Pes napade psa!

Herr-Thor · 707873

TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1200 : 18 Marec 2013, 12:41:40
Tudi psa marsikdaj prime in zato si zraven ti da to res ne naredi ,
Pač narava javnosti je takšna, lahko ti iznenada prileti otrok in objame psa ali pa muloti v parku ki že od daleč vidijo psa in takoj smatrajo da se ga da pobožat in igrat z njim, ter tudi spuščeni psi , ki psu težijo ali spoznavajo ali naskakujejo;
Ti kot vodič psa veš da se to v javnosti dogaja, razlogi sploh niso bitni ali če ti to gre na živce ali ne in tvoja naloga je da psa na to prripraviš in imaš pod nadzorom, če ne ga ne vlači v javnost
Ja, enako je s cesto in kaj se tule piše. Eni pišemo, da seveda poskrbiš za preventivo (se pravi po cesti voziš tako da si pozoren na ostale udeležence v prometu,..), da pa morajo enako poskrbeti npr. starši otrok, da otroka primerno vzgojijo ali imajo pod nadzorom, da kar ne skoči na cesto.

In poglej.. kljub vsej previdnosti - tvoji in od staršev in otroka, se ti še vedno lahko zgodi nesreča. Zato se pa temu reče nesreča! Izzivanje nesreče je pa ja, divjanje po cesti (to jaz enačim z neprivezanim psom) in pa npr. da starši popolnoma opustijo nadzor nad npr. 4-letnim otrokom in ta zaide na cesto.

Nagobčnik je v tej primerjavi zame omejevanje hitrosti s tovarniškimi nastavitvami, BSL pa popolna ukinitev avtomobilov - dovoljena samo še motorna kolesa.

Citiraj
odvisno ali gre za moškega ali deklino  ;)
Sicer pa obstajajo boljše metode kot se ga losati z silo in potencialno ovadbo, baje tega pri vzgoji psov ne zagovarjate,
Saj je tudi pri marsikaterem psu odvisno ali gre za samca ali samico,.. pa to ni bistvo. Recimo konkretno da se nate začne vesit en moški. Ja saj, po teh metodah te sprašujem.

Citiraj
kar mu da legimiteto, da napade tvojega psa ?
Ne, da pa legimiteto da me ovadi. Zakaj pa? Saj moj pes ni nevaren. A še vedno ne razumeš, da tu ne govorimo o tem kaj je samo legitimno ali ni legitimno, ampak govorimo o tem kaj je osnovni bonton.

Citiraj
čisto iskreno, če starš dovoli svojemu psu nenadzarovano blizu dvo letnemu otruku, si človek zasluži šamar
sicer ne zgolj psi, tudi ptiči lahko začopatijo bitje , ki še samo preživet ne more
O, a zaznavam malo agresije? Hecam te!  ;D

Citiraj
še enkrat koliko napadov beaglov pa sama poznaš, iskreno ?
Težko rečem, ker res nisem šla spraševat po rodovniku, ampak v preteklih dveh tednih, je bila moja psica 2x napadena s strani psa podobnega beaglu (lahko da je bil beagle, lahko da mešanec z njim). Aja, pa ni šlo za istega psa. Da pojasnim še to, da zame pod napad sodi tudi namen ugriznit, tudi če se dejansko ne zgodi sam ugriz, ker je bil preprečen, ker je bil napadalec na povodcu.

Citiraj
se ti sicer zorni kot hitro spremeni če ti bližji konča na cesti zaradi objestnosti drugega voznika, glede na to da pri nas umre vsako leto 300 voznikov, očitno sklicevanje na razum in odgovornost ne deluje najbolje
Verjamem da se ti spremeni, ampak BSL se uvaja, tovarniške omejitve hitrosti pa ne. Le zakaj?

Citiraj
javnost rešuje realno probleme tako da jih omeji, napram naketerim ki upate da se bo mentaliteta spremenila in bo odgovorno lastništvo psa stvar razuma posameznika, kar je skrajno naivno
Odgovorno lastništvo psa se ne/rešuje na enak način kot odgovorna vožnja, je pa zanimivo kakšne omejitve se daje na prvo in kakšne na drugo - povsem obratno-sorazmerno posledicam.

Citiraj
Problem se učinkovito reši tako , da se razlog za njega odstrani že v osnovi, zato recimo ti ne moreš nositi orožja in še de facto s tem krši tvoja osebna pravica v imenu višje sile
Ko ravno omenjaš orožje, mislim da pri nas ni tak velik problem dobit orožni list. Po tvoji logiki se orožnega lista sploh ne bi smelo dati pridobiti.

Citiraj
hladno orožje je sicer že omejeno, določeno prepovedano (buttefly nož recimo)
No.. toliko o neumnostih.. butterflyčki so prepovedatni, dovoljena je pa prodaja tavelikih in taostrih mesarskih, s katerimi pa res koga lahko konkretno zakolješ.

Citiraj
vedno mi je vseč ko posežete po ekstremih, takoj vem da sem zadel živec z argumentom
Tale argument na koncu bi bilo dobro zamenjati z besedo, ki dejansko ustreza temu stavku  :P

ko je ! in točno to je moje stališče z beaglom in točno to je bil eden izmed razlogov, da sem si pasmo izbralPa kaj ti to pomaga, če pes ni stroj (pa iskreno, še stroji se kdaj pokvarijo). Je živo bitje, krvavo pod kožo in še tako selekcioniran lahko ugrizne. BTW - tudi Pit bull po standardu (seveda ne FCI) ne sme pokazat absolutno nobene agresije do človeka - take se izloča iz vzreje.  ;)

Citiraj
to zame ni bigl, sicer pa ameriških ne poznam imajo svoj standard
Pa smo spet tam, kaj zate je in kaj zate ni. Kaj pa če je bil uvožen iz EU - z FCI rodovnikom?  :P



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1201 : 18 Marec 2013, 12:44:52
Ameriški kot kraj bivanja. Slovenski kot kraj bivanja, ne pasma. OK?
Tistega norega bigla ne najdem.
Talele biglček je spravil človeka v bolnico. En lušten napadek (tam nekje okrog 1. minute
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=uZD_p1trwYM
Tale je precej bolj značilen, takih zoprnih je tudi pri nas kolikor jih hočeš (tam nekje okrog 50. sekunde):
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Z7uE-wugYHk

http://www.youtube.com/watch?v=hX_4EiwEOR0&feature=player_detailpage

Sleepy: za copate sicer ne vem, a zaradi vrečk in šnernc je umrlo veliko več ljudi kot zaradi psov.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1202 : 18 Marec 2013, 12:48:07
Citiraj
Poseg po ekstremih zna bit odgovor na ekstremno trapaste komentarje

no ja, je bolje kot nazadnje, ko je ena izmed uporabnic in lastnic pitbula delala galamo češ da zganjam rasizme zoper pitbule do te mere da je ninci izbrisala temo;

razumem, da se lastnik pitbula počuti nelagodno ob takšnih debatah, so pa pomemben družben diskurz tako pri nas kot v tujini in da tudi sam menim da je sprememba zakonodaje posredno uperjena v smer določenih pasem

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1203 : 18 Marec 2013, 12:49:50
Še enkrat: kako to, da smo prišli na pitbule, s katerimi pri nas ni nobenega problema? Celo če k pitbulom prištejemo vse pasme tipa bull.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1204 : 18 Marec 2013, 12:57:03
uf upam na odgovornost lastnika rodovniške vzreje  :) , da ne bo vzrejal psa beagla / besseta ki kaže znake ali dejansko je agresiven, ker to pač ni predstavnik pasme
O, a tule pa upaš na odgovornost?

