Pes napade psa!

Herr-Thor · 707337

Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #990 : 28 Februar 2013, 22:44:11
Jah, zgleda da vi ne vesta kako izgleda, če argentinska doga napade?  ???
Kompetenten vreditelj teh prijaznih živalic je v svojih besedah na tem forumu izrazil spoštovanje in odobravanje do ubijalskega karakterja argentinskih dog.
Ni vzreditelj, lastnik je. Pes mu pa na razstavah dobi titule kadar je sam v ringu, temu se rece "kjer se pojavi pobere vse". Ampak ajde.

Hvala Tjasa :-* :-* Samo zgoljava pa res nisem pa 8-9 kg premalo si mi dala 8)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #991 : 28 Februar 2013, 22:54:58
Nekateri bi radi pri ljudeh s svojimi psi vzbudili nekaksno strahospostovanje, zivijo v strahu oz. nesigurnosti in je zato v vsakem postu ene 3x treba napisati kako bi pes branil druzino, kako IZKLJUCNO samo druzinski clani lahko to in ono pocnejo psu, pac nekdo jim je napumpal glavo in pse tudi vzgajajo v takem presranem duhu, zato pa so histericni. Ker ce kdo ni vedel je Slovenija splosno nevarna drzava, roparji prezijo na vsakem koraku in zato je zelo pomembno drugim ljudem ves cas polagati na srce kaksni mesarji so nasi psi, da slucajno nebi kdo kaj probal. Wtf.
Preden sem si jaz omislila pasmo sem tudi poslusala kako ti malodane v fasirano meso spremenijo roko, ce te zgrabijo, mislim stereotipov je polno, taki Chuck Norris psi so, vsemogocni.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #992 : 28 Februar 2013, 23:14:50
Nekateri bi radi pri ljudeh s svojimi psi vzbudili nekaksno strahospostovanje, zivijo v strahu oz. nesigurnosti in je zato v vsakem postu ene 3x treba napisati kako bi pes branil druzino, kako IZKLJUCNO samo druzinski clani lahko to in ono pocnejo psu, pac nekdo jim je napumpal glavo in pse tudi vzgajajo v takem presranem duhu, zato pa so histericni. Ker ce kdo ni vedel je Slovenija splosno nevarna drzava, roparji prezijo na vsakem koraku in zato je zelo pomembno drugim ljudem ves cas polagati na srce kaksni mesarji so nasi psi, da slucajno nebi kdo kaj probal. Wtf.
Preden sem si jaz omislila pasmo sem tudi poslusala kako ti malodane v fasirano meso spremenijo roko, ce te zgrabijo, mislim stereotipov je polno, taki Chuck Norris psi so, vsemogocni.

Ni gumba like, ker drugače bi ga stisnila, sploh za zaključek  :o

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #993 : 01 Marec 2013, 01:37:34
A je tole posnetek iz SLO? Ne morem odpreti, mi ne dela Flash.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qnzWgbdqerI

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #994 : 01 Marec 2013, 07:35:11
ja

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #995 : 01 Marec 2013, 07:51:01
A pa dej no... kakšen naslov. Tudi takole teatralno histeriranje kot je naslov tegale linka dela veliko škode. Skoraj ubil ga pač ni, oznake nevaren pes pa tudi ni imel.
Sej je prav in fajn, da se pove kaj se lahko zgodi, kadar.... in kako preprečit, da bi se to zgodilo, pa čemu služi vzgoja, šolanje in izobraževanje, ampak tole pa... kristusove gate no...

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #996 : 01 Marec 2013, 08:00:44
V resnici na posnetku zgleda hujše kot je bilo v realnosti.
Se mi je pa prejle zaletelo, ko sem pila jutranjo kavo in brskala po zakonih, da odkrijem kaj za vraga pomeni razkazovanje živali, in sem naletela na tole :

19. člen

(uporaba živali)

Kdor pri posamezniku s ščuvanjem ali razkazovanjem živali namenoma povzroči občutek strahu ali ogroženosti, se kaznuje z globo od 50.000 tolarjev do 100.000 tolarjev.

