Pes napade psa!

Herr-Thor · 707860

Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1590 : 30 Marec 2013, 14:53:07
Citiraj
A ni to kul ko imamo skrivne bralce ki forumasem informacije posiljajo..ja, bilo je par scen, v eni sem bila udelezena tudi sama. Par prask, zadeva pa konkretno napihnjena

Sem slišal da je bilo zelo zabavno ja, so se potem zasledovale, klicarile, grozile, pa kera je s kerim, mahale z odvetniki ter tožbami in je potem admin posredoval; če je na piknikih naši pasjih znalcev pitbullov in dog tako zabavno (par "prask in scen") kakšen špas šele more bit ko se mi amaterji skup spravimo in imamo v rokah te pasme  :D
In ja, kar nekaj uporabnikov raje debatira  preko zsjev, kot pa da se tule vključuje  , jaz pa tko mimogede izvem kakšne sočne podrobnosti  >:D

Citiraj
Nevem pa odkod potreba da na Youtubeu vneto brskate za socnimi videi.

to prakso  si v tej temi uvedla ti; pač doge z mucami, kozlički in staro mamo, a te sedaj moti ker je Hudma pokazal drugo plat medalje na isti način?

Citiraj
Kako pa se določajo mešanice? 

na podlagi veterinarske ocene

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #1591 : 30 Marec 2013, 14:57:19


Za psa na desni bi tudi vsi rekli, da je pitbull, sploh pa policaj.  :) V resnici je pa mix 4 pasem. (vir fotke)


@Jst - lej, je ok, se strinjava in tudi ne. Od svojega primera pač ne odstopam, mogoče bi morala točno lokacijo izpostavit za obrazložitev, tega pa ne nameravam naredit. Bilo jih je vsaj 5 drugače, vozili niso pa ne v koloni in ne en čisto zraven drugega, ampak so bili raztegnjeni čez cel pas v širino, v dolžino pa tudi. In prehitela sem jih lashko samo tako, da sem prekoračila omejitev hitrosti, ker drugače pač ne bi šli.  Za moje pojme imam jaz prav, ti pa misliš drugače, meni je pa res vseeno. :)



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #1592 : 30 Marec 2013, 15:00:18
Eh, napaka v postanju. Se opravičujem :-[



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1593 : 30 Marec 2013, 15:20:56
Citiraj
na podlagi veterinarske ocene
Ne. V večini primerov odločajo policaji.

Citiraj
če je na piknikih naši pasjih znalcev pitbullov in dog tako zabavno (par "prask in scen")
Pravzaprav je bilo najbolj "zabavno" na pikniku hrtov pred leti, ko so ubili nekega majhnega psa, ki ga je lastnik neprevidno spustil vmes. Se pa manjši incidenti dogajajo kjerkoli kjer je veliko psov na kupu, ne glede na pasme.  Na razstavah,na piknikih, na tekmah, v ograjicah ki jim pri nas rečejo pasji parki.Taki manjši incidenti so povsem nekaj normalnega, pomembno je, da prisotni odreagirajo tako, da ne pride do poškodb. In BTW, "napad", kakršen je na posnetku z DA bi sama osebno smatrala za izzvan (vodnik je drugega psa nerodno pripeljal "napadalcu" tik za rit).

Citiraj
No, tadrugi bi bil cisto komot lahko tudi kak Labi x BC mix.
Komot. Ali pa več čist drugih pasem. Zato pa je tako nesmiselno prepovedovati mešance. +če bi katerikioli od psov na slikah zagrešil kakšen incident, bi definitivno pisali o pitbulih. Onadva rjavo bela mene ful spominjata na ameriškega buldoga. kaj pa je dejansko notri?


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1594 : 30 Marec 2013, 15:38:57
Sem slišal da je bilo zelo zabavno ja, so se potem zasledovale, klicarile, grozile, pa kera je s kerim, mahale z odvetniki ter tožbami
:o
Je pa fajn za skrenit pozornost ko je enkrat jasno da tvojih argumentov se kar ni od nikoder  ;) ;)
Oseba ki debatira zasebno in "posilja informacije", ne upa pa se javit tukaj z imenom in priimkom je pussy. Verjamem pa da je tezko biti pogumen med lastnicami psov ki si ko pride do problemov medsebojno grozijo in se zasledujejo, pa se njihovi psi koljejo  :o

Kar se ostalega tice pa, ce mislis da je to da en pes drugega zgrabi za uho merodajna druga stran medalje me skrbi zate. Dejte vsaj kako klanje alpa kej ::) Iscete in iscete po Youtube in prav nicecar ne morete najti, pa googlu sem pa tja kak incident, pa tisto z Vica ki je ze prezveceno po dolgem in pocez. Ce boste tkole masirali javnost, boste tezko kdaj uresnicili sanje BSLja pri nas. In ko vse to propade se sepetalci pridejo na pomoc in vse skupaj izpade se bolj pateticno.

