Pes napade psa!

Herr-Thor · 707781

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #780 : 27 Februar 2013, 11:52:48
Preprosto: če bi zlatko bil moj, bi DA od zadaj zadavila, ampak do konca  ;). Potem pa bi dobro obdelala še lastnico, tako da ne bi več izgledala tako fensi na FB! Brez debate  8)!
In to je to, pa tukaj lahko debatiramo še sto let  8)!
A ne bi čutla niti kanček krivde, ker si sama spravla svojega psa v nevarnost? Napad je bil na ulici, ne na dvorišču?  ???

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #781 : 27 Februar 2013, 11:55:56
No meni se tudi lokacijsko ne skladajo stvari. Dogec je kao uletel na očitno domače dvorišče čez tisti 'ne povsem ograjeni del' (naprej in desno). Samo tiščanje ob tla se na posnetku začne spodaj v ulici -do tja je nekako prišel. Ok da bi ga doga in lastnica vlekla kar nekaj metrov stran od same hiše, ajd...ampak kar malo čudno. Jokajoča lastnica pa je bila kar krepko nižje in levo v ulici. A ni po eni verziji zgodbe psa pustila samega na dvorišču in tekla v hišo po očeta? Torej zelo ''diagonalno'' od tam kjer je stala (gledano na posnetek).
Huh akcija tole. Skor tako kot akcijski filmi, ki so snemani po kadrih in potem vidiš, da ima glavni igralec uro na roki v eni sceni, z drugega zornega kota pa ne.  ;)
Me pa res zanima kaj se je zgodilo v resnici (pustmo očividce ki so videli mešanca med dogo in bullom). In pa seveda po posnetkih in ostalih slikah a je oni ki ni bil ravno glavni frajer kastrat? Tko iz firbca. Mislim, da je bil pogoj vzreditelja da enega pokastrira.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #782 : 27 Februar 2013, 12:05:22
Se peljem po javni cesti s svojim BMW X6 upoštevajoč vse cestne predpise.
Peljem na sprehod po javni cesti/pločniku svojega argentinskega psa in upoštevam vsa pravila (pes je na povodcu).

Kar naenkrat na mojo stran vozišča zapelje voznik yugota.
Kar naenkrat se pred gobcem mojega psa znajde zlati prinašalec.

Bum. Pride do trka.
Hov hov. Pride do spopada.

Po karambolu je situacija sledeča: Moj avto je samo malo spredaj poškodovan, meni ni nič. Yugo je totalka in voznik je močno poškodovan, a na srečo preživi.
Po koncu pretepa je situacija sledeča: Mojemu psu ni nič, zlati prinašalec pa je poškodovan, a na srečo preživi.

Sem sedaj jaz kriv, da si lahko privoščim BMX X6 in da sem se z njim peljal po javni cesti in upošteval vse predpise in da se je kar naenkrat iz neznanega razloga znašel voznik yugota pred mano?
Sem sedaj jaz kriv, da sem po javni površini peljal svojega argentinskega psa in upošteval vsa pravila in da se je zlati prinašalec iz neznanega razloga znašel pred mojim psom? Čeprav ta razlog niti ni tako neznan! LASTNIK zlatkota ni UPOŠTEVAL pravil. Pes na javni površnini (pa naj bo to njegova ulica, kjer je on kralj) mora biti na povodcu. Prepir je začel zlati prinašalec.


Mi je pa čisto logično, da se večina ljudi prej poistoveti z zlatim prinašalem, kateri je prijazen, zadovoljen, lep in pameten pes, kakor pa z belim, zlobnim, hrustom, ki je za povrh vsega še fuuuuul agresiven. :)


No, pa tudi na rtvslo forumu bi bil verjetno voznik BMWja popljuvan, češ kaj se gre po cesti in ogroža druge v prometu. Ampak večina takšnih komentarjev bi bila zaradi zavisti, ker si ne morejo privoščiti takšnega avta in je to edini način da izlijejo svojo jezo na plan. ;)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #783 : 27 Februar 2013, 12:16:40
Vohlec razlika je v detajlu.  ;)

Ko bi prvi ''bum'' bil mimo.
Torej en pasji snap.
Bi se najbrž ti spravil iz avta pa bi mu nudil pomoč. Ali bi ga še dvakrat na gobe...,ker kreten ni pogledal vzvratno? In pa najbrž, če ni delal samomora ni namerno uletel pred tebe. No pa tudi, če je...bi ti še vedno nadaljeval ali bi nehal. Če že ravno primerjaš. :)