Citiraj
nikjer nisem govoril o prepovedi, smatram pa da bi za zahtevnejše /problematične pasme bilo potrebno uvest  obvezno šolanje  in obvezno škodno zavarovanje
kar se tiče Slovenija bi med pasme moral soditi tudi NO

kot lastnici pitbula , glede na to da si odgovoren lastnik ti bi to predstavljal problem ?

Za pasme? Torej vsi po FCI nerodovniški, tega ne rabijo?

Sleepy, nisem vedela da imaš pitbula. ;)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1205 : 18 Marec 2013, 13:22:11
Citiraj
se ti še vedno lahko zgodi nesreča.

Kar si videla par dni nazaj ni bila nesreča, ampak napad psa, nesreča ni da argentinska doga kolje 10 minut podrejenega zlatkota, lastnica pa nima nobenega nadzora nad svojim psema (še drugega je dala v roke kar random  gledalcu), eden redkih primerov kjer si je stroka dokaj jasna, ti pa tle iščeš izgovore kot "potencialen napad, pa izvan ugriz pa bonton", čeji seveda so, je pa odgovornost lastnice jasna večini
Sam predvidevam in takšne ocene nerado dam sploh ker te osebno ne poznam, da se sama vidiš v isti situaciji kot je bila lastnica dog: imaš nemara psa ki ni ravno tolerančen če mu nek nepoklicano stopi v osebni prostor in se bi lahko končalo z ugrizom, kar pomeni register, se mogoče srečaš ali si se že z takšnimi situacijami, le da se še ni končalo z prijavo ? sedaj pa poskušaš slednje racionalizirati ?

Še enkrat , dogajajo se nesreče na katere nimaš vpliva ali gre za splet okoliščin ali pa svinjarije zaradi lastne napake, nič od tega pa ni to da vodiš v javnost dva psa za katera veš da jih ne moreš nadzorovati imajo problem agresije in se jih na koncu še bojiš! ženska  je še trobila pa spletu kako oni njo komandirajo ne ona njih, mislim bi težje našel bolj očiten primer

Citiraj
Recimo konkretno da se nate začne vesit en moški. Ja saj, po teh metodah te sprašujem

napadel ga seveda ne bi, če ne bi šlo zlepa in dretjem bi ga prijavil zaradi nadlegovanja

Citiraj
Da pojasnim še to, da zame pod napad sodi tudi namen ugriznit, tudi če se dejansko ne zgodi sam ugriz

zate, ne pa za zakonodajo, po tej logiki bi ljudje tolki že ker se jim drugi približajo, za silobran mora biti  kredibilen razlog

Citiraj
ampak govorimo o tem kaj je osnovni bonton

seveda ni prav če ti kdo tečnari in sega v tvoj osebni prostor če tega ne želiš, bil otrok ali pes, to pa ne daje nobeno podlago in legitimizacijo tvojemu psu da ga ugrizne, kakor ni razlog da se lahko slednje opravičuje, slabo z slabim

Citiraj
Verjamem da se ti spremeni, ampak BSL se uvaja, tovarniške omejitve hitrosti pa ne. Le zakaj?

ker  avtomobilska industrija daje kruh, kar pa še ne pomeni, da je moje staliče napačno ali je prav kaj delajo recimo motoristi na cestah

Citiraj
No.. toliko o neumnostih.. butterflyčki so prepovedatni, dovoljena je pa prodaja tavelikih in taostrih mesarskih, s katerimi pa res koga lahko konkretno zakolješ.

nobene neumnosti ni tule; človeka lahko smrtno poškoduješ že z plastičnim nožem, kot so že pesjanarke tule ugotovile...gre pa za namen predmeta; kuharske nože se izdeluje in razvija izključno za kuho, buteflyi, bajoneti..etc pa so ustvarjeni izključno z enim namenom in slednjega tudi spodbuja, čeravno z njim lahko režeš klobaso si ga večina za to ne omisli

Citiraj
mislim da pri nas ni tak velik problem dobit orožni list. Po tvoji logiki se orožnega lista sploh ne bi smelo dati pridobiti.

Da in da, jagri pri nas kar lepo demonstrirajo zakaj je problematično če ima vsak kekec dostop do strelnega orožja, in potem pri nas pada vse pes na lajni ali brez, sedaj vem da tudi mačke, na črno divjad sedaj ko je kriza, pa še mogoče kakšen kolega med jago

Citiraj
Je živo bitje, krvavo pod kožo in še tako selekcioniran lahko ugrizne

kot rečeno se strinjam, boš pa me s težavo prepričala da besset lahko naredi toliko škode kot doga in pit. in zato gre;

Citiraj
Pit bull po standardu (seveda ne FCI) ne sme pokazat absolutno nobene agresije do človeka - take se izloča iz vzreje

ne poznam standarda, vem pa da v opisih pasme govori o potrebni socializaciji in probiematiki z drugimi psi, navsezadnje je bila pasma vzrejena za boj z psi

Citiraj
Pa smo spet tam, kaj zate je in kaj zate ni. Kaj pa če je bil uvožen iz EU - z FCI rodovnikom? 

neglede iz katere strani luže pride , agresiven beagle zame ni beagle in če uporabim besede Lojze, direkt za kuglo v glavo

Citiraj
O, a tule pa upaš na odgovornost?

sem poskušal izpostaviti sarkazem,

Citiraj
Za pasme? Torej vsi po FCI nerodovniški, tega ne rabijo?

tipski če hočeš



When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #1206 : 18 Marec 2013, 13:32:20
Ne vem kaj vse ste napisali, saj se mi ne ljubi brati cele štrene. Načeloma sestrinjam, da ni prav, da bi zaradi ene (?) nesposobne lastnice plačala kazen celotna pasma ...
Še bolj pa se sprašujem ali je res potrebno vzrejati pasme, ki ob napadu (ne glede kdo je izzval spopad) ne popustijo na prigovarjanje lastnika, ne na brce, udarce ipd. Pač pa držijo in mrcvarijo plen do konca, do smrti.
Bi dovolili, da nosim v žepu ročo bombo, če bi vam dejal, da znam ravnati z njo? Vas ne bi skrbelo? Bi se družili z mano?
Kaj bi storila lastnica, če bi namesto na zlatkota naletela na mojo črnuho in bi ji jaz posledično pokončal psa? Bi me tožila? Bi naščuvala še drugo dogo name?
Hm?


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1207 : 18 Marec 2013, 14:18:20
Mene pa zanima kje so ljudje prišli do zaključka, da se neobvladljivost vzreja!? ???

Neobvladljivost je (če ni v res malem procentu zdravstveni problem) izključno nevzgoja in mišljenje, meni se pa nič ne more zgoditi, ne glede na pasmo/psa, jaz pa lahko počnem kar hočem itd...

Meli eno tako cvetko v šoli. Nikakor dopovedat, da tisto kar počne ne bo prineslo nič dobrega in da je nevarno. No, slišala sem, da tiste psice več nimajo. Kaj se je zgodilo z njo ne vem, ampak verjetno nič dobrega.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1208 : 18 Marec 2013, 14:24:54
Kar si videla par dni nazaj ni bila nesreča, ampak napad psa, nesreča ni da argentinska doga kolje 10 minut podrejenega zlatkota,
Imaš prav. Ni bila nesreča da so lastniki zlatkota (otroka) pustili brez nadzora, da je skočil DA v gobec (pod avto). Pač DA ni avto, je živo bitje s svojimi reakcijami na nekaj neprijetnega. In ne, ni prav da se je zgodilo, ampak se je in zgodilo se je po nesreči, do katere sploh ne bi prišlo, če bi bil lastnik ZP bolj odgovoren in manj egositičen.

