Pes napade psa!

Herr-Thor · 706240

Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1440 : 27 Marec 2013, 11:19:23
Statistiko drugih držav.... pol bi pa to v Slovenijo prenesel? Pa čeprav te pasme v Sloveniji niso povzročile smrtni primer do zdaj? Hmmm... nevem no.

p.s.: Saga ima bokserja  ;)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1441 : 27 Marec 2013, 11:35:09
Tocno kako bi profilom lastnikom prepovedala pse ? Mi je sploh potrebno poudariti da je to zoper ustavo vecine zahodnih drzav
Viš enako neumno, kot prepoved pasme vsem ostalim, ki z njimi ne delajo težav  ;) Ustavno pravico do posedovanja hobija krojiti na osnovi fobij pred izbiro hobija tretje osebe. Veš koliko nevarnih hobijev je pa jih ne prepovejo (kolesarjenje, motorji, skoki s padalom...smrtne žrtve pa to ne pozabi  :P).
V posedovanje psa se pa vsi vtikajo na osnovi pasme in ne na osnovi sposobnosti imetja česar koli po posamezniku. Če z drugim hobijem povzročiš smrtno žrtev te obravnavajo kot posameznika, ki dela težave zaradi ''nesposobnosti''. Če z motorjem nekoga zbiješ si poleg kazni npr. ob izpit (torej prepoved posedovanja/uporabe stvari, ki je ne obvladaš in z njo delaš prometne). Se pa ne prepove celotni populaciji. Če pa posameznik s psom pozvročiš smrtno žrtev se pa prepove celotna populacija.  ::)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1442 : 27 Marec 2013, 11:39:14
Pač ni borbenih, bojnih in nevarnih pasem. Uporaba terminologije v tem slogu pa je nastala zgolj iz moške strani tele debate.  :)
:o .................... saj se potem niti ne čudim tvojem razmišljanju in ozkoglednosti (čeprav podprto z dejstvi in lastnimi izkušnjami, predvsem iteraktivnimi ;) ) ........................ o človeških ribicah, klik, klik.
Davor, da te ne bo strah očitkov "ohranjevalk pasemskih značilnosti"; tvoj pes je pač pes, ni lovskih, nelovskih pasem tralala 8)
Vsi terjerji so borbeni psi pa naj bo to pitbull, NLT ali pa jorki ???
Kaj vse ne bodo natuhtale ;D

PS
Pa da se ne bo kdo še z genetiko v moderni dobi ukvarjal..................... kužki so pač kužki, samo kupiti je potrebno samo tistega z rodovnikom, saj samo tako lahko pomagamo k ohranitvi in razvoju pasem in pasemski značilnosti.
Pa na tekme ne pozabit hodit. Resno delo je pač resno delo ;)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1443 : 27 Marec 2013, 11:48:49
Vsi terjerji so borbeni psi pa naj bo to pitbull, NLT ali pa jorki ???
Kaj vse ne bodo natuhtale ;D
Ko me že ravno tako rad citiraš  :-*
To o borbenih je zraslo na zelniku drugih. Jaz pa samo pravim, da po njihovi logiki se prepove torej vse terierje (ker so v isti skupni s podobnimi značilnostmi) če se že ravno obešajo, da so določene pasme terierjev Borbene.
Ej od kje vam ideje za nazive pasem :D
Po tvoji teorijo pa so samo lovski in nelovski...seveda pa če ne lovijo pač niso za met, ker niso zaresni  :P
Bi bilo za razmislat, da tu potem bingle pa blalbadorce prepovemo, ker ne služijo namenu.  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #1444 : 27 Marec 2013, 11:49:14
Viš enako neumno, kot prepoved pasme vsem ostalim, ki z njimi ne delajo težav  ;) Ustavno pravico do posedovanja hobija krojiti na osnovi fobij pred izbiro hobija tretje osebe. Veš koliko nevarnih hobijev je pa jih ne prepovejo (kolesarjenje, motorji, skoki s padalom...smrtne žrtve pa to ne pozabi  :P).
V posedovanje psa se pa vsi vtikajo na osnovi pasme in ne na osnovi sposobnosti imetja česar koli po posamezniku. Če z drugim hobijem povzročiš smrtno žrtev te obravnavajo kot posameznika, ki dela težave zaradi ''nesposobnosti''. Če z motorjem nekoga zbiješ si poleg kazni npr. ob izpit (torej prepoved posedovanja/uporabe stvari, ki je ne obvladaš in z njo delaš prometne). Se pa ne prepove celotni populaciji. Če pa posameznik s psom pozvročiš smrtno žrtev se pa prepove celotna populacija.  ::)

