Pes napade psa!

Herr-Thor · 707313

cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #900 : 28 Februar 2013, 12:32:40
Mojbog jst, saj smo na forumu o psih, tema PES NAPADE PSA in ne ČLOVEK NAPADE ČLOVEKA.
Kakšen neumesen komentar, joj,.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #901 : 28 Februar 2013, 12:33:09
vse   rase  imam po svoje rad a s to se ne more meriti nobena

Rasa? A govorimo o ljudeh ali o psih? Mogoče sem se pa jaz zmotila. ;D



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #902 : 28 Februar 2013, 12:35:44
Vse pasme, saj je jasno iz naslova teme...
Saj se razume o čem se gre.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #903 : 28 Februar 2013, 12:36:11
Kazni za dreke niso povsod enake, kazen za spuščenega psa pa je od 200 - 800€ odvisno od dobre volje tistega, ki piše kazen in od situacije. Seveda lahko kazen pokasiraš tudi če imaš privezanega psa, pa  vleti psu v zobe  spuščen pes. Za odvezane pse jo občasno skupijo sprehajalci. Tisti s potepuškimi psi nikoli, vsaj ne dokler spuščen pes ne povzroči nesreče.  Potem včasih. Pa res zanimivo, vedno, ko se zgodi kakšna nesreča, v katero so vlkjučeni psi, se sika na sprehajalce s psi. Čeprav se 90% vseh nesreč in praktično 100% vseh tistih s hudimi posledicami zgodi zaradi psov, ki so spuščeni doma, brez nadzora.
Namreč pozablja se, da so psi teritorialne živali. Na nevtralnem terenu so lahko povsem nenevarni, doma pa bodo branili svoje ozemlje. Nekateri pred neznanimi ljudmi, skoraj vsi pa pred tujimi psi.

Citiraj
Pa ne povsem posplošit.................... .ampak prevečkrat vidim takšne lastnike s psi, ki ob "izgubi" povodca.................recim o skočijo pod avto ;D . Mogoče imajo pa v krvi "self destruction" :)

Ne. samo njihovi lastniki iz takega ali drugačnega vzroka psa nikoli niso naučili, kako ubogati in kako se vesti brez povodca. Če psu že kot mladiču ne omogočimo dovolj svobode in dovolj najrazličnejših situacij, tudi prostih srečanj s tujimi ljudmi in psi, potem seveda pri odraslem psu nimamo absolutno nobene možnosti, da bi nanj kakorkoli vplivali v trenutku, ko se znajde zunaj brez povodca. Ko bo začutil, da je prost, bo divjal kot spuščeno tele dokler ne bo porabil nakopičene energije. In v tem času je možnost za tako ali drugačno nesrečo zelo velika.
Zato: striktno privezovanje psov vedno in povsod prinese nezaželjene stranske učinke. In da ne bo pomote: po zakonu moramo imeti pse pod kontrolo. Ta kontrola mora biti na javnih mestih fizična v obliki povodca. Kjer ni oziroma ni pričakovati veliko ljudi, so psi lahko brez povodca, ne pa brez kontrole.



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #904 : 28 Februar 2013, 12:37:48
Ko poslušam dan za dnem razne strokovnjake za Argentince  - me tole spomni na razstavo  - ko moj pes vzame naslov za najlepšega samca  ---vprašam sodnika zakaj ni bil najlepši od samcev in samic  ---odgovori tako sem se odločil  ---malo jezen  ---stopi organizator do mene in reče oprostite danes prvič sodi  --izpita sodniškega ni nikoli delal niti prej videl Argentinca -- mnogo strokovnjakov a nihče ni imel tega psa da bi lahko kar koli povedal --- drugo je tam nekaj slišanega  - drugo je živeti z temi psi  --vse   rase imam po svoje rad a s to se ne more meriti nobena - ko ga boste imeli  - izšolali  in mu bili gospodar  -. vas bo še zmeraj presenetil a ni podkupljiv  in hči u lahko dela kar hoče  ---a le družinski člani  ---

Mislim da je tu jasno o čem se gre.
Dvomim da kdo šola in je gospodar človeku, da ljudi razstavljamo in da se nam reče samci in samice.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #905 : 28 Februar 2013, 12:39:03


Simi: seveda je res, da je treba psom kot so argentinci še posebej jasno dati vedeti kje so njihove meje. In jih kaznovati za repenčenje. Ampak prosim lepo če mi razložiš, kakšno zvezo imato s šolanjem po kliker sistemu?



