Pes napade psa!

Herr-Thor · 706980

pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #750 : 26 Februar 2013, 23:07:48
In ja kuži njen je mel zatezno...in več kot očitno z njo nista daleč prišla. Ne pri vzgoji, ne pri obvladovanju. A bo kdaj jasno, da se psa v prvi vrsi s tako maso oblvaduje predvsem psihično ter ne fizično? Psa se obvladuje na ''komando''. ČE tega ni...pozabi varne sprehode z maso večjo od sebe.
Oh draga Lunetta, kani se višje matematike  ;D
Se pravi halti ja, zatezna ne ??? Kaj hočeš sploh povedati? Da je posnetek odraz nekoristnosti zatezne ovratnice?
Pa ne mislit, da sem jo bilo kdaj uporabil na svojem psu, čeprav jo zmeraj nosi .............. zaradi moje "frustracije" na lepoto :) (je zmeraj pripet na oba "rinčka", pa se nikoli ne "sname", pa tudi na riti je že "pristal")
Če bi bil v priložnost takšnega izpada kot na posnetku bi sigurno uporabil in fizično in psihčno obvladovanje.
"Od viška ne boli glava" ;)

Ne zapletaj zopet ........  :-*



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #751 : 26 Februar 2013, 23:11:10
Ne, reakcija psa v efektu je stvar vzgoje. In če psa v fazi vzgoje ne izpostaviš močnim efektom potem pes ne naredi samokontrole in reakcije ob kontroli lastnika v efektu.

PM ...jaz sem na javnem forumu in res ne vidim potrebe po PM. Če se ti zdi podatek pomemben potem ne vem zakaj ga javno ne objaviš.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #752 : 26 Februar 2013, 23:13:28
Mislim da bi bila veliko bolj pametna debata, če bi vsak povedal kaj ni naredil v tej situaciji, da bi rešil psa.
Jaz osebno se še ne morem odločit, bi najprej lastnico odstranila ali brcala v mehka tkiva.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #753 : 26 Februar 2013, 23:17:13
Javni forum ima opcijo PM z namenom. Zakaj sem del pojasnila dala tja, sem napisala tam in v tem primeru ni pomembno da bi ta podatek kot samostojen primer izpostavila javno. Sem pa to že izpostavila kot neosamljen primer.

Ti torej praviš, da je v fazi vzgoje treba psa izpostavit napadu drugega psa kjer potem ob prikazu efekta tega psa, tega psa vzgajaš?




solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #754 : 26 Februar 2013, 23:18:08
TibiQ, ja, prav imaš, jaz delam tu največjo škodo  ::)

Saj si lahko lepo zatiskamo učke in počakamo na drugi del Viške zgodbe.

Simi..."bi najprej lastnico odstranila ali brcala v mehka tkiva."...jaz bi jo brcala v mehka tkiva. :D



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #755 : 26 Februar 2013, 23:20:00
TibiQ, ja, prav imaš, jaz delam tu največjo škodo  ::)
Kaj hočeš reči da tako podpihovanje in neke domneve in ugibanja, povrh vsega še neosnovana, ne delajo škode vsem lastnikom psov?



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #756 : 26 Februar 2013, 23:25:33


Ti torej praviš, da je v fazi vzgoje treba psa izpostavit napadu drugega psa kjer potem ob prikazu efekta tega psa, tega psa vzgajaš?

Efekt je vsaka situacija kjer pes reagira nagonsko. In če ga od majhnega učiš pravilno, potem bo odreagiral tako kot mora - se bo ustavil, ker si ga naučil post efektnega vedenja.
In ne, ni ga potrebo izpostavljat vsaki sitaciji posebej, ker tudi ti verjetno še nisi skočila pod vlak zato, da se vlakom že od majhnega umikaš. Si pač prečkala progo vsak dan in so te naučili, da ne skačeš pod vlak. Enkrat te je nekdo malo bolj trdo prijel in od takrat ti na kraj pameti ne pride, da boš skakala pod vlak - dokaz - ni te še povozil vlak. Ne verjamem da si si z leti izkušenj pridobila toliko spretnosti, da si hitrejša od vlaka. Če ja, greva to lahko na isto postajo, kjer so te učili hoditi čez progo sedaj probat, ker se ti stvari, ki so pravilno naučene ne izničijo.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #757 : 26 Februar 2013, 23:30:07
Mene niso naučili previdnosti ob prečkanju proge tako da bi me kaj bolj na trdo prijeli. Je tu veliko drugih faktorjev zakaj pazim - govorim o prirojenem in priučenem na drugačen način. Mogoče pa tudi res vlak ni najboljši primer.

