Pes napade psa!

Herr-Thor · 707624

Buldezer

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #510 : 15 November 2012, 17:21:13
Komu naj prijavim? Veterinarju al kaj?



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #511 : 15 November 2012, 17:31:10
Veterinarski upravi republike Slovenije, območnemu inšpektoratu



Buldezer

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #512 : 15 November 2012, 18:15:22
In kaj sledi,kazen? Kakšni ukrepi?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #513 : 16 November 2012, 10:34:29
Če ne moreš dokazati samo nekaj sitnosti za lastnika (pogovor), a za nekatere je že to dovolj. Če lahko dokažeš kazen, in če je pes koga poškodoval gre tudi v register nevarnih psov.
Običajno se pri sosedih veliko bolj splača miren pogovor ob kakšni kavici, kjer jim jasno poveš, da jih boš morala prijaviti, če ne bodo imelisvojega psa pod kontrolo (kazen za spuščenega psa 200 - 800€, oznaka navaren pes, ki za sabo prinese obvezno ograjo najmanj 1,8m, obvezen povodec in nagobčnik in kontrole inšpektorja.) Večini to zadošča. Včasih jke grožnja bolj učinkovita od same kazni. Če ne zadošča, prijaviš. Fino je, če imaš kakšen posnetek psa brez nadzora, še bolje napada.
.


Buldezer

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #514 : 16 November 2012, 17:13:39
Lanabela,prvo smo naredili, torej pogovor.V kolikor pride do tretjega napada gremo naprej ! Tko,da teli ovčarji so kot noč in dan !  Nekateri so tako krotki in orijazni,drugi pa prave zverine ! Problem je ker lastnik hoče nevarnega psa zaradi čuvanja hiše  ???



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #515 : 16 November 2012, 20:49:41
Ne čakat na tretji napad. Pogoj, da ne prijaviš mora biti, da psu preprečijo izhod iz njegovega dvorišča. Lahko imajo hudega psa, če jim to paše, a potem morajo imeti dobro ograjo in zaklenjena vrata.


bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #516 : 16 November 2012, 22:07:14
Tko,da teli ovčarji so kot noč in dan !  Nekateri so tako krotki in orijazni,drugi pa prave zverine ! Problem je ker lastnik hoče nevarnega psa zaradi čuvanja hiše  ???
Naš sosed ima NO. Na tuji zemlji kot mucek, res, za čohat in igrat. Na svojem dvorišču pa čuvaj. Se ti podrgne po nogi, da te srh spreleti. Enkrat smo stali tam in klepetali. Pa se je njegov gospodar obrnil proč od mene. Mi je pokazal hrbet. Takoj sem začutila pasje zobe na mečih. Ker nisem trznila, ni bil problem. Če pa bi?



Buldezer

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #517 : 18 November 2012, 10:01:44
Naš sosed ima NO. Na tuji zemlji kot mucek, res, za čohat in igrat. Na svojem dvorišču pa čuvaj. Se ti podrgne po nogi, da te srh spreleti. Enkrat smo stali tam in klepetali. Pa se je njegov gospodar obrnil proč od mene. Mi je pokazal hrbet. Takoj sem začutila pasje zobe na mečih. Ker nisem trznila, ni bil problem. Če pa bi?
Dobrega soseda imaš,da te lahko pes ugrizne  ::)



fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #518 : 21 November 2012, 19:10:25
Eno konkretno vprašanje -  še prej pa podroben opis situacije: imam pse, okoli hiše imam ograjo za katero priznam, da je v vseh letih, odkar imam pse, le v zadnjih dveh, morda celo enem mesecu, najmlajša psica 2x uspela uiti pod ograjo do sosedovih (okoli njihove hiše so vedno njami kostke, ampak to sploh nima veze). Sosedje imajo tudi psa. Do sedaj se nikoli niso počutili kakorkoli ogrožene - ne oni, ljudje, niti za svojo psico. Ker smo si v sorodu in ker vsakodnevno hodijo do nas, se je pojavil velik problem.... namreč, iz danes na jutri sem dobila opozorilo da se bojijo moje najmlajše psice (naj poudarim da še nikoli ni nikogar ogrožala, ne ljudi, ne psa), vzrok za "strah" je nastal ravno v teh dveh begih moje psice izza ograje, ker je bila njihova psica na drugi strani ograje, poudarek je na tem, da je bila tik ob mreži, moja pa je nekako šmrcnila ven, zgodilo se ni popolnoma nič, niti dlake ni imela sosedova psica premaknjene, sedaj pa tole. Zahtevek da takoj popravimo ograjo (smo jo vmes že, pa zgleda ne dovolj konkretno) ali pa naj najmlajša psica nosi nagobčnik kajti - po tanovem se tudi ljudje počutijo življenjsko ogroženi, da o tem, kako na "IZI" bi oz bo moja psica lahko ubila njihovo, ne govorim.... Naj še 1x povem da je imela moja psica xy število čisto normalnih srečanj z drugo psico, da sva uspešno naredili A tečaj, zaključujemo BBH, kjer so psi brez povodca na poligonu, delava sled v družbi spet čist enih drugih psov, se srečujemo, dobivamo s pesjanarji (prosim, ne se obesit na A in BBH tečaj, nima veze ali A ali ŽNJ IPO 3 etc, vem, kaj so in kako jih lahko opraviš).... ma za sekundo ni pokazala agresije napram komurkoli - ali ljudem ali psom ali drugim živalim - živi s še tremi psicami, dvemi mačkami in enim ptičem.

Da skrajšam - ograjo smo popravili v nulo, če se vse psice vržejo v njo, je ne morejo premakniti, danes pa je nastal nov problem. Naša parcela je ograjena iz vseh štirih strani. Ena stran meji na druge sosede, ena oziroma kar vse tri ostale pa na naše dvorišče oz do sosedov sorodnikov. Ključna so ena vrata, katere zna ena psica odpreti in jih že od pamtiveka zavežemo, ko so psice zunaj. Ok, mi smo naredili vse, da ni variante, da se najmlajša psica še zmuzne ven, ta vrata pa so malce problematična. Namreč - poskrbeli smo, da je na vratih vseskozi možnost, da se jih zaveže oz naredi tako, da jih pes ne more odpreti. Kdor hodi skozi njih, je odgovoren, da jih "namontira" nazaj v "varno" stanje, ali ne? Namreč, sosedje vsaj 1x dnevno hodijo skoz ta vrata in glede na to, da se tudi počutijo oh in sploh ogroženi smatram, da bojo vrata tudi konkretno zariglali, da jih moja najmlajša psica ne  bo ogrožala, ali se pač motim? Občutek imam, da se -  da so moji psi orožje tik pred  eksplozijo, na meni pa je, da grem eksplozijo preprečit ..... torej ... grem najprej sama ven, preverim če je vse tipi top zaprto in psice šele potem spustim? Ali naj dam sosedom jasno vedeti da je na njih, da vrata zaprejo tako, da se ne bodo počutili ogrožene, kajti meni se niti sanja ne, kdaj in kolikokrat dnevno oni hodijo k nam ali bom resnično morala pred vsakim izpustom psic najprej jaz morala iti preveriti če je varno??? V tem primeru lahko šetkam 100x dnevno gor in dol po stopnicah in preverjam kako in kaj... ??? Poudarjam, da mi ni problem hoditi preverjati če je vse tipi top zunaj, zanima me samo to, če so sosedje kakorkoli odgovorni za to, da vrata poštimajo za sabo tako, da psica ne more ven.

Bluzim, vem. Da zaščitim okolico, sem odgovorna jaz. Samo kaj, ko ne vem ali je dovolj to, da vse sama uštimam in sem prepričana, da je vse ok ali da se sprašujem, če so vrata tako zaprta, kot bi morala biti kljub temu, da jaz VEM da sem jih take pustila. Ok, predvidevam, da mi boste predlagali ključavnico. Tudi to sem že imela v mislih, ampak ker smo sorodniki, ker naj bi reševali težave na lep način etc etc, bi jim bilo verjetno izpod časti, da so vrata do nas zaklenjena.... :-\

Prosim za nasvete, info, morda celo osebne izkušnje.

Lp, Fortuna.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #519 : 21 November 2012, 19:26:31
Naštimaj ključavnico na vrata.

Zdi se mi, da ne glede na to kdo pusti odprta vrata, bo vedno kriv lastnik. Tako, da jih zakleneš in če hoče kdo mimo njih, naj pozvoni ali gre okrog.