Lanabela 90% ljudi je mnenja, da v kliker sistemu ni kazni. In dejstvo je, da pri psih, ki imajo tenenco tako kot jo imajo , nočem spet pisati o pasmah, ker so tukaj notri tudi mali luštni psi, je potrebana fizična kazen, ne pa odvzeti nekaj, kaj je njemu všeč ali ga dati na hold.
Samo to. Lahko pa vseveda vse ostalo delaš na ta način.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #906 : 28 Februar 2013, 12:39:21
Ja valjda je bil to cinizem. Lasje mi gredo pokonci, ko se ob kakršni koli nesreči ali nerodnosti začne tulit, kako je treba ne vem kaj vse prepovedat, pa zvišat kazni. Pa se recimo tistim, ki puščajo dreke kjer padejo od psa ne zgodi čisto nič, čeprav bi z vsakim kakcem lahko v mestno blagajno pricingljalo vsaj 50€. Medtem ko kakšno povsem neškodljivo tetko še uspejo oglobit, ker svojega Fifija šetka po parku brez povodca za neverjetnih 200 -800€, pa tistim, ki imajo pse na neograjenih vtovih povsem brez nadzora nihče ne skrivi laska. Dokler ne pride do nesreče seveda, potem je pa jok in stok in škripanje z zobmi, pa vsi drugi so krivi. Če se pa slučajno takega potepuha pospravi v zavetišče, je takoj ogenj v strehi.

Se strinjam s tabo. Tole moraliziranje gre čez vse meje.



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #907 : 28 Februar 2013, 12:41:47
Potem je pa to res ena svetla izjema...fajn bi bilo, da bi redarji v večjem obsegu kaznovali ljudi, ki ne pobirajo iztrebkov in pa imajo spuščene pse....če moj nima 100% odpoklica, ga ne bom dala iz slednega povodca, zakaj bi imela za brez veze probleme, če lahko s takim ukrepom zavarujem sebe, psa in druge?Žal pa je premalo tako previdnih ljudi kot sem sama...

Kaj pa, če imaš psa, ki se te drži kot klop in se od tebe ne oddalji več kot 5 metrov?
Moj je na sprehodih spušen. Drugi psi ga ne zanimajo.
Res pa je to šele zadnje leto.



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #908 : 28 Februar 2013, 12:42:40
Mojbog jst, saj smo na forumu o psih, tema PES NAPADE PSA in ne ČLOVEK NAPADE ČLOVEKA.
Kakšen neumesen komentar, joj,.

Kakšno butasto opravičilo za nepismenost. Ljubček, počitnic bo vsak čas konec, vzemi v roke kakšno knjigo. :)



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #909 : 28 Februar 2013, 12:47:01
Nima veze. zakon je zakon. Sploh pa 5 metrov je že prevelika razdalja da če bi se kaj zgodilo da bi psa še ujela. Znajo biti hitri in domiselni kar se tiče pobegov in izvajanja raznih for, ki se lahko grdo končajo. S tem ko imaš psa na sprehodu spuščenega samo kažeš svojo ignoranco do drugih ljudi, eni se psov bojijo kot hudič križa in že če na daleč vidi privezanega psa, se mu želodec obrne in gre v drugo smer, predstavljaj si kako se morajo počutiti ko vidijo odvezanega psa, pa čeprav je na poleg. Enkrat bo ugotovil da ima veliko več prostora okoli tebe kot "le" pet metrov in ti bo naredil kašno oslarijo, potem se boš pa tepla po glavi ker ga nisi privezala.

jst, prvo kot prvo, sem ženskega spola. Počitnice nimajo nobenega vpliva name in to ne pomeni da imam zaradi tega preveč časa. Hotela sem pa povedati da je že it teme razvidno o čem se gre in da se je človek pač, BOG POMAGAJ, zmotil. Kot da se ti nikoli ne zatipkaš.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #910 : 28 Februar 2013, 12:48:19
Mislim da je tu jasno o čem se gre.
Dvomim da kdo izšoljuje in je gospodar človeku, da ljudi razstavljamo in da se nam reče samci in samice.

Pa mislim da sem tu dovolj povedala.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #911 : 28 Februar 2013, 12:48:28
Kaj pa, če imaš psa, ki se te drži kot klop in se od tebe ne oddalji več kot 5 metrov?
Moj je na sprehodih spušen. Drugi psi ga ne zanimajo.
Res pa je to šele zadnje leto.

