Pes napade psa!

Herr-Thor · 707532

Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #690 : 26 Februar 2013, 19:57:19
Na "ta zelenem" forumu je malo več informacij o ne/spuščenosti tega ZP...

Za moje pojme je tule najbolj kriva lastnica argentincev, ker tudi, če bi ZP napadal, to kar je ta DA počel pač ni bila obramba. Mi ne bo nihče rekel, da je to normalen odziv na kakršnokoli srečanje z drugim psom. Mogoče bo pa naslednjič bolj uspešen in bo pes obležal v mlaki krvi (resnično upam, da do "naslednjič" ne pride). V naselju pač ne moreš pričakovati, da se ne boš nikoli na blizu srečal z drugim psom, zato so izgovori "drugi pes je bil spuščen" samo slaba tolažba za svojo nesposobnost obvladati svojega psa. To, da lastnica drži svoja psa na povodcu, obvlada ju pa kljub temu ne, ji ni v noben plus...



attems

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #691 : 26 Februar 2013, 20:00:28
Pogledal prispevek na Kanalu A, poklon g. Vidicu, mislim da je vsakršno nadaljnje pametovanje zagovornikov miroljubnih dog nepotrebno. I rest my case!

 ;D ;D ;D  Koliko jaz vem so se argentinke uporabljale za obrambo pred pumami in lov na prašiče :P 

Torej, če so se včasih doge uporabljale  za lov na visoko divjad in sedaj kao zaradi tega niso miroljubne, so torej današnji lovski stekle zveri?  ??? 
Samo vprašam ???



You can have no better friend than a dog.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #692 : 26 Februar 2013, 20:01:58
Popolnoma se strinjam! To, da je zlatko iz kakršnegakoli razloga bil na ulici, nikakor ne pomeni, da ga lahko drug pes, ki je sicer bil na povodcu, zakolje!!!
Ta dva psa bi skrbnici takoj odvzela, preden se ponovi Baričevič!



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #693 : 26 Februar 2013, 20:18:21
hm...torej je lastnica ZP spustila s povodca, ko je doga že zagrizla (oz. se je doga strgala lastnici iz roka in stekla na ZP) ???
Kakor koli - nima kaj pes ne upoštevat lastnika.

Kot drugo pa - kako postopat pri psu ki ima na sebi kovinsko ovratnico (ne lepo udobno usnejno kot malina na posnetku), ko se ti zareže v dlani in pa kaj stori,t ko se fino obrne nazaj in udari po roki. Ne tega doma počet.  ;) Če že pa v tem primeru boje povodec uporabit in psa v tla dušit, da spusti (pohodiš in na vzvod proti tlom). Pa spet boje da do tega sploh ne pride. No ne to doma počet.  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #694 : 26 Februar 2013, 20:19:58
Nisem videla posnetka, pa mogoče še bolje, lahko podam komentar bolj nepristransko. Ravno predvčerajšnjim sem pisala o ravno obratni situaciji. Spuščen pes se je zapodil v mojo privezano psico, ki sicer ni odreagirala z obrambo in sem morala posredovat jaz. Vsak, v tem pogledu, bolj tipičen VŠ, ne glede na odnos z vodnikom in stopnjo poslušnosti, bi na tak napad odreagiral z obrambo, kar je povsem normalno, še večina ljudi bi tako odreagirala, kaj šele psi. In komu od vas ni jasno, da ko je neko bitje (tudi človek) v afektu, malo dlje traja (odvisno od posameznika sicer), da vsa kemija (adrenalin,..) popusti in spet prevlada sluh, razum,...?

Začela sem pa z mojim primerom izpred dveh dni in zakaj? Ker je bila situacija na začeku enaka - spuščen pes je agresivno uletel do mojega - od tu dalje se je zadeva sicer obrnila, ampak to sploh ni pomembno. Odgovoren je izključno lastnik psa, ki se je spustil v mojega in pika - ali naj se jaz še opravičujem za to, da je spuščeni pes mojega privezanega pogrizel, medtem ko se moj ni niti branil? Ker če bi se pa moj pes slučajno še branil bi bila pa po vašem jaz kriva? Vidim da vlada podobna logika kot od lastnice tega spuščenega psa v mojem primeru - da zakaj sem ga brcnila, saj se samo zaganja.. Ja, z zobmi v rit mojega psa in jaz naj to kar mirno gledam? Opa, zakon je menda jasen. Pes mora biti na povodcu in če ni, lastnik spuščenega psa prevzame odgovornost.

