Pes napade psa!

Herr-Thor · 706229

TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1020 : 01 Marec 2013, 12:38:18
Seveda imam proti, če ga popraska, ampak to je nekaj drugega in se temu reče "poškodovanje tuje lastnine".
Ah daj no.. mirno bi gledal da se ti kar nekdo vsede v avto ali pa uleže na avto - tudi če ga pri tem nič ne poškoduje? Bi dovolil kar nekemu mimoidočemu, ki ga ne poznaš, premikati sedeže v tvojem avtomobilu, pri čemer ne moreš vnaprej vedet ali bo kaj zlomil ali ne?

Me prav zanima ali je poseganje v tujo lastnino res kar tako preprosto dovoljeno ali ne - sem pa prepričana da obstaja kje kak zakon, ki to ureja.

Pa mimogrede. Glede na to, da zakonodaja kar se psov tiče, pozna termin "izzvan napad" in s tem pogojem se pes ne uvrsti med nevarne, bi bilo mogoče dobro kakšno reči tudi glede tega.

Če je to v zakonodaji predvideno, se očitno "dovoljuje" vozit naokoli pse, ki reagirajo na posege vanje tudi z napadom.


.. oz. je to spet en dvoumen termin, ki si ga lahko vsak po svoje razlaga  ::)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1021 : 01 Marec 2013, 12:39:22
Pa ne mi reči, da imaš tako hude probleme s tem, da vsi silijo v tvojega psa.
Če smo že pri lastnini: ne, nimam nič proti, če se kdo približa mojemu avtu. Tudi če ga očisti snega, nimam nič proti. :)
Seveda imam proti, če ga popraska, ampak to je nekaj drugega in se temu reče "poškodovanje tuje lastnine".

8) Jp. Mini pes, ki prijazno gleda v svet. Poleg tega pa še obvlada osnove bontona in je nasploh fascinantna, ker se ne zaganja v vse kar vidi. Na željo po božanju pa se takoj odzove z ljubčkanjem, muzanjem skratka taka prijazna kužika je. In ja na take palijo starši z malimi otroci  ::) ker zgleda kot Teddy bear od Nicija.  :P In to je skrajno nadležno, če se mora naučit na novo uporabljat operirano tačko. Doma pa si praktično zraven vrtca.
Torej v primeru ''nepooblaščenega'' tikanja moje psice bi lahko v tem primeru prišlo do ''poškodovanja tuje lastnine'' (kamot kje kako vez poškoduješ, šiv strgaš, povzročiš bolečine...).
Ali v primeru starega artritičnega psa...ko tvoja lastnina (beri tvoj pes) skoči na mojega ''sej se bo samo igral'' tudi kamot gre kje kaj v maloro.
Seveda nimam nič proti, da moje pse kdo boža. Ampak mi je pa kulturno, če povprašajo oz. vsaj pozdravijo, Kar večinoma ne in vse skupaj poteka tako kot, da mamica otroku v gozdu kaže gobo in mu razlaga kako se jo lahko pobere...jaz pa sem zraven bukovo drevo ::)

Žalost družbe ni v tem da so pravila o osebnem prostoru...žalostno je da jih čedalje več misli, da oni so drugih pa ni ali so zato, da lahko na njih polnijo svoj ego. Me ne moti, če kdo stoji v mojem osebnem prostoru (v dvigalu recimo se težko ogneš tega) moti me, da mi nevljudno ''diha za ovratnik'' in ne premore osnovega bontona ter žnara vame za zadovoljitev svojih potreb po utesnjevanju drugih.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1022 : 01 Marec 2013, 12:40:57
Me ne moti ce katera v mene sili :-X

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1023 : 01 Marec 2013, 12:42:27
Lunette, pomoje folk sili vate zaradi tebe. Jest sem recimo grd, pa nimam takih problemov.   :D :P
:D :D :D si me nasmejal :D mogoče pa res  :P