So, cut the crap.


Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1595 : 30 Marec 2013, 15:41:49
Pravzaprav je bilo najbolj "zabavno" na pikniku hrtov pred leti, ko so ubili nekega majhnega psa, ki ga je lastnik neprevidno spustil vmes.
Uh, tega se pa spomnim. Civava je bla, ne?

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1596 : 30 Marec 2013, 15:51:00
Sicer BSL ni potreben ali izvedljiv pri nas se pa bojim da lahko pride do njega kot marsikje drugje, ko bo kaksna doga zacopatila otroka in bo javnost zelela kri, njeno ozracje je ze dovolj naelektreno z lastniki psov

Lanabela po kaksni logiki je lahko nepracvilno pripeljal" opravicilo za napad in uboj psa?



When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1597 : 30 Marec 2013, 16:01:52
Ja saj, a nisi videl posnetka razstave iz Youtubea ki sem ga postala?
Tam bi lahko uletel otrok in psi bi ga lahko kot pravis, zaklali.

Ampak v realnosti pa D.A. ne koljejo otrok nic bolj kot kateri drugi psi, even worse, manj jih koljejo. In tu se ti zaplete :-*

Ja Lanabela, mene tut zanima. Mar ne vidis da gre na posnetku za uboj ?

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1598 : 30 Marec 2013, 16:11:01
Ne razumem kako lahko takšnega psa sploh pripeljejo na razstavo če vejo da napada. Če vemo da je agresija deloma tudi genetsko pogojena je ukinitev takšnih psov iz vzreje čisto smiselna.
Ja, najboljs da izkljucimo iz vzreje pse zato ker ne marajo drugih psov. Ta je pa huda.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1599 : 30 Marec 2013, 16:16:42
Citiraj
Oseba ki debatira zasebno in "posilja informacije", 

hja dokler nisi tega sama potrdila, sem mislil da gre za rekla in videla, kaj sem pa jaz vedel da si tudi ti bila zraven :D
Moram pa reči da sam mojega psa na takšne piknike ziher ne bi vlačil, ker se vam očitno zdi samoumevno da ob psih, ki naj bi bili v rokah znalcev redno pride do napadov , sploh če se nek približa izza hrbta in mu potem zakolje psa; kjer seveda ni kriv lastnik  psa, ki ga ne samo ni imel pod nadzorom , agresivnega psa je vlačil med množico; Drugič pa naj tisti ki so mu potamanili psa bolje pazi kako ga pripelje  ::)

me preseneča tle sploh več nič


Citiraj
ce mislis da je to da en pes drugega zgrabi za uho merodajna druga stran medalje me skrbi zate

zame je vsak napad psa zaskrbljujoč in jasno opozorilo; tistim ki se to pogosto dogaja verjetno manj

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1600 : 30 Marec 2013, 16:32:47
Hrti so bili spuščeni v ograjenem prostoru. Tisti, ki spusti čivavo med hrte je bedak na kvadrat povsem sam kriv za to, kar se je zgodilo. Kvečjemu bi lahko okrivili organizatorja, ker bedaka s čivavo ni poslal domov.  Podobno kot bigli imajo tudi hrti stikalo, ki gre na off, kadar zagledajo (bigli zavohajo) plen. Bežeča čivava je bila za hrte enaka zajcu. In kot mogoče veš, za razliko od bigla hrt plen tudi ujame in ubije. To je njegova naravna zasnova in tak mora biti.

Citiraj
Moram pa reči da sam mojega psa na takšne piknike ziher ne bi vlačil, ker se vam očitno zdi samoumevno da ob psih, ki naj bi bili v rokah znalcev redno pride do napadov
Edino prav, saj paničarji, ki ne ločijo praske od resnega spopada na srečanjih kjer so spuščeni psi nimajo kaj početi. sama sem bila na večih takih srečanjih vsemogočeih in nemogočih psov, pa se ne spomnim omembe vrednega incidenta.