Se zgodi nesreča ok. Ampak razlika je v končni reakciji.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #784 : 27 Februar 2013, 12:20:45
če z svojim BMW X6 podereš pešča, ki prečka iz desne boš ti kriv, ker zakon predvideva da ti kot voznik moraš a) prilagodi vožnjo razmeram in b) biti pazljiv na okolico in varnost drugih ne zgolj sebe
Vse tiste slike na tečajih na kaj mora voznik paziti niso bile zgolj za dolgčas ;)

še en primer ; sosedov mulo brcne žogo na tvoje dvorišče. gre brez dovoljenja na zasebno lastnino, ti pa nato mulca zbrcaš;
v pravu in za tiste ki imajo pri sebi vse pošlihtano eno negativno dejanje ne zrelevatizira drugega, je na koncu le stvar večjih posledic in resnosti dejanja

iz vidika odgovornosti lastnice tistih dveh dog je popolnoma nebitno ali je bil zlatko privezan ali ne,  kot je že stroka poudarila pes mora biti VEDNO pod fizičnim in psihičnim nadzorom, če ga nimate ga ne vodite v javnost ,

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #785 : 27 Februar 2013, 12:29:59
Citiraj
zato sem tudi posredoval tole takoj medijem , Svet pa je dobil posnetek ob treh, presenetljivo kako hitro so že imeli vse podatke

Ja tole je tudi zanimivo. Državo imamo v ku...u, v parlamentu sedi več kriminalcev kot v zaporu, korupcije, klientelizma, prevar in ponaredb toliko da se ven ne vidjo, zavodi za socialno delo ljudi uničujejo, namesto da bi jim pomagali, pada vlada, preostali pa se samo grebejo za prauzna mesta pri koritu...........in v tej situaciji je udarna novica v dveh osrednjih informativnih oddajah nekoliko bolj spektakularen pasji ravs. Tipično.


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #786 : 27 Februar 2013, 12:30:36
Se strinjam, da bi lahko lastnica argentinca odreagirala malo hitrejše in boljše. Ampak ona DEFINITIVNO ni kriva, da se je zlati prinašalec znašel tam.

če z svojim BMW X6 podereš pešča, ki prečka iz desne boš ti kriv
V zgornjem primeru sem napisal da je voznik BMWja upošteval vse cestnoprometne predpise. Če bi pa podrl pešča na način, ki ga ti opisuješ, bi pa bil kriv, ja.
Tudi lastnica dogosov jih je upoštevala.

b) biti pazljiv na okolico in varnost drugih ne zgolj sebe
Za varnost bi v pasjem primeru moral poskrbeti lastnik zlatega prinašalca.
Lahko sem jaz še kako pazljiv na cesti, ampak na žalost nimam kaj dosti vpliva na voznika pred sabo, ki čelno trči vame.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #787 : 27 Februar 2013, 12:35:11
Citiraj
Ampak ona DEFINITIVNO ni kriva, da se je zlati prinašalec znašel tam.

Saj jo ne bodo bremenili zaradi tega, ampak zaradi ogrožanja varnosti saj vodi dva psa, ki jih nikakor nima pod nadzorom in ni uspela preprečiti napada psa; pa verjetno civilna tožba za poškodovanega psa
Doga pa se bo znašla na registru navarnih psov, v najboljšem primeru nagobčnik v najslabšem odvzem psa

Citiraj
ampak na žalost nimam kaj dosti vpliva na voznika pred sabo, ki čelno trči vame.

imaš vpliv kakšno žival vodiš v javnost in za njo odgovarjaš le ti, ne se spet izgovarjat na druge

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #788 : 27 Februar 2013, 12:36:56
kot je že stroka poudarila pes mora biti VEDNO pod fizičnim in psihičnim nadzorom, če ga nimate ga ne vodite v javnost ,
Velja za cisto vse udelezene. Noben ni bil pod nadzorom... se najmanj pa ZP. Mi grejo res na k... vsi ti spusceni cucki (al pa froci), ki ti ne dajo miru... saj se ti zgodi, ne recem. Samo naj se ne dogaja.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #790 : 27 Februar 2013, 12:50:16
Pod tale FB pa lahko dodam samo to - al je bil napadalec večji, jih je tudi sam pokasiral ali pa je točno to kar vsi vpijemo - napadeni pes je bil dovolj pod kontrolo lastnika, da ni zatlačil napadalca nazaj. Seveda pa nikakor ni prav, da jih je kdor koli skupil. Ampak ja. Na sliki je močna pasma, ki bi prav tako lahko reagirala kot je AD na posnetku...pa najbrž ni. Škoda samo, da imajo eni kreteni svoje pse še vedno spuščene, da lahko nadlegujejo ostale.

