Pes napade psa!

Herr-Thor · 707983

Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #630 : 26 Februar 2013, 15:59:44
Citiraj
Ma Davor čemu dopovedovati eminenci................to je pač višja matematika

me pa vedno znova presenetijo, kako srdito se svinjarija nesposobnih domala navarnih lastnikov poskuša zakopati

ajd Sleepy razumem ker ima pitbula, kar jo naredi nekako za tarčo vsakič ko gre na sprehod, ker je jasno da se bi mediji zapičli na dogo in ne retardirano žensko ki ju vodi in je jasno da psa kajšele dva ne bi smela nikoli imeti

Citiraj
Ahhhh. Razočarana. Sem mislila, da je vsaj en vzoren pasji lastnik tu gori.

uf si se spet zataknila v lasten argument ? po eni strani zagovarjaš neuporabo povodca po drugi pa je lastnik zlatkota kar sam kriv  ker mu je doga skoraj pokončala psa

to ponavadi vedno pride ob pranju umazanega perila

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #631 : 26 Februar 2013, 16:08:43
Eden od učinkovitih ukrepov, kako ločit tak boj, ko močnejši pes drži šibkega in ga noče spustit je, da se ga z zatezno ali pa z rokami davi toliko cajta, da mu zmanjka kisika, pol psa spusti, če pač ne pomaga voda in ostalo, ju lohk hitr dobiš narazen. Se mi je tut to že zgodilo, ko sem šetala 10 letnega mešančka, ki sploh ni bil neki močn, pa je lastniku husky pobegnu in ga ni poslušal pa direkt do naju (sem ga mela na povodcu) in je ta 10 letni starček ga glih za ustnco zagrabu, da husky druzga ko jokat ni mogu, niti brant se ne, pa sem ga za goltanc stisnla, ker ni hotu spustit, in je blo v parih sekundah husky že "rešen"

Psu greš dejansko na hrbet z koleni imobiliziraš zadnji del, okoli vratu daš pas ali pa karkoli pač imaš in psa daviš. Če pa kljub temu ne spusti pa moraš z roko pod vrat in pritisnet da se psu sproži refleks in spusti. Ampak je jasno da se ljudje tega bojijo (sploh če pes ni tvoj!).

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Zarja

  • Gost
Odgovori #632 : 26 Februar 2013, 16:10:31
Kdo je lastnik zlatkota? Tista ženska ki jo pokaže nekje vmes kako joka, ali tisti ata z metlo?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #633 : 26 Februar 2013, 16:11:17
Ja. Če imam jaz spuščene svoje psice, pa letijo proti privezanim psom in jih ne morem pravočano odpoklicati, potem sem za posledice kriva sama, ne glede na to, kako grdo bi bile zmrcvarjene moje psice. Kapiš?

Če bi ljudje samo stali in gledali bi še šlo, pa so kričali, paničarili in tolkli po psih ravno toliko, da so samo podaljšali pretep. Zna bit, daje tisti z dilo bolj poškodoval zlatkota kot doga (če se ne motim, je enkrat zgrešil in fajn počil po zlatkotu)


*Gina*

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #634 : 26 Februar 2013, 16:13:16
Cesta je javna površina, pes more bit na povodcu....Mislim Davor, da tut ti to zelo rad poudarjaš... Zlatko je bil spuščen, dogi privezani, kakorkoli obrneš, kriv je lastnik spuščenega psa.... Če bo do tvoje psice priletela čivava odvezana in se bosta recimo zagrabli in čivava mal bolj kasira, tvoja ma pa recimo samo kako luknjico, lahko terjaš lastnika tudi, da ti poravna stroške veterinarja, pa čeprav so ji sam luknjico razkužli, čivavico pa je blo napreimer treba šivat...

Pomoje je res kriva samo tega, da dva tako močne psa vodi skupej na sprehod....vrjetno bi ju že prej narazen dobila al pa sploh nebi do pretepa pršlo, če bi imela samo enega...psi se v krdelu (in to sta že 2 psa) drugače obnašajo, kot sami.

Tle se zdej razburjate zdej, ker je zlatko kasiral... Sama sem pa isti primer vidla, ko je zlatko uletel iz vrta in napadel enega manjšega mešančka... Ma jst kar sem zlatkote vidla, so se kar radi pretepali...