Saj ne rečem, vzgoja je veliko, vendar ni vse.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #758 : 26 Februar 2013, 23:34:31
Mene niso naučili previdnosti ob prečkanju proge tako da bi me kaj bolj na trdo prijeli. Je tu veliko drugih faktorjev zakaj pazim - govorim o prirojenem in priučenem na drugačen način. Mogoče pa tudi res vlak ni najboljši primer.

Kako za vraga si pa n-tokrat prečkala progo? Ali zaradi samega vlaka, ki si se ga bala in si čakala da se ustavi oz ga ni več v vidnem polju ali pa zato, ker so te ustavljali.
Otrok, ki nima nič v glavi (ne narobe to razumet), bo šel naravnost in govoril čiha puha ali pa u-u.


http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #759 : 26 Februar 2013, 23:50:56
Kaj pa vem kako. Mogoče sem se pa učila po vzgledu.



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #760 : 26 Februar 2013, 23:58:10
Meh.. Lastnik zlatkota si je cisto sam kriv. Na zivce mi ze grejo vsi spusceni psi ki igrivo ali ne priletijo zraven. Ne recem, da moj ni spuscen, ampak je vedno na komandi pri srecanju ljudi/psov. Se na treningih mi pod skiro skacejo...

In glede lastnice dog - ce bi v mojega kdo metal kole na tak nacin, ga po hitrem postopku fase nazaj v betico. Btw za izzvan ugriz se psa NE vpise v register, in ne vidim razloga za prijavo. Oz. za prijavit je lastnika zlatkota.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #761 : 27 Februar 2013, 00:15:50
torej ti gredo na živce javne površine ? bo mal potrebno iz tega visokega konja prilezt
mi lastniki psov smo dolžni vzgojit psa razmeram ki so prisotne v  javnosti kar 10 minutno klanje psa ni a ne

in mimogrede spuščaš psa tako kot lastnik zlatkota (če ga je), tudi on lahko trdi da ga ima pod komando, točno kako si ti na boljšem ? kršiš zakon tako kot on, večina smatra da ima psa pod komando dokler ne pride do sranja

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #762 : 27 Februar 2013, 01:00:01
Ne, grejo mi na zivce nadlezni psi, ki se skacejo v naju in pod kolesa. Ce bi bilo karkoli narobe medtem ko je moj pes odvezan, bi seveda bil kriv jaz - enako je v tej situaciji kriv lastnik zlatkota.

10min gor al dol, ce je zlatko letel pred gobec pac doga ne more bit kriva. In zlatko je seveda bil spuscen (razen ce je na tankem laksu privezan), ker povodca ni videt.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #763 : 27 Februar 2013, 01:11:05
torej vse kar pride v osebni prostor tvojega psa aka pred gobec si je samo krivo ker ga je slednji brutalno napadel ? ker ti nimaš živcev ali pes ni primerno vzgojen / pod nadzorom?
napad psa pa se je zgodil na zasebni lastnini

Citiraj
Ce bi bilo karkoli narobe medtem ko je moj pes odvezan, bi seveda bil kriv jaz - enako je v tej situaciji kriv lastnik zlatkota.

Ne, v vsakem primeru kršiš zakon, v njem namreč ne piše "razen če lastnik smatra da ga ima pod kontrolo in je karkoli narobe" ampak na javni površini vedno na povodcu in pod fizičnim nadzorom
Če se ugotovi  da pes ob napadu ni bil privezan in na javni površini se lastnika temu primerno kaznuje (se sicer ne bo glede na sodno prakso ,moralo pa bi se), to pa nikakor ne spremeni dejstva da ženska ni uspela fizično in psihično obvladati svojega psa, je v situaciji reagirala neprimerno in ne zmore imeti pod nadzorom dva 50 kilska zahtevna psa.Poleg tega je javno povedala da jih ne more nadzorovati ko se srečajo z drugimi psi pa vendar jih je vodila v javnost kjer so
S tem je navarnost za vso okolico

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #764 : 27 Februar 2013, 02:58:46
;D ;D ;D  Koliko jaz vem so se argentinke uporabljale za obrambo pred pumami in lov na prašiče :P 

