Pes napade psa!

Herr-Thor · 706229

Maksimvs

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #660 : 26 Februar 2013, 17:56:29
zgolj toliko da v mojem času, je znal lastnik psa mulcem preprečiti da bi v njega silili, očitno pa odrasli ljudje niso več kos otročadi niti ne zmorejo psa vzgojiti za okoliščine ki vladajo v javnosti pa vendar psa vodijo vanje

tudi več psov je  in  pasem ki jih lastniki očitno ne zmorejo obvladati
This! + lastniki tega tipa psov povečini hodijo po ulici kot pavi, ker jim tak pes nabija samozavest.

Why can´t we all just get along!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #661 : 26 Februar 2013, 17:57:18
A samo jaz ne vidim več posnetka  ???
No, ker, če bi ga, bi še enkrat pogledala, kje ni jasno, da pes mora spustiti ne glede na to zakaj je prijel. Da mora imet lastnik vedno dovolj vpliva na svojega psa...ker če ga nima ga naokrog šlepa tempirana bomba. Ravno tako kot da po žepu nosim granato...se je sprožila med tem, ko me je nekdo mal butnil v žep. Se samo meni zdi al je nebi smela met nezaščiteno v žepu (no je sploh ne imeti)  ;)
Linč na doge...ne...linč na zaltkota...ne...na ustrezen ukrep proti obem stranem. Tistemu, ki je zlatkotu omogočil pridet na doseg doge in tistemu, ki doge ni obvladal takrt, ko bi jo mogel.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #662 : 26 Februar 2013, 18:00:47
Tole naj bi bila ta dva psa: http://www.dominvrt.si/clanek/priden_pes/rio-in-neon.html

Na Svetu (Kanal A) bo tudi prispevek sedaj ob šestih.

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #663 : 26 Februar 2013, 18:07:12
This! + lastniki tega tipa psov povečini hodijo po ulici kot pavi, ker jim tak pes nabija samozavest.
ne pozabit, da še dobro, da ima večna psov tipa miniaturcev srečo, da so mali... ;) ker če bi imeli nekaj kil več in toliko nevzgoje...bi bili krepko nevarni :P

Ni finta v pasmi ali tipu pasem...ampak v egocentričnosti, slabi samopodobi, slabi samokritičnosti...lastnikov.
Tudi takih, ki se jim ne zdi nič narobe, da psi (predvsem spuščeni in ''neškodljivi'') puščajo svoje podpiske in mejnike na sosedovih vrtovih pa, če ravno niso iz mesta doma. Jaz žal poznam polno lastnikov, ki pravzaprav sami obsojajo vse kar je podobno bullu (al pa tudi ne...samo da ni fifi)...sami pa prav veselo vsakodnevno nimajo pojma kje točno je njihov domač pes. Hja prav ''neškodljivo'' tu pa tam kako pipiko ''lisica'' nese. Res pa je da so to manj odmevni dogodki, ampak ravno tako moteči.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #664 : 26 Februar 2013, 18:07:26
Tudi jaz ne vidim posnetka..  :-[

A prispevek na tv je ze bil?

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #665 : 26 Februar 2013, 18:15:56
Posnetek so očitno sneli dol...

Ne vem no, ampak meni se to, kar tale argentinec počne ne zdi normalno. Tudi, če je zlatko izzival, se je v pretepu že zdavnaj vdal, argentinec ga pa še kar drži. Saj ne rečem, da se pes brani, ko je napaden, ampak normalno je tudi, da odneha, ko je grožnja mimo (in pes, ki leži na hrbtu z repom na trebuhu sigurno ne predstavlja več grožnje). Če je grožnja sploh bila...
O lastnici pa... "Pusti kužija..." WTF  ??? >:(



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #666 : 26 Februar 2013, 18:16:35
ni še bilo



Maksimvs

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #667 : 26 Februar 2013, 18:18:38
ne pozabit, da še dobro, da ima večna psov tipa miniaturcev srečo, da so mali... ;) ker če bi imeli nekaj kil več in toliko nevzgoje...bi bili krepko nevarni :P
Evo, sej se strinjam. Trdim da tričetrt lastnikov psov ni sposobnih vzgajati in obvladati psa, poleg tega psu pripisujejo človeško vlogo in ga s tem postavljajo v enakopraven ali celo nadrejen položaj. Ampak kilsko čivavo lažje nazaj potegneš kot pa dve dogi a ne!?