In mi ni jasno kako uporabljati mojo žival? A so kje še navodila za uporabo?


In seveda nikjer ne piše kaj za vraga pomeni razkazovanje. Vrjetno so mislili da če pokažeš na svojega "groznega" psa in se oseba ustraši, da to pomeni razkazovanje? Pa dodaš še "raztrgal te bo" in je to kršitev.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #997 : 01 Marec 2013, 08:14:55
Cici, to sem že jaz spraševala, pa tu očitno ne dobiš odgovorov na konkretna vprašanja.
Je pa treba brati razkazovanje skupaj z "namenoma" in "povzročitvijo občutka strahu.." kjer je pa vprašanje dokazljivosti namena.

Izgleda da so zakoni napisani dovolj ohlapno, da te lahko hakljajo če želijo, če ne želijo pa pač ne.



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #998 : 01 Marec 2013, 09:19:45
Res je nerodno napisano, ampak a je res tako težko razumeti, da je to ustrahovanje?



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #999 : 01 Marec 2013, 09:23:37
Jst, ustrahovanje je lahko zelo individualen pojem. Nekdo se lahko počuti ustrahovanega že če vidi psa, medtem ko se nekdo drug počuti ustrahovanega šele ko se ta pes zaganja vanj. Pravo mora pa to zelo jasno opredeliti - v zakonih in predpisih ne bi smelo biti prostora za neke individualne poglede.

Je opozorilo "ne posegajte v mojega psa, ker tega ne prenaša najbolje" lahko že ustrahovanje, ali je samo opozorilo? Kar se mene tiče je opozorilo. Nekdo drug lahko to vzame kot ustrahovanje.



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #1000 : 01 Marec 2013, 09:30:53
Jst, ustrahovanje je lahko zelo individualen pojem. Nekdo se lahko počuti ustrahovanega že če vidi psa, medtem ko se nekdo drug počuti ustrahovanega šele ko se ta pes zaganja vanj. Pravo mora pa to zelo jasno opredeliti - v zakonih in predpisih ne bi smelo biti prostora za neke individualne poglede.

Je opozorilo "ne posegajte v mojega psa, ker tega ne prenaša najbolje" lahko že ustrahovanje, ali je samo opozorilo? Kar se mene tiče je opozorilo. Nekdo drug lahko to vzame kot ustrahovanje.

Imaš prav. Ampak zakoni ne morejo biti spisani za vsako posamezno situacijo.



Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1001 : 01 Marec 2013, 09:48:38
Cici, to sem že jaz spraševala, pa tu očitno ne dobiš odgovorov na konkretna vprašanja.
Je pa treba brati razkazovanje skupaj z "namenoma" in "povzročitvijo občutka strahu.." kjer je pa vprašanje dokazljivosti namena.

Izgleda da so zakoni napisani dovolj ohlapno, da te lahko hakljajo če želijo, če ne želijo pa pač ne.
Za avtentično razlago zakonov je pristojen državni zbor in kadar so stvari dvoumne, jih lahko pojasni samo zakonodajalec. Verjetno bi pojasnili tudi pripravljalci zakona oz. nekdanji vurs, čeprav si po mojih izkušnjah z njihovimi pojasnili ne moreš prav nič pomagat, ker ko npr. ne znajo odgovorit mail posredujejo komu drugemu, ki naj bi znal, tisti drugi pa ne odgovori. Maš sicer možnost ukrepanja zoper to, kar pomeni da še dlje rabiš zato, da ne zveš nič. Lahko vprašaš kakšnega inšpektorja, ampak to je pol njegova  interpretacija in kakšen drug inšpektor bi lahko imel drugačno. Verjetno je pa razkazovanje mišljeno v podobnem smislu kot je npr. razkazovanje orožja al pa drugih "nevarnih" predmetov z namenom ustrahovanja.