Torej, če so se včasih doge uporabljale  za lov na visoko divjad in sedaj kao zaradi tega niso miroljubne, so torej današnji lovski stekle zveri?  ??? 
Samo vprašam ???
Ma kaka obramba pred pumami, dajte ga srat. Ne bos videla lovskih psov sesuvati druge pse na ulici, se manj so problematicni do ljudi, njihov polozaj jim je kristalno jasen. Ampak tam pac ni slampaste vzgoje in veliko psov dela na sepet, odpoklic je izpiljen v nulo. Taksni psi morajo biti tolerantni do zivine, ker so podrocja kjer lovijo "nasrana" s kravami, ovcami in konji in se pac ne smejo zmotit. To pomeni da so na sledi, mimo njih tece horda krav, pa jih ne bodo napadli. Obstajajo izjeme, ponavadi zelenci, ampak se dela na njih. Lovci pac ne sparajo svojih psov.
In za Argentince velja da imajo "dvojno naravo". To pomeni da bo pes prisel iz lova domov kjer je zaljubljen v otroke v druzini. Izjeme so netipicni predstavniki pasme, za kar je ponavadi kriv clovek.

Seveda je slampasta vzgoja se manj dopustna kadar gre izkljucno za pse spremljevalce. Pri nobenem psu in se manj kadar gre za fizicno mocne pse. Lastnica psov iz incidenta svojih psov NE obvlada in NE zna reagirati v situaciji. Torej jih nebi smela posedovati. Ista psa v pravilnih rokah nebi pocela tega kar pocneta.

Kar pa se tice ulice, meni nima noben spuscen pes kaj hodit tezit, cetudi z najboljsimi nameni. In otroci morajo biti pod kontrolo, ce jih imate radi seveda. Zato jih pac vzgajajte v smislu spostovanja do zivali, sploh nepoznanih. Poleg tega, kako lahko verjamete in zaupate nakljucnemu mimoidocemu s psom, da je njegov pes skuliran in lahko vas otrok tece tja? Sploh kaksne majhne bradate terierske zadeve taksne "obiske" komaj cakajo. Ne se zgovarjat na neko svobode tako da jo kratite drugim. Je treba malo potlacit lasten ego in spostovati druge.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #765 : 27 Februar 2013, 03:03:16
Se popolnoma strinjam!!!
pri nas lovski psi niso namenjeni ubijanju prašičev, volkov, risov, srnjadi, zajcev.........
A Dogosi jih pa ubijajo? :)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #766 : 27 Februar 2013, 03:19:19
Ker se ne spoznam preveč na pasme bi še enkrat vprašala čisto direktno ... je argentinska doga res nevarna pasma?
Vsak nevzgojen pes je potencialno nevaren. Eni samo naredijo vec skode kot drugi, ampak dejanje ostaja.



Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #767 : 27 Februar 2013, 03:49:49
Ker se ne spoznam preveč na pasme bi še enkrat vprašala čisto direktno ... je argentinska doga res nevarna pasma?
Vsak nevzgojen pes je potencialno nevaren. Eni samo naredijo vec skode kot drugi, ampak dejanje ostaja.

Na sliki so psi v polni igri. Konja ignorirajo, pa bi v vsej tej razigranosti komot sli vsaj malo lajat na njega. Mi je samo njih uspelo ujeti v objektiv, gre za samca in samico s trimesecnimi mladickami (I will be rich!!!! ) in le te kopirajo vsako njuno vedenje.



Na sliki je argentinka, ki je posvojila tuje mladice



Na sliki je starejsi samec, ki umiva (masira) mladica



Na sliki je del krdela psov, ki se ne koljejo med sabo (izjema so redki konflikti med dvema posameznikoma, ker so pac PSI). Vsi skupaj zivijo spusceni na istem dvoriscu. Na istem travniku je tudi konj, v blizini lajajo psi.



Mlada psica radovedno voha konja, ki ga vidi prvic v zivljenju.



Psice druzno glodajo kos mesa



No, na tej sliki sta pes in macka, cesar ni potrebno posebej poudarjat



11 leten fant se igra s krdelom psov



11 letna punca pusti nekaj cesar sama ne pustim, to je da jo odrasli psi ki si lizejo spolovila lizejo po obrazu ;D



6 leten fantek si drzne stati nad psico in to v urbanem okolju, kjer bi ocitno morala biti nervozna in bi ga lahko usput, ker bi jo na dalec iritiral neki pes oh ne, napadla



Pocitek



Nakljucni mimoidoci je hotel spoznati psico. A kaj ko je ona samo razmisljala, na kak nacin bi mu sklatila otroka iz narocja ???