BlackDevil: Tako ja... si bolje opisala od mene, jst sem se tut nanjga od vzadej usedla, pa ga pod vratom stisnla...Pes ni bil moj, sem ga samo šetala.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #635 : 26 Februar 2013, 16:17:02
Če slučajno kdo prepozna lastnika ali vsaj kraj dogotka me naj prosim obvesti

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #636 : 26 Februar 2013, 16:18:08
navaden pasji ravs, po kateren se poraženi pobere, otrese in gotovo. Če bo imel kaj večjega za zašit bo to posledica narazen vlečenja.

Kapiš  :o
.........najboljše bi bilo še drugo dogo spustiti  :o ............. mogoče se ne bi zgodilo nič :o

Kliker in pozitivo v roke in k Lanabeli na prevzojo  :o ;) :P 8) :-[

.........in glavni krivec je seveda zlatko. Po pesjanr.si forumu :o

PS
Upam, da se bo kdaj javno objavilo imena dog in lastnice (upam seveda da sta čistokrvni ;D )



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #637 : 26 Februar 2013, 16:22:28
Citiraj
in glavni krivec je seveda zlatko. Po pesjanr.si forumu

pričakovano banalno, sem pa link posredoval in upam da bo kaj iz tega

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #638 : 26 Februar 2013, 16:26:02
In mimogrede, dogi niti nista odreagirali kot da sta krdelo.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #639 : 26 Februar 2013, 16:38:16
In mimogrede, dogi niti nista odreagirali kot da sta krdelo.

Pa veliko uspehov v kinološkem delu še naprej..............tako mimogrede ;)



Zarja

  • Gost
Odgovori #640 : 26 Februar 2013, 16:45:48
Če slučajno kdo prepozna lastnika ali vsaj kraj dogotka me naj prosim obvesti

aja, nisi ti avtor?



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #641 : 26 Februar 2013, 16:47:50
ne sem le linkal, kar so mi drugi

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #642 : 26 Februar 2013, 16:48:06
Mene bi tudi zanimal kraj dogodka.

Iz česa je razbrati, da je Zlatko priletel dogi pred gobec?
Kaj pa, če je samo mirno ležal na pločniku ali šel mimo njih?  ???

Glede na to, da vsakodnevno srečujem lastnike psov, ki imajo svoje pse na povodcu, pa jih kljub temu "spustijo" v tujega psa (ker svojega ne obvladajo ali iz nevemkakšnega razloga pač), ki čaka ali prihaja naproti, ne bi upala obsojat Zlatkota.

In res ne vem kako ni jasno, da ženska psov ne obvlada. Kazen zlatkotu, seveda, pri dogicah ljubicah pa počakajmo na nov del zgodbe ala bulmastif.  ::)



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #643 : 26 Februar 2013, 16:52:26
Davor, pa da ne boš mislil, da tukajšnja kinološka srenja ne pozna argentink  ;) .
Jast bi doge poslal na Ttouch masažo  8)



Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #644 : 26 Februar 2013, 16:54:01
saj ne misliš resno, a sedaj smo prišli tako daleč da ne bodo morali otroci zaradi takšnih lastnikov psov varno na ulico
Mislim resno, ja. Ne sicer na povodcu dobesedno, pač pa pod nadzorom. Si precej lastimo vsemogoče pravice, ki jasno vedno omejuje druge in nikoli nas. Pes nima kaj delat sam na ulici. Ni pa ulica namenjena niti nenadzorvanemu divjanju mularije. Nesreče se dogajajo, če bi pa vsi vedli še za kakšno odgovornost in ne samo za pravice, bi jih bilo pa precej manj.

Sleepy, na tvoj komentar se mi ne zdi vredno odgovarjat. Nočeš vedet kaj bi se zgodilo, če mi kaj takega rečeš v moji ulici. ;)
Ni treba, samo otroke vzgoji, da ne bodo podivjana mularija, pa ne bo treba ne tebi ne meni zvedet, kaj bi se zgodilo... Če se pa kdaj srečava, pa bojo tvoji otroci bezljali okoli, bova pa oba zvedla ;)

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Zarja

  • Gost
Odgovori #645 : 26 Februar 2013, 16:56:30
ne sem le linkal, kar so mi drugi

Aja, okej, mi je izpadlo kot da je tvoje in da veš kdo je kdo.

 



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #646 : 26 Februar 2013, 16:58:12
Pes nima kaj delat sam na ulici.

Baje, da so se tega striktno začela držat tudi nekatera zavetišča   :)
Odgovornost? ................ ma lari fari ;)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #647 : 26 Februar 2013, 17:02:19
Citiraj
Pes nima kaj delat sam na ulici. Ni pa ulica namenjena niti nenadzorvanemu divljanju mularije.

a smo znova začeli enačiti otroke z psi ? a je spet potrebno poudarjati kako banalna in bolana je primerjava tako v legitimnem in legalnem smislu?