"Ne posegajte v mojega psa, ker tega ne prenaša najbolje" pa ne more bit never ever ustrahovanje, ker je iz tega precej očiten tvoj namen opozoriti in ne ustrahovati.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1002 : 01 Marec 2013, 10:21:44
Citiraj
V resnici na posnetku zgleda hujše kot je bilo v realnost

 :D
na posnetku zgleda tako kot je dejansko bilo, namreč ravno zato je tako pomemben in javno objavljen da se določeni več ne morate sprenavedati
Da pa se doga ni prav poleg spravla in jih zlatko še ni bolj odnesel hvalabogu, drugič ne bo toliko sreče če se ne bo ukrepalo

Večina javnosti pač vidi točno to kar je; napad psa , ki je na javni ulici neobvladljiv, ljudje bodo začeli snemati in slikati in se bo mit o lastniku psa kot žrtvi pri nas hitro razblinil

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1003 : 01 Marec 2013, 10:24:55
"Ne posegajte v mojega psa, ker tega ne prenaša najbolje"

In tak pes očitno ni za v javnost, ker ne bo dobro prenašal ko mu bo na hrbet priletel petleten otrok.  ::)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1004 : 01 Marec 2013, 10:27:12
nekako tako kot bi jaz rekel "ne prit v moj osebni prostor ker bom vas in vašega cucka pritisnil, ker tega ne prenašam najbolje"

kakšne argumente tule bereš, potem pa ni čudno da je javnost postala tako alergična

Pa še na razne mixe in xpse se ne morete izgovarjat

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1005 : 01 Marec 2013, 10:45:35
In tak pes očitno ni za v javnost, ker ne bo dobro prenašal ko mu bo na hrbet priletel petleten otrok.  ::)
To je druga tema. Vprašanje se je nanašalo na konkretno določbo v zakonu.

nekako tako kot bi jaz rekel "ne prit v moj osebni prostor ker bom vas in vašega cucka pritisnil, ker tega ne prenašam najbolje"
No, jaz tuj osebni prostor spoštujem in pričakujem, da tudi drugi mojega in se po nepotrebnem ne silijo vanj. Socialni prostor je 1.2 - 4 m okoli posameznika, javni pa 4 m in več. Sej ne more bit tako težko spoštovat osnovnih pravil (pisanih in nenapisanih) sobivanja v družbi... Na cesti al pa v trgovini pač pričakujem, da mi otroci ne padajo na hrbet. Na otroškem igrišču se to pač lahko zgodi.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1006 : 01 Marec 2013, 11:00:28
nekako tako kot bi jaz rekel "ne prit v moj osebni prostor ker bom vas in vašega cucka pritisnil, ker tega ne prenašam najbolje"

In bi iz preventive cucka res pritisnil. Tko smo se enkrat na cesti pred našo hišo menli z enim stricu pa pride iz dvorišča naš pes, ki je čist lagano hotel povohat koga imamo na obisku in ko mu pes pride na ena dva metra začne histerijo zganjat ter kamne v njega metat. Pa pes res ni niti nakazoval, da ima kakršnekoli zle namene, mi pa seveda nismo predvideli stričeve reakcije.
Vedno povem vsakemu, ki hoče božat mojega psa da tega ne prenaša najbolje če to počnete na tak al pa tak al pa tak način, ima pa zelo rad če se mu približate tako in tako ter ga božate na tak in tak način. Ker res ni navdušen, da mirno leži zraven mene na kavici in se nekdo skloni nad njega in ga začne po glavi božat. Ne dela panike, ampak še neuki ljudje me ob tem sprašujejo "ka pa tk z belim gleda, mu ne paše a?" Ne, mu ne, dejte ga tkole pa se ga ne boste znebili  :) 



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1007 : 01 Marec 2013, 11:08:47
Citiraj
Ne posegajte v mojega psa, ker tega ne prenaša najbolje 

Citiraj
Tko smo se enkrat na cesti pred našo hišo menli z enim stricu pa pride iz dvorišča naš pes, ki je čist lagano hotel povohat koga imamo na obisku in ko mu pes pride na ena dva metra začne histerijo zganjat ter kamne v njega metat

presenečena ? in oboje je seveda narobe

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1008 : 01 Marec 2013, 11:21:24
Hočeš povedat, da imata in pes in človek pravico do osebnega prostora in da se vanj ne posega? Se strinjam