Citiraj
sploh če se nek približa izza hrbta in mu potem zakolje psa;
Malo si pobrkljal, tako kot ponavadi. Ni napadel pes, ki je prišel za hrbet, ampak je tisti, ki se mu je prišlo za hrbet dal enega vzgojnega psu, ki je kršil osebni prostor in vsa pravila pasjega bontona (po nerodnosti lastnika seveda).



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1601 : 30 Marec 2013, 16:42:02
tud sam mislilm, da je bedak tisti ki med pitbulle spusti svojega psa, ker po naravni zasnovi nimajo ravno velike tolerance do drugih psov, vsaj dokler ti psi niso v javnosti

v javnosti tak pes  nima kaj iskat, ker otrok je lahko tudi plen

p.s: pes ki bi mojemu povzročil "prasko" bi jih verjetno sam bolj skupil od mene; če nimaš psa 100% pod nadzorom ga ne vlači med ljudi!

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #1602 : 30 Marec 2013, 16:46:55
Kaj pa praska med igro 2 psov, ki se sicer razumeta?



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1603 : 30 Marec 2013, 16:49:41
na podlagi veterinarske ocene

Saj ne vem kaj je hujše, policaj ali veterinar o pasmah. En veterinar je imel mojega shih-tzujskega mladička za mladega bernardinca  ???
Na moji prvi fotki je bul in labrador mix, na drugi pa labrador in border mix...pa ta drugi veliko bolj bulasto izgleda :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1604 : 30 Marec 2013, 17:01:35
Joj Davor, očitno o psih nimaš niti najmanjšega pojma. Med  pitbuli (DA pa sploh), ki so toliko socializirani, da so lahko spuščeni in se ne stepejo med seboj  bi bila čivava povsem varna. Dobro socializirani pitbuli so celo  odlični za resocializacijo plašnih psov, ki imajo posledice zaradi napadov drugih psov. Sama sem skupino takih pitbulov zelo uspešno uporabila za "zdravljenje" Lane, ki jo je kot dvomesečno mladičko zgrabil nomix. Ja, sem spuščala dobra dva meseca staro psico v skupino pitbulov + par mešancev, ki so se redno igrali na neki jasi, medtem ko so njihovi lastniki kartali (žal takih skupin že nekaj let ni več). In sem kasneje s svojimi psicami pomagala pri socializaciji večih terierjev tipa bull, ki so imeli težave z agresijo do drugih psov.

Kdor se boji vsake praske, je pač obsojen na izolacijo.

Felina: se mi je zdelo, da bo kakšna taka finta. Za prvega bi rekla, da je not bokser. Ampak pri miksih je dejansko presenetljivo težko uganiti prednike. Včasih je moč več uganiti iz načina gibanja kot pa iz zunanjega videza.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1605 : 30 Marec 2013, 17:12:29

Za prvega bi rekla, da je not bokser. Ampak pri miksih je dejansko presenetljivo težko uganiti prednike. Včasih je moč več uganiti iz načina gibanja kot pa iz zunanjega videza.

In kdo bo gledal gibanja in ne vem kaj še vse, če je faca čist bulska? Vsak v psu s takšnim tipom obraza vidi takoj bula, sploh laiki. In veterinar in policaj sta laika pri pasmah.

Sama bi prvemu psu pripisala dogo in labradorja, drugemu pa bula takoj, brez pomisleka, če me ne bi nihče opozoril, da morem biti pozorna.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1606 : 30 Marec 2013, 17:18:35
Citiraj
ki so toliko socializirani

psi ki so socializirani, vzgojeni , šolani in primernih rokah itak niso problem, boš pa videla v raznih opisih pasme, da tako doga in pitbull sta zahtevni , dominatni pasmi, ki potrebujeta temu potrebno sposobnega vodiča in veliko predvidnosti;tule je problem;
ne dvomim da ima Sleepy svojega psa spedenanega, dvomim pa da v sprejmljivost, da je  pasma tako prosto dostopna vsem, ki je ne obvladajo, saj so posledice kot videno lahko izredno hude

Citiraj
In veterinar in policaj sta laika pri pasmah. 

gre za tip, torej v to sodijo vsi mešanci z pitbullom in psi ki imajo njih karakteristike;

