Pes napade psa!

Herr-Thor · 706846

Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1410 : 26 Marec 2013, 22:53:39
Citiraj
No, jaz prav gotovo ne mislim prevzemati odgovornosti zaradi nekaterih neodgovornih lastnikov teh psov, niti padat na kolena pred nikomer.
Vzemite jih njim, meni jih pac ne boste. Ampak seveda je najlajze vse skupaj prav demokraticno prepovedati.

zamenjaj "pse" z orožjem in bi citirala javno stališče american gun association, po tistem pokolu, ki se je zgodil lansko leto v vrtcu
Iz tvojega vidika je problem sila enostaven, imeš doge, znaš jih obvladat so krasno vzgojeni, zakaj bi mi jih kdo prepovedal ? je pa vprašanje dosti bolj kompleksno kot to in se v osnovi začne z načrtno vzrejo pasem / neomejeno  prodajo orožja

Kar jaz zagovarjam je primarno to, da psi ne bodo več imeli pravni status predmeta , ampak žival z določenimi svojimi zakonitostmi in last tega bi moral biti  pogojena
in če določene pasme izstopajo pri možnih poškodbah  človeka se bi moralo vprašati o smislu obstoja le teh

(pa ne mi spet kako bigli koljejo dojenčke, pa kako več ljudi umre v tuš kabini kot z pasjim napadom)


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1411 : 26 Marec 2013, 23:50:20
Moja ne izstopa nic bolj kot katera druga pasma kar se tega tice, kaj cmo pa zdaj?
Ufa, zdej smo ze pri primerjavah z orozjem..po drugi strani pa ne smemo z Beagli pa tusi primerjat.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1412 : 27 Marec 2013, 07:47:40
Saj je bil recimo tudi doberman, nemški ovčar narejen prav za grizenje ljudi, pa še kaj bi se našlo. Govoriti o pasmah, kaj bi prepovedali je zame nesmiselno.
Glede borbenih psov. Vsi vemo namen nastanka in temu primerna selekcija. Eno je lastnik, drugo so pasemske značilnosti, genetske predispozicije. Koliko so se tega značilnega vzreditelji znebili ne vem ................... je pa dejstvo, da se kar pogosto lahko pojavi.
Ne verjamem, da lahko vsak pes stori to kar je na posnetku z AD .................. ni vsak pes sposoben takšne reakcije.
..........še zmeraj na koncu pristanem največkrat pri "paradnem konju" in nič več.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1413 : 27 Marec 2013, 09:08:25
(pa ne mi spet kako bigli koljejo dojenčke, pa kako več ljudi umre v tuš kabini kot z pasjim napadom)
Zakaj pa ne? Ker si se ti odločil, da so bigli ''nenevarna pasma''?
Ampak kaj, ko je seznam ugrizov bolj poln ''nenevarnih'' kot ''nevarnih'' pasem   >:D pa še nekaj tisti, ki niso prijavljeni, ker jih je itak ''opraskal'' pes, ki ni ''nevarne pasme''. One ''nevarne'' skoraj sigurno večina prijavi. Tako, da če bi se prijavilo še vse one ''nenevarne''...pa res hecno, da se ne bojimo srednjevelikih kosmatih blond psov, ki zagrešijo največ ugrizov. ::)

In kilaža proti lastnici pa nadzor. A pol se morajo prepovedat npr. konji (so ravno tak žival ko pes, ki povzročajo poškodbe, tudi smrtne) in ježa le teh :o Ker npr ima kilažo preceeeejjj večjo kot jahač pa tudi, če je gor dec od 85kg. Aja ni seznama BLS za njih  8) >:D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1414 : 27 Marec 2013, 09:21:52
če določene pasme izstopajo pri možnih poškodbah  človeka se bi moralo vprašati o smislu obstoja le teh
In kako bi se ti lotil tega? Prepovedal nadaljno vzrejo psov, ki imajo več kot 20kg? Samo določene pasme? Pse z določenim izgledom (kratka dlaka, mišičast)?
Pa resno te sprašujem, ker si ne znam predstavljat, kako bi se to dalo pravično rešiti (če je sploh kaj pravičnega tu).

Aja, pa moja pasma ni na nobenmu BSL (vsaj zdi se mi  :) ), pa če bi se slučajno odločla na komu zobe zbrusit, ne bi ostalo na parih praskah.

