danes je pa sestrinega psa napadel pes tipa bul, ki je bil na fleksiju. Gospa je stala in ni vedela kaj bi. Naši so končali pri vetu, k sreči gre samo za en fajn ugriz.
Kaj pomaga štrik ( posebno fleksi!!! ), če je vodnik psa popolnoma nesposoben!
Upam, da ste prijavili ugriz in niste verjeli, da je bilo prvič.

Fleksi je zame osebno najbolj nevaren povodec, kar ga lahko ima lastnik psa.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #451 : 29 Februar 2012, 23:28:20
Upam, da ste prijavili ugriz in niste verjeli, da je bilo prvič.

Ne, ni prijavila ( brez kometarja  >:( )
In mi je kristalno jasno, da ni bilo prvič.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #452 : 01 Marec 2012, 08:45:43
pidog, bistvo si pa le zadel  >:D ;D

Roy, prijavite danes.

To je kot s tistimi, ki ne gredo na volitve pol se pa bunijo kdo je zmagal ali zgubil, samo huje za posemeznika  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #453 : 01 Marec 2012, 08:57:48
Grizejo lahko vsi psi. Tudi mešanci.  ::)

Edini razlog v katerem se mi neprijava zdi upravičena je, če se vodnik opraviči, pokaže vso možno željo po sodelovanju in poplačilu vseh stroškov zdravljenja in delu na sebi in s psom, da se zadeva nikoli več nebi ponovila in si ne zatiska več oči pred problemom.  :-\
Če se zgodi drugič pa prijava mora biti. Brez pardona in usmiljenja ali lenobe.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #454 : 01 Marec 2012, 12:58:13


Edini razlog v katerem se mi neprijava zdi upravičena je, če se vodnik opraviči, pokaže vso možno željo po sodelovanju in poplačilu vseh stroškov zdravljenja in delu na sebi in s psom, da se zadeva nikoli več nebi ponovila in si ne zatiska več oči pred problemom.  :-\
Če se zgodi drugič pa prijava mora biti. Brez pardona in usmiljenja ali lenobe.

Se načeloma strinjam samo...praksa mi pravi, da se ne smem.
Primer, ki ni osamljen: Vedno so plačali škodo in samo za kazni in odškodnine plačali preko 10.000. Pa se gremo nagardno igro. Kater ugriz je bil šele prijavljen?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #455 : 01 Marec 2012, 13:46:44
Od situacije do situacije odvisno. Ne upam si ničesar reč. Vem zase in pse iz okolice, za ostale pa...  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #456 : 01 Marec 2012, 14:27:34
Kater ugriz je bil šele prijavljen?

Zadnji?  ;D

Mamo tud mi en tak primer, kjer oče od sicer odgovornega lastnika psa le-tega prosto spušča in kuža potem uletava iz dvorišča in se repenči. Ker ni nikakršnih posledic v obliki poškodb in ker mi je jasno, da če bi posledice bile bi bili vsi stroški prostovoljno poravnani iz strani lastnika (se mi že sedaj opravičuje za nevšečnosti in se trudi zrihtat situacijo), se mi zdi prijavljanje čisto brezpredmetno.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #457 : 01 Marec 2012, 17:05:08
Najbolš mi je tist, k se pol menijo ''joj ga nebi prijavli, ker je sosed, pa nočemo zamere''  ??? A? Kiri dobri sosedi torej. Res vredni, da se jim ne zameriš!  >:(
Prijavit. Sicer tudi vurs in ostali ne bodo vedeli, da se to res dogaja.
In še en primer več, da sploh ni point imeti psa na povodcu ter da je pes kriv. Vedno je krivda na drugi strani povodca.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


mamica_V

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #458 : 03 September 2012, 10:41:29
Kaj storiti?

Moja mama je šla na obisk k sosedi z našim kužkom na povodcu in jo je na sosedinem pragu napadel njihov odvezan nemški ovčar, zbil mamo po tleh in našega kužka vlekel na vse strani. Hvalabogu je odnesel "samo" z bulami po vsem teleščku in s hudim šokom. Ostal bo tudi pri veterinarju na opazovanju, če ni še kaj hujšega. Mama je tudi totalno v šoku.