A po vaše naj bi jaz namerno učila mojega psa naj se v primeru napada ne brani in naj počaka da ga bom jaz, ker mu v nasprotnem primeru grozi evtanazija za nekaj, kar je povsem naravno?

In potem isti, ki tule zavijate z očmi in obtožujete ljudi da počlovečujejo pse, sami počnete še huje, počlovečujete jih v takih primerih, oz. ne počlovečujete - pozabljate, da celo ljudje dostikrat odreagirajo enako, ampak tu se pa greste sodnike kaj je človeško in kaj ni.

In spraševat se "kaj pa če bi bili otroci" je tu povsem brezpredmetno. 1. Lastnik psov lahko otroka opozori naj se ne približuje, kar bo 99,9% otrok razumelo in upoštevalo, medtem ko tujega psa pač ne moreš opozorit naj se umakne. In če že kakšen otrok ne bi upošteval, se mu še vedno s svojimi psi veliko lažje ogneš, umakneš, kot nekemu spuščenemu psu. In kot je že Lanabela napisala samec, ki ima težave z drugimi samci je lahko povsem nenevaren ljudem, samicam, celo mačkam,..

Jaz zaenkrat ne vidim nič posebej obtoževanja vrednega za lastnico DA. Psa je imela na povodcu, nista se ji iztrgala iz rok, to da ima težave se pa tudi zaveda in se je odpravljanja težav tudi očitno že lotila - poiskala si je pomoč in izgleda da pred tem napadom. Ja, kriva je edino tega, da psov ni že prej uspela malo bolje vzgojit, pa vprašanje če bi kaj pomagalo v taki situaciji. Poznam namreč kar nekaj izkušenih kinologov, ki imajo odlično vzgojene pse z odlično poslušnostjo v vseh normalnih situacijah, s 100% odpoklicem, pa jih kljub vsemu ne morejo obvladat ko se zgodi taka situacija, da drug pes napade.

Glede konkretnega primera komentar pač na povedano - DA privezani, zlatko uletel med njiju. Vse ostale okoliščine še niso jasne in od njih je seveda odvisno še vse ostalo.



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #695 : 26 Februar 2013, 20:23:24
V naselju pač ne moreš pričakovati, da se ne boš nikoli na blizu srečal z drugim psom, zato so izgovori "drugi pes je bil spuščen" samo slaba tolažba za svojo nesposobnost obvladati svojega psa.

Se popolnoma strinjam!!!
Mogoče pa dogi nimata BBH izpita za psa spremljevalca  :o :o :o ..............(saj vem da ne, pa četudi bi ga imeli me ne bi presenetilo ;) ) ................. ali pa preusmerjanje ni na dovolj visoki ravni  ;D ............... pasemske značilnosti in ostala pumpaška navlaka  (ne ravno vsi, ampak 90%+ pasem)
..............malo so se zravsali, pokazali svojo moč, bi dejala eminenca  ;D ;D ;D
Seveda se sam s tem pač ne strinjam ;) .

PS
Pa še glede lovskih psov; če izuzamemo "jamarje" (kateri so tudi marsikdaj povzročili kakšen kraval :-\ ), pri nas lovski psi niso namenjeni ubijanju prašičev, volkov, risov, srnjadi, zajcev.........
Pa če se še vrnem k terjerjem ; tudi kilaža terjerjev je /3 , /4, glede na omenjeno "avtohtono" vrsto  :) .............. niso "naši" lovci tako mimo, kot jih "sodobno" pojmovanje kinologije tretira ;D



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #696 : 26 Februar 2013, 20:25:50
Popolnoma se strinjam! To, da je zlatko iz kakršnegakoli razloga bil na ulici, nikakor ne pomeni, da ga lahko drug pes, ki je sicer bil na povodcu, zakolje!!!

Tudi s tem se popolnoma strinjam!!!



solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #697 : 26 Februar 2013, 20:30:25
Popolnoma se strinjam! To, da je zlatko iz kakršnegakoli razloga bil na ulici, nikakor ne pomeni, da ga lahko drug pes, ki je sicer bil na povodcu, zakolje!!!
Ta dva psa bi skrbnici takoj odvzela, preden se ponovi Baričevič!