Ali je bil zlatko podrejen ali ne,.. so pa špekulacije in če je bil izzvan ugriz je bil izzvan ugriz - če ni bil pač ni bil, ampak nikjer ni točno pisalo ali je bil ali ne iz posnetka pa tega ni videt, se pa pojavlja veliko zelo upravičenih vprašanj okoli tega, kako se je uspel en neprivezan cucek znajti v gobcu drugega, privezanega. Dejstvo je, da do tega sploh ne bi prišlo, če bi lastniki zlatkota že v osnovi ravnali odgovorno in če že ne skladno s predpisi, ki tu itak so na mestu, vsaj skladno z bontonom - torej če ne bi bili taki egocentriki, ki mislijo da lahko oni in njihov pes posegajo v pravice vseh ostalih, če se pa zato, ker posegajo v druge kaj zgodi, so pa itak vsi drugi krivi.

Sprašujem te, ali drugi ljudje in živali nimamo pravice do sprehoda po javnih površinah brez da se nekdo vtika v nas, pa naj bomo nevarni ali nenevarni? Se tebi zdi samoumevno in tvoja pravica, da se lahko kar vtikaš v kogarkoli, kjerkoli?

Citiraj
Sam predvidevam in takšne ocene nerado dam sploh ker te osebno ne poznam, da se sama vidiš v isti situaciji kot je bila lastnica dog: imaš nemara psa ki ni ravno tolerančen če mu nek nepoklicano stopi v osebni prostor in se bi lahko končalo z ugrizom, kar pomeni register, se mogoče srečaš ali si se že s takšnimi situacijami, le da se še ne končalo z prijavo ? sedaj pa poskušaš slednje racionalizirati ?

Pa nehaj mi že s tem kje se sama vidim. Vidim se točno tam kjer se vidim v dejanskih situacijah s katerimi se soočam. Ko mi spuščen cucek uleti mojo psico grizt v rit in imava zato obe pokvarjen sprehod. Pa ne ker bi se moja psica želela branit (se nikoli ne poskuša - pa ne ker bi ji jaz to prepovedala, ampak ker taka je - kaj ti tu ni jasno, glede na to, kolikokrat sem to že napisala in si tudi prebral, glede na to da si me pred kratkim celo povzel? Aja.. seveda dopuščam možnost, da si površno prebral, ker tudi tam, kjer si me povzel, sem te spraševala kaj si mislil povedat, saj mi je delovalo da si vse skupaj predstavljaš čisto drugače kot je), ampak ker to tako njej, kot meni predstavlja za sprehod, ki naj bi bil nekaj spriščujočega, predvsem nepotreben stres. Govorim o psih, ki napadajo, ne o tistih, ki naju pridejo povohat. Pač imam srečo, da psica je v osnovi taka. Če ne bi bila, bi me pa seveda motilo, da se v naju vtika katerikoli. Zakaj je treba tega? In zakaj naj bi se jaz s psom, ki se ne zna ali noče (ker nima tega v sebi) sam branit, videla v takih situacijah? Po kakšni logiki?
 
Citiraj
Še enkrat , dogajajo se nesreče na katere nimaš vpliva ali gre za splet okoliščin ali pa svinjarije zaradi lastne napake, nič od tega pa ni da je vodiš v javnost dva psa za katera veš da jih ne moreš nadzoroviti imajo problem agresije in se jih na koncu se bojiš! ženska še je trobila pa spletu kako oni njo komandirajo ne ona njih
Vidiš, glede tega se pa strinjam. Take pse vodiš v javnost, dokler jih nisi sposoben obvladat, z nagobčnikom in če je treba, enega po enega. In tule če se ne motim se itak vsi strinjamo. Ne strinjamo pa se s tvojim posploševanjem na to, kako je treba vsem nataknit nagobčnike, pa razne BSL variante,.. zato da bo takim potem lahko kdorkoli uletaval težit ali jih celo napadal in še vedno na koncu pridemo do tega, da če bi bil zlatko privezan, se to ne bi zgodilo.

Citiraj
napadel ga seveda ne bi, če ne bi šlo zlepa in dretjem bi ga prijavil zaradi nadlegovanja
Aha.. recimo 5 km, kolikor bi jih npr. imel do doma ali PP, bi ga pa nenehoma samo odganjal, odrival,.. ? Vsa čast!  :)

Citiraj
zate, ne pa za zakonodajo
Ja, zelo žalostno, da se mora vedno zgoditi nekaj grdega nekomu, da se potem lahko to tudi uradno pokvalificira.  :(

Čeprav malo dvomim, da so za samo kvalifikacijo napada pogoj poškodbe.

Ampak tule nismo pred sodiščem, pa sedaj povej o čem se pogovarjaš ti, ker če gledamo samo z vidika zakonodaje, potem tudi DA te ženske pač ni bil do napada nevaren pes ane.

ker je avtomobilska industrija daje kruh, kar pa še ne pomeni, da je moje staliče napačno ali je prav kaj delajo recimo motoristi na cestah
Ah no, kruh bi avto industrija dajala tudi če bi vgrajevali omejitve.

nobene neumnosti ni tule; človeka lahko smrtno poškoduješ že z plastičnim nožem, kot so že pesjanarke tule ugotovile...gre pa za namen predmeta; kuharske nože se izdeluje in razvija izključno za kuho, buteflyi, bajoneti..etc pa so ustvarjeni izključno z enim namenom in slednjega tudi spodbuja, čeravno z njim lahko režeš klobaso si ga večina za to ne omisliNo in psi niso ustvarjeni prvenstveno z namenom ubiti človeka  ;)

Citiraj
kot rečeno se strinjam, boš pa me s težavo prepričala da besset lahko narediti toliko škode kot doga in pit. in zato gre;
Za kaj gre? Za obseg povzročene škode? Ja očitno ne.. avtomobili jo povzročijo definitivno več, pa se ne omejuje toliko.. za kaj torej gre v resnici?

Citiraj
ne poznam standarda, vem pa da v opisih pasme govori o potrebni socializaciji in probmiematiki z drugimi psi, navsezadnje je bila pasma vzrejena za boj z psi
Ja, znajo imeti probleme s psi, ampak a nisi prej dajal največjo težo  ogrožanju - in to kar se tiče poškodb s smrtnim izidom, odraslih ljudi?

neglede iz katere strani luže pride , agresiven beagle zame ni beagle in če uporabim besede Lojze, direkt za kuglo v glavoJa ampak to zate ni, še vedno pa je in to je spet dejstvo.

sem poskušal izpostaviti sarkazem

Citiraj
tipski če hočeš,
?



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #1209 : 18 Marec 2013, 14:28:14
uf upam na odgovornost lastnika rodovniške vzreje  :) , da ne bo vzrejal psa beagla / besseta ki kaže znake ali dejansko je agresiven, ker to pač ni predstavnik pasme.
A ti to resno?? :o Torej te enake logike ne moraš uveljaviti pri nobeni drugi pasmi, samo pri beaglu in bassetu? Že v samih standardih za pse tipa bull namreč lepo piše:

UKC standard za APBTja:

The essential characteristics of the American Pit Bull Terrier are strength, confidence, and zest for life. This breed is eager to please and brimming over with enthusiasm. APBTs make excellent family companions and have always been noted for their love of children.