Če se hočejo kregat, uredi vse tako, da ni variante, da se lahko zgodi karkoli :/

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #520 : 21 November 2012, 19:30:14
Andreja, hvala. Se mi zdi, da se težavam resnično lahko izognem samo s ključavnico. Morda še eno vprašanje glede tega: če se med sabo dogovorimo, da je nameščena ključavnica in da je na njih, da za sabo vedno zaklenejo, sem verjetno spet jaz kriva, če slučajno pozabijo zaklenit? ???



fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #521 : 21 November 2012, 19:33:26
Eh, saj odgovor mi je že kar jasen - seveda bo krivda na meni, kaj sploh bluzim. Kako bi pa lahko dokazala da nisem jaz tista, ki ni zaklenila vrat.... >:(

Jep, spodnje dvorišče in spodnji vhod za sosede, pa bo zadeva ok. Sam kako jim to dopovedat, če je pa veliko lažje it skozi zgornja vrata in vhod... ???



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #522 : 21 November 2012, 19:42:46
Ko bo zaklenjeno, itak ne bodo mogli. ;)

Pač jim razložiš, da si to naredila na njihovo prošnjo, da poskrbiš, da jih tvoja psica ne bo ogrožala. Pa brez debat. Tako pač je in drugače ne more biti.



fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #523 : 21 November 2012, 19:51:43
Ko bo zaklenjeno, itak ne bodo mogli. ;)

Pač jim razložiš, da si to naredila na njihovo prošnjo, da poskrbiš, da jih tvoja psica ne bo ogrožala. Pa brez debat. Tako pač je in drugače ne more biti.

++ comm

Točno to bom tudi naredila. Sporočim kako se bo obneslo v odnosih.... :-\



Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #524 : 21 November 2012, 20:35:44
Ko bo zaklenjeno, itak ne bodo mogli. ;)

Pač jim razložiš, da si to naredila na njihovo prošnjo, da poskrbiš, da jih tvoja psica ne bo ogrožala. Pa brez debat. Tako pač je in drugače ne more biti.
Samo tako in nič drugače jaz nebi naredila.
Kaj pa imajo hoditi k vam kar tako, če se pa počutijo ogrožene zaradi psice.  ;D Sej nisi ti začela s to štorijo, če pravilno razumem.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #525 : 21 November 2012, 20:36:01
Glih tako bi tudi jaz rekla. Pa niti slučajno se ne opravičevat! Odločno in mirno, ker to je edina rešitev, če se ne de normalno pogovorit in se čez noč malo obrnejo.  :-\
Plus, da bi mene bolj motilo to, da moj pes sploh lahko kam gre iz vrta, kot pa kaj  si mislijo sosedi.  ::) ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #526 : 21 November 2012, 20:50:13
Groza :'( Sožalje lastnici pokojnega kužka.

Prosim vas ljudje, več kot vas bo prijavljalo in težilo, ko se vam zgodi, bolje bo. Uporabite vse, kar lahko od te pravne države, edino tako se bo kaj premaknilo. Preveč je tega.

Še vedno mislim, da imajo napačni ljudje pse. Meni, če bi rekel, debil, da ima psa za obrambo in ga ne bo vezal, snelo bi se mi. Sploh ne odgovarjam za dejanja takrat, ker se mi naredi tema >:( To je neprimeren lastnik. Pes ni obramba, ampak družabnik. Ne glede na to, kje se je zgodilo, uboj se ne bi smel zgodit. Madona! V vasi so psi spuščeni, rangirajo se, ne pa ubijajo medsebojno. To, da je umrl neki pes je odgovoren lastnik in še enkrat...prijavljat, iskat pravico, kolikor jo pač imamo v tej državi :(

Ne bo držalo. Na naši vasi imata dve psici na vesti dva psa. enega manjšega okoli 3kg in samojedko. S tem zadnjim podvigom, pa smo ljudje okoli njih zaostrili zadeve in zahtevali varnost.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #527 : 22 November 2012, 10:45:26
Mišljeni so bili potepuški vaški cucki, ki so spuščeni vse življenje in dejansko ne povzročajo neke večje škode, ne pa psi, ki se lastnikom trgajo s keten povodcev ali skačejo čez ograjo. Ti so nevarni ne glede na to, ali živijo na vasi ali v mestu.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #528 : 22 November 2012, 15:28:53
''Na vasi so psi spuščeni'' in nekaterim se to zdi normalno...torej je povsem normalno da se od doma (torej iz vasi) do prvega mesta peljem po levi strani cestišča? Saj so v vasi drugačna pravila kot v mestu, kaj ne  >:D