Sicer pa sem zadnjič bila na izletu v Lj (Tivoli z okolico) in sem bila frapirana koliko spuščenih psov je bilo. Je to redna praksa tam ??? Enormno. Ma ne vem če sem poleg svojih 2 videla še 2 pripeta. Vse ostalo je letalo sem pa tja, pod noge našim, drugim.  ::) Kar malo presenečena sem bila. Sej ne rečem, da jih je treba izolirat...samo fino pa je če tudi spuščeni ubogajo svoje lastnike. No ni blo videt.  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #791 : 27 Februar 2013, 12:50:45
Velja za cisto vse udelezene. Noben ni bil pod nadzorom... se najmanj pa ZP. Mi grejo res na k... vsi ti spusceni cucki (al pa froci), ki ti ne dajo miru... saj se ti zgodi, ne recem. Samo naj se ne dogaja.

Spuscen pes je eno, napad psa pa drugo, zlatko na podlagi izjav pric ni napadel dogi
se je na lastnem dvoriscu le znasel ob nepravem trenutku
niti za navaden pasji ravs tule ne gre, noben ne traja 10 minut

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #792 : 27 Februar 2013, 13:02:12
A ne bi čutla niti kanček krivde, ker si sama spravla svojega psa v nevarnost? Napad je bil na ulici, ne na dvorišču?  ???
Ne, niti kanček! Če mi en ZP na sprehodu vleti iz dvorišča pred mojega psa, mojemu psu nihče ne daje te pravice da tega psa poskuša umoriti. Res, da doga (18 m) psa ni poskušala umoriti, ampak je bila na dobri poti. Čez nekaj mesecev bi se bolje potrudila.
Tudi drugi pes še ni sodeloval, ker je premlad in ni dobro dojel situacije, ampak se je trudil ugotoviti, kaj se dogaja. Se pravi, krdelni nagon.
Glede spuščenih psov: do doma moram pripeljati mimo hiš, kjer najprej vijugam okoli dveh na cesti ležečih psov (imamo jih namesto ležečih policajev  :P), nato pa me vsakokrat napadeta dva cucka, zaradi katerih sem že dvakrat zavila v robnik in poškodovala feltno. Saj sta tako prebrisana, da ju ne bi mogla povoziti, tudi če bi hotela, ampak jaz se vseeno izogibam.
Ja, mi gredo na živce, pa kaj! To še ne pomeni, da se grem lahko z mojimi psi na povodcu pretepat z njimi (predvsem manjši avstralec bi bil več kot srečen, če bi lahko, ker ne mara samcev).
In mojemu psu, proti kateremu bi pritekel odvezan pes brez namena napada, v nobenem primeru ne bi dovolila, da tega psa napade. Zame ni opravičila, da pes to stori! Kvečjemu bi na glas pozvala lastnika, naj psa takoj pripne in umakne, ker moj samec ne prenese samcev in bi lahko prišlo do pretepa.
Sicer pa sem vedno imela pse, katere sem lahko fizično obvladala, tudi več hkrati.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #793 : 27 Februar 2013, 13:04:59
Spuscen pes je eno, napad psa pa drugo, zlatko na podlagi izjav pric ni napadel dogi
No ampak priče so tudi dogodek najbrž malo raztegnile (ko je hudo čas drugače teče) in pa videle tudi mešanca z dogo in bullom  ;) Seveda žnaranje zlatkota najbrž niso označili kot teženje.