Oprosti, ampak kolesarjenje ni nevaren šport sam po sebi. Nevaren je zaradi voznikov avtomobilov, ki mislijo, da je cesta le njihova.
Če že daješ neprimerne primerjave, ti pač moram ugovarjati.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1445 : 27 Marec 2013, 11:50:41
Oprosti, ampak kolesarjenje ni nevaren šport sam po sebi. Nevaren je zaradi voznikov avtomobilov, ki mislijo, da je cesta le njihova.
Če že daješ neprimerne primerjave, ti pač moram ugovarjati.
Seveda tudi avtomobilizem sam po sebi ni nevaren  ;) Sva na istem  :P Prav tako kot ni nevarno imeti psa določene pasme. Vse je pa nevarno v nevarnih rokah  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1446 : 27 Marec 2013, 11:54:31
Oprosti, ampak kolesarjenje ni nevaren šport sam po sebi. Nevaren je zaradi voznikov avtomobilov, ki mislijo, da je cesta le njihova.
Če že daješ neprimerne primerjave, ti pač moram ugovarjati.

 :D  :D  :D 



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1447 : 27 Marec 2013, 11:57:24
No takole. Nič kompliciranega, vse je moč zajeti v dveh stavkih: 1.lastnik mora imeti svojega psa pod kontrolo in 2. lastnik odgovarja za škodo, ki jo povzroči pes. Vse ostalo je preseravanje.

O fizični obvladljivosti psa: s primernimi pripomočki (halti, posebne oprsnice...) lahko tudi šibka oseba obvlada močnega psa, oziroma povprečno močna oseba več le teh. Povprečno močna oseba celo psa na običajni ali zatezni ovratnici težkega 10 - 20 kg ne more zadržati, če ta nenadoma z vso močjo potegne in osebo preseneti. Ob pravilni vzgoji in trdno postavljenih mejah, lahko sposobna oseba ne glede na svojo fizično moč lahko hkrati povsem obvlada tri ali štiri pse ne glede na kilažo brez kakršnih koli pripomočkov. Če nekateri niso sposobni dovolj dobro vzgojiti niti enega psa nezahtevne pasme, je to njihov problem.

O tistem razupitem pretepu (še zdaj nisem dobila odgovora kdo je posnetek spravil na POP): res je, če bi bile pasme drugačne, bi bil rezultat drugačen. če bi bil namesto DA  taprav NLT, namesto zlatkota pa nekaj po kilaži  primerljivega, boj zanesljivo ne bi bil dolg 10 minut, ker bi bil nasprotnik po parih minutah mrtev.

Ps:kolesarjenje je definitivno bolj nevarno od vseh divjih in domačih živali, kar jih premoremo v naših krajih. Če sešteješ vse smrti, ki jih povzročijo psi, mački, konji, krave, biki, medvedje in celo klopi, še vedno ne dosežejo številaq mrtvih kolesarjev. Klinc, še celo na neprometnih poteh se jih uspe pobiti več, kot povzročijo žrtev živali. Tako da....


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1448 : 27 Marec 2013, 12:03:35
Dvakrat sem počla od smeha, pa še res je  :D :D :D

1. res je, če bi bile pasme drugačne, bi bil rezultat drugačen. če bi bil namesto DA  taprav NLT, namesto zlatkota pa nekaj po kilaži  primerljivega, boj zanesljivo ne bi bil dolg 10 minut, ker bi bil nasprotnik po parih minutah mrtev.