Torej, na kakšen način bi določal kdo je nevaren?



Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1415 : 27 Marec 2013, 09:45:24
"Med 274 psi na seznamu Veterinarske uprave RS (Vurs), ki so ugriznili človeka ali žival v letu 2008 in do 10. junija letos, je največ mešancev, in sicer 131. Sledi 50 nemških ovčarjev, po sedem rotvajlerjev in zlatih prinašalcev, po šest bernskih planšarskih psov, kraških ovčarjev in šarplanincev, po trije ameriški staffordski terierji, kokeršpanjeli in nemški lovski terierji, ostalo pa predstavljajo druge pasme."

"Podrobnejša primerjava števila nevarnih psov in njihovega deleža z deležem zastopanosti pasme v pasji populaciji kaže, da določene pasme ne izstopajo po številu ugrizov. "

Vir

Ignoriranju dejstev in ponavljanju svoje mantre se ne reče debata ampak kvečjemu ustvarjanje histerije in spodbujanje paranoje.

P.S. Kolko kil ma NLT?  ::)

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #1416 : 27 Marec 2013, 09:51:03
Nehajte se delat norca iz sebe. Zaradi mene so lahko dovoljeni za hišne ljubljenčke tudi bengalski tigri! Samo nikar se ne sprenevedajmo, da niso neobvladljivi. 
Vsak pes lahko ugrizne, največ ugrizov je s strani najbolj razširjenih pasem. To je logično, drugače ne more biti. Sleepy, se motim?
Ampak nekaj je ugriz, nekaj pa je "odklop", ko pes ne popusti 10 minut ali več, pa če vsi okoli njega delajo salte! HALO? Kako za hudiča lahko ti dve stvari mečete v isti koš???


jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #1417 : 27 Marec 2013, 09:52:36
In BTW, pes, ki ne bi napadel nekoga, ki vlomi v stanovanje in napade mačko (ali pa lastnico) ni vreden futra ki ga požre.

Moj ne bi.
Ampak imam zato dobre ključavnice.



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #1418 : 27 Marec 2013, 09:53:50
Se moška populacija tukaj na forumu prej iz sebe norca dela kot pa kdo drug. Objavi se zabaven video kako se mačka in pes igrata in iz tega nastane cel halo...lepo prosim no...



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1419 : 27 Marec 2013, 10:09:07
Nehajte se delat norca iz sebe.

Ampak nekaj je ugriz, nekaj pa je "odklop", ko pes ne popusti 10 minut ali več, pa če vsi okoli njega delajo salte! HALO? Kako za hudiča lahko ti dve stvari mečete v isti koš???
Ja Hudma, nehajte se delat norca iz sebe.  :)
Pes ni držal 10 min ali več (posnetek je dolg nekje dobre 3 min...in če bi ga držal že prej več kot 7 min pes danes nebi tacal naokoli s par šivi) Tudi ni imel 50kg plus. Tudi ni nevarna pasma ampak predstavnik, ki ga lastnica ni obvladala. In nesrečni zlatko, ki po neumnosti svojih lastnikov dobi možnost ugriza (in neobvladljivost v situaciji - če bi bil vzgojen in bo obvladal odpoklic bi ne prišel dogici na doseg ;)) Prav tako kot jih niso obvladali tisti, ki so pse z manj kot 20kg spravli na seznam.
 8) Tako da ne v isti koš metat 3-4 min z 10+ min. 40 kg s 50kg. In iz posameznikov delat nevarne pasme (celotno populacijo) izključno po oceni vašega strahu pred določeno pasmo, če pa ravno statistika v naši državici kaže nasprotno. Pogostost ali ne...dejstvo je, da ta trenutek JE stanje tako kot je. Torej dajte se bat tega, kar obstaja za vogalom ne pa tistega česar ni. Torej nevzgojenih lastnikov (to je), ne pa nevarnih pasem (tega ni).