To pa ne vem. Super za tebe, da te pes tako uboga, sam ne vem pa kako bi redar na to gledal, če bi te že hotel kaznovati  :)...točno zakona glede na takšen primer pa ne poznam, da bi lahko komentirala.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #912 : 28 Februar 2013, 12:49:47
Kaj pa, če imaš psa, ki se te drži kot klop in se od tebe ne oddalji več kot 5 metrov?
Moj je na sprehodih spušen. Drugi psi ga ne zanimajo.
Res pa je to šele zadnje leto.

Kaj pa macki, ptici, podgane, misi, ljudje?  :P


In ravno to je problem, veliko ljudi takole misli (ok, nekateri se od lastnikov res ne oddaljujejo, ampak drugi pa se), psi so veselo spusceni, ko pa pride do fajta se pa noben ne pocuti krivega  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #913 : 28 Februar 2013, 12:50:17
To pa ne vem. Super za tebe, da te pes tako uboga, sam ne vem pa kako bi redar na to gledal, če bi te že hotel kaznovati  :)...točno zakona glede na takšen primer pa ne poznam, da bi lahko komentirala.

Redar bi kaznoval ravno tako kot tiste ki jim psi letajo 15 m naokoli. V zakonu je jasno napisano da mora biti pes na vseh javnih površinah privezan, in nikjer ne piše da pa če je kosmatinček pridkan in ubogca, da je lahko spuščen.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #914 : 28 Februar 2013, 12:51:24
Citiraj
Lahko pa vseveda vse ostalo delaš na ta način.
No samo to sem hotela slišat. Navsezadnje tudi klasično šolanje ni samo rukn cukn ane. Tudi če delaš po kliker sistemu, boš takrat, ko bo to nujno uporabil fizično kazen. Čeprav...kot opažam več ko delam s pozitivno motivacijo, manjkrat pridem v situacijo, kjer moram uporabiti fizično silo (pri vzgoji, pri šolanju je itak nepotrebna)

Citiraj
Moj je na sprehodih spušen.
Moje so tudi. Na sprehodih, tam kjer so lahko, celo po zakonu. Tistim, ki svojih psov ne zmorejo dovolj dobro izšolati pa seveda ne preostane drugega, kot povodec.


Maksimvs

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #915 : 28 Februar 2013, 12:51:59
1. Saj nazadnje bomo ugotovili da se v večini stvari strinjamo.
Saj ne da meni argentinska doga ni lep pes. Ampak se ne počutim sposobnega, niti voljnega, obvladovati takega psa. Za razliko od Ljubiše, ne bi bil miren s takim psom v bližini otrok. Posledično nimam potrbe po lastništvu.
2. Ljubiša se je v svojih postih razkril kot tipičen lastnik takega psa. In če se poigramo malce z matematiko: Število "nevarnih" psov - število usposobljenih in odgovornih lastnikov, bi moral biti rezultat 0. Pa še zdaleč ni!
3. Nimam se za rasista, šovinista, ali kar je še takih "istov", pa vendar sem imel pred časom idejo da bi fotografiral pse z vodniki ki mi serjejo pred bajto. (živim ob eni vpadnic v mesto) Verjemite, da slike ne bi potrebovale komentarja!

Why can´t we all just get along!


jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #916 : 28 Februar 2013, 12:52:20
Kaj pa macki, ptici, podgane, misi, ljudje?  :P



Tudi to ne (več).
Saj pravim, tako je šele zadnje leto, prej dolga leta ni bilo tako.



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #917 : 28 Februar 2013, 12:52:39
To mišljenje, da če boš udarjal psa po glavi ali brcal med rebra in bo on zaradi tega spustil, je tako tako. Spustil bo mogoče kakšen cucek, ki je itak napadel drugega psa zaradi strahu. Ne bo pa spustil pes, ki ve zakaj je napadel in je pasme, ki se je nekoč uporabljala za borbe.

Sem že napisal, da je bolje kot tepež psa, da se mu dvignejo zadnje noge. Tu popusti večina psov, tudi bolj borbenih pasem.

Poznam pa pse, ki ne bi spustili niti če jim zlomiš nogo ali dve (brez zaje.bancije), se pa taiste pse da dobiti narazen za 10 sekund, če njihovi lastniki vedo kako se to naredi.

Aja, pa zgodbice, kako bi se kdo lastnoročno spravil na argentinskega psa  :D :D. V teoriji že ja.