2. Ps:kolesarjenje je definitivno bolj nevarno od vseh divjih in domačih živali, kar jih premoremo v naših krajih. Če sešteješ vse smrti, ki jih povzročijo psi, mački, konji, krave, biki, medvedje in celo klopi, še vedno ne dosežejo številaq mrtvih kolesarjev. Klinc, še celo na neprometnih poteh se pobijajo. Tako da....
Torej nauk drugega dela. Prepovejmo športna kolesa! Ker z onim roza barbi kolesom (po možnosti tricikl pa s ''čopki'' na belanci) se je težje ogrožat, kot z down hilom ali cestnim. Nižje padeš, ker si pri tleh. In ker s takim kolesom niti z dvorišča ne moreš te težko kdo povozi. Za vsak slučaj pa si nabaviš čelado za motoriste.  8) Ziher je ziher.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #1449 : 27 Marec 2013, 12:09:13
@ Lanabela
Strinjam se s tabo. Lepo napisano.
Vseeno pa ne vidim potrebe po vzgajanju psov, katerim bo pravi pridevnik dopisala Lunette, da ne bom spet kaj narobe napisal ...


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1450 : 27 Marec 2013, 12:12:32



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #1451 : 27 Marec 2013, 12:14:31
Dvakrat sem počla od smeha, pa še res je  :D :D :D
Torej nauk drugega dela. Prepovejmo športna kolesa! Ker z onim roza barbi kolesom (po možnosti tricikl pa s ''čopki'' na belanci) se je težje ogrožat, kot z down hilom ali cestnim. Nižje padeš, ker si pri tleh. In ker s takim kolesom niti z dvorišča ne moreš te težko kdo povozi. Za vsak slučaj pa si nabaviš čelado za motoriste.  8) Ziher je ziher.

Ne boš verjela, ampak dejansko ni tako. Ker za to, da greš na cestno kolo, potrebuješ tudi nekaj znanja. Medtem ko se vsak "zna" voziti z mestnim kolesom, pa zato mislijo, da lahko počnejo vse. Tudi vozijo v napačno smer. Tako da  ... spet ena bedarija, sori.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1452 : 27 Marec 2013, 12:22:36
Ne boš verjela, ampak dejansko ni tako. Ker za to, da greš na cestno kolo, potrebuješ tudi nekaj znanja. Medtem ko se vsak "zna" voziti z mestnim kolesom, pa zato mislijo, da lahko počnejo vse. Tudi vozijo v napačno smer. Tako da  ... spet ena bedarija, sori.
Ista bedarija kot to, da tisti, ki imajo ''nenevarne'' pasme so ok oni, ki imajo pa ''nevarne'' so pa za prepovedat.  ;)  Tvoj sestavek bi se lahko slišal tudi takole: ''Ne boš verjela, ampak dejansko ni tako. Ker za to, da greš na cestno kolosprehajaš ''nevarno pasmo'', potrebuješ tudi nekaj znanja. Medtem ko se vsak "zna" voziti z mestnim kolesomsprehajat ''ne-nevarne pasme'', pa zato mislijo, da lahko počnejo vse. Tudi vozijo v napačno smer. Tako da  ... spet ena bedarija, sori.''

Tako, da isti šmorn. Ni fora v pasmi ampak drugi strani povodca.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1453 : 27 Marec 2013, 12:27:07
Kdo pa kaj prepoveduje?
Debata na forumu še ni zakonodajni postopek.  ::)
Govora je bilo o BSL-jih, ne o debati na forumu.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1454 : 27 Marec 2013, 12:29:15
O fizični obvladljivosti psa: s primernimi pripomočki (halti, posebne oprsnice...) lahko tudi šibka oseba obvlada močnega psa, oziroma povprečno močna oseba več le teh.