The APBT is not the best choice for a guard dog since they are extremely friendly, even with strangers. Aggressive behavior toward humans is uncharacteristic of the breed and highly undesirable.


ADBA standard za APBTja:

Attitude:
A. Confident and alert
B. Interested in things around them, in control of their space, not threatened by anything in their surroundings .
C. Gentle with loved ones Faults: shy or timid

Disqualifications:
A. Man aggression

FCI standard za SBTja:

BEHAVIOUR AND TEMPERAMENT:
Traditionally of indomitable courage and tenacity.  Highly intelligent and affectionate especially with children.  Bold, fearless and totally reliable.

FCI standard za ASTja:

Any dog clearly showing physical or behavioural abnormalities shall be disqualified.

FCI standard za Bullterrierja:

BEHAVIOUR/TEMPERAMENT: Courageous, full of spirit, with a fun loving attitude. Of even temperament and amenable to discipline. Although obstinate is particularly good with people.

DISQUALIFYING FAULTS: 
Aggressive or overly shy dogs.
Any dog clearly showing physical or behavioural abnormalities shall be disqualified.


Iz tega je moč sklepati, da katerikoli terier tipa bull, ki kaže kakršnokoli agresijo do ljudi je dejansko DALEČ od tipičnega predstavnika pasme. Taki psi se ne bi smeli vzrejati nikakor in ker so bili vsi terierji tipa bull skozi desetletja vzrejani po tej logiki - da se je pse, ki so kazali agresijo do človeka eliminiralo, imamo danes za rezultat pasme tipa bull, ki so do ljudi izredno stabilne. In dejstvo obstaja, da ob tako množični nekontrolirani vzreji, kot se jo izvaja s temi pasmami, so incidenti v katere so vpleteni, še vedno IZREDNO REDKI prav zato, ker so v samem bistvu te psi zelo stabilnega karakterja in je agresija do ljudi zelo netipična lastnost. Ampak tako, kot imamo med ljudmi serijske morilce, so tudi med psi taki, ki so ali zaradi slabe genetike ali zaradi pomanjkljive socializacije in okoliščin v katerih so odraščali, agresivni do ljudi. Ampak tu pa pač ne moraš naprej metat nobene pasme, ker se taki primerki pojavljajo v čisto VSAKI pasmi, ki obstaja danes. In prav zato razni BSLji ne delujejo, ker se osredotočijo samo na majhno skupino pasem, ne rešijo pa bistva problema - neodgovorni lastniki. Dosti bolje se v praksi obnesejo strožji zakoni odgovornega lastništva vseh psov. No pa sej o tem je že tekla debata pa očitno ene nikakor ne izuči in še vedno trajbljajo svoje naprej  ::)

Še bolj pa se sprašujem ali je res potrebno vzrejati pasme, ki ob napadu (ne glede kdo je izzval spopad) ne popustijo na prigovarjanje lastnika, ne na brce, udarce ipd. Pač pa držijo in mrcvarijo plen do konca, do smrti.
Ohhh... Še en strokovnjak vidim  ::)  Dogo Argentino je pes, ki je bil vzrejan za lov na divje svinje, po defoltu so to "catch dogs", narejeni za to, da merjasca zagrabijo in zadržijo dokler ne uleti zraven lovec in ga zakolje. In ugriza ne sme popustit ne glede na vse prav zato, ker bi bilo preveč nevarno tako za psa (in druge pse naokoli, lovi namreč cel trop), kot tudi za lovca (oz. več njih), če bi ta uletel zraven, pes bi pa spustil razjarjenega merjasca. In tak pes mora imeti prekleto dobre živce, da je lahko uporaben za tako delo. Te psi so bili narejeni za sodelovanje s človekom in marsikje kjer se ljudje še vedno preživljajo z lovom so te psi zelo cenjeni, ker dejansko omogočajo preživetje ljudem. In dejansko gre lahko stabilen pes te pasme direktno iz lova na merjasce domov na kavč se stiskat z domačimi otroci. Dejstvo pa je, in to lahko rečem tudi za druge pasme, ki so vzrejane tako, da plen zagrabijo in ga ne spustijo (in ja, tu zraven lahko šteješ tudi razne mini lovske terrierje), da te psi ohranijo mirne živce in zdrav razum med pretepom, zato jih je od vseh pasem dejansko NAJLAŽJE obvladat med pretepom. Brez, da bi tvegal, da bo pes zagrabil tebe tako, kot to tvegaš pri bolj histeričnih pasmah, ki med pretepom ne gledajo kam padajo njihovi zobje. Če bi imela tista lastnica dogosov vsaj malo soli v glavi bi bil pes v minuti dol iz zlatkota in do vsega tega sranja in polemiziranja tu po forumih sploh ne bi prišlo. Ker minimalno, kar moraš znat, če si lastnik psa (pa to kateregakoli psa, katerekoli pasme) je kaj narest v primeru, da pride do pretepa (ali da tvoj pes napade ali pa da je tvoj pes napaden), ker ti bo pri množici neodgovornih lastnikov, ki tlačijo to zemljo, tako znanje še kako prav prišlo slej, kot prej. In v vsaj približno sposobnih rokah bo tak pes popolnoma neškodljiv tudi sredi mesta (MNOGI dejansko so). Med drugim je pri nas del enega bolj znanih terapevtskih parov tudi mešanka z argentinsko dogo, posvojena iz zavetišča.

Pa če bi dejansko držala teza, da taki psi "mrcvarijo plen do konca, do smrti" zlatkota ne bi bilo več, a v bistvu je utrpel minimalne poškodbe, ker ga dogo ni niti mrcvaril, niti držal do smrti, niti ga ni klal, pač pa ga je samo prijel in držal na tleh, mirno, brez stresanja. Če bi ga kdo samo dol snel iz zlatkota, ta ne bi skasiral niti tistih treh šivov, ki jih je. Ta incident se valda ne bi smel sploh zgodit, ampak še vedno je šlo pa v bistvu za minimalen incident, ki so ga pri nas in po svetu napihnili do skrajnosti. Se vsak dan po vaseh med spuščenimi vaškimi cucki in ketnarji "prijaznih pasem" dogajajo mnogo hujše stvari pa to nobenega ne zanima.



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #1210 : 18 Marec 2013, 14:43:28
Sprašujem te, ali drugi ljudje in živali nimamo pravice do sprehoda po javnih površinah brez da se nekdo vtika v nas, pa naj bomo nevarni ali nenevarni? Se tebi zdi samoumevno in tvoja pravica, da se lahko kar vtikaš v kogarkoli, kjerkoli?
To je bistven problem današnje družbe, vsi se lahko vtikajo v vse, posledic pa ne bi nosili za svoja dejanja. Osnovnega bontona ni več, nihče ni več kulturen v toliko, da bi vsaj vprašal, če lahko vstopi v osebni prostor tebe in/ali tvojega psa, pač pa vsi mislijo, da je to njihova pravica. No, NI. Tako kot ima vsak od nas pravico do svojega osebnega prostora v katerega ne sme vstopiti nihče nepovabljen, torej npr. ženska ima vso pravico hodit po svetu brez, da bi jo nepoznani mimoidoči moški objemali, šlatali za rit ali pa celo huje - posilili, tako ima vsak pes pravico se šetat po svetu (pod kontrolo lastnika seveda) brez, da v njegov oseben prostor uletavajo nepoznani psi, ne glede na njihov namen, pa naj bodo prijazni in vsiljivi ali pa napadalni in agresivni. Če bi se VSI držali samo tega preprostega pravila ne bi prišlo do nikakršnih incidentov, nikoli.