Zdaj vem da par posameznikov ki sodelujejo v tej temi stevilo psov na slikah preracunava v evre. Brez skrbi da jih imam toliko zato ker obozujem zvenket denarja v zepu. Pri nas smo namrec razvili novo metodo hranjenja psov - zivijo od zraka. Poleg tega se pocutim nesamozavestno, ce se brez njih sprehajam po mestu. Je drek ker sem zenska in imam samo 58 kil.


Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #768 : 27 Februar 2013, 07:20:31
torej vse kar pride v osebni prostor tvojega psa aka pred gobec si je samo krivo ker ga je slednji brutalno napadel ? ker ti nimaš živcev ali pes ni primerno vzgojen / pod nadzorom?
napad psa pa se je zgodil na zasebni lastnini

Ne, v vsakem primeru kršiš zakon, v njem namreč ne piše "razen če lastnik smatra da ga ima pod kontrolo in je karkoli narobe" ampak na javni površini vedno na povodcu in pod fizičnim nadzorom
Če se ugotovi  da pes ob napadu ni bil privezan in na javni površini se lastnika temu primerno kaznuje (se sicer ne bo glede na sodno prakso ,moralo pa bi se), to pa nikakor ne spremeni dejstva da ženska ni uspela fizično in psihično obvladati svojega psa, je v situaciji reagirala neprimerno in ne zmore imeti pod nadzorom dva 50 kilska zahtevna psa.Poleg tega je javno povedala da jih ne more nadzorovati ko se srečajo z drugimi psi pa vendar jih je vodila v javnost kjer so
S tem je navarnost za vso okolico

Jup ravno to smatram. Ce prileti odvezano scene in ga moj pohopsa bom lastnika nadrl ne pa se mu opravicil. Na sreco (ceprav mi je na redke trenutke napol zal) je moja mrcina omega in se nikoli sam ne brani ali savsa.

Btw kdaj je ulica postala zasebna lastnina? Hmm po tvoje ce je moj pes "napaden" morem potem "sam prste tiscat vmes, da resujem vsiljivca? Smesno :)



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #769 : 27 Februar 2013, 07:29:56
Pri tem pretepu (nič več ni bilo), sta oba lastnika enako kriva. Zlatko nima kaj za vandrati po ulici, pa tudi če je njegov lastnik kralj tiste ulice ali kako je že nekdo napisal.  Spuščen je lahko samo v ograjenem prostoru, ker v nasprotnem primeru se mora lastnik zavedati, da bo pač moral nositi posledice zaradi neupoštevanja zakonov. Tudi prijazen zlatko mora biti na javnih površinah na povodcu.
Lastnica argentincev pa ne bi smela peljati dveh psov na sprehod naenkrat, če je jasno da še enega fizično ne obvlada. Tudi sam imam dve močni in dominantni pasmi in niti pomislim ne, da bi ju peljal skupaj. Ker res nastopi problem, če se potem eden od teh dveh psov stepe. Ne vem zakaj je lastnica dogosov tako dolgo čakala in ni psa, ki ga je držala na povodcu privezala nekam za ograjo ali kakšen steber. Najmanj kar bi lahko potem naredila je, da bi svojega psa (upam da se ga ne boji) dvignila za zadnje noge in v 80% psi tako popustijo svoj ugriz. Še boljše pa je in očitno bi tudi lastniki argentincev to morali nositi s seboj, da bi imela zraven brejkstik in potem bi bilo vsega konec za par sekund. Ampak se bojim, da si lastnica tudi s tem ne bi mogla kaj dosti pomagati, ker je prešibka za 50+ kg psa.

Zdej pa še glede psov. Tisti dve luknjici, ki jih je dobil zlatko nista nič. To je enako, kot če bi se dva človeka stepla in bi eden dobil majhno modrico. Če je bila na njem storjena kakšna škoda, so to psihične posledice. Najmanj oziroma nič pa je kriv argentinec. Možno pa da je zlatko le dobil tisto, kar je iskal. Čist res je, da če bi argentinec želel zadaviti zlatka, bi to storil v parih minutah. Par vzgojnih pa včasih tudi ne škodi. Ampak ne poznam situacije. :)

Če bi kdo želel s kolom hrniti mojega psa, bi moral najprej mene. Nadaljevanje tega pa raje ne bo opisal.

ps.
Desica pa kot zmeraj izjemna s svojim prispevkom. Samo eni nikoli ne bodo spremenili svojih stališč, pa ni važno, koliko tudi sami vedo, da imajo narobe.