Citiraj
Če se pa kdaj srečava, pa bojo tvoji otroci bezljali okoli, bova pa oba zvedla


krasno no, ravno takšno mišljenje je tvoji pasmi naredilo toliko škode

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #648 : 26 Februar 2013, 17:17:31
Za enačenje ne vem, jaz pravim, da naj vsak poskrbi za svoje odgovornosti. Z nagobčnikom, povodcem, vzgojo..., da se bomo lahko vsi brez težav gibali po vseh javnih in skupnih površinah. Osebno me motijo tako nevzgojeni psi, kot otroci in odrasli. In ne, se ne nasmehnem pamžu, ki mi v trgovini recimo prileti v voziček. Povem pa kaj njegovemu staršu, ne otroku, razen če ni starša nikjer. Zadeva je čisto neodvisna od psa ;)

Ne Davor, ni verjetnosti da bi otrok nastradal če se na ulici približa mojemu psu  :) Mi je pa načeloma bližje sistem, ko starš vpraša, če otrok lahko poboža psa. In pričakujem, da starši otroke naučujo, da se ne kr uletava k psom. Ne zaradi mojega psa, ampak zato, da ni razlogov za kričeče naslove na naslovnicah rumenih cajtngov.

Baje, da so se tega striktno začela držat tudi nekatera zavetišča   :)
;D A ti to o Slovenskih novicah?  ;D Bi blo čisto kul, če bi vsa zavetišča to striktno počela. Bi mogoče ljudje lažje dojeli kakšno reč ali dve...

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #649 : 26 Februar 2013, 17:23:16
krasno no, ravno takšno mišljenje je tvoji pasmi naredilo toliko škode
Ravno zaradi škode moji in podobnim pasmam, me še toliko bolj jezijo neodgovorni al pa neprevidni lastniki teh psov. Ker so posledice sorazmerno majhnih neumnosti lahko dokaj velike za veliko psov. Pravzaprav sem ene take stopnje nasprotnik takih lastnikov kot so tisti, ki bi take pse najraje ukinli.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #650 : 26 Februar 2013, 17:25:11
Citiraj
Ne Davor, ni verjetnosti da bi otrok nastradal če se na ulici približa mojemu psu

seveda, saj imaš psa vzgojenega za v javnost in pod nadzorom, kar se od tebe kot odgovornega lastnika tudi zahteva
Tista ženska pa očitno psa ni imela, vodila pa je dve dogi torej ?

Otroci ki so že šolo obvezni pač niso pod 24h nadzorom , vzgojeni ali ne morajo biti v javnosti varni ne da bi jih ogrožali psi ki jih lastnik ne zmore niti obvadati

In sam osebno dvomim da je zlatko silil v tisti dve dogi, tole je bila zgolj lanabelina domneva v pravnem smislu je sicer jasno kdo je ob prijavi kriv tudi če je bil zlatko spuščen

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Maksimvs

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #651 : 26 Februar 2013, 17:26:04
Sleepy sori, ampak glede na tvoje izjave resnično rabiš psihiatra! o_O
Po tvojem pes, ki popade otroka, ker mu je ta pač prišel v njegov osebni prostor, ni nič kriv!?

Why can´t we all just get along!


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #652 : 26 Februar 2013, 17:34:54
Sleepy kot veliko ostalih lastnikov psov pač ne vidi otroka kot samostojen subjekt , ki je odvisen ne zgolj od varnosti ki jim jo dajejo starši ampak tudi varne okolice. sicer ne vem kakšno otroštvo je ona sama imela ampak jaz kot mulc sem bil dokaj "samostojen" , ampak je bila vsaj takrat javnost dovolj varna da starši niso rabili vedno skrbet da bi me napadel kakšen pes ko sem šel prek ulice brez spremstva


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #653 : 26 Februar 2013, 17:35:35
Maksimvs z vsem dolžnim spoštovanjem - ko se boš naučil komunicirat, vprašaj še enkrat. Medtem lahko pa še prebereš kaj piše, pa morda ne bo treba niti vprašat več.