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #1211 : 18 Marec 2013, 14:51:57
Mene pa zanima kje so ljudje prišli do zaključka, da se neobvladljivost vzreja!? ???
Neobvladljivost je (če ni v res malem procentu zdravstveni problem) izključno nevzgoja in mišljenje, meni se pa nič ne more zgoditi, ne glede na pasmo/psa, jaz pa lahko počnem kar hočem itd...

Meli eno tako cvetko v šoli. Nikakor dopovedat, da tisto kar počne ne bo prineslo nič dobrega in da je nevarno. No, slišala sem, da tiste psice več nimajo. Kaj se je zgodilo z njo ne vem, ampak verjetno nič dobrega.
OK. Vem, da obvladaš, zato ti bom skušal verjeti, da je vse skupaj le posaldica slabe vzgoje. Ampak čudi me pa vseeno, zakaj se prav pri "borbenih" pasmah dogaja, da pes ne popusti dokler ga ne "ubiješ", pri ostalih pa se nekako da žival umiriti?


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1212 : 18 Marec 2013, 15:09:20
Citiraj
da je skočil DA v gobec 

točno kako lahko otrok / pes skoči psu v gobec ? torej če bi mi otrok letal po domačem hofu in se bi na pločniku neovirano približal tvojemu psu, ki mu to gre na živce in bi ga slednji ugriznil, bi mi tvezila o bontonu ?
Situacija z spuščenim zlatkotom je meni čisto razumljiva in se mi tbh lahko zgodi: ko grem z avtomobilom ven, je ograja odptra, ker pač imamo tule par malih spuščenih ščenet in ležijo kosti na pločniko rado gre ven tik ob ograji, sam se tule zanašam da je okolica dovolj varna za psa  da ga ne bo kdo napadel, ker ta stopi pred prag


pa kdo  mislite da zavraga ste, da si javnost zaradi vaših cuckov ne bo upala pustiti otroke same na domačem hofu ali ulici; a smo prišli tako daleč?
Sam dejansko upam, da bo lastnica dog fasala polno kazen v poduk vsem ki sedaj trobijo o bontonu in pravica  ko vodijo v javnost navarnega psa

Citiraj
Ko mi spuščen cucek uleti mojo psico grizt v rit

in ti med tem počneš kaj, ali ste resnično tako nesposobne losati se mulcev in drugih psov?

Citiraj
Vsa čast! 

hvala, sem navajen delati s strankami in je moj tolerančni nivo sicer velik, če nimate živcev ostanite doma; bo manj ovadb

Citiraj
No in psi niso ustvarjeni prvenstveno z namenom ubiti človeka

določena pasme so bile vzrejeno z namenom boja bodis z človekom ali psom, in čisto slučajno so na seznamih BSL
 

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1213 : 18 Marec 2013, 15:11:43
Citiraj
so incidenti v katere so vpleteni, še vedno IZREDNO REDKI 

o rly ?

""Studies indicate that pit bull-type dogs were involved in approximately a third of human DBRF (i.e., dog bite related fatalities) reported during the 12-year period from 1981 through1992, and Rottweilers were responsible for about half of human DBRF reported during the 4 years from 1993 through 1996....[T]he data indicate that Rottweilers and pit bull-type dogs accounted for 67% of human DBRF in the United States between 1997 and 1998. It is extremely unlikely that they accounted for anywhere near 60% of dogs in the United States during that same period and, thus, there appears to be a breed-specific problem with fatalities." (Sacks JJ, Sinclair L, Gilchrist J, Golab GC, Lockwood R. Breeds of dogs involved in fatal human attacks in the United States between 1979 and 1998. JAVMA 2000;217:836-840.) "
The Clifton study of attacks from 1982 through 2006 produced similar results. According to Clifton study, pit bulls, Rottweilers, Presa Canarios and their mixes were responsible for 65% of the canine homicides that occurred during a period of 24 years in the USA. (Clifton, Dog attack deaths and maimings, U.S. & Canada, September 1982 to November 13, 2006; click here to read it.)

Other breeds were also responsible for homicides, but to a much lesser extent. "

"Pit bull-type dogs are responsible for more than five times as many fatal dog attacks as the next most dangerous breed, accounting for 67 percent of all fatalities."

Za Evropo so številke podobne, lahko tudi objavim celotno statistiko , da ne bo sprenavedanj


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #1214 : 18 Marec 2013, 15:24:33
Evo za Davorja, ki trdi, da beagli niso sposobni napast človeka...

Beagle attacks a 12 year old girl. Quote from victims mother:
"You always think it's a Pitbull or Rottweiler. It doesn't matter what kind of dog it is, you never know when this will happen to your kid," Irene said.

LINK

Dog shot and killed by deputy after attacks. The dog was a brown and white beagle.

LINK

Asheville police seeks dog owner in bite incident. The dog was described as a golden brown basset hound/beagle mix.

LINK

Second child bite gets family dog a death sentence. A daschound/beagle mix.

LINK

Pa sej bi še kakšnega našla pa se mi ne da, res. In ne mislim se spet vrtet v krogu s tvojimi ponarejenimi in zavajujočimi statistikami, res ne. Si dokazal večkrat kako omejen je tvoj um, ko se gre za to debato. In ja, smrti povzročene s strani psov, ne glede na pasmo, so REDKE glede na populacijo psov po svetu. To je pač dejstvo.

Ampak čudi me pa vseeno, zakaj se prav pri "borbenih" pasmah dogaja, da pes ne popusti dokler ga ne "ubiješ", pri ostalih pa se nekako da žival umiriti?
Ti to resno? Nobene pasme, niti psa ni treba "ubit", da ga spraviš dol iz drugega psa, če vsaj približno veš kaj delaš. In kot sem napisala zgoraj so prav "borbene" pasme najbolj stabilne med pretepom, ker jih prav njihova preteklost in vzreja, ki je za njimi, naredi takšne - obvladljive v najbolj stresnih situacijah. V samem pitu (ograjenem 4x4m prostoru, kjer se dogaja boj), kjer se fajtata dva enakovredna nasprotnika je poleg lastnikov obeh psov še sodnik, okoli pita pa publika, torej noben od psov se med samim pretepom NE SME obrnit na človeka, ker bi s takim psom bili ogroženi vsi vpleteni - in v času nastajanja pasme APBT, ko so bili pasji boji legalni so si jih hodili ogledovat povsem normalni ljudje, družine, bilo je nekaj takšnega, kot gladiatorske igre v rimskih časih. In med samim pretepom, ko je treba dat oba psa narazen lahko kdorkoli poseže vmes in s preprostim break stickom sname psa z drugega psa brez, da bi pri tem tvegal, da bo pes zagrabil njega. Torej pes mora ohranit mirne živce in zdrav razum tudi v najbolj stresnih situacijah. Isto je z lovskimi pasmami tipa dogo. Ko tak pes drži merjasca ga ne sme spustit za nobeno ceno, ker bi s tem ogrozil tako sebe, kot tudi druge okoli - in lovce in pse. Ko lovec prileti zraven (in ne, to ni vedno lastnik točno tega določenega psa) in merjasca zakolje, psa sname dol, spet brez, da bi tvegal, da se bo ta pes obrnil v njega. Kot sem že napisala, te psi MORAJO bit stabilni prav zaradi namena za katerega so bili vzrejani. In isto pri malih lovskih terierjih, ki iz rovov vlečejo razne jazbece, rakune in podobno, spet mora pes ohranit mirno glavo brez histeriranja, ker samo tak stabilen pes je dejansko lahko uporaben za delo za katerega je bil vzrejan. A je to tako težko dojet? Snet kateregakoli psa dol z drugega psa ni nobena znanstvena fantastika, je pa pri histeričnih psih in pasmah, ki so poleg tega, da so agresivni do psov, nestabilni še do ljudi, to precej težje, kot če imaš opravka z "borbeno pasmo", katero je v pretepu relativno lahko obvladat, če veš kaj delaš.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1215 : 18 Marec 2013, 15:32:40
Citiraj
s tvojimi ponarejenimi