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #770 : 27 Februar 2013, 07:42:56

Zdaj vem da par posameznikov ki sodelujejo v tej temi stevilo psov na slikah preracunava v evre. Brez skrbi da jih imam toliko zato ker obozujem zvenket denarja v zepu. Pri nas smo namrec razvili novo metodo hranjenja psov - zivijo od zraka. Poleg tega se pocutim nesamozavestno, ce se brez njih sprehajam po mestu. Je drek ker sem zenska in imam samo 58 kil.



Nasvet; najboljše je, da kardelo oddate in obdržite enega psa. Boste še najmanj na izgubi  ;)..................edino, če vam je življenje brez "kardela" in mladičkov obremenjujoče ;) :-*



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #771 : 27 Februar 2013, 09:03:29
Mogoče, če bi imela ovratnico na zateg in bi ga dvignila in bi potem popustil.

Se pravi halti ja, zatezna ne ??? Kaj hočeš sploh povedati? Da je posnetek odraz nekoristnosti zatezne ovratnice?

A kdaj spremljaš dogodke al samo pišeš tako kot pipika podpise daje?  ;)
Moj odgovor se je vezal izključno na to, da je imela zatezno pa ji je ni uspelo niti z njo. Nauk? To da se psu pred potencialno rabo fizične uporabe sile, dopove, da se to niti ne potrebuje. Torej se psa pravi čas začne Učit sobivanja v okolju. No tej očitno tudi zatezna ni pomagala - niti pri vzgoji (je menda sama izjavila, da je brez, da je groba ne ubogata...tokrat je tudi tako nista, če odštejmo detajl da je bila njena grobost na meji igre in ne strogosti), niti pri obvladovanju situacije (ne rabiš met velike mase, da psa uspešno zadaviš z zatezno).
In ne tukaj tud halti nebi pomagal (če ga že ravno omenjaš)...ker je zadeva že zdavnaj ženski ušla iz rok. Vsa oprema se uporablja takrat, ko je še čas učit, niti ne takrat, ko si tako daleč, da jo moraš uporabit za reševanje situacije.
Morda bi vse to pomagalo takrat, ko je šla po prvega psa in ga morda celo uspela vzgojit. Ter se morda potem odločila za še enega. Morda.
Ker kakor koli obrneš, če je nekdo nesposoben vodit takega psa mu ravno nobena oprema tega sveta ne pomaga. Še vedno na koncu obvelja, da psa ne vodiš fizično ampak psihično. To je bil samo praktičen prikaz, da ji tudi oprema ne koristi, če sama ne poštima najprej svojih osnov - to da si je omislila dva pretežka psa zase ter, da tako lastništvo ''terja'' dosti več truda kot si ga je vzela.


Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #772 : 27 Februar 2013, 09:08:28
Citiraj
Eni samo naredijo vec skode kot drugi, ampak dejanje ostaja.


in zgolj za ta "samo" je to kar primarni razlog za marsikatero zakonodajo, vsak pes je lahko agresiven, je pa lahko potencialna škoda določenih pasem predvidljiva

 razloži mi Desobediencia kakšen vzreditelj , ki pozna zahteve svoje pasme, da v roke takšni ženski DVA svoja psa ? odgovarjala bo seveda lastnica, velik del krivde pa kar se mene tiče nosi tudi njen vzreditelj in bi bilo fino če se javno pove za katero psarno gre

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #773 : 27 Februar 2013, 09:28:44
Ne moreš verjeti kako znajo nekateri zaigrati vlogo odgovornega, doslednega in nasploh idealnega človeka za psa. Resnica se pa potem čez čas pokaže čisto drugačna, vidijo jo pa samo tisti, ki živijo s taisto osebo ali pa v neposredni bližini in seveda potem ko so že posledice-ali taki pretepi med psi, napad na človeka ali pa kontra-psihično uničen, prestrašen pes. Pa če sama ne poznala eno tako osebo...si niti v sanjah ne bi mogla mislit.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #774 : 27 Februar 2013, 10:14:42
vglavno da zgleda z psi kl za na facebook:


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #775 : 27 Februar 2013, 10:36:12
Preprosto: če bi zlatko bil moj, bi DA od zadaj zadavila, ampak do konca  ;). Potem pa bi dobro obdelala še lastnico, tako da ne bi več izgledala tako fensi na FB! Brez debate  8)!
In to je to, pa tukaj lahko debatiramo še sto let  8)!