Pa ne za dolgo. Pes se slej kot prej nauči kako doseči željen cilj ne glede na pripomoček, ki mu ga natakneš gor. Huskyji so še posebej dober primer tega.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


SinM

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • MI2
Odgovori #1455 : 27 Marec 2013, 12:36:40
Buhsenasusmili.
Tako - na splošno.
Toliko nestrpnosti, razno raznih fobij na enem mestu... pa sem mislila, da me nobena stvar v naši "civilni družbi" ne more več presenetit.  :-X
Včasih sem verjela, da nas psi človečijo.
Zdaj pa počasi res začenjam dvomiti.



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1456 : 27 Marec 2013, 12:41:05
Tako, da isti šmorn.

Itak. Zato sem se pa prej tolk smejala. Še ve ne, da govori čist isto ko ti  :D



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #1457 : 27 Marec 2013, 12:59:04
Ista bedarija kot to, da tisti, ki imajo ''nenevarne'' pasme so ok oni, ki imajo pa ''nevarne'' so pa za prepovedat.  ;)  Tvoj sestavek bi se lahko slišal tudi takole: ''Ne boš verjela, ampak dejansko ni tako. Ker za to, da greš na cestno kolosprehajaš ''nevarno pasmo'', potrebuješ tudi nekaj znanja. Medtem ko se vsak "zna" voziti z mestnim kolesomsprehajat ''ne-nevarne pasme'', pa zato mislijo, da lahko počnejo vse. Tudi vozijo v napačno smer. Tako da  ... spet ena bedarija, sori.''

Tako, da isti šmorn. Ni fora v pasmi ampak drugi strani povodca.

Še zadnji poskus ... Tega, kar pišeš zgoraj, nisem nikjer trdila jaz. Če bi to trdila jaz, bi bil tvoj odgovor (čeprav napačen) čisto v redu, kot način primerjave.
Tako pa ... prosim vas, no, nehajte v tole abotno debato mešati kolesarjev, Tine Maze, Cipra in vojne v Iraku.



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #1458 : 27 Marec 2013, 13:00:08
Itak. Zato sem se pa prej tolk smejala. Še ve ne, da govori čist isto ko ti  :D

Ne, ne govorim isto. Nauči se brati, ok?
Jaz o domnevno nevarnih pasmah v tej debati nisem rekla prav ničesar. Tako da se raje smej svoji podobi v ogledalu. :)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1459 : 27 Marec 2013, 13:06:40
 :) hja tak je.
Kar se pa pripomočkov tiče. Seveda se lahko navadijo in ni učinka. Ker pripomoček (proti vleki npr) je samo pripomoček in ne čudežna palčka  ;)

Ko smo že ravno pri obvladljivosti...a potem psi pomočniki invalidom ne smejo presegat teže vozička, ker jih hendikepirane osebe (kljub pripomočkom) ne bodo fizično obvladale...al je fora v tem, da so to psi, ki so šolani in tudi vodniki pripravljeni za takega psa? Ne zdj z labiji uletavat, ker poznam tud dobermanko ob vozičku. In to zelo uspešno.
Pa psi terapevti, ki so prav zaželjeni, da so bolj ''masivni in neobčutljivi'' (glej ga zlomka da so ravno razni ''nevarni'' idealni) tud so takoj za zamenjat...al je spet fora v tem, da ni važna pasma, kilaža psa ali vodnika ampak vzgojenost odvisna od posameznika. Predvsem človeškega posameznika.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1460 : 27 Marec 2013, 13:09:51
 ::) temu bi se reklo, da se pisker loncu smeje.
Jaz o domnevno nevarnih pasmah v tej debati nisem rekla prav ničesar.
Sej drugače domnevno nevarne pasme potencialno sodijo v to temo. Če bi se upoštevalo pa še navedene argumente, da to niso, pol bi blo pa že čudovito.

Tako pa ... prosim vas, no, nehajte v tole abotno debato mešati kolesarjev, Tine Maze, Cipra in vojne v Iraku.
aaaam  ??? A me lahko kdo spomni, prosim? Kdo pa je privlekel Tino Maze, Ciper in vojno v Iraku v to temo?  ???