Otroci ki so že šolo obvezni pač niso pod 24h nadzorom , vzgojeni ali ne morajo biti v javnosti varni ne da bi jih ogrožali psi ki jih lastnik ne zmore niti obvadati

In sam osebno dvomim da je zlatko silil v tisti dve dogi, tole je bila zgolj lanabelina domneva v pravnem smislu je sicer jasno kdo je ob prijavi kriv tudi če je bil zlatko spuščen
Nobenega ne sme ogrožat noben pes, tudi drugega psa ne. Ker pri nas ni prostoživečih psov, ima torej vsak spuščen pes nekje lastnika. In ta ima verjetno kakšno odgovornost, če se zgodi nesreča. In če začnemo na začetku - če bi bil zlatko pod nadzorom se ta nesreča ne bi zgodila. To je bil moj point.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #654 : 26 Februar 2013, 17:37:47
Za enačenje ne vem, jaz pravim, da naj vsak poskrbi za svoje odgovornosti. Z nagobčnikom, povodcem, vzgojo..., da se bomo lahko vsi brez težav gibali po vseh javnih in skupnih površinah. Osebno me motijo tako nevzgojeni psi, kot otroci in odrasli. In ne, se ne nasmehnem pamžu, ki mi v trgovini recimo prileti v voziček. Povem pa kaj njegovemu staršu, ne otroku, razen če ni starša nikjer. Zadeva je čisto neodvisna od psa ;)
Se bom raje navezal na ta del ;) .............. nečeloma se strinjam; kaj pa psi kdaj pa kdaj na ulici, ki niso nevarni? (vsaj sam poznam večino takšnih, ki se kdaj pa kdaj potepajo). Zato ker kakcajo po zelenicah ali ker je treba poskrbet, da jih ne povozi avto? Mogoče pa ogrožajo tisto "skupino", ki ima "vzgojene" pse na povodcih? Ah, no ljubitelji živali  :)
Sam osebno nimam nič proti samim psom na ulici .................... seveda če niso družbi nevarni................ z vidika bulov ter druge exotike pa povsem razumem tvojo negodovanje oz. striktnost ;)




Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #655 : 26 Februar 2013, 17:41:11
Sleepy kot veliko ostalih lastnikov psov pač ne vidi otroka kot samostojen subjekt , ki je odvisen ne zgolj od varnosti ki jim jo dajejo starši ampak tudi varne okolice. sicer ne vem kakšno otroštvo je ona sama imela ampak jaz kot mulc sem bil dokaj "samostojen" , ampak je bila vsaj takrat javnost dovolj varna da starši niso rabili vedno skrbet da bi me napadel kakšen pes ko sem šel prek ulice brez spremstva
:) Časi so se malo spremenili in o kakšni prav posebno varni javnosti težko govorimo, če šole najemajo varnostnike, ampak ok, še vseeno. Verjetno ti je kdo kakšno reč ali dve razložil in pokazal predno si sam divjal okoli. Ena lušna ilustracija prav lepo ponazori zadeve nekoč in danes in zafurano vlogo staršev, ampak to nima nobene veze z napadi med psi.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #656 : 26 Februar 2013, 17:41:47
Citiraj
če bi bil zlatko pod nadzorom se ta nesreča ne bi zgodila

odziv doge ni bil normalen, če bi vsak pes napadel vse kar mu pride na vidno polje nihče razen lastnikov dog in pitbulov ne bi hotel na ulico; lastnica tistih dveh dog bi morala napad preprečiti, ga ni in ob prijavi (vsaj upam da je bila podana) bo tudi temu primerno odgovarjala

Da lastnik zlatkoga bi ga moral imeti na povodcu (čeravno ne poznamo okoliščin) verjetno pa ni pričakoval da bo naletel na tako navarnega psa na ulici in ta doga je po vsej  definiciji navaren pes za v register

Citiraj
Časi so se malo spremenil

zgolj toliko da v mojem času, je znal lastnik psa mulcem preprečiti da bi v njega silili, očitno pa odrasli ljudje niso več kos otročadi niti ne zmorejo psa vzgojiti za okoliščine ki vladajo v javnosti pa vendar psa vodijo vanje