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #776 : 27 Februar 2013, 10:37:17
Zdaj verjetno lastnica tako ali tako ve da psov ne more obdržat. Smili se tisti, ki je napadel ker bo tudi v primeru da dobi super novega lastnika v registru in pod takim na nagobčniku in kratkem povodcu do konca življenja.


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #777 : 27 Februar 2013, 11:00:20

kakšen vzreditelj , ki pozna zahteve svoje pasme, da v roke takšni ženski DVA svoja psa ? odgovarjala bo seveda lastnica, velik del krivde pa kar se mene tiče nosi tudi njen vzreditelj

To isto vprašanje sem si tudi sama postavila  ;) Dva psa - brata "vodniku", ki več kot očitno nima prav nobenih izkušenj????



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #778 : 27 Februar 2013, 11:25:57
Citiraj
Jaz sem pri drugem napadu na mojega psa glasno kričala .....Ker je bila taktika uspešna, jo bom verjetno naslednjič avtomatsko ponovila, brez razmišljanja. Napaka?

Kot že rečeno. Če zakričiš kot jezen medved, boš dosegla drugačen učinek, kot če vreščiš kot prestrašen zajec. Jaz imam recimo najraje zelo oster "miruj". In  čeprav povelje razume samo sem ter tja kakšen pes, ki dela obrambo, skoraj vsi zelo lepo ubogajo in obmirujejo. (potem lahko, če se ti ravno ljubi takemu psu, ki so ga bili trenutek prej sami zobje, daš povelje ki ga razume - sedi recimo in ga potem pohvališ, se z njim poigraš in imaš pred tem psom mir za veke vekov) Najbolje deluje pri rotvajlerjih, najslabše pri majhnih ščenetih ki grizejo za pete (s psi imam probleme skoraj izključno kadar sem na kolesu in skoraj izključno s psi na "ne povsem ograjenih domačih dvoriščih", ki uletajo na cesto, ki jo imajo za svojo)

Citiraj
Lanabela, to pomeni da so jo ali odvlekle do drugega psa vsakič, ko so na sprehodu srečali drugega psa, ali pa da v 18 mesecih niso srečali nobenega drugega psa?
So jo vlekli, kar sama prizna, je pa vprašanje, kolikokrat sta jo odvlekla prav do psa. Ker so se lastniki verjetno na široko izogibali. Prej ali slej bi se našel kdo, ki se ne bi izognil dovolj na široko ali pa se izogniti ne bi mogel. Kar se lastnice dog tiče, je več ali manj jasno kaj je bilo narobe, pri zlatkotu pa nič ne gre skupaj. Če bi ga imela lastnica na povodcu, kot trdi in bi ga zaradi strahu spustila, bi pes vlekel povodec za seboj, pa ga ne. Da bi šla v paniki odpenjat povodec...ja pa ja de. Veliko bolj logično je, da ji je pes ušel z dvorišča proti dogam. Že prevečkrat videno.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #779 : 27 Februar 2013, 11:41:04
Citiraj
Ne, reakcija psa v efektu je stvar vzgoje. In če psa v fazi vzgoje ne izpostaviš močnim efektom potem pes ne naredi samokontrole in reakcije ob kontroli lastnika v efektu.

Simi, tolele bi bilo treba dati v okvirček, da bi se večkrat prebralo. Ker drži kot pribito.

Citiraj
Mislim da bi bila veliko bolj pametna debata, če bi vsak povedal kaj ni naredil v tej situaciji, da bi rešil psa.

Meni se zdi situacija na posnetku zelo elegantno rešljiva. Napada samo en pes, ima na sebi zatezno in povodec, v gobcu ima psa, drugega kot to niti ne registrira. Primeš ga za povodec in ga dvigneš. Zadostuje za 10, 20cm, toliko  da ima v zraku sprednje tace (če lastnica ni dovolj močna, bi to lahko naredil striček, ki je prijel drugega psa. Pa mislim da bi ga lahko tudi sama, jaz sem že držala v zraku argentinca, takrat ko me je bilo precej manj skupaj kot zdaj. Situacija je bila sicer povsem drugačna, dogec ni bil agresiven, pač pa je po vsej sili hotel naskakovati mojo zelo staro psico s slabo hrbtenico vsaj dvakrat lažjo od njega. Lastnik pa kljub moji zahtevi ni s prstom mignil ampak se je več kot očitno zabaval)

Sicer pa kar se tiče mojih izkušenj z argentinskimi dogami: če ima lastnik pošlihtano podstreho, jo imajo tudi njegovi dogosi. In v tem primeru so povsem neproblematični.