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1461 : 27 Marec 2013, 13:12:02
Še zadnji poskus ... Tega, kar pišeš zgoraj, nisem nikjer trdila jaz. Če bi to trdila jaz, bi bil tvoj odgovor (čeprav napačen) čisto v redu, kot način primerjave.
Tako pa ... prosim vas, no, nehajte v tole abotno debato mešati kolesarjev, Tine Maze, Cipra in vojne v Iraku.
Jst, in zakaj tak ton? konec koncev sva obe povedali točno isti point. Ni fora v predmetu (torej psu ali kolesu -isti šmorn), če se ostali temu neprimerno obnašajo. In se ravno zaradi teh razlogov ne prepoveduje vsem po spisku stvar katera se nekomu zdi nevarna, če pa ni. Napačna uporaba/posedovanje je stvar posameznika.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1462 : 27 Marec 2013, 13:16:21
Ti si citirala Lunette, ko je primerjala kolesarje, motoriste itd. Ona pa je kolesarje primerjala z lastniki ''nevarnih'' pasem, ane? In ubistvu obe isto pišeta samo, da ti še zmeraj omenjaš nenevarnost kolesarjev, ona pa še zmeraj nenevarnost lastnikov nevarnih psov.
Joooj, boh pomagi, no.

Pa si me prehitela Lunette.
P.s.: nč bat, se smejim tud sama seb kdaj  ;)

 



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #1463 : 27 Marec 2013, 13:18:08
aaaam  ??? A me lahko kdo spomni, prosim? Kdo pa je privlekel Tino Maze, Ciper in vojno v Iraku v to temo?  ???

Jaz na enak način kot nekateri kolesarje. :)

Sploh ne vem, v čem je problem. Lastnik/vodnik mora psa obvladati. Kar se mene tiče, je to vse, kar je treba poudarjati.



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #1464 : 27 Marec 2013, 13:19:08
Jst, in zakaj tak ton? konec koncev sva obe povedali točno isti point. Ni fora v predmetu (torej psu ali kolesu -isti šmorn), če se ostali temu neprimerno obnašajo. In se ravno zaradi teh razlogov ne prepoveduje vsem po spisku stvar katera se nekomu zdi nevarna, če pa ni. Napačna uporaba/posedovanje je stvar posameznika.

Eh, jezi me, ker kolesarje tlačijo v vse možne primerjave, kako da je to nevarno in neodgovorno in ogrožujoče početje ... that's all.



Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1465 : 27 Marec 2013, 13:24:32
No sej. Tudi pse se tlači v vse mogoče nevarne primerjave, kot da vsak dan pobijejo par ljudi. Kakšne primerjave so povsem na mestu, ker mogoče pa kdo le dojame v čem je point in kdo nas v resnici ogroža. Tina Maze pa s tem res nima nobene zveze in se niti vzporednic ne da povlečt.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1466 : 27 Marec 2013, 13:27:06
Urša, tudi mi smo imeli psa in mačke, ki so bili najboljši prijatelji in so spali skupaj, se igrali in jedli iz iste sklede. Pes je mačke enostavno oboževal, mački pa so ga bili včasih malo siti in so ga "oklofutali" kot maček s posnetka. Posnetek je res simpatičen!
Predmet debate pa je nekaj povsem drugega. Simpatični posnetek je bil postan v to temo, kot primer, kako sladki so borbeni psički, zato ga obravnavamo skladno z rdečo nitjo te debate. Naključno ravno nekaj časa po tem, ko smo komentirali napad argentinske doge?  :-)
Če bi ga avtorica objavila v temo z naslovom "Moj Piki" bi pač vsi lepili zraven srčke in ne bi nič sitnarili.
 ;)
Jaz imam lovske psicke, ne "borbenih".
In ne, seveda ni bilo nakljucno. Nisi glih nek Poirot zdej zato ker si to "odkril". Ker smatram da je namen te teme lahko tudi osvescanje, sem hotela pokazati "hudica" tudi v drugi luci. Ker se vedno mislim da je se nekaj malega upanja za clovestvo. Mislim ne nanasa se na vas par posameznikov ampak bralce od zunaj. Nikakor pa nocem dajati vtisa da je pri nas najmanj nekaksen raj na zemlji, niti da so moji psi plistaste igracke, niti da se meni ne more zgodit nic oz. da se mi nikoli ni, ker ni tako. Vseeno pa lahko recem da nam gre prav dobro, glede na to kako funkcioniramo in upam da bo vedno tako.
Niti nisem rekla da se vsi takole igrajo z mackama, pac eni se, enih sploh ne zanimata, dve sta lahko v istem prostoru z njima in se jima macka setata pred nosem, jih pa nebi pustila samih naprimer. Vendar sta samo eni drugi dve od njih rasli z macki in tale na posnetku ni med njimi. Njo smo dobili nazaj kot mlado odraslo, torej je zamudila najpomembnejse obdobje socializacije. Ona je pac tak karakter, kdo drug lahko nebi bil. Ko je prisla nazaj k meni sem bila prepricana da mack ne bo marala, sploh ker jih tudi nekdanji lastniki ne. In poglejte jo-pac sto psov sto cudi. Nicesar se ne da posplosevat.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1467 : 27 Marec 2013, 13:29:22
No sej. Tudi pse se tlači v vse mogoče nevarne primerjave, kot da vsak dan pobijejo par ljudi. Kakšne primerjave so povsem na mestu, ker mogoče pa kdo le dojame v čem je point in kdo nas v resnici ogroža. Tina Maze pa s tem res nima nobene zveze in se niti vzporednic ne da povlečt.
Al pa tudi.
Npr. se bo en kreten spomnu, da se lah na krvavcu z navadnimi dilami (brez predznanja) smuka tak ko Mazejeva.  :P bo koga zbil. Pa dejmo zdj prepovedat še to!  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1468 : 27 Marec 2013, 13:30:08
Ja sej lahko oboje čist lepo združimo: lani je na cesti umrl kolesar, ker mu je pod kolo skočila mačka. Navadna, ne bojna. Par let nazaj je čisto blizu nas skoraj umrl motorist - reševalec, ker mu je pod motor skočil pes - uletel iz domačega dvorišča, prav nič bojen mešanček. Še par let nazaj je na progi umrla ženska, ki je skušala dol spravit svojo psico, čist nič bojno labradorko. Tako da....
Aja, še ena za paranoike: pomirite se, večja je verjetnost da v vas trešči strela kot da vas resneje poškoduje pes.

Citiraj
Pa ne za dolgo. Pes se slej kot prej nauči kako doseči željen cilj ne glede na pripomoček, ki mu ga natakneš gor. Huskyji so še posebej dober primer tega.

Ne bo držalo. Če uporabiš pravi pripomoček na pravi način, potem deluje neomejeno dolgo. Če mu pustiš, da si snema halti ali nagobčnik, potem pač. Huskiji se sicer silno dobro znajdejo, ampak če jih lastniki prekašajo za nekaj točk po IQ, potem so gotovi. Huskiji, ne lastniki.

Aja btw, ob silverci nobena mačka, celo domača ne, ne bi trajala več kot 10 sekund. Pa ni nič bojna. Pa so zaenkrat žive še vse tri naše in neznano število sosedovih. kako neki, če pa baje huski vedno doseže svoj cilj?


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1469 : 27 Marec 2013, 13:31:10
Jaz na enak način kot nekateri kolesarje. :)

Sploh ne vem, v čem je problem. Lastnik/vodnik mora psa obvladati. Kar se mene tiče, je to vse, kar je treba poudarjati.
E pa točno to! lastnik/vodnik/kolesar/avtomibilist...vsi morajo obvladat stvar. Če je ne, to ne pomeni, da pa dejmo zdj prepovedat vse po vrsti (torej pasmo/kolesa/avtomobile...).

Lep pozdrav,
Lunette &Co.