Fortuna - ključavnico na ograjo pa mir  ;)
Iz prve roke? Hja dokler nismo ogradili cele parcele smo imeli čez dvorišče ''javno pot'' ::) Pravzaprav kar kolovoz mimo našega hleva do njiv. Imamo nekako dvojno dvorišče. Eno za k hiši in drugo prevozno z obeh strani za kmečko dvorišče. Splošno uporabna bližnjica za praktično celo vas...ampak samo v glavi tistih uporabnikov.  ;) Prvo jim ni bilo nič jasno ko sem to dvorišče ''zaprla'' z izpustom za konja. Pa so si po potrebi sami kobilo prestavli in izpust odprli. Pa sem namestila elektrificiran konjski pastir. Pa nič kaj bolje razen zgražanja. Ko smo postavli pa orenk leseno ograjo...no pa štrula do konca, ker je z ograjo prišla tudi ključavnica. No več njih, na vseh vratah, ki jih ni malo. Po dobrem mesecu so se navadli  ;) Da ne rečem koliko več miru in kulture je. Preprosto sem jim razložla, da si psi sami odpirajo vrata (no si jih ne :P) in da je res bolje da so zaklenjeni, kot pa da grejo sami mal poštimat njihovga spuščenga psa  8)
Na tistih vratah, ki jih največ uporabljam za peš-prehod večkrat dnevno imam sedaj samo aluminjast karabin čez zapah napeljan tako da se sam zaklene ko vrata zapreš (zapahneš seveda). Vrata se odpirajo na notranjo stran ograje, na ven je blokada vse skupaj pa vzmet pošlje v ''varen položaj''-zapre vrata. Sem ziheraš za tiste, ki si kljub vsemu upajo vrata odpret. Ni sile da bi komu kaj naredili (ok prelizali bi ga do mokrega :D) mi pa ni QL da vrata ostajajo odprta. Tisti sosedje s katerimi smo si v dobrih odnosih in redno sodelujemo so jim vrata povsem jasna (zakaj so tam-da so zaprta) tisti, ki pa si sami jemljejo pravico do motenja posesti so pa itak ''prepametni'', da bi dojeli kako se odprejo :D

Sicer pa teh tvojih žlahtnih-sosedov nikakor ne razumem - psica, ki je ušla na njihovo jih ogroža...ko pa sami šetkarijo po vašem jih pa ne, al kako  ??? narobe svet.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #529 : 23 November 2012, 08:09:06
Saj ravno to je hec. Tiste dve psici sta od mladiča dalje bile ves čas spuščene...Vse dokler nista raztrgale nekaj bund, šele potem so ju začeli zapirat v boks, privezovati.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #530 : 30 November 2012, 21:51:39
Zakaj pravzaprav sosedi hodijo v vašo ogrado oz. na vaše dvorišče???
Prepovejte jim to, če vam serjejo po glavi, sorodniki gor al dol...



fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #531 : 11 December 2012, 19:46:09
Zakaj pravzaprav sosedi hodijo v vašo ogrado oz. na vaše dvorišče???
Prepovejte jim to, če vam serjejo po glavi, sorodniki gor al dol...

Soseda je moja sestra s familijo.... in hodijo vsakodnevno v našo hišo k mami.... tu ni stvar prepovedi, ampak stvar dogovora, ki naj bi bil kul za obe strani.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #532 : 12 December 2012, 09:08:50
Zaklenjena vrata + zvonec.

Mama drugače nima problemov z vašimi psi, ne?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #533 : 12 December 2012, 17:54:34
Andreja, ne, mama nima problemov s psicami. No ja, edino take, kot večina mam - da jih je preveč, da preveč koštajo oz da gre ves denar za njih :P .

Drugače pa glede vrat, ograje, zvonca... saj dostop do hiše sploh ni problem. Hiša je popolnoma ograjena samo iz zgornje strani, spodnja stran, dvorišče, je prehodno oz prevozno. Vrata v hišo so na obeh straneh, ampak je nekako veliko lažje iti po zgornji, ograjeni strani, kot spodnji.... no, saj sedaj je sneg, pa nismo nič odmetali na zgornji strani, tak da je mir zaenkrat 8)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #534 : 12 December 2012, 18:56:15
Ma oprosti, ampak pol jaz res ne vidim problema. Če je njih strah in imajo možnost do drugačnega dostopa, bodo šli ja okrog ;)

