Pes napade psa!

Herr-Thor · 706249

Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1140 : 17 Marec 2013, 15:31:50
A se ti zdi.. :o

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1141 : 17 Marec 2013, 15:33:26
Ma ne vem no... ziher sicer nisem, ampak.... no, se pa nagibam k temu, ja  :D :D :D

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1142 : 17 Marec 2013, 15:39:44
Citiraj
Sicer pa si kakšne koristi za pse od tega člena res ne gre obetat

če se ne motim tudi vključuje odgovornost za tistega, ki vodi psa ne le lastnika (ne vem kako je to zdaj)

Citiraj
Si predstavljam, da zna bit kar nerodno davit psa s povodcem, s katerega ti binglja beagel, ki ga cota 60 kislka zverina

hja , še nisem bil v situaciji in upam da nikoli ne bom, križem rok vsekakor ne bi stal,
povodec mi je predvsem orodje da zavarujem svojega psa pri določenih situacijah,  z 12 metri se sicer da marsikaj

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1143 : 17 Marec 2013, 15:41:55
Hudic je s tem, ker on dejansko dopusca moznost da njegovega privezanega psa napadejo spusceni psi, jaz je pa ne smem. Ker ne bom obvladala situacije. On jo pa bo.
Doge so lahko napadalci, ne smejo pa biti zrtev. Kaj drugega je popolnoma nesprejemljivo.
Tudi Pritlikavi Pinc bi lahko napadel njegovega Beagla..bi upala trdit da ima Beagle zaradi oblike gobcka ipak mocnejsi ugriz, pa bi lahko prislo do krvi.
Nic, najboljse da se s Pinci ne hodi na ulice. Ker sem imela sosedo z eno psico, ki je mojega prvega psa na hodniku bloka napadla, ko je bil mladic. Lastnica pa nic in pomojem da so vse take!!

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1144 : 17 Marec 2013, 15:43:20
Citiraj
Hudic je s tem, ker on dejansko dopusca moznost da njegovega privezanega psa napadejo spusceni psi, jaz je pa ne smem. Ker ne bom obvladala situacije. On jo pa bo.
 

tako je, v primeru napada psa imaš vso pravico z vsemi sredstvi na voljo zagotoviti varnost sebe in svojega psa; poleg tega če imaš dogo , ki 10 minut kolje psa in si nesposobna posredovati slednje  ne bi smela imeti

problem je le da ve smatrate kot napad psa, vse kar se približa vašim psom pred gobec, bil to otrok ali drug pes, očitno sem tle še edini ki je še ostal in vam poskuša dopovedati razliko ob tem da smatram da voditi tri doge na povodcu je izredno neodgovorno in sumim da nisem edini ki ti je to povedal

bi pa mi sicer sedaj sila prišel prav en tak ki ni softič in lahko drži 100 kil, ker je potrebno delat v šumi, hlod na rame in gremo :D

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1145 : 17 Marec 2013, 15:52:52
Ti si pa profi v spreminjanju postov. Daj se zberi, vdihni in pisi premisljeno.
Ne, jaz govorim o napadu psov. Ce bi se prisel nekdo samo radovedno ovohavat nihce od mojih nebi zgrabil, eni ker niso zleht do drugih psov, drugi pa ker ne smejo. In ker ne vlecejo in se ne zaganjajo, se temu rece psihicna kontrola. Ce bi se, bi potrebovala tudi fizicno. Ampak to bi pomenilo da me psi ne ubogajo. V bistvu se dnevno srecujem s takimi situacijami s 100+ kil na povodcih.
Ce pa bi do napada prislo in bi napadalec bil fizicno enako mocan kot moji in bi smatrala da jim predstavlja nevarnost bi pustila da napadalca obvladajo (upam vsaj da bi jim uspelo), dokler jih nebi uspela spravit narazen.
A cem se narisat? Samo tam bi pa slike obracal, ker besed nebi mogel.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1146 : 17 Marec 2013, 15:55:18
torej gre za silobran, v čem je problem ? zakon v nobenem obziru slednjega ne spremeni in še vedno je potrebno dokazati krivdo

Citiraj
bi pustila da napadalca obvladajo (upam vsaj da bi jim uspelo), 

da z božanjem po ritki, latami, letečimi predmeti in emparom vode, če se boš na to zanašala bo slej ko prej kdo nastradal

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1147 : 17 Marec 2013, 16:11:15
Še en krog? Kdaj je silobran in kdaj ne? Upoštevaj prosim zraven še dogodke, ko ni prič ali pa je število prič na obeh straneh enako.