Ali je bil sosedov pes res lahko odvezan na domačem dvorišču??? Ali res ne more odgovarjati za to, kar je storil?



LacenS

  • Gost
Odgovori #459 : 03 September 2012, 11:35:12
Zagotovo ni prav, da se je to zgodilo, soseda bi morala njihovega psa prijeti ali zapreti v boks(če se je vedelo, da obstaja možnost, da bo tako odreagiral).
Imajo ograjeno dvorišče?
Je soseda vedela, da mama pride na obisk s psom?
Mi imamo tudi večjega psa spuščenega na ograjenem dvorišču in če bi se to zgodilo bi bil kriv ta, ki je stopil na dvorišče brez moje vednosti! Seveda bi mi bilo zelo žal za pripetljaj, ampak odgovarjali pa ne bi, saj imamo tudi opozorilno tablo in je tisti prišel na dvorišče po lastni neumnosti.
Se pa razume, da če pa se obvesti ali pozvoni na domofon pa pridem ven in tudi psa primem. Da se ne razumemo narobe pes ni napadalen! Vendar, če pride kdo ki ga ne pozna, mora bit nekdo zraven, da pes vidi da je vse ok. Kar se pa tiče psov pa tudi ni problema, vendar zaradi preventive jih spoznamo izven dvorišča. Edino ne mara psa od bratranca, tako da ne hodijo z njim na obisk, ali pa našega za tisti čas zapremo v boks.



LacenS

  • Gost
Odgovori #460 : 03 September 2012, 11:36:53
Aja, pa pes je zagotovo lahko odvezan na lastnem dvorišču! (v primeru, da je to ograjeno)
kam bi pa prišli, da bi morala imeti psa na koncu še privezanega na lastnem ograjenem dvorišču?

Če pa sosedje nimajo ograje, pa ne vem kako se ukrepa. V konči fazi se lahko reče, da pes ni bil pod nadzorom...
Naj več povejo tisti, ki imajo več izkušenj :)



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #461 : 03 September 2012, 11:40:38
Zakaj bi bil privezan na domačem dvorišču (če je ograjeno)?!
Se niste prej pozanimali, kako reagira na tuje pse 'na svojem', preden ste svojega pripeljali? Je bila soseda zraven?



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #462 : 03 September 2012, 11:44:31
je stvar tvoje mame, da se prvo pozanima kam vlači svojega psa!
Lastnik ima vso pravico imeti psa spuščenega na svojem ograjenem zemljišču

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


mamica_V

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #463 : 03 September 2012, 11:58:12
V bistvu dvorišče ni ograjeno, pa tudi ni od lastnika psa, saj se je napad zgodil pred hišo njegove mame, ne pred njegovo hišo. Je pa res, da se pes prosto sprehaja tudi po sosedovih dvoriščih. A se vam res zdi, da je samo moja mama kriva za napad psa? Zanimivo.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #464 : 03 September 2012, 12:01:52
So odgovorni za napad. Po naši zakonodaji, je treba na vidno mesto namestiti napis Pozor, hud pes! Če pride do napada na domačem dvorišču, se odgovornost napadenega dokaže samo, če je napis namenoma prezrl (torej, če je napis na takem mestu, da ga ni mogoče spregledati, pa je napadeni vseeno vstopil na posest brez povabila/pristnosti lastnika). Če napisa ni, je lastnik psa kriv napada tudi na vlomilca.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #465 : 03 September 2012, 12:09:50
Velja za napad na človeka, dvomim da tudi za napad na psa, ki se ga pripelje na tuje dvorišče. Če je dvorišče ograjeno seveda. Če dvorišče ni ograjeno, potem je pa itak kriv lastnik napadalnega psa. Čeprav...ni ravno najbolj pametno voditi svojega psa na tuje dvorišče, če veste, da je tam spuščen velik pes. Sploh če je tvoj pes veliko manjši. Povsem normalno je namreč, da pes svoje dvorišče brani, celo tisti, ki niso teritorialni do ljudi, so ponavadi teritorialni do tujih psov.Zakon je eno, zdrava pamet pa nekaj drugega.