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #1024 : 01 Marec 2013, 12:47:24
8) Jp. Mini pes, ki prijazno gleda v svet. Poleg tega pa še obvlada osnove bontona in je nasploh fascinantna, ker se ne zaganja v vse kar vidi. Na željo po božanju pa se takoj odzove z ljubčkanjem, muzanjem skratka taka prijazna kužika je. In ja na take palijo starši z malimi otroci  ::) ker zgleda kot Teddy bear od Nicija.  :P In to je skrajno nadležno, če se mora naučit na novo uporabljat operirano tačko. Doma pa si praktično zraven vrtca.
Torej v primeru ''nepooblaščenega'' tikanja moje psice bi lahko v tem primeru prišlo do ''poškodovanja tuje lastnine'' (kamot kje kako vez poškoduješ, šiv strgaš, povzročiš bolečine...).
Ali v primeru starega artritičnega psa...ko tvoja lastnina (beri tvoj pes) skoči na mojega ''sej se bo samo igral'' tudi kamot gre kje kaj v maloro.
Seveda nimam nič proti, da moje pse kdo boža. Ampak mi je pa kulturno, če povprašajo oz. vsaj pozdravijo, Kar večinoma ne in vse skupaj poteka tako kot, da mamica otroku v gozdu kaže gobo in mu razlaga kako se jo lahko pobere...jaz pa sem zraven bukovo drevo ::)

Žalost družbe ni v tem da so pravila o osebnem prostoru...žalostno je da jih čedalje več misli, da oni so drugih pa ni ali so zato, da lahko na njih polnijo svoj ego. Me ne moti, če kdo stoji v mojem osebnem prostoru (v dvigalu recimo se težko ogneš tega) moti me, da mi nevljudno ''diha za ovratnik'' in ne premore osnovega bontona ter žnara vame za zadovoljitev svojih potreb po utesnjevanju drugih.

Tu opisuješ posebno situacijo. Kar razumem. Dvomim pa, da je v splošnem to tak problem.



Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1025 : 01 Marec 2013, 12:47:32
Pa ne mi reči, da imaš tako hude probleme s tem, da vsi silijo v tvojega psa.
Če smo že pri lastnini: ne, nimam nič proti, če se kdo približa mojemu avtu. Tudi če ga očisti snega, nimam nič proti. :)
Seveda imam proti, če ga popraska, ampak to je nekaj drugega in se temu reče "poškodovanje tuje lastnine".
ad 1) Zakaj bi smel to počet kdorkoli in zakaj bi tisti drugi to moral prenašat?
ad 2) Tvoja pravice se je odreči vsem svojim pravicam. Pravica vseh ostalih pa je, da se odločijo drugače. Torej dejmo spoštovat pravice drugih tudi, če smo se jim sami odrekli.
ad 3) Jaz pa imam proti, če se samo usede gor in nič ne poškoduje. Tudi avta mi ni treba pucat brez dogovora z mano. In ja, imam proti, če kdo brez mojega soglasja rine v mojega psa (in odziv psa pri tem sploh ni pomemben).

Druga stvar, pove marsikaj o narodu ki ima ze pravila da se je potrebno drug od drugega 4m stran drzat, je kar zrcalo v kaksni situacijo smo,
No, tole bo kar mednarodna kultura. Btw. 4 m in več je javni prostor. In blagor narodu, ki to razume in njegovim pripadnikom ni težko imeti povsem običajnih socialnih stikov z razdalje enega metra.
Grozno res, kako eni pričakujemo, da nam za ovratnik dihajo samo tisti, ki jim mi to dovolimo. Res, čuden narod... ::)

Drugače pa... no... zgornja izjava pove marsikaj skupaj s tole...
Me ne moti ce katera v mene sili :-X
Pa nočejo?  ::)

No, zdej jo celo razumem...  :P Zgornjo izjavo namreč  :D

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1026 : 01 Marec 2013, 12:53:55
O a ja...pa to tudi. Svoje pse imam na povodcu vedno, ko smo v urbanem okolju. Pobiram drekce. Svoje pse med srečevanjem tudi enga navadnega sprehajalca (tudi brez psa) ki ga srečamo najman 2xnadan umaknem na drugo stran sebe. Tako, da sem vedno jaz umes. Tudi na svojem travniku pse pokličem in pripnem, če srečam mimoidoče. Pa ne, ker bi ne ubogali ali bili nevarni, ampak, ker mi je to kulturno. Ker vem, da psi lahko postanejo bolj zaželjeni smo z lepim zgledom.