Ponovno na Viču in z enakim začetkom-napadom na pse. Res upam, da ji vzamejo ta dva in prepovejo nakup novih preden bo prepozno.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #698 : 26 Februar 2013, 20:34:10
Ljudje bi morali že enkrat razumeti, da si lahko nabavijo le sebi primernega psa. Če si nabavijo psa potencialno nevarne pasme zaradi svojih frustracij, ali podobnih psiho težav, bi bilo veliko bolje, da gredo na terapijo. Ta gospa bi morda po uspešno opravljeni terapiji raje imela kakšnega labradorca, kodra ali kaj podobnega  :).



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50

Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #700 : 26 Februar 2013, 20:37:39
Citiraj
Na "ta zelenem" forumu je malo več informacij o ne/spuščenosti tega ZP...

je Jana zelo dobro povzela odgovornost za nastalo situacijo, kar naša pesjanarska avtoriteta ni :P

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #701 : 26 Februar 2013, 20:38:29
Ljudje bi morali že enkrat razumeti, da si lahko nabavijo le sebi primernega psa. Če si nabavijo psa potencialno nevarne pasme zaradi svojih frustracij, ali podobnih psiho težav, bi bilo veliko bolje, da gredo na terapijo. Ta gospa bi morda po uspešno opravljeni terapiji raje imela kakšnega labradorca, kodra ali kaj podobnega  :).
Vsak večji pes je potencialno nevaren. Torej smo vsi lastniki večjih psov zafrustrirani?  ???



Matilda

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #702 : 26 Februar 2013, 20:40:33
TibiQ, ZP ni uletel v DA, bil je na svojem dvorišču. In lastnica DA si ni nič še poiskala pomoči, lepo čaka, da bo morebiti izbrana. Do takrat se pa šetkajo naokoli...   

Spare me the propaganda.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #703 : 26 Februar 2013, 20:41:59
psico, ki sicer ni odreagirala z obrambo in sem morala posredovat jaz.

Ta ZP od tam, kjer je snemano tudi ni nič reagiral, ampak se popolnoma podredil, ležal na hrbtu in kričal od strahu, medtem, ko ga je DA cotal.



Jaz zaenkrat ne vidim nič posebej obtoževanja vrednega za lastnico DA. Psa je imela na povodcu, nista se ji iztrgala iz rok, to da ima težave se pa tudi zaveda in se je odpravljanja težav tudi očitno že lotila - poiskala si je pomoč in izgleda da pred tem napadom. Ja, kriva je edino tega, da psov ni že prej uspela malo bolje vzgojit, pa vprašanje če bi kaj pomagalo v taki situaciji. Poznam namreč kar nekaj izkušenih kinologov, ki imajo odlično vzgojene pse z odlično poslušnostjo v vseh normalnih situacijah, s 100% odpoklicem, pa jih kljub vsemu ne morejo obvladat ko se zgodi taka situacija, da drug pes napade.

Glede konkretnega primera komentar pač na povedano - DA privezani, zlatko uletel med njiju. Vse ostale okoliščine še niso jasne in od njih je seveda odvisno še vse ostalo.

Nihče ne pravi, da je ZP uletel med njiju, na ta zelenem celo piše, da sta DA privlekla lastnico zraven. To, da je imela pse na štriku meni ne pomeni nič, če psov ne obvlada...



Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #704 : 26 Februar 2013, 20:42:52
Ker se ne spoznam preveč na pasme bi še enkrat vprašala čisto direktno ... je argentinska doga res nevarna pasma?

Meni se to s pasmami zdi čisto brezvezno razglabljanje. Od treh dosedanjih "napadov" (na srečo dovolj nedolžnih) na mojega labradorca, sta dva napadalca bila zlatkota, eden pa mešanec med zlatkotom in labradorcem.

Meni se zdi daleč najhujše pri takšnih napadih ravno reakcija lastnikov napadalcev, tako iz lastnih izkušenj, kot tudi pri teh dveh dogah vodniki sploh ne reagirajo (pravilno). Pa tudi v pasjih šolah bi morali bolj aktivno učiti, kako postopati v teh primerih. Reakcija te ženske je bla zame tisto, kar je še najbolj vredno obsojanja.



sah

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #705 : 26 Februar 2013, 20:48:33
Enostavno, VSI psi morajo biti na povodcih. Simpl in pika. In ni izgovorov, naj bo velik ali majhen. Zako bi se zgodilo dosti manj incidentov.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #706 : 26 Februar 2013, 20:50:09
Vsak večji pes je potencialno nevaren. Torej smo vsi lastniki večjih psov zafrustrirani?  ???
Novofundlanec, bernc, bernardinec,.... so velike pasme, ki niso potencialno nevarne! In še bi lahko naštevala...