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #466 : 03 September 2012, 12:11:34
Zgoraj si napisala, ga je napadel njihov pes na pragu. Odgovori so v tej smeri napisani.
Še vseeno sem mnenja, da bi se bilo treba prej pozanimati, kako ovčar reagira na tuje pse. Napis gor ali dol, vedeli ste, da imajo psa. Zakonodaja je spet drugo.
Če bi jaz svojo psico peljala prijateljici pred hišo in da vem, da ima psa, pa se ne bi prej pozanimala kako reagira pes na svojem... ne bi krivila prijateljice, ampak sebe. 



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #467 : 03 September 2012, 12:13:04
Itak se krivijo do neba in nazaj. Ampak vseeno, domači pes ne sme napadat obiskovalcev in pika. Poleg tega ni bil napaden samo pes, ampak tudi mama - ovčar jo je zbil po tleh.



mamica_V

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #468 : 03 September 2012, 12:17:06
Mogoče sem res malo nerodno napisala.
Mama je šla na obisk k sosedi, mami lastnika psa, ki je napadel našega psa in mojo mamo. Ta soseda živi v svoji hiši, njen sin pa ima hišo poleg njene. Torej sta hiši ena zraven druge. In ta sin, ki je lastnik napadalnega psa, nima ograje okrog hiše. Ima pa pesjak, v katerem ta pes biva.
Hvala za vaše odgovore. V bodoče se bomo teh hiš res izogibali. Je pa res, da lahko ta pes pride tudi izven svojega dvorišča. Tega me je še najbolj strah.



mamica_V

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #469 : 03 September 2012, 12:19:33
Ampak vseeno, domači pes ne sme napadat obiskovalcev in pika.

Mislim da je s tem vse povedano. Saj ne iščem grešnega kozla, samo rada bi preprečila kaj takega v prihodnje, pa še kaj hujšega.



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #470 : 03 September 2012, 12:20:05
Ja OK, zbil jo je pa zaradi psa. Če bi jo že prej bil napadal ali zbijal po tleh, bi se sigurno vsakič najavila in pričakovala, da jo nekdo pričaka pred hišo, ane...
Sej razumem, zakonodaja, predpisi,...

Pa še vseeno:
Zakon je eno, zdrava pamet pa nekaj drugega.

Če pa pes pride na vaše dvorišče ali pa se čutite ogrožene, ker se vsepovsod potepa - pokličite policijo! Sosedi gor ali dol. Imate vso pravico, da se sprehajate brez strahu pred napadom.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #471 : 03 September 2012, 12:25:13
Prijavite napad policiji. Ni važno, ali je napadel psa ali človeka. Napad je napad.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #472 : 03 September 2012, 12:47:51
Kaj pa sosed pravi na ta napad?

battito animale


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #473 : 03 September 2012, 12:54:19
Mene pa zanima zakaj mora na tabli pisati" Pozor,HUD pes!" S tem po mojem mišljenju sami avtomatsko označimo svojega psa za HUDEGA,pa tudi če to ni.Mi imamo veliko tablo z napisom POZOR PSI!, kar se mi zdi popolnoma zadovoljivo.Zaenkrat še nikogar niso ugriznili,derejo se pa ko srake,če pride kdo pred ograjo.In če si bo kdo kljub vsemu upal naprej,naj si sam pripiše posledice.



mamica_V

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #474 : 03 September 2012, 13:04:49
Kaj pa sosed pravi na ta napad?

Sosedu je hudo, je tudi mami pomagal, ko jo je zbil pes na tla, vendar jaz z njim še nisem govorila, ker sem morala nazaj v službo, ko sem svojega kužka pustila v oskrbi pri veterinarju.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #475 : 03 September 2012, 13:43:19
Aha. Torej je bil lastnik prisoten ob psu in ni bil kar sam pes pri lastnikovi mami.
Dvorisce lastnikove mame zna biti tudi dvorisce od sinovega psa (in ne od vasega). Pa se soseda sta.