V mojega psa sta se dvakrat brez opozorila zagnali dve samici, ena večja od njega, ena manjša. (ne hkrati). Enkrat na poligonu in sta bila oba psa spuščena, enkrat je bil moj na povodcu. Poškodb sicer k sreči ni bilo, ampak... lahko bi se branil.
Da o trapastih samcih brez lastnika, ki so ga hotli naskočit, ker je kastriran, niti ne govorim. Noben jasno niti podoben bullu, enkrat celo en zlati prinašalec  :D. Pa zdej? Se lahko brani? Tehnično gledano napaden sicer ni bil, ampak... dosadno do ne vem kam, odgant se pa tudi ne dajo kar tako. Enkrat je celo prisopihala ena lastnica in se drla za mano, nej kr ga (kao napade), da si bo zapomnil (njen). Halo? Kje je že problem?

problem je le da ve smatrate kot napad psa, vse kar se približa vašim psom pred gobec, bil to otrok ali drug pes,

Problem je, da vam enim očitno ni jasno, da niste sami na svetu in da ne morte težit drugim (ali z otroci, ali s psi, ali z mački ali kaj vem s čim) in se skrivat za tem, da je kriv (ali pa mora tolko bolj pazit, ker je če ne itak kriv) uni drugi, ker ima pitbula/dogo/rotija...

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1148 : 17 Marec 2013, 16:32:10
Bom citirala tegalele, ker ga imam ravno pri roki, vendar podobno najdeš v vsej lovski literaturi, vsaj v tisti malo starejši, v kateri se jagri še niso fine delali in so si še upali napisati, kakšne metode uporabljajo zdaj jih sicer še vedno uporabljajo, a o njih raje ne pišejo).
Ivan Richter: Lovački psi
str 143: vsak zrel gonič mora znati po krvni sledi najti ranjeno ali mrtvo divjad. ...če je pes na povodcu po krvni sledi našel ranjeno divjad, ki je še živa, ga je treba odvezati in spustiti, da divjad ujame in zadavi.
str. 144: vsako roparico, še posebej lisico, mora gonič napasti in zadaviti ali vsaj zadržati.....

V kateri literaturi se pa fine delajo  ??? ...................... še niso prišli do zlatih ribic ;)

Kateri pes je lahko krvosledec je pač jasno ;) . Kakšno je delo krvosledca ob najdeni divjadi je tudi jasno in seveda lahko po potrebi divjad zaustavi, kar pa ne pomeni, da jo laho trga ali zakopuje.

Ostrost na roparice je zaželjena vrlina vseh lovskih psov. Ali je vsak lovski pes oster na roparice je drugo vprašanje; pri goničih (kot pri večini drugih) se ostrost ne preizkuša na preizkušnjah. Če pa g.Richter smatra, da MORA, se z njim strinjam; ampak to je najina osebna odločitev  ;)

.......toliko o "posebaj cenjenih" lovskih psih, pardon morilcih.




Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1149 : 17 Marec 2013, 16:35:03
Citiraj
Pa zdej? Se lahko brani? Tehnično gledano napaden sicer ni bil, ampak... 

Ne ni bil napaden, pričakoval pa bi da sama posreduješ in psa ki pač tvojega naskakuje odstraniš / odženeš
Si dala sicer krasen primer, kako točno tale tvoja logika deluje na poligonu ?, kjer ponavadi psi težijo drug drugim in nas  večino to ne moti in če že se posež vmes
sklepam da se KDjev držiš vstran kot hudič križa ?