Psi so MOJ hobi in s svojim hobijem nimam pravice drugim kakor koli delat težav (pod to spada tudi strah tistih, ki se psov bojijo že samo na sliki).
Mogoče nas pa zato radi vidijo  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1027 : 01 Marec 2013, 12:55:21
Kaj slovenceljni še nismo uzakonili :o
Vsi delamo "po zakonu" ; imamo pa to kar imamo.........."bjanko" bulšit  :o

.........ja prav zanimivo branje ;D



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1028 : 01 Marec 2013, 12:56:33
No, zdej jo celo razumem...  :P Zgornjo izjavo namreč  :D
:D a šele sedaj  :P

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #1029 : 01 Marec 2013, 12:58:12
Mogoče nas pa zato radi vidijo  ;)


Dokler ne naredeš nekoga, ki bi tvojega psa hotel le pobožati ... :)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1030 : 01 Marec 2013, 13:01:58
Osnova bontona ali kultura bivanja...to se še lah naučit. Empatija je pa baje prirojena. Eni jo imamo eni pa se je tud zaigrano (torej naučeno) ne znajo držat. Tudi, če mene nekaj ne moti morda moti ostale. Zakaj se nebi potrudila, da jim ni moteče ??? Aja mogoče zato, ker nisem egocentrična.

Naderem ??? Ne samo dovolj jasno izustim ''ne je božat''. Razlika? Velika  ;) Če ni njihov ego užaljen, ker nisem rekla ''vam jo dam za sabo'' jim celo na kratko povem, da pač ni zato pa zato pri volji. Večina potem še prijazno klepeta naprej in morda, ker razume situacijo lahko psico poboža - zakaj pa ne. Samo ne mi je popadit, pa grabit, drezat tam, ko se ti zdi  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1031 : 01 Marec 2013, 13:54:32
spolne preference posameznikov so njihova osebna zadeva, će moški pride socializirat , sploh z njegovim psom me prav nič ne moti, če pa me bo nadlegoval pa bom odreagiral temu primerno, sem odrasla oseba in se znam postaviti zase ali svojega psa;
Davor, kako pa bi reagiral, da bi bilo pravilno? Nas lahko prosim izobraziš za take primere?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1032 : 01 Marec 2013, 14:10:37
Nismo Maksimvs nč bat.

Kar se osebnega prostora tiče - če nekdo pokaže, da mu ni všeč, če se mu približaš (ali njegovemu psu) se mu pač ne približaš in svojemu psu rečeš naj gre okoli. Problem rešen, ane. Njegova pravica. Da bi se  pa zaradi parih asocialnih (iz kakršnega koli vzroka) vsi na široko izogibali drug drugemu je pa čist mimo. jaz in moje psice imamo zelo veliko toleranco do "posegov v naš prostor". Zanimivo pa je, ko recimo ob srečanju z  povem, da se njihov pes ali otrok ali on sam lahko spoznava ali igra če se hoče z vsemi psicami razen telele ki je na fleksu,  je velika verjetnost, da bo šel točno k tisti psici. Pač. Moram pa reči, da na prijazno pojasnilo skoraj brez izjeme umaknejo prste/otroke/pse. Tako nesramen, da je pustil svojega samca, da se valja po stari krhki psici je bil en sam. Nesramnežev, ki so spustili svojega psa k gonečkam, čeprav so bili že od daleč opozorjeni, je bilo nekaj več - a nihče od njih napake ni ponovil, ker je bil za nesramnost nagrajen z nekajdnevnim cviljenjem nesojenega ljubimca. Tudi ko smo socializirali mladiče, se je skoraj vsem dalo dopovedat, kdaj lahko mečkajo mladiča in kdaj morajo počakat da se umiri. Tako da...k sreči so ljudje dosti bolj "normalni" kot bi bilo soditi po komentarjih na Fb in forumih.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1033 : 01 Marec 2013, 14:15:29
No, logično je, da najprej vprašaš, če se lahko približaš. Od tam naprej pa v skladu z odzivi. Pa ni težav. :) Simpl as that.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1034 : 01 Marec 2013, 14:17:38
Da ,ste to pokazale vesoljni Sloveniji par dni nazaj
Ena lastovka še ne prinese pomladi, pa zaradi enega gnilega jabolka menda tudi ni celo drevo zanič  8) Pa da izjeme potrjujejo pravilo tudi pravijo  8)

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1035 : 01 Marec 2013, 14:26:37
zgolj zato ker se je tokrat zgodilo da se je najdel kdo ki je tole posnel in tega pač sedaj ne morate zanikat še ne pomeni da je to zdaleč  edin takšen napad psa iz strani problematične pasme ki je lastnik ne obvlada

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1036 : 01 Marec 2013, 14:37:20
Nič nisi komentiral napada spuščenega psa na "problematično" pasmo. A ni tudi to težava današnjega časa? Misliš, da se napadi spuščenih psov ne dogajajo, samo zato, ker jih nihče ne posname?
Veliko psov je slabo obvladovanih al pa drugače zanemarjanih, ne verjamem, da bi predstavniki "problematičnih" pasem kaj posebej izstopali, če bi se kdo lotil delat tako raziskavo. Bi pa verjela, da bi med njimi našli veliko več uvidevnih, odgovornih in pozornih lastnikov kot med ostalimi, latniki psov "neproblematičnih" porekel.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1037 : 01 Marec 2013, 14:42:00
O tem priča tudi dejstvo, da je posnetek malo bolj atraktivnega pretepa dvignil toliko prahu. Če bi bili resnejši spopadi vsakodnevni, se za posnetek še zmenil ne bi noben.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1038 : 01 Marec 2013, 14:43:39

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


sah

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #1039 : 01 Marec 2013, 15:08:44
če je že imel tisti kol v rokah, naj bi ga vsaj uporabil. Tolk so mahali z kolom, ampak psa noben ni niti udaril.

V tej situaciji ko odpove vse, pa drugega kot sila ne pomaga. Tetka bi morala psa takoj zagrabit za ovratnico, in toliko časa trest, da bi spustil. In spustit bi moral takoj.  Ona pa debatira in se pregovarja.




vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #1040 : 01 Marec 2013, 15:08:54
Veš, jaz bi svoje otroke naučila pravilnega pristopa do psa, ne mi pa rečt da nobena mama ni sposobna svojega otroka naučit da se prej vpraša če sme blizu psa.

Vprašanje je bolj, če se najprej da naučit staršem pravilnega pristopa do tujega psa.

Kolega pri katerem so imeli že nekaj legel zlatkotov, v tistem času so imeli doma 2 psički je pred časom zelo prepričano sam vase nad glavo mojega psa s svojim otrokom izvajal manevre (otroka dvignil v zrak med mizami nad psa, da je lahko psa trepljal po glavi). Pa bi si misil pri vseh teh leglih, ki so jih imeli pri njih doma, da mu bo kaj jasno da je to večini psov neprijetno.

Zaključek - sposobni naučit se pravilnega ravnanja so vsi, vendar se večini žal ne da, tudi kadar imajo priložnost (leta lastništva psa).   ;)



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1041 : 01 Marec 2013, 15:13:05
sprva mirno opozorim in direktno povem nato pa zarjovem, če ne gre drugače pa tudi fizično posežem ali prijavim
Torej naredil bi točno to, kar tu drugim očitaš da ne bi smeli?



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1042 : 01 Marec 2013, 15:39:34
Citiraj
Torej naredil bi točno to, kar tu drugim očitaš da ne bi smeli? 

kaj ne bi smel ? zavarovati svojega psa in sebe ob napadu ? odriniti otroka ? imate vi prave male gangsterje tam doli, če vas mulci napadejo , pa edino kar vam pade na pamet je da na njih naščuvate svoje pse

Dejansko je to nadaljevanje debate ki smo jo že imeli, kjer ste z lanabelo zagovarjale vzgojne ugrize , tko preventivno da otrok ne sili kam mu ni treba
Kak starš ki vas bere mora biti sila navdušen

Citiraj
Nič nisi komentiral napada spuščenega psa na "problematično" pasmo.

napad je napad , pa bodisi je tarča doga, pit. , zlatko ali beagle, kaj je tu komentirati, dejstvo je da nekatere ki se same vidite v tej situacije ki smo jo videli, poskušate najti sedaj izgovore


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1043 : 01 Marec 2013, 15:53:16
vidim da je novica tudi prišla v tujino

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1044 : 01 Marec 2013, 15:58:24
O ne, jaz ne iščem prav nobenih izgovorov, oba lastnika naj odgovarjata vsak za svoje napake. Hudo mi je za oba psa - enega, ker je pogrizen zaradi neprimenernega ravnanja lastnika (spuščen), drugi pa zaradi posledic tegale ugriza. Ker se običajno piše res taka lepa prihodnost 50 kilskim odraslim psom s statusom nevarnega psa, ki so si jih nabavli napačni ljudje. Si pa želim, da če že pridejo taki dogodki v javnost, ne bi imeli za posledico histeriranj okoli prepovedi pasem, ampak bi pripomogli k temu, da zdrava kmečka pamet pa mogoče ne izumre čisto...

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1045 : 01 Marec 2013, 18:10:49
V bistvu ni najhujši problem ko so psi na povodcu, in si ti zraven, Problem je, ko so na ograjenem vrtu/v avtu/v boksu zaprti ali za ograjo, na svojem prostoru, ki ga znajo tudi braniti, ko so sami, pa začno mulci ali celo njihovi starši vtikat noter prste, roke, dražit pse, jih bezat s palico.....ter ne odnehajo niti po opozorilu.


heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #1046 : 01 Marec 2013, 20:07:58
A je tole posnetek iz SLO? Ne morem odpreti, mi ne dela Flash.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qnzWgbdqerI

Šele tukaj sem videla cel posnetek. Ker ste tako že vse povedali in nima smisla ponavljati.

Nekaj pa bi dodala. Na posnetku ni viden začetek, temveč  od takrat, ko je DA že zagrabil ZP. Mogoče oz. najbrž bi bila psa hitreje narazen, če bi ostali ljudje drugače reagirali. Čeprav je seveda težko, ko te zagrabi panika in "po bitki je lahko biti general".

Lastnica je, kot se mi zdi, želela, da ji nekdo prime onega psa, da bi lahko posredovala pri tistem, ki je zagrabil ZP. Kar nekaj časa je trajalo, da je eden od ljudi vzel povodec drugega DA.

Tisti DA, ki je zagrabil ZP, ga je držal, dokler je bil ZP pri miru. Ko se ZP začel premikati, ga je stresel. Ne vem, no, ampak tista gužva ljudi - panika ljudi , ki so vpili,  je v bistvu naredila dodatno zbrko in ni pomagalo polivanje z vodo, tepež z palico,... mogoče je celo poslabšalo.

Lastnica je posredovala in je hotela, da DA spusti ZP, vendar so ji ljudje vseeno preusmerjali pozornost, ker jim je morala odgovarjati.
Ne vem, ko ga je potrepljala, ga je v bistvu želela umiriti, DA je "padel notri in je držal ZP". Če bi bilo vse skupaj bolj umirjeno, bi najbrž DA hitreje spustil ZP in ne bi bilo takih posledic.
V bistvu je lastnica pripravila DA, da je spustil ZP, vsaj tako je izgledalo na posnetku.