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1607 : 30 Marec 2013, 17:25:49
hja dokler nisi tega sama potrdila, sem mislil da gre za rekla in videla, kaj sem pa jaz vedel da si tudi ti bila zraven :D
Moram pa reči da sam mojega psa na takšne piknike ziher ne bi vlačil, ker se vam očitno zdi samoumevno da ob psih, ki naj bi bili v rokah znalcev redno pride do napadov , sploh če se nek približa izza hrbta in mu potem zakolje psa; kjer seveda ni kriv lastnik  psa, ki ga ne samo ni imel pod nadzorom , agresivnega psa je vlačil med množico; Drugič pa naj tisti ki so mu potamanili psa bolje pazi kako ga pripelje  ::)

me preseneča tle sploh več nič


zame je vsak napad psa zaskrbljujoč in jasno opozorilo; tistim ki se to pogosto dogaja verjetno manj
Z a k o l j e  :o One just gotta love that word 8)
Enkrat sem bila zraven ja, to pa res ni nobena skrivnost. Samo verzij je blo pol vec, kaj smo vse poceli :P Eno od njih si navedel zgoraj in cakal da se zacneva igrat, torej da jaz odgovorim in mi potem ti napises "sama si se prepoznala v tem, jaz sploh nisem vedel za koga gre". Ampak mi smo se take igrice nehali it nekje v mali soli. Da pa ne verjames zgodbam "baba cula baba rekla" pa skoraj ne verjamem :o Pa se nekaj me zanima, ko tako radi debatirate zasebno..debatirate torej o pasji problematiki in aktualnih temah, ali forumasih? Ker limonade so med tednom vsak dan TV od zgodaj popoldne pa do Dnevnika.

Kar se pa tice hrtov in majhnega kuzka, je slo kolikor se spomnim za srecanje hrtov in v tem primeru pritlikavi kuzki v tako krdelo ne spadajo. Na to bi moral pomisliti lastnik, istocasno pa bi moral biti opozorjen na to. Ce je bil ali ne nevem ker me ni bilo tam, vsekakor pa grozno da se je to zgodilo. Vsekakor pa je najlazje biti pameten dokler se ne zgodi tebi. To ti polagam na srce.

Sem pa pravkar sem pogledala skozi okno in vidim enega fantka ki tlaci obe roki skozi ograjo in boza pse. Bi ga lahko zgrabili. Pa so se v resnici topili kot puter od silne ljubezni. Sem sla dol in ga je zanimalo kako jim je ime, potem je pa vprasal kaj je tisto rozasto za vratom pa sem mu rekla da je od ampule proti zajedavcem in mu je bilo fuj..cuker :)

Zdeg pa hitr na google iskat drugo plat medalje!! :-*

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1608 : 30 Marec 2013, 17:30:09
tud sam mislilm, da je bedak tisti ki med pitbulle spusti svojega psa, ker po naravni zasnovi nimajo ravno velike tolerance do drugih psov,

Kako srečo sem mela! :'(







Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1609 : 30 Marec 2013, 17:30:55
Citiraj
Kaj pa praska med igro 2 psov, ki se sicer razumeta?

ZZZiv-C :

"ugriz je poškodba živali ali človeka, ki jo povzroči pes z zobmi, pri čemer pride do prekinitve kontinuitete kože ali sluznice""

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1610 : 30 Marec 2013, 17:31:08
Ni napadel pes, ki je prišel za hrbet, ampak je tisti, ki se mu je prišlo za hrbet dal enega vzgojnega psu, ki je kršil osebni prostor in vsa pravila pasjega bontona (po nerodnosti lastnika seveda).
Ne, ne, ne in ne!! Nehi tko govort! Te stvari ne veljajo za "take" pse. Oni hocjo samo z a k l a t pa konc.
Pasjo psihologijo se gremo lahko samo pri "normalnih" pasmah. Ostalim se samo stemni, z enim samom namenom (saj ni res pa je :o ) - zaklat.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1611 : 30 Marec 2013, 17:33:39
Nika ti tut nehi!! S takimi slikami samo spodbujate dolocene clane foruma da iz googla izbrskajo resnico.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1612 : 30 Marec 2013, 17:35:28
a sedaj smo spet pri vzgojnih ugrizih  ::)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1613 : 30 Marec 2013, 17:36:09
Kaj pa praska med igro 2 psov, ki se sicer razumeta?
Ziher sta nesocializirane budale :o Jaz bi se sla tozit.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1614 : 30 Marec 2013, 17:39:00

gre za tip, torej v to sodijo vsi mešanci z pitbullom in psi ki imajo njih karakteristike;

In kakšen je drugačen tip pes na drugi fotki kot bul tip? Pa ni bul mix. Kako potem ti dokažeš, da tvoj pes ni bul? Kaj če je kateri od staršev že mrtev in ne moreš niti z genetskimi testi. In ti počopajo psa in usmrtijo in kaj potem? JA, sedaj boš rekel, da si je taki lastnik sam kriv, kaj pa jemlje mešance, ki lahko ličijo na bula ali kaj?