Citiraj
Problem je, da vam enim očitno ni jasno, da niste sami na svetu in 


pes ki ga po lastni izbiri vodiš v javnost, mora biti na naravo slednje pripravljen, to so ti že drugi povedali, sicer lahko vztrajaš pri svojih "pravicah" ampak v kombinaciji z tvojo pasmo lahko takšno vzrajanje privede le k enem

Citiraj
Še en krog? Kdaj je silobran in kdaj ne? Upoštevaj prosim zraven še dogodke, ko ni prič ali pa je število prič na obeh straneh enako

in to je sedaj specifika zgolj za živali ? temu so sodišča in vso pravodsodje da se ugotavlja krivda

Citiraj
Enkrat je celo prisopihala ena lastnica in se drla za mano, nej kr ga (kao napade), da si bo zapomnil (njen). Halo?
 

a to je bila lanabela ?  :D

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1150 : 17 Marec 2013, 16:40:42
Ne ni bla Lanabela. Bi rekla, da njej ni treba sopihat za svojimi živalmi, ker ima pošlihtane te zadeve, za razliko od koga drugega.  :P
Za ostalo pa - zdej razumem, kaj si hotel takrat povedat s pisunstvom...

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1151 : 17 Marec 2013, 16:48:37
hvalabogu za pisunstvo v praksi upam da bom čim manj, saj kar se tiče te teme

Bi pa želel odgovor, kako je z poligoni in to tvojo logiko ? tam te tudi moti da ni špoštovanja pasjega osebnega prostora ? in če bi tvoj pes takšnega zagrabil ne bi imela objektivne odgovornosti ?

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1152 : 17 Marec 2013, 16:56:31
Citiraj
V kateri literaturi se pa fine delajo
Zadnja leta v vsej. Ne zasledim več navodil kako se pse uči ostrine na roparice (beri davljenja mladih in kasneje zastreljenih odraslih mačk) in davljenja zanalašč zastreljene divjadi. Ker je kao prepovedano, počne se pa še vedno.

Citiraj
Ostrost na roparice je zaželjena vrlina vseh lovskih psov
Če ima jagr smolo in ima lastnik mačke boljše zveze kot on, se zna celo velecenjenemu lovskemu psu zgoditi kakšen register.

Citiraj
kako točno tale tvoja logika deluje na poligonu ?, kjer ponavadi psi težijo drug drugim
?????? Na katerem poligonu to lahko psi težijo drug drugemu????


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1153 : 17 Marec 2013, 17:01:13
kot težijo mislim na prosto gibanje in manjek osebnega prostora, midva ponavadi imava ob sebi vedno kakšnega peseka ali dva 

Citiraj
Če ima jagr smolo in ima lastnik mačke boljše zveze kot on, se zna celo velecenjenemu lovskemu psu zgoditi kakšen register

in kdaj pa je klanje mačk sprejemljivo ? kar se mene tiče takšen pes sodi na register

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1154 : 17 Marec 2013, 17:10:14
Na vadbiščih se ponavadi dela, psi so pod komando. Ni to mesto za spuščanje psov, ki ne ubogajo in se jih na neograjenem ne upajo spustiti. Tudi če so slučajno kdaj kakšni psi spuščeni in se igrajo, ne smejo uletavat k psom, ki ne sodijo v njihovo skupino. In pod nobenim pogojem nikomur težiti

Citiraj
in kdaj pa je klanje mačk sprejemljivo
Za lovce od nekdaj. Ups. Ne klanje samo davljenje in streljanje.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1155 : 17 Marec 2013, 17:12:27
a ne velja ista prepoved kot ubijanje psov ?