Spoznavanje psov zahteva lahko dolocen protokol! Kdo od vpletenih ima kaksna kinoloska znanja?


mamica_V

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #476 : 03 September 2012, 14:16:36
Lastnik je prišel ko se je napad že zgodil.
Prej ste pisali, da če je pes na dvorišču odvezan, mora biti dvorišče ograjeno. Zdaj ko sem povedala, da dvorišče ni ograjeno, pa spet iščete nekaj drugega.
Dejstvo je, da je bila napadena moja mama in moj pes. Najprej je skočil na mamo, potem šele na psa. Nato je soseda držala psa, ki bi kmalu prevrnil še njo.
Šele nato se je pojavil lastnik psa, ki ne vem kje je bil v času napada. Table z napisom POZOR ... PES nimajo. Pes je ponavadi vedno v ograji. Ne vem kaj naj še napišem. Tudi ne razumem, zakaj mi hočete nekateri dopovedati, da je moja mama sama kriva za to, kar se je zgodilo. A kar se dogaja na dvorišču nekoga, je potem pa dovoljeno??? Torej lahko mene sosed toži za motenje posesti? Uau, ni čudno da smo kjer smo. Torej me lahko sosed tudi udari na svojem dvorišču?



Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #477 : 03 September 2012, 14:26:19
Meni se pa zdi, da malce nenatančno opisuješ, tako da slika meni še zmeraj ni popolnoma jasna.
Ampak če ni table, potem je to vsekakor napaka lastnikov psa oz. parcele, na kateri se pes nahaja. Če kaj lahko iztožiš ali ne, bodo morali drugi povedati, se ne razumem v to. Jaz bi se pa vedno najprej pogovorila z dotično osebo, pa da vidim potem kakšna je situacija, če je kreganje potrebno ali ne.

Ampak kljub vsemu jaz nikdar ne bi šla s psom kar tako nekomu na dvorišče, če vem da imajo tudi tam psa. Vsekakor bi zmeraj zmeraj najprej vprašala če je ok in bila pozorna na to, kako bo tisti kuža reagiral. V bistvu tudi če VEM da tam nimajo psa, zmeraj vprašam če z mojim lahko vstopim na njihovo dvorišče, ker enim to pač ne paše. 



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #478 : 03 September 2012, 14:30:55
Meni je pa jasno: njena mama je šla na obisk k sosedi. Dotična soseda NIMA psa, psa ima njen sin, ki živi v sosednji hiši. Torej je mama šla na obisk s privezanim psom k ljudem, ki NIMAJO psa. Napadel ju je je pes, ki živi v SOSEDNJI hiši.

Kot jaz razumem zadevo, ni mama tukaj bila nič neprevidna in nepremišljena. Napadel jo je pes, ki k tisti hiši NE spada. Pes, ki bi moral biti pod nadzorom, pa NI bil.

Dejstvo je, da noben pes nima nikogar kaj napadat, pa naj spada k hiši ali ne. Dotični pes pa sploh NE spada k hiši, kamor je šla mama. Prav tako ni noben faktor, da je s sabo imela psa. Njen pes je bil na povodcu in pod kontrolo. Napadena sta bila od zadaj.

Ali samo jaz znam brat? Zadeva je jasna. Prijavit.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #479 : 03 September 2012, 14:33:57
Ne vem zakaj iščeš odgovor tu in se kregaš s pisočimi. Napad se je zgodil. Napadena sta bila mama in pes.
Tvoja dolžnost je, da napad prijaviš. Takoj.
Ne pa da na forumu pišeš kako se boš izogibala teh hiš, ker te je strah kaj bo.
Le ti boš kriva za vsak naslednji napad, če  tega danes ne boš prijavila.

Tvoja odločitev, ti nosi posledice.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji