Pes napade psa!

Herr-Thor · 706229

HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #1380 : 26 Marec 2013, 15:00:02
... ali pa če bi kdo kaj storil mačku, ki ga ima pes očitno za svojega prijatelja (čeprav gre v tem posnetku mačku na živce).


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1381 : 26 Marec 2013, 15:51:22
Mene iskreno zanima zakaj sta si vidva sploh nabavila psa če sta oba tako hudo paranoična?

V okolici je pred parimi leti bil Nemški lovski terier, ki je ubil vsako mačko, ki jo je videl, pa je to pes ki tehta manj kot 10 kg.


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #1382 : 26 Marec 2013, 16:44:54
Za Davorja ne vem, sam pa nisem nič paranoičen. Skušam se pogovarjati o različnih scenarijih, to je vse.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1383 : 26 Marec 2013, 17:14:06
Zakaj bi pa iskali "razlicne scenarije" ob mojem domacem videu? Wtf.
Namesto da bi videli simpaticno igro (ne, psica ne gre macki prav nic na zivce ampak se dejansko igra), ze namisljate kaj bi bilo ce bi..vi niste normalni.
Prav vrtite in obracate samo da bi tezili, negativci, patetiki. Nebi hotela biti clovek ki sobiva z vami ali vasi okolici, res.
Spolno in emocionalno nepoteseni (in vprasanje kaj se drugega) Davor sprasuje kaj bi bilo ce bi ji sosedova macka prekrizala revir..tisti ki dnevno visi na nasih vhodnih vratih je se kar ziv, je vec sans da bi jih od mene fasal ker mi non stop markira. Sicer pa, bi se morala obremenjevat kaj bi bilo z nekim mackom s katerim ne sobiva, niti ne skace spuscena naokrog?

Ubogi, ubogi tvoj pes s takim frustrirancem na drugi strani povodca. Pomojem ste taki bolj nevarni okolici kot 20 psov skupaj.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1384 : 26 Marec 2013, 17:16:13
... ali pa če bi kdo kaj storil mačku, ki ga ima pes očitno za svojega prijatelja (čeprav gre v tem posnetku mačku na živce).
Dejansko je pomojem bolj malo sans da bi se mi nekdo vtihotapil v hiso in poskusal kaj storiti mojim mackam ::) Tudi lopovi bi prej kaj drugega iskali kot macke ::)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1385 : 26 Marec 2013, 17:32:12
Tole je pa gospod zidar ki ga vsako jutro pospremim na dvorisce in grem nazaj v hiso..psi ga poznajo par dni in ga oh my, celo upostevajo kadar se motajo okrog cementa in jih poslje stran. Slikano z okna.



Kaj boste pa tule naumili?

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1386 : 26 Marec 2013, 17:50:17
To je pa zazihr se moral zidar pred morilskim psom braniti, pa ga je omamil z lopato po buč :o.
In BTW, pes, ki ne bi napadel nekoga, ki vlomi v stanovanje in napade mačko (ali pa lastnico) ni vreden futra ki ga požre.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1387 : 26 Marec 2013, 17:58:51
To je pol tak Chuck Norris zidar ker kar nekaj psov tkole lezi okrog njega 8)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1388 : 26 Marec 2013, 18:05:30
Pomojem bi tejle bedakci dol popadali od razocaranja ko bi videli kako zidar z orodjem maha okrog mene kadar firbcam, pa ga nihce ne "napade z nesluteno ostrino".
Ceprav, smo brali enega takega lastnika v tej temi, ki bi dejansko rad videl da bi bili njegovi taksni oz. jih kot taksne tudi propagira tako tukaj kot na FB.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1389 : 26 Marec 2013, 18:11:16
Des. v trenutko ko se spustiš na osebni nivo vem, da si dovolj nesamozavestna z svojimi lastnimi prepričanji da ti je potrebno uporabiti žaljenje. Večina nas je tule dovolj zrelih da zmoremo, tudi kritično debatirati; očitno pa ste lastniki pasme iz BSL seznama dovolj čustveno obremenjeni , da vam je potrebno z spolno potešitvijo (me sicer veseli , da te to skrbi zame ampak slednja skrb je nepotrebna)

Paranoičen seveda nisem, saj sem si izbral pasmo in psa pri katerem sem popolnoma samozavesten, mirno pa priznam da za kakšno dogo, pitbulla ali c.c ne bi bil primeren lastnik, kar mi pa ne brani da po tega ne grem že jutri. In tu je problem.Neomejen dostop do pasem, ki so  polemične

fino je da se tvoji razumejo z mucki, zidarji in rešujejo stare ženice, ker le pomeni da so psi dobro socializirani in vzgojeni, nekaj kaj pa žal videno na (pre)mnogih primerih ni pravilo za lastnike tebe ljube pasme

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1390 : 26 Marec 2013, 18:18:58
Oh, direkt v srce :'(
Ti nisi sposoben normalne kriticne komunikacije, a tako jo klices? Ti samo neargumentirano mlatis prazno slamo in si me tudi parkrat uzalil, pa se koga drugega.


P.S. Ponavljanka sestavljanka >:D

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1391 : 26 Marec 2013, 18:26:45
Če se kdo med vrsticami prebere v mojem pisunjeno je njegov problem, ne uporabljam pa žaljivk in ne otročarij kot "patetitik. fašisti, bedakci ter spolno in emocionalno nepoteseni" ker pričakujem da tule velja nek nivo komunikacije;
sedaj če imaš pasmo, ki je v marsikateri državi z zakonom prepovedana in slednjega v določeni obliki zagovarjam pač moraš biti dovolj zrela sprejeti drugačna mnenja. časi vojaške hunte so tudi pri vas minili

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1392 : 26 Marec 2013, 18:27:35
Drugacna mnenja brez problema, ne prenasam pa nestrpnosti in sirjenja le te.
Si mi tudi ze (ne med vrsticami) rekel da sem nesposobna, pa si nisem ravno zil rezala zaradi tega.

Nesposobna, spolno nepotesen..isto sranje.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1393 : 26 Marec 2013, 18:39:42
nestrpnost je stvar vidika zornega kota, brez dvoma odgovoren lastnik doge v državi kjer se uvede kakšna oblika BSL tole vidi kot žrtev, družba ki legitimizira takšno zakonodajo z vprašanjem  varnosti in kolektvne odgovornosti pak ne; BSL ni prišel iz nebes ampak ga je v večini primerih zahtevala sama javnost; Dunajčani so ga recimo uvedli preko referenduma, ali bi tudi te označila, ker ne delijo tvojih izkušenj za "bedačke" ?

ne pomnim, da sem te kje označil za nesposobno, bom potreboval citat;  sem te pa označil za vzorno lastnico , ki ima pse v pasmi idealnih pogojih vendar se sama pak ne moreš dajati kot tipičen lastnik, ob tem pa sama priznavaš da je v Slo. le vprašanje časa kdaj bo prišlo do primera kjer bo spet nastradal človek, zaradi določenih lastnikov ki imajo te pasme v rokah

bo potrebno manj z čustvi , ampak več z razumom gledati na polemiko,  razumem da je nelagodno brati tole ker veš da imaš psa, ki je na udaru pasemske zakonodaje, ampak zaradi tega te debate ne bodo poniknile, če te moti pač v njih ne sodeluješ več, tko kot Sleepy

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #1394 : 26 Marec 2013, 19:05:06
@ Desobediencia
Tvoj domači video je zelo lep! Čestitam!
Moje mnenje o borbenih psih OSTAJA isto - večinoma si jih privoščijo nezreli ljudje. Tvoji žaljivi vpisi so moje mnenje o tem samo še podkrepili. Res ne želim nič slabega  - ne tebi, niti tvojim psom. Ampak VSAK forum v osnovi služi kulturni izmenjavi mnenj, veš. Če bi vsi enako razmišljali, ne bi bilo mogoče debatirati, lahko bi le kimali. Poskusi to razumeti.
Če sem te kadarkoli užalil ali prizadel, se ti opravičujem. Ob enem te naprošam, da se v bodoče vzdržiš tako brutalnih napadov name, saj sem imel občutek, da me je napadla ponekod prepovedana argentinska doga!  ;)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1395 : 26 Marec 2013, 19:34:15
borbeni psi-nezreli ljudje...Ne, ne. Tako posploštiti pa ne gre. Nezreli ljudje si namislijo kakršnegakoli psa in ga zafurajo, po možnosti je pes zato moteč/nevaren okolici.

Hudma-saj nimaš mnenja, ta se ustvari na podlagi videneg,a doživetega, preizkušenega in se tudi spreminja, za sabo pa nosi argumente. Prepričanje pa je druga reč.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1396 : 26 Marec 2013, 19:50:22
Če bi se dejansko za zahtvne pasme odločali sami zafrustrirani nesposobneži, bi imeli pri nas precej več hudih ugrizov - tako pa so hude poškodbe ljudi pri nas res velika redkost.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1397 : 26 Marec 2013, 19:58:34
Mislim, da se vsi strinjamo da je vsak pes lahko narejen za "navarnega" ter da so napadi bojnih pasem napram ostalim ugrizom redki, ampak dejstvo je da ko pride do samega napada so posledice dalec najvecje in temu pogostost napadov z smrtnimi posledicami

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1398 : 26 Marec 2013, 20:10:20
O kakšnih pogostih smrtnih primerih govoriš? Pri nas smo imeli po drugi svetovni vojni dva smrtna primera, enega je zagrešil srednjevelik mešanec, priklenjen na ketno, drugega pa bulmastifi očitno po dogotrajni zlorabi - ti isti so zagrešili tudi edini zares hud napad na človeka v zadnjih letih. Tako da....


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1399 : 26 Marec 2013, 20:18:38
če te moti pač v njih ne sodeluješ več, tko kot Sleepy
O, sej sodelujem, se mi samo ne da v krogu vrtet in se ponavljat. Debata je dvosmeren proces, ki vključuje tudi sprejemanje (kar ni nujno strinjanje), ne samo podajanje mnenj, še zlasti, če so pokrepljena s kakšnim argumentom. In kontra BSL zakonom jih je veliko, tudi sicer v stroki. Je ni na tem svetu stvari, ki bi bila idiotproof. In ga ni zakona, ki bi to lahko zagotovil. Imamo zakon, ki omejuje prodajo alkohola in vožnjo pod vplivom. Pa? Še vedno mamo avte, še vedno se alkohol prodaja in še vedno je oboje načeloma dostopno vsem. Omejitev je globina lastne denarnice.

Če bi se dejansko za zahtvne pasme odločali sami zafrustrirani nesposobneži, bi imeli pri nas precej več hudih ugrizov - tako pa so hude poškodbe ljudi pri nas res velika redkost.

Iksektli! Posploševanje, zgrajeno na temelju strahu pred čudno zgledajočimi tipi pa ustvarja histerijo. Reši prav nič ne, škodi pa. Ker si res upam trdit, da je povprečen lastnik psa "BSL kandidata" bolj odgovoren kot povprečen lastnik ostalih psov. Je pa res, da 10 kilski pes, ki kaže zobe vsem po vrsti in na povodcu za sabo vleče lastnika, vzbuja smeh, BSL kandidat pa nelagodje tudi če ne počne nič od tega. Zaradi masovne histerije, ki se jo rado zganja brez potrebe.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1400 : 26 Marec 2013, 20:56:02
 :D Pa res no. Ko je že toliko ugrizov pri nas...ravno ''nenevarnih'' pasem pa čudno, da se jih glavni zagovorniki seznamov niti malo ne bojijo. Pravzaprav jih nekaj podobnih posedujejo  8)
Morda je pa v tem keč. Ko se skozi vrti krog ''nevaren ta nevaren on, imaste jih zarad dviga samozavesti bla bla...'' bi znalo bit za res. Da ste si nekateri omislili pse (ali podobne pasme), ki pravzaprav naredijo največ sračke tu na naši mali zemljici (poštarji od ''krojačev'', zmanjševanje populacije kokoši, opraskanje domačih otrok, potamanjanje mačk, - sej ni hotu, ker je drugač tak luškan  ::)). Hja je treba potem obrnat ogledalo drugim.  :o