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #707 : 26 Februar 2013, 20:50:57
Citiraj
je argentinska doga res nevarna pasma?

pes v pravih rokah ni navaren, ampak ja doga sodi med zahtevnejše pasme ( uporablja se za  lov na divje svinje) in je v marsikateri državi z zakonom prepovedana in kvalificirana kot navarna pasma

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #708 : 26 Februar 2013, 20:52:02
Matilda, pišem na podlagi tu objavljenih informacij - katerih, je verjetno razvidno iz napisanega, je pa dejstvo, da so bile že reakcije na te prvotno objavljene informacije, katastrofalne.

Ampak OK.. če je situacija drugačna seveda tudi jaz spremenim mnenje - seveda odvisno od situacije.

Kako sta se privezani DA znašli na dvorišču ZP? Sta vodnico odvlekli ali se ji iztrgali iz rok? Če je seveda vse to res, je zgodba seveda drugačna.

Roxy, se zgodi ja, da pes potem, ko vidi da je precenil situacijo, se podredi - nič nenavadnega.Kot sem pa napisala že v prvem sporočilu, če je bilo kaj drugače, kot tisto, na kar sem odgovarjala, seveda ne bi pisala enakega odgovora. Odgovor je bil namenjen točno določenim informacijam in točno določeni situaciji in predvsem reakcijam  ;)

BTW - višavski terier je glede odnosa do samcev nekje na nivoju teh DA (če bi že posploševali), pa je zaradi majhnosti kao nenevaren. Sedaj se pa vprašajte.. ko bi dosegli prepoved vseh velikih pasem, bi šli na prepoved manjših.. kje se to konča - na koncu bi ljudi motili višavci, agresijo in nevarnost bi pa poudarjali na primerih ko bi višavec čivavo zaklal? Malo se vprašajte kam vodijo prepovedi, predno se jih lotite.

Karmen, tudi VŠ - vsi ki jih jaz poznam, so potencialno manj nevarni kot ti, ki si jih ti naštela, pa so bili na marsikaterem dog ban seznamu  ::)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #709 : 26 Februar 2013, 20:53:22
Citiraj
Enostavno, VSI psi morajo biti na povodcih. Simpl in pika

za nekatere tukaj pak to ni tako simpl, a ne lanabela ?

TibiQ po tvoji predstavi se je en zlatko zagnal v dve dogi argentino ? pa še jasno je na posnetku podrejen,
šlo je za napad, simpl in lastnico ki doge ne bi smela imeti

javnost je že dovolj naspidirani s takšnimi pasmami in lastniki, tole je le še en korak dlje

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


sah

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #710 : 26 Februar 2013, 20:59:19
Se v dogodek ne bom spuščal, ker nisem gledal filma, niti ga nočem.

Sam imam bullmastiffa, ki je malce zoprn do samcev, a ga imam vedno na flexiju, in ga kontroliram. Je pa zelo zoprno, ko odvezan pes pride in teži ali iziva. In moj pes je bil že parkrat napaden iz strani manjšega psa.
 Zato pravim, VSe na flexi, in je rešeno. Ima 8 metrov, dovolj da se razmiga ob hoji poleg.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #711 : 26 Februar 2013, 21:00:26

Roxy, se zgodi ja, da pes potem, ko vidi da je precenil situacijo, se podredi - nič nenavadnega.Kot sem pa napisala že v prvem sporočilu, če je bilo kaj drugače, kot tisto, na kar sem odgovarjala, seveda ne bi pisala enakega odgovora. Odgovor je bil namenjen točno določenim informacijam in točno določeni situaciji in predvsem reakcijam  ;)


Ja, to, da se potem podredi je normalno, to, da ga potem drugi pes še več minut ne izpusti pa ne. Bi si res morala ogledati posnetek, ker to ni bil ravno nek vsakdanji pasji pretep. Ampak glede na vse napisano mislim, da ZP sploh ni napadel...

za nekatere tukaj pak to ni tako simpl, a ne lanabela ?