Why can´t we all just get along!



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #669 : 26 Februar 2013, 18:23:42
"Pusti kuzija" ?!?  >:( Zenska ni normalna. :-X

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #670 : 26 Februar 2013, 18:25:27

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #671 : 26 Februar 2013, 18:26:25
Če slučajno kdo prepozna lastnika ali vsaj kraj dogotka me naj prosim obvesti

Po FB se govori, da je Dolgi most..

Once you go boxer, you never go back :)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #672 : 26 Februar 2013, 18:28:01
oooo...a da ve, da dveh ne obvlada...fino...je treba čakat na kaj več kot pa delat z njimi, da ne gre tako daleč  >:( Sta prijazna...ampak...ja ampak...kdaj bo jasno vsem lastnikom psov, da pes pri enem letu ni odrasel -mentalno...da se ravno tole preobražanje iz neškodljivih muc v potencialno nevarnega psa dogaja po tej dobi ??? In če ga pri 18 mes. ne oblvaduješ - bo prerastel ??? JA čez glavo bo zrastel.  :-\ Fino a ne da v mestu vlečeta vsak na svojo stran...a pod avto zvlečt pa ni nevarno ??? Bi blo fino pomislat, da je nevarno tudi sebe spravlajt v nevarnost, če že ne gre pomislat na druge. Sicer fino, da se prijaviš na prevzgojo...ampak da bi pa pomoč poiskali takrat ko je sicer plačljiva...ampak dovolj zgodnja...eh...dovolj ampak -Psa vzgajat takrat ko še lahko - ko je potrebna prevzgoja si že zavozil - NE ČAKAT.

Še tukaj - ko izbirate pasme zase - pomislite na najtežavnejšo kombinacijo - če to obvladate ste pravi za izbrano. Ne zato ker so tok lepi.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #673 : 26 Februar 2013, 18:31:02
Poškodbe so k sreči minimalne a še vedno nepotrebne.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #674 : 26 Februar 2013, 18:34:44
Po FB se govori, da je Dolgi most..

Sej pise zraven fotografij poskodbe... Cesta v Zgornji log v Ljubljani.

battito animale


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #675 : 26 Februar 2013, 18:38:30
Pa stric google tudi kaj najde  ;) od vsega samo res škoda, da je moglo tako daleč.
Zaradi ''sej sta čist prijazna ne bota nč nardila'' namesto, da bi se kdo ukvarjal s tem, da do teh stavkov ne pride. Da pes TAKOJ pride/spusti/uboga/ne zvleče do drugih - skratka, da ostanejo psi pod kontrolo. Če se komu zdi da se bojo psi pa igrali tud prav...ampak, ko sta za to oba lastnika in vsi udeleženi psi.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #676 : 26 Februar 2013, 18:44:59
kinolog na Svetu je zgolj potrdil kar jaz trobim tule, ampak tudi takšna svinjarija nekaterim tule ni očitna

Citiraj
Sej pise zraven fotografij poskodbe... Cesta v Zgornji log v Ljubljani.

novinarka iz žurnala me je povprašala po njih, hvala

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Maksimvs

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #677 : 26 Februar 2013, 18:47:22
Pogledal prispevek na Kanalu A, poklon g. Vidicu, mislim da je vsakršno nadaljnje pametovanje zagovornikov miroljubnih dog nepotrebno. I rest my case!

Why can´t we all just get along!


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #678 : 26 Februar 2013, 18:54:59
Sej pise zraven fotografij poskodbe... Cesta v Zgornji log v Ljubljani.

Ojej, se opravičujem,ker nisem dovolj hitro videla FB objave  :-\

Once you go boxer, you never go back :)


solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #679 : 26 Februar 2013, 18:58:09
Tole naj bi bila ta dva psa: http://www.dominvrt.si/clanek/priden_pes/rio-in-neon.html


Upam, da ji še pravočasno odvzamejo oba kužeka.

Lahko prosim nekdo prilepi link do oddaje na kanalu A?