tudi več psov je  in  pasem ki jih lastniki očitno ne zmorejo obvladati

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #657 : 26 Februar 2013, 17:46:29
Ufff...z rahlo meglo čez oči sem prvič pogledala posnetek...niti ne vem a bolj zarad cviljenja zlatkota ali zarad kričanja okolice ali zarad ''rino pusti kužeka'' od lastnice.  :-X Po drugem ogledu in rahlo bolj ''je že mimo z dokaj dobrim izidom sicer zoprnega napada'' pa lah bolj ali manj sam rečem bruh za obe strani. >:( Super da se je napad posnel (ker se večinoma ne in se grejo beseda proti besedi in celo ''me ni blo zram''). Super, da je že posredovan naprej.
Vsekakor pa je res, da k sreči argentinca nista delovala kot trop. Če bi on tadrugi nebi tako mirno čakal v rokah tistega strica. Bi tale zlatko kar več pokasiral kot najbrž je.
A kdo je bolj kriv? Težko rečt, ker ne vidiš začetka. Lahk da je pa prepotenten zlatko koga prvi uščipnil. Lahko da je pa tekel k lastniku na klic pa ga je doga dohitela. da ne bo kdo zdaj bral da koga zagovarjam ;)
1. Dejstvo, pa je da zlatko očitno ni bil privezan oz. ko pes ni na povodcu MORA znat ODPOKLIC 100% brez, da zdaj kdo tule čivka ''samo kidali sneg pa je skakljal po pločniku''. Brez povodca je edina stvar, ki jo pes res potrebuje navezava na vodnika BREZPOGOJNO.  Zarad drugih in zarad sebe. Tudi če kidaš, pa pes obvlada odpoklic, ga pa moraš imet toliko na uč, da to izvedeš. Ulica je al pa ni tvoja. Dostopna je vsem.
2. Dejstvo, pa je da nima kaj pes držat in ne spustit na vodnikovo povelje (tudi če gre za obrambo pred drugim ma da vsaj spusti, če že ugriza vodnik ni preprečil). In žal iz posnetka vidim, da zna bit, da tale dogin ugriz ni bil prvi. Lastnica tako ''strokovno'' in samozavestno prepričuje vse v okolici ''sej sam drži...bo spustu...spusti kužeka''. Tisto božanje mi deluje bolj kot ''si ne upam preveč, da ne useka še po men''. Brco pa tud CM zna dat bolj konkretno med bolj običajnim dogajanjem kot tale tule. Mahanje z fosni je ravno toliko neumestno kot božanje z metlo in zalivanje z vodo (sori tko se mačke narazn daje). Takrat pač al ne delaš nič pa čakaš, da mine, al pa res udariš. Ja sem proti fizični kazni ...pri učenju...ko pa pride do fizičnih obračunov pa res ne vidim zadržkov po uporabi davljenk (chocke collar). Ja samo mora bit pa lastnik pri fizični (in psihični) moči, da lahko psa s toliko mase malo obesi, brez, da zraven zlatko dobi dodatne raztrganine...in seveda, da si upa, brez, da se zraven boji za svojo roko.
V tem primeru lastnica (oz sprehajalka...kdo je lastnik ne vem) nima niti najmanjše kontrole nad psom, niti si ne upa posredovat, ampak samo ve kako njen pes deluje med napadom  :-\ od vsega me je takih stvari najbolj strah...da poznajo situacijo pa čakajo, da gre predaleč. Pes, da je kriv -NI. Do tja ga je nekdo ''spustil'' in ta nekdo je uradno opravilno sposobna oseba. :-X

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #658 : 26 Februar 2013, 17:47:32
Bo potrebna celotna zgodba.
Do takrat pa brezveze obsojat in že javno linčat obe argetinski dogi
Vsaka zgodba ima 2 plati, tu vidimo 1, mene zanima tista, ki se je zgodila pred tem posnetkom in pol se lahko debata, obsojanje in linč prične.
DO TAKRAT PA SEM NEVTRALNA in čakam da bo nekje objavlena celotna zgodba



Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #659 : 26 Februar 2013, 17:48:22
Se bom raje navezal na ta del ;) .............. nečeloma se strinjam; kaj pa psi kdaj pa kdaj na ulici, ki niso nevarni? (vsaj sam poznam večino takšnih, ki se kdaj pa kdaj potepajo). Zato ker kakcajo po zelenicah ali ker je treba poskrbet, da jih ne povozi avto? Mogoče pa ogrožajo tisto "skupino", ki ima "vzgojene" pse na povodcih? Ah, no ljubitelji živali  :)
Sam osebno nimam nič proti samim psom na ulici .................... seveda če niso družbi nevarni................ z vidika bulov ter druge exotike pa povsem razumem tvojo negodovanje oz. striktnost ;)
:) No, zaradi nepobranih okraskov po zelenicah in otroških igriščih bentijo neljubitelji psov čez vse ljubitelje in lastnike. Ne, z vidika bulla me ne moti prav noben pes, ker se znam umaknit, kadar se mi ne da s takimi rečmi ubadat. Je bolj vidik sobivanja tisti. Ker so ljudje, ki psov ne marajo, pa celo taki, ki se jih panično bojijo. Da jih ne povozi avto je tudi dober argument, kakšne nesreče so se pa že tudi pri nas končale tragično. Veliko pomembnješih razlogov kot je bull vidik :)

Smile... Tomorrow will be worse. 8)