Preventiva je edina rešitev in izobraževanje. Ne pa takšni drastični rezi, saj pa gre za živa bitja, ne predmete, ki jih lahko odvržeš v koš.


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1615 : 30 Marec 2013, 17:41:20
Ampak pri miksih je dejansko presenetljivo težko uganiti prednike. Včasih je moč več uganiti iz načina gibanja kot pa iz zunanjega videza.
Napaka. Razvidno je predvsem iz tega ce marajo ali ne druge pse ali ce se celo stepejo. To pomeni da so Bull mixi. Ce pa imajo slucajno radi domaco macko, se je treba vprasat kako bi reagirali na sosedovo. Tko da, ne bit naivni.
Namrec ostali psi so malodane plisasti, ne cutijo. Ne komunicirajo. Ne poznajo strahov. Niso v stanju ne marati drugih psov. Otrok. Neznancev. Pac, taki normalni. Zadeve so preproste, vi jih pa komplicirate :)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1616 : 30 Marec 2013, 17:46:05
Citiraj
In kakšen je drugačen tip pes na drugi fotki kot bul tip? Pa ni bul mix

ne razumeš, predvidevajo   da imajo pitbulli določene telesne ali psihične karakteristike ki so sporne, če v Kanadi vet. komisija ugotovi da jih pes ima  in je bil ilegalno vzrejen, se ga evtanazira, sem tudi bral za primere da se je uporabil dnk test (sploh pri pritožbah lastnikov)
izvor in predniki niso toliko bitni saj se poskuša iztrebiti karakteristike ne zgolj pasme, pač drugi del kovanca kar ve same zagovarjate

Citiraj
Preventiva je edina rešitev in izobraževanje. 

heh tole uporabiš, ko veš da nimaš bolj pametne rešitve; tudi naša policija ob nemoči na cestah pa tisto z petardami; pa še vedno imaš vsako leto idiota ki mu odnese roko

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1617 : 30 Marec 2013, 17:51:00
Hm. Tiste pitbule, ki so učili mojo Lane ponovnega zaupanja v druge pse so imeli v lasti ljudje prav posebnega tipa, večina jih je celo  bila brez las, a zaradi starosti. Sami upokojenci. Kakega hudega znanja niso imeli, so pa imeli zelo dober občutek za delo s TAKIMI psi.

Pa dogosi so pa res super zanimivo psi. Smo imeli enega takega hiper mačota v bližini, njegov lastnik  še večji mojo kot pes.... Kadar sem imela s seboj samo samojedke ni bilo ob srečanju nobenega problema. Pes se je držal kot veliki sultan v svojem haremu, psice so ga pa ignorirale, pa so šli tako skupaj del poti. Midva žsva pa imela kakšne pasje debate.
Enkrat pa sem imela s seboj zelo majhno psico, zgledala je kot pinč/čivava mix in Lano, takrat že zelo v letih. Tisti dogos se je zapičil v tamalo, mu je bila fuuul všeč, tako jo je prelizal, da je bila povsem premočena, Lani pa to ni bilo všeč in se je postavljala vmes. In je začel DA naskakovat Lano (mislim da je šlo bolj za dokazovanje premoči kot za kaj drugega). Lastniku se je silno fejst zdelo, lepo sem mu rekla, naj da psa dol in priveže, ker ja psica že stara in jo lahko s svojo težo polomi, pa se je samo režal. Tako da sem ga morala sama dvignit. Hec pa je, da je bil lastnik zaradi tega povsem  poparjen, tako mi je zameril, da kasneje nikoli več nisva spregovorila besede.
In ja, kljub takemu lastniku je bil pes nenevaren.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1618 : 30 Marec 2013, 17:57:22
Citiraj
kljub takemu lastniku je bil pes nenevaren.

 očitno gre za lastnika ki takšnega psa ne bi smel imeti; a bi taknemu slednjega dala prosto v  roke recimo če bi psico poškodoval ko jo naskakuje ?
Pa dobro, ti si se tule znala sama pomagat, veliko ljudi se ne bi

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1619 : 30 Marec 2013, 18:00:52
In ravno iz razloga da si veliko ljudi nebi znalo pomagati, ne vidim prav nobenega smisla da se take pse se naprej vzreja.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.