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1009 : 01 Marec 2013, 11:37:26
Ker ce kdo ni vedel je Slovenija splosno nevarna drzava, roparji prezijo na vsakem koraku ...
o ti kriza...samo resssss...tale zlatko je sigurno šolan za žeparja (to zato, ker se bojda zlatkoti, labiji in njim podobne miroljubne pasme že skotijo za to, da prinašajo in služijo človeku)....jaaaa in je hotu lastnici AD iz žepa potegnat denarnico z osebnimi dokumetni. Oh seveda je potem primerna reakcija da je dogec branil svojo družino  >:D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1010 : 01 Marec 2013, 11:47:03
Je JA dosti boljša, zato odsvetujem migracijo  ;D

Mi je pa smešen ogrizeni zlatko s premajhnim satelitom  :o................rane na zgornjem delu vratu so j.ba ;D (po slikah v medijih sodeč)



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1011 : 01 Marec 2013, 11:50:19
Jaz sem dva vecera nazaj srecala enega starejsega gospoda z Pitom na povodcu v eni roki, v drugi pa palico. Za njim pa spusceni ocitno njegovi dve rahlo okrogli majhni mesanki ki sta srecno capljali za njim.
In je prav dobro izgledal, ocitno ima poln kufer tega da od vsake hise letijo vanje psi tako da je zacel nosit palico.
Istocasno pa na vogalu stoji en majhen fantek z majckenim mladickom mesanckom v narocju in nas caka da pridemo s psi mimo in pobara "gospa, a imate mogoce kakega takega mladicka za podarit?".. :)
Kot enkrat ene puncke, one bi imele mladicka ;D

Nekateri otroci se nimajo vcepljenih stereotipov, so pa tudi drugacni. Odrasli pa vecinoma kar.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1012 : 01 Marec 2013, 11:56:39
Hočeš povedat, da imata in pes in človek pravico do osebnega prostora in da se vanj ne posega? Se strinjam

Tega nihce ne zanika ne mores pa zato zagovarjati skrajnega odziva, ki se je med drugim kazniv,
Eno je stvar bontona druga pa cloveka ali psa ki ni stabilen, ce nimas zivcev za javnost (vlak, bus, kino, prodajalne, plaza.. ) ostan doma ali na zdravljenje

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1013 : 01 Marec 2013, 12:11:16
Imaš prav. Ampak zakoni ne morejo biti spisani za vsako posamezno situacijo.
Seveda ne, ampak določene stvari morajo biti pa jasne in nedvoumne.

Lahko vprašaš kakšnega inšpektorja, ampak to je pol njegova  interpretacija in kakšen drug inšpektor bi lahko imel drugačno.

Verjetno je pa razkazovanje mišljeno v podobnem smislu kot je npr. razkazovanje orožja al pa drugih "nevarnih" predmetov z namenom ustrahovanja.

"Ne posegajte v mojega psa, ker tega ne prenaša najbolje" pa ne more bit never ever ustrahovanje, ker je iz tega precej očiten tvoj namen opozoriti in ne ustrahovati.
Sleepy, glede na zapisano glede inšpektorjev in različnih interpretacij, je tole zadnje o očitnosti namena zgolj tvoja interpretacija. Sicer je enaka moji, ampak če ima tisti, ki piše kazen drugačno, si s tem nimava kaj pomagat.

nekako tako kot bi jaz rekel "ne prit v moj osebni prostor ker bom vas in vašega cucka pritisnil, ker tega ne prenašam najbolje"

kakšne argumente tule bereš, potem pa ni čudno da je javnost postala tako alergična

Pa še na razne mixe in xpse se ne morete izgovarjat
Jaz sem govorila o poseganju, ne o vdoru v osebni prostor.

Pa da se ne bo razumelo narobe - moj pes, za razliko od mene, celo prenaša tudi poseganje vanj, celo napade, ne samo vdor v njegov osebni prostor.

Me pa zanima kaj si želel povedat. Če se pes tretira kot predmet, ali bi ti torej mirno gledal kako nekdo (nek neznanec) odpre vrata tvojega avtomobila, se vsede vanj, začne po njem tolči,.. Se torej v takem primeru ne sme obrambno reagirati?