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1420 : 27 Marec 2013, 10:12:59
Vsak pes lahko ugrizne, največ ugrizov je s strani najbolj razširjenih pasem. To je logično, drugače ne more biti. Sleepy, se motim?
Ne, seveda se ne. In ravno to je point oz. bi se o tem recimo dalo debatirat. Ker je veliko strokovnih in tudi znanstvenih poročil o tem, kako BSL ne zmanjšuje števila ugrizov in kako pasme, ki so na teh seznamih, sploh niso prevladujoče po številu ugrizov. Delež je tisti. In recimo da je v tem deležu nekaj nesrečnih spletov okoliščin pa nekaj dogodkov, ki so posledica neprimernosti skrbnikov. In slednji delež se z nobenim BSL pač ne bo zmanjšal. Ker psi v svoji osnovi pač lahko z ugrizom poškodujejo človeka. BSLji so torej že v osnovi zgrešili bistvo. Bistvo "zla" je na drugem koncu povodca.

Kar se tiče prepovedi pasem, ker niso potrebne... pa ob upoštevanju števila psov, ki se v resnici uporabljajo za namen, zaradi katerega je pasma nastala... hm... bolj malo bo ostalo, če začnemo prepovedovat. To mi že malo na skrajni AR aktivizem vleče.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #1421 : 27 Marec 2013, 10:14:36
Ampak seveda je najlajze vse skupaj prav demokraticno prepovedati.

Kdo pa kaj prepoveduje?
Debata na forumu še ni zakonodajni postopek.  ::)



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1422 : 27 Marec 2013, 10:17:28
JA res, nekaj je ugriz, nekaj pa odklop!
Nekaj je agresivnost do samcev, nekaj agresivnost do ljudi! Pa vam to ne preprečuje vpitja ''KAJ ČE bi bil človek, KAJ ČE bi bil otrok, kaj če, kaj če''...
Posnetek igre ''killerja'' in mačke... KAJ ČE bi bila sosedova mačka, KAJ ČE bi nekdo nekaj naredil tej mački,... Ja shit no, če bom šla davit tujo mačko, valda ne bom pričakovala, da pes navija tam zraven za mene! Tako kot da se nihče ne zaveda, da pes brani svoje...
In ja, če mi vlomiš v stanovanje in me poskušaš napast ali še huje mojo hčerko... naj te požre če hoče! Jo še naklikam zraven.

Vi pa tudi vse mečete v isti koš, ampak to pač ni važno...






Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1423 : 27 Marec 2013, 10:19:02
Kdo pa kaj prepoveduje?
Debata na forumu še ni zakonodajni postopek.  ::)
A Desin komentar mogoče ni odgovor v debati na forumu, kjer je bila zagovarjana prepoved pasem?   ???

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1424 : 27 Marec 2013, 10:21:48
tule se spet malo sprenavedamo a ne, eno je ugriz, kjer bojne pasme sploh bistvene vloge nimajo in prednjačijo razne čivave, drugo pa je napad psa z smrtnimi poškodbami kjer pa daleč vodijo;
z beaglom me pač ne bo strah da bi ubil odraslega človega, pitbul ali celo dve dogi pa imata vso zmožnost; zavedajoč tega gledaš tisti 10 minutni napad malo drugače

gre za nek piškavi poskus zrelevatizirati dejstva (in zdravo kmečko logiko)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1425 : 27 Marec 2013, 10:24:27
sem prepričan da je tudi lastnica dveh dog smatrala da jih fizično obvlada, moje osebno mnenje je da ženska  fizično ne zmore obvladati treh takšnih psov, sploh ni stvar ali gre zate ali koga drugega
verjame da ti verjameš, ne bi pa recimo bil zraven če se bi kdaj to testiralo

Bi rada videla moškega, ki bi mu uspelo fizično ustaviti 3 x 50 kg pse na normalnih povodcih (batman mogoče?). Če se ti vsi uprejo z vsemi 4imi tacami (ala weight pulling) jih ne zadržiš.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1426 : 27 Marec 2013, 10:26:29
Ok, pa me vseeno zanima kako bi to rešil. Pa pust zdaj beagla ob strani. Kaj in kako bi ti to rešil?
Če lahko nekaj konkretnega napišeš.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1427 : 27 Marec 2013, 10:27:07
tule se spet malo sprenavedamo a ne, eno je ugriz, kjer bojne pasme sploh bistvene vloge nimajo in prednjačijo razne čivave, drugo pa je napad psa z smrtnimi poškodbami kjer daleč vodijo bojne pasme;
A zdj so že bojne pasme? A pa ti veš, da te ''bojno-nevarne pasme'' niso bile vzrejane za ''boj'' na ljudi? Prav nasprotno so bile skrbno selekcionirane, da ne trznejo na ljudi. Poleg tega smrtne poškodbe bojnih pasem...koliko pa jih je bilo pri nas, da te je toliko strah za tvoj obstoj, da jih je smiselno, kar kot pasmo prepovedat ??? In ji nadet naziv ''bojne'', ''nevarne''.
Če pa vsak dan dokazujejo posamezniki, da je v njihovih rokah tud tamagoči nevaren. Torej ni fora v pasmi.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1428 : 27 Marec 2013, 10:27:20
Bi rada videla moškega, ki bi mu uspelo fizično ustaviti 3 x 50 kg pse na normalnih povodcih (batman mogoče?). Če se ti vsi uprejo z vsemi 4imi tacami (ala weight pulling) jih ne zadržiš.

hja, drži nisem imel namen izpostaviti zgolj ženske, tudi moški tega ni zmožen, toliko več pove o razburjanju Des.

Citiraj
Ok, pa me vseeno zanima kako bi to rešil. Pa pust zdaj beagla ob strani. Kaj in kako bi ti to rešil?
Če lahko nekaj konkretnega napišeš.

ne razumem kaj točno te zanima, dosledno izvajanje BSL , npr. v Kanadi ima cilja odstraniti pasme , ki so najbolj  pogost razloh ubojev človeka;

V Sloveniji pa za enkrat nič ni za rešit, BSL je nesmiseln ker vsaj trenutno nimamo takšnih problemov kot imajo določene države , ki so uvedle BSL; pri nas so bolj problem spuščeni psi,
za zakonodajo pač rabiš določeno osnovo in en napad z smrtnim rezultatom to ni

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1429 : 27 Marec 2013, 10:30:40
A zdj so že bojne pasme? A pa ti veš, da te ''bojno-nevarne pasme'' niso bile vzrejane za ''boj'' na ljudi? Prav nasprotno so bile skrbno selekcionirane, da ne trznejo na ljudi.
Davor to ve pa mu ni pomembno. Pomembno je to, da lahko pes huje poškoduje ali ubije človeka. Zato me zanima kako bi on rešil to ''situacijo''. Vsak večji pes me lahko huje poškoduje ali ubije. Je po njegovem rešitev, da se prepove vse pse nad 20-25kg? Al kako? Res si želim konkretnega odgovora...



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1430 : 27 Marec 2013, 10:32:39
tule se spet malo sprenavedamo a ne,

z beaglom me pač ne bo strah da bi ubil odraslega človega

zavedajoč tega gledaš tisti 10 minutni napad malo drugače

gre za nek piškavi poskus zrelevatizirati dejstva (in zdravo kmečko logiko)
A ne Davor?  :)
Se sprenevedamo še kar naprej, da napad nisi gledal 10min (razen če sešteješ 3 površna gledanja skupaj). Poleg tega je važno, da beagle ne ubije odrasle osebe, če pa kar koli drugega pa nima veze, a ne. Ker bigl lah BP potamani tudi kaj večjega kot je sam. Torej gre spet za tvoj piškav poskus zrelevatizirati dejstva in zdravo kmečko logiko.  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #1431 : 27 Marec 2013, 10:34:41
Se moška populacija tukaj na forumu prej iz sebe norca dela kot pa kdo drug. Objavi se zabaven video kako se mačka in pes igrata in iz tega nastane cel halo...lepo prosim no...
Urša, tudi mi smo imeli psa in mačke, ki so bili najboljši prijatelji in so spali skupaj, se igrali in jedli iz iste sklede. Pes je mačke enostavno oboževal, mački pa so ga bili včasih malo siti in so ga "oklofutali" kot maček s posnetka. Posnetek je res simpatičen!
Predmet debate pa je nekaj povsem drugega. Simpatični posnetek je bil postan v to temo, kot primer, kako sladki so borbeni psički, zato ga obravnavamo skladno z rdečo nitjo te debate. Naključno ravno nekaj časa po tem, ko smo komentirali napad argentinske doge?  :-)
Če bi ga avtorica objavila v temo z naslovom "Moj Piki" bi pač vsi lepili zraven srčke in ne bi nič sitnarili.
 ;) 


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1432 : 27 Marec 2013, 10:37:09
Saga, glede na to da se Davor opira na ''strokovna'' dejstva posneta po napadu AD, kjer je očividec videl napad dolg 10min in več ter dva psa mešana med bullom pa dogo...zna bit, da je tvoja sigurno mešana z bullom (kratka dlaka pa mišice sej veš). NE se hecat, ker jo lahko označi za bojno pasmo.

...saj smo vsi gledali Snoopya pa Čarlija Brovna itd...vse, kar ni v njegovi glavi se čuje kot ''blablablbablablablablabl...'' le zakaj bi bilo drugače.  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1433 : 27 Marec 2013, 10:43:33
 :D :D :D :D iz nevarnih smo že na borbenih :o :o :o :o
A potlej bo treba prepovedat vse terierje, ker so ''borbeni psi''...vključno z malimi pikeci okoli 5kg. Smiselno tud vse hrte...ker so ''borbeni''...
Skrtka vse pasme, ki niso bile vzrejene za vlačenje po rokah in morda za prinašanje izključno selekcionirane na ''mehek ugriz'' huh pa bomo hitro prišli na ... NIČ pasem, ker v vseh skupinah delajo probleme posamezniki v napačnih rokah ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1434 : 27 Marec 2013, 10:44:34
O bed... sam res! Js pa še pišem kk jo bom naklikala pri KAJ ČE...
Hvala za opozorilo!  :D



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1435 : 27 Marec 2013, 10:48:33
tole z katero pasmo je sila enostavno rešiti:
-vzameš statistikov napadov psov z smrtnimi posledicami posamezne države, kjer se pojavljajo v večjih državah itako eno ter isti tipi pasme,

posamznik je kriv v vsakem primeru, saj je kot lastnik psa odgovoren za svojo žival, je pa logično sklepanje da se vpraša če en  tip pasme nosi več  kot 60% vseh svetovnih ćloveških žrtev, o vprašljivosti njene dostopnosti

kar se pa tiče "bojnih" pasem; gre za pasme ki so nastale z namenom bodisi boja z psi ali namene vojskovanja (recimo rotwailerji), razen če ste prišle tako daleč da se je potrebno tudi sprenavedat zakaj so pitbulli nastali (če že ni to jasno v samem imenu pasme)

p.s: Saga imaš prav, Cane ni na seznamih BSL

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #1436 : 27 Marec 2013, 10:58:26
:D :D :D :D iz nevarnih smo že na borbenih :o :o :o :o
No, seveda lahko naredimo še en krog mrtvega teka iz uporabljene terminologije. Tako bomo lažje obšli poanto debate.  ;)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1437 : 27 Marec 2013, 11:00:46
tole z katero pasmo je sila enostavno rešiti:
-vzameš statistikov napadov psov z smrtnimi posledicami posamezne države
Bi morda lahko še bolj enostavno dodali parameter kateri posamezniki so s tako pasmo povzročili smrtne žrtve? Torej bi morda iz tega dobili bolj profil, da gre morda v 60% za lastnike, ki so tudi z drugimi ''orodjem'' poškodovali ljudi in tujo lastnino? Skratka ne za prepoved pasme, ampak za prepoved posedovanja nevarnih ''predmetov'' določenemu profilu ljudi? Smiselno, ker taki načeloma s tamagočijem lahko ogoržajo okolico (kaj ČE je not namotirana bomba, ČE smo že pri scenarijih in Čejih).
Ker ljudje, ki ogrožajo okolico jo npr. tudi bolj intenzivno (po vseh državah bolj ali manj isto) z uporabo nekih določenih predmetov bolj kot z drugimi (prej z nožem kot s slamco iz Mc-a). Tako, da je dokaj logično, da si za ogoržanje okolice izberejo kaj močnega. Kar pa ne pomeni, da po restavracijah ukinejo uporabo kovinskega pribora, ker je možno povzročit škodo.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1438 : 27 Marec 2013, 11:04:25
No, seveda lahko naredimo še en krog mrtvega teka iz uporabljene terminologije. Tako bomo lažje obšli poanto debate.  ;)
Seveda, če je to tvoj namen.  ;) Pač ni borbenih, bojnih in nevarnih pasem. Uporaba terminologije v tem slogu pa je nastala zgolj iz moške strani tele debate.  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1439 : 27 Marec 2013, 11:05:28
Tocno kako bi profilom lastnikom prepovedala pse ? Mi je sploh potrebno poudariti da je to zoper ustavo vecine zahodnih drzav

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.