  8)

svetovna zarota zoper pitbulle  :D

Citiraj
In ja, smrti povzročene s strani psov, ne glede na pasmo, so REDKE glede na populacijo psov po svetu. To je pač dejstvo.

tudi letalski prevoz je bolj varen kot avtomobil  kar pa ne pomeni da letala ne strmoglavijo in ljudje nimajo strahu pred tem, pravtako ne bi bilo predpisov ki omogočajo letalsko varnost

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1216 : 18 Marec 2013, 15:44:53
OK. Vem, da obvladaš, zato ti bom skušal verjeti, da je vse skupaj le posaldica slabe vzgoje. Ampak čudi me pa vseeno, zakaj se prav pri "borbenih" pasmah dogaja, da pes ne popusti dokler ga ne "ubiješ", pri ostalih pa se nekako da žival umiriti?

Samo to ni neobvladljivost. Ampak se ni naučlilo psa spuščat, plus da pri vsem šundru to dejansko težje naredi, ampak se da odpret gobec tudi, če noče spustit. Mišljeno v primeru napada drugega psa-silobran. Noben napad zame ni sprejemljiv, da ne bo pomote... ali drži ali ne drži ali bilo kaj...

Če pes "samo" prime in drži, je na koncu dejansko manjša škoda, kot pri večini psov, ki "štepajo". Napad/pretep pa mine lahko tudi v minutki...

Kakorkoli obračamo, tista ženska ni imela razčiščenih pojmov, je tudi sama priznala, da tava bolj kot ne v temi in je že pred dogodkom iskala pomoč (čeprav za moje pojme na zelo neodgovoren način). Vsi se strinjamo da nihče nebi smel imeti psa, ki ga ne obvlada, kaj šele dva...  :-\

Ampak roko na srce, posledice niso bile nevem kaj. oz. so verjetno bolj posledice vlečenja psa iz strani ljudi. Kar seveda ne spremeni dejstva, da bo tale lastnica morala močno pljuniti v roke, da vzpostavi kontrolo. Njej definitivno nebi dala dveh povodcev v roko. Kaj se je dogajalo pred držanjem pa "buhve"...  :-\

Je pa lahko škoda neprimerljivo hujša, ko se sklofata/stepeta dva psa "prijaznega" izgleda. Videne posledice...

Meni je v vsem skupaj samo žal, da namesto, da bi se pogovarjali o prizemljenosti, vzgoji, šolanju, vedno kdo izkoristi podobne dogodke za pozivanje represije, zaradi lastnih strahov, ker pri živalih nimajo občutka kontrole.

Zato je treba hitro začet z raznimi prepovedmi, ko pa če se dejansko pogleda posledice, tele pasme in njim podobni psi skoraj niso omenjani... Za 3/4 takih je še labradorec pitbull.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1217 : 18 Marec 2013, 15:55:47
Sleepy, nisem vedela da imaš pitbula. ;)
Ma sej nisem ziher. Ni strah in trepet v bližnji in daljnji okolici, zdej, ko je že v letih in precej siv pa še zgleda ne več kaj dosti gajstno, tako da... :D

Jaz se čisto nič nelagodno ne počutim ob teh debatah. Mi je uspelo vsaj v svoji okolici razbit mit o teh nevarnih in podivjanih morilskih mašinah, kar si štejem v dobro.  :)

kot lastnici pitbula , glede na to da si odgovoren lastnik ti bi to predstavljal problem ?

Precejšen problem imam samo z diskriminacijo in krivičnostjo. Torej s katerokoli stvarjo, ki priviligira ene (še bolj, kadar gre za večino in še najbolj kadar gre za histerijo) in iste pravice omejuje drugim. Ne vidim nobene potrebe po tem, da bi morali lastniki pitbulov opravljat kakšna posebna izobraževanja, ki jih ostalim ne bi bilo treba. Predvsem pa ne zato, da bi ljubitelji psov do 15 kil in zagovorniki (in praktiki) samostojnih pasjih sprehodov lahko svoje nevzgojene pse spuščali težit okoli ne da bi jih skrbelo, da jih kakšen pa čopne.

Lanabela jaz tudi čisto resno o copatih  :D Nimam zdej pri roki knjige, kjer je citiran vir, je pa eno angleško združenje razdelalo poškodbe, ki zahtevajo medicinsko oskrbo in so poškodbe zaradi sobnih copat konkretno pogostejše kot pa poškodbe, ki so jih povzročili vsi psi skupaj. Na letni ravni, če se ne motim v UK.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1218 : 18 Marec 2013, 15:58:51
Meni je v vsem skupaj samo žal, da namesto, da bi se pogovarjali o prizemljenosti, vzgoji, šolanju, vedno kdo izkoristi podobne dogodke za pozivanje represije, zaradi lastnih strahov, ker pri živalih nimajo občutka kontrole.

Zato je treba hitro začet z raznimi prepovedmi, ko pa če se dejansko pogleda posledice, tele pasme in njim podobni psi skoraj niso omenjani... Za 3/4 takih je še labradorec pitbull.
Mhm, sploh ta črni.  ;D

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #1219 : 18 Marec 2013, 16:00:21
Kakorkoli obračamo, tista ženska ni imela razčiščenih pojmov, je tudi sama priznala, da tava bolj kot ne v temi in je že pred dogodkom iskala pomoč (čeprav za moje pojme na zelo neodgovoren način).
Sej to je point. Če bi imela ta dotična lastnica v rokah dva nekastrirana samca iz istega legla, oba v puberteti, pasme naprimer nemški ovčar, oba totalno razpuščena, brez kakršnekoli vzgoje bi se ta situacija končala POPOLNOMA ENAKO oz. bi rekla, da še hujše za zlatkota, ker bi bil preštepan po celem telesu. Dogo ga je prijel in držal na tleh, to je pa v bistvu vse. Če bi ga en dvignil za ovratnico takoj, ko je dobil zlatkota pod gobec bi ga lahko snel dol še preden bi bil sploh dobro oslinjen s strani dogosa. Samo v takih situacijah moraš reagirat TAKOJ, ne čakat da se "bojo kuški sami zmenili med sabo". Predvsem pa ne trepljat psa po riti in govorit "pusti kužija"  ::)

Če bi dejansko koga zanimalo res priporočam branje knjige The Pit Bull Placebo, v njej so zelo dobro razložene situacije in ozadja zgodb, ki so privedle do določenih ugrizov in/ali smrti ljudi, poleg medijske manipulacije, ki privedejo do nekorektnih statistik. Toplo priporočam, sploh tistih, ki konstantno ven mečejo statistike, ne zanima jih pa ozadje napadov psov, pa ne glede na pasmo. Ker noben pes ne bo šel fentat človeka kar tako iz lepega miru  ::)

http://nationalcanineresearchcouncil.com/uploaded_files/tinymce/Pit_Bull_Placebo_download.pdf



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1220 : 18 Marec 2013, 16:18:10
Citiraj
Precejšen problem imam samo z diskriminacijo in krivičnostjo

torej ko si izbrala pasmo, nisi vedela kako nezaupljivo in z strahom glede javnost na njo in da je predmet polemik med drugim v ene 20tih državah prepovedana ?
od tisti 300+ pasem ki so ti na voljo ?

vprašal sem za argument, čemu je smisel vztrajati pri pasmi, ki tako suvereno vodi pri smrtnih žrtvah, zahteva specifičnega lastnika, da jo vodi ,nakup nje pa je lažja kot naročiti copate? ali je osebno zadovoljstvo posameznika  dovolj velik razlog da se javnost počuti ogroženo?