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #918 : 28 Februar 2013, 12:53:30
Nima veze. zakon je zakon. Sploh pa 5 metrov je že prevelika razdalja da če bi se kaj zgodilo da bi psa še ujela. Znajo biti hitri in domiselni kar se tiče pobegov in izvajanja raznih for, ki se lahko grdo končajo. S tem ko imaš psa na sprehodu spuščenega samo kažeš svojo ignoranco do drugih ljudi, eni se psov bojijo kot hudič križa in že če na daleč vidi privezanega psa, se mu želodec obrne in gre v drugo smer, predstavljaj si kako se morajo počutiti ko vidijo odvezanega psa, pa čeprav je na poleg. Enkrat bo ugotovil da ima veliko več prostora okoli tebe kot "le" pet metrov in ti bo naredil kašno oslarijo, potem se boš pa tepla po glavi ker ga nisi privezala.

jst, prvo kot prvo, sem ženskega spola. Počitnice nimajo nobenega vpliva name in to ne pomeni da imam zaradi tega preveč časa. Hotela sem pa povedati da je že it teme razvidno o čem se gre in da se je človek pač, BOG POMAGAJ, zmotil. Kot da se ti nikoli ne zatipkaš.

Ni se ZMOTIL, ampak NE VE.

Brez skrbi, ti skrbi za svoje živali, jaz bom za svoje. Velja?



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #919 : 28 Februar 2013, 12:55:14
To pa ne vem. Super za tebe, da te pes tako uboga, sam ne vem pa kako bi redar na to gledal, če bi te že hotel kaznovati  :)...točno zakona glede na takšen primer pa ne poznam, da bi lahko komentirala.

Glej, če bi me hotel, bi me kaznoval. Ampak mislim, da bi v parku redarja prepoznala.
Sicer pa, kako bo dokaza, da je moj in da je z mano na sprehodu?  :) (Retorično vprašanje, da me ne bi kdo citiral in mi potem navajal zakonodajo.)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #920 : 28 Februar 2013, 12:56:22
Citiraj
Samo da nam VSEM potem prepovejo pasme, ceprav bi rekla da so taksni lastniki v manjsini. Taksne prepovedi se nikoli niso zmanjsale statistik, kvecjemu povzrocile ilegalna posedovanja. So druge alternative, v prvih vrstah pa nebi smel vsakdo vzrejati in nebi smel vsakdo dobiti psa. NOBENEGA

Drži ampak for the sake of the argument; Desobediencia jasno je, da tvoji psi živijo v pasmi idealnih pogojih in si ob BSL očitna žrtev tle ni dvoma; Pa vendar ne moreš postavljati sebe kot tipičnega lastnika doge v Slovenija, tole sta Nina in Ljubiša, tle smo imeli enega tipa ki je svoji dogi španciral na biciklu vsaj dokler ni bilo sranja
Doge so lepi , impozantni psi, pač tale občutek navarnosti je za človeka bil vedno privlačen ("pravi" pes ), imaš takšni dva bela lepotca in se na fejsiču z njimi postavljaš
Iz vidika zgolj javnosti, kakšno korist ima ta, da se omogoči vsakemu kekcu tako zahtevna pasma ? poznamo več kot 200 registriranih pasem, ne mi reč da ni alternative ki je manj zahtevna za povpečnega kekca
Dejstvo je da se ljudje ko srečajo dogo argentiono in podobne "problematične " pasme na ulicah počutijo nelagodno, zakaj se bi morali ?

prepovedi ne rešuje samega problema, so le skrajni ukrep kjer ni več drugih opcij, sam menim da bi vsak lastnik psa moral opraviti vsaj osnovno šolanje, tisti zahtevnih pasem pa še dodatno, dokazati bi morali da psi so primerni za v javnost; navsezadnje za nakup avtomobila imaš več pogojev kot nakup psa ki je lahko v napačnih rokah orožje in se jih je kot tako tudi uporabljalo

Citiraj
...samo kaj ko po svetu tudi miniaturci vlačijo svoje ljudi

ah dej no
imam goniča polnega energije, ki je kar malo oversized, med igro mi je uspela utrgati povodec ki ma deklarirano 2x njene teže; ampak če bi prišlo do situacije kjer bi jo moral fizično obvladat pri mojih 80kg (+  :P ) se ne bi morala niti premakniti; ne tle prodajati pravljic
Vidim pa ženico, ki ima S. terierja je mal večji kot moj beagle ampak ima ene 50 kg misične mase, ni šans da ga ženska fizično zadrži, hvalabogu da je pes čista carta (in najin najljubši soigralec), ampak nadzora nad njim ženska enostavno ne more imeti

psihični nadzor je fina zadeva, odraz vzgojenega psa, ni pa nekaj na kar se bi človek lahko popolnoma zanaša. pes je pes, tudi se lahko znajde v situaciji kjer ne ti ne tvoj pes nimata vpliva