Če pa vodnik psa na povodcu ni sposoben zadržati, pa zadeva neha biti tako simpl...



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #712 : 26 Februar 2013, 21:04:43
Citiraj
Če pa vodnik psa na povodcu ni sposoben zadržati,

in kdo si je zbral pasmo ki jo ne zmore imeti vsaj fizično pod nadzorom, če že nima odpoklica  ? ena ženska in dve 50 kilski dogi ?

mislim tole je že prav banalno, sama lastnica teh dveh dog javno priznava da jih ne zmorenadzorovati, sam posnetek je lepa demonstracija tega, trotel ziher ampak ne na pesjanarju  :D


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #713 : 26 Februar 2013, 21:13:35
Na tazelenem to ne piše. So različne informacije od očividcev, ki pa so ali nelogične  ali pa si med seboj nasprotujejo. Zlatko naj bi bil na povsem zaprtem dvorišču, naj bi bil na povodcu, pa naj bi ga lastnica spustila, ker se je ustrašila dog (zlatko ni vlekel za sabo nobenega povodca), naj bi ga šli dogi iskat na dvorišče in ga zvlekli na cesto....Skratka: ali je bil zlatko doma, ali sta ga zvlekli ven dogi ali pa je ušel lastnici in tekel k dogam bodo morali še ugotoviti. Če bi bežal, ga dogi ne bi dobili, tudi če sta lastnico vlekli za seboj.

Nekaj pa je jasno: lastnica dog je kapitalno napako naredila v trenutku, ko si je omislila dva samca hkrati. To je zelo zahtevna kombinacija tudi za zelo izkušene vodnike. Če bi že od trenutka, ko je oba mladiča dobila delala zelo resno pod dobrim strokovnim vodstvom, bi ji mogoče (mogoče) celo uspelo. Tako pa se je spomnila, da rabi pomoč šele pri 18 mesecih! In še takrat je čakala, da bo, če bo izbrana. V bistvu je pri taj kolobociji imela zelo veliko srečo: psa nista delovala kot krdelo, pretepač je zlatkota zgrabil za kožo ne za goltanec, poškodbe ne zgledajo resne, raztrganino je verjetno naredila kar sama, ko je psa vlekla narazen.
Kaj zdaj? Ne glede na to kakšna bo kazen bi morala nujno vsaj enega psa dati stran, z drugim, če ga bo obdržala, pa bo morala zelo resno delat.

Citiraj
    Enostavno, VSI psi morajo biti na povodcih. Simpl in pika
za nekatere tukaj pak to ni tako simpl, a ne lanabela ?

Ni tko zlo simpl. Dogici sta bili na povodcih. In lastnica je povodce na začetku napada imela v rokah (poten je napadalca spustila, da je drugega lahko oddala). Zlatko ni imel povodca (niti ga ni vlekel za seboj, ker bi ga lastnica v strahu spustila iz rok. Na zaprtem dvorišču tudi ni bil, saj bi sicer dogici ne mogli do njega. Ali se je napad začel na cesti ali na zasebni površini bodo morali pa še ugotoviti. In od tega bi tudi moralo biti odvisno, ali bodo lastniki zlatkota tudi plačali kazen ali ne.
In ja. Če imam psa spuščenega, sem avtomatsko kriva za vse kar se zgodi, tudi če ga scotata dve dogi na povodcih. Če imam spuščenega psa pod kontrolo, se mi ne more zgoditi, da bi ga popadli podivjani dogi dokler bi bili povodci v rokah lastnice dog - ker lahko psa kadarkoli pošljem stran (ne samo odpokličem). Celo če bi ti dve dogi vlekli lastnico za seboj.

Citiraj
Ja, to, da se potem podredi je normalno, to, da ga potem drugi pes še več minut ne izpusti pa ne.
Ja bi ga moral spustiti. Zna bit da tudi bi ga, če se ne bi okrog toliko histeriralo, se tolklo po psih, jih polivalo.....


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #714 : 26 Februar 2013, 21:16:07
Na tazelenem to ne piše. So različne informacije od očividcev, ki pa so ali nelogične  ali pa si med seboj nasprotujejo. Zlatko naj bi bil na povsem zaprtem dvorišču, naj bi bil na povodcu, pa naj bi ga lastnica spustila, ker se je ustrašila dog (zlatko ni vlekel za sabo nobenega povodca), naj bi ga šli dogi iskat na dvorišče in ga zvlekli na cesto....Skratka: ali je bil zlatko doma, ali sta ga zvlekli ven dogi ali pa je ušel lastnici in tekel k dogam bodo morali še ugotoviti.