Poznam kar nekaj lastnikov pitbulov (ai dog) in domala vsakemu je nelagodno kako ga ljudje gledajo na ulici in gredo na drug pločnik, tega dejansko nisem nikoli razumel zakaj vztrajati pri tem razen če kdo želi izstopati
ali pa pasma ima delovne lastnosti, ki so tako nepogrešljive ?

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1221 : 18 Marec 2013, 16:30:50
Citiraj
določena pasme so bile vzrejeno z namenom boja bodis z človekom ali psom, in čisto slučajno so na seznamih BSL
Pasme, ki so bile vzrejene za "boj s človekom" in v nekaterih obdobjih tudi za ubijanje ljudi se "čisto slučajno" znajdejo na BSL seznamih samo izjemoma in res zelo redko.. Se pa znajdejo na vseh seznamih pasme, ki imajo v imenu bull ali bojni, čeprav so se nekatere med njimi uporabljale za visoko ritualizirane "boje", pri katerih ni prihajalo do poškodb (tosa recimo) ali pa se za boje nikoli niso uporabljali.

Citiraj
ko grem z avtomobilom ven, je ograja odptra, ker pač imamo tule par malih spuščenih ščenet in ležijo kosti na pločniko rado gre ven tik ob ograji,

In potem si drzneš težiti nam, ki imamo pse spuščene pod nadzorom? Ko se odpro vrata in se pelješ ven pes niti slučajno ni pod nadzorom, pločnik/cesta  pred domačim dvoriščem pa je najnevarnejše mesto, kjer se zgodi največ nesreč sploh. (zadnja leta, odkar ljudje bolj pazijo na pse, se mi ugrizi dogajajo samo še od psov, ki se zmuznejo iz vrta/dvorišča, ko se odpirajo/zapirajo vrata. Nazadnje sta me na ta način začopatila dva psa zelo lušne, prijazne in krotke pasme, potrebni smo bili trije, da smo pse umirili, staknila sem sicer samo dve ne pregloboki luknjici, oteklino in nekaj dm 2 veliko modrico, a samo zato, ker smo vsi ravnali tako kot je treba in nismo paničarili. In edina omembe vredna poškodba, ki jo je kadarkoli staknila katera od mojih psic se je zgodila, ko je dolgodlaka pritlikava jazbečarka pritekla na cesto pred svojo hišo in moji privezani psici brez kakršnega koli predhodnega opozorila razklala veko) Sploh če so tam kosti, za katere se psi, ki sicer sploh niso žleht zelo radi zgarbajo. Če tega še nisi vedel. Slučajno.

Citiraj
ali pa pasma ima delovne lastnosti, ki so tako nepogrešljive ?

ima, delovne in karakterne.


Koschei

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #1222 : 18 Marec 2013, 16:47:24
Zelo zanimivo, da zna Davor citirati statistike o napadih, za katere je znano, da so v velikem številu napačno, saj mediji vsakekga psa ki skozi desetcentimetrsko zatemnjeno šipo slepega malenkost spominja na pitbula tudi kategorizirajo kto pitbula, čeprav se je že zgodilo, da je DNA test potem pokazal mešance z labradorci itd.
Ne zna pa Davor posikati podatkov o testih Canine Good Citizen, ki jih opravljajo psi v Ameriki (če se je gospodič velepametni že obesil na to državo, ki ima z našo TOLIKO skupnega). Sicer bi vedel, da na teh vedenjskih testih pitbuli naravnost blestijo po številu opravlenih izpitov znotraj pasme.

The American Temperament Test Society (ATTS) conducts temperament tests to evaluate temperament in both purebred and mixed breed dogs. Unlike various tests like the Canine Good Citizen test, the ATTS Temperament Test hopes to mitigate the influence of a dog’s training by focusing on a dog’s untrained, natural reactions to various threatening and nonthreatening stimuli.

The ATTS reports that in 2007, the three “pit bull” breeds (the American Pit Bull Terrier, the American Staffordshire Terrier and the Staffordshire Bull Terrier) had a combined passing rate of 85.5%.  This is a higher passing percentage than the Golden Retriever (84.2%), the Beagle (80.3%), the Cardigan Corgi (75.4%), the Cocker Spaniel (81.7%), and the average of all tested dogs of all breeds (81.6%).


Šment glej ga, beagli so kar upazno slabši glede osebnostnih testov.

Plus ne vem kje Davor živi ampak v moji okolici redko vidim, da bi se ljudje na daleč umikali psom tipa bul. Mogoče je Davor pač doma v okolici, kjer je veliko enako ozkogledih, kot je on sam.



Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1223 : 18 Marec 2013, 16:51:29
torej ko si izbrala pasmo, nisi vedela kako nezaupljivo in z strahom glede javnost na njo in da je predmet polemik med drugim v ene 20tih državah prepovedana ?
od tisti 300+ pasem ki so ti na voljo ?
Seveda sem. Pa btw moj pes je x breed. Sem prejle napisala, da mi je v svoji okolici uspelo razbit mit o nevarnih ubijalskih mašinah. Se pa sicer prav nič nelagodno ne počutim ob svojem psu in se ne zmenim zato, če me kdo slučajno postrani pogleda. Mi je tudi vseeno, če gre kdo na drug pločnik, jaz mu razloga za to, da bi to moral nardit, zagotovo ne dam. Mislim moj pes mu ga ne.  >:D Če vidim, da je komu res nelagodno, se tudi umaknem, kar vsem po pravilu pa ne. Moje je poskrbet, da ne dam razloga, da bi se kdorkoli počutil ogroženo, če pa kakšen histerik se, je pa to njegov osebni problem, pa naj poišče pomoč na pravem mestu, zganjanje histerije in razni BSLji to ni.

Sicer je pa to, da se nekdo počuti ogroženo (pri čemer nima nobenega razloga za kaj takega) meni precej trapast argument. Zadnje čase lahko precej beremo o  posilstvih. Nič, dejmo vse moške kastrirat, ker so potencialno vsi posiljevalci...

Za nekoga, ki zagovarja to nefunkcionalno družbo in življenje v njej, ki se mu je treba pač prilagodit, hudo malo zdrave kmečke pameti uporabljaš.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #1224 : 18 Marec 2013, 16:55:01
vprašal sem za argument, čemu je smisel vztrajati pri pasmi, ki tako suvereno vodi pri smrtnih žrtvah, zahteva specifičnega lastnika, da jo vodi ,nakup nje pa je lažja kot naročiti copate? ali je osebno zadovoljstvo posameznika  dovolj velik razlog da se javnost počuti ogroženo?