Sem mislila, da mate okrog in okrog in pač pol zvonijo, da se najavijo. Kakorkoli SREČNO!  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #535 : 14 December 2012, 14:14:06
Čisto konkretno o tem še ni bilo govora. Sestra je sicer začela hodit po spodnji strani, njen mož pa, do sedaj... raje po zgornji :-\

Sedaj je mir, ker nisva odmetala snega (beri, se tudi vrata ne odpirajo), se pa zavedam, da bo kmalu prišel čas, ko bomo morali o tem spregovoriti. Samo kaj, ko je z nekaterimi tako težko najti kompromis... :(



fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #536 : 14 December 2012, 15:05:02
Ekola, še eno čisto neumestno vprašanje, malo za hec, malo zares - a kdo izmed vas verjame v "prekletstvo"?  ::) Zakaj sprašujem:

pse imamo pri hiši sicer že od mojega otroštva dalje, no ja, konkretno do mojega 16. leta, ko je bil zastrupljen moj črni labrador King, star leto dni.

Od takrat je minilo vrsto let, preden se nama je pridružila Shiva. Shiva :-* je z nama 9 let in 8 mesecev. Nikoli ne bom pozabila dneva, ko sem jo pripeljala domov. Od sosedov sam bes....če sem normalna, če vem kaj sem pripeljala domov, da so to psi ubijalci, da komot lahko ubijejo govedo, pa od nekega znanca znanke moža znanca je ženo zgrizel tak pes pa bla bla bla....pa majhne otroke so imeli takrat pri sestri.... zanimivo, sestra mi ni nikoli nič rekla, vedno njen mož.

Po dobrih dveh letih se nam je pridružila Olanda. Ni bilo več nekih komentarjev, ker jih ni imelo biti za kaj.

Ekola, od takrat dalje vse nekak ok, tudi njihovo psico sem vedno imela v varstvu, ko so kam šli, beri, ni bilo bojazni pred "groznima" psicama. Letos, v dobrem mesecu pa preobrat, tak, da je mene parkrat obrnlo, ko me je sestra "napadla" glede najmlajše psice, da se čuti ogroženo, da jim lahko psico ubije itd.... Jaz sem jo nekaj časa poslušala, nič mi ni bilo jasno, po glavi mi je šlo samo WTF, jst to sanjam, ampak ko sem se zavedla, je blo še zmer govorjenje o najmlajši psici, o tem, naj nosi nagobčnik (več piše v nekaj postih zgoraj, v življenju ni pokazala pikice agresije).... in ko sem prišla mal k sebi, jaz sestro vprašam o čem ona sploh govori, če je bilo kadarkoli v slabih desetih letih karkoli narobe, ma pikica, karkoli. Ona meni odgovori da NE, da ta zadnja psica je pa drugačna in da ne mislijo čakati na najhujše vsak moment, ko grejo mimo.

In sedaj? Ograja je popravljena v nulo, po 12. urah "razgovora" smo jo uštimali, da ne more niti miš skozi, "prekletstvo" pa je očitno ostalo. Najmlajša psica je namreč pokazala svoje "zobe".... sicer naši alfi, Shivi, kar, moram priznati, je bilo tudi pričakovano, ampak WTF - kot zakleto, ravno sedaj in ravno ko je bil sestrin mož pred bajto... i ekola, pa si lahko dajo duška in mislijo da majo prav :-\ >:(

Mah, saj sploh ne vem zakaj to pišem, ampak nekako sem morala dati ven iz sebe. Komentarji dobrodošli, niso pa nujni. :)

Lep dan  :)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #537 : 14 December 2012, 15:21:31
Zakaj pa je bilo pricakovano, da bo pokazala zobe Shivi ???

battito animale


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #538 : 14 December 2012, 16:06:36
Fortuna kako se ti sploh ljubi ukvarjat z takimi ljudmi? Družina gor ali pa dol. Če bi meni nekdo komentiral pse in govoril kaj moram počet bi od mene slišal takšne da mu nikoli več ne bi na pamet prišlo da bi še sploh kdaj spregovoril z mano.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #539 : 14 December 2012, 17:20:38
Zakaj pa je bilo pricakovano, da bo pokazala zobe Shivi ???

Hierarhija, Lilit. Pri štirih psicah bi bila že utopija pričakovat, da se ne bo spremenila.

BlackDevil, ljubi ali ne ljubi se mi ukvarjati, sosedje bomo forever. Torej, raje na nek normalen način, kot kreg.