Citiraj
Pa se recimo tistim, ki puščajo dreke kjer padejo od psa ne zgodi čisto nič

imam v glavi da si nekoč trdila , da se ti zdi pobiranje drekov ugabno in jih raje vodiš v gozd ?  :)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #921 : 28 Februar 2013, 12:57:26
Sicer pa, kako bo dokazaL, da je moj in da je z mano na sprehodu?  :) (Retorično vprašanje, da me ne bi kdo citiral in mi potem navajal zakonodajo.)

Pa prejle si rekla da se te drži kot klop?
Oprosti ampak očitno ne dojameš poante ki ti jo skušam razložiti pač s citati da boš vedela na kaj se moj odgovor nanaša.. :)

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #922 : 28 Februar 2013, 13:00:54
Pa prejle si rekla da se te drži kot klop?
Oprosti ampak očitno ne dojameš poante ki ti jo skušam razložiti pač s citati da boš vedela na kaj se moj odgovor nanaša.. :)

Za božjo voljo, daj postavi vsaj kakšno vejico, lepo prosim!

In kaj, če se me drži kot klop? Je to uraden dokaz, da je moj? Ni.
Kaj je pravzaprav tvoj problem?



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #923 : 28 Februar 2013, 13:02:15
2. Ljubiša se je v svojih postih razkril kot tipičen lastnik takega psa.
Mja kaj pa se smatra kot "tipicen lastnik"?

Pa se nekaj, sem pobarala ljudi na Danskem kako je s statistikami ugrizov odkar imajo BSL. Ni nobenih sprememb, kvecjemu vec jih je. Ker logicno, "talegalnim" odvzames pse, ilegalni pa cvetijo.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #924 : 28 Februar 2013, 13:05:20
BSL bo imel učinek po kakšni generaciji ale dveh selektivne prepovedi vzreje in uvoza. Pač če se šetaš po ulici z dogo folk jasno ve da po ilegalnem

postopek v Španiji je zame čisto logičen :

Citiraj
My staffie’s are the most placid dogs, in fact staffie’s are nick named, ‘The children’s Nanny ‘ but they are in the list for dangerous dogs in Spain. So I needed to get legal for owning the breed.

My first port of call to find out about the special licence was my town hall (Ayuntamiento) in Alhaurin De La Torre where I was issued with an application form.

On the application form it is listed at the bottom the requirements needed in order to obtain the licence.

1 ) Identity documents (residencia document (if you have one) and passport )

2) A certificate confirming you are physically and physiologically fit. (I got from the Centro Medico Conductores Alhaurin, next to the main Post Office). This certificate cost me 40 Euros.

3) Public liability Insurance cover for at least 120 euros, 175,000 euros in Andalucia (If you have house Insurance and it includes dogs check to make sure this cover is for dangerous dog breeds) Mine wasn’t, so had to get a seperate cover from Hamilton Insurance broker here in Spain, the company they deal with for this Insurance is Zurich. Their price was competative, (approx €150 for 2 dogs for one year, that also included € 5,000 of contents insurance )

4) A certificate confirming you have no criminal record of violence. The place you will need to get the cerficate confirming you have no criminal record of violence is at the DELEGACIONES MINISTERIALES, AVENIDO DE LA AURORA, MALAGA. It is located within walking distance of the central bus station in Malaga, a tall black building across the road from the red building the British Embassy is in.

Take with you your residencia document if you have one and your passport. There is no cost for this service. In the Delegaciones Ministeriales building go to the second floor to the Junta Andalusia Delegacion De Gobernacion where they will fill out the appropriate form for you to sign to make the application for the certificate. Once the check has been carried out the certificate will be sent to you in the post.

It is advisable to ask for a copy of the document you sign, as you can use this to go back to the ayuntamiento to get the license application stamped so as to get your dog chipped and vaccinated, if it has not already been done. You will not get the licence until all original documents are there.

The licence cost is €35 and must be renewed yearly.

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #925 : 28 Februar 2013, 13:09:41
Citiraj
Aja, pa zgodbice, kako bi se kdo lastnoročno spravil na argentinskega psa  :D :D. V teoriji že ja.