Poznam kar nekaj lastnikov pitbulov (ai dog) in domala vsakemu je nelagodno kako ga ljudje gledajo na ulici in gredo na drug pločnik, tega dejansko nisem nikoli razumel zakaj vztrajati pri tem razen če kdo želi izstopati
ali pa pasma ima delovne lastnosti, ki so tako nepogrešljive ?
Za koji k&#$! bi se moral kdorkoli opravičevati in zagovarjati, da je izbral določeno pasmo in ne kakšne druge? Resno, komu na čast? Tebi, ki si tako poln predsodkov, da se ven ne vidiš? Pajade. To je povsem ISTO, kot če bi šel temnopolte ljudi spraševat zakaj se sploh sprehajajo naokoli, če pa obstaja po svetu toliko rasistov, ki se počutijo ogrožene v njihovi prisotnosti in prečkajo cesto, ker se počutijo nelagodno. To je NJIHOV lasten problem, ki ga morajo sami pri sebi razčistiti in ne problem objekta njihovega strahu (pa naj bo to pes ali človek) v kolikor ga le ta ne ogroža in ne nadleguje na nikakršen način.

Jaz osebno sem se nehala sekirat za vse zlobne komentarje, poglede in freak oute, ki so se mi dogajali in se mi še vedno dogajajo na sprehodih z mojima dvema. Enostavno se ni vredno obremenjevat zaradi paranoje in ozkomiselnosti nekaterih zakompleksanih posameznikov. To je povsem isto, kot če bi se ti sekiral zaradi tistih nekaj ljudi, ki se bojijo VSEH psov in posledično ne bi svoje psice vozil niti na sprehode, niti nikamor, kjer bi sploh lahko naletel na takega človeka. Vsak od nas, pa ne glede na to katero pasmo ima doma, je DOLŽAN poskrbeti, da njegov pes ne ogroža in ne nadleguje okolice. To je povsem dovolj za mirno in uspešno sobivanje vseh nas.



Koschei

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #1225 : 18 Marec 2013, 16:58:55
Plus sem pozabila omenit, ne vem od kod enačenje agresije do ljudi z agresijo do drugih psov oz. drugih živali. Če je pes agresiven do drugih psov, še ne pomeni, da je agresiven do ljudi. Ne vem od kod so nekateri pobrali, da je to enako. Če ne verjamejo lahko tudi malo povprašajo za kakšno strokovno menenje, da se malo podučijo o temah, o katerih tako strastno razglabljajo brez dejanske podlage.

Se povsem strinjam, da je potrebno odgovorno lastništvo, vendar velja to za vse pse, ne samo za bav-bave, ki bi jih določeni radi prepovedali.
Pred kakšnim mesecem je bilo v medijih, da je nek MAJHEN terier (nekaj v stilu Jack Russla, ali Fox terrierja, ne bom zdaj garantirala katera pasma) ubil dojenčka. Mešanka s pomerancem je tudi že uspela ubiti šestletno punčko. A bomo prepovedali vse pse, zato ker so eni ljudje tako neodgovorni, da jim še slike psa ne bi smeli dati v roke za vzgajat? Absurdno no, resno.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1226 : 18 Marec 2013, 17:02:41
 :) Jaz mam pa predlog. Klicat/pisat/zbrat peticijo in jo poslat na Flexi (prilagam link http://www.flexi.de/de/ ) ter se zmenit, da nam izdelajo flekse po lastnih potrebah.  ;D

Sem šla gledat naše flekse pa sm zdj v skrbeh  :-\ za nobenega od psov nimam ravno 2-3x močnega po kilaži. Ker mam comfort long3 (torej do 50kg) za psa težkega 35kg že zadnjih 6let (menjala sem ga, ker mi star ni barvno pasal k novi oprsnici). Sej sem enkrat umes mela comfort compact3 (ravno tako za 50kg) ampak se mi je zdelo, da je bil mehanizem za psa ''premočen''. Ga je kar s ''težavo'' vlekel iz ohišja. Pa sem ga podarila naprej. No moram povedat tako, da se bo razumelo - pes ni navajen, da ga kaj vleče ali da bi vlekel sam, pa potem ne zna na premočnem fleksu hodit dlje kot 50cm stran od mene.  :-\ Je navajen lepe hoje na povodcu in je povsem nesrečen, če ga kaj nazaj vleče. Ampak me pa zdj skrbi kako bi ga obvladala s prešvoh povodcem. Saj veste ziher je ziher. Samo pa zna prav pridet. Če bi mi tak flexi iz rok padu bi znal bit, da psa še v tla fiksira, kar ni napačno. Med tem, ko bi šla tujega psa davit bi moj ostal na mestu.

Torej, ko vidim, da se da flekse po naročilu dobit se mi pa zdi smiselno se pozanimat. Žal pa na njihovi strani nisem zasedila, da jih izdelujejo po kilaži na željo stranke  ??? Nikjer nisem zasledila flexa do 40kg.

Torej, če koga zanima, dajmo skup stopit pa nam bojo ziher izdelali povodce primerne kilaži naših psov. Da bomo varno sprehajali svoje pse. Lah skupaj naročamo.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1227 : 18 Marec 2013, 17:07:10
Aja pozabla se še uprašat, če velja kilaža ki mi jo je veterinar na cepljenju odčital na tehtnici? Ker tam je kazal 35kg soseda pa je na uč ocenla da jih ma 50kg. Sem v dilemi zdaj kako močan povodec izbrat oz. kateri podatek poslat na Flexi, da mi dovolj močnega izdelajo.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #1228 : 18 Marec 2013, 17:09:46
Psi tupa bul so lahko odlicni delavci v vlekah vseh sort. Za ostale zadeve ne vem, ker ne poznam toliko teh pasem. Vem edino, da so pse, ki so kazali kakrsnokoli agresijo do ljudi, iz vzrejnega poola metali ven.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1229 : 18 Marec 2013, 17:15:00
Citiraj
Za koji k&#$! bi se moral kdorkoli opravičevati in zagovarjati, da je izbral določeno pasmo in ne kakšne druge? Resno, komu na čast? Tebi, ki si tako poln predsodkov, da se ven ne vidiš? Pajade

meni seveda ne, se me sicer ne tiče , čeravno me je dejansko zanimalo, sklepam da gre tudi za privlačnost biti underdog, je pa pasma legitimen predmet družbene polemike, kot recimo ljudje v Avstraliji, Braziliji, na Danskem, Nemčiji, Irskem, Norveški, Portugalski, Španiji, Angliji vedo , kjer je pasma prepovedana / omejena, gre tle za prevelik ukvir držav z daljšo pravosodno tradicijo kot jo imamo mi da bi lahk dala spet glavo v pesek;

Citiraj
Šment glej ga, beagli so kar upazno slabši glede osebnostnih testov. 

v tem letu je bilo že šest smrtnih napadov na človeka v ZDA, v vseh primeru je šlo za pitbule, nah raje ostanem jaz pri biglih;
in mi popolnoma dol visi ali gre za netipske pitbule ter da vojne, kuga , lakota in holesterol pokonča več ljudi kot ti psi, v 21. stoletju v tej civilizaciji je napad psa ki se konča z smrtjo človeka dovolj da gorijo vsi alarmi;

Citiraj
Ko se odpro vrata in se pelješ ven pes niti slučajno ni pod nadzorom, pločnik/cesta  pred domačim dvoriščem pa je najnevarnejše mesto, kjer se zgodi največ nesreč sploh.

misliš reči napadov
Ampak očitno imaš prav, ni varno sicer na lastni zemlji pustiti psa, ker nikoli ne veš kdaj boš naletel na kakšnega kekca ki ne obvlada svojih psov, zato tudi sam sedaj poskrbim da ne stopi na cesto brez mene, kljub temu pa upam reči da je vsaj naša ulica dovolj varna , da se otroci mirne duše igrajo na njej ne da bi jih kak cucek ogrožal,

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.