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1401 : 26 Marec 2013, 21:45:37
@ Desobediencia
Tvoj domači video je zelo lep! Čestitam!
Moje mnenje o borbenih psih OSTAJA isto - večinoma si jih privoščijo nezreli ljudje. Tvoji žaljivi vpisi so moje mnenje o tem samo še podkrepili. Res ne želim nič slabega  - ne tebi, niti tvojim psom. Ampak VSAK forum v osnovi služi kulturni izmenjavi mnenj, veš. Če bi vsi enako razmišljali, ne bi bilo mogoče debatirati, lahko bi le kimali. Poskusi to razumeti.
Če sem te kadarkoli užalil ali prizadel, se ti opravičujem. Ob enem te naprošam, da se v bodoče vzdržiš tako brutalnih napadov name, saj sem imel občutek, da me je napadla ponekod prepovedana argentinska doga!  ;)
Ma daj no, zakaj pa takole ne razmisljate naglas "kaj bi bilo ce bi bilo" ob sliki kakega drugega psa druge pasme z macko na tem forumu? Tko da debata my ass. Se ko vidite en lep video morate tezit..in clovek ima pocasi enostavno dovolj diskriminiranja. Ce bi dala gor sliko Beagla z domaco macko se pac nihce od vas nebi spraseval kaj bi bilo ce bi bilo. Pa ima Beagle zelo, zelo mocan nagon.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1402 : 26 Marec 2013, 21:52:14
v tej temi s(m)o se že vpraševali, kaj bi bilo če bi bilo z beaglom mačko, zajcem in srno, malo površno bereš


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1403 : 26 Marec 2013, 21:55:37
Prepričanje pa je druga reč.
No, tocno zato se gre tukaj. Ni izmenjave mnenj ampak prepricanje, gonjenje svojega, brez argumentov. Tvoj clanek "proti" pove vse, moj clanek "za" ne pove nic.

Aja, pardon, to da je bila "volja ljudstva" je dovolj dober razlog za nek BSL. Slovenija je sla tudi v NATO, pa nas je bilo kar nekaj proti. Zato ker je bila vecina za, to pomeni da je edino pravilno?
Narodu sploh ni tezko oprati mozganov, pakrat v cajtenge in nekaj velja za sveto.
Ali mislite da se gre povprecen drzavljan kaj poseben informirati o pasmah psov, potem ko prebere da je en pit sesul ovcarja? Zalostno je samo da tako ozkogledno razmisljajo tudi ljudje ki imajo dnevno dostop do interneta, kjer clovek pac ne more biti neveden. Ampak eni pac iscejo samo to kar hocejo, kar prica o nasprotnem je pa zagotovo izmisljeno oz. je samo samoobramba nas "ogrozenih". In to dragi soforumas, ni prav inteligentno.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1404 : 26 Marec 2013, 21:58:01
v tej temi s(m)o se že vpraševali, kaj bi bilo če bi bilo z beaglom mačko, zajcem in srno, malo površno bereš
Mja, to je bilo tisto ko si dajal obe roki v ogenj, pa tisto da bi tvoja sicer gonila divjad, ampak bi prisla nazaj. Istocasno sem bila pa jaz s tremi Dogosi na povodcih neodgovorna in stoprocentro nezmozna (nesposobna) nadzora le teh.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1405 : 26 Marec 2013, 22:11:21
Citiraj
Aja, pardon, to da je bila "volja ljudstva" je dovolj dober razlog za nek BSL. Slovenija je sla tudi v NATO, pa nas je bilo kar nekaj proti.

v demokratični državi načeloma da

Citiraj
Istocasno sem bila pa jaz s tremi Dogosi na povodcih neodgovorna in stoprocentro nezmozna (nesposobna) nadzora le teh.

sploh ni stvar nesposobnosti, ampak fizikalnih zakonitosti, da ženska z povprečno kilažo ne more fizično nadzorovati cca. 120 kil na svojem povodcu, namreč zakonodaja pri nas zahteva da ima vodič , fizični nadzor nad svojim psom, kar pomeni da ga lahko na povodcu zadrži in obvlada; sama izhajaš iz tega da pse itako imaš pod psihičnim nadzorom in ti sila ni potrebna, kar pa seveda ni isto