Če argentinec napade tebe, si seveda de pečen če ti nihče ne pride na pomoč. Če pa argentinec napade drugega psa in je z njim zaposlen, pa pri vsem skupaj še vleče za seboj povodec in ima gor zatezno, ga pa lahko dvigne vsak. Samo pazit mora, da ga ne bo ugriznil napadni pes, ko ga bo dogec spustil. Meni se ni zdelo prav nič posebnega dvignit argentinca iz moje psice, pa ni imel niti zatezne niti povodca. Jo je po vsej sili naskakoval, čeprav se sploh ni gonila, dol sem ga morala dat pa nujno zato, ker je bila psica takrat stara že skoraj 17 let in bi jo lahko polomil.

Citiraj
če bi prišlo do situacije kjer bi jo moral fizično obvladat pri mojih 80kg (+  :P ) se ne bi morala niti premakniti; ne tle prodajati pravljic

Premaknila te verjetno res ne bi, zlahka pa bi se ti strgala iz rok, če bi te presenetila. (že videno, tudi pri biglih in ne ravno štorastih vodnikih)

Citiraj
V zakonu je jasno napisano da mora biti pes na vseh javnih površinah privezan, in nikjer ne piše da pa če je kosmatinček pridkan in ubogca, da je lahko spuščen.

Cici, ne bit bolj papeška od papeža. Citirano res piše, piše pa tudi: razen tam, kjer ni oziroma ni mogoče pričakovati večjega števila ljudi. Torej ni res, da morajo biti po zakonu psi privezani vedno in povsod. Redar pa res lažje napiše kazen tistemu, ki ima psa lepo ob sebi, kot pa takrat, ko sploh ne ve kje je lastnik.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #926 : 28 Februar 2013, 13:11:43
No, na Danskem sta z vzrejo bila prisiljena prenehati cloveka ki sta imela pse v krasnih pogojih, pazljivo izbirala nove lastnike, opravljala vse zdravstvene teste..tam so za vzrejo psi morali tudi skozi probo karakterja v razlicnih situacijah. In ni fer.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #927 : 28 Februar 2013, 13:13:49

Cici, ne bit bolj papeška od papeža. Citirano res piše, piše pa tudi: razen tam, kjer ni oziroma ni mogoče pričakovati večjega števila ljudi. Torej ni res, da morajo biti po zakonu psi privezani vedno in povsod. Redar pa res lažje napiše kazen tistemu, ki ima psa lepo ob sebi, kot pa takrat, ko sploh ne ve kje je lastnik.

In teoretično, če bi me redar hotel kaznovati zaradi psa, ki hodi zraven mene neprivezan, jaz pa s sabo nimam ne svojih dokumentov ne dokumentov psa, kako bo dokazal, da je moj? Kako bo sploh dokazal, kdo sem jaz? :)



Maksimvs

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #928 : 28 Februar 2013, 13:15:30
Mja kaj pa se smatra kot "tipicen lastnik"?

Lahko zamenjaš s "stereotip lastnika".

Why can´t we all just get along!


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #929 : 28 Februar 2013, 13:17:34


Cici, ne bit bolj papeška od papeža. Citirano res piše, piše pa tudi: razen tam, kjer ni ziroma ni mogoče pričakovati večjega števila ljudi. Torej ni res, da morajo biti po zakonu psi privezani vedno in povsod. Redar pa res lažje napiše kazen tistemu, ki ima psa lepo ob sebi, kot pa takrat, ko sploh ne ve kje je lastnik.

S tem sem samo povdarjala kar jst ni želela razumeti.
Razen tam, kjer ni oziroma ni mogoče pričakovati večjega števila ljudi: Ja, na poljih, v gozdovih... Vsekakor pa se večje število ljudi lahko pričakuje v mestih, v Tivoliju, na Rožniku itd. Pač tam ga pa moraš imet privezanga, po zakonu.
In nisem mislila da morajo biti psi privezani vedno in povsod, samo rekla sem da po zakonu piše, da mora bit na javnih površinah zavezan. To si pa lahko potem vsak po svoje iterpretira, za nekoga bo to pomenilo striktno na cesti, pločnikih, ob gručah ljudi, za druge pa tudi po poljih, ki naj bi bili javna površina, saj je opredelitev javne površine v zakonu spisana kot površina ki je dostopna ali delno dostopna vsakomur.


If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?