Res res me zanima kako točno je zlatko pristal v gobcu doge ??? A ga je dogos dobil v kot pa ni blo šans pobega? Kakor koli je lastnica dogota še držala na povodcu. Pes pri 8 letih pa je kljub vsemu dovolj agilen, da lahko izvede pobeg v neznano, če le ni prej prišel preblizu (stisnjen v kot, na povodcu privlečen na vohanje, postavljanje/izzovanje preblizu).
Če bi dogi mirno pozdravil morda nebi prišlo do ugriza. Če pa bi že, bi zlatko moral bit na povodcu (pa ni videt da bi bil), ker bi lastnica tako spsutila vse skupaj. Dvomim, da je že med držanjem za vrat šla karabin odpenjat ;) Če pa je povsem miroljuben, nekonflikten in poslušen kot bi naj bil pes brez povodca...bi pa imel še vsaj malnkost časa da se umakne.
Veš kako izgleda merjenje pasjega ega? Visoko postavljeni glavi, rahlo ob bok en drugemu...idealna iztočnica, da jih poraženec faše direkt v ta del vratu kot ga je ZP. Pes, ki se mirno umika in kaže znake nekonfliktnega umika/srečanja jih bo prej pokasiral v kateri koli drug del telesa (ali pa pod drugačnim kotom), če napadalec napade v stilu plena (tam pade kamor pade ali najraje spodaj v vrat). Zlatko jih je pokasiral direkt za ušesa.
Ampak konec koncev še vedno ne spremeni dejstva, da dogec ni upošteval lastnice.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #794 : 27 Februar 2013, 13:13:14
Spuscen pes je eno, napad psa pa drugo
Vsi majo da placajo kazni! Ni nobenega opravicila za nobenega! Samo na tak nacin se bo koncalo s spuscenimi psi, kjer to ne smejo biti in s psi, ki jih lastnik ne more obvaldati...


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #795 : 27 Februar 2013, 13:16:55
Sicer ne bi spekuliral ker nisem bila prica dogotku to je stvar policijske preiskave in sodisc, lhko komentiram le posnetek in ba njem se jasno vidi poplnoma podrejen pes, doga ki ga 10 minut mrcvari, lastnica ki je nima pod nadzorom in nrazmeram kos, poleg tega si tudiu verjetno opazila da je drugz doga zelela zraven.To ni normalen odziv

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #796 : 27 Februar 2013, 13:19:38
V nobenem primeru se ne sme iskati opravicila za nobenega! Ne za spuscene izzivalce (pa ce so prijazni), kot tudi ne za napadlace! Se manj pa za lastnike obojih!


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #797 : 27 Februar 2013, 13:19:47
Ja tole je tudi zanimivo. Državo imamo v ku...u, v parlamentu sedi več kriminalcev kot v zaporu, korupcije, klientelizma, prevar in ponaredb toliko da se ven ne vidjo, zavodi za socialno delo ljudi uničujejo, namesto da bi jim pomagali, pada vlada, preostali pa se samo grebejo za prauzna mesta pri koritu...........in v tej situaciji je udarna novica v dveh osrednjih informativnih oddajah nekoliko bolj spektakularen pasji ravs. Tipično.
Jasno, kako pa? Sploh je fajn, če so psi še nekoliko bolj spektakularnega porekla. A zbiranje predlogov za prepoved pasem in podobni običajni spremljevalci takih dogodkov so že v teku? Ko se ravno zakon spreminja...


http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151452894737436&set=a.213772557435.133767.33301677435&type=1&ref=nf
Hm... zakaj pa tole še ni prvi strani 24 kur? Mogoče ker ni pogrizen pes primerne pasme?

Velja za cisto vse udelezene. Noben ni bil pod nadzorom... se najmanj pa ZP. Mi grejo res na k... vsi ti spusceni cucki (al pa froci), ki ti ne dajo miru... saj se ti zgodi, ne recem. Samo naj se ne dogaja.
Full mi je hudo za vsakega pogrizenega psa (al pa drugače poškodovanega), ampak se običajno res rado spregleda tako "malenkost" kot so "samohodni" psi. Če bi vsak imel svojega psa (ali froca) pod kontrolo, bi do takihle zadev prihajalo precej redko. Ker pa se nesreče vseeno lahko zgodijo, je pa jasno treba poskrbet, da naš pes na prvo žogo ne fenta vse kar mu mimo gobca uleti. Ampak je en kup ukrepov še pred tem.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #798 : 27 Februar 2013, 13:20:47
V nobenem primeru se ne sme iskati opravicila za nobenega! Ne za spuscene izzivalce (pa ce so prijazni), kot tudi ne za napadlace! Se manj pa za lastnike obojih!
DA! Vzroke ja (da jih lahko odpraviš), opravičil pa ne!

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #799 : 27 Februar 2013, 13:22:57
Davor, ti ne bi špekuliral, privlekli ste pa sem gor že svašta od špekulacij. Na posnetku npr. ni videt, da bi bil ZP na svojem dvorišču. Je DA zagrabila ZP na dvorišču (na katerem) in ga vlekla nekaj metrov daleč na ulico, čez vse ovire?