Citiraj
Na vadbiščih se ponavadi dela

ponavadi, v praksi pa je vsaj po mojih izkušnja , da imajo psi veliko svobode; da tudi naskakovalo se je, pa ni to nek problem rešiti

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1156 : 17 Marec 2013, 17:14:23
Bi pa želel odgovor, kako je z poligoni in to tvojo logiko ? tam te tudi moti da ni špoštovanja pasjega osebnega prostora ? in če bi tvoj pes takšnega zagrabil ne bi imela objektivne odgovornosti ?
Katero logiko? Jaz ločim med druženjem, težnjem in napadom. Zate ne vem. Kar se mene tiče noben ne sme težit nobenemu.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1157 : 17 Marec 2013, 17:30:41
Ne vem o katerem poligonu govoriš, a načeloma so poligoni namenjeni delu in ne zabavi. Poleg tega poligon ni varen nevtralen prostor, kjer bi se lahko spuščalo nezadostno socializirane pse, ker ga imajo psi, ki so veliko tam za svoj teritorij in na njem veljajo podobna pravila, kot na domačem dvorišču - torej strožja kot na sprehajalnih poteh. Predvsem zaradi tega ob nepazljivosti hitro pride do spopada.

Citiraj
a ne velja ista prepoved kot ubijanje psov ?
Ne. Mačka v gozdu velja za škodljivko in se jo "kaznuje" (jagri imajo res sočen žargon). Žal nekateri popokajo tudi mačke, ki so na njivah in travnikih. Uporaba mačk za učenje psov je sicer prepovedana, a .....


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1158 : 17 Marec 2013, 18:31:38
Ne. Mačka v gozdu velja za škodljivko in se jo "kaznuje" (jagri imajo res sočen žargon). Žal nekateri popokajo tudi mačke, ki so na njivah in travnikih. Uporaba mačk za učenje psov je sicer prepovedana, a .....

Zavetiščarji lovijo pobegle kužke lovci so pa bolj specializirani na mačke .................... seveda da o humanosti sploh ne razpravljamo. Nazaj k naravi :o



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1159 : 17 Marec 2013, 19:17:24
Hecno kako daleč ste pripravljene iti z izgovori, predvsem zato ker se same vidite v situaciji v kakšni je recimo bila Tina z dogami; Sleepy ima pitbula , ki kot pasma velja da so problematični do drugih psov, scenarij je tle na roki poleg tega ker veljajo za javnost kot problematična pasma se lahko zgodi da se bo kdo počutil ogroženega že ker  se sprehaja po isti strani pločnika, TibiQ direkt pove da je bila že v podobni situaciji,
A mi prosim pojasniš kaj si želel povedat z drugim delom poudarjenega teksta oz. kako gre ta skupaj s prvim delom pudarjenega teksta.



Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1160 : 17 Marec 2013, 19:33:38
eno je preganjanje zajcov drugo pa je napad psa, tega pac ne mores odpisati z "se zgodi"
Mhm, prvo je res malenkost. Včasih je zajec, včasih pa kaj drugega. Važno da
v primeru da se mi strga in se ne odzove na odpoklic (ponavadi ob sledi izklopi možgane), gonič pride nazaj;
Kdo pa ne pride nazaj pa ni važno. Če so mladiči še v trebuhu mogoče še niti ni tako kruto...


Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1161 : 17 Marec 2013, 19:43:32
Aja, P.S. Gozdne živali običajno ob sebi nimajo nikogar, ki bi se šel silobran... Drugič v enem tednu. Prejšnji teden sta bila mladiča že precej večja, nekaj dni pred kotitvijo...

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1162 : 17 Marec 2013, 19:58:19
ovadena sta bila oba psa ne zgolj tisti ki je napadel;
To je meni nerazumljivo. Zakaj sta bila ovadena oba?
gre zgolj za pavšaliziranje, tistih ki se vidijo v situaciji kjer bi prišli v križ z predlaganim zakonom ali trenutnim; jaz se ne pak ne in nima prav nobenega razloga da se bi
Če ti ne vidiš razloga, še ne pomeni da se ti to ne more zgoditi. Jaz se načeloma tudi sploh ne vidim v situaciji - imam pač neproblematičnega psa, ampak vidim pa kaj vse se dogaja po svetu (tudi pri nas).. in danes takle zakon, jutri pa BSL in kaj takega in tega je pa tudi mene strah - takih neumnosti
Tule je zgodba o Fidu - husky mix (Danske oblasti ne priznavajo DNK testov kot dokaz ..  ???)
http://www.facebook.com/BSL.Denmark

http://stubbydog.org/2011/07/denmarks-breed-ban-frenzy/
http://stopbsl.org/2010/06/04/denmark-ban-on-13-breeds-passes/