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #680 : 26 Februar 2013, 18:59:44
to ji bo pomagalo:

". Kdo bo ubogal, se odločita ona dva, ne jaz"
". Če je v bližini kakšen drugi kuža ali druga oseba, pa ne posluša nobeden več."

in takšni imajo v rokah dogo ali celo več njih

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #681 : 26 Februar 2013, 19:07:03
Posnetek sem videla na Kanalu A.

Ženska, ki je imela argentinski dogi ni pravilno postopala.
Psa je imela  na flexi povodcih, s tem je možnost, da posameznega psa zadržiš, če želi skočiti, bistveno manjša in ga bistveno težje ustaviš.
Vsakega psa je potrebno imeti pod kontrolo, če pa imaš 2 taka psa, to še posebej velja, ali pa se ne smeš z njima gibati v urbanem okolju.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #682 : 26 Februar 2013, 19:09:46
napad pred pragom hiše kot sem  sklepal

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #683 : 26 Februar 2013, 19:14:17
to ji bo pomagalo:

". Kdo bo ubogal, se odločita ona dva, ne jaz"
". Če je v bližini kakšen drugi kuža ali druga oseba, pa ne posluša nobeden več."

in takšni imajo v rokah dogo ali celo več njih

in še:
...delata preglavice zaradi neposlušnosti...
...do drugih psov sta prijazna in igriva (itak  ::))...
...tako zmedena, da me vlečeta vsak na svojo stran...

Res fajn  >:(



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #684 : 26 Februar 2013, 19:17:08
Psa je imela  na flexi povodcih, s tem je možnost, da posameznega psa zadržiš, če želi skočiti, bistveno manjša in ga bistveno težje ustaviš
Na posnetku z utuba (posnetek napada) sta bla psa na navadnih kratkih povodcih. Ga je še tako simpatično na izi mal udarla z njemu. Pusti kužeka. ::) Težko sodit kaj bi sama v takem primeru naredila ...sem pa skoraj prepričana, da nebi blo tak pocukrano.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Maksimvs

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #685 : 26 Februar 2013, 19:19:01

Why can´t we all just get along!


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #686 : 26 Februar 2013, 19:20:25
dejansko sploh ne vem ali gre za oholost , aroganco, naivnost , blatantno neodgovornost ali enostavno neumnost
ženska se je takorekoč sama  obsodila , sam upam da si ji pse odvzame (ali pa premore vsaj kančka vesti in jih odda bolj primernim lastnikom) če ne to pa ima očitno naša simi novo stranko

posnetek pa je bil verjetno odstranjen  zaradi policijske preiskave

Citiraj
http://www.youtube.com/watch?v=1ebR37K8hDg&feature=player_embedded

Malce izobrazbe!

tle so se ženske režala enemu tipu ki prek svoje strani svetuje ljudem kako se obraniti napada psa, kako že gre tista ? kdo se zadnji smeje?

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #687 : 26 Februar 2013, 19:26:29
No, jasno psa sta zorna, nevarna, lastnica bi morala voditi samo enega in še to s haltijem....Škoda besed.
ZP pa niti skrivljene dlake ne bi imel, če bi bil lepo za ograjo in ne na
Simpl ko pasulj! Če bi ga imela namen zmrcvarit-se pes ne bi pobral, ampak bi obležal v mlaki krvi, popolnoma raztrgan.

Kdaj bo VSEM jasno, da je vsak odgovoren za svojega psa, da je pes na varnem in da so drugi varni pred njim? In jaz ne bi nič tolažila lastnike ZPja. Obema kazen, lastnica dog, pa še plačat veterinarja. Pa naj se oboji nekaj iz tega naučijo!

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Maksimvs

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #688 : 26 Februar 2013, 19:33:53
^
Here we go again...  ::)

Why can´t we all just get along!


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #689 : 26 Februar 2013, 19:53:22
zlatko ni bil spuščen, punca ga je spustila ko sta si ji dogi približali in je stekla po očeta na pomoč
verjetno se je napad sprva zgodil na zasebni lastnini, saj tako je razbrat od izjav očividcev

ni za reč da lastnica dog smatra da ona ni kriva


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.