Se je avtorica posta popravila - na NE povsem ograjenem dvorišču...



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #715 : 26 Februar 2013, 21:16:50
Povodci, haltiji, moje ozemlje, tvoje ozemlje, pasme ........................ vse to se mi zdi prece smešno; kot maček okoli vroče kaše.

Vedenje psov na posnetku je nedopustno za pse, ki se vodijo po mestnih ulicah, javnosti in pika!!!



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #716 : 26 Februar 2013, 21:21:00
Ja bi ga moral spustiti. Zna bit da tudi bi ga, če se ne bi okrog toliko histeriralo, se tolklo po psih, jih polivalo.....

Ja, verjetno bi res prej spustil. Se je jasno videlo, da je ob vsakem posegu vmes bolj pograbil in cotal psa ter ga vlekel stran od ljudi.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #717 : 26 Februar 2013, 21:23:52
pać izgovori, dogi sta v rokah popolnoma neprimernega lastnika in tako grožnja za javnost. Celo huje, lastnica se je zavedala da jih ne zmore nadzorovati pa vendar jih odvleče na gosto poseljeno območje
tle pač na naivnpst in presenečenja ne more igrati, kot ostali v njeni situaciji

ljudje pa so se odzvali (tisti ki so se) pač po folklori. kako vedo in znajo: empar vode, ata z štango..ob vsej tej paniki in stiski čisto normalno; je stvar vodiča psa tako zahtevne pasme da zna primerno posredovati

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #718 : 26 Februar 2013, 21:26:28
Ne da se nebi smel pes branit...ampak branit pa še vedno upoštevat vodnika je pa velika razlika od tistega kar je posneto. In še vedno me moti to, da je lastnica zraven govorila ''sej bo spustu'' in se prerekala z ostalimi. Mogoče se motim ampak zvenelo je kot, da pozna situacijo. Pa normalen pasji pretep ne traja tako dolgo in tako intenzivno. Gre za snape in podreditev ne pa da se psa vsaj na posnteku drži ob tla kljub očitni predaji okoli 3min. Pa zna bit, da ga je dlje, ker se posnetek ni začel v sami začetni fazi napada. Tudi če je argentinc potreboval nekaj časa, da mu adrenalin popusti...ga je imel. Ampak imam en hud občutek, da ali napad ni bil prvi. Ali pa da je tokrat prvič mal bol zares zagrabu pa se mu je fajn zdel. Na srečo ZP ni bil naslednji. Ker naslednji bi bil hujši.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #719 : 26 Februar 2013, 21:29:38
Dejstvo je samo eno : Ženska psa ne obvlada ne psihično, kaj šele fizično. Dokler se je še dalo videti posentek, se je lepo videlo kako je drugi pes "lezel skupaj", kar so znaki psihičnega podrejanja od doge, ki je napadala.
Pri dveh psih doma, sploh ni potrebno priti do pretepa, da je drugi čisto zatrt.

Naslednje dejstvo: Pasji ravs traja par sekund. Posnetek je bil dolg skoraj 4 minute, lastnik zlatkota pravi, da je vse skupaj trajalo 10 minut, torej je resnica nekje vmes in je bilo bil napad dlje kot 5 minut.

Naslednje dejstvo: zlatko ni bil privezan - saj iz posnetka ni nikjer razvidno, da bi imel povodec. Res je, lastnik naj dobi kazen za odvezanega psa. A tudi če bi bil na povodcu in bi doga skočila vanj, ko bi se srečala, bi bilo isto - ker ju ženska ne zadrži.

In še enkrat najpomembnejše dejstvo: Pasji ravs traja par sekund - ta napad je trajal vsaj če ne več kot 5 minut.

A bomo govoril o klanju al o napadanju?

Najpomembnejše vprašanje. Kaj bi bilo, če bi se zlatko branil? Potem bi govorili o klanju

Za moje pojme bi bilo potebno psa, ki je napadal lastnici odvzet.

In komaj čaka, da bo rekla, da je bilo prvič. (Ne verjamem, lahko je bilo samo prvič tako hudo, ni pa prvič skočil in držal psa!)

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji