Pes napade psa!

Herr-Thor · 706804

all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #1560 : 29 Marec 2013, 13:32:59
Oprosti, ampak kolesarjenje ni nevaren šport sam po sebi. Nevaren je zaradi voznikov avtomobilov, ki mislijo, da je cesta le njihova.
Če že daješ neprimerne primerjave, ti pač moram ugovarjati.

Se vmešavam z zamudo, pa se bom hitro izključila, ampak prosim ne delat kolesarjev nedolžnih. Pri nas se vozijo kot da je mesto njihovo, velikokrat jih je po 4-5 skupaj, ker "trenirajo" in dejansko ovirajo promet, ker se vozijo po celem pasu, jaz pa z avtom 30 na uro za njimi, ker so določeni deli neprimerni za varno prehitevanje...  Seveda je tisti v avtu bolj varen, ampak to ne pomeni, da vsi kolesarijo z glavo in marsikater kolesar žal misli, da je pa cesta res samo njegova. Kar potem rata nevarno, ko za takim kolesarjem vozi voznik, ki pa tudi misli, da je cesta njegova.

Se opravičujem za OT.  :-[



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1561 : 29 Marec 2013, 13:53:29
torej ti doga zakolje psa/, začopati otroka  in lastniku se prepove last psa ? jaka preventiva
Nisem vedela da psi naokrog setajo z nozi in lahko koga zakoljejo..se pa vsekakor fajn mesarsko slisi.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #1562 : 29 Marec 2013, 13:57:19
Tocno kateri BSL vkljucuje mopse in gonice ? Koliko sledim so pasme na seznamu par let ze iste

Lahko da je že kdo odgovoril, nisem vsega prebrala še. Mops je pod 63.

http://www.dogguide.net/blog/2008/07/bsl-shocker-a-list-of-75-dogs-that-are-banned-or-restricted/



Pa ena zanimivost (http://www.aspca.org/fight-animal-cruelty/dog-fighting/breed-specific-legislation.aspx)

What’s the Alternative to Breed-Specific Laws?

In the aforementioned study, the CDC noted that many other factors beyond breed may affect a dog’s tendency toward aggression—things such as heredity, sex, early experience, reproductive status, socialization and training. These last two concerns are well-founded, given that:

    More than 70 percent of all dog bite cases involve unneutered male dogs.
    An unneutered male dog is 2.6 times more likely to bite than is a neutered dog.
    A chained or tethered dog is 2.8 times more likely to bite than a dog who is not chained or tethered.
    97 percent of dogs involved in fatal dog attacks in 2006 were not spayed/neutered:
    78 percent were maintained not as pets, but rather for guarding, image enhancement, fighting or breeding.
    84 percent were maintained by reckless owners—these dogs were abused or neglected, not humanely controlled or contained, or allowed to interact with children unsupervised.


In ravno zato v marsikateri državi zahtevajo samo S/K za določene pasme, posedovanje pa ni prepovedano.


Pa poglej BSL po mestih v Kaliforniji - celo za čivavo je obvezna S/K  ;)
http://www.dogsbite.org/legislating-dangerous-dogs-california.php



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1563 : 29 Marec 2013, 14:00:24
:o :o :o :D :D :D :D aaaaahahahahahah...in kljub seznamu problem še vedno JE...kakor koli obračaš besede...ugrizi in prav tako smrtne žrtve še vedno SO. Torej v BLS ni fore. 8)
Nikar tako 8) Ko je Davor BUSTED ko ze stotis brcne v temo in se tega ocitno zave tvoj post enostavno preskoci in se zacne na kaj drugega obesat. Ne kakih argumentov pricakovat pa tega..


Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1564 : 29 Marec 2013, 14:07:46
Pa tole naprimer danes krozi po Facebooku

http://www.youtube.com/watch?v=yaxCYgqh2ao

Tej starsi so ali zelo neumni, ali pa nimajo dovolj radi svojega otroka. Pes sicer ni napadel, ampak a se je res reba takole hecat? Marsikateri pes bi ze zdavnaj popenil in potem bi bile spet novicke, samo ocitno morajo "nevarne pasme" vse  tolerirat cene so mesarji, pri drugih bi bilo pa hitro kup razumevanja, ker je sel otrok cez meje.
Pa ne mislit da je to edina druzina na svetu ki se gre take fore in da nobeden od napadov ne prihaja iz takih okoliscin.


Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #1565 : 29 Marec 2013, 14:18:33
@Desobediencia
Se zelo strinjam s tvojim komentarjem posnetka na youtube.com.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1566 : 29 Marec 2013, 14:20:37
Pa tale glupaca, nimam druge besede zanjo..psa spodbuja in mu govori da ne sme dovolit da mu kdo vzame igraco, VES CAS. In izgleda cisto normalna gospa v zrelih letih.

http://www.youtube.com/watch?v=zn4ghEoupJk


Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1567 : 29 Marec 2013, 16:29:00
SPri nas se vozijo kot da je mesto njihovo, velikokrat jih je po 4-5 skupaj, ker "trenirajo" in dejansko ovirajo promet, ker se vozijo po celem pasu, jaz pa z avtom 30 na uro za njimi, ker so določeni deli neprimerni za varno prehitevanje...

Kako bi prehitela teh 5 kolesarjev, če bi se vozili po pravilih, v vrsti in z medsebojnim razmakom treh koles? Lažje je prehitet, če so na kupu kot pa razvlečeni en kilometer.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1568 : 29 Marec 2013, 17:55:42
Al pa klinčevi avtomobilisti, ki parkirajo na kolesarskih stezah. Nesramne najdeš povsod.

Prvi posnetek...no comment - razen mogoče da je mogoče največji problem pri t.i. nevarnih pasmah ta, da so ti psi tako skrajno tolerantni, da lastniki mislijo, da z njimi lahko počnejo a ma prav vse kar se jim naprdne. Rotvajler na sliki je kazal kup stresnih signalov, ki jih ni očitno prav nihče opazil. Od mojih psic niti ena ne bi prenašala mulca več kot 5 sekund preden bi ga stresla dol in se umaknila, ob morebitnem vnovičnem približevanju pa bi zelo jasno pokazala, kaj si misli o takšni nevljudnosti. Ta pes je pa kar prenašal in prenašal in prenašal...ampak enkrat na eni točki bo počilo. Če ne prej pa takrat, ko bo mulc toliko zrasel, da ga pes ne bo več smatral za nebogljenega mladiča.
Pri drugem posnetku pa...odvisno, lahko da je šlo res za totalno nepremišljenost in izzivanje, lahko bi pa bila tudi neke vrste igra, pri kateri obe strani vesta, da ne gre za resno izzivanje ( z eno od mojih psic se je moč igrati podobne igrice z grozljivim renčanjem in kazanjem zob, deluje zelo realistično, a je samo igra - ne vem zakaj, a na tem posnetku mi deluje kot podobna igra)


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #1569 : 29 Marec 2013, 18:04:06
Kako bi prehitela teh 5 kolesarjev, če bi se vozili po pravilih, v vrsti in z medsebojnim razmakom treh koles? Lažje je prehitet, če so na kupu kot pa razvlečeni en kilometer.

To bi bilo res na široki cesti, z odprtim pogledom, ... ne pa po ozkih cestah v centru mesta, kjer so povsod bloki, hiše in križišča. Da ne omenim tega, da so začeli še hitreje in bolj na široko vozit, ko so videli da jih začenjam prehitevat. Ampak profi kolesarji že vedo kaj delajo, je treba trenirat in tko naprej...  ::)



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #1570 : 29 Marec 2013, 22:57:13
Se vmešavam z zamudo, pa se bom hitro izključila, ampak prosim ne delat kolesarjev nedolžnih. Pri nas se vozijo kot da je mesto njihovo, velikokrat jih je po 4-5 skupaj, ker "trenirajo" in dejansko ovirajo promet, ker se vozijo po celem pasu, jaz pa z avtom 30 na uro za njimi, ker so določeni deli neprimerni za varno prehitevanje...  Seveda je tisti v avtu bolj varen, ampak to ne pomeni, da vsi kolesarijo z glavo in marsikater kolesar žal misli, da je pa cesta res samo njegova. Kar potem rata nevarno, ko za takim kolesarjem vozi voznik, ki pa tudi misli, da je cesta njegova.

Se opravičujem za OT.  :-[

Veš, kolikokrat se pa meni na kolesu zgodi, da me avtomobilisti izsiljujejo, da mirno zavijejo levo in mi presekajo pot, ko grem naravnost, da pridejo iz neke stranske ceste, me skoraj zbijejo, potem pa še naderejo, češ da prehitro vozim, da zapeljejo pred mano na kolesarsko stezo in se tam ustavijo ... No, v glavnem, niste vi v avtih edini na cesti, cesta (kjer ni kolesarske ali ta ni prevozna) je tudi za kolesarje. In tudi za traktorje, recimo. Če smo že pri tem.



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1571 : 30 Marec 2013, 00:34:40
No, tlele se pa topim zdej


Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1572 : 30 Marec 2013, 00:38:08
Veš, kolikokrat se pa meni na kolesu zgodi, da me avtomobilisti izsiljujejo, da mirno zavijejo levo in mi presekajo pot, ko grem naravnost, da pridejo iz neke stranske ceste, me skoraj zbijejo, potem pa še naderejo, češ da prehitro vozim, da zapeljejo pred mano na kolesarsko stezo in se tam ustavijo ... No, v glavnem, niste vi v avtih edini na cesti, cesta (kjer ni kolesarske ali ta ni prevozna) je tudi za kolesarje. In tudi za traktorje, recimo. Če smo že pri tem.
Kljuc je v medsebojnem spostovanju, pomojem.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #1573 : 30 Marec 2013, 10:52:53
Evo sami strokovnjaki in kinologi na kupu, pa pes vseeno ne odneha?  ???
https://www.youtube.com/watch?v=SfCuwsSFp4Q



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1574 : 30 Marec 2013, 11:01:40
koliko se je meni povedalo, so bile tud tle na srečanjih pitbullov včasih takšne zabave in scene  :D

pa so se potem na forumu (onem ta drugem) prepucavale kdo je kriv

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Gordon

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #1575 : 30 Marec 2013, 11:09:35
Pa tisti stric na koncu videa, je že nekaj "hlastal" po kovinski palici.  ;D



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1576 : 30 Marec 2013, 11:14:48
Citiraj
Aja ko smo pri prometu...mogoče pa nebi bilo slabo, če bi za VSAK prekršek (tudi vožnjo malo čez 50) uvedli obvezno ponovno usposabljanje iz CPP 

torej zate je problem alkohola na naših cestah stvar izobrazbe ? in ne prevzetnosti, neodgovornosti ter oholosti tistega ki očitno mora TV gledat, da izve da z takšnimi promilih je za volanom lahko potencialen morilec;
Če ti bi en tak vzel celo družino na cesti, bi zahtevala razsodnost ali kazen ?

Citiraj
In ravno zato v marsikateri državi zahtevajo samo S/K za določene pasme, posedovanje pa ni prepovedano.

ne razumem od kje vam ideja , da BSL vključuje zgolj prepoved pasme in evtanazijo psov ? gre za VSAKO zakonodajo ki temelji na pasmah; v to se vključuje, obvezno S/K, prepoved mešancev, obvezno zavarovanje, posebne registracije, prepoved uvoza...etc

kar se pa tiče S/K pasem kot alternativa,se verjetno tudi s tem tule ne strinjajo (diskriminacija pa to), tudi sam imam okoli tega dvome, S/K ni tak merodajen poseg v psa ko se na veliko propagira, je že bolje da pasma kot taka izumre, gre za naraven proces
navszadnje Cordobski bojni pes (prednik argentinske doge) je izumrl, ker enostavno ni bil primeren za ljudi

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1577 : 30 Marec 2013, 11:28:58
ker se je tule linkalo ogromno anti bsl aktivističnih strani, še mal drugega brega:


http://www.dogsbite.org/dog-bite-statistics.php

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #1578 : 30 Marec 2013, 11:54:14
Kljuc je v medsebojnem spostovanju, pomojem.

Se strinjam.
Enako na pasjih sprehodih.
Jaz nimam več kaj dodati, ker ne vidim smisla v tej debati. Imam občutek, da želijo nekateri bolj provocirati, kot da bi s svojimi predlogi mislili resno. Po eni strani je res, da je to lepa vaja za iskanje pravih argumentov, a po drugi strani ... nisem več v srednji šoli. ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1579 : 30 Marec 2013, 12:36:17
Kaj pa je obvezna kastracija in prepoved uvoza drugega kot smrt, iztrebitev pasme v določeni državi? Teoretično seveda, v praksi se prepovedani psi gojijo naprej ali v ilegali in/ali pod drugim imenom. Kar pomeni, da se povsem uniči solidno, kontrolirano vzrejo, ki jo nadomesti po eni strani  ilegalna vzreja, ki je seveda brez vsakega nadzora in če ima selekcijske cilje, ti zagotovo niso v smeri vzreje psov primernih za družabnike v urbanem okolju, po drugi strani pa uvoz neznanih pasem, ki (še) niso prepovedane in znajo biti zaradi nepoznavanja njihovih potreb celo nevarnejše od teh, ki so prepovedane.
Sterilizacija samic na agresijo nima nobenega vpliva sploh, kastracija samcev pa naj bi vplivala na agresijo do drugih samcev. Na teritorialno agresijo, ki je glavni vzrok za napade na ljudi katracija nima vpliva.

Kar se pa incidentka na posnetku tiče pa: so ga zelo lepo rešili v 50 sekundah, ugriznjeni pes ni mogel dobiti drugega kot dve površinski luknjici. Glejte in se učite.
Kovinska palica v rokah prisotnega? Vse kar jaz vidim je povodec (s katerin bi dvignili psa, č bi bilo treba) in katalogi, ki so jih pač imeli v rokah.
Se pa kaj takega lahko primeri vedno, kadar enega samca pripelješ pae cm drugemu za ritjo.

BTW: v angliji so spet imeli smrtno žrtev, vsem BSL navkljub. Ker psi niso bili prepovedanih pasem in ker so bili za ograjo, lastnik niti ne bo odgovarjal.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1580 : 30 Marec 2013, 12:56:43
Citiraj
iztrebitev pasme v določeni državi?

saj to je tudi namen, reči temu mehka iztrebitev, napram evtanaziji, dejansko pa se zakonodaja problema ki si ga navedla zaveda, zato so tudi razširili pojem pasme, primer:

"any dog which has the appearance and physical characteristics predominantly conforming to the standards for any of the above breeds, as established by the Canadian Kennel Club or the American Kennel Club or the United Kennel Club ...as determined by a veterinarian licensed to practice in Manitoba."
"“Pit bull dog” as used in this section means any dog whose blood line includes that of a Staffordshire bull terrier, American Staffordshire terrier, American pit bull or American pit bull terrier, or any other dog whose appearance and characteristics render it identifiable as partially of one or more of such breeds"
"“Pit bull dog” means any dog over the age of six months known by the owner to be a Pit Bull Terrier. Pit Bull Terrier shall mean any Bull Terrier, American Pit Bull Terrier, or Staffordshire Bull Terrier or American Staffordshire Terrier breed of dog or any mixed breed of dog which contains as an element of its breeding the breed of Bull Terrier, American Pit Bull Terrier, Staffordshire Bull Terrier or American Staffordshire Terrier so as to be identifiable as partially of the breed Bull Terrier, American Pit Bull Terrier, Staffordshire Bull Terrier or American Staffordshire Terrier"


ilegala pa je ilegala, kriminalno dejanje in temu organi pregona, resnično ne vem od kje vam ta tendenca sklicevati se le na tiste ki kršitvijo zakonodajo, od povodca, do davka na pasjo vzrejo pa vse do omejitev pasem :D

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1581 : 30 Marec 2013, 13:39:28
Kako pa se določajo mešanice? Genetski testi? Naj mi kdo določi ali je bull v teh dveh ali ne :D









Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1582 : 30 Marec 2013, 14:01:40
Kakšni genetski testi neki. Če policaj reče da je bul mix, potem je bul mix, pa tudi če lahko dokažeš da ni.
Za spodnja dva je težko reči, a za prvega bi rekla da ni, drugi pa je. Tako od oka.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1583 : 30 Marec 2013, 14:18:59
Evo sami strokovnjaki in kinologi na kupu, pa pes vseeno ne odneha?  ???
https://www.youtube.com/watch?v=SfCuwsSFp4Q
Ahahaha, se preden sem odprla sem vedla da bo tale video..cisto slucajno poznam prav vsakega na njem. Slo je za nepazljivost enega od vodnikov ob mimohodu in psa sta bila hitro narazen, samo video je upocasnjen in vse skupaj razvleceno izgleda. Samo ce je video upocasnjen, to ne pomeni da morajo biti mozgani gledalca za ekranom tudi ???
Na razstavah je ko so samci na kupu en kup testosterona v ringu. Ampak do takih scen redko pride. Se manj do mesarjenj, kakorkoli eni prav brskate da bi jih nasli :P

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1584 : 30 Marec 2013, 14:26:08
koliko se je meni povedalo, so bile tud tle na srečanjih pitbullov včasih takšne zabave in scene  :D

pa so se potem na forumu (onem ta drugem) prepucavale kdo je kriv
"Njemu se je povedalo" ;D A ni to kul ko imamo skrivne bralce ki forumasem informacije posiljajo..ja, bilo je par scen, v eni sem bila udelezena tudi sama. Par prask, zadeva pa konkretno napihnjena. V eni drugi sceni pa mislim da sploh do prask ni prislo, pa je bilo tudi napihnjeno. Pa morda je bila se kaksna ki se je ne spomnim, nekdaj smo vsaj mi redno organizirali taksne piknike in srecanja, na sreco, ker sem preko njih spoznala en kup odlicnih pesjanarjev z vecino katerih smo v kontaktu se danes. In vecinoma ni bilo nobenih problemov, pasulj pa odlicen :)

Nevem pa odkod potreba da na Youtubeu vneto brskate za socnimi videi. Sem mislila da hocete da je svet lepsi in cimmanj takih primerov, ampak vi prav zelite da bi obstajali ??? Sick.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1585 : 30 Marec 2013, 14:29:01
Kakšni genetski testi neki. Če policaj reče da je bul mix, potem je bul mix, pa tudi če lahko dokažeš da ni.
Za spodnja dva je težko reči, a za prvega bi rekla da ni, drugi pa je. Tako od oka.
No, tadrugi bi bil cisto komot lahko tudi kak Labi x BC mix. Naprimer, ali kaj podobnega. Lahko je pa res Bull mix. Vcasih iz kar enih miksev izpadejo psi za katere bi clovek rekel da imajo nekaj Bulla v sebi, pa ga sploh nimajo. In to s policijo je res, on na uc oceni da je to to in se lahko slikas.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #1586 : 30 Marec 2013, 14:42:19
Veš, kolikokrat se pa meni na kolesu zgodi, da me avtomobilisti izsiljujejo, da mirno zavijejo levo in mi presekajo pot, ko grem naravnost, da pridejo iz neke stranske ceste, me skoraj zbijejo, potem pa še naderejo, češ da prehitro vozim, da zapeljejo pred mano na kolesarsko stezo in se tam ustavijo ... No, v glavnem, niste vi v avtih edini na cesti, cesta (kjer ni kolesarske ali ta ni prevozna) je tudi za kolesarje. In tudi za traktorje, recimo. Če smo že pri tem.

Čist verjamem, samo pravim da je moja izkušnja s kolesarji čisto drugačna. In jaz se v avtu nimam za edino na cesti, hvala, čeprav vem da se marsikdo ima, ampak tak izsili tako kolesarja kot mene v avtu. Ker sem pa večino časa peš in ne z avto, imam pa sploh dosti zgodb za povedat. Oglasila sem se pa zato, ker je nefer se delat "boge" kolesarje, ker tudi kolesarji niso vsi enaki, ravno tako kot vozniki, ...



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1587 : 30 Marec 2013, 14:42:50
Evo sami strokovnjaki in kinologi na kupu, pa pes vseeno ne odneha?  ???
https://www.youtube.com/watch?v=SfCuwsSFp4Q
Se mi zdi pa skrajno pateticno da od vseh videov iz razstav izbrskate prav tistega kjer pride do konflikta. Lanabela, se lukenj ni bilo.

Tule pa ni konflikta, ampak predvidevam da obstaja potencialna nevarnost da bi do njega prislo in po moznosti bi se kak otrok pritekel med oba psa in bi ga zaklali.

http://www.youtube.com/watch?v=AhJGKouv8to

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #1588 : 30 Marec 2013, 14:49:56
Čist verjamem, samo pravim da je moja izkušnja s kolesarji čisto drugačna. In jaz se v avtu nimam za edino na cesti, hvala, čeprav vem da se marsikdo ima, ampak tak izsili tako kolesarja kot mene v avtu. Ker sem pa večino časa peš in ne z avto, imam pa sploh dosti zgodb za povedat. Oglasila sem se pa zato, ker je nefer se delat "boge" kolesarje, ker tudi kolesarji niso vsi enaki, ravno tako kot vozniki, ...

Jaz sploh ne zagovarjam kolesarjev. Ker mi gredo na živce tisti, ki vozijo v napačno smer na kolesarski stezi. Ali ti celo pridejo nasproti na enosmerni cesti.
Dejansko pa v tistem primeru, ki si ga navedla ti, češ da vozijo po trije ali štirje skupaj, nimaš prav. Takšna vožnja je veliko bolj varna, kot če bi vozili drug za drugim, kar bi pomenilo dolgo kolono, ki je pa res ne bi mogla prehiteti.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1589 : 30 Marec 2013, 14:52:21
Na razstavah je ko so samci na kupu en kup testosterona v ringu. Ampak do takih scen redko pride. Se manj do mesarjenj, kakorkoli eni prav brskate da bi jih nasli :P

Ko sem pred kratkim gledala video ene večje pasme na razstavah je tudi bil primer ko se je en samec zakadil v drugega (se je lastnik dobesedno obesil na njega da ga je lahko zadržal). Ne razumem kako lahko takšnega psa sploh pripeljejo na razstavo če vejo da napada. Če vemo da je agresija deloma tudi genetsko pogojena je ukinitev takšnih psov iz vzreje čisto smiselna.
 

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.