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1014 : 01 Marec 2013, 12:12:30
Pa ko je ravno govora o osebnem prostoru psov in nas ljudi.
http://www.happy-doggy.si/projekt-rumeni-smr%C4%8Dki.html
http://theyellowdogproject.com/The_Yellow_Dog_Project/Home.html

Ja psi potrebujejo svoj prostor...ne samo ker so agresivni, ampak ker preprosto morda rabijo čas, so bolni, hendikepirani, ravnokar tretirani s kakšnim zdravilom...in seveda tudi zato, ker so osebna lastnina, ki je tujci nimajo avtomatsko pravico tikat. Če so že tako zelo ''stvar'' - pip$% vsem se zdi normalno, da nekdo ne šlata tvoje nove ogrlice, majice, mobija, kolesa...psa pa kot po pravilu morajo/lahko od kjer koli kakor koli žnarajo vsi, ki se jim sprdne.  ::)
Ne znam povedat kako sem bila tečna po operaciji moje psice. ;) Preden je blo čas razložit vsem kretenom, ki so jo hotli vlačit po rokah je bilo dosti lažje ostro rečt ''ne je božat, ker ji ne paše''. In potem poslušaš kot prvo ''a je huda''  ::) Ne ni huda ima pa težave s hojo in ji žnaranje iz vseh strani nič ne koristi. S povodcem je pa tud ne moreš kar potegnat stran od tečnob, ker v času rehabilitacije to pač ni zaželjeno. No saj tudi drugače ne, ampak takrt pa sploh ne, ker lahko narediš piz$%#.

A je tako težko spoštovat osebne prostore - tudi živali ??? In predvsem a je tako težko s svojimi dejanji (pod to spada tudi čuvanje svojih psov in otrok, da ne težijo ostalim) dajat ''zrak'' ostalim ter si ga ne jemati samo zase ???

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1015 : 01 Marec 2013, 12:21:57
Druga stvar, pove marsikaj o narodu ki ima ze pravila da se je potrebno drug od drugega 4m stran drzat, je kar zrcalo v kaksni situacijo smo,

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #1016 : 01 Marec 2013, 12:23:15
Druga stvar, pove marsikaj o narodu ki ima ze pravila da se je potrebno drug od drugega 4m stran drzat, je kar zrcalo v kaksni situacijo smo,

Ampak res! Še dobro, da ste preživeli svoje šolanje.



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #1017 : 01 Marec 2013, 12:26:51
Ja psi potrebujejo svoj prostor...ne samo ker so agresivni, ampak ker preprosto morda rabijo čas, so bolni, hendikepirani, ravnokar tretirani s kakšnim zdravilom...in seveda tudi zato, ker so osebna lastnina, ki je tujci nimajo avtomatsko pravico tikat. Če so že tako zelo ''stvar'' - pip$% vsem se zdi normalno, da nekdo ne šlata tvoje nove ogrlice, majice, mobija, kolesa...psa pa kot po pravilu morajo/lahko od kjer koli kakor koli žnarajo vsi, ki se jim sprdne.  ::)

Pa ne mi reči, da imaš tako hude probleme s tem, da vsi silijo v tvojega psa.
Če smo že pri lastnini: ne, nimam nič proti, če se kdo približa mojemu avtu. Tudi če ga očisti snega, nimam nič proti. :)
Seveda imam proti, če ga popraska, ampak to je nekaj drugega in se temu reče "poškodovanje tuje lastnine".



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #1018 : 01 Marec 2013, 12:27:57
A je tako težko spoštovat osebne prostore - tudi živali ??? In predvsem a je tako težko s svojimi dejanji (pod to spada tudi čuvanje svojih psov in otrok, da ne težijo ostalim) dajat ''zrak'' ostalim ter si ga ne jemati samo zase ???

Jaz imam tudi rada svoj mir... in se trudim, da ne kratim mira drugim.


Maksimvs

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #1019 : 01 Marec 2013, 12:35:46
Lunette, pomoje folk sili vate zaradi tebe. Jest sem recimo grd, pa nimam takih problemov.   :D :P

Why can´t we all just get along!