 



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #1047 : 01 Marec 2013, 20:09:41
 ??? no, če lahko podam svoje mnenje... ;)
doma smo imeli najprej Alexa, ki smo ga dobili pri starosti 5 let. Briard kot briard, trmast, rangiral se je vsepovsod in če smo ga hoteli imeti-ne samo imeti pač psa, ampak vzgojenega psa, smo ga morali šolati dolgo časa. Najprej narediti red, kdo je gazda v hiši, kako se obnašati do otrok, do tujcev do družinskih članov ipd. Potem smo dobili hčerkico, nobenih težav ni bilo. lepo sta se razumela, Alex je bil resnično strpen, ampak smo morali naši mali pokazati kako se je potrebno do psa obnašati. Da se ga ne sme vlačiti za dlako, jahati, mu pihati v smrček ipd. Ko smo tako vzpostavili red je stvar potekala ok. Jaz sem zaupala Alexu kot tudi hčerkici.
Težave so se pa kazale takrat kadar smo šli recimo v mesto med ljudi. lex je bil na videz kot velik srčkan medo in nekateri otroci pač niso imeli rešpekta in se je parkrat zgodilo da so se zagnali v njega kot da je plišasta igrača. Nikoli ni nobenemu nič naredil, ampak na to se sveda nisem mogla zanašat. Vedno sem ga imela na povodcu in z enim očesom sem morala paziti, da ne bi prišlo do kakšnega neljubega incidenta. Kot sem napisala že pri drugi temi, sta me pa razjezili dve stvari. Prva je ta, da sem imela psa privezanega, pa se mi je kdo približal z neprivezanim psom in ko sem mu rekla, psa privežite, pa mi reče nazaj, sej naš ne bo nič naredil....to še ne pomeni da naš tudi ne bo. Druga stvar ki pa me je razjezila pa je ta, da ko je recimo hotel kakšen otrok se približati našemu psu, pa mu je starš ped mojo hčerko rekel, ne ne smeš do kužeka, ker te bo ugriznil....enkrat sem eno žensko tako spucala ven da je bilo joj...rekla sem ji, da kako ona lahko o mojemu psu govori kaj bo naredil in kaj ne in kako si to drzne govoriti pred mojo hčerko, ki s psom živi pod isto streho in kako lahko kot tretje to izjavlja pred svojo hčerko, da se bo na koncu patološko bala vsakega psa ki bo šel mimo nje....
Če bomo vsiopravljali svoje dolžnosti in pazili na svoje otroke in pse do incidentov ne bo prihajalo. Vsak mora vprašati če lahko poboža psa, pa če je otrok ali odrasel nima veze. Vsak se mora znati približati psu in ne planiti v njega...enkrat je en moški planil na mojega psa inga začel čohat ne da bi ga pes lahko sploh povohal...jaz pa sem tipa počohala po glavi, pa me je čudno pogledal...pa sem ga vprašala, vidite niti pozdravila vas nisem, niti ne veste kdo sem pa sem vas počohala po glavi, vam je všeč? no tako se pčuti moj pes...hahahahahha. no na koncu sva se oba smejala....:)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1048 : 10 Marec 2013, 11:19:07
dobili bomo novo zakonodajo, ki med drugim :

Nova definicija nevarnega psa
Za nevarnega bo po novem veljal tudi napadalen pes in tisti, ki ogroža okolico zaradi svoje neobvladljivosti , medtem ko po zdajšnji ureditvi velja za takšnega šele pes, ki je ugriznil človeka ali žival. Skrbnik živali pomeni osebo, ki odgovarja za žival in ni nujno njen lastnik. Občinski redarji bodo v primeru odkritega prekrška na javni površini dobili pristojnost ustreznega ukrepanja. Poleg tega se bo izboljšal zajem podatkov za vodenje centralnega registra psov - obvezen bo vnos podatka o izvoru psa, s čimer se želi preprečiti nezakonit promet z živalmi.


http://www.24ur.com/nic-vec-zivalskih-cirkusov-gojenja-za-krzno-in-klanja-brez-omamljanja.html

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1049 : 10 Marec 2013, 11:50:09
Kaj naj bi to pomenilo v praksi? "Ogroža okolico" so to spuščeni psi ali tudi taki ki na povodcih bevskajo?

Tale o izvoru psa je tudi bosa. Kaj boš rekel če si psa dobil od 3jega lastnika? Razen če bo to veljalo samo za na pogled pasemske pse?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.