Ne, 15 jih imam. Pa dve macki 8)
Pa papigaja si pozabila  ;) Mi izgleda od vseh tvojih še največji barabin!  :D

Sem pa poskrbel z izbiro pasme in zgodnjo socializacijo da moj pes ne predstavlja nobene navarnosti za druge pse in človeka neglede, in da za to dam roko v ogenj...
No, sedaj si pa predstavljaj, da dobiš enga bigla, ki je pač malo drugačen, pa ne mara drugih samcev, pa tudi ni tako podredljiv, da bi prav na hitro padel na take vzgojne ukrepe kot si jih uporabil pri Asyi. Ja. Imaš ga potem pod kontrolo, na povodcu - OK. Bi mu šel natikat nagobčnik, za vsak slučaj, če se mu približa kakšen drug, spuščen samec?

Pa kar naprej omenjaš silobran. Kako veš, da v primeru DA in zlatkota ni šlo za silobran? Sicer prekoračen (oz. ali res - namreč DA je popustil takoj ko se je zlatko prav zares predal), ampak še vedno silobran.



Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1163 : 17 Marec 2013, 20:04:51
Pa kar naprej omenjaš silobran. Kako veš, da v primeru DA in zlatkota ni šlo za silobran? Sicer prekoračen (oz. ali res - namreč DA je popustil takoj ko se je zlatko prav zares predal), ampak še vedno silobran.
To sem ga že jaz vprašala, pa razen pavšaliziranja še ni znal pojasnit  ;)

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1164 : 17 Marec 2013, 20:44:49
To je meni nerazumljivo. Zakaj sta bila ovadena oba?
Tule se pa jaz popravljam. O katerih psih je sedaj govora? Jaz sem namreč ves čas razumela, da sta bila ovadena oz. da sta v postopku oba DA - tudi tisti, ki ni napadel - ta del mi ni jasen, če sploh drži. Če sta bila ovadena zlatko in DA ki je grizel, potem še delno razumem. Čeprav tudi ne popolnoma - še vedno gre za izzvan ugriz.  ???



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1165 : 17 Marec 2013, 20:56:39
Citiraj
Kdo pa ne pride nazaj pa ni važno. Če so mladiči še v trebuhu mogoče še niti ni tako kruto..

ne vem kaj zeliš povedati, razen da očitno nimaš pojma o goničih, če dejansko misliš da bigl lahko zakolje srno  :o:
niti ne vem o čem gre debata, pes nima kaj preganjati divjadi, govora je bilo  o situaciji če bi izgubil nadzor nad psom na lovišču: moj pes pak niti fizično ne psihično ni sposoben divjadi pokončati
daj bodi manj butthurt, ker tile neumnosti sedaj že presegajo obči pesjanarski nivo, še malo pa obdo pinči klali tudi divje svinje

Citiraj
To je meni nerazumljivo. Zakaj sta bila ovadena oba?

postopek poteka zoper oba psa eden ker naj bi bil spuščen drugi pa zaradi napada, s tem da kot kaže je bil pes spuščen na zasebnem zamljišču



Citiraj
in danes takle zakon, jutri pa BSL in kaj takega in tega je pa tudi mene strah - takih neumnosti 

z BSL sam nimam nobenih težav tudi če ga bomo pri nas kdaj imeli in zagovarjam omejitev dostopa do določenih pasem, ne toliko prepovedi, kot pa obvezno šolanje in zavarovanje , nekaj takega kaj imajo Dunajčani

Citiraj
Bi mu šel natikat nagobčnik, za vsak slučaj, če se mu približa kakšen drug, spuščen samec?