Citiraj
kaj poseben informirati o pasmah psov, potem ko prebere da je en pit sesul ovcarja?

in zagooglal bo kakšen opis pasme, kjer opozarja da je pes lahko problematičen do drugih psov in je potrebna zgodnja socializacija ; kakor bo zgoogla argentinsko dogo in si prebral da izvira iz cordobskega bojnega psa

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1406 : 26 Marec 2013, 22:25:23
Napaka, fizicno jih tudi obvladam. Ampak ti pravis da jih ne, pa me sploh ne poznas. S kaksno pravico, mislim kdo si ti da bos meni govoril cesa sem zmozna in cesa ne? In to je zame osebno zalitev, ker tukajle pises da ocitno ogrozam okolico. Pa ko se tako obesas na to kilazo, en 25 kg pit je lahko enako mocan kot 45 kg dogo. 2 labradorca sta lahko enako mocna kot dva pita (ali pa dogosa) na povodcu, sploh ce sta prav energicna. Pa sem prepricana, da te nebi motilo srecati sprehajalke z dvema simpaticnima labradorcema.

"Seres govna", bi rekli na Balkanu.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1407 : 26 Marec 2013, 22:32:39
Kar se pa tiče prepričanj; nimam nobenih iluzij , da bi lahko nekomu , ki ima pasmo iz seznama BSL prikazal smisel in razlog za obstoj takšne zakonodaje, v primeru da gre za odgovornega latnika je  ob tem še element žrtve; ta debata služi tistim, ki to temo berejo saj gre za zanimivo družbeno polemiko , ki je glede na to kam zakonodaj gre aktualna tudi pri nas; sam v teh debatah poskušam predstavlja skoraj vedno vidil javnega interasa, ki ga lastniki psov radi ne jemljemo v zakup, dejansko pa le ta definira razmerje sobivanje psov v družbi;

Določene tle  izhajajo recimo iz svojih "pravic" in da niso dolžne  polagati računov družbi zakaj imajo takšno pasmo in da se jih ne tiče, če se ljudje  počutijo nelagodno zaradi tega, moje stališče je popolnoma nasprotno: za javnost ni prav nobenega objektivnega razloga za obstoj bojnih pasem, marsikatera država je mojega mnenja temu BSL; tule ne gre za posemezne primere, ampak vsaj 30 držav ki ima takšno ali drugačno obliko bsl

Citiraj
Ampak ti pravis da jih ne, pa me sploh ne poznas

sem prepričan da je tudi lastnica dveh dog smatrala da jih fizično obvlada, moje osebno mnenje je da ženska  fizično ne zmore obvladati treh takšnih psov, sploh ni stvar ali gre zate ali koga drugega
verjame da ti verjameš, ne bi pa recimo bil zraven če se bi kdaj to testiralo

Da je to ogrožanje okolice ne govorim le jaz, ampak marsikateri kinolog ki trdi da je takšno vodenja psa neprimerno

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1408 : 26 Marec 2013, 22:40:03
kakor bo zgoogla argentinsko dogo in si prebral da izvira iz cordobskega bojnega psa
Skoraj iz prve bo zgooglal tudi tole:

The creators went on to say, “The Dogo is the most docile and mild of the hunting dogs and without a doubt, not even lap dogs have the kindness and patience to withstand the teasing that he can take from children.”

Al ti mislis da se BSLji pisejo zato ker bi politiki radi zascitili nedolzne kuzke pred temi bestijami?

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1409 : 26 Marec 2013, 22:42:51
Določene tle  izhajajo recimo iz svojih "pravic" in da niso dolžne  polagati računov družbi zakaj imajo takšno pasmo in da se jih ne tiče, če se ljudje  počutijo nelagodno zaradi tega
No, jaz prav gotovo ne mislim prevzemati odgovornosti zaradi nekaterih neodgovornih lastnikov teh psov, niti padat na kolena pred nikomer.
Vzemite jih njim, meni jih pac ne boste. Ampak seveda je najlajze vse skupaj prav demokraticno prepovedati.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.