Druga DA ni želela zraven da bi sodelovala v napadu - vsaj jaz to takoj vidim. Mi je sicer izgledalo bolj kot firbec, se pa določeni psi včasih želijo vmešat z namenom pomiritve - moja psica npr. če vidi da se dva psa repenčita (govorim o poznanih), gre do njiju, na razdaljo cca. 1-2 metra in laja nanju naj se umirita.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #800 : 27 Februar 2013, 13:27:00
Eni psi so res v stilu, da poskusajo pomiriti udelezence. Nasa Pretty je prav taka. Zleze med sprti strani, pa zacne miriti oba z miritvenimi signali... Ona je res "jack pot" pes. Samo to ni priuceno, to mora ze v psu biti...


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #801 : 27 Februar 2013, 13:31:22
Nasvet; najboljše je, da kardelo oddate in obdržite enega psa. Boste še najmanj na izgubi  ;)..................edino, če vam je življenje brez "kardela" in mladičkov obremenjujoče ;) :-*
S kardelom verjetno mislis na krdelo. Ne bom jih oddajala, pravzaprav razmisljam o tem da se v prihodnosti z vsemi preselim nazaj v Slovenijo ;D

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #802 : 27 Februar 2013, 13:39:54
Barbara, to imajo v sebi ali pa se naučijo. Sem imela par takšnih, tudi sedaj imam eno - samo pri takemle spopadu ko je že enkrat v polnem zamahu ne bi nič opravila. Sem jo pa enkrat spustila, da je preprečila spopad med mastifom in rotvajlerjem, lastnik napadenega rotvajlerja jo je za nagrado brcnil pod rebra, tako da smo z altruističnimi dejanji v tem slogu zaključili.

Desobediencia: odlično. kam blizu nas po možnosti, da bomo imeli družbo....


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #803 : 27 Februar 2013, 13:48:42
V nobenem primeru se ne sme iskati opravicila za nobenega! Ne za spuscene izzivalce (pa ce so prijazni), kot tudi ne za napadlace! Se manj pa za lastnike obojih!

Se ne, seveda če se dokaže da pes v času napada ni bil na povodcu, pravno pa gre za dve različni stvari, napad psa je stvar kazenskega postopka in konkretno resna zadeva

Lastnica dog bi prvokotprvo morala stopiti do lastnika zlatkato, se opravičiti ker ni imela psa pod nadzorom in ima težave z njim pokriti veterinarske stroške nato pa Riotu poiskati primernega lastnika, z drugo dogo pa v temu primerno specializirano šolo kot je Bajka

tega pa ne bo storila, saj takšni ponavadi imajo večji ego kot občutek odgovornosti in vesti

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Maksimvs

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #804 : 27 Februar 2013, 13:59:29
V tej temi zaznavam precej psihopatov. Predvsem moških. Davor izključen.   ???

Why can´t we all just get along!


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #805 : 27 Februar 2013, 14:03:26
Me v tej fazi sploh ne zanima, po katerem pravilniku se jih kaznuje. Mata da sta kaznovana oba! Ker sta oba krsila pravila igre - noben ni bil pod kontrolo, pa kakorkoli obracas.

Maksimvs: ti si sel z marsikaterim postom predalec.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #806 : 27 Februar 2013, 14:07:42
Why can´t we all just get along!

Ker drugačemisleče ljudi zmerjaš s psihopati in jih pošiljaš k psihiatrom?

Edini psi, s katerimi imam resnične probleme na sprehodih so zlatkoti - prav ne šljivijo ničesar, sam tepli bi se mal.



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #807 : 27 Februar 2013, 14:12:03
Posnetek sem videla na Kanalu A.

Ženska, ki je imela argentinski dogi ni pravilno postopala.
Psa je imela  na flexi povodcih, s tem je možnost, da posameznega psa zadržiš, če želi skočiti, bistveno manjša in ga bistveno težje ustaviš.
Vsakega psa je potrebno imeti pod kontrolo, če pa imaš 2 taka psa, to še posebej velja, ali pa se ne smeš z njima gibati v urbanem okolju.

Nista bila na flexiju ampak na normalnih povodcih in če se ne bi rabla ukvarjat z vsemi gledalci in cirkusom od vode do droga, metle po psu, bi ji uspelo prej ju narazen spravit. Malo več izkušenj rabi



Maksimvs

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #808 : 27 Februar 2013, 14:13:10
Maksimvs: ti si sel z marsikaterim postom predalec.
Mogoče, ampak dejansko me "state of mind" nekaterih sodelujočih šokira.

Why can´t we all just get along!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #809 : 27 Februar 2013, 14:16:59
Citiraj
Malo več izkušenj rabi

Če se bo še naprej šetkala okrog z obema skupaj jih bo nedvomno zelo hitro pridobila.