Če gre za agresivnega beagla se pod vprašaj postavi vzreja in bi verjetno sledila prevzgoja, in da v primeru da bi imel dvom v svojega psa bi dobila nagobičnik, brez dvoma

Citiraj
Kako veš, da v primeru DA in zlatkota ni šlo za silobran?

izjave prič , dokaj nazoren posnetek (10 minutno klanje podrejenega psa ni silobran, kar so že razložili kinologi), priznanje lastnice da ima probleme z agresivnostjo svojih psov do drugih,,ne rabiš biti ravno Sherlock si razjasniti situacijo; ravno zato na youtube , da se ne boste morale spet sprenaveta

Citiraj
izzvan ugriz

a to je nekaj takega, če me kdo na cesti po pomoti rukne in ga zato jaz 10 minut držim za vrat in vlačim po cesti ?
TibiQ ne si pihati na dušu, tle je lastnica dog ne bo odnesla dobro

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1166 : 17 Marec 2013, 21:03:28
Citiraj
moj pes pak niti fizično ne psihično ni sposoben divjadi pokončati
Psihično mogoče res ne, kaj pa vem, nekateri psi dejansko nimajo plenskega nagona - ne veš pa tega zanesljive ne, dokler ne dobi tistega, kar goni enkrat pod zobe - fizično pa vsekakor. Srne ali ovce verjetno ne, če bi bila sama, zajca ali mačka pa čist komot.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1167 : 17 Marec 2013, 21:08:53
govora je o srni, mačk se pa sicer boji, na zajce pa laja ko se ne ganejo za njo

Beagli strah in trepet  :D

pa pravijo tle da nimam pravega psa  8)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1168 : 17 Marec 2013, 21:15:27
Govora je o divjadi, ki se ne začne in konča s srno.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1169 : 17 Marec 2013, 21:17:57
z BSL sam nimam nobenih težav tudi če ga bomo pri nas kdaj imeli in zagovarjam omejitev dostopa do določenih pasem, ne toliko prepovedi, kot pa obvezno šolanje in zavarovanje , nekaj takega kaj imajo Dunajčani
Nimam nič proti šolanju, opozorila sem na to kako neumno se sprejemajo omejitve in kako hude posledice imajo - pobijanje psov. Poglej.. imaš doma 10 let starega psa, ki ti še v življenju ni nikogar ugriznil, živel bo še kakšne tri leta, ima pa probleme z drugimi samci. Sprejmejo BSL in ti naložijo da ali ga v pol leta prevzgoji ali pa..
izjave prič , dokaj nazoren posnetek (10 minutno klanje podrejenega psa ni silobran, kar so že razložili kinologi),
Priznam, da je izgledalo zelo grdo, ampak pasji spopadi marsikomu nevajenemu izgledajo grdo. Klinc, pri VŠ še igra izgleda, oziroma se predvsem sliši, zelo grdo. Marsikateri kinolog se ne strinja da je bil drugi pes podrejen in niti da je DA prekoračil silobran - je spustil takoj ko naj bi se drugi pes res predal,.. vse skupaj je zelo špekulativno, zato tudi jaz ne pravim kaj je bilo in kaj ne, ampak kako izgleda meni in še komu in da pač ne tako, kot predstavljate nekateri drugi.
a to je nekaj takega, če me kdo na cesti po pomoti rukne in ga zato jaz 10 minut držim za vrat in vlačim po cesti ?
Ja, če ti poči film načeloma se lahko zgodi tudi to, ampak vprašanje če je res bil tak primer. Recimo da te kdo na cesti rukne, ti ga prizemljiš dokler se ne umiri, preda in si nekako pri sebi prepričan, da te ne bo napadel takoj ko ga sputiš.
TibiQ ne si pihati na dušu, tle je lastnica dog ne bo odnesla dobro
Ne si pihat na dušo? Ne razumem kaj naj bi sploh to pomenilo. Se pa strinjam, da zelo verjetno ne bo dobro odnesla lastnica DA in prav to je problem.